Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-10, 11:08   #1
$ylwu$
Zadomowienie
 
Avatar $ylwu$
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 655
GG do $ylwu$

Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(


Witam!
Jestem tegoroczną maturzystką i zdaję maturę z angielskiego, co prawda na podstawie, ale to wymaga odemnie pewnych umiejętności... Otóż, ogólnie u mnie z angielskim nie jest źle, zasób słów mam w miarę dobry, z gramatyką też nie kuleję, ale problem stanowi u mnie rozumienie ze słuchu. Ci, którzy mówią czystą angielszczyzną mają taki specyficzny akcent, którego za cholerę nie potrafię rozszyfrować ostatnio miałam kartkówkę, dostałam 1, a wszystko przez to że po prostu nie zrozumiałam ani słowa z tego, co tamci z płytki CD gadali...
Mam jeszcze pół roku na to, aby nabyć umiejętności rozumienia ze słuchu, a pozatym przyda mi się to nie tylko na maturze ale i zapewne w życiu. I problem w tym, że kompletnie nie wiem, jak mam sobie pomóc i jestem pełna obaw co do tej matury
I dlatego zwracam się do Was a pytaniem: czy Wy również miałyście taki problem i czy poradziłyście sobie jakoś z nim? Macie jakieś sposoby na poprawienie wyników w rozumieniu ze słuchu?
Z góry dziękuję za podsunięcie pomysłów
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu.
Czas i tak upłynie "
______________________

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 11:22   #2
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

Cytat:
Napisane przez $ylwu$ Pokaż wiadomość
Witam!
Jestem tegoroczną maturzystką i zdaję maturę z angielskiego, co prawda na podstawie, ale to wymaga odemnie pewnych umiejętności... Otóż, ogólnie u mnie z angielskim nie jest źle, zasób słów mam w miarę dobry, z gramatyką też nie kuleję, ale problem stanowi u mnie rozumienie ze słuchu. Ci, którzy mówią czystą angielszczyzną mają taki specyficzny akcent, którego za cholerę nie potrafię rozszyfrować ostatnio miałam kartkówkę, dostałam 1, a wszystko przez to że po prostu nie zrozumiałam ani słowa z tego, co tamci z płytki CD gadali...
Mam jeszcze pół roku na to, aby nabyć umiejętności rozumienia ze słuchu, a pozatym przyda mi się to nie tylko na maturze ale i zapewne w życiu. I problem w tym, że kompletnie nie wiem, jak mam sobie pomóc i jestem pełna obaw co do tej matury
I dlatego zwracam się do Was a pytaniem: czy Wy również miałyście taki problem i czy poradziłyście sobie jakoś z nim? Macie jakieś sposoby na poprawienie wyników w rozumieniu ze słuchu?
Z góry dziękuję za podsunięcie pomysłów
Miałam podobny problem i podstawową maturę z anglika na głowie.
Wydaje mi się, że trzeba się osłuchać z językiem Znajdź kogoś, kto dobrze mówi po angielsku i rozmawiaj z nim, jak nie rozumiesz, proś o wolniejsze powtórzenie. Słuchaj muzyki i tłumacz sobie teksty, dużo pomagają filmy z napisami (potem bez ), najlepiej starsze: mówią tam ładniejszym językiem
pozdrawiam i życzę powodzenia
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 11:24   #3
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

Dokładnie, musisz się osłuchać. Oglądaj filmy bez lektora, słuchaj angielskich tekstów w piosenkach. Wszystko będzie dobrze, nauczyciele nie mają jakiegoś super angielskiego akcentu, i zawsze możesz poprosić o powtórzenie (oczywiście po angielsku).
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 11:30   #4
klaudiabp
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 694
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

Zgadzam się z przedmówczyniami. Jeżeli masz taką możliwość, radzę oglądać angielską telewizję. W internecie są też strony, na których lektorzy czytają pewne opowiadania, historyjki, ale w celu ułatwienia zrozumienia tych tekstów są one wyświetlane. Istnieje też metoda Callana, która uczy myślenia po angielsku, szybkiego reagowania i pozwala się osłuchać z różnymi akcentami (każdą lekcję prowadzi inny lektor). Ja uczyłam się kiedyś tą metodą w szkole językowej i byłam zadowolona.
klaudiabp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 11:42   #5
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

Huyehuehehe to potwierdza mój pomysł że żadna matura nie powinna być obowiązkowa, bo równie dobrze dziewczyna może zdawać matme i fizyke na rozszerzeniu, a angielski jej tylko przeszkadza i stresuje przy rozwijaniu swoich matematyczno fizycznych skrzydeł.
Co robić... Rozmawiać! Ja się kosmicznie stresuję wypowiedzią ustną, zaczęłam ćwiczyć swobodne formy wypowiedzi na anglojęzycznych portalach. Może też zacznij, w końcu luźna rozmowa, bez stresu skupisz się i zrozumiesz.
Wejść w język, nawet jak na początku nie rozumiesz, oglądać film bez lektora żeby tylko się oswoić.
Potem odśwież pamięć ze słówkami i dla mnie to tyle, podstawa jest prosta, bo listeningi są banalne
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 11:46   #6
Kirsti
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 816
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

Po pierwsze: nie wpadać w panikę
W końcu matura nie składa się tylko ze słuchania, punkty w razie czego możesz nadrobić w pozostałych częściach. Mnie akurat słabo poszło na próbnej rozszerzonej słuchanie, ale już ta właściwa poszła znacznie lepiej. I najlepszy wg mnie jest ten sposób ze słuchaniem tekstów piosenek, poszukaj w internecie słów piosenki, słuchaj jej, jednocześnie czytając słowa piosenki, wtedy zaznajomisz się z tym, jak niektóre połączenia wyrazów brzmią w angielskim. Do tego filmy bez lektora. Bądź cierpliwa, na pewno zrobisz postęp. Powodzenia

A jeszcze jedno: może u Ciebie też jest w klasie ktoś, kto ma problemy ze słuchaniem? wtedy możecie poprosić nauczycielkę, żeby robila z Wami więcej ćwiczeń na rozumienie ze słuchu. Możesz sama sobie tez kupić jakieś repetytorium, one często zawierają płyty ze słuchankami, a na końcu takiego podręcznika są zawsze teksty do tych słuchanek.
__________________
Dzwonek budzika: czas do ciebie telefonuje
Kirsti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 12:08   #7
$ylwu$
Zadomowienie
 
Avatar $ylwu$
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 655
GG do $ylwu$
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

Dziękuję Wam bardzo
Ok, muszę się wziąć za siebie, i trenować, bo chyba tylko to mi może pomóc
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu.
Czas i tak upłynie "
______________________

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-10, 12:18   #8
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

Polecam uważne oglądanie filmów, starając się nie patrzeć na napisy (np. ustaw małą, pochyłą czcionkę), a mając włączone napisy po angielsku. Polskie napisy lub angielskie o dużej czcionce nie zmuszają do słuchania.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 12:25   #9
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

Ja polecam Ci zamiast filmów, oglądąnie wiadomości BBC.

Z początku będziesz mogła niewiele zrozumieć, lecz wyłapuj poszczególne słowa i staraj sie zrozumieć sens wypowiedzi.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 12:38   #10
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

Ja nie polecam wiadomości BBC to już wyższy szczebel umiejętności. Spiker mówi bardzo szybko używając słów których prawdopodobnie nie znamy.
Najprościej ogląda się south park. Film można rozumieć z kontekstu. Natomiast wiadomości niekoniecznie
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 12:55   #11
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

Z angielskim nie miałam takich problemow, z niemieckim owszem.
J.w. telewizja, radio, osłuchac sie z jezykiem.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-10, 13:21   #12
evullka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 992
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

Angielski byl zawsze moim ulubionym przedmiotem, uczylam sie go bez zadnego przymusu, mature zdalam na ocene celujaca (jeszcze ta stara), potem poszlam do szkoly policealnej na jezyk angielski, a potem... wyjechalam do Wielkiej Brytanii. Myslalam, ze nie bede miec klopotow z tym jezykiem, ze znam go bardzo dobrze.. Mylilam sie.. Jak tutaj przylecialam to zastanawialam sie w jakim jezyku Ci ludzie mowia.. Prawie nic nie rozumialam. Pamietam jak poszlam do McDonalda, poprosilam o shake'a, a pani zapytala sie mnie: "medium or large?".. Pytanie najprostsze z najprostszych.. musiala powtorzyc trzy razy, mowila to z takim akcentem, ze kompletnie nie wiedzialam o co jej chodzi.. W koncu pokazala mi na menu o co jej chodzi.. Zasmialam sie sama do siebie, ze tak prostego pytania nie zrozumialam
Dopiero teraz, bedac tu juz 4 lata, moge powiedziec, ze nie mam problemow z rozumieniem Brytyjczykow
Wiec najlepszym sposobem na wyrobienie tej umiejetnosci jest przebywanie wsrod anglojezycznych ludzi.. oczywiscie wiem, ze teraz nie masz takiej mozliwosci, wiec jedyne co Ci moge doradzic to sluchac, sluchac i jeszcze raz sluchac.. Ogladaj filmy, szukaj roznych rozmowek na internecie (jest duzo takich stron), bo niestety tego nie da sie nauczyc w miesiac..
Zycze powodzenia
evullka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 13:51   #13
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

To prawda, siedzę na portalach i rozmawiam z ludźmi
Cytat:
Wilkum! Yu du nawt has tu sai much.
I brzmi jak bełkot ale w ten sposób mówią xD
W szkole uczymy się poprawnego angielskiego, którego nikt nie używa, albo używają go ludzie wyższej klasy, uczeni itp.
Przeciętny normalny człowiek mówi w ten sposób jak napisałam, z dziwacznym akcentem szybko itp... Zupełnie jak my, Polacy. Idąc do kiosku mówimy "jeden ulgowy", a ktoś kto uczy się polskiego, będzie uczony regułki typu "dzień dobry, poproszę jeden bilet ulgowy" :P
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 14:30   #14
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

Raz miałam problem, jak rozmawiałam z Francuzem po angielsku to dopiero był akcent, ani on mnie ani ja jego, trzeba było po 10 razy powtarzac
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 14:49   #15
Avv
Wtajemniczenie
 
Avatar Avv
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: nvrmnd.
Wiadomości: 2 523
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

Ja znowu uwielbiam listeningi, zrozumienie słów przychodzi mi łatwo. A dlaczego?
Ponieważ słucham dużo piosenek w tym języku, oglądam filmy z napisami lub bez, a jeśli są z lektorem, to można wyłapać bardzo fajne wyrażenia.
Z piosenkami jest tak, że słucham jakiejś i w tym samym momencie próbuję sobie ją tłumaczyć. Jeśli nie potrafię rozszyfrować słowa, to sprawdzam go w tekście, jeszcze raz słucham piosenki. Wtedy wiem, jak ono brzmi i jeśli jeszcze raz pojawi się w innej piosence, to mówię sobie `no tak, że też wcześniej tego nie rozumiałam.`
Nikt się z umiejętnością rozumienia angielskich tekstów nie urodził, musisz dużo ćwiczyć, to dobrze, że masz duży zasób słów, bo to bardzo pomaga.
__________________
***
"Czerń zakrywa Twoje serce, to, które kocha, ale niewidocznie...
Na tej sali płakała Twoja dusza, być może ze szczęścia, tańcząc gubiła emocje..."
***

Edytowane przez Avv
Czas edycji: 2009-10-10 o 14:51
Avv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 15:54   #16
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

miałam ten sam problem przed maturą. polecam oglądanie "przyjaciół" bez lektora
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 16:16   #17
jiuna
Wtajemniczenie
 
Avatar jiuna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 291
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

polecam oglądanie bez lektora 'latającego cyrku heh i tu nie wiem jak się pisze więc pisze jak się czyta.. montypajtona' akcent jak się patrzy
pomaga
jiuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 16:40   #18
$ylwu$
Zadomowienie
 
Avatar $ylwu$
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 655
GG do $ylwu$
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

Kurcze dziewczyny dużo fajnych pomysłów mi podsuwacie a ja musze się w końcu za to wziąć, bo narazie to jest porażka ale marzy mi się tak rozumieć wszystko co gościu gada po angielsku, i sama też bym chciała tak szybko bez żadnego namysłu i zająknięcia układać zdania, a to też do prostych zadań nie należy... Cóż z tego jak zasób słów mam, jak nie potrafię podstaw...
A druga sprawa to moja nauczycielka z angielskiego ma taki "zwykły", polski akcent i później co się dziwić, że ją rozumiem, a jak przyjdzie co do czego to nie wiem kompletnie nic
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu.
Czas i tak upłynie "
______________________

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 19:01   #19
theoneandonly
Wtajemniczenie
 
Avatar theoneandonly
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 275
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

Cytat:
Napisane przez $ylwu$ Pokaż wiadomość
Kurcze dziewczyny dużo fajnych pomysłów mi podsuwacie a ja musze się w końcu za to wziąć, bo narazie to jest porażka ale marzy mi się tak rozumieć wszystko co gościu gada po angielsku, i sama też bym chciała tak szybko bez żadnego namysłu i zająknięcia układać zdania, a to też do prostych zadań nie należy... Cóż z tego jak zasób słów mam, jak nie potrafię podstaw...
A druga sprawa to moja nauczycielka z angielskiego ma taki "zwykły", polski akcent i później co się dziwić, że ją rozumiem, a jak przyjdzie co do czego to nie wiem kompletnie nic

Do matury masz pół roku. Jak nie masz podstaw? Skoro jak mówisz masz duży zasób słów
Spokojnie się przygotujesz - jęz. ang jest wszechobecny . Tak jak radzili inni oglądaj filmy, programy po angielsku, czytaj sobie na głos po angielsku.
Naprawdę bym nie dramatyzowała- wystarczy, że zachowasz cierpliwość i wiarę w siebie. Osłuchanie się z językiem to naprawdę nic trudnego. Kwestia przyzwyczajenia.

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

Cytat:
Napisane przez evullka Pokaż wiadomość
, bo niestety tego nie da sie nauczyc w miesiac..
Dlaczego nie? Jak ktoś chce to na pewno mu się uda nawet w miesiąc
theoneandonly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-10, 19:07   #20
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

Cytat:
Napisane przez jiuna Pokaż wiadomość
polecam oglądanie bez lektora 'latającego cyrku heh i tu nie wiem jak się pisze więc pisze jak się czyta.. montypajtona' akcent jak się patrzy
pomaga
Wystarczy w google wrzucić "latający cyrk", żeby się dowiedzieć, jak to się pisze
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 19:32   #21
Kachu56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

a ja proponuje słuchanie radia bbc w internecie. mi to zaproponowała babka co na korki do mnie przychodzi. i rzeczywiście tu tak strasznie ładnie mówią, z tym całym akcentem. a i muzyki można posłuchać
ogólnie to ja też mam wielki problem z angielskim :p
Kachu56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 20:05   #22
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

Cytat:
Napisane przez illuvies Pokaż wiadomość
Dokładnie, musisz się osłuchać. Oglądaj filmy bez lektora, słuchaj angielskich tekstów w piosenkach. Wszystko będzie dobrze, nauczyciele nie mają jakiegoś super angielskiego akcentu, i zawsze możesz poprosić o powtórzenie (oczywiście po angielsku).
To samo chcialam poradzic.
Filmy angielskojezyczne ,moze w necie znajdziesz jakies programy ,chcy informacyjne z roznych miejsc ,gdzie mowia po ang.
Wiadomo kazdy rejon ma inny akcent czasami trudny do zrozumienia ale przy osluchaniu sie zrozumiesz.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 20:44   #23
teofano86
Zadomowienie
 
Avatar teofano86
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: pd - zach
Wiadomości: 1 333
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

a tacy rasowi angole nie dość że mają akcent to jeszcze jadą skrótami, także tego czego nas "nauczają" w szkołach się nie przydaje
__________________
"Livin' easy, lovin' free, season ticket, on a one - way ride
Askin' nothin', leave me be, takin' everything in my stride
Don't need reason, don't need rhyme
Ain't nothing I'd rather do
Goin' down, party time, My friends are gonna be there too
[...]"


teofano86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 21:23   #24
magina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 213
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

http://www.english-online.org.uk/pro...pronounce6.htm Mam takie cos,moze sie przyda?
magina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 21:24   #25
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

Mam identyczny problem! gramatyka itp wszystko ok ale ze sluchu tragedia! nic nie rozumiem co mowia na tym cd, nawet jak mi puszcza material dla 10 latka nie zrozumiem, powaznie we wszystkich zadaniach gdzie bylo sluchaniezawsze strzelalam. Na korkach bardzo duzo tego sluchalysmy ale to jakos nie pomagalo, bo niby czemu mialoby.. jak ja nie potrafilam rozszyfrowywac slow albo wylapywalam ze 2 slowa w calym tekscie poszlam na studia, nie mam angielskiego i problem nie zostal rozwiazany.. Ale np jak na zywo slyszalam anglojezycznych to mniejwiecej czailam o co chodzitaki paradoks
__________________
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 22:34   #26
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

tez mam taki problem, nie rozumiem za bardzo tych dialogow z cd, za to nauczycielke zazwyczaj rozumiem (mowi prawie caly czas po angielsku).
na cd to taki belkot jest, mysle, ze jakby na zywo 2 osoby prowadzily konwersacje to wiecej bym z tego zrozumiala.
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 22:40   #27
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

Cytat:
Napisane przez $ylwu$ Pokaż wiadomość
Witam!
Jestem tegoroczną maturzystką i zdaję maturę z angielskiego, co prawda na podstawie, ale to wymaga odemnie pewnych umiejętności... Otóż, ogólnie u mnie z angielskim nie jest źle, zasób słów mam w miarę dobry, z gramatyką też nie kuleję, ale problem stanowi u mnie rozumienie ze słuchu. Ci, którzy mówią czystą angielszczyzną mają taki specyficzny akcent, którego za cholerę nie potrafię rozszyfrować ostatnio miałam kartkówkę, dostałam 1, a wszystko przez to że po prostu nie zrozumiałam ani słowa z tego, co tamci z płytki CD gadali...
Mam jeszcze pół roku na to, aby nabyć umiejętności rozumienia ze słuchu, a pozatym przyda mi się to nie tylko na maturze ale i zapewne w życiu. I problem w tym, że kompletnie nie wiem, jak mam sobie pomóc i jestem pełna obaw co do tej matury
I dlatego zwracam się do Was a pytaniem: czy Wy również miałyście taki problem i czy poradziłyście sobie jakoś z nim? Macie jakieś sposoby na poprawienie wyników w rozumieniu ze słuchu?
Z góry dziękuję za podsunięcie pomysłów
Radzę oglądać wiele angielskich programów , filmów Oczywiście bez lektora
Ja dzięki temu dobrze rozumiem co anglicy mówią
__________________
Ćwiczę i dbam o siebie
Uczę się języków
Nadrabiam braki w książkach
Realizuje swoje plany i dążę do realizacji marzeń!


Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 00:47   #28
MissHuffy
Zakorzenienie
 
Avatar MissHuffy
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 917
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Raz miałam problem, jak rozmawiałam z Francuzem po angielsku to dopiero był akcent, ani on mnie ani ja jego, trzeba było po 10 razy powtarzac
Na początku rzeczywiście ciężko, ale z czasem dało się przyzwyczaić
__________________
Nie stój.Drogę wytycza się idąc.
MissHuffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 03:06   #29
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
Miałam podobny problem i podstawową maturę z anglika na głowie.
Wydaje mi się, że trzeba się osłuchać z językiem Znajdź kogoś, kto dobrze mówi po angielsku i rozmawiaj z nim, jak nie rozumiesz, proś o wolniejsze powtórzenie. Słuchaj muzyki i tłumacz sobie teksty, dużo pomagają filmy z napisami (potem bez ), najlepiej starsze: mówią tam ładniejszym językiem
pozdrawiam i życzę powodzenia
akutat piosenki nie sa dobrym zrodlem, pelno kolokwializmow i skrotow wiadomych tylko dla pewnych grup srodowiskowych.

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Ja polecam Ci zamiast filmów, oglądąnie wiadomości BBC.

Z początku będziesz mogła niewiele zrozumieć, lecz wyłapuj poszczególne słowa i staraj sie zrozumieć sens wypowiedzi.
racja, BBC i powinno byc dobrze
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 12:46   #30
Kirsti
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 816
Dot.: Nie potrafię zrozumieć, gdy ktoś mówi do mnie po angielsku :(

A ja myślę, że BBC nie jest aż takim dobrym pomysłem, bo to już jest wyższa szkoła jazdy, a matura, nawet ta rozszerzona, nie jest aż na takim poziomie. Dziewczyny podały mnóstwo pomysłów, sama możesz teraz wybrać najlepszy dla siebie. Mnie akurat pomogło słuchanie piosenek, ale dla Ciebie coś innego może być lepsze. Myślę, że powinnaś to robić stopniowo i stopniowo słuchać coraz to bardziej skomplikowanych tekstów, żeby się nie zniechęcić na początku
__________________
Dzwonek budzika: czas do ciebie telefonuje
Kirsti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-05 10:19:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.