Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-31, 18:20   #1
soniaronia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 96

Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?


Od dłuzszego czasu szukamy kogoś do opieki nad moją babcia, najpierw chcieliśmy,żeby ktoś przychodził rano i wychodził póżnym popołudniem, jednak wtedy ewentualni chetni chcą takich pieniędzy, że ciężko byłoby wyrobić.Teraz szukamy więc kogoś, kto z nią zamieszka,żeby zmniejszyć koszty.
Osoby, które godzą się na darmowe mieszkanie w domu z babcią, chcą jeszcze co miesiąc dostawać 1500,1600zlJest to dla mnie kuriozalne, bo babcia jest osobą chodzącą, trzeba 3 razy dziennie dawać jej leki i jedzenie,oprócz tego gotowanie i sprzatanie raz w tygodniu, tylko tyle.Ludzie ciężko pracują na pełnym etacie i dostają 1400zl, a tu ktoś chce takich pieniędzy, jeszcze z darmowym zakwaterowaniem.
Macie jakieś doświadczenie w takich sprawach, jaka stawka byłaby odpowiednia?
soniaronia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 18:37   #2
Rozowa_mysz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 182
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

To może sama się zaopiekujesz babcią w zamian za dach nad głową?
Rozowa_mysz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 18:39   #3
meeimei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 144
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

To ja wypowiem się jako "ta druga strona". Pracowałam jako opiekunka osoby starszej, z tym że w Niemczech. Jasne, że z boku wygląda to na lekką pracę - ot, ugotowanie posiłku, posprzątanie, podanie leku, ale to tylko pozory. To jest dużo, dużo cięższa praca z wielu względów - nie można wyjść po 16:00 i nie myśleć o pracy, nie da się zaplanować wieczoru, trzeba rezygnować ze swoich planów. Praca to duże obciążenie psychiczne (siedzenie cały dzień ze starszą osobą naprawdę męczy, 2 miesiące takiej pracy to MAKSIMUM, nawet dla doświadczonej opiekunki), często również fizyczne, kiedy okazuje się, że na miejscu trzeba pomóc w transferze (:
Czy babcia choruje na demencję? Aizheimera? Czy trzeba pomagać w higienie, zmianie pieluchomajtek? Trzeba wstawać w nocy, bo babcia woła? To też jest bardzo istotne.

Ja na drugim zleceniu (które de facto było bardzo lekkie) brałam 1200 euro + przejazd do Niemiec + pełne wyżywienie + własny pokój. I to jest norma. Dlatego z całym szacunkiem, ale kwota 1500 zł za pracę, która staje się całym życiem opiekunki to grosze
meeimei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 18:44   #4
soniaronia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 96
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Wiem,że taka praca może być ciężka ale u mnie to jest prosta sprawa.Wiem, bo teraz ja/moja rodzina opiekuje się babcią. Nikt nie siedzi z nią cały dzien.Niecała godzinka rano, w południe i pod wieczór.W pozostałych porach nikt nie musi z nią być plus weekendy całe wolne.
Praca do max.18 00, potem można wychodzić, w godzinach 8-12 i 13-17 jak ktoś chce wychodzic, to nie ma problemu.

Edytowane przez soniaronia
Czas edycji: 2017-01-31 o 19:15
soniaronia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 18:45   #5
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

No to znajdźcie sobie kogoś na tę godzinkę rano, popołudniu i wieczorem, skoro to taka łatwa i przyjemna praca.
A za co ludzie mają się utrzymać, skoro wymóg zapłaty jest dla Ciebie takim zaskoczeniem? Za samo mieszkanie z babcią? Gdzie znajdą pracę, którą godzinowo będą mogli pogodzić z popołudniowym obiadkiem dla babci?
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 18:47   #6
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Cytat:
Napisane przez soniaronia Pokaż wiadomość
Od dłuzszego czasu szukamy kogoś do opieki nad moją babcia, najpierw chcieliśmy,żeby ktoś przychodził rano i wychodził póżnym popołudniem, jednak wtedy ewentualni chetni chcą takich pieniędzy, że ciężko byłoby wyrobić.Teraz szukamy więc kogoś, kto z nią zamieszka,żeby zmniejszyć koszty.
Osoby, które godzą się na darmowe mieszkanie w domu z babcią, chcą jeszcze co miesiąc dostawać 1500,1600zlJest to dla mnie kuriozalne, bo babcia jest osobą chodzącą, trzeba 3 razy dziennie dawać jej leki i jedzenie,oprócz tego gotowanie i sprzatanie raz w tygodniu, tylko tyle.Ludzie ciężko pracują na pełnym etacie i dostają 1400zl, a tu ktoś chce takich pieniędzy, jeszcze z darmowym zakwaterowaniem.
Macie jakieś doświadczenie w takich sprawach, jaka stawka byłaby odpowiednia?
Bawi mnie twoje oburzenie, doprawdy. Sama też ochoczo udałabyś się do całodobowej pracy na czarno za stawkę ~2,2 na godzinę?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 18:48   #7
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Cytat:
Napisane przez soniaronia Pokaż wiadomość
Wiem,że taka praca może być ciężka ale u mnie to jest prosta sprawa.Wiem, bo teraz ja/moja rodzina opiekuje się babcią. Nikt nie siedzi z nią cały dzien.Niecała godzinka rano, w południe i pod wieczór.W pozostałych porach nikt nie musi z nią być plus weekendy całe wolne.
Ale ktoś oczekuje takiej zapłaty i nic nie zrobisz. Albo zapłacisz i masz, albo nie zapłacisz i nikt nie przyjdzie. I tak uważam, że 1500+zakwaterowanie to śmieszne pieniądze jak na pracę przy osobie starszej. Gdyby to było takie nic to nie potrzebowałabyś nikogo zatrudniać.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-31, 18:49   #8
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Najpierw piszesz, że nie stać cię na godzinową opiekunkę. Potem, że dajesz pokój i to powinna być główna zapłata. Ale ty nie wynajmujesz pokoju, tylko oferujesz jako ułatwienie dla siebie i opiekunki. Pomylił Ci się wynajem z pracą.
A 1500zł za tak ciężką robotę to moim zdaniem kuriozalnie mało, nawet w PL. Ludzie za przepisywanie faktur do kompa dostają więcej.
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 18:49   #9
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;70389526]Bawi mnie twoje oburzenie, doprawdy. Sama też ochoczo udałabyś się do całodobowej pracy na czarno za stawkę ~2,2 na godzinę? [/QUOTE]

Źli roszczeniowi ludzie, oczekują wynagrodzenia za pracę xD
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 18:51   #10
peopeo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 903
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Powiem w ten sposób. Mieszkam za granicą i bardzo dużo obcokrajowców podejmuje się właśnie takiego rodzaju pracy. Jest to praca wykańczająca psychicznie, sprawdziłam na własnej skórze. Nawet jeśli babcia jest najmilszą osobą na świecie, to zawsze będą problemy, bo osoba starsza nigdy w pełni nie zaakceptuje sytuacji, że nie jest już całkowicie niezależną, decydującą o sobie. Taka sytuacja, prędzej czy później prowadzi do totalnej frustracji obojga.
No ale czasem tak jest, że wyjścia nie ma.
Dlatego jedyne co mogę powiedzieć, to abyś przestała argumentować wysokość wynagrodzenia faktem, że darmowego zakwaterowania, bo to po prostu śmieszne i zaraz wytłumaczę dlaczego.
Sama pracowałam jako opiekunka, wytrzymałam miesiąc...
Nie dziwię się, że osoba która zajmowałaby się babcią tylko w czasie dnia, prosi o konkretne wysokie wynagrodzenie. Przecież każdy gdzieś mieszka, musi opłacić czynsz, musi coś jeść, w coś się ubrać, popłacić rachunki itp. Życie.
Osoba zajmująca się Twoją babcią 24 h, musi być rzeczywiście do jej dyspozycji 24h! Czyli musi przebywać w jej domu, nie dlatego, że jej zrobisz łaskę, ale dlatego, że babcia tam właśnie przebywa...
I taka opiekunka zapewne również gdzieś musi mieszkać, musi opłacać własne mieszkanie, musi się w coś ubrać, no jakieś życie również ma, poza pracą. Ludzie często tego nie rozumieją, że opiekunki do osób starszych, muszą kupić sobie choćby szampon do włosów, podpaski, mydło itp. Nie jesteśmy zwierzętami.
Często zdarza się, że w takim domu NIE MA CO JEŚĆ. Bo babcia zabrania jeść, żałuje, nie pozwala się myć bo oszczędza, siedzi się po ciemku bo oszczędność. I takiej osobie musisz dotrzymywać towarzystwa. Musisz z nią rozmawiać, a nawet jak oglądacie razem telewizję, oglądasz to co ona preferuje. nie jesteś u siebie i nie możesz o niczym zdecydować. Jeśli chcesz zjeść to co lubisz, to musisz sobie to sama kupić, za własne pieniądze.
Często na wyjście do toalety, musisz dostać zgodę i liczą Ci czas, czy aby nie za długo tam siedzisz, bo przecież za co ci płacą. Masz siedzieć przy babci i najlepiej patrzeć w ścianę bo gdybyś oglądała telewizję, to byłoby Ci za dobrze już.
Takich historii się nasłuchałam od znajomych, że na płacz się zbiera. To jest najgorsza praca pod słońcem, nie życzę nikomu.
Dlatego jeśli chcesz zaoferować komuś zakwaterowanie w zamian za pomoc nad babcią, to chyba tylko jakiejś bezdomnej duszy, bo każda inna ma normalne życie i rachunki do opłacenia a często i dzieciaki do wykarmienia...
peopeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 18:51   #11
soniaronia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 96
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Gdybym nie studiowała dziennie, oczywiście,że tak.
soniaronia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-31, 18:53   #12
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Źli roszczeniowi ludzie, oczekują wynagrodzenia za pracę xD
No, w dupach się poprzewracało Zaraz jeszcze będą chcieli, żeby im składki na NFZ i emeryturę opłacać albo urlopy dawać.

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

Cytat:
Napisane przez soniaronia Pokaż wiadomość
Gdybym nie studiowała dziennie, oczywiście,że tak.
Co oczywiście, że tak?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 18:54   #13
soniaronia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 96
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Cytat:
Napisane przez peopeo Pokaż wiadomość
Powiem w ten sposób. Mieszkam za granicą i bardzo dużo obcokrajowców podejmuje się właśnie takiego rodzaju pracy. Jest to praca wykańczająca psychicznie, sprawdziłam na własnej skórze. Nawet jeśli babcia jest najmilszą osobą na świecie, to zawsze będą problemy, bo osoba starsza nigdy w pełni nie zaakceptuje sytuacji, że nie jest już całkowicie niezależną, decydującą o sobie. Taka sytuacja, prędzej czy później prowadzi do totalnej frustracji obojga.
No ale czasem tak jest, że wyjścia nie ma.
Dlatego jedyne co mogę powiedzieć, to abyś przestała argumentować wysokość wynagrodzenia faktem, że darmowego zakwaterowania, bo to po prostu śmieszne i zaraz wytłumaczę dlaczego.
Sama pracowałam jako opiekunka, wytrzymałam miesiąc...
Nie dziwię się, że osoba która zajmowałaby się babcią tylko w czasie dnia, prosi o konkretne wysokie wynagrodzenie. Przecież każdy gdzieś mieszka, musi opłacić czynsz, musi coś jeść, w coś się ubrać, popłacić rachunki itp. Życie.
Osoba zajmująca się Twoją babcią 24 h, musi być rzeczywiście do jej dyspozycji 24h! Czyli musi przebywać w jej domu, nie dlatego, że jej zrobisz łaskę, ale dlatego, że babcia tam właśnie przebywa...
I taka opiekunka zapewne również gdzieś musi mieszkać, musi opłacać własne mieszkanie, musi się w coś ubrać, no jakieś życie również ma, poza pracą. Ludzie często tego nie rozumieją, że opiekunki do osób starszych, muszą kupić sobie choćby szampon do włosów, podpaski, mydło itp. Nie jesteśmy zwierzętami.
Często zdarza się, że w takim domu NIE MA CO JEŚĆ. Bo babcia zabrania jeść, żałuje, nie pozwala się myć bo oszczędza, siedzi się po ciemku bo oszczędność. I takiej osobie musisz dotrzymywać towarzystwa. Musisz z nią rozmawiać, a nawet jak oglądacie razem telewizję, oglądasz to co ona preferuje. nie jesteś u siebie i nie możesz o niczym zdecydować. Jeśli chcesz zjeść to co lubisz, to musisz sobie to sama kupić, za własne pieniądze.
Często na wyjście do toalety, musisz dostać zgodę i liczą Ci czas, czy aby nie za długo tam siedzisz, bo przecież za co ci płacą. Masz siedzieć przy babci i najlepiej patrzeć w ścianę bo gdybyś oglądała telewizję, to byłoby Ci za dobrze już.
Takich historii się nasłuchałam od znajomych, że na płacz się zbiera. To jest najgorsza praca pod słońcem, nie życzę nikomu.
Dlatego jeśli chcesz zaoferować komuś zakwaterowanie w zamian za pomoc nad babcią, to chyba tylko jakiejś bezdomnej duszy, bo każda inna ma normalne życie i rachunki do opłacenia a często i dzieciaki do wykarmienia...
Kurna mać,myslałam, że jak ktos potrafi pisać, to czytać też.PRACA NIE JEST CALODOBOWA, MAX DO G.18 00, 5 RAZY W TYGODNIU.
MOŻE BYĆ Z ZAMIESZKANIEM LUB BEZ.

Edytowane przez soniaronia
Czas edycji: 2017-01-31 o 19:04
soniaronia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 18:54   #14
meeimei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 144
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Może postaraj się o wizyty pielęgniarki środowiskowej, chociażby żeby podawać leki? Wiem, że lekarz rodzinny moze wypisać skierowanie, wtedy pacjentce przysługują takie wizyty na NFZ
meeimei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 19:00   #15
soniaronia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 96
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Bawi mnie twoje oburzenie, doprawdy. Sama też ochoczo udałabyś się do całodobowej pracy na czarno za stawkę ~2,2 na godzinę?
Tak,jeśli bym nie studiowała dziennie

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Może postaraj się o wizyty pielęgniarki środowiskowej, chociażby żeby podawać leki? Wiem, że lekarz rodzinny moze wypisać skierowanie, wtedy pacjentce przysługują takie wizyty na NFZ

Taka opcja nie jest możliwa, już się dowiadywałam, pielęgniarka może być raz dziennie, a babcia musi mieć 3 razy dziennie podane leki i insuline.
soniaronia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 19:00   #16
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Cytat:
Napisane przez soniaronia Pokaż wiadomość
Kurna mać,myslałam, że jak ktos potrafi pisać, to czytać też.PRACA NIE JEST CALODOBOWA, MAX DO G.18 00, 5 RAZY W TYGODNIU.
MOŻE BYĆ Z ZAMIESZKANIEM LUB BEZ.
I to nadal jest gówniana opcja
Cytat:
Napisane przez soniaronia Pokaż wiadomość
Tak,jeśli bym nie studiowała dziennie
Widzę, że coś poszło nie tak. Albo nie zrozumiałaś, co napisałam, albo nigdy tak naprawdę nie pracowałaś i nie potrafisz sobie wyobrazić jak to jest.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 19:01   #17
meeimei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 144
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Cytat:
Napisane przez soniaronia Pokaż wiadomość

Taka opcja nie jest możliwa, już się dowiadywałam, pielęgniarka może być raz dziennie, a babcia musi mieć 3 razy dziennie podane leki i insuline.
Zawsze to lepiej raz niż wcale.
meeimei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 19:08   #18
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 19:10   #19
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

przez firmę taka opieka kosztuje 20 złotych za godzinę jest też opcja zatrudnienia opiekunki za wschodniej granicy. Z zamieszkaniem i wyżywieniem. Ale nie znam stawek.

Poszukaj firmy żeby jej pracownik "wpadał" do babci w określonych porach dnia.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-31, 19:10   #20
meeimei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 144
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Ewentualnie poprosić jakąś jurną sąsiadkę, co to emerytury chce sobie dorobić? Ona wybrzydzać nie będzie, a skoro i tak siedzi w domu, to może podejść raz na parę godzin.
meeimei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 19:11   #21
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Nie wierzę w to co czytam. To jakiś żart, prawda? Pracowałaś kiedyś, gdzieś?
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 19:12   #22
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Cytat:
Napisane przez meeimei Pokaż wiadomość
Ewentualnie poprosić jakąś jurną sąsiadkę, co to emerytury chce sobie dorobić? Ona wybrzydzać nie będzie, a skoro i tak siedzi w domu, to może podejść raz na parę godzin.
też o tym pomyślałam. Może byłoby to łatwiejsze dla babci do zaakceptowania.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 19:19   #23
soniaronia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 96
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

No to znajdźcie sobie kogoś na tę godzinkę rano, popołudniu i wieczorem, skoro to taka łatwa i przyjemna praca.
A za co ludzie mają się utrzymać, skoro wymóg zapłaty jest dla Ciebie takim zaskoczeniem? Za samo mieszkanie z babcią? Gdzie znajdą pracę, którą godzinowo będą mogli pogodzić z popołudniowym obiadkiem dla babci?

Dla mnie wymóg zapłaty jest normalna sprawą, tylko nie tyle.
Ok powiedzmy,że mogłabym dać 1600 bez zamieszkania, 1000 z zamieszkaniem.
Widze,że ta rozmowa jednak nie ma sensu.
soniaronia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 19:27   #24
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 19:27   #25
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Cytat:
Napisane przez soniaronia Pokaż wiadomość
Dla mnie wymóg zapłaty jest normalna sprawą, tylko nie tyle.
Ok powiedzmy,że mogłabym dać 1600 bez zamieszkania, 1000 z zamieszkaniem.
Widze,że ta rozmowa jednak nie ma sensu.
szukałaś firm które się tym zajmują? Rozmawiałaś z pielęgniarką środowiskową może chciałaby sobie dorobić? Rozmawiałaś z sąsiadką?
Jeżeli babcia dobrze się czuje to nie ma sensu żeby z nią mieszkać, dla osoby starszej byłby to stres i dyskomfort. Szukaj innych rozwiązań.
np rano pielęgniarka środowiskowa, w południe sąsiadka, wieczorem ktoś z rodziny. Albo dowolny inny układ jaki zaakceptuje babcia.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 19:34   #26
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Cytat:
Napisane przez soniaronia Pokaż wiadomość
Dla mnie wymóg zapłaty jest normalna sprawą, tylko nie tyle.
Ok powiedzmy,że mogłabym dać 1600 bez zamieszkania, 1000 z zamieszkaniem.
Widze,że ta rozmowa jednak nie ma sensu.
Może uruchom wyobraźnię?
Pomogę trochę:
>To jest praca na więcej niż etat. Wykonując ją, nie ma praktycznie możliwości robić już czegokolwiek innego.
> Skoro babcia sama nie jest już w stanie ogarnąć, że ma wziąć leki i nie może przygotować jedzenia, to znaczy, że jest już bardzo niedołężna, a praca z nią bardzo ciężka.
> Praca jest na czarno, co oznacza, że pracownik nie ma opłaconych składek, np. na NFZ i jak zachoruje, to będzie w czarnej dupie, bo nie dość, że nie stać go na szpital, to jeszcze straci tę pracę. Jeśli miałby sobie składki opłacać sam, to mu prawie nic z tej nędznej wypłatki nie zostanie.
>obie opcje (z mieszkaniem lub bez) są złe. Opcja z mieszkaniem jest zła, bo nie ma określonych żadnych zasad, na których pracownik może tam zostać, nie ma własnego życia, nie ma dokąd iść i jeszcze w weekendy WY zwalalibyście się do jego/nie jego mieszkania.
Opcja 'bez' jest bez sensu, bo za 1000zł pracy od rana do 18, to człowiek może sobie najwyżej wynająć pokój, żeby tam chodzić spać, a oprócz tego ma wszystkie "dobrodziejstwa", o których pisałam wcześniej: brak ubezpieczenia, niemożliwość podjęcia innej pracy, użeranie się z mocno niepełnosprawną babcią.

Nie wiem co jeszcze można ci powiedzieć. Może podlicz ile kasy sama wydajesz w miesiąc i coś cię oświeci
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 19:34   #27
soniaronia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 96
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Jeżeli babcia dobrze się czuje to nie ma sensu żeby z nią mieszkać, dla osoby starszej byłby to stres i dyskomfort. Szukaj innych rozwiązań.
np rano pielęgniarka środowiskowa, w południe sąsiadka, wieczorem ktoś z rodziny. Albo dowolny inny układ jaki zaakceptuje babcia.

Kombinowałam, żeby wymysleć cos w tym kierunku i chyba tak trzeba bedzie zrobić
soniaronia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 19:36   #28
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Cytat:
Napisane przez soniaronia Pokaż wiadomość
Kurna mać,myslałam, że jak ktos potrafi pisać, to czytać też.PRACA NIE JEST CALODOBOWA, MAX DO G.18 00, 5 RAZY W TYGODNIU.
MOŻE BYĆ Z ZAMIESZKANIEM LUB BEZ.
No to precyzyjnie przeliczyć na godziny i dać minimalną godzinową czyli 13 zł/1 h. Co za problem?
A jak kogoś nie stać na zatrudnienie opiekuna no to można go nie zatrudniać i szukać innych rozwiązań. Jeśli rodziny nie stać np. gmina może dofinansować ośrodek opieki dziennej.
Czasem takie usługi świadczą pielęgniarki. I mają stałe taryfikatory. Można np. w okolicznych szpitalach popytać o takie usługi. Może taryfa będzie lepsza niż od osoby prywatnej bo dla pielęgniarek to dorabianie do pensji, a nie podstawa utrzymania. Koszt może być niższy.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 19:38   #29
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

Skoro rzekomo chodzi tylko o podanie babci lekarstw 3 razy dziennie i dopilnowanie posiłku, to jak już ktoś wyżej pisał, poszukajcie firmy / opiekunki, która jest w stanie 3 razy dziennie np. na godzinę przyjść i ogarnąć sprawy. Po co ma z babcią mieszkać, czy spędzać tam całe dnie? Trochę się mylisz w zeznaniach i oczekiwaniach. A raz na tydzień pani do sprzątania - przecież to nie musi być ta sama opiekunka. Tylko, cóż, liczcie się z tym, że każdy się ceni (słusznie zresztą) i raczej nie uda Wam się wydać poniżej 1000 zł miesięcznie, a po wpisach można odnieść wrażenie, że tak sobie to chyba wyobrażaliście w rodzinie - że ktoś za grosze będzie praktycznie całymi dniami się babcią zajmował, plus jeszcze gotował i sprzątał.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2017-01-31 o 19:42
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 19:39   #30
soniaronia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 96
Dot.: Jaka stawka będzie odpowiednia za opiekę nad osobą starszą?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;70392261]Może uruchom wyobraźnię?
Pomogę trochę:
>To jest praca na więcej niż etat. Wykonując ją, nie ma praktycznie możliwości robić już czegokolwiek innego.
> Skoro babcia sama nie jest już w stanie ogarnąć, że ma wziąć leki i nie może przygotować jedzenia, to znaczy, że jest już bardzo niedołężna, a praca z nią bardzo ciężka.
> Praca jest na czarno, co oznacza, że pracownik nie ma opłaconych składek, np. na NFZ i jak zachoruje, to będzie w czarnej dupie, bo nie dość, że nie stać go na szpital, to jeszcze straci tę pracę. Jeśli miałby sobie składki opłacać sam, to mu prawie nic z tej nędznej wypłatki nie zostanie.
>obie opcje (z mieszkaniem lub bez) są złe. Opcja z mieszkaniem jest zła, bo nie ma określonych żadnych zasad, na których pracownik może tam zostać, nie ma własnego życia, nie ma dokąd iść i jeszcze w weekendy WY zwalalibyście się do jego/nie jego mieszkania.
Opcja 'bez' jest bez sensu, bo za 1000zł pracy od rana do 18, to człowiek może sobie najwyżej wynająć pokój, żeby tam chodzić spać, a oprócz tego ma wszystkie "dobrodziejstwa", o których pisałam wcześniej: brak ubezpieczenia, niemożliwość podjęcia innej pracy, użeranie się z mocno niepełnosprawną babcią.

Nie wiem co jeszcze można ci powiedzieć. Może podlicz ile kasy sama wydajesz w miesiąc i coś cię oświeci [/QUOTE]

Dobrze, ostatnio osoba, ktora się zgłosila, powiedziała ,ze w czasie mieszkania z babcią pobieralaby ok 800 zl zasilku dla bezrobotnych( bo teraz pobiera) i jeszcze mozliwe ze za pieniadze wynajełaby swoje prywatne mieszkanie.
W takim przypadku TO MAŁO?
soniaronia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-06 20:53:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:45.