JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-29, 20:17   #61
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: czy lekarz może odmówić zwolnienia kobiecie w ciąży??

Massz bardzo wrednego pracodawcę Powinień cię już póścić na "urlop"
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 19:01   #62
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: czy lekarz może odmówić zwolnienia kobiecie w ciąży??

Ojoj. Bardzo wredny ten Twój pracodawca. A ginekolog zresztą też nie lepszy... Do czego to już doszło... Ja bym poszła do rodzinnego po zwolnienie. Ale ten ginekolog to chyba jakiś z choinki się urwał. Denerwuje mnie takie coś
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 09:09   #63
K-Kasieńka
Raczkowanie
 
Avatar K-Kasieńka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 35
Dot.: czy lekarz może odmówić zwolnienia kobiecie w ciąży??

Kochane kobietki,
dziękuje za odpowiedzi i przepraszam że nic nie pisałam ale chodziłam jeszcze do pracy i jak wiadomo brak czasu,zmęczenie....
Ale od wczoraj jestem na zwolnieniu i mogłam już odpisać jak potoczyły się moje dalsze losy..... Nie ma to jak wstawanie o 9, zajmowanie się moim brzuszkiem i przygotowywanie kącika dla mojego maleństwa
A rozwiązanie było jedno - lekarz prywatny, który wypisał zwolnienie bez żadnego ale i kazał wypoczywać bo do narodzin zostały już tylko tygodnie i trzeba być wypoczętym przed porodem aby jak najlepiej zająć się dzidziusiem po jego przyjściu na świat.
A co do szefa to szkoda gadać, teraz jest pewno zły że nie ma mnie w pracy....Ale wszyscy mówią mi jedno, pracę zawsze można zmienić a o zdrowie maleństwa i moje trzeba dbać bo potem może być za późno...Dlatego też nie przejmuję się i siedze w domku.
Pozdrawiam
K-Kasieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 12:32   #64
_marta_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 23
Exclamation BARDZO PILNE!!! ginekolog+ciąża+grzybica! !!:/

kochane
mam pewnien problem czy jezeli miesiaczka mi sie spoznia 2-3 dni i mam najprawdopodobniej grzybice, to czy ginekolog po zbadaniu mnie moze stwierdzic ze jestem w ciązy?? z tym ze przed badaniem nic mu nie mowiłam o takiej mozliwosci. czy po prostu sam po zbadaniu pochwy,moze stwierdzic ze zaszłam w ciaze?? czy przy duzych uplawach i nastawieniu typowo na zbadanie czy jest to grzybica moze sam zauwazyc ciaze, czy raczej wczesniej musze mu powiedziec o takiej mozliwosci i dopiero tedy zwroci na to uwage przy badaniu??? bardzo was prosze o pomoc bo moj chłopak szaleje ja mozna powiedziec ze jestem tego w 99% pewna ze nie jestem, bo nie dosc ze sie kochalismy z prezerwatywa, to byl to chyba 8-9 dzien cyklu.....ale chce go uspokoic dlatego....POMOCY!!!!
_marta_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 12:36   #65
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: BARDZO PILNE!!! ginekolog+ciąża+grzybica! !!:/

ginekolog moze stwierdzic ciaze z grzybica nie ma zartow idz do lekarza.
zrob test i juz.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 12:37   #66
_marta_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 23
Dot.: BARDZO PILNE!!! ginekolog+ciąża+grzybica! !!:/

chodzi o to ze ja juz byłam u ginekologa i sie zasatnawiam, czy skoro nic nie powiedział o ciazy tzn ze nie jestem?? czy po prostu nie zwrocił na to uwagi??
_marta_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 12:37   #67
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: BARDZO PILNE!!! ginekolog+ciąża+grzybica! !!:/

SKoro mieliscie prezerwatywe, to ja bym sie nie bala o ciaze
Najlepiej zrob test. Skoro misiaczka sie spoznia, to gdybys byla w ciazy to na tescie bedzie to widac. Test kosztuje niewiele a oszczedzi Ci nerwow.

Co do badania. Bedac na badaniu z powodu grzyba moj lekarz nic nie zauwazyl. Ja tez mu nic nie mowilam, mimo ze podejrzewalam ciaze. Bylo to w czasie gdy powinna sie pojawic miesiaczka. Tydzien pozniej zrobilam test.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-10, 12:43   #68
_marta_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 23
Dot.: BARDZO PILNE!!! ginekolog+ciąża+grzybica! !!:/

czyli jezeli mu nie mowiłam, ze moze podejrzewam ciaze, to on mogł tego nie zauwazyc jezeli jednak sie okazało ze jestem??
aha własnie, wszesniej przed badaniem powiedziałam mu, ze spoznia mi sie okres.....moze niepotrzebnie panikuje, bo sie z nim umowiłam, ze jezeli okresu nie bedzie do przyszłego poniedziałku to mam do niego pojsc....a tak orientacyjnie to ile te testy ciazowe kosztuja??
_marta_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 12:46   #69
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: czy lekarz może odmówić zwolnienia kobiecie w ciąży??

Brawao Kasienko Tak trzymać
Życzę owocnego wypoczunku i zdrowego dzidziusia
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 13:15   #70
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: BARDZO PILNE!!! ginekolog+ciąża+grzybica! !!:/

ok.15zł
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 13:24   #71
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: czy lekarz może odmówić zwolnienia kobiecie w ciąży??

raczej odmówić Tobie nie powinien bo ciąża to wyjatkowy stan dla kobiety i różnie bywa ze samopoczuciem jak sama juz doświadczyłas.Obawiam sie ze bedziesz musiała isc do innego ginekologa jak ten sie uprze.


asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-10, 13:34   #72
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: BARDZO PILNE!!! ginekolog+ciąża+grzybica! !!:/

ginekolog jest w stanie rozpoznac ciąże dopiero conajmniej od 3 tyg i to musi miec usg.Grzybice muisz leczyc bo ona lubi powracać .Test ciązowy rozpoznaje ciąze po 6 dni od zapołodnienia


asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 15:03   #73
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: BARDZO PILNE!!! ginekolog+ciąża+grzybica! !!:/

ginekolog jest wstanie rozpoznac ciaze w terminie spodziewanego okresu.
moj rozpoznal gdy tydzien po dniu spodizewanej miesiaczki poszlam do niego i to rozpoznal bez usg ,wystrczylo zbadac szyjke macicy.

skoro bylas i nic nie powiedzail to skad te nerwy? zrob test ok 12 zł.

grzybice lecz bo szkoda zeby powracala a za nia kolejne powazniejsze problemy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 15:17   #74
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: BARDZO PILNE!!! ginekolog+ciąża+grzybica! !!:/

Mi też okres się spóźnia, ale ja chciałabym być w ciąży. Dziś kupiłam pre-test, zapłaciłam dokładnie 13.71 zł. Na opakowaniu pisze, że dokładność odpowiada testowi laboratoryjnemu i wynosi ponad 99%, no i co ważne - wykrywa już 6-dniową ciążę

__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 15:22   #75
K-Kasieńka
Raczkowanie
 
Avatar K-Kasieńka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 35
Dot.: czy lekarz może odmówić zwolnienia kobiecie w ciąży??

nika 135
dziękuje i pozdrawiam
K-Kasieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 18:57   #76
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: BARDZO PILNE!!! ginekolog+ciąża+grzybica! !!:/

Cytat:
Napisane przez _marta_ Pokaż wiadomość
czyli jezeli mu nie mowiłam, ze moze podejrzewam ciaze, to on mogł tego nie zauwazyc jezeli jednak sie okazało ze jestem??
aha własnie, wszesniej przed badaniem powiedziałam mu, ze spoznia mi sie okres.....moze niepotrzebnie panikuje, bo sie z nim umowiłam, ze jezeli okresu nie bedzie do przyszłego poniedziałku to mam do niego pojsc....a tak orientacyjnie to ile te testy ciazowe kosztuja??
Zależy ,kiedy było domniemane zapłodnienie .Lekarz jest w stanie stwierdzić ciąże na podstawie badania dopiero około 4 tygodnia.Jeśli nie minęło jeszcze tyle czasu,to najlepiej zrobić test,żeby się upwewnić.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 07:32   #77
_marta_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 23
Dot.: BARDZO PILNE!!! ginekolog+ciąża+grzybica! !!:/

stosunek byl ok 3 tygodnie temu. a lekarz powiedział ze nawet nie moze zbadac szyjki macicy bo sa takie duze upławy....:/ale chyba własnie kupie test dziekuje wam dziewczynki
_marta_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 20:12   #78
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: czy lekarz może odmówić zwolnienia kobiecie w ciąży??

BARDZO dobrze zrobiłaś, naprawdę BARDZO, BARDZO, BARDZO dobrze!!!!!! Prywatny ginekolo to bardzo dobre wyjście, najważniejsze żebyś dbała o siebie i dzidziusia a pracodawca niech się cmoknie - przecież Ty musisz odpoczywać i dbać o powiększenie populacji naszego kraju
pozdrawiam gorąco
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 22:08   #79
virtualia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 49
GG do virtualia
Dot.: ciaza a epilepsja

padaczka nie jest choroba dziedziczna
virtualia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-01, 22:11   #80
virtualia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 49
GG do virtualia
Dot.: ciąża a epilepsja

na jakims forum ciazowym czytalam podobny watek. Kobiety majace padaczke a chcacy zajsc lub bedace w ciay powinny zazywac wieksze dawki kwasu foliowego niz kobiety zdrowe.Zapytaj lekarza
virtualia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 23:05   #81
agniesia blondi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 463
Dot.: ciąża a epilepsja

witam powiem tak :jesli chodzi o zajscie w ciaze to wydaje mi sie ze nie bedzie problemow, moja kuzynka miala wlasnie epilepsje i ciagle ja ma , i wlasnie nie tak dawno urodzila zdrowego synusia wiem ze tezz brala od lat tabletki,jednak kazdy przypadek moze byc inny i odosobniony, wiec mimo wszystko trezba porozmawiac z lekarzem , gdyz zadna z odpowiedzi wizaznek, nie jest w stanie zastapic rozmowy i porady u lekarza, zycze powodzenia
agniesia blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 23:11   #82
agniesia blondi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 463
Dot.: ciaza a epilepsja

niestety padaczka moze byc dziedziczna, i ztym sie nie zgodze ze nie( u mnie w rodzinie jest wlasnie taki przypadek0 odnosnie twojej ciazy malenka, nie martw sie na wyrost, muisz wszystko konsultowac z dobrym lekarzem i bedzie w porzadku moja kuzynka, ktora od wielu lat choruje na epilepsje, wlasnie nie tak dawno urodzila zdrowego synka, cala ciaze przechodzila raczej dobrze, bez wioekszych problemow( nie biorac pod uwage tych z ktorymi borykaja sie kobiety zdrowe) takze zycze wszystkiego najlepszego i przede wszystkim jak najmniej stresu, bo to moze naprawde zaszkodzic dziecku , powodzenia
agniesia blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 14:24   #83
virtualia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 49
GG do virtualia
Dot.: ciaza a epilepsja

Cytat:
Napisane przez agniesia blondi Pokaż wiadomość
niestety padaczka moze byc dziedziczna, i ztym sie nie zgodze ze nie( u mnie w rodzinie jest wlasnie taki przypadek0 odnosnie twojej ciazy malenka, nie martw sie na wyrost, muisz wszystko konsultowac z dobrym lekarzem i bedzie w porzadku moja kuzynka, ktora od wielu lat choruje na epilepsje, wlasnie nie tak dawno urodzila zdrowego synka, cala ciaze przechodzila raczej dobrze, bez wioekszych problemow( nie biorac pod uwage tych z ktorymi borykaja sie kobiety zdrowe) takze zycze wszystkiego najlepszego i przede wszystkim jak najmniej stresu, bo to moze naprawde zaszkodzic dziecku , powodzenia
jezu ciemnogrod nie jest to choroba dziedziczna wiem bo pytalam lekarza, wiem bo jestemn chora. Poczytaj sobie na strovach dotyczacych tej choroby i nie strasz ludzi.
virtualia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 14:31   #84
virtualia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 49
GG do virtualia
Dot.: ciąża a epilepsja

prosze cytat ze strony www.neuronet.pl posieconej tej chorobie

Wbrew ogólnym przekonaniom padaczka nie jest chorobą dziedziczną. Cechą, która może być przekazana, jest jedynie niski próg pobudliwości komórek mózgowych, ich duża skłonność do reagowania wyładowaniem padaczkowym na działanie różnych dodatkowych czynników. Osoby o takiej skłonności można więc uważać za obciążone szczególną predyspozycją do padaczki. Wyjaśnia to, dlaczego np. spośród dwu osób, które doznały równie ciężkiego urazu mózgu, u jednej pojawiają się później napady, a u drugiej nie.

czyli sam fakt ze matka ma padaczke nie oznacza ze dziecko bedzie ja miec! Kazdy moze zachorowac po np. urazie glowy czy zapaleniu opon mozgowych.
virtualia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 21:06   #85
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: ciąża a epilepsja

Padaczka nie jest dziedziczna!Co za brednie!
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 09:38   #86
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
psujące się zęby w ciąży i skaza białkowa

Umieściłam ten wątek na ginekologii bo wiem że czasami bywa tutaj pan doktor Wojciech Kazimierak, a mam do niego pytanie, jako że napewno prowadził nie jedna ciążę i powinien mi umieć odpowiedzieć na dwa pytania, oczywiście jeżeli wizażanki będą wiedziały to też proszę o odpowiedź .
Otóż jak to jest z zębami w ciąży? tzn wiem że niektórym kobietom w ciąży bardziej psują się zęby. Podobnież to bajka że w ciąży bardziej się psują ale jednak faktem jest że kobiety to zauważają. Więc od czego to zależy? Wydaje się od wapnia którego w czasie ciąży jest mniej w organizmie matki bo maluch zabiera dla siebie. Czy tak jest? Więc rozwiązaniem będzie branie suplementu wapnia? I w jakiej ilości go przyjmować? (W prenatalu jest go chyba 25 % dziennego zapotrzebowania tylko)

A drugie pytanie: Jak można uniknąć skazy białkowej u noworodka? Ja nie jem mięsa i jezeli moje dziecko będzie miało skazę białkową to nie wiele zostanie mi pożywienia. Słyszałam że nie można powiedzieć że to od czegoś zależy ale napewno są jakies przesłanki na ten temat. Na jakimś starym wątku przeczytałam że skazę białkową ma dziecko jeżeli matka pije w ciąży mleko, szczególnie z kartonu. Czy to może być prawda?

Bardzo proszę żeby ktoś kto wie co nieco na te tematy by podzielił się tym ze mną
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 11:41   #87
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: psujące się zęby w ciąży i skaza białkowa

czy nikt nie wie? to proszę moderatora o przeniesienie na Poczekalnie albo sama skopiuje
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 19:21   #88
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: psujące się zęby w ciąży i skaza białkowa

Wiem, że wapnia w ciąży ubywa, ale czy powinno się go uzupełniać tabletkami to nie wiem.

Co do skazy to mogę powiedzieć, że ja nie piję mleka, bo nie lubię i nie mogę (nietolerancja laktozy). Nie ma też znaczenia jakie pije się mleko. Mleko to mleko.
Moja córka urodziła się ze skazą białkową. Ze swej diety usunęłam nie tylko produkty mleczne, ale też większość mięs, bo nawet białko z mięsa ją uczulało.
Mogłam jeść tylko ryby oraz drób.

Ilość białka uzupełniałam piciem mleka sojowego.

Gdy byłam w drugiej ciąży lekarz nakazał mi prowadzenie diety jak przy skazie, bo prawdopodobieństwo, że drugie dziecko będzie miało skazę jest bardzo duże. Jadłam mięso drobiowe oraz nabiał przetworzony, czyli jogurty i twarogi. Synek urodził się bez alergii.

Jeśli chcesz już prowadzić dietę bezbiałkową, to używaj soi. To bardzo bogate żródło białka. Można kupić kotlety sojowe, mleko sojowe, pasztety sojowe oraz pasty. Jest tego sporo w działach ze zdrową żywnością.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 21:20   #89
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: psujące się zęby w ciąży i skaza białkowa

dzięki Weronisia
wiesz, ja nie chcę prowadić diety bezbiałkowej, właśnie nie wiem skąd się bierze ta skaza i bym chciała jej uniknąć; jeżeli można tego uniknąć ograniczając białko mleczne to taego będę musiała spróbować
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 10:49   #90
marcela b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 8
lutenyl a ciąża

Panie Doktorze, bardzo prosze o pomoc. Jestem nieco zaniepokojona. Otoz, mialam zaburzenia miesiaczkowania, co u mnie nie bylo niczym niezwyklym, jednak trwalo na tyle dlugo ze zaczelam podejrzewac iz moze to byc ciaza. Zakupilam test cizowy, sztuk 2 dla pewnosci i obydwa wszly negatywne. Udalam sie do mojej pani doktor, ona po zrobieniu badania usg nie stwierdzila zadnych nieprawidlowosci i zlecila badania hormonow. Po badaniach dostalam lutenyl przy kolejnej wizycie, oczywiscie badanie usg zostalo powtorzone. Zostalam poinstruowana, ze miesiaczka winna sie pojawic w ciagu 10 dni od zakonczenia brania tabletek. Nie pojawila sie, wiec ponownie udalam sie do lekarza. Po badaniu usg okazalo sie, ze jestem w ciazy Oczywiscie radosc wielka, ale i wielka troska, bo w ulotce lutenylu jest wyraznie napisane ze niewskazane jest zazywanie leku w czasie ciazy Dostalam odpowiedni zestaw witamin, duphaston i magne B6. Meczy mnie jednak ten lutenyl. Czy ten lek mogl wyrzadzic szkody dziecku? I jeszcze jedno pytanie, czy koniczne jest przyjmowanie duphastonu? Pani Doktor powiedziala, ze do konca ciazy bede przyjmowac leki hormonalne. Nieco mnie to przeraza, bo ja zawsze od takowych stronilam. Wyznaje zasade, ze im mniej lekow tym lepiej a teraz jestem faszerowana
marcela b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-09 11:27:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:41.