Świadectwo pracy??? Proszę o pomoc! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-11, 06:34   #1
szpiczasta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 63

Umowa, świadectwo pracy i inne takie...


Witam wszystkich, chciałabym aby w tym wątku znalazły się pytania i odpowiedzi ad. zapisów w dokumentach pomiędzy pracownikiem a pracodawcą.

Mój problem jest taki, iż od m-ca pracuje w nowej firmie i pracodawca upomniał się o moje świadectwo pracy, wiem, że to jest standard. Tylko doszło do mnie, że mam w świadectwie wpisane iż w 2008 roku wykorzystałam 0 dni urlopu ale otrzymałam ekwiwalent za 20 dni niewykorzystanego urlopu.
Czy to oznacza, że u nowego pracodawcy zaczynam z "wyzerowanym" licznikiem urlopu? Bo ja tak myślałam ale obudziała mnie myśl, ze coś może tu być nie tak, że coś zataiłam. A ja nowemu pracodawcy nic o niewykorzystanym urlopie nie mówiłam... Nowa praca jest suuuuuper i za nic nie chcę jej stracić...
szpiczasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 08:39   #2
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Umowa, świadectwo pracy i inne takie...

Otrzymałaś ekwiwalent, więc nie masz żadnych "zaległości". Zresztą odchodząc z pracy pracodawca miał obowiązek rozliczyć się z Tobą za dni urlopowe - w przypadku jakichś dni urlopowych niewykorzystanych zaproponować Ci ich odebranie lub wypłacić ekwiwalent.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 10:00   #3
szpiczasta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 63
Dot.: Umowa, świadectwo pracy i inne takie...

Dzięki za informacje
szpiczasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 11:14   #4
enjoy89
Zakorzenienie
 
Avatar enjoy89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 753
Dot.: Umowa, świadectwo pracy i inne takie...

Nie chcę zakładać nowego wątku więc podpinam się tu. Chciałam zapytać jak to jest ze świadectwem pracy? Słyszałam, że powinno być wypisane w ciągu siedmiu dni od daty rezygnacji z pracy. Natomiast ja ostatni dzień w pracy byłam 23 grudnia. Rozmawiałam wtedy z szefem, który zapewniał, że nie długo będzie kontaktował się ze mną, bo musi dać mi świadectwo i pieniądze za urlop. Do tej pory czekam i nic. Parę dni temu dzwoniłam do niego zapytać kiedy dostanę świadectwo, a on powiedział, że dostanę jak księgowy je wypisze ale jeszcze tego nie zrobił i pieniądze za urlop wtedy też dostanę ale on nie będzie wiedział ile dopóki księgowy nie zrobi świadectwa. Powiedział, że mam czekać. No dobrze ale ile można czekać? Pracowałam w prywatnej firmie - taki mały sklepik i znając szefa - po prostu nie chce mu się jechać do księgowego albo sobie całkiem olewa sprawę. I teraz nie wiem co zrobić - czy dzwonić co chwilę i się upominać czy czekać aż wreszcie sobie o mnie przypomni i się za to weźmie? I w końcu w jakim terminie powinno być wypisane to świadectwo? Czy dobrze słyszałam - że jest to 7 dni?
__________________
Good things come to those who wait!
enjoy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 13:32   #5
gandziorek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 10
Dot.: Umowa, świadectwo pracy i inne takie...

Cytat:
Napisane przez enjoy89 Pokaż wiadomość
Nie chcę zakładać nowego wątku więc podpinam się tu. Chciałam zapytać jak to jest ze świadectwem pracy? Słyszałam, że powinno być wypisane w ciągu siedmiu dni od daty rezygnacji z pracy. Natomiast ja ostatni dzień w pracy byłam 23 grudnia. Rozmawiałam wtedy z szefem, który zapewniał, że nie długo będzie kontaktował się ze mną, bo musi dać mi świadectwo i pieniądze za urlop. Do tej pory czekam i nic. Parę dni temu dzwoniłam do niego zapytać kiedy dostanę świadectwo, a on powiedział, że dostanę jak księgowy je wypisze ale jeszcze tego nie zrobił i pieniądze za urlop wtedy też dostanę ale on nie będzie wiedział ile dopóki księgowy nie zrobi świadectwa. Powiedział, że mam czekać. No dobrze ale ile można czekać? Pracowałam w prywatnej firmie - taki mały sklepik i znając szefa - po prostu nie chce mu się jechać do księgowego albo sobie całkiem olewa sprawę. I teraz nie wiem co zrobić - czy dzwonić co chwilę i się upominać czy czekać aż wreszcie sobie o mnie przypomni i się za to weźmie? I w końcu w jakim terminie powinno być wypisane to świadectwo? Czy dobrze słyszałam - że jest to 7 dni?
Tak, na wystawienie i wreczenie rpacownikowi świadectwa jest 7 dni. Jeżeli nie odebralas go osobiscie to pracodawca powinien wyslac je poczta w terminie 7 dni od rozwiazania umowy. ekwiwalent za urlop też powienin juz zostac wyplacony.
gandziorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 17:56   #6
alla19
Raczkowanie
 
Avatar alla19
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 98
Świadectwo pracy??? Proszę o pomoc!

Witam serdecznie.

Drogie Wizażanki...pomóżcie jeśli możecie

Sprawa tyczy się mojej najcudowniejszej kolezanki z pracy, dlatego strasznie zależy mi na odp . na moje pytanie.
Końcem czerwca kończy się jej umowa zawarta na czas określony. Dziś przypadkowo wypatrzyłam, iż Pani kadrowa wypisuje jej swiadectwo pracy. Czy to znaczy, iż zostanie zwolniona? Czy może świadectwo pracy wydaje się zawsze kiedy kończy się umowa? Błagam o pomoc
__________________
"Wiesz... Ja tez, chciałabym umrzeć z miłośći."




alla19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 18:10   #7
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Świadectwo pracy??? Proszę o pomoc!

Wygląa na to, że żegnają się z koleżanką. Świadectwo pracy wydaje się kiedy rozwiązuje się z pracownikiem umowę. A pewna jesteś, że to było świadectwo pracy i wypisywane na koleżankę?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-26, 18:12   #8
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: Świadectwo pracy??? Proszę o pomoc!

Jeśli umowa była zawarta na czas określony i nie zamierzają jej tej umowy przedłużyć to tak dostaje świadectwo pracy.
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 18:18   #9
alla19
Raczkowanie
 
Avatar alla19
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 98
Dot.: Świadectwo pracy??? Proszę o pomoc!

Tak. Jestem pewna, iż było wypisywane na nią. Smutne... trudno teraz o dobrego pracownika, dlatego nie dowierzam. Dziękuje ślicznie za szybką odpowiedz Nie ma to jak wizaż Zawesze mozna liczyć na czyjąś pomoc
__________________
"Wiesz... Ja tez, chciałabym umrzeć z miłośći."




alla19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 18:30   #10
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Świadectwo pracy??? Proszę o pomoc!

ja dostałam dziś świadectwo pracy za okres, który pracowałam na zastępstwo i zarazem podpisałam umowę stałą (od 1 września, jak to w oświacie ).. ale nie wiem jak to jest, gdy kończy się umowa na czas określony a nie na zastępstwo.
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 13:09   #11
label21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 16
Lightbulb świadectwo końcowe z liceum czy ktoś zwraca na niego uwage?

Mam pytanie czy oceny na świadectwie końcowym z liceum interesują kogoś przy poszukiwaniu pracownika?Jestem ciekawa czy jeśli mam dobre świadectwo to mam większe szanse na prace niż koleżanka ze słabą średnią i tym samym doświadczeniem ?
label21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 14:40   #12
Dzieciol
Moderator
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: MOSG
Wiadomości: 386
GG do Dzieciol
Dot.: świadectwo końcowe z liceum czy ktoś zwraca na niego uwage?

Szukasz wymówki dla swoich słabych stopni? Na świadectwo z LO rzadko ktoś patrzy (mówię Ci to z perspektywy rekrutera) jednak oceny w pewnym stopniu świadczą o Twojej wiedzy i oczytaniu. Zwróć choćby uwagę na błędy w Twoim tytule postu Takich wtop nie możesz mieć przed przyszłym pracodawcą a uwierz mi, doświadczony rekruter wyczuje "szkolenego lenia" na kilometr.
Także ucz się dla wiedzy, bogactwa słownictwa i zachowań, one pomogą Ci w przekonaniu do siebei pracodawcy. To wyjdzie w pierwszych kilku minutach rozmowy. Samo dostanie się na rozmowę kwalifikacyjną nie jest nawet połową sukcesu. Prócz Ciebie będzie tam jeszcze conajmniej pięciu kandydatów...
__________________
Ponad 20 miesięcy i 7000km przejechane, by dostać się do SG... To jeszcze nie koniec ...

Dzieciol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 21:19   #13
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: świadectwo końcowe z liceum czy ktoś zwraca na niego uwage?

Cytat:
Napisane przez label21 Pokaż wiadomość
Mam pytanie czy oceny na świadectwie końcowym z liceum interesują kogoś przy poszukiwaniu pracownika?Jestem ciekawa czy jeśli mam dobre świadectwo to mam większe szanse na prace niż koleżanka ze słabą średnią i tym samym doświadczeniem ?
A co, aplikujesz ze swoją slabszą koleżanką na tą samą posadę? Rzadko kiedy patrzą na świadectwo licealne. Liczy się głównie to, czy masz maturę. Poza tym chyba na rozmowy kwalifikacyjne nie idziesz ze świadectwem?
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 12:18   #14
taka Ona 20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 281
Dot.: świadectwo końcowe z liceum czy ktoś zwraca na niego uwage?

ja nie spotkałam się z tym że ktoś patrzy na moje świadectwo maturalne
no chyba,że będe się stara,o przyjęcie na wyższą uczelnie.Ale w pracy to nikt nie patrzy na takie coś,po średnim teraz to jedynie można pracować na produkcji co nie jest wcale żadną sztuką żeby się dostać do takiej pracy
choc i wyższe wykształcenie nie gwarantuje super pracy no chyba,że masz znajomości
taka Ona 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 21:46   #15
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: świadectwo końcowe z liceum czy ktoś zwraca na niego uwage?

Cytat:
Napisane przez label21 Pokaż wiadomość
Mam pytanie czy oceny na świadectwie końcowym z liceum interesują kogoś przy poszukiwaniu pracownika?Jestem ciekawa czy jeśli mam dobre świadectwo to mam większe szanse na prace niż koleżanka ze słabą średnią i tym samym doświadczeniem ?
Jeśli będziesz miała jeszcze jakąś inną szkołę (policealną, studia), to na pewno nikt na świadectwo z LO nie spojrzy. Jeśli liceum będzie Twoją ostatnią szkołą, to istnieje pewna szansa, że ktoś będzie chciał je obejrzeć.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 13:40   #16
__dsskadssadfaAA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 343
Po co chcą świadectwo do cv ?

Cześć Wam . Mój chlopak rozgląda się za nową pracą i do pewnej firmy zaniosl CV itp itd a oni chcą świadectwo ukonczenia technikum. Wszystko w proządku bo ma , ukonczyl, nic nie klamie, ale pytam po prostu z ciekawosci, bo pierwsze slysze o takim czyms zeby swiadectwo chcieli , wpisalam w google i nic nie bylo ;p
__dsskadssadfaAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 13:53   #17
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Po co chcą swiadectwo do cv ?

Wiesz, jak szłam do pracy na etat też musiałam dostarczyć dyplom ukończenia studiów. To po prostu potwierdzenie wykształcenia. Nie wiem jak jest w przypadku wykształcenia średniego, ale pracodawca ma prawo poprosić o dowód skończenia szkoły.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 14:05   #18
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Po co chcą swiadectwo do cv ?

Cytat:
Napisane przez Megwal8 Pokaż wiadomość
Cześć Wam . Mój chlopak rozgląda się za nową pracą i do pewnej firmy zaniosl CV itp itd a oni chcą świadectwo ukonczenia technikum. Wszystko w proządku bo ma , ukonczyl, nic nie klamie, ale pytam po prostu z ciekawosci, bo pierwsze slysze o takim czyms zeby swiadectwo chcieli , wpisalam w google i nic nie bylo ;p
Żeby mieć dowód na to, że ma tytuł technika?
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 14:16   #19
kikilu
Raczkowanie
 
Avatar kikilu
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 334
Dot.: Po co chcą swiadectwo do cv ?

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Żeby mieć dowód na to, że ma tytuł technika?
A co to ma do rzeczy? Na potwierdzenie tytułu zawodowego ma dyplom uzyskania tytułu zawodowego. Świadectwo potwierdza ukończenie szkoły.
kikilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-10, 14:16   #20
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Po co chcą swiadectwo do cv ?

Ale świadectwo ukończenia technikum nie jest równoznaczne z tytułem technika

Faktem jednak jest, ze pracodawca ma prawo zażądać kopii takich dokumentach. Sama niejednokrotnie dołączałam je do CV.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 14:29   #21
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Po co chcą swiadectwo do cv ?

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Ale świadectwo ukończenia technikum nie jest równoznaczne z tytułem technika [...]
A widzisz, może tak samo nie wie, jak i ja A poważnie - najpewniej dlatego, że może i ma taki kaprys. Zwykle targa się ze sobą świadectwo ostatniej ukończonej szkoły.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 14:29   #22
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Po co chcą swiadectwo do cv ?

Cytat:
Napisane przez Megwal8 Pokaż wiadomość
Cześć Wam . Mój chlopak rozgląda się za nową pracą i do pewnej firmy zaniosl CV itp itd a oni chcą świadectwo ukonczenia technikum. Wszystko w proządku bo ma , ukonczyl, nic nie klamie, ale pytam po prostu z ciekawosci, bo pierwsze slysze o takim czyms zeby swiadectwo chcieli , wpisalam w google i nic nie bylo ;p
dla mnie to normalne. Bardziej bym sie zdziwila jakby nic nie chcial
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 16:55   #23
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: Po co chcą swiadectwo do cv ?

zwykle okazanie dyplomu ukończenia szkoły/studiów to czysta formalność przy rekrutacji (czasem spisują sobie np. ocenę z dyplomu), nie ma nic dziwnego w tym że proszą o dołączenie kopii czy choćby przyniesienie na spotkanie.

to nie znaczy, że posądzają Cię o kłamstwo, ale ludzie naprawdę różnie się zachowują i różne rzeczy w CV piszą. a gdyby okazało się potem że ktoś nie ma jednak wymaganego wykształcenia, to byłby większy kłopot
__________________
How I choose to feel is how I am.

kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 17:05   #24
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Po co chcą swiadectwo do cv ?

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
A widzisz, może tak samo nie wie, jak i ja A poważnie - najpewniej dlatego, że może i ma taki kaprys. Zwykle targa się ze sobą świadectwo ostatniej ukończonej szkoły.
Nie zawsze ostatniej tylko tej której ukończenie dla pracodawcy jest pożądane.

Jeśli aplikuję na stanowisko szwaczki w zakładzie krawieckim to mój dyplom ukończenia studiów np. weterynaryjnych pracodawcy nie jest potrzebny. Ani mój dyplom technika gastronomii.
Ale moje świadectwo z zawodówki krawieckiej pracodawcę usatysfakcjonuje.

Te inne świadectwa też się przydadzą np. do naliczenia dni urlopu.

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Megwal8 Pokaż wiadomość
Cześć Wam . Mój chlopak rozgląda się za nową pracą i do pewnej firmy zaniosl CV itp itd a oni chcą świadectwo ukonczenia technikum. Wszystko w proządku bo ma , ukonczyl, nic nie klamie, ale pytam po prostu z ciekawosci, bo pierwsze slysze o takim czyms zeby swiadectwo chcieli , wpisalam w google i nic nie bylo ;p
Jeżeli firma traktuje go poważnie, ma zamiar zatrudnić to dobrze wróży, że chcą świadectwo.
Samo CV nigdzie nie wystarczy.
Pracodawcy żądają potwierdzenia tego co jest w CV w postaci świadectw ukończenia szkoły, zaświadczeń o szkoleniach, świadectw pracy i innych.

Wyobrażasz sobie aby pracodawca ot tak tylko na podstawie Cv zatrudnił kogoś np. kierowcę autobusu czy pielęgniarkę?
Miałby spotkanie z prokuratorem gdyby dopuścił do pracy osobę bez uprawnień koniecznych na danym stanowisku.

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2014-02-10 o 17:06
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 18:16   #25
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Po co chcą swiadectwo do cv ?

Cytat:
Napisane przez Megwal8 Pokaż wiadomość
Cześć Wam . Mój chlopak rozgląda się za nową pracą i do pewnej firmy zaniosl CV itp itd a oni chcą świadectwo ukonczenia technikum. Wszystko w proządku bo ma , ukonczyl, nic nie klamie, ale pytam po prostu z ciekawosci, bo pierwsze slysze o takim czyms zeby swiadectwo chcieli , wpisalam w google i nic nie bylo ;p
1. jeśli zaniósł CV w odpowiedzi na ogłoszenie, to widocznie pracodawca ma takie widzi mi się a zapomniał tego w ogłoszeniu dopisać


2. jeśli zaniósł CV "w ciemno" to też bym była zaskoczona na jego miejscu, że trzeba dołączyć świadectwo
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 18:44   #26
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: Po co chcą swiadectwo do cv ?

W celu potwierdzenia prawa wykonywania zawodu i zorientowania się, jakie oceny uzyskał z przedmiotów zawodowych. Jeśli powyżej 4 to jest szansa, że będzie miał wiedzę zawodową.
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 22:10   #27
mgc17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Świadectwo & praca

Hej

Może Wy możecie mi pomóc, otóż mam dostarczyć przyszłemu pracodawcy świadectwo ukończenia szkoły (pracuję już tam, jednak dopiero jutro mam podpisać umowę), jutro mam zrobić ksero w miejscu pracy i stąd moje pytania:
1. jeżeli mam maturę, to jest konieczne, by je okazać pracodawcy? Sam nic o tym nie wspominał, a nie wiem, czy jeśli się ją ma "oczywiste" jest jej dostarczenie?

2. Świadectwo ukończenia LO -wystarczy pierwsza strona, czy strona z ocenami też? Przyznam, że wstyd mi zapytać o to pracodawcę, a sama nie mam pojęcia.
mgc17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 23:02   #28
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Świadectwo & praca

Przyda Ci się ten artykuł:

http://www.kadry.abc.com.pl/czytaj/-...noksztalcacego
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 10:50   #29
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Świadectwo pracy - proszę o opinię

Dziewczyny, bardzo proszę o opinie osoby, które pracują w kadrach. Mam wątpliwości czy dostałam prawidłowo wypełnione świadectwo pracy, ale to nie moja działka i wolałabym się upewnić czy dobrze myślę.
Byłam zatrudniona na umowę o pracę na czas określony, od 1.11.2014 do 28.02.2015. Od 11.12.2014 do 15.02.2015 przebywałam na ZUS ZLA związanym z ciążą (miałam wpisany kod B - nie wiem czy to istotne), 16.02.2015 zaczęłam urlop macierzyński.
Na odebranym świadectwie pracy w punkcie "pracownik był niezdolny do pracy przez okres:" mam wpisane "nie". Natomiast w punkcie "okresy nieskładkowe" mam wpisane "tak, 65dni chorobowe".
Czy urlop chorobowy nie powoduje niezdolności do pracy?
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 14:27   #30
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Świadectwo pracy - proszę o opinię

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo proszę o opinie osoby, które pracują w kadrach. Mam wątpliwości czy dostałam prawidłowo wypełnione świadectwo pracy, ale to nie moja działka i wolałabym się upewnić czy dobrze myślę.
Byłam zatrudniona na umowę o pracę na czas określony, od 1.11.2014 do 28.02.2015. Od 11.12.2014 do 15.02.2015 przebywałam na ZUS ZLA związanym z ciążą (miałam wpisany kod B - nie wiem czy to istotne), 16.02.2015 zaczęłam urlop macierzyński.
Na odebranym świadectwie pracy w punkcie "pracownik był niezdolny do pracy przez okres:" mam wpisane "nie". Natomiast w punkcie "okresy nieskładkowe" mam wpisane "tak, 65dni chorobowe".
Czy urlop chorobowy nie powoduje niezdolności do pracy?
Gdy byłam na tygodniowym L-4 (zwykłe przeziębienie), to miałam w świadectwie pracy w miejscu "W okresie zatrudnienia pracownik był niezdolny do pracy przez okres 5 dni".
Może ciąża jest inaczej brana pod uwagę w takiej sytuacji?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-06 22:36:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:08.