Pomocy tabletki anty co zamiast. Źle je znoszę. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-27, 10:32   #1
malaistotka90
Raczkowanie
 
Avatar malaistotka90
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 187

Pomocy tabletki anty co zamiast. Źle je znoszę.


Witam. Chcialabym sie Was poradzic odnosnie metod antykoncepcji poza tabsami i prezerwatywami. Od 3 lat biore tabsy Belara z 2msc przerwa - niby opinie sa super ale ja sie po nich czuje zle.. Pierwsze pol roku znosilam je w miare ok i nie widzialam skutkow ubocznych. Pozniej sie zaczelo... Spadek libido praktycznie do 0, wieczne zmeczenie, pogorszyl mi sie humor nic mi sie nie chce.. Kiedy mialam 2 msc przerwy to wszystko sie zmienilo niestety moj partner srednio znosil prezerwatywy.. Wrocilam do brania tabletek, niestety libido znowu 0. To jest najbardziej uciazliwe bo sex mnie meczy i sie do niego zmuszam... Juz podobno nie ma mniej uciazliwych tabletek niz te bo po tych teiretycznie nie powinno byc spadku libido a jednak jest... Czy macie jakies rady jakies inne metody? Dodam ze tabsy to od zawsze moja jedyna wlasciwie metoda no poza prezerwatywami... Spirali nie chce zakladac bo w ciagu 2-3 lat chcialabym miec dziecko ale nie w ciagu najblizszego roku.
__________________
JJ, Mentor CPG322, 225ml.
Już są
malaistotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 06:22   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Pomocy tabletki anty co zamiast. Źle je znoszę.

Cytat:
Napisane przez malaistotka90 Pokaż wiadomość
Witam. Chcialabym sie Was poradzic odnosnie metod antykoncepcji poza tabsami i prezerwatywami. Od 3 lat biore tabsy Belara z 2msc przerwa - niby opinie sa super ale ja sie po nich czuje zle.. Pierwsze pol roku znosilam je w miare ok i nie widzialam skutkow ubocznych. Pozniej sie zaczelo... Spadek libido praktycznie do 0, wieczne zmeczenie, pogorszyl mi sie humor nic mi sie nie chce.. Kiedy mialam 2 msc przerwy to wszystko sie zmienilo niestety moj partner srednio znosil prezerwatywy.. Wrocilam do brania tabletek, niestety libido znowu 0. To jest najbardziej uciazliwe bo sex mnie meczy i sie do niego zmuszam... Juz podobno nie ma mniej uciazliwych tabletek niz te bo po tych teiretycznie nie powinno byc spadku libido a jednak jest... Czy macie jakies rady jakies inne metody? Dodam ze tabsy to od zawsze moja jedyna wlasciwie metoda no poza prezerwatywami... Spirali nie chce zakladac bo w ciagu 2-3 lat chcialabym miec dziecko ale nie w ciagu najblizszego roku.
Może krążek antykoncepcyjny.
Hormonów jest mniej niż przy tabletkach a skuteczność porównywalna przy prawidłowym stosowaniu.

Albo metoda NRP oparta o LadyKomp.
Też ma wysoką skutecznosć.
W opcji ze planujecie ciążę w dość bliskim czasie, to by miało dodatkowe zalety. Kompletne odstawienie hormonów + powrót do , i dokładne poznanie naturalnego cyklu co może wspomóc w zajściu w ciąże w pożądanym czasie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 12:01   #3
Jogurcikowa
Raczkowanie
 
Avatar Jogurcikowa
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 32
Dot.: Pomocy tabletki anty co zamiast. Źle je znoszę.

Zawsze możesz zdecydować się na inne tabletki antykoncepcyjne. Powiesz ginekolog, że je źle znoisz i wtedy może zaproponuje Ci jakieś inne. Na rynku są dostępne tabletki różnego typu, zawierające różne hormony. Może inna kombinacja będzie na Ciebie działała mniej intensywnie?
Jogurcikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 09:49   #4
malaistotka90
Raczkowanie
 
Avatar malaistotka90
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 187
Dot.: Pomocy tabletki anty co zamiast. Źle je znoszę.

Dziekuję Wam za odpowiedzi. Na razie poprosiłam o przepisanie innych i dostalam Axie. Jestem przy 2 tabletce. Zobaczymy co będzie po nich. Jesli okaze sie ze tak samo zle wtedy pomysle o czyms innym. Sprawdzałam to LadyKomp niestety dosc drogi wydatek jak na raz ale jesli nie bedzie wyjscia to sie zdecyduję
__________________
JJ, Mentor CPG322, 225ml.
Już są
malaistotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 08:24   #5
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Pomocy tabletki anty co zamiast. Źle je znoszę.

A co znaczy, że partner średnio znosił prezerwatywy? Może były źle dobrane?
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 07:05   #6
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Pomocy tabletki anty co zamiast. Źle je znoszę.

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
A co znaczy, że partner średnio znosił prezerwatywy? Może były źle dobrane?
Pewnie po prostu nie lubi, jak większość facetów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 10:49   #7
malaistotka90
Raczkowanie
 
Avatar malaistotka90
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 187
Dot.: Pomocy tabletki anty co zamiast. Źle je znoszę.

To prawda nie lubi do tego raz kupil jakies ciasne durex slimfit i w ogole sie zrazil bo go bolalo bardzo... Nie wiem jak z ta axia moze minimalnie lepiej ale nie widze wiekszej roznicy :/ jedyna dobra strona tabletek to to ze mam regularnie okres i nie boli tak.
__________________
JJ, Mentor CPG322, 225ml.
Już są
malaistotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-10, 10:57   #8
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Pomocy tabletki anty co zamiast. Źle je znoszę.

Cytat:
Napisane przez malaistotka90 Pokaż wiadomość
To prawda nie lubi do tego raz kupil jakies ciasne durex slimfit i w ogole sie zrazil bo go bolalo bardzo... Nie wiem jak z ta axia moze minimalnie lepiej ale nie widze wiekszej roznicy :/ jedyna dobra strona tabletek to to ze mam regularnie okres i nie boli tak.
Nie dziwne, że się zraził po ciasnych. Może spróbujcie zwykłe? XL?
Zwróć uwagę na to, że Ty szukasz różnych tabletek, które nie są obojętne dla Twojego zdrowia, sama ich nie chcesz brać, ale kombinujesz i szukasz, a on zraził się do gumek i koniec. Ty zostajesz z problemem. A nie przeszkadza mu to, że Ty masz zerowe libido i zmuszasz się do seksu? Pewnie nie, bo ma to, czego chce i nic więcej go nie obchodzi. Wiadomo, że facetowi wygodniej bez gumki, ale za jaką cenę?
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-16, 13:06   #9
malaistotka90
Raczkowanie
 
Avatar malaistotka90
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 187
Dot.: Pomocy tabletki anty co zamiast. Źle je znoszę.

Jednak chyba bede musiala zrezygnowac z tabletek bo serio jest zle i wcale nie jest lepiej po axii tylko czemu przez pierwsze pol roku nie miam takich efektow i czemu duzo ludzi bierze i nie ma zerowego libido moze z moim organizmem jest cos nie tak... Do tego zauwazylam ze mam po nich jakis gorszy humor i zmiany nastrojow ale moze sobie to wmawiam moze to nie po tabletkach, sama juz nie wiem... Na ulotce jest napisane ze poglebiaja depresje ale ja nugdy depresji nie mialam wiadomo doly itp byly ale nie ze od razu depresja wiec nie wiem czy jesli nie mam jej to i tak tabsy antykkncepcyjne moga wplywac na hustawki nastrojow..
__________________
JJ, Mentor CPG322, 225ml.
Już są
malaistotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-16, 13:18   #10
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Pomocy tabletki anty co zamiast. Źle je znoszę.

Cytat:
Napisane przez malaistotka90 Pokaż wiadomość
Dziekuję Wam za odpowiedzi. Na razie poprosiłam o przepisanie innych i dostalam Axie. Jestem przy 2 tabletce. Zobaczymy co będzie po nich. Jesli okaze sie ze tak samo zle wtedy pomysle o czyms innym. Sprawdzałam to LadyKomp niestety dosc drogi wydatek jak na raz ale jesli nie bedzie wyjscia to sie zdecyduję
Bez LadyCompa też się da - wtedy cały koszt to kilkanaście złotych wydanych na termometr.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-16, 13:26   #11
malaistotka90
Raczkowanie
 
Avatar malaistotka90
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 187
Dot.: Pomocy tabletki anty co zamiast. Źle je znoszę.

A czy Wiesz moze w jaki sposob mierzyc i czy jest to metoda skuteczna? Poszukałabyn w internecie ale voje sie ze trafie na jakas stronje gdzie bedzie to uproszczone i zrobie cos nie tak. Ja mam bez tabsow mam nieregularny okres
__________________
JJ, Mentor CPG322, 225ml.
Już są
malaistotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-16, 14:23   #12
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Pomocy tabletki anty co zamiast. Źle je znoszę.

Cytat:
Napisane przez malaistotka90 Pokaż wiadomość
A czy Wiesz moze w jaki sposob mierzyc i czy jest to metoda skuteczna? Poszukałabyn w internecie ale voje sie ze trafie na jakas stronje gdzie bedzie to uproszczone i zrobie cos nie tak. Ja mam bez tabsow mam nieregularny okres
Poszła wiadomość prywatna
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 20:10   #13
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Pomocy tabletki anty co zamiast. Źle je znoszę.

Cytat:
Napisane przez malaistotka90 Pokaż wiadomość
Jednak chyba bede musiala zrezygnowac z tabletek bo serio jest zle i wcale nie jest lepiej po axii tylko czemu przez pierwsze pol roku nie miam takich efektow i czemu duzo ludzi bierze i nie ma zerowego libido moze z moim organizmem jest cos nie tak... Do tego zauwazylam ze mam po nich jakis gorszy humor i zmiany nastrojow ale moze sobie to wmawiam moze to nie po tabletkach, sama juz nie wiem... Na ulotce jest napisane ze poglebiaja depresje ale ja nugdy depresji nie mialam wiadomo doly itp byly ale nie ze od razu depresja wiec nie wiem czy jesli nie mam jej to i tak tabsy antykkncepcyjne moga wplywac na hustawki nastrojow..

Masa kobiet fatalnie znosi tę formę antykoncepcji, wiec nie jest tak, ze jakaś inna jesteś. Raczej jesteś standardowa.

Jak najbardziej tabletki mogą wolywać pogłębiające się stopniowo pogorszenie nastroju.
Bardzo częsty skutek uboczny.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-25, 21:06   #14
DracarysDragon
Raczkowanie
 
Avatar DracarysDragon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 72
Dot.: Pomocy tabletki anty co zamiast. Źle je znoszę.

Zdecydowanie inne tabletki np Vines, ktore zawierają mininalną ilość estrogenu i dzialają głównie na progesteronie. Albo w ogole pigułki jednoskladnikowe.
Co do faceta - jesli chce seksu, niech dołoży do tego jakies staranie od siebie i przyzwyczai się do gumek - jesli nie jednych, to drugich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
DracarysDragon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 07:00   #15
Meamia
Raczkowanie
 
Avatar Meamia
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 389
Dot.: Pomocy tabletki anty co zamiast. Źle je znoszę.

Hej Wam!
Ja również odstawiłam tabletki z powodu złego samopoczucia. Brałam je non stop 9 lat. Przez pierwsze lata było nawet ok, libido było, a przede wszystkim czułam się w miarę ok (jestem migrenowcem). Ale od 2-3 lat miałam migreny, z wymiotami i rozwolnieniem nie do zniesiesienia szczególnie podczas brania tabletek placebo. (Brałam 24+4). Naprawdę nie mogłam już tego znieść... Zresztą TŻ ten sam od 10 lat, ja już 31 na karku... Odstawiłam również żeby unormować swoje cykle, bo myślimy powoli o dziecku.

Teraz 3 tygodnie nie biorę tabsów i czuję się jak nowa ja(albo ta z przed brania tabletek) Libido podskoczyło bardzo, do tej pory nie miałam żadnego bólu głowy (a u mnie 3 tyg to już sukces) i po prostu jestem o wiele szczęśliwsza.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Meamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 14:31   #16
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Pomocy tabletki anty co zamiast. Źle je znoszę.

Niech kupi większe gumki, czemu tylko ty musisz się starać, zwłaszcza jeśli po tabsach czujesz się źle? Mnie by było przykro, a też nie mogę tabsów.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 18:09   #17
Milena_kos
Raczkowanie
 
Avatar Milena_kos
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 46
Dot.: Pomocy tabletki anty co zamiast. Źle je znoszę.

ja przytyłam 10 kg przez rok, ale nie mogę odstawić tabletek, bo dzięki nim nie mam problemów z cerą. I tak walczę ze sobą od 2 lat, co ważniejsze, cera czy sylwetka ...
Milena_kos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-18 19:09:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:49.