Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-31, 12:13   #91
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Rownie dobrze moglbys powiedziec sufrazystkom, ze po co zmieniac cos, co w zasadzie dobrze funkcjonowalo tyle lat.
Przykro mi, ale ja widzę ogromną różnicę.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
To, ze Ty nie masz nikogo po zmianie plci w rodzinie albo w gronie znajomych, kto pasjonuje sie sportem i masz gdzies ich prawa, nie oznacza, ze nie ma potrzeby zmian.
Mhm, a więc w tym kierunku dąży ta rozmowa.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Nie rozumiem jak mozna powiedziec jakiemukolwiek czlowiekowi ‚niech se juz da siana’, bo system go nie uwzglednia, bo dopiero od niedawna sie o takich osobach mowi i dopiero od niedawna maja mozliwosc przejscia operacji.
Wyobraź sobie, że najczęściej na takie tematy wypowiadają się osoby niebędące po takich operacjach, i które do takowych nawet nie mają blisko. Chętnie takim osobom powtórzę: dajcie se siana.

I czy ja czegokolwiek zabraniam? Napisałem wyraźnie, że jestem za wprowadzeniem osobnych kategorii dla osób transseksualnych, tak więc czytanie ze zrozumieniem się niestety kłania.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
A fakt, ze takie slowa wychodza z ust bialego hetero faceta - najbardziej uprzywilejowanej grupy ludzi - jest zwyczajnie niesmaczna.
Zaktualizuj dane, bo to niesmaczne.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Poza tym juz ktorys z kolei raz polecam zapoznac sie z terminem poprawnosc polityczna, bo znowu uzyles go niepoprawnie
Dzięki, nie skorzystam. Użyłem go (ponownie) poprawnie, i to nie mój problem, że nie nadążasz za ewolucją języka.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-31, 12:50   #92
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A skąd wiesz, że jest biały, cis i hetero?
Domyslam sie, jak sie pomylilam, to niech mnie poprawi

I jak zeykle w kazdej wypowiedzi OldWorldBlues zapewnienia, ze to Ty sie mylisz, Ty jestes niedoinformowany, Ty jestes niedouczony, ale poza tymi smialymi tezami zero konkretow i potwierdzen seoich tez. Chetnie wejde w dyskusje jezeli mi wskazesz gdzie sie myle i podasz sensowne zrodla albo chociaz przyklady

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Przykro mi, ale ja widzę ogromną różnicę.
Gdzie? Tu i tu pewna grupa jest dyskryminowana i osoby przeciwne przyznaniu im praw mowia, ze po co zmieniac cos, co przez tyle lat sie ‚sprawdzalo’ - cokolwiek to znaczy w tym kontekscie

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Mhm, a więc w tym kierunku dąży ta rozmowa.
Uwazasz, ze nie powinnismy nic zmieniac, dobrze jest, osoby trans niech se ‚dadza siana’. Bo nie ma mozliwosci stworzenia im osobnej kategorii, poza tym jest to krzywdzace zakazac trans-kobiecie startowac w kategorii dla kobiet, bo? Ta kategoria sama sobie narzuca narzady plciowe za kryterium, a teraz zakazuje. Tak ze ¯\_(ツ)_/¯

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Wyobraź sobie, że najczęściej na takie tematy wypowiadają się osoby niebędące po takich operacjach, i które do takowych nawet nie mają blisko. Chętnie takim osobom powtórzę: dajcie se siana.
Chcesz zniechecic osoby szykujace sie do takiej operacji z jakiego wlasciwie powodu? Co to ma do kontekstu sportu?

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
I czy ja czegokolwiek zabraniam? Napisałem wyraźnie, że jestem za wprowadzeniem osobnych kategorii dla osób transseksualnych, tak więc czytanie ze zrozumieniem się niestety kłania.
I widzisz mozliwosc wprowadzenia takiej kategorii? Nie widzisz, ze to obrazliwe dla osob trans biorac pod uwage jakie obecnie panuja kryteria podzialu na kategorie?

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Zaktualizuj dane, bo to niesmaczne.
Chetnie podyskutuje jezeli uzasadnisz powyzsze stwierdzenie, inaczej bedzie ciezko. Czekam na artykuly mowiace, ze bialy hetero facet nie jest juz wiecej ogolnie najbardziej uprzywilejowana grupa ludzi

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Dzięki, nie skorzystam. Użyłem go (ponownie) poprawnie, i to nie mój problem, że nie nadążasz za ewolucją języka.
Poprosze o definicje slownikowa tego slowa, ktora uzasadnia uzycir go przez Ciebie w tamtej wypowiedzi
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-31, 13:54   #93
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Uwazasz, ze nie powinnismy nic zmieniac, dobrze jest, osoby trans niech se ‚dadza siana’. Bo nie ma mozliwosci stworzenia im osobnej kategorii, poza tym jest to krzywdzace zakazac trans-kobiecie startowac w kategorii dla kobiet, bo? Ta kategoria sama sobie narzuca narzady plciowe za kryterium, a teraz zakazuje. Tak ze ¯\_(ツ)_/¯
I widzisz mozliwosc wprowadzenia takiej kategorii? Nie widzisz, ze to obrazliwe dla osob trans biorac pod uwage jakie obecnie panuja kryteria podzialu na kategorie?
Chetnie podyskutuje jezeli uzasadnisz powyzsze stwierdzenie, inaczej bedzie ciezko. Czekam na artykuly mowiace, ze bialy hetero facet nie jest juz wiecej ogolnie najbardziej uprzywilejowana grupa ludzi
Booo... jak facet sobie utnie penisa to nie staje się automatycznie kobietą. To aż takie trudne do pojęcia? Tzw. "zmiana płci" nie odbywa się na poziomie DNA, żeby można było mówić o prawdziwej zmianie płci. To jedynie zabieg chirurgii plastycznej. Operacja i terapia hormonalna nie zmienia mężczyzny w kobietę, ale upodabnia głównie narządy płciowe.
To " uprzywilejowany biały hetero mężczyzna" jest mocno zabawnym wytłumaczeniem zarówno kobiet, ludzi o innym kolorze skóry i środowisk LGB itd. (sorry, ale co 5 minut jest nowa literka dodawana, więc pozostanę przy pierwotnej nazwie ).
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-31, 13:57   #94
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
I jak zeykle w kazdej wypowiedzi OldWorldBlues zapewnienia, ze to Ty sie mylisz, Ty jestes niedoinformowany, Ty jestes niedouczony, ale poza tymi smialymi tezami zero konkretow i potwierdzen seoich tez. Chetnie wejde w dyskusje jezeli mi wskazesz gdzie sie myle i podasz sensowne zrodla albo chociaz przyklady
No bo tak zwykle jest. Ja swoje opinie i wiedzę opieram na literaturze naukowej. Chętnie się dowiem, w których miejscach popełniłem jakiś błąd. Szkoda, że konkretów na udowodnienie powyższych zarzutów oczywiście brak (bo i tak takowych nie znajdziesz), a poniżej festiwal udawania idiotki.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Gdzie? Tu i tu pewna grupa jest dyskryminowana i osoby przeciwne przyznaniu im praw mowia, ze po co zmieniac cos, co przez tyle lat sie ‚sprawdzalo’ - cokolwiek to znaczy w tym kontekscie
Wszędzie?

Pomijając fakt, że życie społeczne i sport to zupełnie różne kalibry walki o równouprawnienie (i nawet nie chce mi się tego dokładniej wyjaśniać, bo to oczywiste), to dodatkowo nikt nie jest dyskriminowany; osoby transseksualne mogą sobie uprawiać sport i w każdej chwili mogą założyć własne ligi.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Uwazasz, ze nie powinnismy nic zmieniac, dobrze jest, osoby trans niech se ‚dadza siana’.
Jeszcze raz pochwalisz się nieumiejętnością czytania ze zrozumiem i kończę dyskusję, bo szkoda mi czasu.

Tak; uważam, że jest dobrze i nic nie powinniśmy zmieniać.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Bo nie ma mozliwosci stworzenia im osobnej kategorii
Jest.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
(...) poza tym jest to krzywdzace zakazac trans-kobiecie startowac w kategorii dla kobiet, bo? Ta kategoria sama sobie narzuca narzady plciowe za kryterium, a teraz zakazuje. Tak ze ¯\_(ツ)_/¯
Bo trans-kobieta będzie miała biologiczną przewagę nad pozostałymi kobietami. Sto razy już to zostało na tym wątku zaznaczone.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Chcesz zniechecic osoby szykujace sie do takiej operacji z jakiego wlasciwie powodu? Co to ma do kontekstu sportu?
Ktoś mi wyjaśni o co koleżance chodzi? Serio pytam, bo ja mam wrażenie, że komuś się użytkownicy na forum pomylili.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Nie widzisz, ze to obrazliwe dla osob trans biorac pod uwage jakie obecnie panuja kryteria podzialu na kategorie?
Nie, bo tu nie ma niczego obraźliwego.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Chetnie podyskutuje jezeli uzasadnisz powyzsze stwierdzenie, inaczej bedzie ciezko. Czekam na artykuly mowiace, ze bialy hetero facet nie jest juz wiecej ogolnie najbardziej uprzywilejowana grupa ludzi
Nie, ty poruszyłaś ten temat i to ja czekam na przynajmniej jeden dowód na to, że mężczyźni są najbardziej uprzywilejowaną prawnie grupą ludzi. Możliwość zostania papieżem się nie liczy.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Poprosze o definicje slownikowa tego slowa, ktora uzasadnia uzycir go przez Ciebie w tamtej wypowiedzi
Ktoś jeszcze żyje pod kamieniem i zgadza się z patrycją, że słowa użyłem w złym kontekście?
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-31, 14:06   #95
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Domyslam sie, jak sie pomylilam, to niech mnie poprawi
To się domyślaj mnie pewnie i agresywnie.

Bo to jest poziom naskoczenia na czarnoskórego, że handluje narkotykami.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-31, 15:36   #96
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Ludzie zdają się zupełnie zapominać, że transseksualizm jest ZABURZENIEM TOŻSAMOŚCI.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-31, 15:55   #97
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Ludzie zdają się zupełnie zapominać, że transseksualizm jest ZABURZENIEM TOŻSAMOŚCI.
No. Ale co w związku z tym?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-01, 01:18   #98
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
No bo tak zwykle jest. Ja swoje opinie i wiedzę opieram na literaturze naukowej. Chętnie się dowiem, w których miejscach popełniłem jakiś błąd. Szkoda, że konkretów na udowodnienie powyższych zarzutów oczywiście brak (bo i tak takowych nie znajdziesz), a poniżej festiwal udawania idiotki.
'Powyzsze zarzuty' dotyczyly tego jak reagujesz na krytyke i probe argumentacji ze strony innych uzytkownikow forum - czyli mam Ci udowodnic, ze wczesniej na tym forum Twoje dyskusje z jakims uzytkownikiem zawsze konczyly sie jego krytyka w momencie kiedy nie potrafiles odpowiedziec logicznie na argumenty albo przyznac sie do bledu? I robiles EOT nie mogac sie powstrzymac od dopisania w agresywnym tonie 'jezeli nie umiesz czytac ze zrozumieniem to proponuje wrocic do podstawowki? Ja np. pamietam w watku o chadach jak ktos Ci zwrocil uwage, ze masz blad w lacinskiej nazwie podpisu, no co zlosliwie odpowiedziales i potem ten blad poprawiles i jak moderatorka zwrocila Ci uwage to zareagowales agresja. Kolejny przyklad w watku z zazdrosnym o przyjaciolke jak ktos Ci zwrocil uwage, to Ty tez zareagowales agresywnie, ale zamiast uzasadnic swoja wypowiedz, to obraziles autorke tamtej wypowiedzi. Od kazdego wymagasz argumentow, a jeszcze nie widzialam bys kiedykolwiek je podal, zazwyczaj konczy sie wlasnie zwyzywaniem rozmowcy i unikaniem dalszej argumentacji. To tyle na szybko, latwiej bylo juz wejsc w sensowna dyskusje z edanem, nie offtopuje dalej w tym temacie



Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
No bo tak zwykle jest. Ja swoje opinie i wiedzę opieram na literaturze naukowej.
Zreszta jezeli podlinkowany przez Ciebie filmik ignoranta na yt jest literatura naukowa...

Juz tlumacze czemu jest ignorantem - sam przyznaje, ze nie interesuje sie damskim sportem i wlasciwie nie kojarzy prawie zadnej pilkarki (i nie mogl sobie odmowic - sukces jednej z pan na podium tlumaczy wygladem) i nie bardzo oglada, to wysnuwa smiala teze jak to tego rodzaju rozgrywek nikt nie chce ogladac, bo jest gorszy pod tym i tym wzgledem. Nie wzial pod uwage np. faktu, ze kobiece rozgrywki kompletnie nie sa emitowane tak samo szeroko jak meskie, przez co sila rzeczy te kobiety sa mniej znane. A fakt, ze najlepsze pilkarki sa gorsze od najlepszych mezczyzn - nie mam pojecia co ten argument ma do rzeczy. Tym bardziej w kontekscie, ze przeciez kazda sportsmanka na podium ma gorsze wyniki od podium meskiego. Najlepsi sportowcy obu plci tak samo ciezko pracuja, a nierowne place swiadcza tylko o tym, ze nagradzamy ich plec, skoro tylko ona daje najlepszym sportowcom lepsze wyniki niz najlepszym kobietom



Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Wszędzie?

Pomijając fakt, że życie społeczne i sport to zupełnie różne kalibry walki o równouprawnienie (i nawet nie chce mi się tego dokładniej wyjaśniać, bo to oczywiste), to dodatkowo nikt nie jest dyskriminowany; osoby transseksualne mogą sobie uprawiać sport i w każdej chwili mogą założyć własne ligi.
To bylo tylko skojarzenie Twojego tonu w stylu 'skoro tak jest od zawsze i sie sprawdza, to po co to zmieniac?' Na zasadzie, ze debata na temat dostosowania przestarzalych kryteriow do obecnych czasow w sumie nie ma sensu. Mi ten ton wlasnie przypomial tego typu spory. Co jak wiadomo jest szkodliwe - zniechecanie do podjecia tematu, debaty, bo bylo tak i jest dobrze, EOT. Pisalam tylko o tym co rownie dobrze moglbys powiedziec sufrazystkom, ktore tez chcialy zmiany, nigdzie nie pisalam, ze ta sytuacja jest analogiczna

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Jeszcze raz pochwalisz się nieumiejętnością czytania ze zrozumiem i kończę dyskusję, bo szkoda mi czasu.

Tak; uważam, że jest dobrze i nic nie powinniśmy zmieniać.
No, widzisz, zamiast dokladniej wyjasnic o co Ci chodzi, jaki masz poglad na te sprawe, to jest zarzut w moja strone i brak checi dyskusji. Jezeli wytlumaczylbys o co Ci chodzilo z tym 'dajcie se siana', bo ja zle to zrozumialam, to moglibymy dalej dyskutowac

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Jest. [mozliwosc stworzenia trans-sportowcom osobnych kategorii]
Nie jest. Takie osoby nie moglyby np. grac w reprezentacji swiata i rozgrywac mistrzostw swiata z reprezentacjami innych krajow. Bo nie w kazdym panstwie znajdzie sie wystarczajaco duzo trans-kobiet pilkarzy albo tyczkarek.

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Bo trans-kobieta będzie miała biologiczną przewagę nad pozostałymi kobietami. Sto razy już to zostało na tym wątku zaznaczone.
Tyle ze trans-kobieta bierze blokery testosteronu i estrogen, ktore powoduja utrate miesni, spadek poziomu erytrocytow, co objawia sie spadkiem sily, szybkosci i wytrzymalosci. Parafrazujac wypowiedz Joanny Harper - byla na terapii hormonalnej, po 9 miesiacach jej wyniki spadly do takiego poziomu, ze praktycznie utracila przewage jaka miala wczesniej jako biologiczny mezczyzna. Badanie powtorzyla na 8 innych trans-biegaczach i rowniez utracili zdolnosc. Oczywiscie to zbyt mala grupa - ale znowu, trans-biegaczy nie ma wielu. Tak ze to dalej wymaga badan, ale nie jest tak, ze trans-kobieta to wlasciwie biologicznie mezczyzna pod katem mozliwosci. A przeciez wsrod populacji kobiet tez istnieja rozne czynniki dajace przewage, a tutaj zostala ona prawie zatracona. Zreszta mowila ona rowniez, ze w niektorych sportach, np. gimnastyce trans-kobiety sa na przegranej pozycji.

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Ktoś mi wyjaśni o co koleżance chodzi? Serio pytam, bo ja mam wrażenie, że komuś się użytkownicy na forum pomylili.
Jak pisalam wyzej - chetnie weszlabym w dyskusje gdybys wytlumaczyl o co Ci chodzilo z sianem, skoro zle Ciebie zrozumialam, krytykowanie mnie w taki pieszczotliwy sposob nie umozliwi nam dyskusji jezeli jestes w ogole na nia otwarty

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Nie, bo tu nie ma niczego obraźliwego.
Ja widze w tym cos obrazliwego. Nie pozwalasz osobom po terapii hormonalnej, po operacji brac udzialu w kategorii dla nich przeznaczonej. Mowimy tu o sytuacji gdy odpowiada nam poziom testosteronu takiej kobiety, ale dalej tocza sie debaty. Osobom po podjeciu ciezkiej decyzji i wielu wyrzeczeniach, ktora przechodzi testy i tak jest wmawiane, ze nie powinna startowac w kategorii dla kobiet, mimo ze jest kobieta. Dla mnie wydzwiek jest taki - nie jestes kobieta, wiec nie startujesz w kategorii dla kobiet. Moze gdyby to sprecyzowano - kategoria cis-kobiet - a tak to dla mnie przekaz jest dosc jasny. A nie uwazam sie za wrazliwa i przesadnie empatyczna osobe no i ten problem mnie nie dotyczy, a jednak widze problem

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Nie, ty poruszyłaś ten temat i to ja czekam na przynajmniej jeden dowód na to, że mężczyźni są najbardziej uprzywilejowaną prawnie grupą ludzi. Możliwość zostania papieżem się nie liczy.
Wydawalo mi sie, ze to Ty mowisz mi, ze sie myle i Ty powinienes podac argumenty przeciw, a nie pozostac w sferze tez. Ale ok.

Dlaczego biali, hetero mezczyzni sa grupa uprzywilejowana.

1) Lesbijka bedaca w zwiazku z kobieta, ktora ma biologicznego syna. Pierwsza kobieta nie ma do tego dziecka zadnych praw, nie moze np. uzyskac informacji o nim kiedy wyladuje w szpitalu. Nie moze wziac slubu z partnerka, wiec nie ma mozliwosci majatkowych - nie moze przekazac go swoim dzieciom, nie moze pobrac go od partnerki. Homofoby sa w stanie ja zwyzywac lub pobic gdy zobacza jak idzie za reke lub caluje w policzek swoja ukochana, lub zwraca sie do niej pieszczotliwie. Albo gdy jakis homofob postanowi zawitac na parade rownosci - prosty przyklad. Oczywiscie gadanie za plecami albo zlosliwe komentarze slyszane z kazdej strony, dziwne pytania, jakies obrzydliwe komentarze w necie tylko i wylacznie z powodu orientacji - standard. Zwlaszcza w mniejszych miejscowosciach.

Osoby transeksualne - trudnosci w dokumentacji i w zmianie plci. Do tego oczywiscie jeszcze wiecej komentarzy, zwlaszcza jak ktos jest osoba publiczna - wiadomo o kogo chodzi na polskiej scenie. No i jezeli taka osoba prawnie dalej jest np. kobieta, to zwiazek z inna kobieta ma te same problemy co powyzej. Osoby biseksualne (i panseksualne) to samo jesli maja zwiazek jednoplciowy (ew. prawnie jednoplciowy). Osoby aseksualne - obrzydliwe komentarze, ktorych nawet nie bede tu cytowac. Reprezentacja i swiadomosc spoleczna - zadna

Czy hetero czlowiek zmaga sie z tym bedac w zwiazku, wychowujac z malzonkiem dzieci lub idac ulica i okazujac sobie drobna czulosc? Nie sadze

2) Kobiety na tych samych stanowiskach zarabiaja mniej. Chociazby w wymienionym przez Ciebie footballu. Wniosek - mezczyzni sa uprzywilejowani, maja lepiej pod tym wzgledem, kobieta - z samego faktu bycia kobieta, mimo ze ma takie same kwalifikacje i wklada tyle samo pracy - jest w gorszej pozycji. Kobiety sa czesciej ofiara mobbingu, molestowania i gwaltu, czesto sa seksualizowane, doswiadczaja mansplainingu, ich kwalifikacje sa podwazane przez pryzmat ich wygladu, czesto doswiadczaja uprzedmiotowienia, przez sam fakt bycia kobieta maja duzo mniejszy prestiz na danym stanowisku niz facet. No i oczywiscie seksistowskie odzywki, krytyka wygladu na kazdym stopniu, wymaganie dobrego wygladu o wiele bardziej niz u mezczyzn.

3) Inne kolory skory - to wiadomo. Rasizm, negatywne epitety, podwazanie kwalifikacji i wlasciwie wszystko to co wczesniej, ale jeszcze bardziej.

Inny przyklad - jakies 90% (moge sie lekko mylic, juz nie pamietam) glownych postaci filmowych to wlasnie bialy, heteroseksualny mezczyzna. Inne grupy maja o wiele mniejsza reprezentacje na tym polu. A i tak jak wyjdzie film z kobieca glowna bohaterka to mezczyzni krzycza, ze sa dyskryminowani. Bo jestesmy przyzwyczajeni, ze domyslna opcja bohatera filmu jest wlasnie bialy hetero facet. A i tak jest krytyka, ze za duzo 'jest wciskanych' bohaterow czarnoskorych, zoltych, kobiet, homoseksualistow. Nawet tutaj na forum kogos strasznie smieszylo, ze w nowych SW JEDEN z glownych bohaterow byl czarny. 'Haha, bo to bylo takie na sile'. 'Przeciez kobiety maja reprezentacje w kinie akcji, jest przeciez Connor i Ripley, malo Wam?'

A zna ktos jakas aseksualna postac w jakimkolwiek popkulturalnym filmie, serialu, komiksie? Ja znalam jedna, z komiksow, ktora zostala w wersji serialowej przerobiona na... bialego, heteroseksualnego mezczyzne, o dziwo. Zeby nie bylo - nic nie mam do zmian wzgledem oryginalu robiac remake, akceptuje w sumie wszystkie zmiany, natomiast tutaj i tak strasznie dyskryminowana grupe zamieniamy na domyslna, co sprawia, ze ta reprezentacja jest serio zadna

Ale nie, to faceci sa w popkulturze dyskryminowani, bo przeciez wyszedl film, gdzie glowna postacia jest kobieta albo jeszcze gorzej - grupa samych kobiet. 'Zabraly miejsce mezczyznom, poprawnosc polityczna, zejdz mi z oczu!'

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Ktoś jeszcze żyje pod kamieniem i zgadza się z patrycją, że słowa użyłem w złym kontekście?
Ok:

https://sjp.pwn.pl/sjp/poprawnosc-po...a;3059482.html

Masz definicje. Ty uzyles tego w innym znaczeniu. Jezeli uwazasz, ze obecnie funkcjonuje jeszcze inne znaczenie - wklej zrodlo.

Ja mam takie doswiadczenia, ze 'poprawnosc polityczna' stala sie takim slowem-wytrych, ktorego niektorzy uzywaja, zeby negatywnie skomentowac fakt, ze jakis film zwieksza reprezentacje innych grup niz te domyslne. Np. przy premierze SW VII 'haha, kobieta i Murzyn, jaka poprawnosc polityczna (i wiazanka bluzgow)' i wlasciwie w kazdej dyskusji jak wyjdzie jakis film, ktory lamie ten schemat bialego hetero faceta to sa takie komentarze. Ale jest to bledne uzywanie tego slowa, jak podasz mi link do slownika, ktory to uwzglednia, to przyznam Ci racje

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To się domyślaj mnie pewnie i agresywnie.

Bo to jest poziom naskoczenia na czarnoskórego, że handluje narkotykami.
Ja swoj komentarz napisalam odnoszac sie do konkretnej wypowiedzi OWB. Ten tekst mial tylko pokazac, ze ignorancja w temacie osob trans moze byc dosc 'zrozumiala' z punktu widzenia OWB. Nie wygladalo to tak, ze na wiesc o tym, ze jest bialym hetero facetem wstrzymalam oddech i przypisalam mu moja wypowiedz jestes taki i taki, robilam to tylko w oparciu o jego wczesniejsze teksty. Tak ze ja tego nie widze

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Ludzie zdają się zupełnie zapominać, że transseksualizm jest ZABURZENIEM TOŻSAMOŚCI.
Co w zwiazku z tym?
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 06:18   #99
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Ej no, bez gorszych mi tu. Ludzie są bardzo różni, moim zdaniem średnie wartości w żaden sposób nie powinny wpływać na indywidualny odbiór samej siebie. Możesz być (i z treści innych twoich postów -- myślę, że jesteś) bardzo dobra w gry komputerowe czy matmę. Mało który mężczyzna może się pochwalić dwoma Nagrodami Nobla, a Skłodowska-Curie może.

(Mnie do szachów przekonał swego czasu dziadek, nie wiem czy sam z siebie też bym się tak zainteresował. Zdecydowanie moja ulubiona gra, nie licząc komputerowych i piłki. Jeśli chodzi o karty, to umiem grać tylko w durnia piątkowego (nie jestem pewien, czy to oficjalna nazwa ) albo wojnę. W brydża czy pokera byś mnie momentalnie poskładała. W bilarda pewnie też.)

---------- Dopisano o 03:36 ---------- Poprzedni post napisano o 03:32 ----------


Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Myślę, że interesowałyby się przede wszystkim kobiecym, ale męskim interesowałyby się bardziej, niż mężczyźni dzisiaj interesują się kobiecym. Ty który byś chętniej oglądała?
Nooo... oglądam tylko męską piłkę więęęc... tak. Także tak.

Nie no, tak sobie tylko czasem siadam i myślę, wiem, że nie świadczy to o jednostce. Do tego kobiety mają inny rozstaw ramion krzywej Bella (jeśli mówimy o inteligencji chociażby), więc w efekcie jest mniej wybitnych kobiet, ale również mniej kobiet o wyjątkowo niskim IQ.

Ale jak tak sobie żyję, to chciałabym więcej kobiet w polityce, noblistek, w e-sporcie czy Formule 1.

Ale w parytety nie wierzę (delikatnie mówiąc), więc pozostaje mi liczyć, że nastąpi ewolucja biologiczna i kulturowa i będzie tego więcej. Pewnie nie dożyję, ale co tam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 09:00   #100
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Booo... jak facet sobie utnie penisa to nie staje się automatycznie kobietą. To aż takie trudne do pojęcia? Tzw. "zmiana płci" nie odbywa się na poziomie DNA, żeby można było mówić o prawdziwej zmianie płci. To jedynie zabieg chirurgii plastycznej. Operacja i terapia hormonalna nie zmienia mężczyzny w kobietę, ale upodabnia głównie narządy płciowe.
Nie, to nie jest jedynie zabieg chirurgii plastycznej:

Male to Female (MtF) Hormone Therapy

People assigned male at birth who choose to take hormones will generally take estrogen and anti-androgens, also known as androgen blockers. Estrogen both feminizes features and helps to suppress testosterone, while anti-androgens block the effects of testosterone. Effects may include:

  • Breast development
  • Redistribution of body fat and loss of muscle mass
  • Changes in thickness to body hair
  • Increased skin sensitivity and softness
  • Changes in feelings and mood
  • Decreased libido and fertility, as well as other sexual side effects. The testes will shrink, as may the penis.

Female to Male (FtM) Hormone Therapy

Testosterone is taken people who were assigned female at birth. Effects of testosterone may include:

  • Development of acne due to thicker, oilier skin
  • Increased libido
  • Clitoral growth
  • Stopped periods
  • Redistribution of body fat and increased muscle mass
  • Deepening voice
  • Possible hair loss, change in hair growth pattern
  • Body hair growth
  • Changes in feelings and mood
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 09:03   #101
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Nie, to nie jest jedynie zabieg chirurgii plastycznej
Ani operacja, ani kuracja hormonalna nie zmienią płci. Upodobnią w jakiś sposób, ale jej nie zmienią.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-01, 11:50   #102
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Ani operacja, ani kuracja hormonalna nie zmienią płci. Upodobnią w jakiś sposób, ale jej nie zmienią.
No tak. Ale co w związku z tym?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 11:55   #103
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No tak. Ale co w związku z tym?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może to, że po "zmianie płci" ta płeć się nie zmienia. Dlatego oczywistym jest, że mężczyzna po "zmianie płci" nie powinien rywalizować z kobietami.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 12:01   #104
Pensiveness_
Raczkowanie
 
Avatar Pensiveness_
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 38
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Inny przyklad - jakies 90% (moge sie lekko mylic, juz nie pamietam) glownych postaci filmowych to wlasnie bialy, heteroseksualny mezczyzna. Inne grupy maja o wiele mniejsza reprezentacje na tym polu. A i tak jak wyjdzie film z kobieca glowna bohaterka to mezczyzni krzycza, ze sa dyskryminowani. Bo jestesmy przyzwyczajeni, ze domyslna opcja bohatera filmu jest wlasnie bialy hetero facet. A i tak jest krytyka, ze za duzo 'jest wciskanych' bohaterow czarnoskorych, zoltych, kobiet, homoseksualistow. Nawet tutaj na forum kogos strasznie smieszylo, ze w nowych SW JEDEN z glownych bohaterow byl czarny. 'Haha, bo to bylo takie na sile'. 'Przeciez kobiety maja reprezentacje w kinie akcji, jest przeciez Connor i Ripley, malo Wam?'
Ale ty się odnosisz do kina amerykańskiego? polskiego? czy jakiego? Powstaje multum filmów w Azji i Afryce i nigdy nie słyszałam, żeby ktoś płakał, że nie ma w nich reprezentantów ludności białej. Co dziwnego w tym, że w filmach produkcji amerykańskiej większość bohaterów jest biała skoro około 80% ludności USA jest biała? To, że w filmach nigeryjskich, chińskich czy indyjskich białych bohaterów jest mało też jest dla ciebie problemem, czy działa to tylko w jedną stronę?
Pensiveness_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 12:52   #105
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Może to, że po "zmianie płci" ta płeć się nie zmienia. Dlatego oczywistym jest, że mężczyzna po "zmianie płci" nie powinien rywalizować z kobietami.
Jeśli przez płeć rozumiesz zestaw chromosomów, to tak, nie zmienia się. Ale to nie zestaw chromosomów bierze udział w sporcie, tylko ciało. Nie mamy kategorii dla posiadaczy chromosomów XY i XX, tylko dla posiadaczy ciał kobiecych i męskich.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 12:57   #106
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
'Powyzsze zarzuty' dotyczyly tego jak reagujesz na krytyke i probe argumentacji ze strony innych uzytkownikow forum - czyli mam Ci udowodnic, ze wczesniej na tym forum Twoje dyskusje z jakims uzytkownikiem zawsze konczyly sie jego krytyka w momencie kiedy nie potrafiles odpowiedziec logicznie na argumenty albo przyznac sie do bledu? I robiles EOT nie mogac sie powstrzymac od dopisania w agresywnym tonie 'jezeli nie umiesz czytac ze zrozumieniem to proponuje wrocic do podstawowki? Ja np. pamietam w watku o chadach jak ktos Ci zwrocil uwage, ze masz blad w lacinskiej nazwie podpisu, no co zlosliwie odpowiedziales i potem ten blad poprawiles i jak moderatorka zwrocila Ci uwage to zareagowales agresja. Kolejny przyklad w watku z zazdrosnym o przyjaciolke jak ktos Ci zwrocil uwage, to Ty tez zareagowales agresywnie, ale zamiast uzasadnic swoja wypowiedz, to obraziles autorke tamtej wypowiedzi. Od kazdego wymagasz argumentow, a jeszcze nie widzialam bys kiedykolwiek je podal, zazwyczaj konczy sie wlasnie zwyzywaniem rozmowcy i unikaniem dalszej argumentacji. To tyle na szybko, latwiej bylo juz wejsc w sensowna dyskusje z edanem, nie offtopuje dalej w tym temacie
Sorry, ale nie. Musiałem ci się w takim razie z kimś pomylić, bo zgodzić się z tobą w tej kwestii absolutnie nie mogę. Logicznych argumentów nigdy nie atakuję i jeśli zdarzy mi się walnąć jakąś głupotę – jak przecież wszystkim na pewnym etapie forumowej twórczości – to się przyznaję do błędu i przepraszam. Możesz mnie tak odbierać, bo przyznaję, że w większości przypadków zabierania przeze mnie tutaj głosu, robię to kiedy coś mnie zirytuje. Mimo wszystko jednak powyższe informacje na swój temat uważam za skrajnie nieprawdziwe. I myślę, że osoby, które znają mnie tutaj nieco lepiej od ciebie, również się z tobą nie zgodzą, bo to po prostu nieprawda.

Tak czy inaczej nie jest to wątek o mnie, więc kończymy ten offtop.

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Zreszta jezeli podlinkowany przez Ciebie filmik ignoranta na yt jest literatura naukowa...
Kolejny dowód na to, że moje posty kojarzysz bardzo powierzchownie. Gdybyś je znała lepiej, wiedziałabyś, że wielokrotnie linkowałem artykuły naukowe, które potwierdzały pisaną przeze mnie treść.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Juz tlumacze czemu jest ignorantem - sam przyznaje, ze nie interesuje sie damskim sportem i wlasciwie nie kojarzy prawie zadnej pilkarki (i nie mogl sobie odmowic - sukces jednej z pan na podium tlumaczy wygladem) i nie bardzo oglada, to wysnuwa smiala teze jak to tego rodzaju rozgrywek nikt nie chce ogladac, bo jest gorszy pod tym i tym wzgledem. Nie wzial pod uwage np. faktu, ze kobiece rozgrywki kompletnie nie sa emitowane tak samo szeroko jak meskie, przez co sila rzeczy te kobiety sa mniej znane. A fakt, ze najlepsze pilkarki sa gorsze od najlepszych mezczyzn - nie mam pojecia co ten argument ma do rzeczy. Tym bardziej w kontekscie, ze przeciez kazda sportsmanka na podium ma gorsze wyniki od podium meskiego. Najlepsi sportowcy obu plci tak samo ciezko pracuja, a nierowne place swiadcza tylko o tym, ze nagradzamy ich plec, skoro tylko ona daje najlepszym sportowcom lepsze wyniki niz najlepszym kobietom
Natomiast ja z chęcią wytłumaczę, dlaczego źle zrozumiałaś wklejony przeze mnie film. Jego treść ma wyjaśnić kwestię istniejących różnic w płacach kobiet i mężczyzn, które wynikają przede wszystkim właśnie z różnych poziomów zainteresowania tymi kategoriami. Fakt, że jakościowa różnica pomiędzy męskim i kobiecym futbolem jest ogromna (bo nie – tutaj nie chodzi o małe różnice pomiędzy najlepszymi piłkarzami i najlepszymi piłkarkami, tylko o taką różnicę poziomów i taką przepaść fizyczno-techniczną, że spokojnie można mówić o dwóch róznych dyscyplinach sportowych), to tylko temat poboczny, który dobrze tłumaczy dlaczego kobiece rozgrywki są i zawsze będą mniej popularne. W filmie nie chodzi o wyśmiewanie kobiet, dla których piłka nożna jest pasją czy odbierania im prawa do promowania siebie, ale raczej krytykowanie osób, które bezpodstawnie chcą tym kobietom płacić dzisiaj dokładnie tyle samo, co mężczyznom.

I wierz mi – mam dość wciskania mi kobiecego futbolu na siłę. Organizacje naprawdę robią wszystko, żeby te kobiety wypromować (nawet w tegorocznych Puskas Awards – konkursie na najładniejszą bramkę w sezonie – nominowane zostały aż trzy kobiety; oczywiście na siłę, bo ich bramki niekorzystnie wyróżniają się na tle pozostałych i według mnie to jawna dyskryminacja mężczyzn), ten kto miał się zainteresować już się zainteresował, ale problem polega na tym, że kobiecy futbol nie broni się poziomem sportowym. Serio, nawet młodzieżowa sekcja klubu sportowego z polskiej ligi (Ekstraklasy), w której grałem jako nastolatek, prezentował wyższy poziom i spokojnie pokonalibyśmy skład wszystkich najlepszych kobiecych piłkarek na świecie. Tak jak to zrobili chłopcy U15 (!) z kobiecą reprezentacją USA.

Zalinkowany film przedstawia argumenty, z którymi po prostu nie da się kłócić, i nie ma w nim absolutnie niczego ignoranckiego. Jeśli chcesz mieć do czegoś pretensje, to proponuję zacząć od braku zainteresowania piłką nożną u kobiet. To, że autor nie interesuje się kobiecym futbolem jest dla mnie zrozumiałe – nie znam też ani jednej pasjonatki. Natomiast sporo ignorancji jest w twojej wypowiedzi, bo ewidentnie nie chodzi tutaj o wynagradzanie czyjejś płci, ale płacenie adekwatnie do generowanych zysków, a tobie realia tego sportu są najwyraźniej całkowicie obce.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Pisalam tylko o tym co rownie dobrze moglbys powiedziec sufrazystkom, ktore tez chcialy zmiany, nigdzie nie pisalam, ze ta sytuacja jest analogiczna.
Nigdzie nie napisałaś też, że nie jest. Głównie ze względu na nieprecyzyjny charakter twoich argumentów nie chciało mi się wchodzić w głębsze dyskusje. I ja naprawdę odnoszę wrażenie, że ty moje wypowiedzi odbierasz czasami w kompletnie pokręcony sposób.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
No, widzisz, zamiast dokladniej wyjasnic o co Ci chodzi, jaki masz poglad na te sprawe, to jest zarzut w moja strone i brak checi dyskusji. Jezeli wytlumaczylbys o co Ci chodzilo z tym 'dajcie se siana', bo ja zle to zrozumialam, to moglibymy dalej dyskutowac
Wziąłem to za oczywistość (mój błąd), iż z kontekstu mojej wiadomości wynika, że to nieszczęsne siano było skierowane w stronę wszelkiego rodzaju aktywistów, a nie w stronę osób transseksualnych. Oczywiście obie grupy nie muszą się wykluczać, ale jakoś odnoszę wrażenie, że aktywistom wydaje się lepiej czego chcą same osoby transseksualne. I nie wyjeżdżaj mi tutaj z dokładniejszym tłumaczeniem, skoro sama zaczęłaś dyskusję od serii pół-argumentów i złośliwości w kierunku jednego, źle zinterpretowanego przez siebie zdania. Jeśli nie byłaś pewna treści, to mogłaś po prostu dopytać.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Nie jest. Takie osoby nie moglyby np. grac w reprezentacji swiata i rozgrywac mistrzostw swiata z reprezentacjami innych krajow. Bo nie w kazdym panstwie znajdzie sie wystarczajaco duzo trans-kobiet pilkarzy albo tyczkarek.
Jest. Możliwość wciąż istnieje. A nikłe zapotrzebowanie jest właśnie tutaj kluczowe; nie wszyscy muszą i nie wszyscy mogą zostać profesjonalnymi sportowcami.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Tyle ze trans-kobieta bierze blokery testosteronu i estrogen, ktore powoduja utrate miesni, spadek poziomu erytrocytow, co objawia sie spadkiem sily, szybkosci i wytrzymalosci. Parafrazujac wypowiedz Joanny Harper - byla na terapii hormonalnej, po 9 miesiacach jej wyniki spadly do takiego poziomu, ze praktycznie utracila przewage jaka miala wczesniej jako biologiczny mezczyzna. Badanie powtorzyla na 8 innych trans-biegaczach i rowniez utracili zdolnosc. Oczywiscie to zbyt mala grupa - ale znowu, trans-biegaczy nie ma wielu. Tak ze to dalej wymaga badan, ale nie jest tak, ze trans-kobieta to wlasciwie biologicznie mezczyzna pod katem mozliwosci. A przeciez wsrod populacji kobiet tez istnieja rozne czynniki dajace przewage, a tutaj zostala ona prawie zatracona. Zreszta mowila ona rowniez, ze w niektorych sportach, np. gimnastyce trans-kobiety sa na przegranej pozycji.
No ale ja to wiem, nie musisz mi tego tłumaczyć.

Niemniej to, że taka osoba poddawana jest terapii hormonalnej i jej wyniki siłowe/szybkościowe/wytrzymałościowe przez to się pogarszają nie oznacza, że traci ona przewagę nad innymi kobietami. Badanie (które i tak samo w sobie niczego nie udowadnia – i nie jest to nawet badanie naukowe, tylko odmierzanie paru czasów i wyciąganie na ich podstawie daleko idących wniosków), jak sama zaznaczyłaś, zostało przeprowadzone na śmiesznie małej grupie, przez co nie jestem w stanie odbierać go jako argument świadczący o dowodzie czegokolwiek. Problem mnie nie interesuje na tyle, żebym miał wertować literaturę naukową na jego temat, ale dobrze orientuję się w kwestiach ludzkiego dymorfizmu płciowego, więc ja oczekuję raczej dowodu na to, iż po zmianie płci stosunek mięśni do tłuszczu albo masa kości u trans-kobiet zmieni się do poziomu bardzo zbliżonego do innych kobiecych sportowców. I nawet taki dowód nie do końca by mnie przekonywał, bo pozostaje nierozwiązywalna kwestia różnicy wzrostu albo zasięgu ramion, więc każdy sport trzeba by było traktować pod tym względem bardzo indywidualnie.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Ja widze w tym cos obrazliwego. Nie pozwalasz osobom po terapii hormonalnej, po operacji brac udzialu w kategorii dla nich przeznaczonej. Mowimy tu o sytuacji gdy odpowiada nam poziom testosteronu takiej kobiety, ale dalej tocza sie debaty. Osobom po podjeciu ciezkiej decyzji i wielu wyrzeczeniach, ktora przechodzi testy i tak jest wmawiane, ze nie powinna startowac w kategorii dla kobiet, mimo ze jest kobieta. Dla mnie wydzwiek jest taki - nie jestes kobieta, wiec nie startujesz w kategorii dla kobiet. Moze gdyby to sprecyzowano - kategoria cis-kobiet - a tak to dla mnie przekaz jest dosc jasny. A nie uwazam sie za wrazliwa i przesadnie empatyczna osobe no i ten problem mnie nie dotyczy, a jednak widze problem
Piszesz to tak, jakby te osoby nie wiedziały, że zostały wcześniej poddane operacji. Gdyby trans-kobietom zabraniano brać udział w profesjonalnych zawodach cis-kobiet – co popieram – to takie osoby musiałyby wiedzieć z czym wiąże się ich decyzja, a sport na szczęście nie jest kwestią życia i śmierci. Nikt też nie zabroni ludziom transseksualnym uprawiać sportu nieprofesjonalnie.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Wydawalo mi sie, ze to Ty mowisz mi, ze sie myle i Ty powinienes podac argumenty przeciw, a nie pozostac w sferze tez.
No to źle ci się wydawało. Ty poruszyłaś tę kwestię, tak więc ty powinnaś zacząć od zaprezentowania jakichkolwiek argumentów.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
1) Lesbijka bedaca w zwiazku z kobieta, ktora ma biologicznego syna. Pierwsza kobieta nie ma do tego dziecka zadnych praw, nie moze np. uzyskac informacji o nim kiedy wyladuje w szpitalu. Nie moze wziac slubu z partnerka, wiec nie ma mozliwosci majatkowych - nie moze przekazac go swoim dzieciom, nie moze pobrac go od partnerki. Homofoby sa w stanie ja zwyzywac lub pobic gdy zobacza jak idzie za reke lub caluje w policzek swoja ukochana, lub zwraca sie do niej pieszczotliwie. Albo gdy jakis homofob postanowi zawitac na parade rownosci - prosty przyklad. Oczywiscie gadanie za plecami albo zlosliwe komentarze slyszane z kazdej strony, dziwne pytania, jakies obrzydliwe komentarze w necie tylko i wylacznie z powodu orientacji - standard. Zwlaszcza w mniejszych miejscowosciach.

Osoby transeksualne - trudnosci w dokumentacji i w zmianie plci. Do tego oczywiscie jeszcze wiecej komentarzy, zwlaszcza jak ktos jest osoba publiczna - wiadomo o kogo chodzi na polskiej scenie. No i jezeli taka osoba prawnie dalej jest np. kobieta, to zwiazek z inna kobieta ma te same problemy co powyzej. Osoby biseksualne (i panseksualne) to samo jesli maja zwiazek jednoplciowy (ew. prawnie jednoplciowy). Osoby aseksualne - obrzydliwe komentarze, ktorych nawet nie bede tu cytowac. Reprezentacja i swiadomosc spoleczna - zadna

Czy hetero czlowiek zmaga sie z tym bedac w zwiazku, wychowujac z malzonkiem dzieci lub idac ulica i okazujac sobie drobna czulosc? Nie sadze

2) Kobiety na tych samych stanowiskach zarabiaja mniej. Chociazby w wymienionym przez Ciebie footballu. Wniosek - mezczyzni sa uprzywilejowani, maja lepiej pod tym wzgledem, kobieta - z samego faktu bycia kobieta, mimo ze ma takie same kwalifikacje i wklada tyle samo pracy - jest w gorszej pozycji. Kobiety sa czesciej ofiara mobbingu, molestowania i gwaltu, czesto sa seksualizowane, doswiadczaja mansplainingu, ich kwalifikacje sa podwazane przez pryzmat ich wygladu, czesto doswiadczaja uprzedmiotowienia, przez sam fakt bycia kobieta maja duzo mniejszy prestiz na danym stanowisku niz facet. No i oczywiscie seksistowskie odzywki, krytyka wygladu na kazdym stopniu, wymaganie dobrego wygladu o wiele bardziej niz u mezczyzn.

3) Inne kolory skory - to wiadomo. Rasizm, negatywne epitety, podwazanie kwalifikacji i wlasciwie wszystko to co wczesniej, ale jeszcze bardziej.
Tak myślałem. Wątpliwej jakości argumentacja podpunktu numer 2) wskazuje, że jako biała i heteroseksualna kobieta (którą zakładam, że jesteś, bo prawdopodobieństwo jest bardzo duże; jeśli się mylę, to przepraszam) również należysz do najbardziej uprzywilejowanej grupy, na pewno nie mniej uprzywilejowanej od mojej. Jak już ustaliliśmy – w różnych płacach w piłce nożnej nie ma żadnej dyskryminacji, a piłkarze i piłkarki są opłacani adekwatnie do wnoszonych zysków. Mit pay gapu za tak samo wykonaną pracę został już dawno obalony; kiedy weźmie się pod uwagę wysokość stanowiska, doświadczenie, awersję do negocjacji podwyżek u kobiet czy liczbę przepracowanych godzin – różnice spadają do znikomego poziomu. Reszta argumentów to nieśmieszny żart, biorąc pod uwagę seksistowskie programy edukacyjne/zawodowe tylko dla kobiet i równie seksistowskie parytety, procent mężczyzn w liczbie ofiar zabójstw, pobić i samobójstw, stosunek płci w grupie osób bezdomnych czy nawet znacznie gorsze traktowanie mężczyzn w mediach (fałszywe i seksistowskie artykuły/reklama Gillette; jeszcze nigdy w mediach nie zostało mi zasugerowane i nie poczułem, że mogę być dumny ze swojej płci, zawsze eksponowane są informacje o negatywnym wydźwięku, z którymi nie mam nic wspólnego). Różnica polega na tym, że o kobiecych problemach mówi się głośno i wszędzie, o męskich – prawie nigdzie. Podtrzymuję zarzut o hipokryzji.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
IJa mam takie doswiadczenia, ze 'poprawnosc polityczna' stala sie takim slowem-wytrych, ktorego niektorzy uzywaja, zeby negatywnie skomentowac fakt, ze jakis film zwieksza reprezentacje innych grup niz te domyslne. Np. przy premierze SW VII 'haha, kobieta i Murzyn, jaka poprawnosc polityczna (i wiazanka bluzgow)' i wlasciwie w kazdej dyskusji jak wyjdzie jakis film, ktory lamie ten schemat bialego hetero faceta to sa takie komentarze. Ale jest to bledne uzywanie tego slowa, jak podasz mi link do slownika, ktory to uwzglednia, to przyznam Ci racje
Nie musisz mi przyznawać racji, tak naprawdę to mam to gdzieś. Albo przyzwyczaisz się do tego, że używam tego stwierdzenia również i w tym kontekście (jak miliony ludzi na całym świecie), albo przynajmniej nie zwracaj na to uwagi, bo to się już robi nudne.

I błagam, nie każ mi pisać kolejnego eseju.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 13:00   #107
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Jeśli przez płeć rozumiesz zestaw chromosomów, to tak, nie zmienia się. Ale to nie zestaw chromosomów bierze udział w sporcie, tylko ciało. Nie mamy kategorii dla posiadaczy chromosomów XY i XX, tylko dla posiadaczy ciał kobiecych i męskich.
Proszę bardzo:

Na szczęście nie widzę chromosomów. Dlatego nie jestem w stanie wskazać "która" posiada chromosomy XY.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 13:01   #108
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Jeśli przez płeć rozumiesz zestaw chromosomów, to tak, nie zmienia się. Ale to nie zestaw chromosomów bierze udział w sporcie, tylko ciało. Nie mamy kategorii dla posiadaczy chromosomów XY i XX, tylko dla posiadaczy ciał kobiecych i męskich.
A co definiuje ciało danej płci? Narządy? Biust? A może rozstaw kości i masa mięśniowa? Stając się kobietą tracisz siłę i kościec?

I to co piszesz z miejsca jest bzdurą, bo niepełnosprawni mają osobne kategorie, a ciało wygląda tak samo. Więc wszystko rozbija się o sprawność tego ciała, a nie wygląd.
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 15:01   #109
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Może to, że po "zmianie płci" ta płeć się nie zmienia. Dlatego oczywistym jest, że mężczyzna po "zmianie płci" nie powinien rywalizować z kobietami.
Nie do końca. Bo jednak jest się stale na terapii hormonalnej, która supresuje twoją męskość i wiele zmienia w twoim ciele, więc to nie jest takie proste.

Zgadzam się, że z czarno-białego biologicznego punktu widzenia to wciąż ma się chromosomy XY i nie ma przebacz, ale jest jednak spora różnica w ekspresji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-01, 15:02   #110
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie do końca. Bo jednak jest się stale na terapii hormonalnej, która supresuje twoją męskość i wiele zmienia w twoim ciele, więc to nie jest takie proste.

Zgadzam się, że z czarno-białego biologicznego punktu widzenia to wciąż ma się chromosomy XY i nie ma przebacz, ale jest jednak spora różnica w ekspresji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie to jest dylemat tego rodzaju co bycie "trochę w ciąży".
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 15:04   #111
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Na szczęście nie widzę chromosomów. Dlatego nie jestem w stanie wskazać "która" posiada chromosomy XY.
Ty na serio widzisz na tym zdjęciu chromosomy? Może powinieneś robić karierę w genetyce! Bo ja widzę tylko ciało, które ma cechy męskie, a więc męską przewagę. Według ciebie gdyby ta osoba miała chromosomy XX, to wszystko byłoby ok?

A propos rozpoznawania chromosomów po budowie ciała (cenzura zasłania, ale ta osoba ma penisa). Jakiej płci jest ta osoba?





[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;87134083]A co definiuje ciało danej płci? Narządy? Biust? A może rozstaw kości i masa mięśniowa? Stając się kobietą tracisz siłę i kościec? [/QUOTE]
Tam wyżej podałam listę efektów, które są wynikiem wpływu hormonów płciowych na ciało. Możesz sobie doczytać, jeśli cię to interesuje.

[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;87134083]
I to co piszesz z miejsca jest bzdurą, bo niepełnosprawni mają osobne kategorie, a ciało wygląda tak samo. Więc wszystko rozbija się o sprawność tego ciała, a nie wygląd.[/QUOTE]
A kto mówi o wyglądzie?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 15:06   #112
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Proszę bardzo:

Na szczęście nie widzę chromosomów. Dlatego nie jestem w stanie wskazać "która" posiada chromosomy XY.
Nie zawsze to takie oczywiste.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 15:06   #113
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
A kto mówi o wyglądzie?
Yyyyy, Ty? Napisałaś że jest podział na ciała kobiece i męskie, więc chodzi o wygląd. No chyba że już nie chodzi o wygląd, a o możliwości danego ciała?
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 15:10   #114
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Ty na serio widzisz na tym zdjęciu chromosomy? Może powinieneś robić karierę w genetyce! Bo ja widzę tylko ciało, które ma cechy męskie, a więc męską przewagę. Według ciebie gdyby ta osoba miała chromosomy XX, to wszystko byłoby ok?
Sama zaczęłaś z tym XY, to po pierwsze.
Zupełnie nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi, to po drugie.
Zbaczasz z tematu, to po trzecie.

Dziwię się, że to kobiety tak bronią udziału osób trans w sporcie. Dopuszczenie takich osób uderzy tylko i wyłącznie w sport kobiecy. Nawet bym zaryzykował, że całkiem go rozwali.
Cóż, może jednak to prawda, że największymi mizoginami są kobiety.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 15:20   #115
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;87134523]Yyyyy, Ty? Napisałaś że jest podział na ciała kobiece i męskie, więc chodzi o wygląd. No chyba że już nie chodzi o wygląd, a o możliwości danego ciała?[/QUOTE]
Powiedziałam, że chodzi o ciało. Ciało =/= wygląd ciała.

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Sama zaczęłaś z tym XY, to po pierwsze.
Zupełnie nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi, to po drugie.
Zbaczasz z tematu, to po trzecie.

Dziwię się, że to kobiety tak bronią udziału osób trans w sporcie. Dopuszczenie takich osób uderzy tylko i wyłącznie w sport kobiecy. Nawet bym zaryzykował, że całkiem go rozwali.
Cóż, może jednak to prawda, że największymi mizoginami są kobiety.
Ja tylko bronię logiki. Powiedziałeś, że osoba XY, nawet po operacjach i terapii hormonalnej, nie będzie kobietą, bo ma męskie chromosomy. Ja wykazałam ci, że to nie chromosomy maja znaczenie w sporcie, tylko ciało. Więc jeśli ciało osoby po tranzycji ma cechy ciała kobiecego, to dlaczego miałaby nie brać udziału w sporcie dla osób o podobnych możliwościach ciała, wyłącznie ze względu na chromosomy? Zwłaszcza że istnieją osoby o chromosomach płci przeciwnej, niż wskazuje na to ich fizyczność, jak pan/pani ze zdjęcia?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 15:42   #116
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Powiedziałam, że chodzi o ciało. Ciało =/= wygląd ciała.
No dobrze, to mi wytłumacz jak rozumiesz ciało po zmianie płci. Jeśli facet zmienia płeć, to jego ciało staje się kobiece tak? I wtedy należy do kategorii kobiet w sporcie? Co o tym decyduje? Jego wola, operacja i tabletki? Nigdy nie będzie miał w pełni kobiecego ciała i warunków fizycznych.
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 15:45   #117
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;87134620] Nigdy nie będzie miał w pełni kobiecego ciała i warunków fizycznych.[/QUOTE]

Całe sedno problemu, który próbuję wytłumaczyć, ale widocznie się nie da...
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 16:01   #118
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;87134620]No dobrze, to mi wytłumacz jak rozumiesz ciało po zmianie płci. Jeśli facet zmienia płeć, to jego ciało staje się kobiece tak? I wtedy należy do kategorii kobiet w sporcie? Co o tym decyduje? Jego wola, operacja i tabletki? Nigdy nie będzie miał w pełni kobiecego ciała i warunków fizycznych.[/QUOTE]
Dlaczego nigdy? Wiesz, skąd mężczyzna ma męskie ciało? Nie z powodu chromosomów, jak Dwight chciałby wierzyć. Z powodu wpływu hormonów na jego ciało w okresie dojrzewania, a także później. Jeśli osoba o chromosomach XY nie przeszła męskiego dojrzewania, a zamiast tego przeszła terapię hormonami żeńskimi, które dały jej kobiece ciało, to dlaczego, twoim zdaniem, nie ma ona kobiecego ciała?

Czy to jest męskie ciało?



A czy to jest kobiece ciało?

Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 16:05   #119
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Dlaczego nigdy? Wiesz, skąd mężczyzna ma męskie ciało? Nie z powodu chromosomów, jak Dwight chciałby wierzyć. Z powodu wpływu hormonów na jego ciało w okresie dojrzewania, a także później. Jeśli osoba o chromosomach XY nie przeszła męskiego dojrzewania, a zamiast tego przeszła terapię hormonami żeńskimi, które dały jej kobiece ciało, to dlaczego, twoim zdaniem, nie ma ona kobiecego ciała?
Widocznie nie jesteś w stanie rozumieć, że budowa ciała to coś więcej niż hormony... Wiadomo, szkielet i takie tam są bez znaczenia, bo dostawałam tabletki i jestem 100% kobietą.
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 16:06   #120
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;87134729]Widocznie nie jesteś w stanie rozumieć, że budowa ciała to coś więcej niż hormony... Wiadomo, szkielet i takie tam są bez znaczenia, bo dostawałam tabletki i jestem 100% kobietą.[/QUOTE]
Skąd według ciebie bierze się męski szkielet?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-02 17:58:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:28.