Nasz stosunek do nagości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-24, 13:43   #1
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Smile

Nasz stosunek do nagości


Kontynuacja wątku, w którym dyskusja zaczęła odchodzić po pewnym czasie od głównego pytania autorki, stając się bardziej rozważaniami na temat, który zadałam w tytule:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1240431

No więc, jak to jest? Czy nagość kojarzycie wyłącznie z seksem? Czy zarezerwowana jest jedynie dla partnera i lekarza? Czy jednak uważacie, ze nagość w rodzinie - przy dzieciach, rodzicach, rodzeństwie, dalszej rodzinie (kuzynach) jest ok? Czy we wszystkich sytuacjach?

A koleżanki, przyjaciółki, współlokatorki? Przebieracie się przy sobie, korzystacie czasem razem z łazienki, spicie nago w jednym pokoju - czy to nie do pomyślenia?

Bywacie w miejscach gdzie publiczna nagość jest powszechna (sauny, plaże naturystyczne)? Byłyście kiedykolwiek topless na plaży? Czy np. wśród nieznajomych to jest ok, ale nie chciałybyście w takim miejscu spotkać kogoś, kogo znacie?

Wreszcie dzieci: czy powinny widzieć nagich dorosłych? Czy pozwalać im na latanie po domu na golasa, wspólne kąpiele (z rodzeństwem, kuzynostwem, kolegami) lub pluskanie się w ogródkowym basenie? A dzieci na plaży, powinny być zawsze w majtkach?

Temat wzbudza emocje, wiec zapowiada się pewnie gorąca (choć mam nadzieje kulturalna) dyskusja
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 14:11   #2
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Według mnie, kojarzenie nagości TYLKO z seksem jest chore. Złe jest wymuszanie nagości, np. wstawianie zdjęć nagich dzieci.

Jako dziecko kąpałam się na waleta z kuzynkami i kuzynami (w wannie i basenie ogrodowym), w czasie wyjazdów zdarzyło mi się ubierać w pokoju i widzieć ubierającą się współlokatorkę. Gdy mieszkałam z kuzynem też nie było sprawy, jeśli ktoś akurat coś potrzebował pilnie z łazienki a to drugie siedziało pod prysznicem. Zapukało się i głośno zgłaszało problem i chęć wejścia.

Przeciwna jestem jedynie nagości dzieci w miejscach publicznych ze względu na możliwą obecność pedofila i na owsiki w piachu plażowym, bo dzieci mają tendencję naturalną do siadania gołym pupskiem na piachu.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 14:43   #3
cardi_a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 13
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Kontynuacja wątku, w którym dyskusja zaczęła odchodzić po pewnym czasie od głównego pytania autorki, stając się bardziej rozważaniami na temat, który zadałam w tytule:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1240431

No więc, jak to jest? Czy nagość kojarzycie wyłącznie z seksem? Czy zarezerwowana jest jedynie dla partnera i lekarza? Czy jednak uważacie, ze nagość w rodzinie - przy dzieciach, rodzicach, rodzeństwie, dalszej rodzinie (kuzynach) jest ok? Czy we wszystkich sytuacjach?

A koleżanki, przyjaciółki, współlokatorki? Przebieracie się przy sobie, korzystacie czasem razem z łazienki, spicie nago w jednym pokoju - czy to nie do pomyślenia?

Bywacie w miejscach gdzie publiczna nagość jest powszechna (sauny, plaże naturystyczne)? Byłyście kiedykolwiek topless na plaży? Czy np. wśród nieznajomych to jest ok, ale nie chciałybyście w takim miejscu spotkać kogoś, kogo znacie?

Wreszcie dzieci: czy powinny widzieć nagich dorosłych? Czy pozwalać im na latanie po domu na golasa, wspólne kąpiele (z rodzeństwem, kuzynostwem, kolegami) lub pluskanie się w ogródkowym basenie? A dzieci na plaży, powinny być zawsze w majtkach?

Temat wzbudza emocje, wiec zapowiada się pewnie gorąca (choć mam nadzieje kulturalna) dyskusja
A ty już przestałeś udawać, że nie jesteś onanistą z 4chana, czy dalej robisz za młodą bezpruderyjną, żeby móc sobie potrzepać pod cudze opowieści?
Wygląda na to, że to drugie. Szacun, cóż za konsekwencja.
Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Według mnie, kojarzenie nagości TYLKO z seksem jest chore. Złe jest wymuszanie nagości, np. wstawianie zdjęć nagich dzieci.

Jako dziecko kąpałam się na waleta z kuzynkami i kuzynami (w wannie i basenie ogrodowym), w czasie wyjazdów zdarzyło mi się ubierać w pokoju i widzieć ubierającą się współlokatorkę. Gdy mieszkałam z kuzynem też nie było sprawy, jeśli ktoś akurat coś potrzebował pilnie z łazienki a to drugie siedziało pod prysznicem. Zapukało się i głośno zgłaszało problem i chęć wejścia.

Przeciwna jestem jedynie nagości dzieci w miejscach publicznych ze względu na możliwą obecność pedofila i na owsiki w piachu plażowym, bo dzieci mają tendencję naturalną do siadania gołym pupskiem na piachu.
Nagość nie przeszkadza ci do tego stopnia, że wypisujesz w internecie opowieści na temat owłosienia łonowego nastoletnich dziewczynek, którym gapisz się w krocze na basenach?
Wiesz, że to można leczyć, prawda? Zanim kogoś skrzywdzisz jeszcze bardziej.
cardi_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 15:12   #4
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Lubię nagość, lecz gdy chce ją oglądać. Ujęta w delikatny, artystyczny sposób jest piękna, ludzie ciało jest cudowne. Jednak czasami jest tej nagości zbyt dużo. Jesteśmy stanowczo zbyt otoczeni nagością.

Niech każdy robi co chce, ale motyw z biegającą kuzynką nagą dla mnie jest nie do przyjęcia.

Nie akceptuje też zbyt dużej nagości w przypadku dzieci - rodziców. Czasem pojawiają się zdjęcia, gdzie dziecko jest otoczone nagimi dorosłymi. Jestem na nie. Tak samo pluskanie w basenie, wystarczy nałożyć majteczki. Nagość jest normalna, ale nie przesadzajmy.

Ogólnie nie lubię eksponować siebie nago. Fakt, jaki mam kształt piersi i waginy nie powinien interesować moich znajomych. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś wchodził do łazienki, gdy się myję czy przebieram.

Pamiętam jak na siłowni dziewczyny chodziły czasem nago. Niesmaczne i jak widziałam, dużo dziewczyn było zniesmaczonych, a wystarczy nałożyć bieliznę, owinąć się ręcznikiem.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 15:14   #5
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Na to co napisal(a) cardi_a szkoda slow. Nawet nie wiedziałam za dobrze co to 4chan. Na przyszlosc: moj nick nie jest zastrzezony, wiec nie odpowiadam za to co ktos pod nim wyrabialby gdzie indziej. A na wizazu jestem od ponad 12 lat wiec juz nie taka mloda..

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Według mnie, kojarzenie nagości TYLKO z seksem jest chore. Złe jest wymuszanie nagości, np. wstawianie zdjęć nagich dzieci.
Ale wstawianie gdzie?
Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Jako dziecko kąpałam się na waleta z kuzynkami i kuzynami (w wannie i basenie ogrodowym), w czasie wyjazdów zdarzyło mi się ubierać w pokoju i widzieć ubierającą się współlokatorkę. Gdy mieszkałam z kuzynem też nie było sprawy, jeśli ktoś akurat coś potrzebował pilnie z łazienki a to drugie siedziało pod prysznicem. Zapukało się i głośno zgłaszało problem i chęć wejścia.
No wlasnie
Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Przeciwna jestem jedynie nagości dzieci w miejscach publicznych ze względu na możliwą obecność pedofila i na owsiki w piachu plażowym, bo dzieci mają tendencję naturalną do siadania gołym pupskiem na piachu.
Pedofile moga podniecac sie tez ubranymi dziecmi, najwazniejsza jest uwaga rodzicow. Ja bywalam na plazach naturystycznych od dziecka, jako dziecko tez pozwalano mi tez dlugo latac nago po zwyklych plazach i jakos owsikow nie dostalam. No ale moze mialam szczescie
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 15:15   #6
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Kontynuacja wątku, w którym dyskusja zaczęła odchodzić po pewnym czasie od głównego pytania autorki, stając się bardziej rozważaniami na temat, który zadałam w tytule:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1240431

No więc, jak to jest? Czy nagość kojarzycie wyłącznie z seksem? Czy zarezerwowana jest jedynie dla partnera i lekarza? Czy jednak uważacie, ze nagość w rodzinie - przy dzieciach, rodzicach, rodzeństwie, dalszej rodzinie (kuzynach) jest ok? Czy we wszystkich sytuacjach?
Dla mnie moja nagosc to swietnosc, moja intymnosc, prywatnosc. Pokazuje sie tylko partnerowi i lekarzom, lacze z seksualnoscia, ale nie wylacznie. Nie chcialabym widziec moich rodzicow nago ani innych czlonkow rodziny
Jest ok, jesli dla samych zainteresowanych jest ok i nie goszcza mnie jak ich natura stworzyla. Ale sama nie chcialabym byc z partnerem-naturysta ani zeby przy nim lazila kuzynka nago (tak jak w tym watku) czy mnie tak goscila, bo to niesmaczne.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
A koleżanki, przyjaciółki, współlokatorki? Przebieracie się przy sobie, korzystacie czasem razem z łazienki, spicie nago w jednym pokoju - czy to nie do pomyślenia?
Nie przebieram sie przy innych, przy kolezankach tym bardziej, nie dla tego, ze sie wstydze, ale tak jak napisalam wczesniej, moja nagosc jest moja prywatnoscia, ktora dziele sie z nielicznymi. Na golasa latam po domu, tak samo spie bez ubran, mieszkam tylko z partnerem, wiec sobie pozwalamy Prysznic tez bierzemy razem, zdarza mi sie przy nim sikac czy on przy mnie jak ktores zajmuje lazienke.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Bywacie w miejscach gdzie publiczna nagość jest powszechna (sauny, plaże naturystyczne)? Byłyście kiedykolwiek topless na plaży? Czy np. wśród nieznajomych to jest ok, ale nie chciałybyście w takim miejscu spotkać kogoś, kogo znacie?
Nie, nie bywam i nie przepadam na plazami naturystow czy sauna.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Wreszcie dzieci: czy powinny widzieć nagich dorosłych? Czy pozwalać im na latanie po domu na golasa, wspólne kąpiele (z rodzeństwem, kuzynostwem, kolegami) lub pluskanie się w ogródkowym basenie? A dzieci na plaży, powinny być zawsze w majtkach?

Temat wzbudza emocje, wiec zapowiada się pewnie gorąca (choć mam nadzieje kulturalna) dyskusja
Jesli dana rodzina rozbiera sie przy sobie, kapie to mi to lotto, ja nie chce w tym uczestniczyc ani zeby partner tak robil. Co do dzieci obawialabym sie pedofili, tak samo nie powinni sie wstawiac nagich fotek dzieci do internetu.

Edytowane przez Katia525
Czas edycji: 2018-06-24 o 16:56
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 15:16   #7
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Jakie tu już cuda się odpierdzieliły.

Nie, nie kojarzę nagości tylko z seksem i uważam, że ogólnie tak powinno być. Aczkolwiek ja mam z tym wielki problem, szczególnie teraz kiedy mam jakieś 15 kg na plusie, rozstępy na brzuchu i obwisłe cycki.
Mój facet natomiast nigdy nie miał z tym problemu, bo i jego mamie i rodzeństwu zdarzało się chodzić nago po domu plus za nastolatka trenował zapasy i łazienka była wspólna dla wszystkich dzieciaków.
Jedynie nie jestem za nagością tam gdzie wiadomo nie powinno jej być.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2018-06-24 o 15:17
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-24, 15:31   #8
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość

Ale wstawianie gdzie?No wlasnie Pedofile moga podniecac sie tez ubranymi dziecmi, najwazniejsza jest uwaga rodzicow. Ja bywalam na plazach naturystycznych od dziecka, jako dziecko tez pozwalano mi tez dlugo latac nago po zwyklych plazach i jakos owsikow nie dostalam. No ale moze mialam szczescie
Wsatawianie tam, gdzie każdy sobie może te zdjęcia pooglądac (np. sweet focie na fejsiku).

No, plaże naturystyczne to inna bajka, bo tam wszyscy latają nago i nikt się tym nie ekscytuje. Ale jednak byłabym ostrożna z pozwalaniem dziecku latać nago po plaży dla tekstylnych. I już nawet nie wiem, czy ze wzgledu na ryzyko obecności pedofila, czy na te przeklete owsiki. Bleeeee, na Trojmiejskich plażach piach czasem aż się sam rusza.

Myślę, że wszystko to kwestia wychowania. Jeśli od małego nikt przy dziecku nie robi "sprawy" z nagości i nie wskazuje, że to coś złego (oczywiście nie mam tu na mysli paradowania nago po ulicy/w szkole/pracy) to dzieciak też nie będzie się nadmiernie tą nagością ekscytował, ani rozkminiał w kategorii"nieczystości/nieskromności".
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 16:01   #9
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Wsatawianie tam, gdzie każdy sobie może te zdjęcia pooglądac (np. sweet focie na fejsiku).
Ja w ogole sie zastanawiam, czy zdjecia dzieci nawet w ubraniu to dobry pomysl. No ale przyjmuje sie, ze decyduja o tym rodzice.

Jezeli jest to na przyklad album rodzinny.. sama nie wiem. To zalezy czy dziecku by to przeszkadzalo, osmieszalo je, czy bylo powodem do jakichs kompleksow. Ale to tez sprawa kultorowa (o czym ponizej).
Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No, plaże naturystyczne to inna bajka, bo tam wszyscy latają nago i nikt się tym nie ekscytuje. Ale jednak byłabym ostrożna z pozwalaniem dziecku latać nago po plaży dla tekstylnych. I już nawet nie wiem, czy ze wzgledu na ryzyko obecności pedofila, czy na te przeklete owsiki. Bleeeee, na Trojmiejskich plażach piach czasem aż się sam rusza.
A na naturystycznych nie ma owsikow? Tez moga byc brudne.

To znow sprawa kulturowa. Nie jestem tutaj jednak za odgornymi zakazami. W USA np. obecnosc nagiego dziecka na tekstylnej plazy pewnie skonczylaby sie interwencja policji. W Polsce to zawsze temat corocznej letniej dyskusji. W Niemczech czy Czechach tolerancja pod tym wzgledem jest duzo wieksza. Wiecej - mysle, ze 20-30-40 lat temu i w Polsce byl to mniejszy "problem".

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Myślę, że wszystko to kwestia wychowania. Jeśli od małego nikt przy dziecku nie robi "sprawy" z nagości i nie wskazuje, że to coś złego (oczywiście nie mam tu na mysli paradowania nago po ulicy/w szkole/pracy) to dzieciak też nie będzie się nadmiernie tą nagością ekscytował, ani rozkminiał w kategorii"nieczystości/nieskromności".
Dokladnie tak

Co do kultury: sa jeszcze w Amazonii ludzie, ktorzy w ogole nie znaja ubran i chodza cale zycie nago. Dla nich cala ta nasza dyskusja nie ma po prostu sensu. Z drugiej strony sa kraje arabskie, gdzie zakrywa sie szczelnie cale cialo.

Przenoszac to na europejskie podworko - tez bywa roznie. Polska jest raczej po stronie pruderii i zakazow. Skandynawowie, Niemcy, Czesi sa duzo bardziej wyluzowani (oczywiscie mowie o "statystycznym" obywatelu). I to chyba we wszystkich sprawach o ktorych pisalam w pierwszym poscie. Wiec ta legendarna juz naga kuzynka w tych krajach pewnie bylaby mniejsza sensacja
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 16:07   #10
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Czy zarezerwowana jest jedynie dla partnera i lekarza?

Tak.


Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
No więc, jak to jest? Czy nagość kojarzycie wyłącznie z seksem?

Nie.



Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Czy jednak uważacie, ze nagość w rodzinie - przy dzieciach, rodzicach, rodzeństwie, dalszej rodzinie (kuzynach) jest ok? Czy we wszystkich sytuacjach?

Nie chodzi o to, że nie jest OK, ale ja takich zachowań nie praktykuję.



Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
A koleżanki, przyjaciółki, współlokatorki? Przebieracie się przy sobie, korzystacie czasem razem z łazienki, spicie nago w jednym pokoju - czy to nie do pomyślenia?

Nie chodzi o to, że nie do pomyślenia, ale też nie praktykuję czegoś takiego.



Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Bywacie w miejscach gdzie publiczna nagość jest powszechna (sauny, plaże naturystyczne)? Byłyście kiedykolwiek topless na plaży? Czy np. wśród nieznajomych to jest ok, ale nie chciałybyście w takim miejscu spotkać kogoś, kogo znacie?

Nie bywam w takich miejscach.
Natomiast zdarza się, że na 'normalnej' plaży kobiety przy mnie opalają się topless. Ich sprawa, nie gorszy mnie to ani nie oburza. Sama biustu nie opalam.



Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
A dzieci na plaży, powinny być zawsze w majtkach?

Tak.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2018-06-24 o 16:12
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 16:18   #11
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Nie rozumiem problemu z nagością i nie zrozumiem.

Jestem tylko za majtkami z przyczyn higienicznych.

Nie bywam w takich miejscach, bo nie lubię saun, plaż itd.

Nie widzę problemu w widzeniu nagich dorosłych przez dzieci.

Uważam, że kultura, w której żyjemy robi problem, którego nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-24, 16:18   #12
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Myślę, że wszystko to kwestia wychowania. Jeśli od małego nikt przy dziecku nie robi "sprawy" z nagości i nie wskazuje, że to coś złego (oczywiście nie mam tu na mysli paradowania nago po ulicy/w szkole/pracy) to dzieciak też nie będzie się nadmiernie tą nagością ekscytował, ani rozkminiał w kategorii"nieczystości/nieskromności".

Ale jest też chyba taka opcja, że w domu nie robi się halo z nagości w żadną stronę ? Po prostu raczej nie paraduje się na golasa przed rodziną, chroni swoją intymność, ale też nikt nie krzyczy i nie zwiewa w popłochu jak się na golasa w rodzinnym domu napatoczy ?
U mnie w domu tak było. I nikt się nagością ani nadmiernie nie ekscytował, ani pruderyjny też nie jest. Coś pośrodku, neutralne podejście.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 16:31   #13
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Nasz stosunek do nagości

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8438139 1]Ale jest też chyba taka opcja, że w domu nie robi się halo z nagości w żadną stronę ? Po prostu raczej nie paraduje się na golasa przed rodziną, chroni swoją intymność, ale też nikt nie krzyczy i nie zwiewa w popłochu jak się na golasa w rodzinnym domu napatoczy ?
U mnie w domu tak było. I nikt się nagością ani nadmiernie nie ekscytował, ani pruderyjny też nie jest. Coś pośrodku, neutralne podejście.[/QUOTE]Pytanie co to znaczy robic "halo" z nagosci.

Nikt tu nie jest bezstronny. Ty tez uzylas slowa nacechowanego negatywnie "paradowac", tak jakby bylo cos co najmniej niestosownego w chodzeniu nago po rodzinym domu.

Masz takie zdanie, wiem jakie masz poglady na kwestie nagosci i je szanuje. Tylko zrozum prosze, ze jak sie chodzi nago po domu z innymi czlonkami rodziny od zawsze to nikt sie tym nie ekscytuje. Tak jak sie nikt nie ekscytuje tym czy chodzisz po domu w zoltej czy bialej koszulce, albo czy w japonkach czy boso. Nagosc jest wtedy przezroczysta jak stroj. I naprawde nikt sie nie przyglada ze wzmozona uwaga piersiom czy genitaliom
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 16:32   #14
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nasz stosunek do nagości

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8438139 1]Ale jest też chyba taka opcja, że w domu nie robi się halo z nagości w żadną stronę ? Po prostu raczej nie paraduje się na golasa przed rodziną, chroni swoją intymność, ale też nikt nie krzyczy i nie zwiewa w popłochu jak się na golasa w rodzinnym domu napatoczy ?
U mnie w domu tak było. I nikt się nagością ani nadmiernie nie ekscytował, ani pruderyjny też nie jest. Coś pośrodku, neutralne podejście.[/QUOTE]

Oczywiście, że masz rację.
Przecież nie paraduje się w domu nago non-stop bo to przegięcie, no jasne chyba

Dokładnie chodzilo mi o sytuację, którą opisujesz. Nie ostentacyjne łażenie nago ale też i nie robienie z tego wielkiego zagadnienia.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 16:39   #15
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Oczywiście, że masz rację.
Przecież nie paraduje się w domu nago non-stop bo to przegięcie, no jasne chyba

Dokładnie chodzilo mi o sytuację, którą opisujesz. Nie ostentacyjne łażenie nago ale też i nie robienie z tego wielkiego zagadnienia.
A co to jest ostentacyjnie? Jak mi zimno, cos na siebie wkladam. Jak ktos obcy do domu przychodzi tez. Jak cos smaze rowniez, bo nie chce sie popryskac olejem.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 16:43   #16
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Pytanie co to znaczy robic "halo" z nagosci.

Nikt tu nie jest bezstronny. Ty tez uzylas slowa nacechowanego negatywnie "paradowac", tak jakby bylo cos co najmniej niestosownego w chodzeniu nago po rodzinym domu.

Masz takie zdanie, wiem jakie masz poglady na kwestie nagosci i je szanuje. Tylko zrozum prosze, ze jak sie chodzi nago po domu z innymi czlonkami rodziny od zawsze to nikt sie tym nie ekscytuje. Tak jak sie nikt nie ekscytuje tym czy chodzisz po domu w zoltej czy bialej koszulce, albo czy w japonkach czy boso. Nagosc jest wtedy przezroczysta jak stroj. I naprawde nikt sie nie przyglada ze wzmozona uwaga piersiom czy genitaliom

Słowa 'paradować' i 'ekscytować się' pożyczyłam z cytatu, do którego się odnosiłam. Nie ma w nich takiego ładunku emocjonalnego jaki im przypisujesz. I nie musisz mi tłumaczyć rzeczy dla mnie oczywistych, bo zrozum, że jest możliwa sytuacja, że nawet jak się od zawsze nie chodzi nago po domu, to też nikt się nie ekscytuje jak kogoś gołego z członków rodziny zobaczy. I nikt się nikomu nie przygląda ze wzmożoną siłą.

Fajnie, że wiesz jakie mam poglądy, ale pozwoliłam sobie je tutaj przedstawić. Nie jesteś tutaj tylko ty Chyba, że chcesz mi dać do zrozumienia, że jestem na TWOIM wątku persona non grata, bo moje poglądy są ci znane i nie po twojej myśli biegną ?
To luz, nie mam z tym problemu.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2018-06-24 o 16:54
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 16:53   #17
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Nasz stosunek do nagości

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8438180 6]Słowa 'paradować' i 'ekscytować się' pożyczyłam z cytatu, do którego się odnosiłam. Nie ma w nich takiego ładunku emocjonalnego jaki im przypisujesz. I nie musisz mi tłumaczyć rzeczy dla mnie oczywistych, bo zrozum, że jest możliwa sytuacja, że nawet jak się od zawsze nie chodzi nago po domu, to też nikt się nie ekscytuje jak kogoś gołego z członków rodziny zobaczy. I nikt się nikomu nie przygląda ze wzmożoną siłą.[/QUOTE]"Paradowanie" bylo na ulicy/w szkole/w pracy. Ty uzylas pierwsza tego slowa w kontekscie "paradowania na golasa przed rodzina". Widzisz roznice?[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8438180 6]Fajnie, że wiesz jakie mam poglądy, ale pozwoliłam sobie je tutaj przedstawić. Nie jesteś tutaj tylko ty [/QUOTE]Super, ze mi o tym przypomnialas, bo myslalam ze nikogo tu nie ma Fajnie tez, ze jedynie swoje podejscie uwazasz za "neutralne" (zeby nie bylo, slowo pozyczylam z Twojej wypowiedzi).
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 16:55   #18
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
"Paradowanie" bylo na ulicy/w szkole/w pracy. Ty uzylas pierwsza tego slowa w kontekscie "paradowania na golasa przed rodzina". Widzisz roznice?Super, ze mi o tym przypomnialas, bo myslalam ze nikogo tu nie ma Fajnie tez, ze jedynie swoje podejscie uwazasz za "neutralne" (zeby nie bylo, slowo pozyczylam z Twojej wypowiedzi).

Dobra, to jednak już podziękuję za dalszą rozmowę. Skoro wiesz lepiej i planujesz się czepiać każdego mojego słowa, to nie ma sensu. Już to przerabiałam.
Dobrej zabawy życzę

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2018-06-24 o 16:57
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 17:11   #19
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Nasz stosunek do nagości

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8438192 1]Dobra, to jednak już podziękuję za dalszą rozmowę. Skoro wiesz lepiej i planujesz się czepiać każdego mojego słowa, to nie ma sensu. Już to przerabiałam.
Dobrej zabawy życzę [/QUOTE]Alez nie planuje sie czepiac, niepotrzebnie sie obruszylas.

Podam przyklad: rodzina chodzi razem na plaze naturystow (wiec nie ma mowy o "chronieniu intymnosci", jak to nazwalas bo wszyscy wszystko juz dokladnie tysiac razy widzieli). Czy Twoim zdaniem w domu podczas upalow tez musza cos wkladac na siebie, gdy sa sami?
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-24, 17:22   #20
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Nikt niczego nie musi we własnym domu. Kwestia tego co komu pasuje i jak się dogada z resztą domowników.


I to jest właśnie neutralne podejście.


Pozdrawiam.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 17:24   #21
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Nasz stosunek do nagości

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8438230 6]Nikt niczego nie musi we własnym domu. Kwestia tego co komu pasuje i jak się dogada z resztą domowników.


I to jest właśnie neutralne podejście.


Pozdrawiam.[/QUOTE]Załóżmy, że mieszkam ze współlokatorką.

Ja lubię gotować nago, jej to przeszkadza.

To kto ma ustąpić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 17:25   #22
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Nasz stosunek do nagości

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8438230 6]Nikt niczego nie musi we własnym domu. Kwestia tego co komu pasuje i jak się dogada z resztą domowników.

I to jest właśnie neutralne podejście.

Pozdrawiam.[/QUOTE]I to mi chodzilo. Obie zatem mamy neutralne podejscie, bo mysle tak samo.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 17:28   #23
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Załóżmy, że mieszkam ze współlokatorką.

Ja lubię gotować nago, jej to przeszkadza.

To kto ma ustąpić?
Jak zawsze. Mądrzejszy.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2018-06-24 o 18:05
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 17:33   #24
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Załóżmy, że mieszkam ze współlokatorką.

Ja lubię gotować nago, jej to przeszkadza.

To kto ma ustąpić?
Dobre pytanie Ja bym sie jednak starala nie narzucac. A gdyby sytuacja stanela na ostrzu noza najlepiej porozmawiac o tym, czy mozliwa bylaby przeprowadzka (jej albo mnie). Kompromis zawsze najlepszy, w kazdej sprawie.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 17:34   #25
Cynomya
Raczkowanie
 
Avatar Cynomya
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 359
Dot.: Nasz stosunek do nagości

To ja o sobie:
-nagość nie kojarzy mi się tylko w kontekście seksualnym
-nie mam problemu z przebieraniem się w obecności innych kobiet czy z nagością u lekarza
-jeśli chodzi o przebieranie przy mężczyznach to w sytuacjach, kiedy nie ma osobnych szatni- nie mam z tym problemu, ale też nie rozbieram się do naga bez zakrycia chociaż ręcznikiem. Jeśli są osobne szatnie, to z nich korzystam.
-nagość jest dla mnie naturalna, ale to nie znaczy, że wszędzie chcę ją widzieć: chodzenie przy gościach nago uważam za niegrzeczne, opalanie się nago na "zwykłej" plaży też, tak samo jak stanie nago na swoim balkonie widocznym z ulicy
- ze współlokatorką się nie krępujemy, znamy się i nam obu to nie przeszkadza
-w domu rodzinnym: zdarza się korzystanie razem z toalety, ale tylko przez osoby tej samej płci. Mimo, że wiem jak wygląda nago damska część rodziny, to nie wyobrażam sobie, żeby w np. salonie siedziała sobie naga mama
- co do dzieci na plaży, to uważam, że lepiej aby były ubrane (ale nie przeszkadza mi ich nagość)
Cynomya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 17:46   #26
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Cytat:
Napisane przez Cynomya Pokaż wiadomość
nagość jest dla mnie naturalna, ale to nie znaczy, że wszędzie chcę ją widzieć: chodzenie przy gościach nago uważam za niegrzeczne, opalanie się nago na "zwykłej" plaży też, tak samo jak stanie nago na swoim balkonie widocznym z ulicy
Zeby doprecyzowac: czy to zalezy jaki to gosc? Znajomy czy bliska przyjaciolka - bez roznicy? Zeby nie bylo: nie mowie o chodzeniu caly czas nago, ale o przejsciu z lazienki do pokoju

Co to znaczy opalanie sie nago na "zwyklej" plazy? Za takie cos w Polsce grozilby mandat i powszechny ostracyzm. Za granica sa tzw. plaze clothing optional, czyli praktycznie naturystyczne, ale sa tez osoby w kostiumie. Nie ma przymusu ani do nagosci ani do tekstyliow. A jak traktujesz damski topless na "zwyklej" plazy?

Balkon.. to zalezy od odleglosci oczywiscie. Z dronow mozna kazdemu do mieszkania zajrzec Oczywiscie nie mowie o parterze na zwyklym osiedlu, wtedy jasne ze to w oczy kole. Ale np. w Holandii nie ma zaslon w wiekszosci domow i przechodzac wieczorem mozna zobaczyc chcac nie chcac co sie dzieje w oswietlonych wnetrzach.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 17:54   #27
Cynomya
Raczkowanie
 
Avatar Cynomya
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 359
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Zeby doprecyzowac: czy to zalezy jaki to gosc? Znajomy czy bliska przyjaciolka - bez roznicy? Zeby nie bylo: nie mowie o chodzeniu caly czas nago, ale o przejsciu z lazienki do pokoju

Co to znaczy opalanie sie nago na "zwyklej" plazy? Za takie cos w Polsce grozilby mandat i powszechny ostracyzm. Za granica sa tzw. plaze clothing optional, czyli praktycznie naturystyczne, ale sa tez osoby w kostiumie. Nie ma przymusu ani do nagosci ani do tekstyliow. A jak traktujesz damski topless na "zwyklej" plazy?

Balkon.. to zalezy od odleglosci oczywiscie. Z dronow mozna kazdemu do mieszkania zajrzec Oczywiscie nie mowie o parterze na zwyklym osiedlu, wtedy jasne ze to w oczy kole. Ale np. w Holandii nie ma zaslon w wiekszosci domow i przechodzac wieczorem mozna zobaczyc chcac nie chcac co sie dzieje w oswietlonych wnetrzach.
1. Zależy jaki to gość, jeśli jest to jakiś dobry znajomy, któremu nagość nie przeszkadza, to nie ma porblemu z nogością.

2. Chodziło o taką plażę , gdzie można za to dostać mandat. Mnie osobiście topless damski nie przeszkadza i nie rozumiem co jest takiego w damskich piersiach, że wg nietkórych należy je zakrywać, przy czym męskie moga być odsłonięte.

3. Sama nie mam zasłon nie chodzi o takie podglądanie (zaglądanie do wnętrza czyjegoś domu lornetką/dronem itd.) ale o to jak ktoś wyjdzie na balkon od strony uczęszczanej ulicy- doskonale go z niej widać, to nie powinien być nagi wg mnie
Cynomya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 18:03   #28
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Nagości nie kojarzę jedynie z seksem, ale komfortowo czuję się nago tylko przy partnerze i przy ginekolog (tak się złożyło, ze byłam tylko u dwóch kobiet-ginekologów, jedna odpowiada mi bardzo i nie mam zamiaru zmieniać, wydaje mi się, ze przy facecie bym się krępowała).

Nie pokazuję się nago rodzinie, przyjaciółkom (chociaż tutaj się zdarza wejść razem do kabiny, żeby się załatwić, ale się nie przyglądamy sobie szczegolnie). Moja mama nigdy nie miała (i do dzisiaj nie ma) problemu, żeby się przy mnie przebrać, tato za to nigdy nie pokazywał się nago, najwyraźniej przejęłam jego podejście.

Ogolnie może to jakieś paradoksalne, ze nagość nie kojarzy mi się tylko z seksem, a i tak bardzo nie chcę pokazywać się nago, ale może to dlatego, ze potrzebuję duzo prywatności w ogóle - na przykład nie znoszę korzystać razem z kimś z łazienki (nawet przy głupim myciu zębów)

Nie chciałabym też, żeby mój partner był wychowany jak facet z tamtego wątku, wolę, gdy ma podobne podejście do mnie. Nie miałabym jednak pretensji do tamtego faceta czy do kuzynki, po prostu odpuscilabym sobie.

Nie chciałabym tez, żeby ktoś oprócz partnera był przy mnie nago w mieszkaniu, nie lubię na przykład jak mama sie przy mnie przebiera, zawsze wychodzę wtedy z pokoju.

Na plaży nie mam jednak problemu z osobami topless, nagimi osobami w saunie czy też zupełnie nie mam problemu, gdy muszę zrobić coś wokół pacjenta w szpitalu, podmyć go, cewnikować (byłby problem, gdybym miała problem )

Co inni ludzie robią, to mnie nie interesuje, dopóki nie chodzą przy mnie nago w mieszkaniu i dopóki nie chodzi o mojego partnera. Absolutnie nie mam problemu z tym, że ktoś chodzi sobie przy swojej rodzinie czy znajomych nago, puszcza dzieci nago na plaży, itd, itp. Gdybym miała z tym jakiś problem, to byłoby absurdalne. Tak jak nie chcę, żeby ktoś się wtrącał w moje zwyczaje, tak sama się nie wtrącam. Uważam zresztą że nie ma w takim zachowaniu nic złego, to naturalne i w ogóle nie dziwne - po prostu mam inne podejście do własnej nagości i już.

A, No i napisałam, ze nie widzę nic dziwnego w puszczaniu dzieci nago na płazy, ale sama bym nie puściła - zawsze zakładałabym majtki, bo bałabym się kontaktu miejsc intymnych z otoczeniem, ale przypuszczam, że to tylko jakaś dziwna fobia.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 18:14   #29
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Pochodzę ze rodziny, która od pokoleń mieszkała na wsi, moi rodzice są pokoleniem które jako pierwsze zaczęło zdobywać wykształcenie, pracować gdzieś indziej niż w polu i przy gospodarstwie i wyjeżdżać z rodzinnej miejscowości. Pamiętam jeszcze trochę jak mieszkaliśmy wszyscy (3-pokoleniowa rodzina: babcia, dziadek, moi rodzice i ja) w drewnianym domu z dwoma pokojami na krzyż. Jako dziecko odwiedzałam domy innych dzieci, gdzie jeszcze niektórzy nie mieli normalnej łazienki i myli się w misce albo w wannie wystawionej na środku pokoju, wypełnionej wodą ze studni. Do tematu nagości ma się to tak, że nikt się specjalnie z nią nie patyczkował między członkami rodziny ani specjalnie z nagością dzieci przy dorosłych i dzieci przy innych dzieciach, żyło się za bardzo "na kupie" i w mało komfortowych warunkach żeby się z tym patyczkować. To burżuazja zawsze przejawiała bardziej pruderyjne zachowania pod tym względem. Do tej pory zdarza mi się zauważać, że te mniej skrępowane nagością osoby pochodzą raczej z wsi niż z miast.
Mnie osobiście nagość nie kojarzy się specjalnie z seksem, nigdy nie miałam z nią problemu przy kobietach-członkach rodziny. Nie miałabym problemu pójść na plażę naturystów. Kiedy mieszkałam ze współlokatorkami też jakoś bardzo się siebie nie wstydziłyśmy, teraz mieszkając z chłopakiem nieraz paraduję nago bo mi wygodnie i nie ma to seksualnych podtekstów.

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2018-06-24 o 18:16
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 18:14   #30
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Nasz stosunek do nagości

Luzik, kalor pelna zgoda co do tego co napisalas (choc stosunek do nagosci mamy calkiem inny)
Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
A, No i napisałam, ze nie widzę nic dziwnego w puszczaniu dzieci nago na płazy, ale sama bym nie puściła - zawsze zakładałabym majtki, bo bałabym się kontaktu miejsc intymnych z otoczeniem, ale przypuszczam, że to tylko jakaś dziwna fobia.
Tak sobie mysle, ze jako przyszla lekarka moze wiesz wiecej o tych owsikach i ruszajacym sie piasku?

Ja bym na taka brudna plaze w ogole z dziecmi nie przychodzila. Pod kostium tez piasek sie moze dostac (chyba ze majtki z uciskowymi gumkami na nogawkach), a male dziecko moze tez wziac piasek do ust. Tak ze mnie jakos ten higieniczny argument nie przekonuje.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-05 08:15:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:39.