Problemy z sąsiadami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-03, 18:26   #1
becia889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 7

Problemy z sąsiadami


Witajcie,


mieszkam od jakiś 2 lat w fajnym i tanim mieszkaniu razem z chłopakiem. Niestety, dużym problemem są sąsiedzi, a raczej ich dzieci. Na prywatnym i ogólnodostępnym parkingu urządzili plac basen - basen, trampoliny, huśtawki. Ja rozumiem, że dzieci rządzą się swoimi prawami, ale wysłuchiwanie od rana do późnego wieczora robi się nie do zniesienia. Nie potrafią się grzecznie bawić, tylko non stop się po prostu drą. A później na klatce schodowej. Czy można coś z tym zrobić?
becia889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-03, 22:39   #2
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Problemy z sąsiadami

Cytat:
Napisane przez becia889 Pokaż wiadomość
Witajcie,


mieszkam od jakiś 2 lat w fajnym i tanim mieszkaniu razem z chłopakiem. Niestety, dużym problemem są sąsiedzi, a raczej ich dzieci. Na prywatnym i ogólnodostępnym parkingu urządzili plac basen - basen, trampoliny, huśtawki. Ja rozumiem, że dzieci rządzą się swoimi prawami, ale wysłuchiwanie od rana do późnego wieczora robi się nie do zniesienia. Nie potrafią się grzecznie bawić, tylko non stop się po prostu drą. A później na klatce schodowej. Czy można coś z tym zrobić?
Tak, można. Można się przeprowadzić.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 00:10   #3
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Problemy z sąsiadami

Cytat:
Napisane przez becia889 Pokaż wiadomość
Witajcie,


mieszkam od jakiś 2 lat w fajnym i tanim mieszkaniu razem z chłopakiem. Niestety, dużym problemem są sąsiedzi, a raczej ich dzieci. Na prywatnym i ogólnodostępnym parkingu urządzili plac basen - basen, trampoliny, huśtawki. Ja rozumiem, że dzieci rządzą się swoimi prawami, ale wysłuchiwanie od rana do późnego wieczora robi się nie do zniesienia. Nie potrafią się grzecznie bawić, tylko non stop się po prostu drą. A później na klatce schodowej. Czy można coś z tym zrobić?
Parking jest pusty? Mieszkańcy nie mają samochodów? Poczytaj regulamin wspólnoty mieszkaniowej, jeśli teren jest wyznaczony pod parking to ma być parking nie plac zabaw, samowolka to naduzycie i możesz to zgłosić. Poza tym ci za idiota/ idiotka urządza plac zabaw na parkingu.... kalafior zamiast mózgu

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 10:27   #4
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Problemy z sąsiadami

Cytat:
Poza tym ci za idiota/ idiotka urządza plac zabaw na parkingu.... kalafior zamiast mózgu
nie zdziwiłabym się jakby ten parking był zwykłym pozieleniałym skwerem jakich nie brak pod blokami a nie kostką brukową z wymalowanymi miejscami. trochę nie wiem jak zamocowano huśtawkę do bruku, ta musi być stabilna i wkopana w ziemię. trampolina i basen to wiadomo mogą stać bez przeszkód.

natomiast taki urok mieszkania w przestrzeni miejskiej że dzieci musza się gdzieś bawić. autorka mogła mieć pod oknami wydzielony plac zabaw i byłoby to samo tylko oficjalnie byłby to teren rekreacji.

mam wrażenie że to że teraz sporo dzieciaków siedzi przy komputerach, playstation w domach albo z nosami w komórkach oraz to że jest ich mniej (jak dla mnie to akurat dzieci wydaje się być dość sporo bo z kolei w wieku produkcyjnym jest pokolenie wyżu demograficznego) siłą rzeczy na podwórkach i boiskach (już samo to że dzieci często są odwożone do szkół i wszędzie przez rodziców trochę jednak osłabia integrację) niektórych chyba nieźle przewrażliwiło.


nie zazdroszczę autorce hałasów ale fajnie że dzieci bawią się wspólnie pod blokiem , czyli wiodą sportowy tryb życia i się ruszają a nie tylko rosną pod cyfrowym kloszem hodując nadwagę.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-08-04 o 10:29
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 12:00   #5
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Problemy z sąsiadami

Cytat:
Napisane przez becia889 Pokaż wiadomość
Witajcie,


mieszkam od jakiś 2 lat w fajnym i tanim mieszkaniu razem z chłopakiem. Niestety, dużym problemem są sąsiedzi, a raczej ich dzieci. Na prywatnym i ogólnodostępnym parkingu urządzili plac basen - basen, trampoliny, huśtawki. Ja rozumiem, że dzieci rządzą się swoimi prawami, ale wysłuchiwanie od rana do późnego wieczora robi się nie do zniesienia. Nie potrafią się grzecznie bawić, tylko non stop się po prostu drą. A później na klatce schodowej. Czy można coś z tym zrobić?
w którym miejscu stoją te zabawki? na miejscach parkingowych? na przejeździe?
ja poszłabym do spółdzielni, wspólnoty czy kto tam tym zarządza i się dopytała czy to w ogóle zgodne z prawem. jeśli to stoi na parkingu, to na pewno nie. jeśli gdzieś obok parkingu ale formalnie już poza nim, to gorzej. w każdym razie nic innego zrobić nie możesz.
nie ma jakieś terenu w pobliżu bolku gdzie można by to przenieść?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 16:27   #6
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Problemy z sąsiadami

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 22:47
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 19:23   #7
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Problemy z sąsiadami

Rozumiem cię doskonale bo u nas też się dra pod oknami, choć żadnych basenów i trampolina nie mają. Tyle dobrze, że plac zabaw jest 2 bloki dalej. Mnie najbardziej do szału doprowadza jak stoją pod blokiem i dra gęby na matkę czy ojca przez 15 min, dopóki ktoś się nie wychyli
Już kilka razy opieptzylam takiego darciocha, niech se wejdzie do chałupy albo dadzą im tel co by cały blok nie musiał wysluchiwac tych wrzaskow.

Odnośnie twojego problemu to jak dziewczyny mówią sprawdź legalność tego "parku rozrywki" w spółdzielni czy wspólnocie, a potem ewentualnie pozostaje Ci zgłosić gdzieś zagrożenie przejechania bąka na nielegalnym basenie na parkingu (może Straż Miejska ) oczywiście możesz też zgłosić oficjalnie w spółdzielni czy wspólnocie do której należysz uciążliwość tego typu atrakcji pod blokiem, w końcu ludzie bez dzieciaków też mają prawo odpocząć w swoim mieszkaniu. Też muszą to uwzględnić i zastopowac terror dziaciatych na osiedlu
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2019-08-11 o 06:02
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-08, 07:20   #8
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Problemy z sąsiadami

Mieszkam w bloku, który jest ogrodzony i są wyznaczone miejsca prakingowe dla każdego z mieszkańców. Po tym parkingu dzieci biegają, jeżdżą na rowerach, hulajnogach, co raz skończyło się wypadkiem. Oprócz tego samochody są poobijane przez piłki i inne zabawki. Sąsiedzi z bloku naprzeciwko urządzają sobie grilla pod klatką, wynosząc stoły, krzesła i pijąc alkohol tak do 3. Bloki są nowe i zadbane, a czasem mam wrażenie, że mieszka tam patologia...
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie

Edytowane przez Cola_Ola
Czas edycji: 2019-08-08 o 07:39
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 08:09   #9
Roksia88
Przyczajenie
 
Avatar Roksia88
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 21
Dot.: Problemy z sąsiadami

Huśtawki i baseny na parkingu? Dzieci sobie same to rozstawiają? I potem same składają i znowu rozstawiają? Czy to jest tak postawione na parkingu? Nie mogę pojąć o co tu chodzi...
Roksia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 19:24   #10
becia889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 7
Dot.: Problemy z sąsiadami

Jest parking, a obok był kawałek zieleni, dopóki nie zagospodarowali go rodzice dzieciatych Postawili huśtawki ze zjeżdżalnią, dwa baseny, trampolinę, generalnie szum i hałas od samego rana do samego wieczora. Samochody stoją, chociaż "plac zabaw" zajmuje jeszcze dwa miejsca parkingowe - dogadali się z innymi sąsiadami. Czasem nwet boję się, że wyjezdżając saochodem któregoś bombelka potrące, bo chodzą jak chcą i nie uważają. Poza tym, że cały blok dzieciaków, to jeszcze wpadają koledzy z bloku obok ;/ Dodatkowo każdy kąt na klatce i piętrach są zagopodarowane ich zabawkami i rowerkami.
becia889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 20:20   #11
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Problemy z sąsiadami

Możesz zgłosić tarasowanie dróg ewakuacyjnych jeśli rowerki zajmują schody czy cienkie korytarze na klatce i sprawdzić przeznaczenie miejsca gdzie zrobiono plac zabaw.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-09, 09:02   #12
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Problemy z sąsiadami

I co autorko? Zrobiłaś coś w temacie?
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 12:37   #13
Pietrooshka
Raczkowanie
 
Avatar Pietrooshka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Problemy z sąsiadami

Ale... to przeciez po prostu dzieci. Co maja robic w wakacje, gnić przed telewizorem? Zaraz przyjdzie jesień i skonczy sie zabawa na nastepne pare miesiecy.
Pietrooshka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 16:47   #14
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Problemy z sąsiadami

Cytat:
Napisane przez Pietrooshka Pokaż wiadomość
Ale... to przeciez po prostu dzieci. Co maja robic w wakacje, gnić przed telewizorem? Zaraz przyjdzie jesień i skonczy sie zabawa na nastepne pare miesiecy.
Dokladnie

Zakwestionowalabym tylko kwestie bezpieczensta dzieci, a to ze halasuja coz taka ich natura.

Autorko jesli Ci nie odpowiada mieszkanie w bloku zrob wszystko zeby przeniesc sie do domku jednorodzinnego z wlasnym ogrodkiem to nikt nie bedzie halasowac pod oknem

Wolalabym halasujaace dzieci niz imprezowiczow nade mna

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 22:20   #15
becia889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 7
Dot.: Problemy z sąsiadami

Skończy się przed blokiem to zacznie za ścianą. Mówiłam już, że rozumiem, że to są dzieci, ale chodzi mi o to, że są po prostu niewychowane i 24/7 mam jeden wielki raban. I bez urazy, ale te komentarze o przeniesieniu się do domku piszą matki, które uważają, że ich dzieci są najważniejsze i mogą robić co im się żywnie podoba. Też chce mieć dzieci, ale rozumiem też osoby, które mają takiego zachowania po prostu dość.

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Muszę porozmawiać z właścicielm mieszkań, który na razie jest nieosiągalny. Chciałam jeszcze dodać do postu wyżej, że wracając po pracy każdy ma prawo do odpoczynku i inni też to powinni uszanować.
becia889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 23:50   #16
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Problemy z sąsiadami

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Dokladnie

Zakwestionowalabym tylko kwestie bezpieczensta dzieci, a to ze halasuja coz taka ich natura.

Autorko jesli Ci nie odpowiada mieszkanie w bloku zrob wszystko zeby przeniesc sie do domku jednorodzinnego z wlasnym ogrodkiem to nikt nie bedzie halasowac pod oknem

Wolalabym halasujaace dzieci niz imprezowiczow nade mna

Sent from my E5823 using Tapatalk
No ale nie mozna sobie robic dzikiego placu zabaw gdzie sie ma ochote.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 00:44   #17
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Problemy z sąsiadami

Ja nienawidzę dzieci, ale przecież gdzieś się bawić muszą.

To były najlepsze chwilę dzieciństwa takie łażenie i darcie ryja pod blokiem.

Takie uroki życia w bloku.

Teraz mieszkam na osiedlu, gdzie wszędzie są porozwieszane znaki "ZAKAZ GRY W PIŁKĘ", "ZACHOWAJ CISZĘ" itd. No bez kitu, co te dzieci mają robić całymi dniami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 03:17   #18
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 970
Dot.: Problemy z sąsiadami

Zwlaszcza, ze sa wakacje, dzieciaki nie maja co robic, wiec szaleja pod blokiem.

I sie nie dziwie.

Wiem, ze to meczace, ale co zrobisz? Wprowadzajac sie do bloku, wiedzialas ze nie bedziesz sama.

Kup sobie zatyczki do uszu. Nie ma co sie wkurzac, jak dwoma gabeczkami mozna sobie poprawic komfort zycia.

---------- Dopisano o 03:17 ---------- Poprzedni post napisano o 03:15 ----------

Cytat:
Napisane przez becia889 Pokaż wiadomość
Skończy się przed blokiem to zacznie za ścianą. Mówiłam już, że rozumiem, że to są dzieci, ale chodzi mi o to, że są po prostu niewychowane i 24/7 mam jeden wielki raban.
czyli od dwoch lat masz raban za sciana i teraz zaczelo ci to przeszkadzac?
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 18:16   #19
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Problemy z sąsiadami

Ja jestem bedzietną lambadziarą, nie przepadam za dziećmi i rozumiem, że mogą cię drażnić, ale na dłuższą metę nie widzę innego rozwiązania niż poszukać innego lokum. Dzieci nie staną się cichsze, a ściany grubsze. Jak pójdziesz na wojnę z sąsiadami to pewnie efekt będzie taki, że kwasu narobisz. Skoro wynajmujesz mieszkanie to tym bardziej nie jesteś uwiązana. Szukaj innego. Rozumiem, że tanio, ale niestety czasem za swój komfort trzeba dopłacić. U siebie nie mam takiego problemu, a też mieszkam w wielkim bloku w mieście. Tylko nowe budownictwo. Pewnie to ma wpływ roznoszenie się dźwięków. Na rowery i wózki jest osobne pomieszczenie, więc nie ma szans zastawiać coś komuś na klatce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
Czas edycji: 2019-08-10 o 18:17
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-10, 19:01   #20
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Problemy z sąsiadami

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja nienawidzę dzieci, ale przecież gdzieś się bawić muszą.

To były najlepsze chwilę dzieciństwa takie łażenie i darcie ryja pod blokiem.

Takie uroki życia w bloku.

Teraz mieszkam na osiedlu, gdzie wszędzie są porozwieszane znaki "ZAKAZ GRY W PIŁKĘ", "ZACHOWAJ CISZĘ" itd. No bez kitu, co te dzieci mają robić całymi dniami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bawić się w sposób i miejscach do tego wyznaczonych tj. plac zabaw, huśtawki, basen, park itp. To że są to dzieci nie oznacza,
że WSZYSCY okoliczni mieszkańcy maja stać na baczność całymi dniami przez drącą ryja horde bąków. Wolność jednych nie może odbywać się kosztem innych. To dotyczy TEŻ dzieci. Zresztą mogą się bawić nie drąc gęb na okrągło pod oknami wszystkich sąsiadów. Jeszcze niedawno normalne było zostawianiw dzieci samych w domu z kluczem ma szyi bo rodzice pracowali, teraz za to grozi kara więc czasy się zmieniają i oczekiwania sąsiadów również. Terror rozwezeszczanych bąków dla wygody czy z lenistwa rodziców do mnie nie przemawia. Ja nie biegam po osiedlu drąc gębę na maksa, bąki obowiązują takie same zasady. Co mi w ogóle przypomniało akcje z psem z Dnia Świra
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 22:48   #21
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Problemy z sąsiadami

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Rozumiem cię doskonale bo u nas też się dra pod oknami, choć żadnych basenów i trampolina nie mają. Tyle dobrze, że plac zabaw jest 2 bloki dalej. Mnie najbardziej do szału doprowadza jak stoją pod blokiem i dra gęby na matkę czy ojca przez 15 min, dopóki ktoś się nie wyhyli
Już kilka razy opieptzylam takiego darciocha, niech se wejdzie do chałupy albo dadzą im tel co by cały blok nie musiał wysluchiwac tych wrzaskow.

Odnośnie twojego problemu to jak dziewczyny mówią sprawdź legalność tego "parku rozrywki" w spółdzielni czy wspólnocie, a potem ewentualnie pozostaje Ci zgłosić gdzieś zagrożenie przejechania bąka na nielegalnym basenie na parkingu (może Straż Miejska ) oczywiście możesz też zgłosić oficjalnie w spółdzielni czy wspólnocie do której należysz uciążliwość tego typu atrakcji pod blokiem, w końcu ludzie bez dzieciaków też mają prawo odpocząć w swoim mieszkaniu. Też muszą to uwzględnić i zastopowac terror dziaciatych na osiedlu
Wychyli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 22:50   #22
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Problemy z sąsiadami

Cytat:
Napisane przez becia889 Pokaż wiadomość
Jest parking, a obok był kawałek zieleni, dopóki nie zagospodarowali go rodzice dzieciatych Postawili huśtawki ze zjeżdżalnią, dwa baseny, trampolinę, generalnie szum i hałas od samego rana do samego wieczora. Samochody stoją, chociaż "plac zabaw" zajmuje jeszcze dwa miejsca parkingowe - dogadali się z innymi sąsiadami. Czasem nwet boję się, że wyjezdżając saochodem któregoś bombelka potrące, bo chodzą jak chcą i nie uważają. Poza tym, że cały blok dzieciaków, to jeszcze wpadają koledzy z bloku obok ;/ Dodatkowo każdy kąt na klatce i piętrach są zagopodarowane ich zabawkami i rowerkami.
To ostatnie jest niezgodne z prawem i możesz zgłosić do spółdzielni pozastawiane schody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 06:00   #23
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Problemy z sąsiadami

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Wychyli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki adm ort
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 11:00   #24
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Problemy z sąsiadami

Cytat:
Napisane przez becia889 Pokaż wiadomość
Skończy się przed blokiem to zacznie za ścianą. Mówiłam już, że rozumiem, że to są dzieci, ale chodzi mi o to, że są po prostu niewychowane i 24/7 mam jeden wielki raban. I bez urazy, ale te komentarze o przeniesieniu się do domku piszą matki, które uważają, że ich dzieci są najważniejsze i mogą robić co im się żywnie podoba. Też chce mieć dzieci, ale rozumiem też osoby, które mają takiego zachowania po prostu dość.

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Muszę porozmawiać z właścicielm mieszkań, który na razie jest nieosiągalny. Chciałam jeszcze dodać do postu wyżej, że wracając po pracy każdy ma prawo do odpoczynku i inni też to powinni uszanować.
zgadzam się z Tobą... to jest najprawdopodobniej kwestia tamtych dzieci, nie dzieci w ogóle. mam pod oknem bardzo duży plac zabaw, schodzą się tam dzieci z całego osiedla. ale rzadko kiedy jest naprawdę głośno. dzieci się bawią, biegają, jeżdża na rowerach, hulajonagach ale się nie drą. widocznie jednak da się tak wychować dziecko, żeby się dobrze bawiło, i nie przeszkadzalo całej ulicy

z mojego punktu widzenia masz 3 wyjścia:
1) dążyć do zamknięcia tego nielegalnego placu zabaw u własciciela terenu (spółdzielni, wspólnoty czy co to tam u was jest). ale nawet jak się uda, to hałas nie zniknie, tylko przeniesie się gdzieś indziej. '

2) zatyczki do uszu- jest to pewne doraźne rozwiązanie. za 2 tyg zacznie się szkoła, to trochę sie uspokoi

3) zmienić mieszkanie

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2019-08-12 o 11:01
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 12:06   #25
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Problemy z sąsiadami

Cytat:
Czasem nwet boję się, że wyjezdżając saochodem któregoś bombelka potrące, bo chodzą jak chcą i nie uważają
wszystko racja ale bombelki mają prawo spacerować sobie po parkingu.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 12:55   #26
cybilla
Raczkowanie
 
Avatar cybilla
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 33
Dot.: Problemy z sąsiadami

może zgłosić do wspólnoty?
cybilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 21:05   #27
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Problemy z sąsiadami

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
zgadzam się z Tobą... to jest najprawdopodobniej kwestia tamtych dzieci, nie dzieci w ogóle. mam pod oknem bardzo duży plac zabaw, schodzą się tam dzieci z całego osiedla. ale rzadko kiedy jest naprawdę głośno. dzieci się bawią, biegają, jeżdża na rowerach, hulajonagach ale się nie drą. widocznie jednak da się tak wychować dziecko, żeby się dobrze bawiło, i nie przeszkadzalo całej ulicy

z mojego punktu widzenia masz 3 wyjścia:
1) dążyć do zamknięcia tego nielegalnego placu zabaw u własciciela terenu (spółdzielni, wspólnoty czy co to tam u was jest). ale nawet jak się uda, to hałas nie zniknie, tylko przeniesie się gdzieś indziej. '

2) zatyczki do uszu- jest to pewne doraźne rozwiązanie. za 2 tyg zacznie się szkoła, to trochę sie uspokoi

3) zmienić mieszkanie
Cytat:
Napisane przez cybilla Pokaż wiadomość
może zgłosić do wspólnoty?
Wynajmujący czy właściciel ?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 21:20   #28
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Problemy z sąsiadami

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Wynajmujący czy właściciel ?
nie rozumiem pytania
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 21:42   #29
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Problemy z sąsiadami

Autorka tylko wynajmuje i nie jest członkiem spółdzielni. Powinna pogadać najpierw z właściciele mieszkania, bo spółdzielnia raczej nie będzie z nią gadać.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 22:01   #30
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Problemy z sąsiadami

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Autorka tylko wynajmuje i nie jest członkiem spółdzielni. Powinna pogadać najpierw z właściciele mieszkania, bo spółdzielnia raczej nie będzie z nią gadać.
to nie jest pytanie...
z resztą w tym wypadku to niekoniecznie ma znaczenie. sprawa nie dotyczy stricte mieszkania, a nielegalnego zagospodarowania terenu. jeśli autorka nie jest w stanie chwilowo skontaktowac sie z włascicielem, to powinna pójść sama. w najgorszym wypadku nic nie załatwi. nie ma sensu siedzieć z założonymi rękami i czekać, że może właściciel się zainteresuje, kiedy może spróbować sama.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-16 13:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.