Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3. - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-12, 15:23   #1141
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
To akurat meeeega indywidualna sprawa. Ja do 30tki chcialabym wyjsc z pieluch, wiec jesli zdecydujemy sie na trzecie to chyba rok po roku będzie. 🤷

Ale na pewno Nilka nie jest stara jak na 1 ciążę, u nas kobiety w poczekalni w wieku mojej mamy najczęściej siedzą 40+. I to grubo po 40. Często z pierwszym dzieckiem taka mentalność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiadomo, każdy patrzy ze swojej perspektywy, ale w czasach kiedy kobiety rodzą po 40 i nawet 50 i nie jest to rzadką sytuacją, mówienie że 30 to późno jest mocno przesadzone.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 15:24   #1142
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Ja już nie czytam, serio a poważnie to ja sama nie znam większej panikary na świecie, TŻ ma ze mną prze**** ale to tak ostro.
Kupiłam se taką koszulę z HM za 20 PLN, nada się do rodzenia? Taniej niż te dolce sonno:p


---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------


Strasznie przykre:/ pierwsze dziecko?


Wszystkowiedzące nada do rodzenia musisz tylko wiedzieć, ze po porodzie pewnie będziesz musiała ka zdjęć do kangurowatych, ale wtedy spokojnie okryła cię jakimś kocykiem.
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 15:27   #1143
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Wiadomo, każdy patrzy ze swojej perspektywy, ale w czasach kiedy kobiety rodzą po 40 i nawet 50 i nie jest to rzadką sytuacją, mówienie że 30 to późno jest mocno przesadzone.
No pewnie, ze nie. Spora czesc koleżanek w moim wieku mieszka jeszcze z rodzicami, a ja wyprowadzilam sie 7 lat temu z czego 4 lata jestem mężatką
Każdemu inaczej zycie sie uklada. Pewnie dzięki temu, -a raczej napewno- że poznałam mojego męża pierwsze dziecko mialam juz w wieku 23 lat, 2 lata po ślubie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 15:28   #1144
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
A masz całkowitą rację, że to hormony. Ja się wczoraj w aucie po kebabie popłakałam, bo zamówiłam baraninkę a mi gościu zrobił z kurczakiem. I jak to odkryłam w aucie to autentycznie mi łzy poleciały, bo cały dzień marzyłam o kebabie a był taki ohydny.


jesteś mym mistrzem dzisiaj


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 15:32   #1145
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Fajna sukienka. Ja akurat lubię golfy, ale nie łudzę się że będzie dla mnie jakiś rozmiar.
a jaki nosisz? w sensie, ze malutki czy wiekszy jakis?


Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Ja płacę 250 zł i mam w cenie film 4D, czy coś podobnego, w każdym razie full wypas.
Położna u nas na szkole rodzenia niby mówiła żeby się nie spieszyć, że rzadko w pierwszej ciąży dziecko wyskakuje znienacka, już prędzej w drugiej, ale jednocześnie przytoczyła kilka przykładów gdzie faktycznie dziewczyny dojechały do szpitala w ostatniej chwili. Niektórych taka uroda, ale przewidzieć nie sposób.
musze się zorientowac własnie ile to u mnie kosztuje

chciałabym mieć "taką urodę" ze szybko pójdzie

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
To akurat meeeega indywidualna sprawa. Ja do 30tki chcialabym wyjsc z pieluch, wiec jesli zdecydujemy sie na trzecie to chyba rok po roku będzie. 🤷

Ale na pewno Nilka nie jest stara jak na 1 ciążę, u nas kobiety w poczekalni w wieku mojej mamy najczęściej siedzą 40+. I to grubo po 40. Często z pierwszym dzieckiem taka mentalność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tez mi sie wydaje, ze to indywidualna sprawa, i poniekad zgadzam się ze stwierdzeniem wczesnie zaczniesz dalej zajdziesz moja kumpela rok starsza ode mnei a ma już 3 odchowanych dzieciaków to jest fajne

ogólnie nie uważam, ze 30stka to juz za pozno na dziecko i ze jakas stara, moja mama mnie rodziła w wieku 36 lat i duzo kobiet teraz pózniej decyduje sie na dziecko, ja jestem z moim partnerem od 6 lat, moglismy sie zdecydowac wczensiej ale ja niestety tak zwlekałam
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 15:33   #1146
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
O właśnie, a propos porodu.
Powiedzcie mi Dziewczyny ( zwłaszcza te już wcześniej rodzące) czy naprawdę jest tak, że można do szpitala nie zdążyć? Nie chodzi mi tu o hardkory jak z filmów /poród w taksówce / ale bardziej o to, czy wybierając szpital powinnam jakoś brać pod uwagę odległość?


Osobiście NIE ZNAM osoby, która by nie zdążyła. Znam za to wiele, które przyjechały dużo za wcześnie, akcja się wyciszyła a one zostały kwitnąć w szpitalu lub co gorsza, zaczęli im niepotrzebnie przyspieszać poród.
Najważniejszy jest oczywiście twój komfort, ale pamiętaj, ze statystycznie masz dużo większe szanse, ze poród liczony od początku REGULARNEJ czynnosci potrwa jeszcze 15h niż godzinę.
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 15:34   #1147
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
No pewnie, ze nie. Spora czesc koleżanek w moim wieku mieszka jeszcze z rodzicami, a ja wyprowadzilam sie 7 lat temu z czego 4 lata jestem mężatką
Każdemu inaczej zycie sie uklada. Pewnie dzięki temu, -a raczej napewno- że poznałam mojego męża pierwsze dziecko mialam juz w wieku 23 lat, 2 lata po ślubie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie chciałam być taka bezpośrednia, ale faktycznie, jesteś raczej wyjątkiem niż regułą. I super że dobrze Ci się ułożyło i po Twojej myśli Po prostu u nas ludzie w wieku 20-25 lat raczej dopiero co kończą studia i modlą się o jakąś ciekawą pracę, a nie wybierają wyprawkę.

Pamiętam swój stres i przepłakane noce kiedy wchodziliśmy z ówczesnym chłopakiem w dorosłe życie a ja nie miałam pojęcia jak mam żyć bez pracy, nie wiedziałam czy coś znajdę, kiedy i za ile. Miałam wsparcie w mamie, ale wiadomo, każdy chce być samodzielny. Stąd teraz po tych wszystkich latach kiedy całkiem dobrze mi się układa a dziecko jest wystarane i wiem że niczego mu nie będzie brakować uznaję ten luz za bezcenny. Stąd tak napisałam, że to idealny wiek. Ale nie jest to przepis uniwersalny.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-12, 15:35   #1148
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Wiadomo, każdy patrzy ze swojej perspektywy, ale w czasach kiedy kobiety rodzą po 40 i nawet 50 i nie jest to rzadką sytuacją, mówienie że 30 to późno jest mocno przesadzone.
Eee mi nei chodziło o to 30 to późno tylko, ze w moim otoczeniu to późno bo wiekszosc znajomych rodziła wczesnie i w oglole ma takie poglądy, ze powinno sie wczensie rodzic i co chwile były pytania kiedy dziecko ja w wieku 20 lat nie znałam mojego partnera takze
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 15:36   #1149
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Półtorej godziny spokojnie.


Jak będzie wydawało ci się, ze JUŻ musisz jechać (czyli podobno na pewno będzie jeszcze za wcześnie ) to możesz jechać i w razie czego zapewnić sobie jakaś aktywność w pobliżu szpitala. No wiesz... spacer po parku, schody w pobliskim bloku lub seksu z TZ w przyszpitalnym hotelu - to tak z przymrużeniem oka
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 15:42   #1150
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Nie chciałam być taka bezpośrednia, ale faktycznie, jesteś raczej wyjątkiem niż regułą. I super że dobrze Ci się ułożyło i po Twojej myśli Po prostu u nas ludzie w wieku 20-25 lat raczej dopiero co kończą studia i modlą się o jakąś ciekawą pracę, a nie wybierają wyprawkę.

Pamiętam swój stres i przepłakane noce kiedy wchodziliśmy z ówczesnym chłopakiem w dorosłe życie a ja nie miałam pojęcia jak mam żyć bez pracy, nie wiedziałam czy coś znajdę, kiedy i za ile. Miałam wsparcie w mamie, ale wiadomo, każdy chce być samodzielny. Stąd teraz po tych wszystkich latach kiedy całkiem dobrze mi się układa a dziecko jest wystarane i wiem że niczego mu nie będzie brakować uznaję ten luz za bezcenny. Stąd tak napisałam, że to idealny wiek. Ale nie jest to przepis uniwersalny.
No ja wyjechałam za granice 7lat temu. Tu zrobilam szkole jezykowa i zdobylam prace dwa razy lepiej platna niz w Polsce mialabym po studiach jakie planowalam.
ale mam kolezanki w moim wieku z dwójką dzieci, które maja super ulozone zycie. i tez ich sporo. Jednak widze ,ze jesli komus nie pyklo od razu pozniej coraz ciezej. Moja przyjaciółka ma 32 lata , skończyła 3 kierunki studiow , ma córkę i beznadziejnego ojca dziecka który ciagle robi jej pod gore. Widze ze jest na maksa nieszczęśliwa a przekonana bylam ze w zyciu jest skazana na sukces.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 15:43   #1151
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
ja jescze nie wiem jak połog wygląda ale własnie masz racje, też chce sie do tego psychicznie przygotowac, bo lęk przed nieznanym jest najgorszy


Oooo to to to. Ja jeszcze przed pierwszym porodem naoglądałam się zdjęć wydzielin wszelakich, nagrań z przeróżnych porodów i jakoś tak oswoiłam się z tym i nie było to już takie straszne.

Ja chyba jutro bede miała pierwsze spotkanie z położna, która być może wezmę do porodu.
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-12, 15:44   #1152
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
Eee mi nei chodziło o to 30 to późno tylko, ze w moim otoczeniu to późno bo wiekszosc znajomych rodziła wczesnie i w oglole ma takie poglądy, ze powinno sie wczensie rodzic i co chwile były pytania kiedy dziecko ja w wieku 20 lat nie znałam mojego partnera takze
Już rozumiem U mnie było raczej tak, że to ludzie bez pomysłu na życie robili sobie dzieci, albo nagle okazywało się że ktoś jest w ciąży w związku z tym czuli się upoważnieni wypytywać i polecać to innym nie rozumiejąc, że ktoś ma inne plany na życie i chciałby najpierw może osiągnąć coś i zapewnić jakiś byt swojemu dziecku a nie tak na hurra, a potem jakoś to będzie.

Nie chcę być źle zrozumiana. Nie oceniam ludzi, którzy mają dzieci wcześnie bo tak wyszło, albo zwyczajnie tak chcieli. Jedynie dziwiła mnie taka beztroska i właśnie wścibskie pytania i zaczepki.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 15:45   #1153
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
chyba tak, cos mi sie kojarzy



no ja czuje się młoda i zamierzam wiecznie tak się czuć ale ogólnie tak w moim otoczeniu to jednak stara jak na pierwsza ciąże


Ja mając 31 lat rodziłam pierwsze dziecko i byłam jedna z tych pierwszych. Teraz przy drugiej obserwowa delikatne zdziwko jak mówiłam, ze to wszystko planowane


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 15:47   #1154
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Już rozumiem U mnie było raczej tak, że to ludzie bez pomysłu na życie robili sobie dzieci, albo nagle okazywało się że ktoś jest w ciąży w związku z tym czuli się upoważnieni wypytywać i polecać to innym nie rozumiejąc, że ktoś ma inne plany na życie i chciałby najpierw może osiągnąć coś i zapewnić jakiś byt swojemu dziecku a nie tak na hurra, a potem jakoś to będzie.

Nie chcę być źle zrozumiana. Nie oceniam ludzi, którzy mają dzieci wcześnie bo tak wyszło, albo zwyczajnie tak chcieli. Jedynie dziwiła mnie taka beztroska i właśnie wścibskie pytania i zaczepki.
Ja tam uwazam ,ze wczesnie jest w wieku 17-18 lat ale bez przesady, 23 lata to nie jest jakis gówniarski wiek i radze sobie lepiej niz niejedne matki 10 lat starsze, ktore powinny byc przeciez wg tego rozumowania dojrzalsze. najwazniejsze by brać sie za dzieci gdy sami mamy niezależną sytuacje finansowa i stabilne życie. Choc to tez pojęcie względne. Np Niemcy nie kupuja domow tylko wynajmuja w większości, co dla nas Polakow jest szokiem. A maja dzieci u nas byl warunek, drugie dziecko jak kupimy dom.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 15:48   #1155
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
To akurat meeeega indywidualna sprawa. Ja do 30tki chcialabym wyjsc z pieluch, wiec jesli zdecydujemy sie na trzecie to chyba rok po roku będzie.

Ale na pewno Nilka nie jest stara jak na 1 ciążę, u nas kobiety w poczekalni w wieku mojej mamy najczęściej siedzą 40+. I to grubo po 40. Często z pierwszym dzieckiem taka mentalność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


No bliżej wyobrazić sobie z pierwsza ciąża w wieku 40 lat niż 20 . A ze znam świetne matki i z jednej i drugiej grupy wiekowej to uważam, ze to tylko i wyłącznie kwestia indywidualnych przekonań


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 15:50   #1156
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ja tam uwazam ,ze wczesnie jest w wieku 17-18 lat ale bez przesady, 23 lata to nie jest jakis gówniarski wiek i radze sobie lepiej niz niejedne matki 10 lat starsze, ktore powinny byc przeciez wg tego rozumowania dojrzalsze. najwazniejsze by brać sie za dzieci gdy sami mamy niezależną sytuacje finansowa i stabilne życie. Choc to tez pojęcie względne. Np Niemcy nie kupuja domow tylko wynajmuja w większości, co dla nas Polakow jest szokiem. A maja dzieci u nas byl warunek, drugie dziecko jak kupimy dom.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


No o to też mi chodzi. Wydaje mi się że 30 latek jest tego bliżej niż 20 latek, bez zbytniego generalizowania. Takie mamy realia.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2019-09-12 o 15:51
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 15:51   #1157
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
No bliżej wyobrazić sobie z pierwsza ciąża w wieku 40 lat niż 20 . A ze znam świetne matki i z jednej i drugiej grupy wiekowej to uważam, ze to tylko i wyłącznie kwestia indywidualnych przekonań


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moja mama urodziła mnie gdy miala 20lat , mojego brata gdy miala 40. Widze, ze ona nie ma sily biegac po placach zabaw. Wolałaby lezec na hamaku przed domem... no ale co zrobic.
Widze ze jest juz wypalona i zmeczona macierzystwem i jej serdecznie współczuję. Z nami jeździła wszędzie, codzienne wycieczki rowerowe, nad jezioro, na zajęcia różnego rodzaju.
Teraz tez jezdzi ale jest umordowana na maxa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 15:51   #1158
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Nie chciałam być taka bezpośrednia, ale faktycznie, jesteś raczej wyjątkiem niż regułą. I super że dobrze Ci się ułożyło i po Twojej myśli Po prostu u nas ludzie w wieku 20-25 lat raczej dopiero co kończą studia i modlą się o jakąś ciekawą pracę, a nie wybierają wyprawkę.



Pamiętam swój stres i przepłakane noce kiedy wchodziliśmy z ówczesnym chłopakiem w dorosłe życie a ja nie miałam pojęcia jak mam żyć bez pracy, nie wiedziałam czy coś znajdę, kiedy i za ile. Miałam wsparcie w mamie, ale wiadomo, każdy chce być samodzielny. Stąd teraz po tych wszystkich latach kiedy całkiem dobrze mi się układa a dziecko jest wystarane i wiem że niczego mu nie będzie brakować uznaję ten luz za bezcenny. Stąd tak napisałam, że to idealny wiek. Ale nie jest to przepis uniwersalny.


Voice ja mam właśnie podobne odczucia co do siebie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 15:54   #1159
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Jak urodzę Tymka będę miała 26 i mam nadzieję, ze sile na jeszcze jedno, bo zawsze chcieliśmy mieć troje. Jak będzie zobaczymy kiedyś tez bym chciała wrócić na pełen etat do pracy i lepiej szybciej niż później.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-12, 15:56   #1160
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ja tam uwazam ,ze wczesnie jest w wieku 17-18 lat ale bez przesady, 23 lata to nie jest jakis gówniarski wiek i radze sobie lepiej niz niejedne matki 10 lat starsze, ktore powinny byc przeciez wg tego rozumowania dojrzalsze. najwazniejsze by brać sie za dzieci gdy sami mamy niezależną sytuacje finansowa i stabilne życie. Choc to tez pojęcie względne. Np Niemcy nie kupuja domow tylko wynajmuja w większości, co dla nas Polakow jest szokiem. A maja dzieci u nas byl warunek, drugie dziecko jak kupimy dom.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


I to o to może waśnie chodzi: sama mówisz, ze jesteś dojrzalsza niż niejedna 35 i przez to mas zimne myślenie. Ja nie uważam, ze miałam fiu budziku w głowie w wieku 23lat (np od 19rz sama się utrzymywałam na dziennyh studiach), ale na pewno nie myślałam wtedy o posiadaniu dzieci.
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 15:56   #1161
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Voice ja mam właśnie podobne odczucia co do siebie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0,0% oczywiście
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 16:00   #1162
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
I to o to może waśnie chodzi: sama mówisz, ze jesteś dojrzalsza niż niejedna 35 i przez to mas zimne myślenie. Ja nie uważam, ze miałam fiu budziku w głowie w wieku 23lat (np od 19rz sama się utrzymywałam na dziennyh studiach), ale na pewno nie myślałam wtedy o posiadaniu dzieci.
Mysle ze to w duzej mierze kwestia tego ze mam duzo wiecej energii i chęci. Choc znam tez wiele leniwych kobiet w moim wieku. Z Leonem w ciazy chodzilam do szkoły a zanim zaszlam w ciaze pracowalam na pelen etat, w weekendy siedzialam w niemieckiej szkole a w międzyczasie leczylam sie w Polsce starajac sie o niego 1,5roku.

Ale wiem chyba o jakich osobach piszecie i dlatego to jest tak bardzo indywidualna sprawa ,ze nie ma jednego dobrego czasu na dziecko dla wszystkich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 16:02   #1163
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Moja mama urodziła mnie gdy miala 20lat , mojego brata gdy miala 40. Widze, ze ona nie ma sily biegac po placach zabaw. Wolałaby lezec na hamaku przed domem... no ale co zrobic.
Widze ze jest juz wypalona i zmeczona macierzystwem i jej serdecznie współczuję. Z nami jeździła wszędzie, codzienne wycieczki rowerowe, nad jezioro, na zajęcia różnego rodzaju.
Teraz tez jezdzi ale jest umordowana na maxa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


No ale to podobnie waśnie indywidualna kwestia. Twoja mama dodatkowo od ponad 20lat zajmuje się swoimi małymi dziećmi, wiec wiesz...
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 16:04   #1164
lava_cake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

W moim otoczeniu dziewczyny zazwyczaj mają pierwsze dziecko po 30, mało znam takich co przed 30. Np. teraz jedna moja koleżanka 37 lat jest w ciązy pierwsze, wiec urodzi jak bedzie miala prawie 38. Ja bym wolała wcześniej niż moje 34 lata (najlepiej 30-31), ale coz tak sie ułożyło.

Edytowane przez lava_cake
Czas edycji: 2019-09-12 o 16:06
lava_cake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 16:24   #1165
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
No ale to podobnie waśnie indywidualna kwestia. Twoja mama dodatkowo od ponad 20lat zajmuje się swoimi małymi dziećmi, wiec wiesz...
No tak to prawda. Ale patrzac na to jaki mam kontakt z moją mamą to sie strasznie ciesze, ze dzieli nas 20 lat a nie 40 jak z tesciową. Zupelnie inne myslenie i kierunki. Przy mojej mamie czuje sie jak przy kolezance, swobodnie nadajemy na tych samych falach. wątpię, ze moj brat będzie mial z mamą taki kontakt,bo to już taka różnica wieku, a ludzie sie starzeją. Np. Jak rozmawiamy z teściami na rozne tematy to to widac, wyksztalceni ludzie ale juz "inna data" daje się we znaki. Moja przyjaciółka tez jest najmlodsza z rodzenstwa, między nią a siostrą jest 16lat,mama juz grubo po 60tce i jako mloda dziewczyna chodzaca do szkoly kojarze ja jako wyluzowaną mamuśkę bo zawsze jej na więcej pozwalała niż moja mama mi czy bratu a teraz juz taka babuszka, naprawdę szok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 16:43   #1166
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez lava_cake Pokaż wiadomość
W moim otoczeniu dziewczyny zazwyczaj mają pierwsze dziecko po 30, mało znam takich co przed 30. Np. teraz jedna moja koleżanka 37 lat jest w ciązy pierwsze, wiec urodzi jak bedzie miala prawie 38. Ja bym wolała wcześniej niż moje 34 lata (najlepiej 30-31), ale coz tak sie ułożyło.
U mnie to różnie. Jedne dość szybko zaszły w ciążę, inne właśnie tak jak ja w okolicach 30, jeszcze inne grubo po 30. Mam też koleżankę która ze mną pracowała w poprzedniej pracy. Dziewczyna 42 lata, nigdy wcześniej nie chciała mieć dzieci, a jak sie jednak zdecydowała to okazało się że nic z tego (już nawet leczenie nie przyniesie rezultatów).

Ja już właściwie dawno chciałam mieć dzieci, niestety lub stety życie potoczyło się tak, że dopiero w wieku 28 lat poznałam swojego męża (wcześniej głównie byłam sama) i w sumie wszystko się już szybko potoczyło.

Zostawić Was na 2h i już 3 strony miałam do nadrabiania szaleństwo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 16:51   #1167
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Ja mialam teraz 2godziny dla siebie bo maz wariowal z moim wulkanem energii... muszę sie zebrać po tym leżeniu i isc gdzies na spacer. Tymek chyba znow sie obrócił bo wysoko czuję ruchy i tak zdecydowanie bardziej wole......
Maz pojechal po lody

Planujecie mufkę do wózka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 17:24   #1168
purple noise
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 685
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Kurcze, Purple. Ty jesteś tak mega twardo stąpająca po ziemi ( w pozytywnym sensie oczywiście) że Ci mega zazdrodoszczę takiego spokoju i racjonalizmu.

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------


No tak właśnie pomyślałam, ze powinna być rozpinana, ale za 2 dyszki to szkoda nie brać, nawet na ciążę po domu będzie:p


Powiem ci, ze tez mam różne fazy i kryzysy, ale staram się mieć luźne podejście do tego. Mój chłopak mnie zawsze tez stawia do pionu a on ma już dwójkę dzieci, wiec w ogóle luźne podejście.

Z aliekspres niestety fałszywy alarm staniki do karmienia a nie plecak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

A co do tego wieku zajścia w ciaze to ja sobie myśle, ze teraz mam taki o właśnie akurat. Od wejścia w dorosłość sobie 10 lat żyłam fajnie, na studiach jeździłam na erasmusy, potem odkąd poszłam do pracy to w ogóle imprezowałam jak chciałam, kasę miałam a powodów do zmartwień niezbyt. I tak sobie myśle, ze po 10 grubych latach akurat dla mnie czas na stabilizację.
W ogóle dopóki nie spotkałam aktualnego chłopaka byłam przekonana, ze nie chce mieć dzieci NIGDY. Teraz tez nie mogę powiedzieć, ze to dziecko jest wyczekane i wymodlone, ale zdecydowanie nie myślałam o tym, ze go nie chce. Właśnie, może fakt, ze nie jest to „w pełni świadome, wystarane” tez wpływa na luźne podejście do wielu spraw.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
purple noise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 17:25   #1169
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ja mialam teraz 2godziny dla siebie bo maz wariowal z moim wulkanem energii... muszę sie zebrać po tym leżeniu i isc gdzies na spacer. Tymek chyba znow sie obrócił bo wysoko czuję ruchy i tak zdecydowanie bardziej wole......
Maz pojechal po lody

Planujecie mufkę do wózka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja chyba nie, chociaż kto wie a masz coś ciekawego na oku? Na pewno będę kupować parasolkę do wózka na lato, bo jak patrzę budki przykryte pieluchami to mnie krew zalewa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


A tak btw ile mamy stron od rana ?

Edytowane przez Ola0731
Czas edycji: 2019-09-12 o 17:30
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 17:28   #1170
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Ja mufki nie planuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-12 22:41:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:29.