Lingwistyka stosowana. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-27, 14:18   #1
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924

Lingwistyka stosowana.


Hey Dziewczyny

Czy ktoras z was studiuje lingwistyke i orientuje sie jak to jest z tym drugim jezykiem obcym? Skonczylam filologie angielska na UJ - studia licencjackie i chcialabym sie wybrac teraz na zaoczne, magisterskie wlasnie o kierunku lingwistyka stosowana. Taka mozliwosc daje mi np. WSL w Czestochowie i ta uczelnia jestem najbardziej zainteresowana na dzien dzisiejszy. Tylko zastanawiam sie wlasnie jak to jest z tym drugim jezykiem, czy musi byc on opanowany juz na jakims poziomie czy studia na lingwistyce daja Ci mozliwosc rozpoczecia studiow z bardzo dobra znajomoscia jednego jezyka obcego i drugiego od podstaw? Ogolnie to mam bzika na punkcie angola i nigdy szczegolnie nie przykladalam sie do innych jezykow. Uczylam sie niemieckiego przez 8 lat, ale moj niemiecki jest shitter

Jak z tym jest, wie ktos moze?
Z gory dziekuje za pomoc
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 18:31   #2
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Lingwistyka stosowana.

wpisz sobie w google to haslo...ja wpisalam i odrazu znalazlam np to:

Lingwistyka stosowana jest kierunkiem, polegającym na intensywnej nauce dwóch języków obcych. Student tego kierunku wybiera język wiodący. Do wyboru są: język angielski lub język niemiecki. Drugiego języka uczy się od podstaw.
Zanim zdecydujesz się na ten kierunek studiów, musisz wiedzieć, że:
  • U przyszłego studenta tego kierunku niezbędna jest przede wszystkim doskonała znajomość języka ojczystego oraz wybranych języków obcych.
  • Istotna jest również zdolność koncentracji uwagi, dobra pamięć, przebojowość, wyobraźnia i myślenie twórcze.
  • Nie można także zapomnieć o ogólnej łatwości wypowiadania się w mowie i piśmie.
poza tym przeciez szkola ktora wybralas na pewno ma strone a na niej charakterystyke przedmiotów
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 19:43   #3
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Lingwistyka stosowana.

U mnie koleanka studiowala,ale dziennie i nie w Czestochowie.Mowila ze priorytetem jest angielski,a dodatkowo uczy sie rosyjskiego z tym ze rosyjski to bardziej dodatek.Niestety wiem tylko jak bylo na 1 roku,bo mialysmy rayem wf,potem kontakt sie urwal.
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 07:26   #4
tenebrosa
Wtajemniczenie
 
Avatar tenebrosa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: LSW (lubelskie)
Wiadomości: 2 523
Dot.: Lingwistyka stosowana.

Cytat:
Napisane przez Cinderella Girl

Tylko zastanawiam sie wlasnie jak to jest z tym drugim jezykiem, czy musi byc on opanowany juz na jakims poziomie czy studia na lingwistyce daja Ci mozliwosc rozpoczecia studiow z bardzo dobra znajomoscia jednego jezyka obcego i drugiego od podstaw?
Jeśli chodzi o magisterskie na lingwistyce w Lublinie (UMCS), to musisz mieć opanowane 2 języki w mniej więcej równym stopniu, na magisterce na pewno nie zaczniesz nauki drugiego języka od początku. Nawet na licencjacie nie ma takiej opcji, bo musisz zdać maturę z obydwu języków bardzo dobrze, najlepiej rozszerzoną, żeby w ogóle się dostać. Z drugiej strony nie ma u nas (od października będę na V roku (II USM)) opcji studiów zaocznych, bo weekendowo to się języka nie nauczysz i nie zrealizujesz programu studiów, tj. ćwiczeń z tłumaczeń ustnych itd. Jeśli chcesz tylko nauczyć się drugiego języka, to polecam jakiś intensywny kursik. Skoro studiowałaś filologię, to sama wiesz najlepiej, że studia językowe to o wiele więcej niż sama nauka języka.

Edytowane przez tenebrosa
Czas edycji: 2010-06-28 o 07:29
tenebrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:40.