Dzieci na weselu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-19, 11:38   #1
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719

Dzieci na weselu


Moja kuzynka bierze ślub i ma problem z zapraszaniem dzieci. Nie wie czy je zapraszać np: państwo Kolwakscy z dziećmi czy sami Kowalscy.
Z jeden strony rodzice mogą odmówić, z drugiej niech jedna para zabierze 4 dzieci (do 7 lat) i porozsadza ich po krzesłach wtedy zabraknie miejsc dla dorosłych gości. Dodam że planuje wesele w dość drogiej restauracji, gdzie od osoby liczą sobie 200 zł.

Sama nie wiem co jej doradzić, nigdy mnie to nie interesowało, z ciekawości przejrzałam parę płytek z wesel na których byłam i widziałam jak goście trzymali na kolanach swoje pociechy, niektórzy przyszli z dziećmi tylko na 2 godzinki i dzieci odwieźli do domu a sami wrócili w innych kreacjach) byli też tacy, ktorzy 5 latków rozsadzali obok siebie na krzeslach. (wiadomo że 5latek nie zje tego co przygotowano na to miejsce) głupio było zwracać uwagę, ale para młoda wtedy poprosiła o wzięcie dzieci na kolana.
Co robic? jak zapraszać by nikt nie czuł się urażony? Doradzicie?
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 11:41   #2
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Dzieci na weselu

Nigdy nie spotkałam się z tym, aby na zaproszeniu była adnotacja "z dziećmi".
Zazwyczaj jak zaprasza się całą rodzinę to chyba oczywiste, że przyjdą z dziećmi, ewentualnie można przy potwierdzaniu zapytać czy zabierają dzieci czy nie.

Podejrzewam, że skoro to droga restauracja to dla dzieci będzie serwowała trochę inne menu i najprawdopodobniej oddzielny kącik do siedzenia.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 11:45   #3
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Nigdy nie spotkałam się z tym, aby na zaproszeniu była adnotacja "z dziećmi".
Zazwyczaj jak zaprasza się całą rodzinę to chyba oczywiste, że przyjdą z dziećmi, ewentualnie można przy potwierdzaniu zapytać czy zabierają dzieci czy nie.

Podejrzewam, że skoro to droga restauracja to dla dzieci będzie serwowała trochę inne menu i najprawdopodobniej oddzielny kącik do siedzenia.
Nigdy? Ja często widziałam zaproszenia właśnie z adnotacją np - Ewę i Karola Kowalskich z córką, albo z dziećmi jak jest ich więcej.

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

aaa i żadnych kącików nie przewidują chyba że mozna coś takiego zaproponować, nie wpadłam na to. Fajny pomysł.
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 11:45   #4
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Dzieci na weselu

A ja nie widziałam

Spotkałam się jedynie z tym, że jeśli w rodzinie było starsze dziecko (a tutaj wiek to też pojęcie względne) to dostawało oddzielne zaproszenie aby zabrać osobę towarzyszącą.
Cytat:
aaa i żadnych kącików nie przewidują chyba że mozna coś takiego zaproponować, nie wpadłam na to. Fajny pomysł.
dziwne, ze taka wypasiona restauracja, w której robi się wesela i nie robią czegoś takiego....
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 11:48   #5
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Dzieci na weselu

Nic takiego nie zaproponowali, więc pewnie nie mają takiej opcji.
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 11:50   #6
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Dzieci na weselu

Już było kilka gorących dyskusji na wizażu o tym czy dzieci zapraszać czy nie i w jakiej formie
Cytat:
z drugiej niech jedna para zabierze 4 dzieci (do 7 lat) i porozsadza ich po krzesłach wtedy zabraknie miejsc dla dorosłych gości. Dodam że planuje wesele w dość drogiej restauracji, gdzie od osoby liczą sobie 200 zł.
Nie bardzo rozumiem. Zawsze jest jakiś termin, do którego należy potwierdzić ile osób przyjdzie na wesele. Dzieci też się tu uwzględnia, w końcu dla nich też trzeba jakieś miejsce i menu przygotować, jeśli się je zaprasza. Jak więc może zabraknąć miejsc?

I druga sprawa - jeśli zdecydowali się na drogą restaurację to widocznie ich stać. Nie widzę tu żadnego problemu. Chyba, że para teraz zaczyna kombinować jak oszczędzić na gościach. Franek będzie z synem na kolanach siedził, Anka przyniesie dzieciaka w nosidełku, jakoś to będzie... Dba się o komfort wszystkich gości, zwłaszcza jeśli ktoś zaprasza również dzieci.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 11:56   #7
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Dzieci na weselu

Sory jesli już był temat. nie moge odpalić tej wyszukiwarki wizażowej

o tym żeby dzieciom zapewnic kącik nikt nie wpadł, a dużo mamy w rodzinie dzieci bardzo małych - od 2 do 5 lat (o niemowlakach nie wspominam) więc poprostu miejsce dla nich (jesli rodzice biora je na wesele) jest na kolanach, bo jak już wspomniałam za miejsce sie płaci jednak.
Zaproponuje jej ten kącik, fakt ze ja jeszcze nie byłam na weselu gdzie takie coś było, dlatego nie wiem o takiej fajnej formie.
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-19, 11:57   #8
Virginnia
Zadomowienie
 
Avatar Virginnia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: z Krainy Królika
Wiadomości: 1 215
Dot.: Dzieci na weselu

Na podforum ślubnym był duży wątek o dzieciach na weselu/ zaproszeniach

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=590590

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...16#post4435316
__________________
Virginnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 11:58   #9
agusiowata
Zakorzenienie
 
Avatar agusiowata
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 749
Dot.: Dzieci na weselu

U mnie na weselu dla dzieci małych było za pół ceny. Nawet bym nie pomyślała, by nie zapraszać dzieci. Przecież to sama radość. Nie mam namyśli niemowlaków, bo wiadomo, że wtedy rodzice się nie wybawią. Może się spyta, czy dla dzieci nie ma zniżki?
__________________
*
agusiowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 11:59   #10
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez Virginnia Pokaż wiadomość
Na podforum ślubnym był duży wątek o dzieciach na weselu/ zaproszeniach

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=590590

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...16#post4435316
sory
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 12:00   #11
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Dzieci na weselu

ponieważ zaproszenie "mam zaszczyt zaprosić Annę i Michała Kowalskich bez dzieci" nie brzmi zbyt ładnie, generalnie przyjmuje się, że "mam zaszczyt zaprosić Annę i Michała Kowalskich" oznacza wyłącznie ich samych, bez dzieci. Zaproszone są osoby, do których zaproszenie jest skierowane . Jeśli zaś chcemy zaprosić z dziećmi, piszemy po prostu np. "mam zaszczyt zaprosić Annę i Michała Kowalskich wraz z córką/synem", "z dziećmi" albo "z rodziną". Oczywiście, ludzie różnie interpretują zaproszenia, ale generalnie zasada jest taka.
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-19, 12:04   #12
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
ponieważ zaproszenie "mam zaszczyt zaprosić Annę i Michała Kowalskich bez dzieci" nie brzmi zbyt ładnie, generalnie przyjmuje się, że "mam zaszczyt zaprosić Annę i Michała Kowalskich" oznacza wyłącznie ich samych, bez dzieci. Zaproszone są osoby, do których zaproszenie jest skierowane . Jeśli zaś chcemy zaprosić z dziećmi, piszemy po prostu np. "mam zaszczyt zaprosić Annę i Michała Kowalskich wraz z córką/synem", "z dziećmi" albo "z rodziną". Oczywiście, ludzie różnie interpretują zaproszenia, ale generalnie zasada jest taka.
Otóż to, z dziećmi - tyle że jedni rodzice rozumią koszta wesela i biorą dzieciaki na kolana a inni nie. Więc chyba najlepiej zapraszać samych dorosłych (ale znowu bez dzieci nie przyjdą, nawet jesli maja z kim je zostawić)
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 12:05   #13
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Dzieci na weselu

U mnie w rodzinie dwa lata temu była taka sytuacja, że zapraszało się tylko dorosłych, bez dzieci, tylko, że ja miałam wtedy 24 lata i też zostałam potraktowana jak dziecko, bo zaproszenia nie dostałam, dostali tylko rodzice. Żenada

Ja teoretycznie gdybym miała dzieci i dostała zaproszenie na wesele, to sama z siebie wolałabym ich nie wziąć, bo co to za radocha zamiast się bawić to pilnować dziecka
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 12:25   #14
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
ponieważ zaproszenie "mam zaszczyt zaprosić Annę i Michała Kowalskich bez dzieci" nie brzmi zbyt ładnie, generalnie przyjmuje się, że "mam zaszczyt zaprosić Annę i Michała Kowalskich" oznacza wyłącznie ich samych, bez dzieci. Zaproszone są osoby, do których zaproszenie jest skierowane . Jeśli zaś chcemy zaprosić z dziećmi, piszemy po prostu np. "mam zaszczyt zaprosić Annę i Michała Kowalskich wraz z córką/synem", "z dziećmi" albo "z rodziną". Oczywiście, ludzie różnie interpretują zaproszenia, ale generalnie zasada jest taka.
Generalnie tak to właśnie wygląda. Plus to, że są rodziny, które zwyczajnie nie wyobrażają sobie przyjść bez dzieci, są i takie, które wręcz wolą bez. Lepiej uzgodnić takie rzeczy przed weselem.
Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Otóż to, z dziećmi - tyle że jedni rodzice rozumią koszta wesela i biorą dzieciaki na kolana a inni nie. Więc chyba najlepiej zapraszać samych dorosłych (ale znowu bez dzieci nie przyjdą, nawet jesli maja z kim je zostawić)
Sama na pewno zaprosiłabym dzieci na własne wesele (pomysł z jakimś kącikiem dla nich jest fajny), zwłaszcza jeśli chodzi o najbliższą rodzinę, np dziecko siostry. Ale rozumiem, że ktoś inaczej widzi tą kwestię.
Myślę, że nastawanie się, że rodzice będą przez całe wesele trzymać pociechy na kolanch jest bardzo złym pomysłem. Przecież to będzie bardzo niewygodne, i dla dorosłych i dla dzieci. Nie wyobrażam sobie np jeść kilku dań z 5-latkiem na kolanach, kelner poda dwa talerze i co, jemy na zmianę czy jak? A może wystarczy 1 talerz, w końcu małe dziecko wiele nie zje

Zaproszenia zaproszeniami, jeśli nie ma na nich formułki "z dziećmi" to trzeba sprecyzować w rozmowie z zapraszaną osobą jak widzimy kwestię dzieci. Inaczej może wyniknąć jakaś nieprzyjemna sytuacja.
A co do samego wesela widzę 3 opcje:
- nie zapraszać dzieci
- zorganizować kącik dla dzieci
- zapłacić za osobne miejsca dla dzieci, przynajmniej tych kilkuletnich
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 12:35   #15
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Otóż to, z dziećmi - tyle że jedni rodzice rozumią koszta wesela i biorą dzieciaki na kolana a inni nie. Więc chyba najlepiej zapraszać samych dorosłych (ale znowu bez dzieci nie przyjdą, nawet jesli maja z kim je zostawić)
Może nie rozumiem kosztów wesela, ale rozumiem ideę tego wydarzenia.
Jeśli Młoda Para liczyłaby na to, że moje 5-7 letnie dziecko będzie przez kilka godzin siedzieć na moich kolanach, bo tak będzie taniej, to wolałabym w ogóle nie zostać zaproszona.


Cytat:
Myślę, że nastawanie się, że rodzice będą przez całe wesele trzymać pociechy na kolanch jest bardzo złym pomysłem. Przecież to będzie bardzo niewygodne, i dla dorosłych i dla dzieci. Nie wyobrażam sobie np jeść kilku dań z 5-latkiem na kolanach, kelner poda dwa talerze i co, jemy na zmianę czy jak? A może wystarczy 1 talerz, w końcu małe dziecko wiele nie zje
Otóż to.
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK

Edytowane przez Anethka
Czas edycji: 2012-05-19 o 12:38
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 12:41   #16
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Dzieci na weselu

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 12:51   #17
truskawk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 379
Dot.: Dzieci na weselu

Myślę, że to indywidualna sprawa każdego zapraszającego. Ale koleżanka niech wezmie pod uwagę, że jak w zaproszeniu napisze- zapraszam Jana i Anne Kowalskich, to dla nich może być oczywiste, że mają przyjść z dziećmi. Ja mam dwójkę małych dzieci i na zaproszeniach zawsze pisało z dziećmi. Z tym, że ja miałam z kim zostawić dzieci na noc, więc od razu mówiłam, że będziemy bez, żeby nie płacili dodatkowo za dwa miejsca.

Może zaprosić z dziećmi i poprosić o potwierdzenie, czy będą z dziećmi, czy mają zamiar przyjść sami.

Edytowane przez truskawk_a
Czas edycji: 2012-05-19 o 12:52
truskawk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 13:13   #18
matyldaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z zaskoczenia
Wiadomości: 3 428
Dot.: Dzieci na weselu

W lokalu gdzie moja rodzina organizuje imprezy nie mają problemu z tym żeby dostawić krzesło i dać talerzyk obok miejsca rodziców dla dziecka. Nie uwzględniają po prostu dzieci przy wydawaniu jedzenia na stół (każdy sobie sam nakłada, bo przy wydzielonych porcjach na talerzach byłby problem ) i nie uwzględniają też dzieci przy rachunku. Wiadomo przecież, że dwulatek co najwyżej skubnie trochę od mamusi, a nie naje się za 200zł
matyldaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 13:23   #19
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A ja nie widziałam

Spotkałam się jedynie z tym, że jeśli w rodzinie było starsze dziecko (a tutaj wiek to też pojęcie względne) to dostawało oddzielne zaproszenie aby zabrać osobę towarzyszącą.
dziwne, ze taka wypasiona restauracja, w której robi się wesela i nie robią czegoś takiego....
Ja również spotkałam się z dopisywaniem dzieci na zaproszeniu jedynie wówczas, kiedy chodziło o prawie dorosłe dzieci w wieku licealnym, a nie przedszkolaki.
Zwykle dla tych najmłodszych był dodatkowo osobny stół, gdzie było sporo słodyczy i owoców. Nigdy nie wnikałam w szczegóły dotyczące finansowania wesel, więc nie wiem jak jest z odpłatnością, ale organizowałam inne duże imprezy, gdzie zwykle zgadzali się na to, aby za dzieci płacić przynajmniej 1/3 mniej za catering, mimo, że miały oddzielne krzesła. Zresztą nie spotkałam się z tym, żeby dziecko starsze niż 1-2 lata siedziało całą imprezę na kolanach. Moim zdaniem takie dzieci powinny mieć już oddzielne siedzenia, głównie ze względu na to, że trudno dorosłemu zjeść cokolwiek z przedszkolakiem siedzącym cały czas na kolanach...
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-19, 14:50   #20
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dzieci na weselu

Jeżeli kogoś stać na robienie wesela w drogiej restauracji, to myślę, że dorzucenie paru groszy na wynajęcie na te kilka godzin 1-2 opiekunek i oddzielny kącik zabawowy dla dzieci (menu na pewni miałyby za pół ceny - zmodyfikowane i w mniejszej ilości), to nie jest nadludzki wysiłek finansowy i logistyczny? Dziwię się, że ludzie potrafią miesiąc planować kolor kwiatków, a nie pomyślą o takich sprawach.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 16:13   #21
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Dzieci na weselu

ja miałam takie skromne małe przyjątko

rodzinę najbliższą, z którą co jakiś czas się widzę-zapraszałam z dziećmi,
a dalszą- taką- co widzę raz na rok czy dwa, to bez dzieci

tylko 1 rodzina z tych bez dzieci na zaproszeniu zapytała czy może z nimi przyjść, to się zgodziłam, bo głupio było nie, skoro już pytali
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 16:47   #22
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Dziwię się, że ludzie potrafią miesiąc planować kolor kwiatków, a nie pomyślą o takich sprawach.
dokładnie.

ja byłam jakiś czas temu na weselu z siostrą i jej 1,5 rocznym dzieckiem, para młoda wręcz skakała koło nich, żeby było im wygodnie - dzieciak dostał własne krzzesełko do karmienia, w restauracji był pokój do przewinięcia/nakarmienia, nawet na nocleg zostało zorganizowane łóżeczko.
nie rozumiem, jak można nie pomyśleć o takich kwestiach planując wesele. gdybym ja dostała zaproszenie bez mojego powiedzmy 3 letniego dziecka to zapewne bym je odrzuciła.
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 16:58   #23
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Dzieci na weselu

Przede wszystkim to sobie młodzi powinni policzyć, ilu dzieci zaproszenia problem dotyczy. I czyje to są dzieci, bo wg mnie nie ma powodu by raz w życiu widzianego kuzyna zapraszać z dziećmi, ale już dzieci, które się spotyka na rodzinnych spotkaniach jak najbardziej, a nie samych tylko rodziców.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 17:21   #24
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Dzieci na weselu

Zaprasza się osoby dorosłe małżenstwa bądź osoby stanu wolnego z osobami towarzyszącymi.Dodatkowo u nas w rodzinie i wśród znajomych zapraszane są dorosłe dzieci tych osób tzn. w wieku od 17-18 lat również z osobami towarzyszącymi.Jeśli ktoś bierze dzieci na wesele to zwykle na 2-3 godzinki,wiadomo że to długo dla takiego dziecka
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 17:23   #25
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dzieci na weselu

Skoro to droga i ekskluzywna restauracja to na pewno stać ich na wystawienie osobnego stołu z kącikiem dla dzieci gdzie nie będą serwować porcji dla słonia...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 17:47   #26
reverse
Zadomowienie
 
Avatar reverse
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: Dzieci na weselu

Na weselu mojego brata był osobny kącik dla dzieci, do tego wynajęta opiekunka, która przez cały dzień się z dziećmi bawiła. Pomysł świetny, wszyscy rodzice byli zachwyceni, dzieci szczęśliwe - ciągle biegały i chwaliły się pracami, które namalowały - a aż tak drogo to nie wyszło. I te starsze (4 lata i więcej) dzieci jadły przy tym stoliku, a te młodsze coś tam wzięły od rodziców.

Zresztą w restauracjach chyba inaczej się liczy dzieci, wydaje mi się, że do pewnego wieku są za darmo, a później połowa ceny czy jakoś tak. Ale pewności nie mam.
reverse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 19:38   #27
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Dzieci na weselu

Według mnie ważne jest też o której zaczyna się wesele. Jeżeli poźno, po 19-20, to chyba nie ma sensu zapraszać dzieci i orgazniwać kącika dla nich.
Na większości wesel na których byłam prawie nie było dzieci. Najwyżej te z najbliższej rodziny młodych i ich własne i to na krótko. Logiczne jest dla mnie, że jak na zaproszniu nie ma z dziećmi to nie są one zaproszone, ewentualnie należałoby dopytać czy można z nimi przyjść.

Nie rozumiem argumentów, że skoro robią w drogiej restuaracji to powinni zapraszać z dziećmi. To tak jakby napisać, że przecież mogą zaprosić na kotleta za 5 zł do domu byleby na pewno były wszystkie "ciotki wujka kuzynki".
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 20:53   #28
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
U mnie w rodzinie dwa lata temu była taka sytuacja, że zapraszało się tylko dorosłych, bez dzieci, tylko, że ja miałam wtedy 24 lata i też zostałam potraktowana jak dziecko, bo zaproszenia nie dostałam, dostali tylko rodzice. Żenada
No właśnie, ja też, i to parę razy w wieku 20 paru lat
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 20:54   #29
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez reverse Pokaż wiadomość
Na weselu mojego brata był osobny kącik dla dzieci, do tego wynajęta opiekunka, która przez cały dzień się z dziećmi bawiła. Pomysł świetny, wszyscy rodzice byli zachwyceni, dzieci szczęśliwe - ciągle biegały i chwaliły się pracami, które namalowały - a aż tak drogo to nie wyszło. I te starsze (4 lata i więcej) dzieci jadły przy tym stoliku, a te młodsze coś tam wzięły od rodziców.

Zresztą w restauracjach chyba inaczej się liczy dzieci, wydaje mi się, że do pewnego wieku są za darmo, a później połowa ceny czy jakoś tak. Ale pewności nie mam.
nie wszędzie tak jest, całkiem sporo restauracji liczy dziecko jako jedną osobę skoro wg nich muszą mu zapewnić miejsce przy stole to stawkę trzeba płacić jak za dorosłego niestety. Dlatego rozumiem ideę zapraszania bez dzieci. Trochę mało eleganckie wydaje mi się zabieranie ze sobą dzieci jeśli na zaproszeniu są wymienieni jedynie małżonkowie.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 20:56   #30
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Dzieci na weselu

Dla mnie oczywiste że nie pisze się na zaproszeniu że bez dzieci
Wiadomo że jak się dziecko ma to nie siedzi się dłużej niż do 22, sami rodzice chyba powinni dowiedzieć się ( jest to w ich interesie) czy jest tam jakiś pokój dla gości/ do przenocowania, jak z łazienką, czy ewentualnie mozna wnieść wózek ( małe dzieci) itp. bo rzeczywiście młoda para w szale przygotowań może o tym nie pomyśleć, jak nie ma dzieci np.
Ja ze swoją 9mczną byłam na jednym weselu i tak, siedziała u mnie na kolanach plus to co u innych gosci plus to że sobie biegała po sali, wesele nie było "tańczone", a ja na pierwsze piętro wniosłam sobie wózek żeby w razie czego mieć ją gdzie położyć. O 22 już się zabieraliśmy.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-24 18:48:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.