Zaparcia - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-24, 20:59   #31
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Zaparcia

Suivi, sery możesz jeść te twarde, długodojrzewające, np. cheddar. Z owocami mam problem, bo źle jelita reagują na fruktozę i na razie jem tylko banany (max. 3 dziennie), pozostałe owoce testuję, ale nie mogę za dużo.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 21:07   #32
Suivi
Zadomowienie
 
Avatar Suivi
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 350
Dot.: Zaparcia

No właśnie, też mi się wydaje, że owoce często mogą potęgować problemy z trawieniem. Na szczęście nie jem ich dużo i zazwyczaj są to banany
Nigdy nie badałam się na nietolerancję glutenu, ale naprawdę odstawienie bardzo mi pomogło. Przez długi czas miałam okropne zgagi i po zrezygnowaniu ze zbóż zniknęło jak ręką odjął.
__________________

Suivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 21:32   #33
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 402
Dot.: Zaparcia

Dobrze, że u Was wiadomo, co możecie jeść, a czego nie

U mnie problem taki, że każde jedzenie ogólnie dobrze znoszę (oprócz niezdrowego jedzenia, świeżych ogórków, skórek pomidora i papryki oraz bananów.. bardzo mnie po nich żołądek boli). Jedyne po czym mam balonik z brzucha to kawa zbożowa, ale po chlebie pieczonym w domu albo kupnym razowym/pełnoziarnistym już nie. Więc nie weim czy w moim przypadku ma sens odstawienie glutenu i laktozy... chyba, że chodzi o ogólne odzwyczajenie i odciążenie jelit od tego?
__________________
"Nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebne są tylko chęci, pomysł i wiara w siebie."

marma53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 21:46   #34
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Zaparcia

Marma, miałam takie samo podejście jak Ty i wiesz do czego doprowadziło po latach? Że wszystko mi szkodziło. Wiesz ile szkody mogą wyrządzić zaparcia nawet jeśli nie ma przy tym wzdęć czy bólu? Zastanów się nad tym poważnie, bo to nie przelewki, to Twoje zdrowie, a pewnie jeszcze wiele lat życia przed Tobą. Warto się poświęć i "pomęczyć" trochę z dietą. Mi też nie jest łatwo, pomyśl, że od prawie 2 miesięcy nie miałam w ustach nic poza jajkami, mięsem, rybami, kilkoma warzywami, znikomą ilością owoców i domowym jogurtem. Ale wytrwam, bo wiem, że warto, bo chcę znów kiedyś móc jeść normalnie i wypróżniać się codziennie 2 razy bez wysiłku.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 22:03   #35
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 402
Dot.: Zaparcia

A skąd u Ciebie wzięły się zaparcia, skąd pomysł na dietę i skąd wiesz, że po jej zakończeniu będzie wszystko OK ?
Pytam dlatego, że jestem ciekawa i jakoś trudno mi uwierzyć, że jak po tym czasie zaczniesz jeść wszystko to problem nie wróci..
__________________
"Nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebne są tylko chęci, pomysł i wiara w siebie."

marma53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 22:10   #36
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Zaparcia

Zaparcia mam od wielu, wielu lat, prócz tego wzdęcia i bóle. Do diety przygotowywałam się psychicznie i teoretycznie wiele miesięcy. Zdecydowałam się w momencie, gdy przestały działać wspomagacze ( w kwietniu jeszcze pisałam tu, że siemię lniana działa i niedługo potem przestało) i zaczęło mi szkodzić wszystko. Nie mam gwarancji, że dieta mnie wyleczy w 100%, ale muszę mieć nadzieję, poza tym nie zamierzam wrócić do glutenu i laktozy, więc liczę na to, że problemy całkiem nie wrócą. Dieta z założenia ma trwać ok. 2 lat. Jestem na to gotowa.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."

Edytowane przez akot80
Czas edycji: 2014-07-24 o 22:15
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 12:25   #37
MBug
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1
Dot.: Zaparcia

ODP NA: @ summer_overture Gdy chodzisz kilka dni z uczuciem ciężkości w brzuchu marzysz o natychmiastowej uldze. Dla mnie idealnym rozwiązaniem tego problemu jest wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych do naszego codziennego menu, a gdy mimo wszystko dopadną nas zaparcia warto sięgnąć po sprawdzony lek. Ja np. wybieram Dulcobis.
MBug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-24, 07:16   #38
haneczka29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 15
Dot.: Zaparcia

Z jednej strony żółtka bogate są w cholesterol, z drugiej stanowią nieocenione źródło witamin i minerałów. Te z kolei wpływają na detoksykację organizmu. Zawarta w jajkach lecytyna odpowiada za odbudowę ścianek komórek skóry. Ważna jest jednak zasada – nigdy nie częściej niż dwa razy w tygodniu i zawsze gotowane, ale nie smażone.
haneczka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 15:14   #39
lamboo
Raczkowanie
 
Avatar lamboo
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 62
Dot.: Zaparcia

Na zaparcia świetnie działają czopki eva/qu. Aplikujesz czopek i za około 15 minut jest już po temacie. W nagłych przypadkach sięgam właśnie po te czopki.
lamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 14:16   #40
motyleq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 30
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez olka922 Pokaż wiadomość
Od wczoraj właśnie piszę rano na czczo szklankę ciepłej wody, ale z cytryną. Wyczytałam, że to dobrze działa na wiele rzeczy.
polecam mnie pomaga, jeżeli np ktoś nie lubi wody z cytryną, babcia kiedyś podawała mi wodę z miętą i ogórkiem (swieżym, żeby nie było) plus łyżeczka otrębów z rana (ale namoczonych w wodzie) i wtedy było ok, po activii coś miałam z żołądkiem....
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
motyleq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 16:04   #41
karolajna80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez lamboo Pokaż wiadomość
Na zaparcia świetnie działają czopki eva/qu. Aplikujesz czopek i za około 15 minut jest już po temacie. W nagłych przypadkach sięgam właśnie po te czopki.
Proponuję przeanalizowanie swojej diety a nie jakieś czopki, preparaty przeczyszczające itd. Takie specyfiki działają jednorazowo na problem zaparcia. Nie eliminują go, a i mogą pogorszyć sprawę.

Przede wszystkim za sprawne działanie jelit odpowiada nasza dieta i to co w tych jelitach się znajduje. Miałam problemy z zaparciami i wprowadzenie do diety dużej ilości płynów, błonnika daje jakieś efekty. Wyeliminowałam tłuste, ciężkostrawne potrawy i słodycze.

Miałam problem z gotowaniem owsianki, zimą jakoś jeszcze szło a latem to już tragedia - zupełnie mi nie wchodziły. Przerzuciłam się na kasze i warzywa strączkowe. Miała też problem z piciem więcej niż 2l wody dziennie. Sięgnęłam po błonnik rozpuszczalny. Teraz mam akurat proszek Psyllium z Dr. Popova, ale wcześniej miałam też tabletki o smaku pomarańczowym i były ok - zależy, kto co lubi. Łyżeczkę błonnika rozpuszczasz w szklance wody (ja wolę herbatę owocową). To ułatwia proces dostarczania błonnika, bo tak jak tu już dziewczyny wyżej pisały ważne jest picie odpowiedniej ilości płynów. A jak go rozpuścisz w wodzie to od razu dostarczasz trochę płynu.

No i ruch, sport, aktywność fizyczna bo przynajmniej moja praca siedząca też miała na to duży wpływ.
karolajna80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-08, 11:49   #42
Rachela77
Przyczajenie
 
Avatar Rachela77
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 19
Dot.: Zaparcia

ja jem zdrowo, dużo piję i ćwiczę. Normalnie nie mam żadnych problemów z wypróżnianiem. Ale jak jadę na wyjazd, to trochę mnie męczy... ostatnio byłam na Słowacji i dwa dni nic miałam te czopki eva/qu od koleżanki i na serio mi pomogły po około 20 minutach, więc moim zdaniem to super rozwiązanie w podróży.
Rachela77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 12:52   #43
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Zaparcia

a ja próbowałam tych czopków i nie mogłam i brać, Was też tak po nich piecze i boli? wolę dicopeg i ogólnie doustne środki na zaparcia bo są mniej drastyczne w użyciu
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 20:20   #44
Rachela77
Przyczajenie
 
Avatar Rachela77
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 19
Dot.: Zaparcia

no wiadomo, każdy ma swoje preferencje.. mnie nic nie bolało, więc jak dla mnie spoko
Rachela77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-17, 07:49   #45
Denwer455
Raczkowanie
 
Avatar Denwer455
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 147
GG do Denwer455
Dot.: Zaparcia

Można spróbować mieszankę ziołową z: dziurawca, liści prawoślazu, ziela fiołka trójbarwnego, liści mięty pieprzowej, liści senesu, korzeni goryczki żółtej i kwiatu ślazu dzikiego.

Po 50 g każdego zioła dokładnie wymieszać. 2 łyżki zalej 1/2 l wrzątku i gotuj na małym ogniu przez 15 minut. Przecedź.

Pij filiżankę ciepłego naparu w 20 minut po posiłku.
__________________
Kodeks pracy i prawo ogólnie - http://kodekspracy.blogspot.com/
Denwer455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-17, 07:53   #46
olka88ko
Przyczajenie
 
Avatar olka88ko
 
Zarejestrowany: 2018-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6
Dot.: Zaparcia

tylko nie można pić dziurawca codziennie i przez długi okres czasu Nie powinno się pić go latem bo zawiera hipercynę i zwiększa wrażliwośc na światło słoneczne więc jesteśmy narażeni na oparzenia słoneczne.
__________________
Pamiętaj, że człowiek się zmienia, jednak jego przeszłość nigdy.
B. Fitzaptrick
olka88ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-17 08:53:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:26.