Aklief - nowy lek na trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-05, 13:33   #1
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639

Aklief - nowy lek na trądzik


Cześć,
Pod koniec ubiegłego roku w Polsce został wprowadzony nowy retinoid czwartej generacji, w którym substancją czynną jest trifaroten.

Czy ktoś z Was już stosował? Jakie wrażenie?
Ja dopiero będę zaczynać kurację
__________________
"Warto być uczciwym, choć to się nie opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto" W. Bartoszewski
xxee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 09:36   #2
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

Cytat:
Napisane przez xxee Pokaż wiadomość
Cześć,
Pod koniec ubiegłego roku w Polsce został wprowadzony nowy retinoid czwartej generacji, w którym substancją czynną jest trifaroten.

Czy ktoś z Was już stosował? Jakie wrażenie?
Ja dopiero będę zaczynać kurację

Doustny?
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 10:33   #3
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Doustny?
Nie, do stosowania zewnętrznego Aklief jest w formie kremu.

Ja zastosowałam dopiero raz, w piątek i do tej pory mam strasznie przesuszoną skórę, pomimo stosowania kremu nawilżającego.
__________________
"Warto być uczciwym, choć to się nie opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto" W. Bartoszewski
xxee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 08:06   #4
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

Cytat:
Napisane przez xxee Pokaż wiadomość
Nie, do stosowania zewnętrznego Aklief jest w formie kremu.

Ja zastosowałam dopiero raz, w piątek i do tej pory mam strasznie przesuszoną skórę, pomimo stosowania kremu nawilżającego.
A stosowałaś inne leczenie trądziku? Gdzie go dokładnie masz?
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 10:44   #5
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
A stosowałaś inne leczenie trądziku? Gdzie go dokładnie masz?
Trądzik mam głównie wokół ust, sporadycznie też na czole coś wyskakuje.
Tak, leczę go już grubo ponad 10 lat. Przeszłam przez wiele kuracji zewnętrznych i niestety doszłam do momentu, gdzie dermatolodzy jedyne co proponowali to Izotek, którego brać nie chcę. Robiłam też wiele badań, bo chciałam znaleźć przyczynę trądziku, a sądząc po lokalizacji pewne jest, że odpowiedzialne za to są hormony. I niby znalazłam przyczynę, jednak tego generalnie nie wyleczę. Zmieniłam dietę, zdrowo się odżywiam, dodatkowo stosuję suplementację i poprawa stanu skóry jest, jednak nadal to jest taka sinusoida i chwilę jest lepiej, chwilę gorzej.

Wczoraj posmarowałam drugi raz Akliefem, bo skóra się już zregenerowała i nie była tak przesuszona
__________________
"Warto być uczciwym, choć to się nie opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto" W. Bartoszewski
xxee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 17:33   #6
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

Cytat:
Napisane przez xxee Pokaż wiadomość
Trądzik mam głównie wokół ust, sporadycznie też na czole coś wyskakuje.
Tak, leczę go już grubo ponad 10 lat. Przeszłam przez wiele kuracji zewnętrznych i niestety doszłam do momentu, gdzie dermatolodzy jedyne co proponowali to Izotek, którego brać nie chcę. Robiłam też wiele badań, bo chciałam znaleźć przyczynę trądziku, a sądząc po lokalizacji pewne jest, że odpowiedzialne za to są hormony. I niby znalazłam przyczynę, jednak tego generalnie nie wyleczę. Zmieniłam dietę, zdrowo się odżywiam, dodatkowo stosuję suplementację i poprawa stanu skóry jest, jednak nadal to jest taka sinusoida i chwilę jest lepiej, chwilę gorzej.

Wczoraj posmarowałam drugi raz Akliefem, bo skóra się już zregenerowała i nie była tak przesuszona
Trafiałaś na ''dermatologów'' nie na dermatologów z powołania jak widać.
1.Czy w badaniach krwi zbadałaś może DHT? (dihydrotestosteron-drogi koszt 110zł)
mimo, że wyniki miałaś ok to zapewne pominięcie tego hormonu spowodowało rozłożenie rąk na boki i próby leczenia innymi specyfikami.

2.Masz jakieś inne jeszcze problemy? wypadanie włosów? zakola? owłosienie(nie jak u faceta) ale nadmiar włosów na ciele?

3.Masz może zainstalowany kalendarzyk cyklu miesięcznego? Zainstaluj i zaznaczaj co się dzieje z organizmem-wysyp/bóle itp. wsłuchaj się w ciało, obserwuj i notuj dużo Ci to a jak walczysz już 10lat to nie zbawi Cię notowanie

4.Czy próbowałaś innych sposobów antybiotycznych bardziej naturalnych na skórę?

5.Tak jak koleżanka wyżej napisała darnsonval/olejek z drzewa herbacianego inne sposoby?

6. Jaka postać jest tego trądziku? są to zamknięte pory/grudki które dojrzewają i stają się dojrzałym żółtym pryszczem? Czy może krostki?

7. Jak masz trądzik nad górną wargą to czy wyrywasz tam włoski? woskiem lub pincetą ?

Pozwoliłam sobie wypunktować aby było dla Nas łatwiej czytać i odpisać

ps: też walczę z trądzikiem od prawie zawsze hehe
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-12, 19:14   #7
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Trafiałaś na ''dermatologów'' nie na dermatologów z powołania jak widać.
1.Czy w badaniach krwi zbadałaś może DHT? (dihydrotestosteron-drogi koszt 110zł)
mimo, że wyniki miałaś ok to zapewne pominięcie tego hormonu spowodowało rozłożenie rąk na boki i próby leczenia innymi specyfikami.

2.Masz jakieś inne jeszcze problemy? wypadanie włosów? zakola? owłosienie(nie jak u faceta) ale nadmiar włosów na ciele?

3.Masz może zainstalowany kalendarzyk cyklu miesięcznego? Zainstaluj i zaznaczaj co się dzieje z organizmem-wysyp/bóle itp. wsłuchaj się w ciało, obserwuj i notuj dużo Ci to a jak walczysz już 10lat to nie zbawi Cię notowanie

4.Czy próbowałaś innych sposobów antybiotycznych bardziej naturalnych na skórę?

5.Tak jak koleżanka wyżej napisała darnsonval/olejek z drzewa herbacianego inne sposoby?

6. Jaka postać jest tego trądziku? są to zamknięte pory/grudki które dojrzewają i stają się dojrzałym żółtym pryszczem? Czy może krostki?

7. Jak masz trądzik nad górną wargą to czy wyrywasz tam włoski? woskiem lub pincetą ?

Pozwoliłam sobie wypunktować aby było dla Nas łatwiej czytać i odpisać

ps: też walczę z trądzikiem od prawie zawsze hehe
1. Szczerze mówiąc już nie pamiętam, ale bardzo możliwe, że miałam, bo kilkakrotnie robiłam badania. Na podstawie jednych wyników, byłam kierowana na kolejne badania.

2. Tak, wszystkie z tych, bo mam za dużo androgenów.

3. Właśnie jeśli chodzi o trądzik, to totalnie nie ma zależności z cyklem menstruacyjnym. Czasem cały miesiąc jest ok, czasem cały miesiąc wysypuje mnie dosłownie codziennie. Już wiele razy próbowałam w tym szukać jakichś zależności, ale na nic.

4. Stosowałam wiele specyfików mniej i bardziej naturalnych, zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie w postaci suplementów. W tym odrobaczanie, oczyszczanie wątroby, usuwanie toksyn z organizmu.
Ale rozwiń proszę, co dokładnie masz tu na myśli

5. Olejek z drzewa herbacianego czasem stosuję punktowo. Jednak chyba wiadomo, że sam w sobie nie rozwiąże problemu. Czasem mi się po nim szybciej goją krosty, a czasem mam wrażenie, że jeszcze bardziej je podrażnia i przez to dłużej utrzymuje się stan zapalny.

6. Głównie duże ropne pryszcze. Zwykle zanim się jeszcze pojawi, to już wyczuwalne jest zgrubienie i ból przy dotyku. Czasem do takiego stopnia, że ogromny ból sprawiają podstawowe ruchy ust jak jedzenie czy mówienie.
Zwykle tych krost jest 10-20. Raczej nie więcej, ale ciągle jedne znikają tworzą się nowe. Dodatkowo w tym rejonie mam dużo zaskórników zamkniętych, które widać pod światło i przy naciągniętej skórze. Niestety mimo kilkukrotnego stosowania retinoidów (Atrederm, Differin, teraz Aklief) i kwasów (Skinoren, produkty z kwasem migdałowym, AHA, BHA, itp).

6. Włoski nad górną wargą wyrywam, gdy nie mam w tym rejonie stanów zapalnych i nie pogarsza to stanu skóry.


A jeszcze odnośnie badań, to dowiedziałam się, że przyczyną mojego trądziku są problemy z nadnerczami - konkretniej Wrodzony Przerost Nadnerczy. Na to mogę brać steryd, jednak podobnie jak izotretynoiny - wolę tego uniknąć.
__________________
"Warto być uczciwym, choć to się nie opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto" W. Bartoszewski
xxee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-12, 23:47   #8
overdose
Przyczajenie
 
Avatar overdose
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

Stosuję Aklief od tego miesiąca i póki co jestem bardzo zadowolona. Nie wysusza mnie tak bardzo jak Epiduo, z którym się nie polubiłam.
overdose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-13, 16:22   #9
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

xxee Ciesze się, że napisałaś w podpunktach

1.2. Czyli podwyższone androgeny, to tak jak u mnie Zanim znalazłam sposób na androgeny testowałam i obserwowałam u siebie

Zapomniałam zapytać o łojotok wzmożony? Na twarzy głównie?
Oraz o brwi czy zauważasz zmiany?


3. W trądziku androgennym nieregulowanym wysypuje właśnie codziennie, niezależnie od cyklu miesięcznego. Nasilać androgeny może duża zawartość cukru i przetworzonych rzeczy które powodują wyrzut insuliny i kortyzolu, hormony wariują i Nasze androgeny szaleją jeszcze bardziej. Alkohol również podwyższa androgeny jak i nabiał(lepsze bez laktozy mleko, serki wiejskie). Duży stres również.

4. No tak też testowałam oczyszczanie wątroby organizmu itp. itd.
Zewnętrznie działać trzeba antybakteryjnie aby wyciszyć to co już wyrosło na twarzy ale żeby powstrzymać bakterie namnażające się. Nieważne czy wyciskasz czy nie.

5.Warto włączyć do pielęgnacji antybakteryjne środki/półprodukty takie jak:
olejek majerankowy, olejek oregano, olejek tymiankowy, olejek z drzewa herbacianego, trikenol, antyutleniacze C+E, darnsonval na twarz i włosy, więcej nie przychodzi mi do głowy co stosuje
Napisałaś, że stosowałaś olejek z drzewa herbacianego ale pytanie kluczowe jak go używałaś i ile

6. Też tak miałam pełno nad ustami małych krostek żółtych, na brodzie gule które goiły się nawet dwa tygodnie. Pryszcz na pryszczu.
Kwasy jakie stężenia używałaś tych kwasów? i jak często? bo to ważne.

7.Włoski nad górną wargą warto usuwać tak często jak się da nawet co tydzień , czym je usuwasz? Na allegro kupiłam sobie taką sprężynkę do wyrywania...kojarzysz? pare złoty a nie powoduje podrażnienia i praktycznie nie dotyka skóry tylko odstające włoski które wyrosły.

Nie chce uchodzić tutaj za jakiegoś szarlatana opiszę może w skrócie mieszankę ziół którą parzę i dzięki niej trądzik występuje nie w takim skupisku, nie takie bolące gule, nie ma stanów zapalnych wcale. Nie zlikwidowałam go całkowicie ale mogę z czystym sumieniem napisać, że depresja trądzikowa minęła

Parze ziółka: korzeń lub liście pokrzywy(włosy-zakola, skóra, anty androgenowe) niepokalanek mnisi(antyandrogeny) mięta pieprzowa(antyandrogeny) koniczyna czerwona(antyandrogeny)


Zauważyłam i zresztą czytałam, że działać wewnętrznie i zewnętrznie należy łącząc różne produkty bo wtedy efekt jest zdwojony. U mnie to się sprawdziło.

Na bolące gule bardzo dobra jest maść albo ichtiolowa albo tormentiol, stosowane na noc, nałożyć na skórę na to plaster i pięknie wyciągnie rope przez noc

Ogólnie dużo by pisać, nie chce się rozpisywać bo wiadomo czas jest cenny chciałabym pomóc, doradzić bardziej szczegółowo, dowiedzieć się wszystkiego o Twoim odżywianiu i pielęgnacji, ale nie jestem pewna czy Ty byś chciała

Ps: mam 30lat i 3lata temu wręcz płakałam na myśl, wyjścia gdzie kolwiek pokazania swojej buzi, miałam ogólnie ujmując depresję, bo nie wiedziałam jak sobie pomóc a po Izotek nie chciałam biec.
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 13:02   #10
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
xxee Ciesze się, że napisałaś w podpunktach

1.2. Czyli podwyższone androgeny, to tak jak u mnie Zanim znalazłam sposób na androgeny testowałam i obserwowałam u siebie

Zapomniałam zapytać o łojotok wzmożony? Na twarzy głównie?
Oraz o brwi czy zauważasz zmiany?


3. W trądziku androgennym nieregulowanym wysypuje właśnie codziennie, niezależnie od cyklu miesięcznego. Nasilać androgeny może duża zawartość cukru i przetworzonych rzeczy które powodują wyrzut insuliny i kortyzolu, hormony wariują i Nasze androgeny szaleją jeszcze bardziej. Alkohol również podwyższa androgeny jak i nabiał(lepsze bez laktozy mleko, serki wiejskie). Duży stres również.

4. No tak też testowałam oczyszczanie wątroby organizmu itp. itd.
Zewnętrznie działać trzeba antybakteryjnie aby wyciszyć to co już wyrosło na twarzy ale żeby powstrzymać bakterie namnażające się. Nieważne czy wyciskasz czy nie.

5.Warto włączyć do pielęgnacji antybakteryjne środki/półprodukty takie jak:
olejek majerankowy, olejek oregano, olejek tymiankowy, olejek z drzewa herbacianego, trikenol, antyutleniacze C+E, darnsonval na twarz i włosy, więcej nie przychodzi mi do głowy co stosuje
Napisałaś, że stosowałaś olejek z drzewa herbacianego ale pytanie kluczowe jak go używałaś i ile

6. Też tak miałam pełno nad ustami małych krostek żółtych, na brodzie gule które goiły się nawet dwa tygodnie. Pryszcz na pryszczu.
Kwasy jakie stężenia używałaś tych kwasów? i jak często? bo to ważne.

7.Włoski nad górną wargą warto usuwać tak często jak się da nawet co tydzień , czym je usuwasz? Na allegro kupiłam sobie taką sprężynkę do wyrywania...kojarzysz? pare złoty a nie powoduje podrażnienia i praktycznie nie dotyka skóry tylko odstające włoski które wyrosły.

Nie chce uchodzić tutaj za jakiegoś szarlatana opiszę może w skrócie mieszankę ziół którą parzę i dzięki niej trądzik występuje nie w takim skupisku, nie takie bolące gule, nie ma stanów zapalnych wcale. Nie zlikwidowałam go całkowicie ale mogę z czystym sumieniem napisać, że depresja trądzikowa minęła

Parze ziółka: korzeń lub liście pokrzywy(włosy-zakola, skóra, anty androgenowe) niepokalanek mnisi(antyandrogeny) mięta pieprzowa(antyandrogeny) koniczyna czerwona(antyandrogeny)


Zauważyłam i zresztą czytałam, że działać wewnętrznie i zewnętrznie należy łącząc różne produkty bo wtedy efekt jest zdwojony. U mnie to się sprawdziło.

Na bolące gule bardzo dobra jest maść albo ichtiolowa albo tormentiol, stosowane na noc, nałożyć na skórę na to plaster i pięknie wyciągnie rope przez noc

Ogólnie dużo by pisać, nie chce się rozpisywać bo wiadomo czas jest cenny chciałabym pomóc, doradzić bardziej szczegółowo, dowiedzieć się wszystkiego o Twoim odżywianiu i pielęgnacji, ale nie jestem pewna czy Ty byś chciała

Ps: mam 30lat i 3lata temu wręcz płakałam na myśl, wyjścia gdzie kolwiek pokazania swojej buzi, miałam ogólnie ujmując depresję, bo nie wiedziałam jak sobie pomóc a po Izotek nie chciałam biec.
1-2. Tak, łojotok na twarzy jest intensywny, zwłaszcza właśnie w rejonie ust i na czole. Naturalne toniki (np. napar z pokrzywy czy mięty) doraźnie pomagają.
A jaki sposób u Ciebie się sprawdził w kwestii podwyższonych androgenów?
Tak na brwiach sporadycznie, bo sporadycznie, ale też czasem mi się coś pojawia.

3-4. Już prawie dwa lata temu stosowałam biorezonans w polecanym gabinecie medycyny alternatywnej, ponoć wykrył mi Candidę, którą w około 2 miesiące udało się zwalczyć. Wtedy też zmieniłam całkowicie dietę, wykluczyłam totalnie cukier, nabiał, gluten oraz drożdże. Przez ponad pół roku bardzo restrykcyjnie przestrzegałam tej diety, jedząc duże ilości warzyw. Później jeszcze przez dłuższy czas już starałam ją utrzymywać, ale już z drobnymi odstępstwami. Niestety w kwestii trądziku na żadnym z tych etapów nic się nie zmieniło. Rok temu, na wiosnę przeszłam dwutygodniowy post dr Dąbrowskiej. Też na skórze twarzy nie zauważyłam różnicy Do tej pory staram się, by w mojej diecie było jak najwięcej warzyw i mimo, że już jem wszystko, to nadal mocno ograniczam cukier i produkty przetworzone.

5. Przez jakiś czas stosowałam srebro koloidalne jako tonik, właśnie ze względu na właściwości antybakteryjne, jednak nie przynosiło żadnej poprawy. Teraz używam zwykłych toników (woda róża, hydrolat albo napar z ziół jeśli akurat mam).
1-2x w tygodniu robię sobie maseczkę z kurkumy i cynamonu, do niej dodaję też olejek z drzewa herbacianego albo eukaliptusowy.
A sam olejek jeśli stosuję, to punktowo na zmiany ropne.

6. Jeśli chodzi o kwasy to:
Acnederm - kwas azelainowy 20%,
Bielenda serum z kwasem migdałowym 10%
The Ordinary - AHA 30% + BHA 2% Peeling
The Ordinary - tonik z 7% kwasem glikolowym
Oczywiście nien stosowałam ich jednocześnie. Z Acnederem miałam chyba 2 przygody kilkumiesięczne, gdzie przez chwilę pomagał, znikało przetłuszczanie, krosty się goiły, a później wracało i skóra jakby się do niego przyzwyczajała.
Z Bielendą było podobnie. Natomiast produkty z TO stosowałam już w trakcie testowania różnych ziół antyandrogenowych, więc bywała duża poprawa, jednak ciężko stwierdzić czy bardziej wpływ miały zioła czy te właśnie produkty. Jednak nawet jak była poprawa to problem zawsze powracał. Najdłużej chyba około 4 miesiące było dobrze, tak serio dobrze, że mogłam wyjść bez makijażu i generalnie wtedy nawet myślałam, że mi się mentalność zmieniła i zaczęłam nie zwracać uwagi na stan cery. Wtedy wyskakiwał mi z jeden pryszcz na tydzień i to taki nie duży, który szybko się goił.

7. Też kupiłam tą sprężynkę, ale nie wiem czy mam jakąś wadliwą czy ja nie umiem jej używać Robiłam do niej kilka podejść, ale nigdy nie udało mi się wyrwać włosków za jej pomocą.

Ja teraz biorę olej z wiesiołka i chyba dzięki niemu jest trochę poprawa Wcześniej też lekką poprawę widziałam przy zażywaniu berberyny i palmy sabałowej i też przy piciu korzenia lukrecji.
__________________
"Warto być uczciwym, choć to się nie opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto" W. Bartoszewski
xxee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 17:35   #11
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

Cytat:
Napisane przez xxee Pokaż wiadomość
1-2. Tak, łojotok na twarzy jest intensywny, zwłaszcza właśnie w rejonie ust i na czole. Naturalne toniki (np. napar z pokrzywy czy mięty) doraźnie pomagają...
1. Ok. Czy występuje u Ciebie swędzenie głowy, brwi, twarzy wkoło ust?
2. U mnie pomogły składniki zewnętrzne i wewnętrzne(zioła do picia) te które wymieniłam Mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że jest niebo a ziemia. Obecnie testuje trikenol koncentrat, dodałam do żelu do twarzy, serum i w 3 dni zniknęły mi wszystkie krostki z brody oraz te gule większe które chciały powstać
Żeby była jasność trądzik występuje u mnie tylko w środku cyklu, kiedyś cały czas bez przerwy. Dla mnie to i tak dużo bo nie stresuje się tym już tak jak przed tem.

3.4 Dobrze, że przetestowałaś dietę, tylko szkoda, że nikt Ciebie nie pokierował w kwestii obniżenia androgenów...nikt nawet dermatolog nie chciał Ci wcisnąć jakiś leków na androgeny?

5. Kup sobie przyprawę oregano, majeranek, tymianek oraz ziele brzozy zrób mocny napar i to Ci zastąpi tonik, trzymaj w lodówce, raz w tygodniu możesz robić taką herbatę do twarzy, najlepiej spryskaj twarz do prawie całkowitego wyschnięcia. Albo kup olejki eteryczne w aptece i wkrop do hydrolatu.
Maseczki na ściągnięcie sebum to glinki zielone, grashoul, oraz glinki z siarką. Siarka dodawana do maseczek i w żelach do twarzy z kwasem salicylowym.

6. Kwas azelainowy najlepszy w proszku do zrobienia samemu, jedyny chyba kwas na który bakterie się nie uodporniają. Azeloglicyna albo kwas azelainowy. Acnederm niestety na dłuższą metę może podrażniać jeszcze bardziej, jest w formie kremu/maści więc go nie zmywasz tak jak normalny peeling który pozostaje np. do pół godziny na twarzy.
Polecam kwas pirogronowy oraz TCA, na allegro do kupienia za grosze TCA, ale lepiej zacząć od niskiego stężenia. Popatrz sobie w google jakie efekty z trądzikiem są po kwasie TCA.

7. Sprężynka jest bardzo prosta w użyciu wystarczy pokombinować, sama miałam z nią problem. Łap filmik.
https://www.youtube.com/watch?v=1Ie_4rRL3hs

Ooo właśnie zapomniałam wspomnieć o lukrecji która działa antyandrogennie. Piłam ją na początku ale zaprzestałam bo dusiło mnie w klacie.

Ogólnie rzecz ujmując wszelkie zioła, czekanie na działanie, skutki pozytywne widoczne gołym okiem są po długotrwałym piciu. Na początku brałam suplementy, ekstrakty ale w przeliczeniu długofalowym nieopłacało się i nie było efektów więc nakupowałam wory ziół i efekt się pojawił. Wydaje mi się, że zbijanie androgenów to długa praca ale sama zauważyłaś, że efekty są na tyle dobre żeby się nie martwić jednym pryszczykiem
Co jeszcze staraj się unikać słońca a raczej typowego smażenia plackiem bo to nie służy Naszym cerom mam na myśli androgeny i łojotok.

Pytałam powyżej o swędzenie itd bo może masz ŁZS stąd wzmożony efekt wypadania włosów tłusta skóra nieważne po czym itd. Warto tą skórę tłustą odtłuszczać raz-dwa razy dziennie. Chusteczką lub patent na bibułki matujące-papier do pieczenia pociąć i nim otłuszczać

Kiedyś też łykałam olej lniany i z czarnuszki, efekty fajne na początku później wracała norma.
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-21, 13:06   #12
310defc647e16bc7b1bc9b908ffa1d2171ddd06d_6387ee82745bf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 64
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

Cytat:
Napisane przez barbarka95 Pokaż wiadomość
Lepiej kupic darnsoval i codziennie rano i wieczorem stosowac, koszt 30 zl a po uzyciu nakladac olejek z drzewa herbacianego. Miesiac i nie ma sladu po tradziku
jak ktoś ma trądzik z powodu braku lub niedostatecznej higieny i podstawowej pielęgnacji to pewnie taki sposób mu pomoże. jeżeli jednak trądzik to choroba wynikającego z nieprawidłowego funkcjonowania skóry czy organizmu to te sposoby pomogą na równi z wodą święconą.
310defc647e16bc7b1bc9b908ffa1d2171ddd06d_6387ee82745bf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 11:24   #13
aneczkaa90
Rozeznanie
 
Avatar aneczkaa90
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Białostoczek
Wiadomości: 799
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

hej, chciałam zapytać jak sprawdza się aklief? używam go na dekolt i plecy od ok miesiąca (z 1 dniem przerwy bo mam bardzo wrażliwą skórę) jeszcze nie widzę spektakularnych efektów...
__________________
"(...)jak gdybym zamknęła motyla w puszce po landrynkach i spisywała na papierze nutowym trzepot jego skrzydeł tam(...)w blaszanej ciemności, aż by nie ucichł..."

aneczkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 12:07   #14
rkajna
Przyczajenie
 
Avatar rkajna
 
Zarejestrowany: 2022-01
Lokalizacja: Neptune
Wiadomości: 8
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

Hej dziewczyny! Dwa dni temu zaczęłam stosować Aklief jako uzupełnienie terapii Doksycykliną. To dopiero początek drogi, jestem ciekawa jak Wasze wrażenia/efekty po kuracji?
rkajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 14:26   #15
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

Cytat:
Napisane przez rkajna Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Dwa dni temu zaczęłam stosować Aklief jako uzupełnienie terapii Doksycykliną. To dopiero początek drogi, jestem ciekawa jak Wasze wrażenia/efekty po kuracji?
ja stosuje aklief dwa razy w tygodniu od pażdziernika. Jak długo masz stosować?
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 14:55   #16
rkajna
Przyczajenie
 
Avatar rkajna
 
Zarejestrowany: 2022-01
Lokalizacja: Neptune
Wiadomości: 8
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
ja stosuje aklief dwa razy w tygodniu od pażdziernika. Jak długo masz stosować?
Nie znam ostatecznej długości terapii, na razie mam używać 2 razy w tygodniu, potem zwiększyć częstotliwość do 3 razy w tygodniu, a po 3 miesiącach kontrola i wtedy zapadnie decyzja co dalej.
Kilka lat temu stosowałam już miejscowo retinoidy i efekt był żaden, ale ten lek to podobno retinoid nowej generacji, więc testuję.
Jak Twoje wrażenia?

Edytowane przez rkajna
Czas edycji: 2022-01-20 o 14:56
rkajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 18:04   #17
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

Cytat:
Napisane przez rkajna Pokaż wiadomość
Nie znam ostatecznej długości terapii, na razie mam używać 2 razy w tygodniu, potem zwiększyć częstotliwość do 3 razy w tygodniu, a po 3 miesiącach kontrola i wtedy zapadnie decyzja co dalej.
Kilka lat temu stosowałam już miejscowo retinoidy i efekt był żaden, ale ten lek to podobno retinoid nowej generacji, więc testuję.
Jak Twoje wrażenia?
jestem zadowolona, oczywiście skóra troche się łuszczy. Na święta odstawiłam na 1.5 tygodnia i miałam tragedię na twarzy. Jedyne co mnie martwi to to, że latem nie można go stosować.
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-28, 10:55   #18
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
jestem zadowolona, oczywiście skóra troche się łuszczy. Na święta odstawiłam na 1.5 tygodnia i miałam tragedię na twarzy. Jedyne co mnie martwi to to, że latem nie można go stosować.
Można stosować latem, tylko trzeba dbać o fotoprotekcje (kremy 50spf, kapelusze etc.). Zreszta, przy retinoidach trzeba pamiętać o spf caly rok

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-17, 10:28   #19
rkajna
Przyczajenie
 
Avatar rkajna
 
Zarejestrowany: 2022-01
Lokalizacja: Neptune
Wiadomości: 8
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

Hej, już prawie miesiąc stosowania preparatu Aklief i efekt zerowy... oprócz przesuszenia skóry oczywiście. Więc mam pryszcze i łuszczącą się skórę, super Po jakim czasie widziałyście efekty i przy jakim typie trądziku (zaskórniki, podskórne gule, itp)?
Nie mam ciężkiej postaci, ale jak widać stasznie oporną na leczenie
rkajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-17, 17:49   #20
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

ja stosowałam pół roku. Skóra cały czas się łuszczyła, trądzik się zmniejszył, ale nie zniknął całkowicie. Teraz przerwałam stosowanie aklief i stosuje skinoren.
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-18, 11:01   #21
rkajna
Przyczajenie
 
Avatar rkajna
 
Zarejestrowany: 2022-01
Lokalizacja: Neptune
Wiadomości: 8
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
ja stosowałam pół roku. Skóra cały czas się łuszczyła, trądzik się zmniejszył, ale nie zniknął całkowicie. Teraz przerwałam stosowanie aklief i stosuje skinoren.
Mogę spytać z jakim trądzikiem walczyłaś?
Skinoren znam, ale był za słaby dla mnie.
rkajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-18, 11:08   #22
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

mój brat gdy go wysypie używa zwykłej maści cynkowej lub olejku herbacianego.
I dają radę
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-19, 06:52   #23
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Aklief - nowy lek na trądzik

Cytat:
Napisane przez rkajna Pokaż wiadomość
Mogę spytać z jakim trądzikiem walczyłaś?
Skinoren znam, ale był za słaby dla mnie.
Trądzik wieku dorosłego- pojedyńcze, duże, bolesne, sączące się krosty, osadzone głęboko pod skórą.
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-19 06:52:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:00.