Co raz bardziej tyje! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-25, 09:06   #1
amaazing0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1

Co raz bardziej tyje!


Cześć, mam pewien problem z moim ciałem.. A mianowicie strasznie przytyłam w przeciągu około 3 miesięcy. Nie widać tego na wadze jakoś bardzo (jakies 5 kg), ale zauważalne jest to na ciele. Każdy mi mówi że bardzo przytyłam i źle się z tym czuję.. Zrobiłam się cała ogólnie pulchniejsza ale najbardziej widzę jak palce u rąk są grube, twarz też taka okrągła.. Jem od bardzo dawna z rozwagą, słodycze raz na ruski rok, fastfoody naprawdę rzadko, ilościowo jest zdecydowanie mniej niż moje koleżanki. Żadnych sosów, ziemniaków, slodzonych soków sklepowych, nie używam właściwie soli a jak już to himalajską, cukrów również.. Od dwóch miesięcy mam spory ruch, ćwiczę tak dla samej siebie, dla zdrowia, dla poprawienia kondycji. To rower, to bieganie, ćwiczenia w domu na macie, sporo chodzę. A mimo to waga idzie w górę. Ważna rzecz! Jakoś w maju odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Ale czy to może mieć aż taki wpływ na to? Mimo takiego ruchu i zdrowego odżywiania tyje? Podejrzewalam że przez hormony może mi się woda zatrzymywać w organizmie stąd popuchniete palce u rąk, więc kupiłam aqua femin, i problem jak był tak jest. Albo wcale nie zatrzymuje mi się woda, albo mnie to nie działa. Już nie wiem co robić.. Mam 25 lat, 165 cm wzrostu, waga po przytyciu pokazuje 67.
amaazing0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 10:38   #2
Liriam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 15
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Zrób sobie podstawowy pakiet badań krwi (poszukaj sobie, dużo laboratoriów oferuje takie pakiety). A potem skonsultuj te badania z dietetykiem.
Liriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 10:43   #3
Mohaneka
Przyczajenie
 
Avatar Mohaneka
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 17
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Powodów może być wiele. Zrób badania krwi, morfologię, zbadaj też hormony. Moja koleżanka miała taką samą sytuację i okazało się, że ma zespół jajników policystycznych.
Mohaneka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 20:55   #4
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Faktycznie, też zaczęłabym od badań.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 21:38   #5
wiolaboska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 2
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Witam, Twoja waga nie odbiega znacząco od normy, więc na Twoim miejscu zaczęłabym od podstawowych badań. Do tego zastanowiłabym się nad wizytą u endokrynologa, gdyż taka zmiana masy ciała może być spowodowana problemami z tarcycą lub z układem hormonalnym.
wiolaboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-01, 15:14   #6
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Koniecznie badania !

morfologia
tsh, ft3 ft4, anty tpo anty tg (wykluczenie niedoczynnosci/nadczynnosci lub autoimmunologicznego zapalenia tarczycy)

poza tym hormony płciowe(skoro przestalas brać antykoncepcje)

niewykluczone rownież problemy z gospodarką cukrową.

Zbadaj sie koniecznie..
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-09, 11:18   #7
violino
Zadomowienie
 
Avatar violino
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 452
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Cytat:
Napisane przez amaazing0 Pokaż wiadomość
ilościowo jest zdecydowanie mniej niż moje koleżanki.
I to też może być problem. Za mało też może być przyczyną zwiększonego odkładania się tkanki tłuszczowej.
__________________
"Wychodzę z domu z zamiarem przebiegnięcia sześciu mil. Jutro siedem, pojutrze osiem i tak dalej.
Przebiegam obok piekarni. Kupuję słodką bułeczkę i jem ją w drodze powrotnej do domu. Niech inni biegają".
violino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-10, 14:07   #8
Kropinka88
Przyczajenie
 
Avatar Kropinka88
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 20
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Zbadaj się czy nie masz zespołu policystycznych jajników. Moja znajoma miała tak samo. Zaczęła tyć mimo że była by na diecie i ćwiczyła
Kropinka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 14:24   #9
Vickaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 25
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Cytat:
Napisane przez violino Pokaż wiadomość
I to też może być problem. Za mało też może być przyczyną zwiększonego odkładania się tkanki tłuszczowej.

No dokładnie, organizm próbuje walczyć, metabolizm zwalnia i się tyje ...
Vickaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 14:40   #10
violino
Zadomowienie
 
Avatar violino
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 452
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Cytat:
Napisane przez Vickaaa Pokaż wiadomość
No dokładnie, organizm próbuje walczyć, metabolizm zwalnia i się tyje ...
Nie wiem, czy zwalnia. Raczej chodzi o to, że broniąc się przed zagłodzeniem, odkłada tłuszcz, żeby zapewnić sobie rezerwy na podstawowe funkcjonowanie organizmu.
__________________
"Wychodzę z domu z zamiarem przebiegnięcia sześciu mil. Jutro siedem, pojutrze osiem i tak dalej.
Przebiegam obok piekarni. Kupuję słodką bułeczkę i jem ją w drodze powrotnej do domu. Niech inni biegają".
violino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 15:26   #11
lidkalis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Najlepiej idź do lekarza pierwszego kontaktu i poproś o podstawowe badania.
lidkalis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-10, 16:22   #12
bulwary
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 4
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Może być od odstawienia anty. Ja w 2 miesiące od odstawienia przytyłam 7 kg (ćwicząc dwa razy dziennie - rower 40km, bieganie 10km). Po następnych kilku miesiącach zrzuciłam, ale było trudniej niż kiedykolwiek wcześniej. Możesz też zbadać tarczycę.
bulwary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 20:52   #13
hamaska90
Przyczajenie
 
Avatar hamaska90
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 11
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Z tymi anty to prawda, ja też miała problem z tyciem zaraz po odstawieniu, ale po 2-3 miesiącach się unormowało wszystko.
hamaska90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 13:08   #14
Vickaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 25
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Cytat:
Napisane przez violino Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy zwalnia. Raczej chodzi o to, że broniąc się przed zagłodzeniem, odkłada tłuszcz, żeby zapewnić sobie rezerwy na podstawowe funkcjonowanie organizmu.

Zwalnia, organizm się broni, tak jak mówisz: nie wystarczającą ilość kcl traktuje jako zagrożenie.
Vickaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-04, 22:46   #15
bozenowykotek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 125
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Co to za bzdury.. To ludzie w Oświęcimiu powinni tyc od tego niedomiaru kalorii...

Zainstaluj dziennik dietetyczny i kup wagę do ważenia posiłków. 100g na schabu bez obróbki to ponad 200 kcal. Jeden Kotlet waży jakieś 200g. Niby wydaje nam się że jemy mało i niskokalorycznie, ale jak to się powazy i policzyć to wychodzi znacznie więcej.

Możesz mieć problem z insulina, skoro organizm nie wykorzystuje tkanki tłuszczowej a ciągle ja magazynuje.
bozenowykotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 12:19   #16
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Jesli przytylas tylko 5 kg a widac to po palcach na dloniach to mysle, ze to wlasnie jakis problem z woda. Dziewczyny Ci chyba dobrze poradzily-zrobic badania i isc do lekarza
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 15:47   #17
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Jeżeli, to nie wyżej sugerowane problemy zdrowotne, to w sumie napiszę, że 5kg, to wcale nie tak mało i robi różnicę. 67kg przy wzroście 165cm, to wcale nie jest mało, bo ja ważąc 62kg przy wzroście 162cm, pamiętam, że miałam mega boczki, drugi podbródek, itd. i dopiero jak człowiek zaczynam wyglądać z wagą 53-54kg.

Zbadaj też sobie procent otłuszczenia ciała - możliwe, że masz dużo tłuszczu, a mało mięśni, stąd efekt 'nalanej' i pulchnej sylwetki.

Nic o tym nie napisałaś, więc domniemam, że alkoholu nie pijesz - piszę, bo regularnie pity daje również takie skutki uboczne jakie opisujesz .
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 16:36   #18
Biess
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 22
Dot.: Co raz bardziej tyje!

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;85959559]Jeżeli, to nie wyżej sugerowane problemy zdrowotne, to w sumie napiszę, że 5kg, to wcale nie tak mało i robi różnicę. 67kg przy wzroście 165cm, to wcale nie jest mało, bo ja ważąc 62kg przy wzroście 162cm, pamiętam, że miałam mega boczki, drugi podbródek, itd. i dopiero jak człowiek zaczynam wyglądać z wagą 53-54kg.

Zbadaj też sobie procent otłuszczenia ciała - możliwe, że masz dużo tłuszczu, a mało mięśni, stąd efekt 'nalanej' i pulchnej sylwetki.

Nic o tym nie napisałaś, więc domniemam, że alkoholu nie pijesz - piszę, bo regularnie pity daje również takie skutki uboczne jakie opisujesz .[/QUOTE]


BMI nie ma znaczenia, wiesz każdy jest inny. Z % otłuszczenia ciała masz rację. Można warzyć i 70 kg przy 165 cm, a wyglądać dobrze. Kwestia kompozycji ciała.
Biess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 16:40   #19
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Cytat:
Napisane przez Biess Pokaż wiadomość
BMI nie ma znaczenia, wiesz każdy jest inny. Z % otłuszczenia ciała masz rację. Można warzyć i 70 kg przy 165 cm, a wyglądać dobrze. Kwestia kompozycji ciała.
Ja nic o BMI nie napisałam. Odniosłam się tylko do własnego przypadku, bo autorka napisała, że to tylko 5kg, a u mnie własnie 5kg robiło bardzo dużą różnicę w wyglądzie.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-09, 18:53   #20
natallagac
Przyczajenie
 
Avatar natallagac
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 7
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Skoro tyjesz i to widać to raczej tłuszcz ci się odkłada więc radziłabym jednak tak jak dziewczyny mowią - zrobić podstawowe badania. I też insulinę i glukozę od razu. Moze masz jakieś nietolerancje pokarmowe. Podlicz sobie, ile kalorii rzeczywiscie zjadasz, moze jesz mało ale za to dużo produktow o wysokim indeksie glikemicznym i przez to kalorycznosc jest wieksza a i syta jestes niezbyt po posilku, więc dojadasz..
__________________
Z uśmiechem na twarzy człowiek podwaja swoje możliwości.
natallagac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 20:44   #21
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Równie dobrze można wróżyć z fusów co jest prawdziwą przyczyną
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 21:45   #22
HuaMulan
Przyczajenie
 
Avatar HuaMulan
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 5
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Pamiętajcie kochane aby się mierzyć a nie ważyć. Ja zawsze robiłam odwrotnie, katowałam się ćwiczeniami i waga nie spadała. Po zmierzeniu obwodów i wyliczeniu ile procent masy ciała to tłuszcz byłam w bardzo pozytywnym szoku, polecam Amazing0 dziewczyny powyżej dobrze mówią, lekarz, badania. Podejrzewam że tabletki anty maczały w tym palce. I proszę nie sięgaj po żadne diety i nie katuj się zanim nie zrobisz badań. Lepiej wiedzieć z czym się walczy Pamiętaj mimo skoku wagi nadal jesteś piękna
HuaMulan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-11, 14:20   #23
Tessis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 21
Dot.: Co raz bardziej tyje!

A to też prawda. Kompozycja ciała przy odchudzaniu może się zmieniać. Zwłaszcza, gdy ćwiczymy siłowo i wzrasta nam tkanka mięśniowa.
Tessis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-11, 15:52   #24
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Cytat:
Napisane przez Tessis Pokaż wiadomość
A to też prawda. Kompozycja ciała przy odchudzaniu może się zmieniać. Zwłaszcza, gdy ćwiczymy siłowo i wzrasta nam tkanka mięśniowa.

Żeby rosła tkanka mięśniowa, trzeba być na dodatnim bilansie kalorycznym. Nie da się jednocześnie budować mięśni i chudnąć - bo to dwa odwrotne procesy metaboliczne.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-12, 16:11   #25
Rorin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 15
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Żeby rosła tkanka mięśniowa, trzeba być na dodatnim bilansie kalorycznym. Nie da się jednocześnie budować mięśni i chudnąć - bo to dwa odwrotne procesy metaboliczne.

Zgadza się. Chociaż na początku odchudzania przy mocno otyłych osobach te procesy mogą się mieszać.
Rorin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 12:04   #26
Menira
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 15
Dot.: Co raz bardziej tyje!

Tak jak wyżej, idź do lekarza, im szybciej tym lepiej. Być może coś z Twoją insuliną jest nie tak.
Menira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-19 12:04:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:52.