Majówki 2016 - część dziewiąta - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-29, 08:53   #1621
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Kocie i jak u was ? Dostaliscie wynik Wojtka czy jednak zaginął?
My sie zastanawiamy czy wyskoczyć na weekwnd do Polski, ogólnie to strasznie mi sie nie chce ale mala widzi dziadkow tak rzadko a jest okazja kilku wolnych dni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Sprawdź ewentualnie jak z kwarantanna po przekroczeniu granic, nie jestem na bieżąco ale nie które kraje traktują nas jak złoooo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 12:49   #1622
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Sprawdź ewentualnie jak z kwarantanna po przekroczeniu granic, nie jestem na bieżąco ale nie które kraje traktują nas jak złoooo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W Szwecji jest kwarantanna dla turystów ale mieszkańcy przyjeżdżają normalnie wiec raczej nie powinno sie zmienic z dnia na dzien l

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 16:25   #1623
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Kocie i jak u was ? Dostaliscie wynik Wojtka czy jednak zaginął?
My sie zastanawiamy czy wyskoczyć na weekwnd do Polski, ogólnie to strasznie mi sie nie chce ale mala widzi dziadkow tak rzadko a jest okazja kilku wolnych dni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wyniku nie ma i już nie wierzę, że kiedykolwiek się pojawi. Tylko wściekła jestem, że go ciągnęliśmy na drugi koniec miasta. W przedszkolu ponad połowa dzieci chora - rodzice piszą, że większość ma mega katar, temperaturę, kaszel i zapalenie krtani. A dopiero co był rotawirus.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 17:04   #1624
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Wyniku nie ma i już nie wierzę, że kiedykolwiek się pojawi. Tylko wściekła jestem, że go ciągnęliśmy na drugi koniec miasta. W przedszkolu ponad połowa dzieci chora - rodzice piszą, że większość ma mega katar, temperaturę, kaszel i zapalenie krtani. A dopiero co był rotawirus.
U nas w szkołach niby tez duzo dzieci choruje
No a zmienili zasady kwarantanny i odpuszczamy sobie wyjazd, znajac zycie akurat nas te wybiorcze patrole by złapaly

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 23:28   #1625
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Jakbyscie szukały jakiegos zajecia na czasy kwarantanny to polecam hey clay moze już znacie ale ja dopiero q tym tygodniu odkryłam, Lena z instrukcją siedziala i lepila caly dzień gorzej jak były po angielsku to juz szło jej gorzej z youtuba i pomagałam ale w appce sobie radzila bez problemu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-04, 12:29   #1626
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Lena jezdzi na 2 kolkach, w sumie to wsiadla w sklepie i pojechała wiec to raczej nasze czekanie zrobilo ze to tak pozno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-04, 21:58   #1627
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Jakbyscie szukały jakiegos zajecia na czasy kwarantanny to polecam hey clay moze już znacie ale ja dopiero q tym tygodniu odkryłam, Lena z instrukcją siedziala i lepila caly dzień gorzej jak były po angielsku to juz szło jej gorzej z youtuba i pomagałam ale w appce sobie radzila bez problemu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Widziałam w zeszłym roku u siostry, Wojtek się tym jarał, ale mimo obrazkowych instrukcji, wszystkie moje twory były jakieś takie niedorobione 🤣
My dziś się cały dzień obijaliśmy, oblecieliśmy 3 pełnometrażówki Asterixa i Obelixa, nawet Wojtek się wkręcił i pokładał się ze śmiechu.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-04, 23:34   #1628
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Widziałam w zeszłym roku u siostry, Wojtek się tym jarał, ale mimo obrazkowych instrukcji, wszystkie moje twory były jakieś takie niedorobione 🤣
My dziś się cały dzień obijaliśmy, oblecieliśmy 3 pełnometrażówki Asterixa i Obelixa, nawet Wojtek się wkręcił i pokładał się ze śmiechu.
Kocie nasze tez nie zawsze byly idealne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 22:31   #1629
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

U nas znowu covid w pracy, ciekawe czy tym razem też nas ominie. Musze przyznać że Szwedzi z kazdym przezebieniem robią testy, ja byłam chora z 4 razy ale testu nie robiłam nigdy a oni jednak zawsze robią, kontakt z chorym tez odrazu test, znaczy po 5 dniach pierwszy wiec moze tez jakos szybciej wylapuja. Ogóle to mam wrazenie ze chyba kazdy i tak zachoruje, u Leny polowa dzieci w domu chorych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-10, 10:03   #1630
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Ja po pierwszym szczepieniu. Zmiotło mnie na dwa dni, jakbym miała mega ciężką grypę, oczywiście bez kaszlu, kataru itp.
To nie reguła, bo mąż przeszedł szczepienie wogóle bez żadnych skutków.
Mam nadzieję że to krok ku normalności.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-10, 10:15   #1631
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Lena jezdzi na 2 kolkach, w sumie to wsiadla w sklepie i pojechała wiec to raczej nasze czekanie zrobilo ze to tak pozno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tymon tez ogarnął dwa kolka. W zasadzie kupiliśmy nowy rower, usiadł i pojechał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-10, 10:39   #1632
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Ja po pierwszym szczepieniu. Zmiotło mnie na dwa dni, jakbym miała mega ciężką grypę, oczywiście bez kaszlu, kataru itp.
To nie reguła, bo mąż przeszedł szczepienie wogóle bez żadnych skutków.
Mam nadzieję że to krok ku normalności.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie rodzice szczepieni we wtorek Astrą. Tata tylko wieczorem miał dreszcze, spocił się strasznie, ale rano już ok. Mama całą środę walczyła z gorączką, która średnio spadała po lekach, w czwartek temperatura niższa, ale nadal podwyższona, od wczoraj już bez gorączki, ale dalej jeszcze nie jest w pełni sił.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-10, 10:53   #1633
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
U mnie rodzice szczepieni we wtorek Astrą. Tata tylko wieczorem miał dreszcze, spocił się strasznie, ale rano już ok. Mama całą środę walczyła z gorączką, która średnio spadała po lekach, w czwartek temperatura niższa, ale nadal podwyższona, od wczoraj już bez gorączki, ale dalej jeszcze nie jest w pełni sił.

U nas moi teściowie zaszczepieni. Teść już dwoma dawkami, teściowa jedna i obyło się bez problemów. Mój dziadek tez już zaszczepiony dwoma dawkami i tez czuł się dobrze. Wujek zaszczepiony jedna dawka astry jako nauczyciel, po 2 tygodniach od szczepienia covid - razem z ciocia. Ciocia przeszła gorzej, wujek chyba dzięki szczepionce przeszedł łagodniej, bo jest po zawale ale generalnie miał tylko gorączkę i kaszel. W domu doszedł do siebie. Ciocia, mimo 3 tygodni odkąd miała objawy, nadal je ma..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-10, 16:53   #1634
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

U nas nowa fala covida w pracy wiec ja czekam na objawy no chyba ze juz przechodziłam a nawet nie wiem. A ostatnio słyszałam od znajomej ze cala grupa na silowni zarazila sie covidem lacznie z w pelni zaszczepiona pielegniarka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-11, 12:23   #1635
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

U mnie rodzice i szwagier już mają status ozdrowieńców. Jeszcze trochę osłabieni, ale dają radę. Wg lekarza rodzice powinni ze szczepieniem poczekać ok 3 miesiące, żeby organizm miał czas się zregenerować.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 08:39   #1636
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

W Polsce chyba szybko ida te szczepienia, u nas dopiero 65 otworzyli niedawno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 23:29   #1637
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Po roku czasu pani w przedszkolu mowi ze widzi postepy w jedzeniu, Lena zaczrla jesc to co normalnie je w domu moze w koncu odwazy sie posmakowac troche wiecej, u nas problemem jest ze nawet jak posmakuje to mowi ze to niedobre
Mialy u was dzieci jakas prochnice? Lena byla na kontroli u dentysty, wyszly 6 ale narazie zaden zab nie wypadl ale okazlo sie ze ma 3 male dziurki, raczej nie powinno się zrobić nic więcej z tego ale i tak jakoś się obawiam. U nas byla wieczna walka z myciem zębów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

Lena zaczęła tez sama sie ubierać rano i wybierać cala garderobe do szkoły koniec z pasującymi do siebie ubraniami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 07:57   #1638
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

My z maja bylismy u dentysty pierwszy raz jakos w styczniu. Miala dziurę w jednym zębie, zab od razu zostal zaleczony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 08:15   #1639
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Po roku czasu pani w przedszkolu mowi ze widzi postepy w jedzeniu, Lena zaczrla jesc to co normalnie je w domu moze w koncu odwazy sie posmakowac troche wiecej, u nas problemem jest ze nawet jak posmakuje to mowi ze to niedobre
Mialy u was dzieci jakas prochnice? Lena byla na kontroli u dentysty, wyszly 6 ale narazie zaden zab nie wypadl ale okazlo sie ze ma 3 male dziurki, raczej nie powinno się zrobić nic więcej z tego ale i tak jakoś się obawiam. U nas byla wieczna walka z myciem zębów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

Lena zaczęła tez sama sie ubierać rano i wybierać cala garderobe do szkoły koniec z pasującymi do siebie ubraniami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Brawo dla Leny. W poniedziałek idziemy akurat do dentysty bo zauważyłam mała dziurkę u Tymona. Do tej pory miał zęby zdrowe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-20, 08:29   #1640
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
My z maja bylismy u dentysty pierwszy raz jakos w styczniu. Miala dziurę w jednym zębie, zab od razu zostal zaleczony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas to byl cud ze w ogóle otworzyła buzie wiec o leczeniu raczej nie było mowy. Ja tez wolałabym zeby jej zrobili ale u nas jest maskara u lekarzy. My byliśmy już 3 raz ale dopiero teraz otworzyła buzie więc w sumie tak jakby pierwszy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 08:30   #1641
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Brawo dla Leny. W poniedziałek idziemy akurat do dentysty bo zauważyłam mała dziurkę u Tymona. Do tej pory miał zęby zdrowe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Powodzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 09:03   #1642
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
U nas to byl cud ze w ogóle otworzyła buzie wiec o leczeniu raczej nie było mowy. Ja tez wolałabym zeby jej zrobili ale u nas jest maskara u lekarzy. My byliśmy już 3 raz ale dopiero teraz otworzyła buzie więc w sumie tak jakby pierwszy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to rzeczywiście. U nas majka do dentysty poleciała podekscytowana pierwszy termin musieliśmy odwolac Bo miala kwarantanne to się poplakala:P

A w ogóle jak tam zachowanie waszych dzieciaków? U nas obecnie problem z maja. O byle co jest afera, jak tylko coś jest nie po jej myśli to jest foch, ryk, darcie się, jakieś głupie akcje i to o byle co dosłownie, jak tylko coś jest nie tak jak maja chce. Wczoraj chcieliśmy isc pi pracy na spacer, to szybko się skonczyl Bo oczywiście byla afera i darcie się na pol wsi. O co poszlo? O to ze Wojtek nie chcial zeby maja trzymała go za kaptur... i to są właśnie tego typu akcje. Ze Wojtek nie chce robić tego co ona by chciala, ze czegoa nie dostanie. W przedszkolu tez sie zdarzają tego typu akcje. Nie mam pojęcia jak ugryźć ten temat. A to ze maz czesto jej ustepuje to na pewno nie pomaga....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 11:01   #1643
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Kaylla u nas podobnie, do tego jest bardzo uparta i pamiętliwa, jak czasami powiem ze zrobimy cos jutro to nawet jak mieliśmy długo niezpowiedzianych gości to i tak musiałam wieczorem szybko piec ciasto
Takze fochy, szantaze - jak sie nie zgodzisz to... sa na porzadku dziennym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Ostatnio czytajac wiadomosci znalazlam ze chlopca 6 letniego przewiezli do szpitala po tym jak pobili go jego rowiesnicy, obsererwuje jego mame na Instagramie i jakos w glowie mi sie to nie miesci, maly lezy juz 3 dobe. Spotakaliscie sie juz z jakim mobbingiem w przedszkolach ? Ja szczerze to nawet z Lena nie rozmawialam jeszcze na ten temat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 15:55   #1644
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Kaylla u nas podobnie, do tego jest bardzo uparta i pamiętliwa, jak czasami powiem ze zrobimy cos jutro to nawet jak mieliśmy długo niezpowiedzianych gości to i tak musiałam wieczorem szybko piec ciasto
Takze fochy, szantaze - jak sie nie zgodzisz to... sa na porzadku dziennym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Ostatnio czytajac wiadomosci znalazlam ze chlopca 6 letniego przewiezli do szpitala po tym jak pobili go jego rowiesnicy, obsererwuje jego mame na Instagramie i jakos w glowie mi sie to nie miesci, maly lezy juz 3 dobe. Spotakaliscie sie juz z jakim mobbingiem w przedszkolach ? Ja szczerze to nawet z Lena nie rozmawialam jeszcze na ten temat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy problem z jednym kolegą Wojtka, tym, który go odwiedzał. Chłopiec potrafi dzieciom mówić, że zniszczy przyniesione przez nich książki czy zabawki, przeszkadzać w zabawie itp oczywiście z konspiracyjnym "tylko nie mów cioci!". Panie wiedzą obserwują go, reagują, rozmawiają z rodzicami. Na szczęście do zdecydowanej przemocy nie dochodzi, ale już samo grożenie zniszczeniem cudzej rzeczy jest nie do zaakceptowania. Rozmawiamy z Wojtkiem, że o takich sytuacjach ma mówić ciociom, bo trzeba koledze wytłumaczyć, że nie wolno robić takich rzeczy i powinien to zrobić ktoś dorosły.

Co do "buntu" u nas też jest grany, też są sytuacje, kirdy Wojtek czegoś chce dokładnie w ten sposób i koniec. Myślę, że to taki etap, dalsze zaznaczanie swojej niezależności i odrębności. Chyba trzeba po prostu przeczekać. A co do ustępowania, to ja nie widzę problemu, żeby tak gdzie jest to możliwe, zgodzić się na wersję Wojtka albo iść na kompromis. Dla dziecka to ważne by doświadczyć, że jego zdanie jest akceptowane.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 18:09   #1645
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

No to świeżutka sprawa z dzisiaj. Kolega najpierw Wojtkowi wyrzucił za ogrodzenie całą "hodowlę" ślimaków, którym Wojtek urządził domek i przyniósł liście do jedzenia a potem go wyzywał, że jest siku, kupą itp. Jedna ciocia pomagała Wojtkowi szukać tych wszystkich ślimaków, naprawiać domek i tłumaczyła, że nie jest siku ani kupą tylko bardzo wartościowym chłopcem i to było bardzo nieładne, że kolega go tak nazwał a druga miała z chłopcem rozmowę, że tak nie wolno robić i nie wolno nikogo tak nazywać. Gorzej, że tamten generalnie do Wojtka lgnie, chce być jego przyjacielem i jest dobrze, póki Wojtek bawi się tylko z nim i w to, co on chce. A jak Wojtek bawi się z kimś innym albo sam się czymś zajmuje, to tamten od razu zaczyna mu dokuczać, wyzywać itp.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 18:29   #1646
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Kocie my mamy troche podobny problem moze nie niszczenie ale wlasnie wszytsko jest glupie i brzydkie i ciagle co ona powie zrobi zaproponuje czy pokaze to tylko slyszy ze to brzydkie i glupie. Ostanio Lena rysowala obrazek mowila ze musi byc jak najbrzydszy bo wtedy sie spodoba tej drugiej osobie. My ogolnie staramy sie jej tlumaczyc ze kazdy mysli i uwaza inaczej a jej komentarze (bo tez zaczęła tak mowic )glupie ucinami i uczymy ze moze powiedziec ze jej sie nie podoba ale nie ze cos jest brzydkie/glupie. Najgorsze ze widzę jak ja to boli bo po spotkaniu jest smutna, mowi ze jej zabawki, ubrania, rysunki są brzydkie. Ogólnie my raczej ja chwalimy(jak widać ze włożyła w to prace a nie np pobargrolila rysunek) ale mimo to widzę że troche ja ta boli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

Kiedyś zwróciłam właśnie uwagę jakiemuś dziecku które śmiało sie z Leny ze ma na imię kupa bo ona słabo mówiła po szedzku i.nie rozumial jej. Widziałam ze rodzice byli średnio z tego zadowoleni ale sory skoro oni nie reagują to uważam że mam prawo zwrócić uwagę i juz gdy widzę że moje dziecko jest w jakiś sposób skrzywdzone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 19:43   #1647
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

anulus, u nas też było podłapane słowo "głupie", też tłumaczymy, że coś się może nie podobać, ale nie oznacza to, że jest głupie, zwłaszcza gdy mówimy o drugiej osobie, jej zabawkach, rysunku itp.

Ja mam zagwostkę, czy się zgadzać na spotkania z tym chłopcem po przedszkolu, bo oni co chwila się nakręcają, że jeden chce do drugiego przyjść. Wolałabym nie, bo u nas ostatnio była masakra a nie wiem, jak jest jak bawią się u niego, ale z drugiej też nie chcę mu narzucać z kim ma się kolegować. No i obawiam się, że wykręcę się raz i drugi, ale w końcu będę musiała i Wojtkowi i rodzicom tego chłopca powiedzieć, że nie chcę by się odwiedzali, bo tamten się nieładnie w stosunku do Wojtka zachowuje a jedyne co ugram to tyle, że dzieciak dostanie od rodziców karę, burę itp i w niczym mu to nie pomoże.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 20:04   #1648
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
anulus, u nas też było podłapane słowo "głupie", też tłumaczymy, że coś się może nie podobać, ale nie oznacza to, że jest głupie, zwłaszcza gdy mówimy o drugiej osobie, jej zabawkach, rysunku itp.

Ja mam zagwostkę, czy się zgadzać na spotkania z tym chłopcem po przedszkolu, bo oni co chwila się nakręcają, że jeden chce do drugiego przyjść. Wolałabym nie, bo u nas ostatnio była masakra a nie wiem, jak jest jak bawią się u niego, ale z drugiej też nie chcę mu narzucać z kim ma się kolegować. No i obawiam się, że wykręcę się raz i drugi, ale w końcu będę musiała i Wojtkowi i rodzicom tego chłopca powiedzieć, że nie chcę by się odwiedzali, bo tamten się nieładnie w stosunku do Wojtka zachowuje a jedyne co ugram to tyle, że dzieciak dostanie od rodziców karę, burę itp i w niczym mu to nie pomoże.
Ciezka sytuacja bo z jednej strony tez bym wolala unikać spotkanian, a z drugiej jeżeli Wojtek chce to ciężko się nie zgadzać zeby się razem bawili. Ja zauważyłam ze jak czasami powiedziałam przy tym chłopcu zdanie typu widzę że tobie się nie podoba ale dziewczynki często lubią motyle czy coś tam to on troche zaczął byc milszy wiec może mala reakcja z twojej strony by wystarczyła. A jak z tym wszystkim Wojtek? Co mowi o tym chłopcu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 23:31   #1649
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Ciezka sytuacja bo z jednej strony tez bym wolala unikać spotkanian, a z drugiej jeżeli Wojtek chce to ciężko się nie zgadzać zeby się razem bawili. Ja zauważyłam ze jak czasami powiedziałam przy tym chłopcu zdanie typu widzę że tobie się nie podoba ale dziewczynki często lubią motyle czy coś tam to on troche zaczął byc milszy wiec może mala reakcja z twojej strony by wystarczyła. A jak z tym wszystkim Wojtek? Co mowi o tym chłopcu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tamten na jakiekolwiek zwrócenie uwagi, nawet w tak delikatny sposób, reaguje płaczem, krzykiem i fochem. Dziś Wojtek mi pokazywał ślimaki i mówił, że to jego przyjaciele, tamten zaczął krzyczeć, że to tylko głupie ślimaki a nie przyjaciele, że tylko on może być przyjacielem Wojtka. Wojtkowi zrobiło się smutno, więc powiedziałam, że jeśli chce, to ślimaki też mogą być jego przyjaciółmi i może mieć tylu przyjaciół, ile tylko chce, nikt mu nie może zabronić przyjaźnić się z innymi dziećmi albo ze zwierzątkami, to tamten zaczął jeszcze bardziej krzyczeć, że jak tak to on teraz nie ma żadnych przyjaciół.
Wojtek ma wobec niego mieszane uczucia. Jak się tamten grzecznie z nim bawi, to mówi, że go lubi, chce go do siebie zapraszać (ja się wykręcam pracą) albo iść do niego. Ale jak zaczyna mu dokuczać, to mówi, że go nie lubi i nie chce się z nim bawić.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 08:01   #1650
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część dziewiąta

Hmm to rzeczywiście problem, sama nie wiem co bym zrobiła, taka manipulacja tez nie jest za dobra, a macie jakieś inne dzieci które Wojtek lubi zeby troche częściej sie spotykał się z kimś innym ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-24 09:39:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:16.