Problem - owoce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-16, 11:01   #1
karooolcia753
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8

Problem - owoce


Cześć wszystkim Może ktoś mi jest w stanie pomóc/doradzić. Udało mi się już schudnąć 13 kg. Jednak od roku waga stoi i nie mogę ruszyć dalej (a dodam, że ważę 58 kg i jestem niska), no i chciałabym jeszcze troszke zrzucić, bo jeszcze nie czuję się dobrze. Jak ruszyć dalej? Jak pokonać ten zastój? Ogólnie jem bardziej zdrowo niż wcześniej, mam pracę siedząca, ale staram się po pracy dużo robić w domu no i ćwiczę 30 min na steperku. Niestety moim problemem są owoce, których potrafię zjeść na prawdę sporo, a potem wiadomo chodzę wzdęta i ociężała, no i to też cukier...może ktoś poradzi jak sobie z tym poradzić? No i jak ruszyć ze spadkiem wagi?
karooolcia753 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-17, 14:49   #2
Beithii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 17
Dot.: Problem - owoce

No to jedz owoce, które mają mniej cukru w sobie.



Tutaj masz tabelę kaloryczności: http://www.tabelakalorii.net/zywnosc/owoce


Wybieraj owoce z górnej "półki", czyli te o najmniejszej kaloryczności.
Beithii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 10:21   #3
Elimmnka
Przyczajenie
 
Avatar Elimmnka
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 10
Dot.: Problem - owoce

Sama sobie odpowiedziałaś praktycznie na pytanie :P Ogranicz owoce, albo jedź te, które zawierają mniej cukru
Elimmnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 12:08   #4
Sandieke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 124
Dot.: Problem - owoce

Jezeli czujesz chec zjedzenia "czegos" i siegasz po owoce, bo sa zdrowe, to postaraj sie zamienic je na warzywa, ktore sa rownie zdrowe i zawieraja mniej cukru.
Sandieke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 14:21   #5
Ewiien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 18
Dot.: Problem - owoce

Dokładnie. Zrób sobie taki lunch box na trudne chwile złożony z warzyw I postaw koło siebie, tak żeby owoców nie ruszać (możesz nawet zrezygnować z kupna owoców, bo po co nadwyrężać swoją silną wolę).
Ewiien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-28, 10:03   #6
Leenaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 18
Dot.: Problem - owoce

Cytat:
Napisane przez Sandieke Pokaż wiadomość
Jezeli czujesz chec zjedzenia "czegos" i siegasz po owoce, bo sa zdrowe, to postaraj sie zamienic je na warzywa, ktore sa rownie zdrowe i zawieraja mniej cukru.

Mniej cukru i mniejszą kaloryczność, a stosunkowo większą objętość Chociaż teraz ciężko z warzywami, bo nadchodzi pora jesienno-zimowa.
Leenaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-30, 22:09   #7
raadosnaa
Przyczajenie
 
Avatar raadosnaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: Problem - owoce

Nie dostaniesz nigdy od nikogo rady jak zrezygnować z cukru albo niezdrowego jedzenia. Ja mam to szczęście, że po prostu nie smakuje mi tego typu pożywienie. Ja bym na twoim miejscu pomyślała jak czujesz się po zjedzeniu syfnego jedzenia. Czy chwila przyjemności jest warta tego, żeby zrujnować długoterminowy efekt, jakim jest świetna figura i zdrowe samopoczucie? Czy warto zjeść tę paczkę żelek żeby później biczować się, że znowu nie dopinają się spodnie? Kwestia priorytetów. A zdrowa dieta to podstawa, bo w żadnym razie ćwicząc pół godziny na stepperze nie spalisz kilogramów niezdrowego jedzenia.

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

A, oczywiście mi też zdarzają się gorsze dni, kiedy mam ochotę przejeść jesienną chandrę. Wtedy wybieram po prostu mniejsze opakowania jedzenia w sklepie, uwierz mi jak już kupisz ogromną paczkę chipsów to zjesz całą, a ta najmniejsza zaspokoi smak na coś niezdrowego, a nie zrujnuje figury. Ot cała filozofia.
__________________
raadosnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-25, 20:06   #8
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Problem - owoce

Jedz owoce jagodowe. Maja niski indeks glikemiczny. Borówki, jagody, maliny, truskawki, poziomki, jeżyny.

Bardzo duzo cukru maja winogrona, sliwki, ananas, dojrzałe banany.
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-25, 21:08   #9
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Problem - owoce

Owoce dobrze jeść z rana i np po treningu.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-26, 20:09   #10
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Problem - owoce

Im nizej na liczniku, tym trudniej. Mialam kiedys podobny problem. Wazylam 62kg, schudlam ok. 5kg na 57 i waga za nic nie chciala ruszac. Po czasie przekonalam sie, ze to znak, ze trzeba pocisnac mocniej, po prostu. Wprowadzic wiecej aktywnosci fizycznej (zamiast pol godziny, to godzine dziennie) i moze tez zmienic/mieszac rozne aktywnosci fizyczne. Pomoglo mi rowniez niejedzenie wegli po godzinie 14-ej (czyli lunchu) i mniejsze kolacje.

Widocznie musisz cos zmienic, bo to co teraz robisz nie wystarcza juz.

Co do owocow - to owoce owocom nierówne. Jakie te owoce jesz? Bo jezeli banany, winogrona, to one faktycznie maja mase cukru. Ale jagody sa np. super - zdrowe i nie maja duzo cukru. Ja tam sie zajadalam owocami i chudlam, tylko wiecej aktywnosci fizycznej wprowadzilam, aha i jadlam je tylko na sniadanie.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2018-10-26 o 20:11
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-27, 13:35   #11
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Problem - owoce

Cytat:
Napisane przez Agataa_S Pokaż wiadomość
Jedz owoce jagodowe. Maja niski indeks glikemiczny. Borówki, jagody, maliny, truskawki, poziomki, jeżyny.

Bardzo duzo cukru maja winogrona, sliwki, ananas, dojrzałe banany.
Wot i tyle
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-27 13:35:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:29.