Tabletki hormonalne. Lekarka vs ulotka. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-08, 22:25   #1
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161

Tabletki hormonalne. Lekarka vs ulotka.


Parę tydz temu byłam u nowej ginekolog. Niestety, ale do tej do której chodzę uda mi się być dopiero pod koniec maja.

Głównym celem wizyty były tabletki anty. Warto wspomnieć ze przez wiele lat miałam silny trądzik z którego wyleczyły mnie również hormony. Brałam diane. Teraz chciałam anty plus zaczeła mi sie psuć cera, wiec uznałam ze fajnie będzie jak i na to pomoże.

W każdym razie lekarka przepisała mi Atywię. Wszystko byłoby ok, ale na ulotce piszę że mam je brać 21 dni + 7 dni przerwy. Problem w tym ze lekarka mi kazała brać bez przerwy 28dni. Na recepcie było tak samo napisane. Dopiero jak aptekarz zwrócił mi uwagę ze coś jest dziwnego w tym to zaczełam się zastanawiać Niestety, ale nie przemyślałam sprawy do końca i zaczełam brać te tabsy

No i teraz mam problem co robić. Brać tak jak lekarka mi kazała czy tak jak jest w ulotce? Oczywiście spytam się mojej ginekolożki co mam dalej robić, ale do wizyty mam jakieś 5tydz No i nie wiem co teraz mam robić. Z jednej strony mówi mi coś ze lekarz wie co robi, ale z drugiej ta ulotka mnie martwi. Dodam ze ta lekarka co pisała mi tą receptę nie wzbudziła mojego zaufania, a do tego była bardzo chamska i każde moje pytanie lekceważyła.

Co byście mi radziły? Brać jak piszę w ulotce czy jak w recepcie? Już nawet nie chodzi o to zeby te tabletki działały tak jak trzeba, ale o to zeby mi nie szkodziły...
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 07:05   #2
Mahaszi
Rozeznanie
 
Avatar Mahaszi
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 520
Dot.: Tabletki hormonalne. Lekarka vs ulotka.

Są dwa rodzaje Atywi, podejrzewam, że lekarka je pomyliła kiedy z Tobą rozmawiała. Jedna ma 21 tabletek, wtedy bierzesz z tygodniową przerwą, druga ma 28 tabletek (7 placebo), wtedy bierzesz bez żadnej przerwy.
__________________
I don't want realism, I want magic!
Mahaszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 08:54   #3
linkinpaark
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 606
Dot.: Tabletki hormonalne. Lekarka vs ulotka.

Zawsze bierzesz 21 tabletek i masz 7 dni przerwy od hormonów. Jest atywia daily i atywia zwykła - w daily jest dodatkowych 7 tabletek placebo(takich zielonych bodajże), które nie mają żadnego działania i bierze się je tylko po to, żeby podtrzymać pamięć o braniu tabletek. Ja je wyrzucałam do kosza
linkinpaark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 10:12   #4
Majkoska
Raczkowanie
 
Avatar Majkoska
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 73
Dot.: Tabletki hormonalne. Lekarka vs ulotka.

W razie w możesz się skonsultować jakoś z tą lekarką? Może faktycznie się pomyliła. Jeśli nie to na pewno będzie w stanie to jakoś uzasadnić, ja chyba ufałabym instynktownie bardziej ulotce.
Majkoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 12:00   #5
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Tabletki hormonalne. Lekarka vs ulotka.

Ulotka, tak jak dziewczyny napisały wyżej, gin się musiała pomylić i wpisała na recepcie nie tą Atywię o której mówiła.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 14:47   #6
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Tabletki hormonalne. Lekarka vs ulotka.

Lekarce chodziło pewnie o Atywię Daily a ty dostałaś zwykłą. Różnica jest taka, że w Daily masz 7 tabletek placebo, a w zwykłej ich nie ma. Działanie jest identyczne bo placebo nie ma żadnej substancji czynnej i równie dobrze można je wywalić. Reasumując - teraz bierzesz 21 tabletek i robisz 7 dni przerwy.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 11:22   #7
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Tabletki hormonalne. Lekarka vs ulotka.

Dzięki za rady dziewczyny.

Szczerze to nawet nie wiedziałam że są dwa rodzaje atywi. Ale jednak mgr farmacji powinien to wiedzieć A on był szczerze zdziwiony tym że mam brać tabletki bez przerwy. Ładne kuku bym sobie zrobiła jakbym brała te tabletki bez przerwy.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-11, 11:33   #8
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Tabletki hormonalne. Lekarka vs ulotka.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Dzięki za rady dziewczyny.

Szczerze to nawet nie wiedziałam że są dwa rodzaje atywi. Ale jednak mgr farmacji powinien to wiedzieć A on był szczerze zdziwiony tym że mam brać tabletki bez przerwy. Ładne kuku bym sobie zrobiła jakbym brała te tabletki bez przerwy.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka



Nic by Ci nie było, żadne kuku, można tak brać tabletki.

Eliminuje się wtedy przerwę na krwawienie z odstawienia i tyle, albo robi tak tylko przez 2-3 blistry w celu przesunięcia krwawienia z odstawienia, jeśli ma wystąpić w niedogodnym terminie.
Na tabletkach i tak nie masz naturalnego cyklu, jajniki nie pracują.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 12:20   #9
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Tabletki hormonalne. Lekarka vs ulotka.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Szczerze to nawet nie wiedziałam że są dwa rodzaje atywi. Ale jednak mgr farmacji powinien to wiedzieć A on był szczerze zdziwiony tym że mam brać tabletki bez przerwy. Ładne kuku bym sobie zrobiła jakbym brała te tabletki bez przerwy.
No był zdziwiony, bo na recepcie miałaś te, które się bierze z przerwą, ot i wsio. Także nie wiem co masz do mgr farmacji


I tak jak napisała cava, żadne kuku by Ci nie groziło.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 13:37   #10
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Tabletki hormonalne. Lekarka vs ulotka.

Wiesz, teraz już chyba większość tabletek ma swojego bliźniaka z placebo. Sama też już nie ogarniam. I wielu farmaceutów też.
I tak jak piszą dziewczyny, nawet gdybyś brała je bez przerwy, to jedyne co mogłoby Cię spotkać, to krwawienie śródcykliczne. Czasami ginekolodzy nawet nie zalecają przerwy - sama jestem tego przykładem. Ze względu na migreny w czasie przerwy, przerwy robiłam raz na kwartał.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-11 14:37:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.