Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-23, 10:28   #1
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 495

Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)


Codziennie próbuję wstać rano. Nastawiam sobie alarm w telefonie na 5, 6 i 7 i w efekcie wszystkie budziki wyłączam i śpię dalej. Wstaję ok. 9 i zaczynam pracę od 10 (mam pracę zdalną). Mam dużo projektów, zleceń, także swoje własne projekty, piszę też licencjat i chciałabym bardzo budzić się o 5, ewentualnie o 7. Wtedy więcej zrobiłabym i czułabym się lepiej, że jestem do przodu przez cały dzień. Dzisiaj jednak znowu nie mogłam się obudzić.

Możecie mi coś doradzić, co robić, aby wstawać rano? Nie panuję nad tym. Telefon mam obok łóżka i nie do końca obudzona po prostu wyłączam alarm. Może położyć telefon dalej? Jakie jeszcze macie sposoby na to, aby wstać rano?
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 10:31   #2
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

O której chodzisz spać?

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

1. Kładłabym się spać wcześniej
2. Budzik ustawiła na maksymalną głośność i położyła gdzieś dalej od łożka
3. Ostatecznie są takie chodzące budziki, aby go wyłączyć musisz zanim biegać

PS. Jaką masz muzykę na budziku? Ustaw coś w stylu darcia mordy, może wtedy łatwiej się zerwiesz
__________________
Pole dance
3 l oddane

Edytowane przez mirabelka3690
Czas edycji: 2017-08-23 o 10:32
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 10:35   #3
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 495
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

Zasypiam ok. 23
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 10:37   #4
hiperaktywna
Zakorzenienie
 
Avatar hiperaktywna
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 966
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

Ja w takich sytuacjach zostawiam telefon z budzikiem tak daleko, że muszę po niego wstać. Fajne są takie jeżdżące budziki
hiperaktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 10:44   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Codziennie próbuję wstać rano. Nastawiam sobie alarm w telefonie na 5, 6 i 7 i w efekcie wszystkie budziki wyłączam i śpię dalej. Wstaję ok. 9 i zaczynam pracę od 10 (mam pracę zdalną). Mam dużo projektów, zleceń, także swoje własne projekty, piszę też licencjat i chciałabym bardzo budzić się o 5, ewentualnie o 7. Wtedy więcej zrobiłabym i czułabym się lepiej, że jestem do przodu przez cały dzień. Dzisiaj jednak znowu nie mogłam się obudzić.

Możecie mi coś doradzić, co robić, aby wstawać rano? Nie panuję nad tym. Telefon mam obok łóżka i nie do końca obudzona po prostu wyłączam alarm. Może położyć telefon dalej? Jakie jeszcze macie sposoby na to, aby wstać rano?

Przestań ustawiać kilka alarmów, bo to jak z niedotrzymanymi groźbami- tracą znaczenie, zawsze jest milion kolejnych szans żeby wyłączyć i przysnść bo zaraz zadzwoni kolejny.
Po jakiego wuja ustawiasz alarm na 5 rano żeby wstać o 7 Przecież okradasz sama siebie z 2 godzin solidnego snu i zwyczajnie dokładasz sobie niewyspania i rozmemłania.
Poczytaj jak ważna jest higiena snu i jak duży ma wpływ na jakość snu i przez to na jakość życia w ogóle.

Chcesz wstać o 7, ustawiasz na 6.55 i 7.00 i żadnego innego więcej. I tak się nie wyśpisz _pomiędzy_ budzikami tylko wgetujesz bez sensu trwoniąc czas który mogłabyś poświęcić na solidny sen lub działanie. Czas między alarmami to czas zmarnowany.

No i niestety, nikt za Ciebie nie wstanie. Chcesz wstać, to po prostu wstań. Nie ma magicznych sposobów.

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Zasypiam ok. 23
czyli kładziesz się o 23 (a zasypiasz x czasu po?) a sama siebie wybijasz z właściwego snu o 5 rano.
To daje góra 6 godzin snu nieprzerwanego.

To ja się nie dziwię ze nie możesz potem wstać i jesteś rozmamłana, to jest po prostu za mało.
Sama sobie to robisz.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 10:57   #6
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

Z takich bardziej skutecznych metod , acz nie na stałe - nastaw budzik na pół godziny przed wstaniem I przygotuj sobie tabletkę z kofeiną, np coś z zielonej kawy. Łyknij i jak za pół godziny zadzwoni budzik to kofeina powinna już działać i będzie Ci łatwiej się obudzić.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 11:10   #7
201711301501
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 488
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

To jest właśnie minus pracy zdalnej. Tak jak padły wcześniej propozycje - higiena snu. Wstań o 7. Nie o 5. Z doświadczenia wiem, że nawet najgłośniejszy budzik w telefonie może sobie dzwonić w nieskończoność. Wiele razy zdarzyło mi się nie słyszeć lub całkowicie nieświadomie go wyłaczyć (byłam bardzo zaskoczona gdy o 8 budziłam się z telefon w ręce, przecież leżał na komodzie!).

Ja mam ten problem, że najlepszą wydajnosć pracy i umysłową mam późnym wieczorem i w nocy, nawet pojscie spać o 22 do 8 nie pomagało. Poł dnia chodziłam niedospana, zmęczona. Za to sen w godzinach 3-10 - idealnie.
201711301501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-23, 11:20   #8
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

Ja się nie dziwię, że nie możesz wstać, po 6 godzinach snu. Właściwie to po pięciu z kawałkiem, bo nie wiadomo ile czasu zaypiasz. Połóż sie spać o 22 i ustaw budzik na 6 rano. Odstaw budzik w dalekie miejsce, tak abyś mogła wstać i wyłączyć go. Może poranna kawa Cię wybudzi? Prysznic?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 11:23   #9
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 346
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

Nastaw budzik na tą godzinę o której faktycznie masz wstać. Nie ma sensu nastawiać go o 5. Możesz położyć telefon gdzieś dalej. Jeśli możesz zmień dźwięk budzika. Jak zadzwoni to po prostu wstajesz, bez leżenia w łóżku, możesz od razu skoczyć na szybki prysznic.
Skoro jest wątek w temacie snu, to chciałabym się podpiąć. Teraz mam wolne i mam szansę wyspać się porządnie, ale wolne nie trwa wiecznie. Za niedługo będę bardzo zajęta. Zauważyłam, że ostatnio śpię bardzo długo. Jeśli nie mam budzika to jest to spokojnie 9-10 godzin. Jak mogę spać do 10 to spoko, ale niedługo będę wstawać o 6, nie chcę chodzić spać już o 20-21, bo totalnie się nie wyrobie. Wiem, że liczy się też jakość snu, ale wydaje mi się, że wszystko robię dobrze. Da się jakoś skrócić sen, ale wciąż się wysypiać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 12:38   #10
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Nastaw budzik na tą godzinę o której faktycznie masz wstać. Nie ma sensu nastawiać go o 5. Możesz położyć telefon gdzieś dalej. Jeśli możesz zmień dźwięk budzika. Jak zadzwoni to po prostu wstajesz, bez leżenia w łóżku, możesz od razu skoczyć na szybki prysznic.
Skoro jest wątek w temacie snu, to chciałabym się podpiąć. Teraz mam wolne i mam szansę wyspać się porządnie, ale wolne nie trwa wiecznie. Za niedługo będę bardzo zajęta. Zauważyłam, że ostatnio śpię bardzo długo. Jeśli nie mam budzika to jest to spokojnie 9-10 godzin. Jak mogę spać do 10 to spoko, ale niedługo będę wstawać o 6, nie chcę chodzić spać już o 20-21, bo totalnie się nie wyrobie. Wiem, że liczy się też jakość snu, ale wydaje mi się, że wszystko robię dobrze. Da się jakoś skrócić sen, ale wciąż się wysypiać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skoro śpisz 9-10 godzin dziennie i wstajesz o 10, to chodzisz spać koło północy albo później? Dla większości ludzi najbardziej fizjologiczny i higieniczny jest sen rozpoczęty grubo przed północą, 22.30-23. Teoretycznie gdy położysz się o 23 i pośpisz do 6 możesz być lepiej wyspana niż gdy śpisz od północy 10 godzin. Teoretycznie. W praktyce trudno to zrobić gdy ma się w domu prąd, telewizor, komputer telefon itp. Wymaga to dyscypliny typu "o 20 wyłączam tv, komputer, z telefonu korzystam tylko jak muszę". 2 godziny na kąpiel, czytanie, koło 22 do łóżka. Próbowałam, sprawdza się, samopoczucie super, ale, paradoksalnie, męczące.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 12:43   #11
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 077
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

Jak wstać? Ruszyć tyłek, energicznie wprowadzić ciało w pozycję wertykalną i wziąć prysznic - wiadomo, że czasem samopoczucie nie jest najlepsze, ale nie pojmuję, jak dorosły człowiek nie może nad tym zapanować. Po prostu się nie chce.

Ale w tym wypadku należałoby postawić pytanie, czy jest w ogóle sens zmieniać porę wstawania. Wymagałoby to stopniowej zmiany rytmu dnia, do którego jesteś już przyzwyczajona - na wcześniejsze chodzenie spać, a co za tym idzie wcześniejsze wykonywanie innych czynności. Nie da się przestawić od razu, bo będziesz zmęczona i mniej efektywna w ciągu dnia, a przecież cel masz odwrotny. Jeśli wyrabiasz się z tymi projektami i masz czas na odpoczynek, niekoniecznie jest sens wprowadzać zmiany. Skoro jesteś bardzo zajęta, musisz się odpowiednio wysypiać, żeby umysł pracował na właściwych obrotach. Można pomyśleć o stopniowym przyspieszeniu wstawania na godzinę 7 (przy 8-godzinnym śnie), ale nie na 5 - to będzie kontrproduktywne!
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-23, 13:31   #12
Marlena113
Raczkowanie
 
Avatar Marlena113
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: LDN
Wiadomości: 198
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

Oprocz wszystkich rad powyzej, ja moge dodac, ze sa aplikacje budzace na telefon, w ktorych zeby wylaczyc budzik, musisz np. zrobic zdjecie obiektu sfotografowanego wczesniej albo zeskanowac konkretny kod kreskowy. Mam ten sam problem i to jedyna metoda, ktora na mnie dziala.
Marlena113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 13:45   #13
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

[1=260c4d4fdb0e7f4840fc704 76d5f7e46d82a0f3e;7653811 6]Jak wstać? Ruszyć tyłek, energicznie wprowadzić ciało w pozycję wertykalną i wziąć prysznic - wiadomo, że czasem samopoczucie nie jest najlepsze, ale nie pojmuję, jak dorosły człowiek nie może nad tym zapanować. Po prostu się nie chce.

Ale w tym wypadku należałoby postawić pytanie, czy jest w ogóle sens zmieniać porę wstawania. Wymagałoby to stopniowej zmiany rytmu dnia, do którego jesteś już przyzwyczajona - na wcześniejsze chodzenie spać, a co za tym idzie wcześniejsze wykonywanie innych czynności. Nie da się przestawić od razu, bo będziesz zmęczona i mniej efektywna w ciągu dnia, a przecież cel masz odwrotny. Jeśli wyrabiasz się z tymi projektami i masz czas na odpoczynek, niekoniecznie jest sens wprowadzać zmiany. Skoro jesteś bardzo zajęta, musisz się odpowiednio wysypiać, żeby umysł pracował na właściwych obrotach. Można pomyśleć o stopniowym przyspieszeniu wstawania na godzinę 7 (przy 8-godzinnym śnie), ale nie na 5 - to będzie kontrproduktywne![/QUOTE]


No to tez jest dobre pytanie.
Po co akurat o 5-6 rano wstawać, o ile się zdąża tak ogólnie.

Ja nawet jakbym wstała o 5 to i tak do 9-10 nic produktywnego nie zrobię, bo będę się słaniać tylko i zasypiać na stojąco i przymulać resztę dnia na zwolnionych obrotach.

Czasem zamiast na sobie coś wymuszać, lepiej się przeorganizować zwyczajnie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 14:21   #14
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 15:49   #15
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

są takie budziki, że puszczają śmigiełko, które lata po całym pokoju i wyłącza się tym, że trzeba wstać po te śmigiełko i je wsadzić z powrotem.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 16:19   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

Skuteczne jest polozenie telefonu z alarmem czy budzika z dala od lozka.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 16:36   #17
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

po co porywać się z motyką na słońce? jesteś spiochem (znam to z autopsji) i jak nie musisz, nie wstaniesz o 5.00. Nie stresuj się tym. Załóż sobie bardziej wykonalny plan np. 7.00 rano. Po co chcesz się zrywać o 5.00? ja wtedy umysłowo nie funkcjonuję. Będziesz na nogach, ale będziesz wegetować.
__________________
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 16:47   #18
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No to tez jest dobre pytanie.
Po co akurat o 5-6 rano wstawać, o ile się zdąża tak ogólnie.

Ja nawet jakbym wstała o 5 to i tak do 9-10 nic produktywnego nie zrobię, bo będę się słaniać tylko i zasypiać na stojąco i przymulać resztę dnia na zwolnionych obrotach.

Czasem zamiast na sobie coś wymuszać, lepiej się przeorganizować zwyczajnie.

Mój mózg zaczyna działać o 9, do tej godziny chodzę jak zombie. Blisko rok wstawania do pracy o 5 jakoś cudownie nie sprawił, że zaczęłam wstawać szybciej sama z siebie. Jestem szczęśliwa, że nie muszę już tego robić. A mój sposób był taki, że nastawiałam budzik tak, że nie ma zmiłuj, musiałam wstać. Żadnych drzemek.
Autorce proponuję wstawać godzinę wcześniej.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 16:48   #19
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

Jeśli to dla Ciebie naprawdę problem, to kup sobie opaskę na nadgarstek kontrolująca sen. Sama mam i widzę, że mimo 8 godzin snu mocnego mam na przykład tylko pół godziny. To strasznie mało! Warto sprawdzić, w których godzinqj najlepiej się regenerujesz i wtedy skupiać się na śnie a nie na bezsensownych drzemkach budzika.

Druga bardzo ważna porada - napromieniowana telefonem i komputerem nie będziesz dobrze spała. 2 godziny przed snem koniec z FB i filmami. To też na pewno pomoże. No ale generalnie najważniejsza jest silna wola. Nikt za Ciebie nie wstanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-23, 17:31   #20
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

Ja mam tylko jedną metodę: jak słyszę budzik to wstaję. Żadne alarmy, nastawianie budzika wcześniej, myślenie typu "jeszcze 5 min" itd. Dźwięk budzika ma być jak rozkaz dla żołnierza - słyszysz i robisz to co masz robić Na początku może być trudno ale jak w każdym przypadku trzeba sobie wyrobić pewien nawyk. Do tego warto wstawać codziennie o tej samej godzinie to organizm sam się przestawi i nie będziesz potrzebować żadnego budzika.

A na krytyczne sytuacje polecam sturlanie się na podłogę po usłyszeniu budzika. Wtedy nie ma już innej opcji, trzeba wstać
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 18:54   #21
the cherry blossom girl
Rozeznanie
 
Avatar the cherry blossom girl
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 617
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

A mieszkasz sama? Ja jak mieszkałam sama to miałam również problem ze wstawaniem, wiele razy nie wyrobiłam się np. na poranne zajęcia... O wiele łatwiej mi jest wstawać wcześniej gdy ktoś mi nad uchem gada. Może jak masz problem, poproś kogoś aby chociaż pohałasowal trochę lub zrobił Ci pobudkę.
Natomiast jak mieszkasz sama, no to rady dziewczyn wyżej może pomogą
the cherry blossom girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 18:54   #22
Iryska75
Zakorzenienie
 
Avatar Iryska75
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: z kociego raju
Wiadomości: 4 716
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

Przeprowadź się do mnie, ok.6rano dzwony kościelne robią pobudkę, nie ma szans żebyś nie wstała
Iryska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 20:09   #23
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 579
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

nastawiasz budzik na 6.30/7 i automatycznie wstajesz (koniecznie otwórz szeroko okno, jeśli śpisz przy zamkniętym), całkowicie wyłączasz myślenie (absolutnie-tzn. przez myśl nie może Ci przemknąć, że jest jakakolwiek opcja dłuższego spania) i robisz mechanicznie rzeczy typu mycie i ubieranie się-ciuchy przygotuj wieczorem-przez ten czas powinnaś otrzeźwić się na tyle, że pójdzie z górki

i w weekend pośpij sobie dłużej

pamiętaj-chcieć to móc, powodzenia
__________________
Chcę czerwień zerwać z kwiatów polnych...
Justine1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 21:38   #24
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

Ja tam bym olala wstawanie o 5 czy tam 7. Widocznie to nie jest dla ciebie.
Moze chodz spac kolo 24, wstawaj kolo 8. Dzien dluzszy plus wstajesz o normalnej dla ciebie godzinie.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 07:36   #25
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;76554986]Ja tam bym olala wstawanie o 5 czy tam 7. Widocznie to nie jest dla ciebie.
Moze chodz spac kolo 24, wstawaj kolo 8. Dzien dluzszy plus wstajesz o normalnej dla ciebie godzinie.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Jako klasyczna sowa, też jestem za takim rozwiązaniem. Od roku wstaję o 6 i ciągle przeżywam ten sam dramat, a i tak produktywna się robię od 10. Mając dni gdy tez pracuję zdalnie, nie mogę się zwlec wcześniej niż o 8. Dla niektórych taki rytm dnia jest bardziej naturalny i bez sensu zmieniać go na silę.
Ale jeśli już, to dla mnie ważne jest też pościelenie łóżka, umycie się i ubranie zaraz po wstaniu, a najbardziej rozwleka mi dzień próba pracy w łóżku i snucie się w szlafroku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 08:01   #26
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Codziennie próbuję wstać rano. Nastawiam sobie alarm w telefonie na 5, 6 i 7 i w efekcie wszystkie budziki wyłączam i śpię dalej. Wstaję ok. 9 i zaczynam pracę od 10 (mam pracę zdalną). Mam dużo projektów, zleceń, także swoje własne projekty, piszę też licencjat i chciałabym bardzo budzić się o 5, ewentualnie o 7. Wtedy więcej zrobiłabym i czułabym się lepiej, że jestem do przodu przez cały dzień. Dzisiaj jednak znowu nie mogłam się obudzić.

Możecie mi coś doradzić, co robić, aby wstawać rano? Nie panuję nad tym. Telefon mam obok łóżka i nie do końca obudzona po prostu wyłączam alarm. Może położyć telefon dalej? Jakie jeszcze macie sposoby na to, aby wstać rano?
Po pierwsze - jeśli chcesz wstawać tak wcześnie to wcześniej chodź spać. np. 22, przecież wstawanie "na chama" po 5-6 godzinach snu to masakra. Jeśli ktoś nie ma motywacji w postaci pracy niezdalnej to nie dziwię się, że śpi dalej.

Po drugie - dla nie to oczywistość, że jeśli sama sobie wyłączam budzik, to należy go odłożyć dalej

Po trzecie - może jesteś typem sowy i żadne zabiegi nic nie dadzą? W takiej sytuacji lepiej iść spać później i wstawać później.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 08:42   #27
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 526
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

zgadzam się z dziewczynami. nie da się iść spać o 23 wstać o 5 i być produktywnym. jak wiesz że o 5 nie wstaniesz to nie ma najmniejszego sensu nastawiać na tą godz budzik, jak chcesz wstać o 7 to skoro musisz mieć 3 budziki to nie o 5 i 6 tylko może od 6:45, prędzej wtedy wstaniesz niż w obecnym systemie. a jak chcesz wstać o 5 to musisz sie przestawic na wcześniejsze chodzenie spać. tylko się zastanów czy to wcześniejsze wstawanie ma w ogóle sens, czy na pewno wstając 4 godz wcześniej przepracowałbyś 4 godz więcej i czy byłoby widać po efektach że pracowałaś o tyle więcej. może po prostu jak piszą dziewczyny jesteś typem sowy, wiem po sobie że jak mam chodzić spać o 21 i wstać o 5 a iść spać o pólnocy o wstać o 8 to o wiele bardziej wypoczęta będę w tej drugiej opcji, nawet przymusowe wstawanie wcześniej nic nie zmienia bo nie mogę się przyzwyczaić. jak mam coś zrobić i wiem że ma to byc po prostu dziś zrobione i nie mam wyznaczonej konkretnej godz to nie zmuszam się do wstania wcześniej żeby wcześniej zacząć, bo wiem że wstając 2 godz wcześniej wcale nie zbiorę się żeby zacząć robić to 2 godz wcześniej i być przy okazji tak skoncentrowana jakbym wstała 2 godz później.
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 09:51   #28
14fcb71dd2ad29d848b6ea77d463aca2a179b601
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 383
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;76541316][/QUOTE]

Że też na to nie wpadłam

U mnie najlepiej działa wstawanie od razu po usłyszeniu budzika. Żadne jeszcze 5 minut, ustawianie trybu drzemki, leżenie i gapienie się w sufit. U mnie to zawsze skutkuje tym, że 5 minut zamieni się w godzinę i zaśpię. Poza tym ustawiłam sobie naprawdę głośny i nieprzyjemny dla mnie dzwonek.
Ważne jest też, aby dbać o odpowiednią ilość snu, dla mnie 7 godzin to minimum. Za czasów gdy byłam nocnym markiem to miałam ogromny problem z rannym wstawaniem, jak się zmobilizowałam i zaczęłam kłaść się przed 22gą to łatwiej mi się wstaje o tej 6tej czy 7mej.

Dobrą motywacją do wstawania jest też dla mnie to, że jak zwlokę moje ocellulitowane cztery litery z łóżka to zjem sobie jakieś dobre śniadanie i wypiję ulubioną, gorącą kawę która mnie postawi na nogi. Głupie myślenie, ale u mnie działa
14fcb71dd2ad29d848b6ea77d463aca2a179b601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 11:33   #29
halmaN
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

pomysl sobie ze jak nie wstaniesz to zwolnia cie zpracy albo zgnijesz w wyrze ---pomaga
halmaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 12:16   #30
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Jak wstać rano? (nastawiam alarm, ale nie mogę wstać)

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Zasypiam ok. 23
i Ty się dziwisz, że nie możesz wstać
przecież takie nagłe wybudzenie sie po 6h snu i ponowne zaśnięcie to zasadniczo sprawia, że człowiek jest nieprzytomny a Ty sobie to co godzinę fundujesz

z doświadczenia wiem, że to co robisz (budzenie się tylko po to żeby iść spać dalej w trybie nieprzytomnym) jest bardziej męczące dla organizmu niż cały dzień pracy po dobrym śnie

jak potrzebujesz kilku budzików to sobie je nastaw np. na 7:00, 7:10 i 7:15 - o 7 już będzie wypoczęta to nie padniesz trupem jak o 5 rano tylko sobie poleżysz i spokojnie się wybudzisz do tej 7:15
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-29 12:19:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.