Poznań, Łazarz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-30, 22:31   #1
Joleen
Przyczajenie
 
Avatar Joleen
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 5

Poznań, Łazarz


Przeprowadzam się do Poznania a dokładnie na Głogowską w okolicach Parku Wilsona. Spotkałam się z wieloma sprzecznymi opiniami na temat tej części miasta... Czy rzeczywiście lepiej unikać tam przechadzek nocą czy to tylko stereotyp? Może jest ktoś, kto mógłby podzielić się swoją opinią?
Joleen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 22:53   #2
panterarozyczka
Zadomowienie
 
Avatar panterarozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 823
Dot.: Poznań, Łazarz

Ja bym nie ryzykowała. Nie raz słyszałam od znajomych, jak kogoś napadli w tych okolicach. Tak na prawdę wszędzie moze cos sie zdarzyć. Ja bym po prostu uważała ale tez bez przesady. Jak sie bardzo boisz polecam gaz pieprzowy :p

Wysłano z mojej lumii, której nie zawsze chce się zrobić polskie znaki
panterarozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 23:08   #3
imbaa
Rozeznanie
 
Avatar imbaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 810
Dot.: Poznań, Łazarz

Cytat:
Napisane przez Joleen Pokaż wiadomość
Przeprowadzam się do Poznania a dokładnie na Głogowską w okolicach Parku Wilsona. Spotkałam się z wieloma sprzecznymi opiniami na temat tej części miasta... Czy rzeczywiście lepiej unikać tam przechadzek nocą czy to tylko stereotyp? Może jest ktoś, kto mógłby podzielić się swoją opinią?
Prawda jest taka ze wszędzie moze Ci sie coś stać. Moja koleżanka na Wildzie teraz mieszkała i nikt jej nawet nigdy nie zaczepil a tez sie mowi ze Wilda niebezpieczna.
imbaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 00:13   #4
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Poznań, Łazarz

Cytat:
Napisane przez imbaa Pokaż wiadomość
Prawda jest taka ze wszędzie moze Ci sie coś stać. Moja koleżanka na Wildzie teraz mieszkała i nikt jej nawet nigdy nie zaczepil a tez sie mowi ze Wilda niebezpieczna.
zależy która część.

Osobiście bardzo nie lubię chodzić Głogowską gdy się ściemni i nie chciałabym tam mieszkać :<
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 00:17   #5
WampLady
Zakorzenienie
 
Avatar WampLady
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 866
Dot.: Poznań, Łazarz

Unikałabym chodzenia samej po ciemku po Łazarzu, Wildzie i Jeżycach...wiadomo, wszędzie może Cię ktoś zaczepić, ale te trzy miejsca podobno najniebezpieczniejsze są.
__________________
Lubimy Czytać



WampLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 00:19   #6
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Poznań, Łazarz

No są bo to po tych rejonach łażą ludzie po dopkach najczęściej
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 00:59   #7
Dziwactwo
Raczkowanie
 
Avatar Dziwactwo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Szczecin
Wiadomości: 238
GG do Dziwactwo
Dot.: Poznań, Łazarz

Kiedyś zdarzało mi się dość często pomykać Głogowską "z kamasza" wracając z jakichś domówek i... nigdy nawet nie byłam świadkiem żadnych niepokojących sytuacji (fakt, nie byłam wtedy sama). Ale było to z 3 lata temu.
A prawda jest taka, że jak wyżej napisano - wystarczy raz pechowo trafić (i może to być gdziekolwiek). Tak jak na Półwiejskiej - niby bezpieczna ulica - przed chwilą przechodziłam nią, wracając do domku właśnie - pełno ludzi wszędzie (prawie jak za dnia)... a jednak rok temu doszło na niej do zabójstwa.
__________________
Zaobserwowane na tym forum...
Dziwactwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-31, 06:31   #8
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Poznań, Łazarz

Generalnie jest to spokojna okolica, co do chodzenia nocą to wszystko może się zdarzyć .
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 08:23   #9
panterarozyczka
Zadomowienie
 
Avatar panterarozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 823
Dot.: Poznań, Łazarz

Cytat:
Napisane przez Dziwactwo Pokaż wiadomość
Kiedyś zdarzało mi się dość często pomykać Głogowską "z kamasza" wracając z jakichś domówek i... nigdy nawet nie byłam świadkiem żadnych niepokojących sytuacji (fakt, nie byłam wtedy sama). Ale było to z 3 lata temu.


A prawda jest taka, że jak wyżej napisano - wystarczy raz pechowo trafić (i może to być gdziekolwiek). Tak jak na Półwiejskiej - niby bezpieczna ulica - przed chwilą przechodziłam nią, wracając do domku właśnie - pełno ludzi wszędzie (prawie jak za dnia)... a jednak rok temu doszło na niej do zabójstwa.


Polwiejska nie jest spokojna. Mamę kumpeli chcieli zgwałcić, ile razy się tam bili + wlasnie to zabójstwo.
panterarozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 08:37   #10
pankasztan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 765
Dot.: Poznań, Łazarz

To był kiedyś mój rewir. Nigdy nie spotkały mnie tam nieprzyjemności. Na samej Głogowskiej można czuć się bezpiecznie. To ulica bardzo ruchliwa.

To prawda ze na Półwiejskiej moze być mniej bezpiecznie, bo wiele osób znajduje się tam po spożyciu. Dużo się tam kreci typówspod ciemnej gwiazdy.
pankasztan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 10:13   #11
Joleen
Przyczajenie
 
Avatar Joleen
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 5
Dot.: Poznań, Łazarz

Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi Czyli nie jest aż źle, ale uważać trzeba tak jak wszędzie. Jeśli będzie taka potrzeba to chyba ten gaz pieprzowy może być dobrym pomysłem, ale mam nadzieję, że uniknę wszelkich nieprzyjemności
Joleen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-31, 10:19   #12
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Poznań, Łazarz

Po prostu idąc nocą miej pod ręką nóż i gaz pieprzowy. To może nawet jakby ktoś na Ciebie polował to da sobie spokój jak zobaczy i poszuka słabszej ofiary.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 10:50   #13
Milena_12
Rozeznanie
 
Avatar Milena_12
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 554
Dot.: Poznań, Łazarz

Kilka razy też mi się zdarzyło przechodzić Głogowską w godzinach nocnych i nigdy nie spotkałam nikogo podejrzanego, a zdarzało się, że szłam od dworca do Krauthoffera, więc praktycznie całą długością. Wystrzegałabym się jedynie samego Parku Wilsona i Rynku Łazarskiego (nocą). Jedyna niemiła sytuacja jaka mnie spotkała miała miejsce na Rynku Łazarskim, ale to w czasach jak jeszcze istniał tam owiany złą sławą bar. Później też bywałam tam kilka razy nocną porą i było dość spokojnie.

Złotą radą, nieważne gdzie mieszkasz, będzie: nocną porą staraj się nigdy nie wracać samotnie
Milena_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 11:44   #14
pankasztan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 765
Dot.: Poznań, Łazarz

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Po prostu idąc nocą miej pod ręką nóż i gaz pieprzowy. To może nawet jakby ktoś na Ciebie polował to da sobie spokój jak zobaczy i poszuka słabszej ofiary.
Gaz pieprzowy rozumiem ale nóż...

To nie lepsza maczeta, masz większy zasieg.
pankasztan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 12:00   #15
Joleen
Przyczajenie
 
Avatar Joleen
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 5
Dot.: Poznań, Łazarz

Zakupię i maczetę i nóż to sama zacznę straszyć na Łazarzu Widocznie niektórych dzielnic trzyma się zła sława, a tak naprawdę to jest jak wszędzie indziej
Joleen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 12:02   #16
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Poznań, Łazarz

Cytat:
Napisane przez Joleen Pokaż wiadomość
Zakupię i maczetę i nóż to sama zacznę straszyć na Łazarzu Widocznie niektórych dzielnic trzyma się zła sława, a tak naprawdę to jest jak wszędzie indziej
na szczescie nie jest tak
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 12:32   #17
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Poznań, Łazarz

Nóż mam w kuchni a maczetę muszę specjalnie kupować .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 17:22   #18
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Poznań, Łazarz

Cytat:
Napisane przez Milena_12 Pokaż wiadomość
Kilka razy też mi się zdarzyło przechodzić Głogowską w godzinach nocnych i nigdy nie spotkałam nikogo podejrzanego, a zdarzało się, że szłam od dworca do Krauthoffera, więc praktycznie całą długością.
Ja w przeszłości pokonywałam niejednokrotnie trasę od Ronda Kaponiera do pętli na Górczynie i nigdy mnie nic złego nie spotkało.
A wcześniej mieszkałam 4 lata na Jeżycach i po imprezach często wracałam piechota do domu z centrum - również zero złych przygód. Jedyna dziwna rzecz, którą kiedyś widziałam, to facet rozbierający murek w środku nocy. No, ale może w dzień nie miał czasu.

Cytat:
Napisane przez imbaa Pokaż wiadomość
Prawda jest taka ze wszędzie moze Ci sie coś stać. Moja koleżanka na Wildzie teraz mieszkała i nikt jej nawet nigdy nie zaczepil a tez sie mowi ze Wilda niebezpieczna.
Ano właśnie.
Koleżance piszącej o bezpieczeństwie na Półwiejskiej chodziło pewnie o to, że tam ciągle jest mnóstwo ludzi, więc jakby co, to powinno to odstraszać potencjalnego atakującego. Ale jak widać, nie zawsze to działa.

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Nóż mam w kuchni a maczetę muszę specjalnie kupować .
I Ty serio popylasz z nożem kuchennym w plecaku?^^
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 18:08   #19
pankasztan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 765
Dot.: Poznań, Łazarz

Najlepiej mieć własnego bodyguarda z bronią. Jedna z użytkowniczek chwaliła się na forum, że jej tżt za takiego robi.
pankasztan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-31, 18:11   #20
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Poznań, Łazarz

Cytat:
Napisane przez pankasztan Pokaż wiadomość
Najlepiej mieć własnego bodyguarda z bronią. Jedna z użytkowniczek chwaliła się na forum, że jej tżt za takiego robi.
Co kto lubi. Mnie nie kręcą trójkąty.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 19:36   #21
beyza
Perfume Lover
 
Avatar beyza
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 650
Dot.: Poznań, Łazarz

Mieszkałam przez rok na skrzyżowaniu Głogowskiej z Hetmańską i choć odradzałabym Łazarz jako stałe miejsce zamieszkania (kupowanie mieszkania itd), to sama nie przypominam sobie żadnych nieprzyjemnych sytuacji w tej okolicy. Dzielnica cieszy się złą sławą, ale nigdy nie czułam się tam niebezpiecznie (nawet późno w nocy, ani nie byłam świadkiem żadnego zdarzenia. Wręcz przeciwnie, wspominam je z ogromnym sentymentem. Skup się na plusach: bliskość centrum, targowiska, dworca itd. Głogowska to często uczęszczana ulica, dobrze oświetlona. Jakichś bocznych uliczek bym się faktycznie bała, ale jeśli to przy samej Głogowskiej, to myślę, że możesz czuć się bezpiecznie.

Aż się wzruszyłam - świetnie mi się tam mieszkało.
__________________
[B]Z perfumami jest jak z alkoholem.
Liczy się tylko kolejna flaszka

WYMIANA: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280992
beyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 13:30   #22
mimosa
Rozeznanie
 
Avatar mimosa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 650
Dot.: Poznań, Łazarz

Cytat:
Napisane przez beyza Pokaż wiadomość
Mieszkałam przez rok na skrzyżowaniu Głogowskiej z Hetmańską i choć odradzałabym Łazarz jako stałe miejsce zamieszkania (kupowanie mieszkania itd), to sama nie przypominam sobie żadnych nieprzyjemnych sytuacji w tej okolicy. Dzielnica cieszy się złą sławą, ale nigdy nie czułam się tam niebezpiecznie (nawet późno w nocy, ani nie byłam świadkiem żadnego zdarzenia. Wręcz przeciwnie, wspominam je z ogromnym sentymentem. Skup się na plusach: bliskość centrum, targowiska, dworca itd. Głogowska to często uczęszczana ulica, dobrze oświetlona. Jakichś bocznych uliczek bym się faktycznie bała, ale jeśli to przy samej Głogowskiej, to myślę, że możesz czuć się bezpiecznie.

Aż się wzruszyłam - świetnie mi się tam mieszkało.
Masz rację. Głogowska jako taka jest bardzo dobrze oświetlona i jeździ nia bardzo wiele tramwajów, tak że nie ma problemów z komunikacją (wiekszy z hałasem, co była mieszkanka skrzyżowania musi wiedzieć Tam gdzie są banki, duże sklepy, Targi itd. są też kamery - to musi powstrzymywać przynajmniej niektórych. Z bocznymi uliczkami może być różnie. A, przypomniałam sobie - naprzeciwko Parku Wilsona w jednej z bocznych uliczek jest komisariat Policji... Ja bym w tym rejonie bardziej bała się hałasu i brudu niż nieciekawego towarzystwa, aczkolwiek w dzisiejszych czasach nigdzie nie jest całkowicie bezpiecznie.
mimosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 14:53   #23
coco_kiciusia
Zadomowienie
 
Avatar coco_kiciusia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 900
Dot.: Poznań, Łazarz

Sama w sobie Głogowska jest w miarę spoko, lepiej jednak nie chodzić samemu w nocy po bocznych uliczkach. Ja chodzę z chłopakiem zazwyczaj, ale zdarza się i samej, chyba tylko raz ktoś mnie zaczepił w biały dzień, ale po prostu poszłam dalej. Gaz się staram nosić, jednak nigdy go nie użyłam i obym nie musiała
W każdym razie tak czy inaczej nie podoba mi się ta okolica, mnóstwo g... na chodnikach i dużo dziwnych patologicznych osobników się kręci. Dobrze, że w połowie sierpnia się przeprowadzamy na inną dzielnicę.
__________________
coco_kiciusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-23, 09:49   #24
Milosz2741
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1
Dot.: Poznań, Łazarz PROŚBA DO MIESZKAŃCÓW

Hej kochani, mam ogromną prośbę do obecnych i przyszłych mieszkańców Łazarza. Wypełnijcie proszę poniższą ankietę i pomóżcie zmienić nam okolicę! z góry dziękuję!

https://www.survio.com/survey/d/G3B7B2L2Y9Z9N9M5S
Milosz2741 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-23 10:49:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:34.