Jak rzucić palenie papierosów??? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-13, 16:17   #31
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

Cytat:
Napisane przez zakochana w M Pokaż wiadomość
Być może po prostu palic mi sie chciało i to bardzo
Rozumiem, ze sie Tobie chcialo, tylko to fizycznie niemozliwe, zeby to byla nikotyna
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 17:06   #32
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

Żeby wszystko przychodziło mi tak łatwo jak rzucenie palenia, to byłoby bosko w moim życiu.

Rzuciłam z dnia na dzień, choć tego wcale nie planowałam, po prostu coś mnie napadło. Pewnego dnia uznałam że nie chcę dalej palić, głównie z powodu smrodu tytoniowego... Wytrzymałam 1 dzień, pomyślałam że skoro dało się wytrzymać 1 dzień, da się i wytrzymać więcej. No i nie palę 2 lata, a paliłam huhu z 10?

Na otuchę potencjalnym rzucającym napiszę, że niestety czasami mnie ciągnie do zapalenia sobie, zwłaszcza jak się nawarstwiają stresy i nerwy... No i bywa tak, że raz na jakiś czas [najczęściej weekend-sobota] wezmę do ust fajorkę i ją wypalę. Czyli tak się uwolniłam w 90% od nałogu, ale dobre i tyle.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 07:47   #33
aram55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 277
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Co do meritum - zadnych gum itd., czy tym bardziej metod bardziej ekstremalnych typu elektrowstrzasy nie probowalem. Po prostu, uznalem, ze ze wzgledow zdrowotnych i przez zapach/smrod nie chce palic, wypalilem ostatnia paczke i tyle. Trzeba naprawde chciec i nie zlamac sie w pierwszych kilku dniach, pozniej jest z gorki. Aha, tez duzo zalezy od tego ile palisz, im wiecej, tym trudniej rzucic. Powodzenia
Z tych samych względów chciałabym rzucić, ale jak to zrobić - nie mam pojęcia
Palę długo, zdecydowanie za długo.........aż wstyd przyznać się.
Wiem, że muszę rozstać się z tym śmierdzacym nałogiem, ale na razie nie udało mi się.
Że też nie wymyślono leku na głupotę............
aram55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 10:32   #34
kitsh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 482
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

Cytat:
Napisane przez aniko 23 Pokaż wiadomość
gorzej jednak z przyzwyczajeniami...
o tak, uwielbiam usiąść w kawiarni z kawą, gazetą i papierosem...

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Pokaż wiadomość
Też bym rzuciła...ale w sumie to nie chcę
Nie chcesz? Ja po prostu lubię puścić dymka
Ale wlasnie się zebrałam w sobie i próbuję jak to będzie
boje się, że złapie mnie stres przed ustnymi maturami i koniec z moim postanowieniem
__________________
fashionfashionfashionfashion
kitsh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 10:35   #35
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

Paliłam skutecznie kilka lat.....i pewnego dnia po imprezie czułam się źle, fatalnie wrecz jak wrak......w ciągu imprezy wypaliłam ponad pakę....na drugi dzień kac, i to uczucie trampka....powiedziałam stop!!!!! zrobiłam sobie suwaczek ze nie palę i szczerze?to mnie motywuje. to i silna wola. Korci, owszem, ale mimo wielu pokus, trwam w swoim postanowieniu. Trzymam kciuki
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 21:24   #36
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

Cytat:
Napisane przez kitsh Pokaż wiadomość
o tak, uwielbiam usiąść w kawiarni z kawą, gazetą i papierosem...
Te sa najgorsze - przy porannej kawie, na swiezym powietrzu przy piwku itd.; ale da sie bez nich zyc, naprawde
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 23:15   #37
kamalaska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 446
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

oj boli!bez papierosow ciezko. rzucalam chyba z 10 razy
kamalaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 11:17   #38
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

Cytat:
Napisane przez kiniaczeq Pokaż wiadomość
kup paczke papierosów i ją wywal do kosza, drugi raz będzie Ci żal kasy na kupienie ich bo będziesz pamiętała co zrobiłaś z poprzednią

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
Taką radę chyba może dać tylko osoba, która nie paliła i nie rozumie
...
Dlaczego? coś w tym jest piszę z własnego doświadczenia. 2 stycznia wstałam, otworzyłam paczkę fajek, zapaliłam peta i zgasiłam. Powiedziałam sobie dosyć. Wszystkie fajki wylądowały w kibelku szczętnie zmięte. Ja miałam satysfakcję , że sama z własnej woli ich się pozbyłam. Byłam z siebie dumna i jestem do teraz. Od tamtej pory nie miałam papierosa w ustach

Motywacja była jedna - nie chciałam śmierdzieć ani ja ani moje mieszkanie, żal mi było, że w wypachnione włosy po godzinie nadają się do mycia, paluchy są żółte jak u żura, ciuchy śmierdzą a ja jestem zniewolona ciągłą mysla o papierosie.


Rzucajcie dziewczyny i chłopaki, szkoda życia
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 12:56   #39
Natek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

Dziś zajrzałam tutaj po wsparcie. Wczoraj postanowiłam a od dziś realizuję. Mam nadzieję,że przetrwam.Pierwsza przeszkoda: popołudnie w pracy wśród palących. Zobaczymy jak pójdzie.
Palę od ponad 10 lat ale chyba nadszedł ten czas.
Natek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 07:20   #40
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 915
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

Hmm....silna wola to jedno ...trzeba naprawdę ja mieć
Chciałam zapytać czy któraś z was używała słynnych plastrów czy gum nicorette? I przez jaki okres czasu? Z tego co juz wiem stosujac ta metode na rzucenie palenia sa objawy checi zapalenia papierosa ale to tez trzeba dobrac odpowiednie specyfiki , choc tez wiem ze zdarzaja sie przypadki gdzie ludzie po takiej kuracji , nie palili ale po jakims czasie po skonczeniu wracali do palenia. Chcialam poznac wasze zdanie , bo u mnie z silna wola to cienko , nie raz sie przekonalam...chyba ze autentycznie mnie przekonacie do silnej woli ze sama ktoregos dnia wstane i powiem sobie ''dosc''
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 09:07   #41
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

Cytat:
Napisane przez renekmgb Pokaż wiadomość
Też dodam coś od siebie Pierwszy raz rzucałam z tabexem i owszem pomógł, nie paliłam przez 3 miesiące ale znowu zaczęłam. Drugi raz mimo, że miałam jeszcze tabex postanowiłam spróbować bez żadnych wspomagaczy i nie paliłam przez pół roku ale znowu zaczęłam Trzeci raz przeczytałam książkę "Łatwy sposób na rzucenie palenia", czytałam ją powoli i w trakcie czytania nie paliłam przez tydzień i jeszcze 3 tygodnie po przeczytaniu ale na imprezie znowu zapaliłam i już "po ptokach" Znowu postanowilam nie palić i od wczoraj się męczę, chyba drugi raz zacznę czytać tę książke bo wcześniej mi pomagała Jeśli ktoś chce, mogę przesłać e-booka na maila bo już dokładnie nie pamiętam skąd ją ściągałam.
Hej!! Ja bym poprosiła książeczkę elunia0209@wp.pl trzeba coś zrobić z tym świństwem
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-04, 21:49   #42
Dorothy1987
Raczkowanie
 
Avatar Dorothy1987
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 253
Exclamation Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

Hej. Ja nie palę już 4 dzień A jak to się zaczęło? Obudziłam się w sobotę rano (po piątkowej imprezie zakrapianej litrami alkoholu i wyjaranymi kilogramami fajek) z ogromnym bólem głowy! Miałam takiego "kapcia", że myślałam, że wykituję! Wstałam, spojrzałam na pogięta paczkę fajek, przeliczyłam wydaną kasę i powiedziałam DOSYC! Mam takie obrzydzenie, że nie mogę patrzec na kogoś kto pali, odzyskałam smak i węch (naprawdę, to żadna ściema), a przede wszystkim teraz stac mnie na więcej przyjemności np. nowy lakier do paznokci. Mimo, że nie palę dopiero od 4 dni to wiem, że już więcej nie zapalę! Bo tak się mówi "Chociaż macha", ale tak się zaczyna od nowa palic!
Dorothy1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 22:38   #43
Dorothy1987
Raczkowanie
 
Avatar Dorothy1987
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 253
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

Cytat:
Napisane przez joanna317 Pokaż wiadomość
A znacie może kogoś, kto użył hipnozy przy rzucaniu palenia?
Niestety jak do tej pory nie znam nikogo kto by próbował się zahipnotyzowac
Dorothy1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 19:11   #44
Jakubb1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

Mam zamiar od poniedziałku rzucić palenie Palę już ponad 10 lat. Ze wszystkich licznych minusów palenia dla mnie najgorsza jest fatalna cera. Mam strasznie bladą/szarą/ziemistą cerę, mocne cienie pod oczami (jako facet mam gorzej od kobiet bo za kobietami stoi przemysł kosmetyczny ) Na zdjęciach wyglądam jak trup. Mam olbrzymią nadzieję, że po jakimś czasie po rzuceniu moja twarz nabierze kolorów/wyrazu. Najgorsza podczas rzucania będzie zapewne kwestia przyzwyczajeń. Zawsze np. podczas wychodzenia z domu odpalałem papierosa, i na pewno będzie mi bez tego ciężko. Aktualnie mam idealne warunki do rzucenia palenia bo mam taka pracę, że przez kilka najbliższych miesięcy nie będę miał kontaktu z palącymi, nie będzie imprez. I raczej nie będę miał żadnych stresów i nerwów

Powiedziałem też sobie, że jak już czeka mnie nieuniknione cierpienie to upiekę więcej pieczeni na jednym ogniu i od razu zrezygnuję ze słodzenia kawy i herbaty, ogólnie z cukru rafinowanego.
Jakubb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 14:01   #45
sundee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 74
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

del
__________________
(...)Wszystko płynie powoli,
jakby się zatrzymał czas
Kropla za kroplą na mnie spada,
nagle deszcz jak płomień zgasł.(...)


Edytowane przez sundee
Czas edycji: 2017-12-12 o 14:12
sundee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 12:21   #46
FridaKalho
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 100
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

Może jakaś terapia? Sama nie wiem, jeżeli długo się pali, to chyba ciągle kusi mimo wszystko?
FridaKalho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-13, 10:09   #47
LadyPizza
Przyczajenie
 
Avatar LadyPizza
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 9
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

Nie wiem od czego jest to zalezne, ale... ostatnio po prostu odechcialo mi sie palic. Paliłam od 16. roku życia a teraz po prostu nie odczuwam potrzeby zapalenia nawet jak jestem częstowana. Ktoś też tak mial?
LadyPizza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-19, 16:18   #48
Haniahella
Raczkowanie
 
Avatar Haniahella
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 199
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

silna wola
najlepiej zaczac jak jest sie przeziebonym i tak czlowiek nie ma ochoty palic i otem bedzie corz latwiej
Haniahella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-23, 17:02   #49
szara_bluzka
Raczkowanie
 
Avatar szara_bluzka
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 330
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

Ja po prostu stwierdziłam, że nie kupuje następnej paczki.
szara_bluzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-23, 17:15   #50
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

Moją metodą było rzucanie, aż do skutku i jak widać w końcu mi się udało na dłużej. Rzucałam miliony razy, ale zawsze w końcu tęskniłam. Teraz nie tęsknię. Na drugi dzień po rzuceniu wyszłam biegać Takiej figury jak wtedy nigdy nie miałam - teraz tak sobie wspominam Trzymam kciuki, nikt tego za Ciebie nie zrobi!
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 20:47   #51
NinaZgor
Raczkowanie
 
Avatar NinaZgor
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 324
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

Moja metoda, zero podstaw naukowych, ale mi pomogła:

Etap 1: zakup e-papierosa z sensownym smakiem olejku (nie wymiotne marakuje i arbuzy, a np. neutralna świeża mięta/mentol) o mocy porównywalnej do kalibru dotychczas palonych papierosów. Przyzwyczajanie się do zmiany. Skutek tego etapu: po niedługim czasie zaczynasz czuć jak bardzo zwykłe papierosy śmierdzą - to już dobra refleksja.

Etap 2: stopniowe zmniejszanie mocy olejku aż do palenia wersji 0 (zero) mg przez długi czas (kilka, kilkanaście tygodni).

Etap 3: odstawienie całkowicie e-papierosa i KONIECZNIE pozostawienie go w szufladzie z zapasowym olejkiem zero mg na wypadek niespodziewanego "kryzysu", który może nastąpić po 3 dniach, roku, albo tak jak u mnie niestety - po dwóch latach. Nie wolno wtedy nawet pomyśleć o poczęstowaniu się papierosem od kogoś, a z pewnością nie wolno kupować swojej paczki.

Efekt: czasem gdy mnie raz na dłuuuugi czas pociągnie do zapalenia, sięgam jednorazowo po e-papierosa z zerowym olejkiem i tyle. Druga sprawa: papierochy tak mi obecnie śmierdzą, że ich z pewnością nie tknę i uciekam z miejsc zadymionych oraz od ludzi z oddechem palacza.

Olejki są również krytycznie niezdrowe, ale przy ogromie minusów tradycyjnych śmierdziuchów i traktując to jako etap do odstawienia to ma to sens. Finał jest taki, że nie zapalę tradycyjnej fajki bo najprawdopodobniej zwymiotowałabym od razu zatem u mnie wyjściowy plan się sprawdził. Może komuś to pomoże, gdy inne metody zawiodą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaZgor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-04, 15:45   #52
putup
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

Moje drogie, ja nie palę ale mój facet tak. Śmierdzi mi dosłownie wszystko, nawet jak nie pali w danej chwili to ja i tak czuję papierosy. Mam wrażenie, że mój nos jest wyczulony nawet na gram dymu papierosowego. Najgorsze jest to, że staramy się o dziecko już ponad rok i zaczynam się zastanawiać, czy przypadkiem to palenie nie ma wpływu na jego płodność..
putup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-05, 03:38   #53
NinaZgor
Raczkowanie
 
Avatar NinaZgor
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 324
Dot.: Jak rzucić palenie papierosów???

Cytat:
Napisane przez putup Pokaż wiadomość
Moje drogie, ja nie palę ale mój facet tak. Śmierdzi mi dosłownie wszystko, nawet jak nie pali w danej chwili to ja i tak czuję papierosy. Mam wrażenie, że mój nos jest wyczulony nawet na gram dymu papierosowego. Najgorsze jest to, że staramy się o dziecko już ponad rok i zaczynam się zastanawiać, czy przypadkiem to palenie nie ma wpływu na jego płodność..
Ma wpływ, naturalnie negatywny.

Ale zapewne mu nie przemówisz. Musi sam chcieć rzucić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaZgor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-05 04:38:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:30.