Perfumy, których nie czuć ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-04, 05:45   #1
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514

Perfumy, których nie czuć ;)


Czy zdarzają Wam się zapachy, których wasz nos kompletnie nie wyczuwa, a otoczenie owszem? Nie chodzi mi tu o to, że po jakimś czasie nos się przyzwyczaja, czy perfumy są nietrwałe, tylko od razu, praktycznie po psiknięciu ich nie czuc.
Ja tak mam np. z Coco Noir Chanel-po kilku sekundach od psiknięcia wcale ich nie czuję, chocbym nie wiem ile ich na siebie wylała, a mąż się krzywi, że intensywnie nimi pachnę. Podobnie z Euphorią edt i Light Blue Dreaming in Portofino-10-15 psików i nic, a otoczenie komplementuje nawet po kilku godzinach od użycia.

Ciekawe czemu tak się dzieje?
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 06:43   #2
Iryska75
Zakorzenienie
 
Avatar Iryska75
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: z kociego raju
Wiadomości: 4 716
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Jest teoria,że idealnie dobranych perfum się na sobie nie czuje. Może coś w tym prawdy?
Iryska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 08:21   #3
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Cytat:
Napisane przez Iryska75 Pokaż wiadomość
Jest teoria,że idealnie dobranych perfum się na sobie nie czuje. Może coś w tym prawdy?
Nie sądzę, jest to jedna z teorii, które niezmiernie mnie dziwią, jako kompletnie pozbawione jakichkolwiek podstaw
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 08:37   #4
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Cytat:
Napisane przez Iryska75 Pokaż wiadomość
Jest teoria,że idealnie dobranych perfum się na sobie nie czuje. Może coś w tym prawdy?
W moim przypadku ta teoria sprawdza się w stu procentach Jeśli zapach mi nie leży, czuję go cały czas i mnie drażni. Zapachy, które uwielbiam czuję jakąś godzinę, po czym "znikają", a od znajomych dostaję komplementy nawet po 6-8 godzinach od aplikacji. Czyli jednak są wyczuwalne. I nie jest to przyzwyczajenie nosa, bo codziennie wybieram coś innego. Nie ulega jednak wątpliwości, że jeśli ktoś używa jednych perfum dłuższy czas, nos się może faktycznie przyzwyczaić i po jakimś czasie potrzebuje większej ilości psików, żeby można było wyczuć na sobie zapach
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 08:40   #5
Iryska75
Zakorzenienie
 
Avatar Iryska75
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: z kociego raju
Wiadomości: 4 716
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Cytat:
Napisane przez misianka Pokaż wiadomość
Nie sądzę, jest to jedna z teorii, które niezmiernie mnie dziwią, jako kompletnie pozbawione jakichkolwiek podstaw
Dla mnie też ta teoria jest conajmniej dziwna, ale spotkałam się z nią nie raz. Sama nie wydałabym złotówki,na perfumy których nie czuję, komplementy nie są mi potrzebne (choć miło je słyszeć) ,perfum używam przede wszystkim dla siebie, więc muszę je czuć.
Iryska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 08:44   #6
Magdama1
Zakorzenienie
 
Avatar Magdama1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9 250
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Mam dokładnie tak samo i jakkolwiek miło jest otrzymać komplement po 6-8-10 godz od aplikacji to jednak lubię jak co jakiś czas dotrze do mnie smuzka mojego zapachu;-)

Niemniej również mam zapachy, których na sobie w ogóle nie czuje, a otoczenie komplementuje, Coco Noir jest jednym z nich.


Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
W moim przypadku ta teoria sprawdza się w stu procentach Jeśli zapach mi nie leży, czuję go cały czas i mnie drażni. Zapachy, które uwielbiam czuję jakąś godzinę, po czym "znikają", a od znajomych dostaję komplementy nawet po 6-8 godzinach od aplikacji. Czyli jednak są wyczuwalne. I nie jest to przyzwyczajenie nosa, bo codziennie wybieram coś innego. Nie ulega jednak wątpliwości, że jeśli ktoś używa jednych perfum dłuższy czas, nos się może faktycznie przyzwyczaić i po jakimś czasie potrzebuje większej ilości psików, żeby można było wyczuć na sobie zapach
Magdama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 08:47   #7
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Cytat:
Napisane przez misianka Pokaż wiadomość
Nie sądzę, jest to jedna z teorii, które niezmiernie mnie dziwią, jako kompletnie pozbawione jakichkolwiek podstaw
to taka sama teoria jak ta, że testery pachną mocniej od produktów

ja jak czegoś na sobie nie czuję, to tego nie używam. Lubię czuć swoje perfumy
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-04, 08:55   #8
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
W moim przypadku ta teoria sprawdza się w stu procentach Jeśli zapach mi nie leży, czuję go cały czas i mnie drażni. Zapachy, które uwielbiam czuję jakąś godzinę, po czym "znikają", a od znajomych dostaję komplementy nawet po 6-8 godzinach od aplikacji. Czyli jednak są wyczuwalne. I nie jest to przyzwyczajenie nosa, bo codziennie wybieram coś innego. Nie ulega jednak wątpliwości, że jeśli ktoś używa jednych perfum dłuższy czas, nos się może faktycznie przyzwyczaić i po jakimś czasie potrzebuje większej ilości psików, żeby można było wyczuć na sobie zapach
to jest przyzwyczajenie nosa - nie trzeba używać perfum dzień po dniu tych samych, po prosu lubisz, to używasz częściej niż innych, jeśli używałaś wczoraj innego to ten lubiany jako odmiana przez chwilę/godzinę jest zauważalny, potem już nie, bo często gosci w otoczeniu i tyle
a co do tego, że nielubiane czujemy non stop, to też bardzo proste - nuta/y nas drażnią, więc przeszkadzają, więc bardzej na nie zwracamy uwagę - to będze dalekie porównanie, ale to się sprawdza i w wypadku innych niż zapachy rzeczy/zjawisk - głosna muzyka której nie lubimy, wydaje się głosniejsza, kolor którego nie lubimy, w małej nawet ilości jest bardzej dla nas widoczny w otoczeniu, niżi nne, które lubimy/tolerujemy - czyste atawizmy i tyle

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Aggis Pokaż wiadomość
to taka sama teoria jak ta, że testery pachną mocniej od produktów

ja jak czegoś na sobie nie czuję, to tego nie używam. Lubię czuć swoje perfumy
- dokładnie

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Iryska75 Pokaż wiadomość
Dla mnie też ta teoria jest conajmniej dziwna, ale spotkałam się z nią nie raz. Sama nie wydałabym złotówki,na perfumy których nie czuję, komplementy nie są mi potrzebne (choć miło je słyszeć) ,perfum używam przede wszystkim dla siebie, więc muszę je czuć.

częstotliwość mówienia przez ludzi bzdur, nie czyni z tych bzdur prawdy (wbrew pewnemu powiedzenieniu)
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 16:10   #9
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Ja mam tak na pewno z Daisy MJ i Tilde Etat Libre d'Orange momentalnie nie czuje, choc inni tak A dla mnie szkoda, ja tez chce czuc
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 19:07   #10
rosana
Zakorzenienie
 
Avatar rosana
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 367
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Ja tak mam z Elixir des Merveilles, niby mocny i trwały a ja je czuję tylko krótko po psiknieciu i potem nic. Wiem ze one są, na apaszce nawet czuję je na 3 dzień ale też - tylko krótko po założeniu, potem nic niestety.
__________________
... panta rhei ...
rosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 08:16   #11
Cattivo
Wtajemniczenie
 
Avatar Cattivo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 908
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

U mnie Jimmy Choo EDP. Otoczenie wyczuwa po 7-8 godzinach, a ja po chwili już w ogóle.
Cattivo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-05, 19:34   #12
elektrokot
Wtajemniczenie
 
Avatar elektrokot
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: miasto nad Wisłą
Wiadomości: 2 019
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Zupełnie nie czuję na sobie Si Armaniego i w wersji edp , i w wersji intense.Ale wiem ,że pachną ,bo ludzkość wokół je wyczuwa.Inne moje skarby w mniejszym lub większym stopniu wyczuwam na sobie w ciągu dnia.
elektrokot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 19:54   #13
ksiezniczkaa87
Zakorzenienie
 
Avatar ksiezniczkaa87
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 4 255
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Cytat:
Napisane przez misianka Pokaż wiadomość
to jest przyzwyczajenie nosa - nie trzeba używać perfum dzień po dniu tych samych, po prosu lubisz, to używasz częściej niż innych, jeśli używałaś wczoraj innego to ten lubiany jako odmiana przez chwilę/godzinę jest zauważalny, potem już nie, bo często gosci w otoczeniu i tyle
Było kilka zapachów, których nie znałam wcześniej, nie testowałam itd., ani nie używał nikt z moich bliskich (np. wspomniana Daisy MJ), więc nie było mowy o przyzwyczajeniu nosa, a nie czułam ich momentalnie po użyciu. Za to po wielu godzinach od aplikacji słyszałam komplementy typu "ale piękne perfumy", "ale ten zapach do Ciebie pasuje" itp. Nawet od TŻta, który głównie moich zapachów nie zauważa.
Wcale nie twierdzę, że działa zasada, że dobrze dobranych perfum się nie czuje. Tylko zawsze mnie to zastanawiało, bo naprawdę nie widzę dla takiego zjawiska sensownego wytłumaczenia
ksiezniczkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 05:18   #14
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

No właśnie, bo co to znaczy dobrze dobrane lub pasujące do nas perfumy? Pasujące wg mnie, czyli takie, które nam się podobają i które nosimy z przyjemnością.


Może po prostu nos nie wyczuwa jakichś składników Bo w sumie po to się używa perfum,zeby mieć przyjemność z ich wąchania
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 07:23   #15
AlexGGS
Zadomowienie
 
Avatar AlexGGS
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 282
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Ja też nie chcę zapachu, który komplementują inni, a ja nie czuję. To JA chcę go czuć! Nie przychodzi mi teraz do głowy żaden konkretny, ale zdarza się,że pytam TŻ przed wyjściem, czy ja w ogóle pachnę. Czy wcale, bo ja czasem rzeczywiście nie czuję....
AlexGGS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 07:34   #16
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Ja mam właśnie dziwną "relację" z L'ambre des Marveilles. Pierwszy test mnie powalił, czułam je mocno, pomimo kąpieli nadal czułam je na skórze, nawet następnego dnia...Byłam w pozytywnym szoku.Oczywiście wylądowały na szczycie mojej listy must have. Po nabyciu flachy i kilkudniowego używania stwierdziłam że ich nie czuję...Coraz więcej lałam na siebie i nic Kiedy przestałam używać poczułam że w szafce z moimi skarbami pachnie....tylko nimi!Przekładając je dotnęłam atomizera (mam tester, więc bez korka) i na palach czułam je do końca dnia...Dziwne.Wydaje mi się że winę za to ponosi ambroxan, który ma zwyczaj "uodparniania" nosa na niego...Dużo ambroxanu mają LVIB, Si Armani, Light Blue D.G, Euphoria C.K....
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 10:33   #17
kasiulkaob
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 26
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Ja też tak mam właśnie z moimi ulubionymi zapachami . Czuć je tylko przez chwilę potem zapach znika chociaż nie do końca bo jak wiaterek zawieje to je czuję . A jeżeli chodzi o zapachy które mnie drażnią są znacznie bardziej wyczuwalne niż te przyjemne
kasiulkaob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 13:53   #18
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Lubię czuć swoje perfumy, jak ich nie czuć to trzeba wyrzucić
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 15:02   #19
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Lubię czuć swoje perfumy, jak ich nie czuć to trzeba wyrzucić
Ja nie wyrzucam, ale niewiele perfum na mnie czuć :/
Na palcach jednej ręki czuć na mnie typowe killery reszta jak mgiełka.
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-07, 16:07   #20
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Lubię czuć swoje perfumy, jak ich nie czuć to trzeba wyrzucić
A kiedy i gdzie będziesz wyrzucać?
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 06:43   #21
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
A kiedy i gdzie będziesz wyrzucać?
Ha ha...Tu już nie wiem co odpowiedzieć
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 06:50   #22
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Ha ha...Tu już nie wiem co odpowiedzieć
Podaj czas i miejsce, a my będziemy łapać
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 13:57   #23
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

wydaje mi się, że to nie kwestia konkretnego zapachu a konkretnych składników.
nie jest żadną tajemnicą, że np. piżmo jest takim składnikiem, który się albo kocha albo nienawidzi. są osoby które w ogóle piżma nie wyczują (musk anosmia), a są takie, dla których będzie ono mocne nie do zniesienia.

mam wrażenie, że łatwiej o takie przypadki że się nie czuje danego zapachu w przypadku nowych kompozycji i mam teorię, że wynika to z tego, że składniki używane do produkcji często są syntetyczne, a z chemikaliami to już różnie bywa.

chyba najlepszy przykład to molekuły - niewyczuwalne dla noszącego, a dla otoczenia owszem

zaznaczam - to takie moje gdybanie, a nie ugruntowana naukowo teoria
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 17:29   #24
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Cytat:
Napisane przez Małgosia791 Pokaż wiadomość
Czy zdarzają Wam się zapachy, których wasz nos kompletnie nie wyczuwa, a otoczenie owszem? Nie chodzi mi tu o to, że po jakimś czasie nos się przyzwyczaja, czy perfumy są nietrwałe, tylko od razu, praktycznie po psiknięciu ich nie czuc.
Ja tak mam np. z Coco Noir Chanel-po kilku sekundach od psiknięcia wcale ich nie czuję, chocbym nie wiem ile ich na siebie wylała, a mąż się krzywi, że intensywnie nimi pachnę. Podobnie z Euphorią edt i Light Blue Dreaming in Portofino-10-15 psików i nic, a otoczenie komplementuje nawet po kilku godzinach od użycia.

Ciekawe czemu tak się dzieje?
Miałam tak z DKNY Pure. Zaraz po premierze je testowałam i nie czułam prawie nic. Jakby wiadro wody z rozpuszczoną w nim kropelką jakiegoś płynu do płukania. Stwierdziłam, że są albo beznadziejne albo mój nos się zepsuł

Kilka lat potem spotkałam koleżankę, która czymś pachniała wręcz oszałamiająco. I to coś miało ogromniasty ogon. Okazało się, że to właśnie Pure. Przetestowałam znowu i tym razem je już czułam na sobie. I okazało się, że są faktycznie dość mocne i trwałe

Nie czuję Prady Candy - jakby woda w której wypłukała się krówka (cukierek). Ale nie wiem czy inni ją na mnie czuli. Może przetestuję znowu.

Testuję też ostatnio Eclat d'Arpege - wyczuwam przez 15 minut jakieś cytrusowe kwiatki i to ledwo, ledwo.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 13:30   #25
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Matko, już myślałam, że ja tylko taka feralna...
Popadłam wręcz we frustrację, bo mam ze 30 perfum i tylko Słonia czuję cały dzień... Reszta zapachów- to w 1 dzień się cieszę ze 2 godz, a na następny mój nos już ignoruje nawet w chwili aplikacji, nawet oudy Euphoria, Klein'y ogólnie, to 15 min na mnie... Otoczenie komplementuje, ale co to za przyjemność?

Edytowane przez 8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Czas edycji: 2015-04-10 o 13:32
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 19:47   #26
marie_chan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 117
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Nie czuję Prady Candy - jakby woda w której wypłukała się krówka (cukierek). Ale nie wiem czy inni ją na mnie czuli. Może przetestuję znowu.
A już myślałam, że tylko na mnie tak wietrzeje naczytałam się zachwytów nad Candy i w mig poleciałam do perfumerii na testy. Po chwili nie czułam już nic, nawet otwarcia nie pamiętam z Euphorią Kleina też mam różnie. Raz byłam przekonana, że krótko po psiknięciu już jej na mnie nie czuć, jednak chwilę później skomplementowała mnie sprzedawczyni w kiosku i zapytała, co to za zapach. Ogólnie to nie raz jestem przekonana że perfumy wywietrzały z mojej skóry i dokładam kolejne psiknięcia, a potem mój TŻ narzeka, że się wypsikałam za mocno nawet z Alienem tak mam - czuję go jakieś 15 min, potem już nic, jedynie od innych wiem, że jest wyczuwalny.
marie_chan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 08:31   #27
spodkoldry
Zadomowienie
 
Avatar spodkoldry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 399
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość

Nie czuję Prady Candy - jakby woda w której wypłukała się krówka (cukierek). Ale nie wiem czy inni ją na mnie czuli. Może przetestuję znowu.
Cytat:
Napisane przez marie_chan Pokaż wiadomość
A już myślałam, że tylko na mnie tak wietrzeje naczytałam się zachwytów nad Candy i w mig poleciałam do perfumerii na testy. Po chwili nie czułam już nic, nawet otwarcia nie pamiętam
Miałam dokładnie tak samo - Candy to dla mnie ledwo ledwo posłodzona woda, byłam mega rozczarowana. Podobnie jestem całkowicie odporna na Escentric Molecule, nie czuję ani na sobie, ani na mojej mamie .
spodkoldry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 20:06   #28
zielona herbaciarnia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 135
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Euphoria, Alien, Si Armani oba mają tone ambroxanu, iso e super i innych syntetycznych woody amber molekuł, są one bardzo dyfuzyjne ogoniaste ale niestety nos bardzo szybko się do nich męczy, i przestaje czuć, są one w dodatku nutami bazy, więc po ulotnieniu się owocków i kwiatuszków zostają praktycznie tylko one, to jest odpowiedź na wasze problemy, ponadto na krótka metę woń ambroxanu jest niezwykle przyjemna dyfuzyjna i często dobierana jako seksowna, więc nie dziwota że ludzie czując waz przelotem komplementują tę woń.
Na dłuższą metę wdychanie ambroxanu daje efekty podobne do wdychania amoniaku, łzawienie i chwilową utratę węchu, często przyzwyczajając się do woni tych molekuł, czujemy perfumy bez nich, i odnosimy wrażenie że pachną płasko, mdło, nijako, mydlano itp.bo inne molekuły takie jak np. cytrusy czy bardziej lotne kwiaty nasz nos praktycznie się nie przyzwyczaja tak szybko. Podobnie jest z jaśminowymi molekułami, też szybko się do nich przyzwyczajamy, no ale cóż okrucieństwo losu, to co najładniejsze najbardziej męczy.
zielona herbaciarnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 09:18   #29
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Perfumy, których nie czuć ;)

Cytat:
Napisane przez liselotta Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że to nie kwestia konkretnego zapachu a konkretnych składników.
nie jest żadną tajemnicą, że np. piżmo jest takim składnikiem, który się albo kocha albo nienawidzi. są osoby które w ogóle piżma nie wyczują (musk anosmia), a są takie, dla których będzie ono mocne nie do zniesienia.

mam wrażenie, że łatwiej o takie przypadki że się nie czuje danego zapachu w przypadku nowych kompozycji i mam teorię, że wynika to z tego, że składniki używane do produkcji często są syntetyczne, a z chemikaliami to już różnie bywa.

chyba najlepszy przykład to molekuły - niewyczuwalne dla noszącego, a dla otoczenia owszem

zaznaczam - to takie moje gdybanie, a nie ugruntowana naukowo teoria
Molekuly sa wyczuwalne dla nas tez Przeciez taki ich urok, ze przejmuje wszystkie zaachy W sensie popsikani Molekulami czy roztworem Iso wydobywa sie nasz induwidualny zapach

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez zielona herbaciarnia Pokaż wiadomość
Euphoria, Alien, Si Armani oba mają tone ambroxanu, iso e super i innych syntetycznych woody amber molekuł, są one bardzo dyfuzyjne ogoniaste ale niestety nos bardzo szybko się do nich męczy, i przestaje czuć, są one w dodatku nutami bazy, więc po ulotnieniu się owocków i kwiatuszków zostają praktycznie tylko one, to jest odpowiedź na wasze problemy, ponadto na krótka metę woń ambroxanu jest niezwykle przyjemna dyfuzyjna i często dobierana jako seksowna, więc nie dziwota że ludzie czując waz przelotem komplementują tę woń.
Na dłuższą metę wdychanie ambroxanu daje efekty podobne do wdychania amoniaku, łzawienie i chwilową utratę węchu, często przyzwyczajając się do woni tych molekuł, czujemy perfumy bez nich, i odnosimy wrażenie że pachną płasko, mdło, nijako, mydlano itp.bo inne molekuły takie jak np. cytrusy czy bardziej lotne kwiaty nasz nos praktycznie się nie przyzwyczaja tak szybko. Podobnie jest z jaśminowymi molekułami, też szybko się do nich przyzwyczajamy, no ale cóż okrucieństwo losu, to co najładniejsze najbardziej męczy.
Kompletnie sie nie zgadzam Ja Aliena czuje caly dzien, Si jak kiedys mialam, to samo

Tu chodzi o cos innego - trzeba ustalic, czy to kwestia przyzwyczajenia skory czy nosa czy 1 i 2 - czyli 1szy krok, czy otoczenie czuje, a jesli nie czuje, czy sa to osoby o rozwinietym wechu
Bo nie oszukujny sie wech mamy rozny
Ja mam np bardzo dobry, bo wyodrebniam rozne nuty zapachowe w zapachach (trening dla nosa), bo od wielu lat dzien w dzien testuje mnostwo nowych zapachow ... Wsiadamy do tramwaju, to zawsze ja 1sza coa poczuje ...
Wiec 1sza kwestia - wech
2ga kwestia czy dzien w dzien uzywa sie tego samego, czy codziennie cos innego
Czy palimy, jak sie odzywiamy, jaka temperatura ...
Zawsze jesr tak, ze zapachy sa w odbiorze intensywniejsze, gdy jest cieplo Gdy mieszkalismy na Fuerteventura kazdy zapach, nawet leciutki byl niesamowicie trwaly
Palenie i inne uzywki zaburzaja persepcje zapachow
To co jemy tez moze to zaklucac
I tak mozna by w nieskonczonosc
Ale najwazniejsze to nasza skora i nos
Niektore zapachy tez nie rozwina sie dobrze bez temperatury
A inna sprawa, ze wiekszosc zapachow mainstreamowych to ulotne, wtorne ... zapachy Lepiej sprawdzic skore i nos w zetknieciu z nisza, wtedy odp bedzie bardziej obiektywna
Ale jesli ktos nie czuje na sobie takich killerow jak Alien, Slon, Si, Tuberozowy Kors, Hot Couture czy Soir de Lune To wtedy podejrzewalabym na pewno wech
W przypadku lekkich nut, to juz kwestia zwyczajnego przyzwyczajenia
Wymienione zapachy ja czuje po prysznicu, choc przyznaje moj wech jest nieobiektywny troche, bo czuje subtelnosci, gdy inni nie czuja Co czasami jest bardzo uciazliwe
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-13 10:18:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:16.