Badanie HSG- wątpliwości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-18, 21:52   #1
wiolaelk
Raczkowanie
 
Avatar wiolaelk
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 295
Exclamation

Badanie HSG- wątpliwości


Od roku staramy się z mężem o dziecko, jednak jak dotąd nic z tego nie wychodzi. Po zrobieniu badań hormonalnych i badaniu nasienia lekarz zalecił zrobienie badanie HSG. Znalazłam wątek o tym jak to badanie wygląda, jednak chciałabym się dowiedzieć jak długo trwa i jak się do niego przygotować, tzn. co trzeba ze sobą zabrać i czy powinno się wcześniej zrobić jakieś badania? Bo tak na marginesie to mam wątpliwości co do "prowadzenia naszej sprawy" przez lekarza. Byłam u niego 3 krotnie i oprócz rozmowy i zlecenia badań hormonów i nasienia nic innego nie miałam robionego. Że tak się brzydko wyrażę "nawet do mnie nie zajrzał". czy to jest normalne??
wiolaelk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 14:06   #2
megafonka
Raczkowanie
 
Avatar megafonka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 71
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Cytat:
Napisane przez wiolaelk Pokaż wiadomość
Od roku staramy się z mężem o dziecko, jednak jak dotąd nic z tego nie wychodzi. Po zrobieniu badań hormonalnych i badaniu nasienia lekarz zalecił zrobienie badanie HSG. Znalazłam wątek o tym jak to badanie wygląda, jednak chciałabym się dowiedzieć jak długo trwa i jak się do niego przygotować, tzn. co trzeba ze sobą zabrać i czy powinno się wcześniej zrobić jakieś badania? Bo tak na marginesie to mam wątpliwości co do "prowadzenia naszej sprawy" przez lekarza. Byłam u niego 3 krotnie i oprócz rozmowy i zlecenia badań hormonów i nasienia nic innego nie miałam robionego. Że tak się brzydko wyrażę "nawet do mnie nie zajrzał". czy to jest normalne??
Ja miałam to badanie ok. miesiąca temu. Również "staramy się" lecz w naszym przypadku niemal od początku miałam "monitorowaną" owulację-żeby stwierdzić,ćzy to nie jej brak jest powodem braku ciąży, badanie hormonów, łacznie z tarczycą, i badanie nasienia męża.
Pan doktor, który prowadzi nasze badania od razu skierował nas do przychodni, gdzie takie badanie wykonywane jest pod znieczuleniem ogólnym /zostałam uśpiona/. Koszt wynosił ok. 350 zł. Jedyne co trzeba mieć to skierowanie.W dniu badania oczywiście musiałam być na czczo - nie jeść pić przez min. 6 godzin.Przed badaniem lekarz który je prowadził przeprowadził ze mną krótka rozmowe- czy miewam alergie na jakąś tam /już nie pamiętam / grupę leków, czy miałam jakieś operacje, czy byłam w szpitalu itp. położona mnie na stole i zasnęłam... Należy mieć na uwadze to,że niektóre gabinety nie robią znieczuleń- wtedy w przypadku ewentualnej niedrożności -jak wnioskuję z opisów innych kobiet- może być to bardzo bolesne
Kiedy się budziłam /trochę to trwało-jakieś 15 minut/ nie bolało mnie nic i tylko trochę zawrotów głowy.Najgorszym elementem zabiegu była igła /brr/ i welfrom.
__________________
Jeśli spojrzysz w niebo i zobaczysz kota, który lata nie dziw się : to kot, który lubi ptaki.



Edytowane przez megafonka
Czas edycji: 2008-03-16 o 14:11 Powód: data
megafonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 12:50   #3
0810Ma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8
GG do 0810Ma
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Witam Was!

Mam także skierowanie na badanie HSG (na drożność jajników). Mam wysoką prolaktynę po obiążeniu. Od 3 m-cy się badam i nie dochodzi do owulacji. Biorę teraz Bromergon (1x dz.) i Duphaston między 19 a 23 dniem cyklu. Teraz dr zaleciła mi badanie HSG czy są drożne i badanie nasienia męża. Potem monitorowanie cyklu.
Bardzo chcemy mieć dzidziusia (a nie jestem juz młoda bo mam 42 lata) ale widzę, że nie będzie to takie łatwe!
Boję się tego badania i szczerze mówiąc nawet nie wiem czy jest ono takie konieczne. Mam je wykonać za ok. 2 tyg. i sama nie wiem co mam zrobić ?
Proszę o radę!!!!
Małgosia
__________________
M.M.
0810Ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 15:15   #4
wiolaelk
Raczkowanie
 
Avatar wiolaelk
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 295
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Witam ponownie. Dawno tutaj nie zaglądałam, przyznam się bez bicia, że całkiem zapomniałam o tym wątku.

Droga 0810Ma ja też miałam robione to badanie i sadzę że dzięki niemu teraz mogę cieszyć się naszym maleństwem. Rozumiem Twój strach i obawy, bo bałam się podobnie jak Ty, ale wbrew temu co piszą inni - nie taki diabeł straszny jak go malują. Całe badanie trwa dość krótko. Ja nie miałam żadnego znieczulenia i nie było tak żle. Najgorzej wspominam założenie wziernika,a później samo badanie- wiadomo do przyjemnych nie należy, ale nie jest to też jakieś traumatyczne przeżycie. A uwierz mi ja panikarą jestem straszną- mdleję u dentysty .U mnie wyszło, ze jajowody mam drożne, ale jak mi później wyjaśnił lekarz może być tak, że są "sklejone" minimalne i może nie być to widoczne a samo badanie tj. wpuszczenie kontrastu powoduje ich "rozklejenie". Staraliśmy się o dzidziusia około 2 lat i nic z tego nie wychodziło. Badanie miałam robione jakoś w marcu, 10 kwietnia miałam ostatnią miesiączkę a 25 stycznia tego roku urodziła nam się zdrowa, śliczna córeczka. Także nie zastanawiaj się, uważam że trzeba wykorzystywać każdą ewentualność- a może akurat Wam tez to pomoże. Trzymam kciuki na pewno wszystko będzi edobrze.
wiolaelk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 09:39   #5
0810Ma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8
GG do 0810Ma
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Droga WioluElk!

Wielkie dzięki za odpowiedź! Musze się zmobilizować i iść na to badanie. Cel jest najważniejszy! My nazywamy go "uszatkiem" Jeszcze go nie ma ale wierzę, że się pojawi pomimo kłopotów. Jak miałabyś komunikator (np.GG) to łatwiej byłoby rozmawiać jak oczywiście byś chciała. Mój nr 6989509.

Nie rozpisuję się teraz bo jestem w pracy i sporo roboty.

Miłego długiego weekendu

Małgosia
__________________
M.M.
0810Ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 20:40   #6
Tequillla
Zadomowienie
 
Avatar Tequillla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 235
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

cześć! Mam zaplanowane HSG za tydzień i się boję
Wiolaelk, dzięki za Twój wpis, podnosisz na duchu Staramy się już ponad dwa lata i nic,, może to badanie pomoże.
Tequillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 19:18   #7
wiolaelk
Raczkowanie
 
Avatar wiolaelk
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 295
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Na pewno trzeba być dobrej myśli. Trzymam kciuki. U nas tak jak pisałam było podobmnie i się udało Wierzę ze u Was tez tak bedzie.
wiolaelk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-10, 14:41   #8
Tequillla
Zadomowienie
 
Avatar Tequillla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 235
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Dzięki
Dziś zrobiłam wymaz- badanie czystości pochwy i czekam na wynik. Jeśli będzie OK, to jutro- HSG.
Tequillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 20:26   #9
Bazylia 222
Wtajemniczenie
 
Avatar Bazylia 222
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 957
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Witam

Mialam robione kilka dni tegu hsg w klinice prywatnej w Katowicach, bolam sie strasznie. Dostalam tramal w czopku, ktory na mnie zadzialal dosc mocno. Zakladanie wziernika nie bolalo, ku zdziwieniu lekarza, natomiast wpuszczanie kontrastu tak, ale doslownie przez kilka sekund!! I bylo po sprawie, jajowody drozne, badz tez udoznione. Staramy sie o dzidzie 2,5 roku, wszystkie wyniki badan mamy oki.
Jakbyscie mialy jakies pytania to smialo pisac
Bazylia 222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 11:20   #10
mysia30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 113
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Odświeżam wątek. Mam mieć za dwa tyg. badanie HSG. Zamierzam je robić w prywatnej klinice i zapłacić, byleby mnie nie bolało. Napiszcie mi, jak to jest z tym znieczuleniem:

1. Ono jest miejscowe, czy ogólne? Czy mogę wybrać któreś z nich, czy to jest z góry ustalone jaki rodzaj?

2. Czy jak zakładają to całe "oprzyrządowanie", znieczulenie już działa?

3. Jak dużo wlewają kontrastu?

4. Co się dzieje z tym płynem po badaniu? To znaczy, czy ktoś zadba o to, żebym to jakoś "wydaliła" w sposób komfortowy?

5. Ile osób musi być przy badaniu? (nie chciałabym, żeby zbyt wiele osób to obserwowało, skoro nie jest to potrzebne)

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi!
mysia30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 12:32   #11
wiolaelk
Raczkowanie
 
Avatar wiolaelk
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 295
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

hm... ja badanie miałam robione ponad dwa lata temu, więc nie bardzo pamiętam, ale znieczulenia chyba nie miałam, nie kojarzy mi się ,więc w tej kwestii się nie wypowiem. co do zakładania "oprzyrządowania", to mnie bolało najbardziej, ale myślę, że to zależy od lekarza jak to zrobi. poźniej, przed samym porodem tez miałam to zakładane, ale robił to ktoś inny i bólu nie było żadnego, a wspominając poprzednie badanie bałam się strasznie. wpuszczanie samego kontrastu nie było bardzo bolesne ale dość nieprzyjemne (ogólnie dało się wytrzymać). Po badaniu nie miałam żadnych zabiegów, by kontrast wydalić. Po prostu chyba jakoś samoistnie się go pozbywamy, kazano mi tylko jakiś dłuższy czas- już teraz nie pamiętam jaki poleżeć i jeszcze tego samego dnia byłam w domu. Przy badaniu oprócz mnie był lekarz który wpuszczał ten kontrast i druga osoba która zajmowała się obsługą urządzenia które rejestrowało to badanie.
pozdrawiam i życzę powodzenia.
wiolaelk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-14, 15:18   #12
mysia30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 113
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Bardzo Ci dziękuję Myślę, że jakoś to będzie, będę dobrej myśli
mysia30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 10:34   #13
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Cytat:
Napisane przez mysia30 Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję Myślę, że jakoś to będzie, będę dobrej myśli
mysia kiedy plaujecie hsg? ja takze buszuje po necie i szukam informacji - strasznie boje sie tego badania
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 20:13   #14
GabrielaP
Raczkowanie
 
Avatar GabrielaP
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 101
Wyślij wiadomość przez MSN do GabrielaP
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Dziewczyny ja też mam mieć robione HSG i trochę się boję. Mam pytanie ile to kosztuje?
__________________
Teraz już JEDNO nie dwoje
GabrielaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 18:17   #15
Messuah
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 893
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Dzeiwczyny mam takie pytanie jezeli raz już zaszłam w ciaże (ale niestety okazało sie ze jej pusty pecherzyk płodowy) to czy jest sens robic hsg ?

staram sie o dziecko po # i na razie nic nie wychodzi badania mam super i maz tez
Messuah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 20:55   #16
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Messuah Pokaż wiadomość
Dzeiwczyny mam takie pytanie jezeli raz już zaszłam w ciaże (ale niestety okazało sie ze jej pusty pecherzyk płodowy) to czy jest sens robic hsg ?

staram sie o dziecko po # i na razie nic nie wychodzi badania mam super i maz tez
Nie ma sensu robić hsg ponieważ to badanie służy do oceny budowy narządu rodnego a nie badania przyczyny pustego jaja płodowego. Lekarz musi zdecydować czy są wskazania do hsg w twoim przypadku.
Trzymam kciuki aby w końcu się udało

Edytowane przez Nanusia76
Czas edycji: 2012-04-17 o 20:58
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 10:37   #17
Messuah
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 893
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Nie ma sensu robić hsg ponieważ to badanie służy do oceny budowy narządu rodnego a nie badania przyczyny pustego jaja płodowego. Lekarz musi zdecydować czy są wskazania do hsg w twoim przypadku.
Trzymam kciuki aby w końcu się udało
Przyczyna to prawdopodobnie moja tarczyca ale już jest ok
Messuah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 20:14   #18
happyfun
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Dziewczyny mnie też czeka badanie HSG. Jutro mam zadzwonić i się umówić na termin. Więc jak będę już po to napiszę o moich odczuciach. Strasznie się bałam tego badania, ale po przeczytaniu waszych wypowiedzi moje obawy są mniejsze.
Staram się z mężem o dzidziusia od ponad 1,5 roku. Po pół roku starań i badaniach stwierdzono u mnie PCO i podwyższony poziom prolaktyny. Poziom prolaktyny mam już w normie bo biorę Bromergon na jej obniżenie. Jednak ze względu na policystyczne jajniki mam nadal problemy z owulacją. Owulację miałam stymulowaną Clostybegitem ale nie zawsze on działał (miałam monitoring owulacji). Pomimo tego że średnio 1 raz na 3 cykle miałam owulację w ciążę nie zaszłam. Po przeczytaniu wypowiedzi na forum myślałm, że może mam przytkany jajowód i miałam nadzieję, że badanie HSG udrożni go.
Jednak dzisiaj odebrałam wyniki badań hormonalnych FSH, LH, estradiol, prolaktyna, które powtarzałam. Okazało się, że przez pomyłkę zrobiłam napisałam w karcie że chcę zrobić badanie testosteronu a nie prolaktyny. No i wyszło, że mam za wysoki poziom.
Lekarz nie mówił mi żebym zrobiła te badanie, a zupełnie przez przypadek okazało się, że ten testosteron mam za wysoki. Na wizytę u gin muszę czekać jeszcze 3 tygodnie. Ale martwię się tym testosteronem. Czy któraś z was miała za wysoki ten hormon? Jeśli tak to czy ma on duży wpływ na problem z zajściem w ciążę? Co lekarze przepisują na jego obniżenie?

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Messuah Pokaż wiadomość
Przyczyna to prawdopodobnie moja tarczyca ale już jest ok

Mam jeszcze pytanie odnośnie tarczycy. Lekarz nie powiedział mi żebym ją zbadała i że ma on wpływ na problem z zajściem w ciążę. Możesz napisać coś o tym badaniu tarczycy? Jakie badanie robiłaś?
happyfun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 11:47   #19
Fashioncode_pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 8
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Witam miałam badanie HSG w zeszłym roku i nie ukrywam, że dzięki niemu pod koniec miesiąca spodziewamy się narodzin naszej córki. Ogromy stres przed badaniem. Najlepiej wykonać prywatnie bo trafienie z terminem na badanie w szpitalu państwowym graniczy z cudem! Badanie ze znieczuleniem ponieważ w razie komplikacji boli. Udało nam się znaleźć super poradnię w Lublinie na Zana. Płatność 500 zł ale było warto, super specjaliści. Dzięki doktorowi udało się udrożnić jajowód i dwa miesiące póżniej zaszłam w ciążę. Bez tego badania nie byłoby szans jak się okazało po czasie.
Fashioncode_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 16:52   #20
yokod
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 5
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

DZIEWCZYNY!!! NIE TAKI DIABEL STRASZNY.....
Mialam to badanie rok po laparoskopii (torbiele okolojajowodowe) celem stwierdzenia czy jajowody sie nieposklejaly. Naczytalam sie w necie i tylko sie zestresowalam.. ze bol ze znieczulenia ze lewatywy itd itp.. Mialam robione panstwowo we Wloszech.. Pielegniarka mnie zagadala a lekarz powiedzial ze wsadza wziernik kiedy poczulam cokolwiek to bylo juz w trakcie pompowania kontrastu (skurcze macicy jak przy okresie)... Nie ma co panikowac tylko isc !!!!!!!!!!!! Dodam ze nie mialam zadnego znieczulenia lewatyw srodkow uspokajajacych i poszlam po sniadaniu.. Lekarz jedyne co powiedzial ze bedzie to uczucie podobne do badania cytologicznego.. I mial racje...
yokod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 14:49   #21
Lybra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 21
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Fashioncode_pl Pokaż wiadomość
Udało nam się znaleźć super poradnię w Lublinie na Zana. Płatność 500 zł ale było warto, super specjaliści.
Witajcie,
szukam możliwości zrobienia tego badania ze znieczuleniem w okolicach Śląska - czy znacie może takie miejsce?

Jeżeli mi się nie uda to mam prośbę o podanie dokładnych namiarów na przychodnie w Lublinie, jakie są wymagania przed badaniem?

Z góry dziękuję za pomoc!
Lybra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 08:23   #22
Fashioncode_pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 8
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Witam! Przychodnia Top Medical ul. Zana 29 Lublin. Jeśli chodzi o przygotowanie to do znieczulenia kilka godzin bez jedzenia i picia, wywiad z anestezjologiem przed i tyle. Wymagań żadnych nie było, pamiętam, że trzeba być do 10 dnia cyklu. Ustalając termin trzeba się wstrzelić między koniec miesiączki a 10 dzień cyklu.
Pozdrawiam i powodzenia
Fashioncode_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 14:03   #23
Olala87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 37
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

DLA WSZYSTKICH TYCH, KTÓRE SZUKAJĄ INFO NA TEMAT HSG:
Badanie straszne! Bardzo bolesne! dostałam ketonal w kroplówce (miał mi pomóc, znaczy się chyba zmniejszyć ból) równie dobrze mogłam w domu wziąć apap lub ibuprom, na to samo by wyszło. To straszne ,że w XXI wieku przeprowadzają takie badanie "na żywca" Czułam się jak kawał mięsa ,który zostaje rozerwany, ciężko to opisać.... Na szczęście takie badanie wykonuje się raz w życiu, gdybym wiedziała jak to boli, zapłaciłabym każdą sumę pieniędzy aby wykonać te badanie prywatnie i w znieczuleniu. Diagnoza jajowód niedrożny (prawego brak) 24luty wizyta w klinice i zaczynamy starania z in vitro.
Olala87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 15:49   #24
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Olala87 Pokaż wiadomość
DLA WSZYSTKICH TYCH, KTÓRE SZUKAJĄ INFO NA TEMAT HSG:
Badanie straszne! Bardzo bolesne! dostałam ketonal w kroplówce (miał mi pomóc, znaczy się chyba zmniejszyć ból) równie dobrze mogłam w domu wziąć apap lub ibuprom, na to samo by wyszło. To straszne ,że w XXI wieku przeprowadzają takie badanie "na żywca" Czułam się jak kawał mięsa ,który zostaje rozerwany, ciężko to opisać.... Na szczęście takie badanie wykonuje się raz w życiu, gdybym wiedziała jak to boli, zapłaciłabym każdą sumę pieniędzy aby wykonać te badanie prywatnie i w znieczuleniu. Diagnoza jajowód niedrożny (prawego brak) 24luty wizyta w klinice i zaczynamy starania z in vitro.
Nie jest to komfortowe badanie, to fakt, ale są osoby, które to badanie znoszą. Ja nie miałam żadnego znieczulenia przed hsg (też miałam je "na żywca"), nie łykałam też nic przeciwbólowego, miałam jedynie podaną tabletkę rozkurczową. I przeżyłam. Bolało ok minuty (tak jak podczas okresu), w momencie przepływania kontrastu. Miałam niedrożny jeden jajowód, który został przepchany.
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 17:15   #25
odile86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 13
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Co do badania hsg dostawałyście sam opis - wynik, czy również zdjęcia?
odile86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 19:10   #26
db1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Witam. Mam pytanko związane z hsg bo przeszukałam już masę stron i na ten temat nic nie znalazłam a w zasadzie chodzi o to że miałam zlecone to badanie ale w trakcie jego wykonywania przerwano ze względu na "dziwną" budowę i brak możliwości "zamocowania" całej aparatury. Czy któraś z Was miała tak samo? Co teraz?
db1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 16:06   #27
monalej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Miałam wczoraj HSG w Lubline na Jaczewskiego, badanie przebiegło szybko. Po przyjęciu do szpitala i przebraniu się w piżamę na oddziale położna przeprowadziła ze mną ankietę (pytania o stan zdrowia, leki, itp.), następnie zbadał mnie lekarz i poszliśmy do pracowni RTG. Musiałam położyć się na brzegu stołu, a że nie było żadnych podpórek pod nogi i mi zwisały to lekarz kazał mi oprzeć nogi na swoich kolanach, także komicznie to wyglądało, wprowadził "cewnik" przez który był podany kontrast. Przyszedł radiolog z 2 stażystami i zrobili zdjęcia. Nie odczułam żadnego bólu, może dlatego że jajowody były drożne, mój lekarz - dr Skorupski - Polecam! nie opuszczał mnie ani na chwilę także już na samym zabiegu nie czułam strachu ani skrępowania.
monalej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 23:30   #28
opiniahsg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Polecam laparoskopie a nie hsg

Miałam robione hsg w 2016 roku, wyszło że mam niedrożne oba jajowody, zostałam skierowana na laparoskopię i wykazało, że mam oba jajowody drożne, że cały czas były drożne, hsg się myliło.
Diagnoza po laparoskopii - zrost jajnika.
opiniahsg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 12:27   #29
niulkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 15
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

To badanie strasznie mnie bolało... najgorszy ból jaki w życiu doświadczyłam. W trakcie badanie jeden jajowód się udrożnił drugi niestety nie. Nigdy więcej się temu nie poddam. Moje mysli w trakcie badania krążyły wokół tego, że nie chce być w ciąży, bo nie wytrzymam bólu porodowego...
Zazdroszczę tym kobietom, co jakoś normalnie to przetrwały, a jest ich o wiele więcej niż tych co mają tak złe doświadczenie co ja.
Jeśli podczas badania udrożnia się jajowód pojawia się ten ból, zastanawiam się czy też boli gdy są one zapchane i się nie udrażniają. Nie wiem czy ten ogromny ból przypisać tylko temu jajowodowi który się udrożnił, czy też temu, który się "nie przepchał"??
niulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-01, 14:32   #30
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Badanie HSG- wątpliwości

Miałam niedawno to badanie, na NFZ w szpitalu, przyjeli mnie o 8, wypisali o 12, klasyczna metoda pod RTG bez zadnego znieczulenia.

nie było źle- dyskomfort i uczucie ciągnięcia przy zakładaniu całego sprzętu, ból jak na @ przy wpuszczaniu kontrastu, 2 minuty i po krzyku. jajowody na szczęście drożne.

grunt to doswiadczony lekarz, ponoc nie kazdy umie nawet ten sprzęt zamocować...
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-21 10:05:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:00.