Czy czujecie presję posiadania dzieci? - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-14, 16:48   #241
sweet_vintage
Rozeznanie
 
Avatar sweet_vintage
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 572
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Wiecie co, z tym instynktem to jest trochę dziwna sprawa. Ja jestem idealnym przykładem kobiety, która o dziecku myślała w bliżej nieokreślonej przyszłości (czyt. najlepiej wcale). Ciąża była dla mnie i dla męża zaskoczeniem, bo dokładnie to o ciąży dowiedzieliśmy się na tydzień przed ślubem. U nas było na odwrót - nie było nacisków, tylko zdziwienie że już, bo ja mówiłam że może za 10 lat jak nam się zachce. Obecnie mamy syna i jesteśmy najszczęśliwsi na świecie. Ja nawet nie przypuszczałam, że mogę tak oszaleć na punkcie dziecka, bo zawsze dzieci nie wzbudzały we mnie zachwytów. Moment gdy mój syn się urodził był najpiękniejszym w całym moim życiu. Zakochałam się po uszy i jestem szczęśliwa, że życie tak się potoczyło, że rodzinę jednak założyliśmy teraz, a nie za te 10 lat lub wcale. Tak więc, nie ma co słuchać tego gadania, że już teraz i że każda kobieta ma instynkt macierzyński. Bo ten instynkt można poczuć, ale dopiero do własnego dziecka
__________________
od 29.01.2014 jestem mamą!

mój blog ciążowo-dzieciowy www.inspiracjemamy.blogsp ot.com

instynkt macierzyński jest przereklamowany.... http://www.inspiracjemamy.blogspot.c...nski-jest.html
sweet_vintage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 20:47   #242
Cherie_Currie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 317
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Nie czułam nigdy takiej presji, bo każdy z bliższej rodziny wie, że my dzieci mieć nie będziemy, nigdy tego nie ukrywaliśmy. Raz się zdarzyło, że jakaś dalsza ciotka zapytała kiedy dziecko to spokojnie odpowiedziałam, że nie chcemy. Ostatnio okazało się też, że mam problemy zdrowotne, które bardzo utrudniają zajście w ciążę i jej utrzymanie, bliższa rodzina to wie, więc nawet nie będą nas przekonywać do zmiany decyzji, co jest nam bardzo na rękę (dla mnie te problemy z płodnością to w zasadzie jedyny plus choroby i w pewien sposób cieszę się, że trafiło na mnie, a nie na inną dziewczynę, która dzieci planuje).
Cherie_Currie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 23:10   #243
namisek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar namisek1990
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 690
GG do namisek1990
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Presji ze strony mojej rodziny nie ma. Mamy na to czas jesteśmy młodzi. Rodzina tż jednak rzuca podteksty np. "Pies już spory a skacze tak na ludzi a jak na dziecko skoczy?" (w rodzinie nie ma małych dzieci...), albo: "łopatka się zepsuła... teraz nadaje się do piasku. Pewnie za rok za dwa się przyda do piaskownicy" lub pojawiają się podteksty dotyczące tego co jem albo jak się czuję, źle to może warto zrobić test... Nie mamy warunków na dziecko mieszkając z teściową i rodzeństwem tż. Wolelibyśmy dziecko gdy tylko pójdziemy mieszkać na swoim.
__________________
Szalona żona i matka wariatka
namisek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 23:34   #244
OnlyHope
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 19
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Ja chciałam zajść w ciąze rok po ślubie i udało się teraz jestem szczesliwa mamą i nie wiem czy dłużej chciałabym czekać -w sumie nie ma na co - czas zdecydowanie za szybko leci :-/ Ale to jest tylko moje zdanie kazdy steruje sam swoim życiem i nie ma co słuchać gadania innych...
__________________
"Nadzieja to dobra rzecz, może najlepsza ze wszystkich, a to, co dobre, nigdy nie umiera..."

"Nie ma nic trudniejszego od czekania. Musze się z tym oswoić, poczuć, ze jesteś ze mną, nawet jeśli nie ma cie w pobliżu."



21.07.2012 r.
08.03. 2014 -dzieciątko <3
OnlyHope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 13:19   #245
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Presja pojawia się (choćby z racji mego wieku), ale takie gadki to ja wpuszczam jednym uchem a wypuszczam drugim, bo dzieci wolałabym nie mieć. Myślę, że każdą presję można olać...albo opierniczyć raz a dobrze.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 22:47   #246
rambo_mila
Zadomowienie
 
Avatar rambo_mila
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 942
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Nie, u mnie nikt nie naciska, nie wywiera presji. To ma być nasza decyzja, a że nie czujemy się "na siłach" aby mieć dziecko to po prostu nie planujemy. Ponadto nie mamy na to warunków. U mnie z tą chęcią posiadania dzieci też tak średnio...
rambo_mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 16:02   #247
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Presja jest ale tylko od strony rodziny męża - moja rodzina wie z jakimi problemami zdrowotnymi się borykam i nie naciska
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-02, 22:14   #248
abier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Heej dziewczyny!

U mnie z rodziny raczej nikt nie naciska, ale ja sama przed sobą czuję presję, jak sobie pomyślę, że jeszcze tyle rzeczy do poukładania przed nami.. nie mamy mieszkanka, ja stałej pracy.. a czas leci!
abier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 00:56   #249
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Czuje presję niestety ale olewam temat to nasza decyzja i nikogo innego.

Edytowane przez 52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Czas edycji: 2018-08-11 o 01:21
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 19:08   #250
bieska88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 11
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Ja presję czuję ze strony rodziny, coraz większą.
Najgorsze, że moi rodzice, którzy nigdy nie podejmowali tych tematów, bo ciężko im było się przestawić, że sama nie jestem już dzieckiem, zaczynają naciskać.
A dalsza rodzina to już całkiem jest monotematyczna. Drażni mnie to coraz bardziej.
Nie wiem dlaczego w naszym społeczeństwie wszystko musi być wg utartych schematów? Dlaczego ludzie są tak bardzo niedelikatni? Przecież równie dobrze mogłabym mieć problemy z zajściem w ciążę, lub stracić już dziecko.
Ja nigdy nie poruszam takich tematów, nie zadałam nigdy pytania "kiedy planujesz dziecko?" nikomu, nawet koleżance!

Mam 29 lat, dwa lata po ślubie.
bieska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 01:05   #251
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez bieska88 Pokaż wiadomość
Ja presję czuję ze strony rodziny, coraz większą.
Najgorsze, że moi rodzice, którzy nigdy nie podejmowali tych tematów, bo ciężko im było się przestawić, że sama nie jestem już dzieckiem, zaczynają naciskać.
A dalsza rodzina to już całkiem jest monotematyczna. Drażni mnie to coraz bardziej.
Nie wiem dlaczego w naszym społeczeństwie wszystko musi być wg utartych schematów? Dlaczego ludzie są tak bardzo niedelikatni? Przecież równie dobrze mogłabym mieć problemy z zajściem w ciążę, lub stracić już dziecko.
Ja nigdy nie poruszam takich tematów, nie zadałam nigdy pytania "kiedy planujesz dziecko?" nikomu, nawet koleżance!

Mam 29 lat, dwa lata po ślubie.
Spoko, ja mam w rodzinie 2 dziewczyny (siostry!) - starsza się nie stara o dziecko i dostaje pytania, czy to już nie czas, młodsza się stara i dostaje pytania, czy to nie za wcześnie Ludzi, którzy uwielbiają się wpychać w cudze życie nie zadowolisz nigdy. Pora uzbroić się w elegancki wachlarz wypracowanych ripost
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-12, 18:59   #252
tevarrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 99
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

u mnie presji nie ma ale ja raczej się stresuję bo w przyszłym roku stuknie mi 30-tka a dziecka jak nie było, tak nie ma
tevarrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 13:33   #253
Madziara93
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 37
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Ja czuję taką delikatną presję, ale sama mam świadomość, że młodsza nie będę, wiem przy tym na pewno, że chce mieć dzieci i że nie chcę być "stara matką", a jak się nie wezmę do roboty, to tak właśnie będzie :P Boję się tego, że nie będę miała czasu dla siebie, że ciało się zmieni, ale jeszcze bardziej boję się poczucia ogromnej pustki za kilka lat, jeśli w odpowiednim momencie nie zdecyduję się na dziecko.
Madziara93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-10 13:33:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:17.