rodzaje sukienek na różne imprezy Sylwestrowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-26, 19:51   #1
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077

rodzaje sukienek na różne imprezy Sylwestrowe


Czy Sylwester Sylwestrowi równy? Ciekawa jestem czy na każdej imprezie sylwestrowej obowiązuje elegancki ubiór. Wiadomo inaczej ma się to do domówki a inaczej np. do imprezy w klubie na spontana.

Jednak chodzi mi o tzw. Bale sylwestrowe.
Czy jeśli bal jest w hotelu/Domu Weselnym/ remizie i grają na nim DJ lub orkiestra to czy strój w każdym przypadku ma być balowo-elegancki( tak samo przy dj jak orkiestrze)?


Pierwszy raz wybieram się na Sylwestra na bal i nie wiem jaką powinnam wybrać sukienkę. Czy może być zwykła mała czarna rozkloszowana,z lejącego się materiału? Nie rzucająca się w oczy, taka w sumie nijaka czy Sylwester jak to Sylwester powinien cechować się blaskiem i cekinami? Czy powinnam założyć np. bardziej "ciężką" sukienkę, taką bardziej sylwestrową/balową której nie można już założyć na np imreze w klubie czy domówke ale powiedzmy pasuje bardziej na wesele w karnawale?
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 20:44   #2
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: rodzaje sukienek na różne imprezy Sylwestrowe

sylwester w remizie, orkiestra i balowa kiecka? chciałabym to zobaczyć.

na imprezy w klubach zależą od rodzaju lokalu. są takie, gdzie zazwyczaj zakłada się kiecki typu małe czarne - w wydaniu dopasowanym, rozkloszowanym, w rozmaitych kolorach, z cekinami lub gładkie, w zależności od preferencji i figury. bywam też w klubach, w których bywa się w tshircie, jeansach i sportowych butach - nikt tam w małej czarnej nie wyskoczy, baaa nikt tego nie oczekuje.
na imprezy balowe zakłada się kiecki balowe, czyli długie lub 7/8, raczej mocno określone w charakterze. panie mogą sobie pozwolić na rękawiczki o ile ramiona są odkryte lub przykryte nieznacznym rękawkiem (aczkolwiek rękawiczki to już raczej na wielkie bale). większość bali to nie bale tylko imprezy weselno-towarzyskie z djem, no ewentualnie niedużym zespołem i wówczas też królują kiecki koktailowe.
na imprezach w remizach nie bywam, ale tam się chyba można wszystkiego spodziewać...

innymi słowy - strój zależy od imprezy, tego gdzie się odbywa, jaki ma mieć charakter, co nieco od towarzystwa, do którego impreza jest adresowana
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam

Edytowane przez pani_smith
Czas edycji: 2015-12-27 o 20:45
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 00:58   #3
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: rodzaje sukienek na różne imprezy Sylwestrowe

Sylwester w Domu Weselnym lub remizie nieodłącznie kojarzy mi się z wizją satynowej, długiej, czerwonej sukni z gorsetem. A tak serio, nie wiem, jaka panuje moda na tego typu imprezach. Sama od lat mam ochotę wyskoczyć na sylwestra w cekinowej małej czarnej z ascetycznymi dodatkami, ale jakoś brakuje odpowiedniego otoczenia. Gdybym się wybierała na imprezę, na której dress code jest nieokreślony, postawiłabym na jakąś efektowną małą czarną z ekstrawagancką biżuterią i szpilkami. To się zawsze sprawdzi.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 12:15   #4
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: rodzaje sukienek na różne imprezy Sylwestrowe

w małej czarnej cekinowej występowałam w ubiegłym roku - pojechaliśmy na Sylwestra w góry, impreza była typowym hotelowcem choć w nieco szerszym znajomym gronie i poza kreacjami w typie "dansingowa - pożyczona z wesela" (czyli gorsetowa góra pokryta taftą z pasującym kubraczkiem, niekiedy z naszyciami - ble!) królowały właśnie takie małe błyszczące lub tiulowe.
nie byłam "przestrojona" i w takim towarzystwie czułam się ubrana bardzo elegancko (moje cekiny raczej z porządnej półki), sylwestrowo i jednocześnie nie miałam poczucia, że mam pawie piórko w d i zwracam uwagę wszystkich wkoło.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 15:04   #5
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: rodzaje sukienek na różne imprezy Sylwestrowe

Sylwester właśnie będzie raczej w takim stylu wesela , tzn gorące dania, desery, jedzenie itp. i DJ.

Myślicie, że sukienka która jest odpowiednia na imprezę studniówkową i n p.prosta sukienka z dopasowana góra i rozkloszowanym dołem w kolorze granatowym a do tego czarne dodatki ( buty , torebka) jakiś ozdobny naszyjnik i mocniejszy makijaż będą w porządku?

Nie chcę się też wystroić za bardzo, ale w sumie na Sylwestra to chyba można raz w roku zaszaleć. Gdyby to była orkiestra to czułabym się jak na weselu, bo zazwyczaj a takich bywałam. Jednak jest to DJ i nie wiem czy mam się spodziewać bardziej wesela z DJ czy imprezy w klubie.

Może dziwne porównania ale nie wiem jak inaczej przedstawić swoje obawy. Nigdy nie byłam na żadnym Sylwestrze więc kompletnie nie wiem co wypada założyć.

Myślę o czymś takim co na zdj poniżej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sukienka.jpg (99,0 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg auki.jpg (34,3 KB, 8 załadowań)

Edytowane przez afrodytek
Czas edycji: 2015-12-28 o 15:08
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 11:00   #6
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: rodzaje sukienek na różne imprezy Sylwestrowe

Cytat:
Napisane przez afrodytek Pokaż wiadomość
Sylwester właśnie będzie raczej w takim stylu wesela , tzn gorące dania, desery, jedzenie itp. i DJ.

Myślicie, że sukienka która jest odpowiednia na imprezę studniówkową i n p.prosta sukienka z dopasowana góra i rozkloszowanym dołem w kolorze granatowym a do tego czarne dodatki ( buty , torebka) jakiś ozdobny naszyjnik i mocniejszy makijaż będą w porządku?

Nie chcę się też wystroić za bardzo, ale w sumie na Sylwestra to chyba można raz w roku zaszaleć. Gdyby to była orkiestra to czułabym się jak na weselu, bo zazwyczaj a takich bywałam. Jednak jest to DJ i nie wiem czy mam się spodziewać bardziej wesela z DJ czy imprezy w klubie.

Może dziwne porównania ale nie wiem jak inaczej przedstawić swoje obawy. Nigdy nie byłam na żadnym Sylwestrze więc kompletnie nie wiem co wypada założyć.

Myślę o czymś takim co na zdj poniżej
Byłam w zeszłym roku na imprezie sylwestrowej w hotelu z DJ i kobiety były ubrane przeróżnie- były i cekinowe sukienki (krótkie) i rozkloszowane w różnych kolorach i zwykłe małe czarne(najczęściej w zestawie z ozdobnymi naszyjnikami). Moim zdaniem spokojnie możesz założyć sukienkę taką jak z załączonych zdjęć
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 12:48   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: rodzaje sukienek na różne imprezy Sylwestrowe

a nie lepiej zapytac kolezanki w czym ida na Waszego sylwestra? no chyba ze nikogo nie znasz z zaproszonych.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 13:48:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:41.