pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-24, 21:19   #121
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Rembertowa ja ci dobrze życzę i Ty się zastanów jeszcze nad tą pompą. (...)
Musi być bardzo dobrze ocieplony zaizolowany aby miało to sens.
zastanawiam się, a jakże. Decyzję będę podejmować, jak dostanę kwity jakieś konkretniejsze. Natomiast co do ocieplenia i izolacji - niezależnie od tego, jakie źródło ciepła wybierzemy, dom nieocieplony/źle ocieplony/źle zaizolowany/z mostkami cieplnymi/etc. zeżre więcej zasobów. Czy pompa ciepła, czy piec na ekogroszek - rachunki będą wyższe. Różnica jest w cenie zainstalowania całego systemu w domu, no ale tu ból dupy z powodu ceny pompy może złagodzić dofinansowanie.
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 21:25   #122
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
z tego co słyszałam, to przy tej pompie trzeba co roku czy co kilka lat robić jakiś przegląd czy konserwację, a to też jest drogie. Także koszty to nie tylko rachunki.
A czy się sprawdza w naszym klimacie to ciężko powiedzieć, trzeba by spytać osób, które mają taką instalację.
Widocznie się sprawdza, skoro jest cała masa zadowolonych użytkujących. Na każdym budowlanym forum .Nasz sąsiad chwali i nawet nam polecał. Użytkuje ją 5 lat i nie potrzebne były żadne przeglądy.

Bardzo dobrze, że jest tyle możliwości, każdy może wybrać coś dla siebie, na swoją powierzchnię domu i na swoją kieszeń

Grubella trzeba też brać pod uwagę inne czynniki takie jak praca...Rembertowa będzie dojeżdżać do pracy i po pracy wracać do zimnego domu w zimie? jak ktoś długo pracuje to w grę wchodzi tylko bezobsługowe ogrzewanie ( gaz, pompa, prąd, groszek z podajnikiem)
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 21:32   #123
Silesian Girl
Rozeznanie
 
Avatar Silesian Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 712
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

A nie zastanawialiscie sie nad bateria sloneczna? Chociazby do ogrzewania podlogowego?

Sent from my LG-P700 using Wizaz Forum mobile app
__________________


http://8-pietro.blogspot.com/



Kupujemy, remontujemy i urządzamy mieszkanko
Cieszymy się, wkurzamy, rozmyślamy i lamentujemy

Zapraszam na pierwszego bloga
Silesian Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 21:34   #124
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez rembertowa Pokaż wiadomość
zastanawiam się, a jakże. Decyzję będę podejmować, jak dostanę kwity jakieś konkretniejsze. Natomiast co do ocieplenia i izolacji - niezależnie od tego, jakie źródło ciepła wybierzemy, dom nieocieplony/źle ocieplony/źle zaizolowany/z mostkami cieplnymi/etc. zeżre więcej zasobów. Czy pompa ciepła, czy piec na ekogroszek - rachunki będą wyższe. Różnica jest w cenie zainstalowania całego systemu w domu, no ale tu ból dupy z powodu ceny pompy może złagodzić dofinansowanie.
Nie wątpię w Twoją rozwagę ale też znam kilka przykładów gdy naciągnięto kogoś np. na kolektory słoneczne do ogrzewania wody nie mówiąc o tym, że gdy w lecie za gorąco to ta instalacja/aparatura/ może się przegrzać i zniszczyć i dodatkowo trzeba ją ochładzać montując coś w rodzaju klimy. I to jest na prąd.Koszty ochładzania instalacji pochłonęły oszczędności które miały być na ogrzewaniu wody.
Więc sprawdź wszystko kilka razy i w różnych miejscach.
Nie zawsze właściciel / użytkownik powie prawdę bo mu wstyd, że dał się nabrać. I zachwala wyrób aby nie tylko on był poszkodowany/taka nasza polska mentalność/.
Dobrze się dowiadywać u konkurencji , która ma do zaoferowania coś innego, w innej technologii. Już oni dobrze wiedzą jakie wady ma to co ma konkurencja.

Zmieniam temat bo co miałam do powiedzenia na ten to już napisałam.

A jaki jest rozkład pomieszczeń? Ile jest pokoi, przechodnie są? jaka wielkość kuchni, łazienki?czy jest jakiś ganek, weranda? Na strych schody czy dziura i drabina?
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 21:40   #125
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez Silesian Girl Pokaż wiadomość
A nie zastanawialiscie sie nad bateria sloneczna? Chociazby do ogrzewania podlogowego?
systemów solarnych jeszcze nie rozkminialiśmy, choć niewątpliwie rzecz warta zainteresowania. Podłogówka nie wchodzi w grę przy takiej podłodze, jaką chcemy mieć, co jest też w pewnym sensie problematyczne przy pompie ciepła. Problematyczne, lecz nie nie do obejścia.
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 21:40   #126
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez Silesian Girl Pokaż wiadomość
A nie zastanawialiscie sie nad bateria sloneczna? Chociazby do ogrzewania podlogowego?

Sent from my LG-P700 using Wizaz Forum mobile app
w jaki sposób zrobić ogrzewanie podłogowe w domu ze stropem na legarach i drewnianą podłogą?
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 21:47   #127
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
A jaki jest rozkład pomieszczeń? Ile jest pokoi, przechodnie są? jaka wielkość kuchni, łazienki?czy jest jakiś ganek, weranda? Na strych schody czy dziura i drabina?
na strych schody i dziura (do naprawienia albo zmiany - bo schody strome i stare. Ale klatka schodowa z prawdziwego zdarzenia zeżre nam sporo miejsca, zatem to do dyskusji jest). Ganki i werandy nie występują, taras dobudowywać do takiego domu - bez sensu, będzie w ogródku altana. Jak kupimy, rzecz jasna. Pomieszczenia przechodnie, a jakże, można biegać w kółko (co skądinąd jest super). Łazienka mała dość (być może będziemy chcieli ją przenieść), kuchnia już większa i wystarczająca - dokładnych wymiarów nie mam, bo jak pisałam, planów niet, robią się dopiero. Liczba pokojów też do zmian ewentualnych, bo jaką ścianę można by wyburzyć przecież. Niemniej, jak się pokręcić po tych stu parudziesięciu metrów, to to nie jest jakiś wielki szał i zupełnie sobie wyobrażam stacjonowanie na tym metrażu.

Edytowane przez rembertowa
Czas edycji: 2014-03-25 o 23:20
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 21:51   #128
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Nie zawsze właściciel / użytkownik powie prawdę bo mu wstyd, że dał się nabrać. I zachwala wyrób aby nie tylko on był poszkodowany/taka nasza polska mentalność.
No dokładnie, niektórzy mają taką mentalność. A potem jak już ktoś też jest poszkodowany, to nagle zaczynają narzekać na daną rzecz, że u nich jest to samo, że u nich ci fachowcy (których sami wcześniej polecali) też spie...sprawę, itp....

Zawsze lepiej się dokładnie spytać, jakie będą koszty używania takiej pompy w ciągu 10, 15, 20 lat, na ile starczają te zbiorniki na wodę, czy trzeba robić konserwacje, ile to kosztuje, itp. No i prąd też może podrożeć przez najbliższe lata, bo infrastruktura jest przestarzała, a popyt rośnie.
Dobrze radzisz, żeby iść wywiedzieć się u konkurencji.
__________________



Edytowane przez _chocolate
Czas edycji: 2014-03-24 o 21:54
_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 21:59   #129
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
No dokładnie, niektórzy mają taką mentalność. A potem jak już ktoś też jest poszkodowany, to nagle zaczynają narzekać na daną rzecz, że u nich jest to samo, że u nich ci fachowcy (których sami wcześniej polecali) też spie...sprawę, itp....

Zawsze lepiej się dokładnie spytać, jakie będą koszty używania takiej pompy w ciągu 10, 15, 20 lat, na ile starczają te zbiorniki na wodę, czy trzeba robić konserwacje, ile to kosztuje, itp. No i prąd też może podrożeć przez najbliższe lata, bo infrastruktura jest przestarzała, a popyt rośnie.
Dobrze radzisz, żeby iść wywiedzieć się u konkurencji.
na szczęście architekt ma różnych sprawdzonych wykonawców, będzie też nadzorował wykonanie, więc przynajmniej fachowców ganiać nie będziemy musieli osobiście. Paru też mamy przetestowanych w najbliższym gronie znajomych, którzy na minę nas nie wsadzą.

I jasne, że trudno wyrokować o kosztach eksploatacji jakiegokolwiek systemu grzewczego - nikt nie zgadnie, co ile będzie kosztować. Proroctwa sprzed dziesięciu lat się nie sprawdziły. Z pompą ciepła taka nadzieja, że ta technologia w miarę upowszechniania się tanieje.

A w ogóle to wielka dziękówa za rozmowę i wsparcie i rady! Super, że jesteście!
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 22:06   #130
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Ganek czy weranda to pytałam w związku z tym, że to jest ochrona przed wychłodzeniem domu, taki wiatrołap.
Są domy gdzie zaraz za drzwiami wejściowymi jest przedpokój i w nim drzwi do pokojów, kuchni. Nie ma żadnej sieni/ po staropolsku/, wieje nawet przez dziurkę od klucza a w zimie śnieg za drzwiami wewnątrz.
Tak było w domu , który wybudował mój mąż gdy mnie jeszcze nie znał bo tak było na planie budowlanym. W tym korytarzu byl kaloryfer ale wiecznie zimno, trzeba było szczelnie zamykać drzwi do innych pomieszczeń Jedną zimę tak przemieszkaliśmy i na wiosnę dobudowaliśmy ganek. Następna zima była zupełnie inna. W korytarzu wreszcie ciepło. i w całym domu też się temperatura podwyższyła mimo takiego samego palenia.

A podpiwniczenie jakieś jest?piwniczka na wina, kartofle?
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 22:10   #131
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Ganek czy weranda to pytałam w związku z tym, że to jest ochrona przed wychłodzeniem domu, taki wiatrołap.
Są domy gdzie zaraz za drzwiami wejściowymi jest przedpokój i w nim drzwi do pokojów, kuchni. Nie ma żadnej sieni/ po staropolsku/, wieje nawet przez dziurkę od klucza a w zimie śnieg za drzwiami wewnątrz.
Tak było w domu , który wybudował mój mąż gdy mnie jeszcze nie znał bo tak było na planie budowlanym. W tym korytarzu byl kaloryfer ale wiecznie zimno, trzeba było szczelnie zamykać drzwi do innych pomieszczeń Jedną zimę tak przemieszkaliśmy i na wiosnę dobudowaliśmy ganek. Następna zima była zupełnie inna. W korytarzu wreszcie ciepło. i w całym domu też się temperatura podwyższyła mimo takiego samego palenia.

A podpiwniczenie jakieś jest?piwniczka na wina, kartofle?
kurcze, to mi zabiłaś ćwieka z tym gankiem. Nie wiem, czy da się doprojektować sensownie, a faktycznie, przydałoby się, jak piszesz. Piwniczka jest, w kuchni, nie duża, ale też nie bardzo mała. Akurat na kartofle. I wino. I słoiki, a co!
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 22:11   #132
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Rembertowa, nie chcę zebyś mnie źle zrozumiała, ze sie jakoś wtrącam albo coś, ale Wy sobie siądzcie jeszcze , najlepiej kimś zaufanym, dość obiektywnym i przemyślcie.

Bo na moje oko , to kupujecie dom mega kosztony w utrzymaniu, do generalnego remontu, daleko od miasta i mnie wychodzi, z lepiej byście wyszli, kupując niezabudowana działkę obok i budując nowy dom na miarę. Energoooszczędny i na miarę robiony.
Z tego co piszesz, macie tam 400 m2 powierzchni do ogrzania, utrzymania, remontowania. Skoro poddasze tez ma koło 200, to znaczy ze macie mega połać dachową.
Wymiana sytemu grzewczego na pompę... mój znajomy liczył i mu wyszło ze by mu się zaczęło zwracać za kilkadziesiąt lat. :/


I druga sprawa - remont. To jest stary dom i to, że teraz niby tylko do zrobienia podłogi, instalacje itp, to nie znaczy, że zaraz nie zaczną wychodzić inne rzeczy i non stop będzie coś do zrobienia. Zresztą wystarczy zobaczyć na wsiach w jakim stanie są tego typu domy, ludzie z nich uciekają i budują obok nowe.

Taki stary dom to worek bez dna... Szczególnie jeśli teraz nie chcecie robić generalnego remontu tylko po łebkach.

Dziwi mnie też, że dach był ledwo co robiony, a już jest dziura i trzeba coś z nim robić To też kiepsko wróży, wygląda na to, że właściciele na remontach oszczędzali i wszystko mogło być kiepskiej jakości.

Coś czuję, że mniej roboty i nerwów mielibyście jednak z budową domu, niż remontem takiego.
Btw, nie myśleliście o postawieniu drewnianego domu? Podobno stawia się taki w 3 miesiące i niczym nie trzeba się martwić, bo wszystko wykonuje i zapewnia wybrana firma. A cenowo też nie wychodzi bardzo drogo.
http://www.domydrewniane.org/?zalety...ow-z-drewna,88
Wróciliśmy ostatnio z gór, a tam co drugi dom to drewniany właśnie. Mnie się takie drewniane bardzo podobają
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 22:17   #133
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Ganek czy weranda to pytałam w związku z tym, że to jest ochrona przed wychłodzeniem domu, taki wiatrołap.
Są domy gdzie zaraz za drzwiami wejściowymi jest przedpokój i w nim drzwi do pokojów, kuchni. Nie ma żadnej sieni/ po staropolsku/, wieje nawet przez dziurkę od klucza a w zimie śnieg za drzwiami wewnątrz.
Tak było w domu , który wybudował mój mąż gdy mnie jeszcze nie znał bo tak było na planie budowlanym. W tym korytarzu byl kaloryfer ale wiecznie zimno, trzeba było szczelnie zamykać drzwi do innych pomieszczeń Jedną zimę tak przemieszkaliśmy i na wiosnę dobudowaliśmy ganek. Następna zima była zupełnie inna. W korytarzu wreszcie ciepło. i w całym domu też się temperatura podwyższyła mimo takiego samego palenia.
To samo przerabiałem ,po dobudowaniu różnica ogromna .
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 22:25   #134
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;4573747 9]

I druga sprawa - remont. To jest stary dom i to, że teraz niby tylko do zrobienia podłogi, instalacje itp, to nie znaczy, że zaraz nie zaczną wychodzić inne rzeczy i non stop będzie coś do zrobienia. Zresztą wystarczy zobaczyć na wsiach w jakim stanie są tego typu domy, ludzie z nich uciekają i budują obok nowe.

Taki stary dom to worek bez dna... Szczególnie jeśli teraz nie chcecie robić generalnego remontu tylko po łebkach.

Dziwi mnie też, że dach był ledwo co robiony, a już jest dziura i trzeba coś z nim robić To też kiepsko wróży, wygląda na to, że właściciele na remontach oszczędzali i wszystko mogło być kiepskiej jakości.

Coś czuję, że mniej roboty i nerwów mielibyście jednak z budową domu, niż remontem takiego.
Btw, nie myśleliście o postawieniu drewnianego domu? Podobno stawia się taki w 3 miesiące i niczym nie trzeba się martwić, bo wszystko wykonuje i zapewnia wybrana firma. A cenowo też nie wychodzi bardzo drogo.
http://www.domydrewniane.org/?zalety...ow-z-drewna,88
Wróciliśmy ostatnio z gór, a tam co drugi dom to drewniany właśnie. Mnie się takie drewniane bardzo podobają [/QUOTE]
moment, może ustalmy, co mamy pod hasłem "generalny remont". Ścian naprawiać nie trzeba - być może coś będzie trzeba przemurować, ale to ewentualnie jakieś drobiazgi. Elewacji nie robimy, może będzie trzeba coś uzupełnić, ale znów - drobiazgi. Dach jest ok, pokrycie w porządku, żadnej dziury nie ma, są fragmenty desek do wymiany. Fragmenty. Desek. Do wymiany. Nie natychmiast. I nie jest to moja osobista opinia, ani opinia właścicielki. Można by sobie dach zmienić, czemu nie, ale skoro działa, to nie ma sensu. Zrobi się za lat kilka bądź kilkanaście, jak już będzie trzeba. Będziemy ocieplać strop, bo chcemy na strychu podłogę mieć, to akurat po drodze z ocieplaniem. Idźmy dalej: instalacje. Chcemy wymienić na dzień dobry (choć w gruncie rzeczy tego nie wymagają, ale jak się kredytować, to raz a dobrze). Dalej - zmieniamy ogrzewanie. Okna są częściowo wymienione, więc zapewne skończymy ten prodecer. No i podłoga, która działa, ale jak się ją naprawi, to będzie ładniejsza. Co jeszcze powinno się znaleźć w generalnym remoncie?

Teraz zaczyna się kosmetyka: czy chcemy sobie ścianę przesunąć w lewo, czy w prawo. Czy chcemy mieć łazienkę tu, czy może tam. I czy może chcemy sobie zrobić łazienkę od nowa, czy zostawiamy jak jest, bo działa i nie ma co rzeźbić. Z tej kosmetyki jesteśmy skłonni zrezygnować na teraz, pomieszkać i decydować, jak będziemy wiedzieli, czego chcemy od domu.

Generalnie, to być może na wsiach takie domy są w stanie takim, że właściciele uciekają, a wcześniej oszczędzali na remontach. Być może. Ten konkretny dom jednak został najpierw bardzo solidnie zbudowany, a później przez kilkadziesiąt lat kolejni właściciele o niego dbali. Ten konkretny dom jest w bardzo dobrym stanie, co znów - nie jest ani moją osobistą opinią, ani opinią właścicielki.

Szkielotory rozważaliśmy, odradził nam architekt. Tu wszakże zbiegają się moje upodobania estetyczne do klasyków z czerwonej cegły z jego ich umiłowaniem. Inna rzecz, że z zakupem działki nie wyjdzie taniej.

Edytowane przez rembertowa
Czas edycji: 2014-03-24 o 22:28
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 22:42   #135
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Moim zdaniem dom jest w porządku. Cegła, stare , grube mury. Przed wojną murarze fuszerek nie robili, stawiali solidnie.
Grzyba nie ma co najważniejsze.
Dach jak nie cieknie to nie ma go co ruszać.
Wyremontować/postawić piec z fajerkami, przynajmniej w jednym pokoju postawić grzewczy na wypadek awarii prądu czy tej kosmicznej instalacji.
Nie każdy kto sprzedaje dom na wsi robi to z tego powodu, że zaraz się zawali.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 22:52   #136
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Najlepiej jak jest podwójne wejście, bo to prawda, bardzo dużo ciepła ucieka przez drzwi, a w zimie ciągnie dużo mrozu.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 22:57   #137
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Nie każdy kto sprzedaje dom na wsi robi to z tego powodu, że zaraz się zawali.
nie wdając się w szczegóły motywacji właścicielki - która nie ma nic wspólnego z ucieczką z zawalającego się domu - to nie po to ciągamy tam architekta z doświadczeniem w przerabianiu takich domów, żeby nam nie powiedział, że walić się będzie. Właścicielka to by mogła ściemniać, babka z biura nieruchomości też - ale architekt? Zakolegowany architekt, w dodatku? No na co niby miałby to robić?
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 23:00   #138
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Ganek choćby taki dolepić . Tylko ze ścianami w przypadku tego drewnianego. A na pewno temperatura w domu się podniesie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg domzgankiem.jpg (22,4 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01300.jpg (164,8 KB, 48 załadowań)
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 08:37   #139
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez rembertowa Pokaż wiadomość
zastanawiam się, a jakże. Decyzję będę podejmować, jak dostanę kwity jakieś konkretniejsze. Natomiast co do ocieplenia i izolacji - niezależnie od tego, jakie źródło ciepła wybierzemy, dom nieocieplony/źle ocieplony/źle zaizolowany/z mostkami cieplnymi/etc. zeżre więcej zasobów. Czy pompa ciepła, czy piec na ekogroszek - rachunki będą wyższe. Różnica jest w cenie zainstalowania całego systemu w domu, no ale tu ból dupy z powodu ceny pompy może złagodzić dofinansowanie.

Jak są dofinansowania to super, warto się upomnieć.
U nas (3 miasto) były ostatnio dofinansowania na systemy solarne, a akcja była chyba ogólnopolska ale okropnie źle nagłosniona. Ja znmalazłam ulotkę w swoim banku.
Ale nie weim czy jeszcze to jest.


Co do ekologi, to jest bardzo względne i prawda takla, że jako ekologiczne, są uznawane systemy nowe i akurat modne.
A fakty są raczej dołujące (i to nie chodzi tylko o systemy grzewcze tylko tak ogólnie niestety)

O ekologiczności pomp wodnych był kiedyś mega wątek na Muratorze, ale to dobrze z 6-8 lat temu. Okropnie się kłócili , ale mnie zostało przeswiadczenie, ze sytem polegający na przeoraniu działki, wkopaniu w nią wielkiej instalacji odpornej na erozję wypełnionej chyba glikolem jak dobrze pamiętam (?), wiec takiej która tam zostanie na wieki bo przeciez nikt jej nie wyjmie jak się : zepsuje/zużyje/wyjdzie z użytkowania / albo dom przestanie być zamieszkany / albo zostanie zastąpiona nową modą, to specjalnie ekologiczny raczej nie jest.

No ale w sumie każdego własna decyzja. Ja wtedy byłam o zgrozo na etapie budowania domu (dostałam sterydy i tak mnie oczadziło, że zaczeliśmy budować dom i dociągnęłam akcje do etapu otrzymania prawie wszystkich pozwoleń, miałam kupione plany, zrobione plany zagospodarowania wnętrz, wszelkie kluczowe decyzje były podjęte.
A potem nas oświeciło, co my robimy (to znaczy lekarz odjął mi sterydy i zaczęłam myśleć)

I na pompę ciepłą się nie zdecydowałam, ani na klimatyzację choć akurat żyliśmy z firmy zajmującej się robieniem klimatyzacji w obiektach użytku publicznego.

Piece węglowe. Rembertowa, ja nie wiem jakos gdzie Wy mieszkacie, ale stopniowo będą na róznych terenach Polski wprowadzany zakaz palenia węglem w domach !!!! Pierwsze polecą rejony nękane smogiem, czyli chyba Śląsk.


Remoint generalny to imo głównie wymiana instalacji: wodnej, elektrycznej, kanalizacji, renowacja, porzeróbki lub zakłądanie sytemów grzewczych. Bo to wymaga prucia ścian a czasami wrecz przebudowy częsciowej. Na tym etapie warto pochować wszystkie stare rury jeśli są poprowadzone po staremu, czyli po wierzchu.

Reszta to tam IMO, kosmetyka tak naprawdę.

I laska, Ty się musisz przestawić na inna skalę. Masz 200 m2 na samym parterze a stękasz ze nie masz miejsca na klatkę schodową?
No hellou!
Jedno ci zobrazuję, w szeregowcach w które się wprowadzam, jako chyba nieliczni poprzedni gospodarze , kosztem powierzchni salonu, mają klasyczną klatkę schodową. Inni mają na ogół jakieś drobne schody kręcone.

Ponoć ludzie sobie najpierw takie porobili a potem były dramaty jak się okazało, ze meble kupione, piękne, solidne a się nie da ich wnieść na piętro.
Jeden z sąsiadów ponoć w akcie desperacji wyjął okno, wybił większy otwór, wtaszczył meble na zawsze, a potem zamurował , wstawił okno i tak mieszka z tym co wtedy wniósł.


Zrób (a przynajmniej zaplanuj żeby było możliwe dorobienie kiedyś)dobra komunikację miedzy poziomami, masz duuuużo miejsca.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2014-03-25 o 12:07
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-25, 09:17   #140
hypnose22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 452
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

podczytuje sobie ten wątek i widze, że zostało poruszonych dużo praktycznych aspektów ogarniania projektu "dom". Stąd też moje pytanie -może ktoś tu miał/będzie miał do czynienia z przydomową oczyszczalnią ścieków? Zastanawiam się czy są w tym pomyśle jakieś większe haczyki

Edytowane przez hypnose22
Czas edycji: 2014-03-25 o 09:22
hypnose22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 09:40   #141
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez hypnose22 Pokaż wiadomość
podczytuje sobie ten wątek i widze, że zostało poruszonych dużo praktycznych aspektów ogarniania projektu "dom". Stąd też moje pytanie -może ktoś tu miał/będzie miał do czynienia z przydomową oczyszczalnią ścieków? Zastanawiam się czy są w tym pomyśle jakieś większe haczyki
Moja przyjaciółka ma (od roku), a razie żadnych zgrzytów.


Właśnie o tym zakazie palenia węglem miałam wczoraj pisac, podobno już niedługo mają to wprowadzić.
Wiatrołap musi byc, na własnej skórze sprawdziłam.
I te solary tez sa fajne i u nas są dofinansowania, warto sprawdzić, jakies to mi się bardziej ekologiczne wydaje jednak.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 09:54   #142
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

A wiatrołap musi być jako wystający z bryły domu ganek? Nie może to być zamknięcie fragmentu korytarza przy drzwiach?
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 11:16   #143
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
A wiatrołap musi być jako wystający z bryły domu ganek? Nie może to być zamknięcie fragmentu korytarza przy drzwiach?
Nie wiemy jak jest u Rembertowej ale nie zawsze się tak da aby było wewnątrz. U mnie się nie dało, trzeba było dolepić.

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Moja przyjaciółka ma (od roku), a razie żadnych zgrzytów.


Właśnie o tym zakazie palenia węglem miałam wczoraj pisac, podobno już niedługo mają to wprowadzić.
Wiatrołap musi byc, na własnej skórze sprawdziłam.
I te solary tez sa fajne i u nas są dofinansowania, warto sprawdzić, jakies to mi się bardziej ekologiczne wydaje jednak.
Ale to tam gdzie jest możliwość podłączenia się do sieci gazowej i pieca na gaz.
Na wsi długo jeszcze tego nie będzie. Rembertowa też nie ma sieci gazowej.
Bo ogrzewanie prądem jest ryzykowne gdyż ciągle są awarie linii napowietrznych energetycznych, ludzie nieraz 2 tygodnie są bez prądu.
W niektórych miejscowościach prąd już idzie pod ziemią ale mało jest takich miejscowości.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 11:35   #144
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez hypnose22 Pokaż wiadomość
podczytuje sobie ten wątek i widze, że zostało poruszonych dużo praktycznych aspektów ogarniania projektu "dom". Stąd też moje pytanie -może ktoś tu miał/będzie miał do czynienia z przydomową oczyszczalnią ścieków? Zastanawiam się czy są w tym pomyśle jakieś większe haczyki
Są różne rodzaje tych oczyszczalni.
Oczyszczalnię gdzie woda odprowadzana jest do gruntu mieli moi znajomi.Na początku wszystko jest prawidłowo. Nasadzone na wierzchu drzewa pobierały wodę.
Ale po kilku latach gdy grunt nasiąknie tą wodą,na dodatek duże opady deszczów to trochę się zmienia. Trzeba mieć bardzo dużą działkę aby jak najdalej od domu to odprowadzić. Był taki dziwny zapaszek koło domu.
Akurat w ich miejscowości budowali kanalizację, podłączyli się a to wszystko te rury i zbiorniki w ziemi zostało. Nie chcą tego ruszać bo działka jest pięknie na wierzchu zagospodarowana, śliczne nasadzenia, altanki itp.
Powiedzieli, że gdyby wiedzieli, że po jakimś czasie to się zatyka to nie robili by.
Ale może te nowe z inna technologią są lepsze. Ta ich to była jedna z pierwszych , może niedopracowana.
A do niektórych oczyszczalni trzeba dodatkowo różne płyny wlewać, to spory koszt.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oczyszcz.jpg (197,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oczyszcz1.jpg (40,8 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oczyszcz2.jpg (36,9 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2014-03-25 o 11:37
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 12:13   #145
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Są różne rodzaje tych oczyszczalni.
Oczyszczalnię gdzie woda odprowadzana jest do gruntu mieli moi znajomi.Na początku wszystko jest prawidłowo. Nasadzone na wierzchu drzewa pobierały wodę.
Ale po kilku latach gdy grunt nasiąknie tą wodą,na dodatek duże opady deszczów to trochę się zmienia. Trzeba mieć bardzo dużą działkę aby jak najdalej od domu to odprowadzić. Był taki dziwny zapaszek koło domu.
Akurat w ich miejscowości budowali kanalizację, podłączyli się a to wszystko te rury i zbiorniki w ziemi zostało. Nie chcą tego ruszać bo działka jest pięknie na wierzchu zagospodarowana, śliczne nasadzenia, altanki itp.
Powiedzieli, że gdyby wiedzieli, że po jakimś czasie to się zatyka to nie robili by.
Ale może te nowe z inna technologią są lepsze. Ta ich to była jedna z pierwszych , może niedopracowana.
A do niektórych oczyszczalni trzeba dodatkowo różne płyny wlewać, to spory koszt.

Kolejny system polegający na przeryciu hektara ziemi , nawkładaniu tam taony materiału odpornego na erozję, którego nikt nigdy z ziemi nie wyjmie.
Dla mnie tak średnio ekologiczne, bo takie rycie w ziemi obniża poziom wód gruntowych.
Parę posesji w okolicy sobie założy pompy ciepła i domowe oczyszczalnie a poziom wód gruntowych spada. No to trzeba trawnik/ogródki więcej podlewać, a wody przeca coraz mniej.
Taka ekologia na bakier.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 12:22   #146
hypnose22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 452
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Grubella, dzięki za informacje. Co do biopreparatów to nie są drogie, ale to nasiąkanie dało mi do myślenia Niestety, alternatywą jest szambo...
hypnose22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 12:35   #147
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Kolejny system polegający na przeryciu hektara ziemi , nawkładaniu tam taony materiału odpornego na erozję, którego nikt nigdy z ziemi nie wyjmie.
Dla mnie tak średnio ekologiczne, bo takie rycie w ziemi obniża poziom wód gruntowych.
Parę posesji w okolicy sobie założy pompy ciepła i domowe oczyszczalnie a poziom wód gruntowych spada. No to trzeba trawnik/ogródki więcej podlewać, a wody przeca coraz mniej.
Taka ekologia na bakier.
Miałam kiedyś ulotkę dotyczących tych oczyszczalni nowoczesnych , że tą wodą oczyszczoną można podlewać trawnik, kwiaty, drzewa, może być użyta do oczka wodnego, wyprowadzona do rzeki,jeziora. Może też byc wprowadzona z powrotem do domu i służyć do spłukiwania sedesu.
Ale mnie to jakoś nie przekonuje.
A te zbiorniki i rury nie wszystkie są odporne na zniszczenie. Jeśli mają cienkie ścianki to potrafią się połamać i były takie przypadki.
No i problem bywa zimą gdy są zbyt płytko pod ziemią umieszczone to może w nich woda zamarznąć przy dużych mrozach w długim okresie czasu.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 13:06   #148
kalwinka
Zadomowienie
 
Avatar kalwinka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 502
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Co do pompy ciepła - z tego co wiem jest kilka typów które różnią się wydajnością (i ceną) i chyba nie wszędzie sie da/opłaca je montować. Znajomi budowali domek w zeszłym roku, początkowo zakładali ze będzie super hiper ekologiczny i bardzo mocno nastawiali się na pompę, ale zrezygnowali.

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Nie wątpię w Twoją rozwagę ale też znam kilka przykładów gdy naciągnięto kogoś np. na kolektory słoneczne do ogrzewania wody nie mówiąc o tym, że gdy w lecie za gorąco to ta instalacja/aparatura/ może się przegrzać i zniszczyć i dodatkowo trzeba ją ochładzać montując coś w rodzaju klimy. I to jest na prąd.Koszty ochładzania instalacji pochłonęły oszczędności które miały być na ogrzewaniu wody.
Kolektory słoneczne też sa różne, mój mąż jakiś czas sprzedawał te ustrojstwa i stwierdził ze jak kupimy własny dom, na pewno założymy kolektory do ogrzewania wody. Co prawda faktycznie zimą nie nagrzeją wody do np 80'C jak w lecie, ale przy krótszym dniu i niskim słońcu/zachmurzeniu nagrzeją ją do np 30'C, więc dalej nagrzewasz już od 30 a nie np 5'C co i tak jest jakimś wspomaganiem i oszczędnością. Co do awaryjności - nowoczesne solary mają zabezpieczenia, np wyjeżdżając na kilka dni ustawiasz panele na "urlop" i nie ma ryzyka że się przegrzeje. A jeśli, to zrzuca glikol (uzupełnienie/wymiana glikolu to koszt kilkuset złotych). Tyle pamiętam z tego co mówił
Poza tym dofinansowania są dosyć duże, poza dofinansowaniem z NFOŚu często są programy miejskie/powiatowe dofinansowywane np z unii. W moim mieście np dofinansowanie było tak duże, ze kolega zakładając instalację dla 4 osobowej rodziny płacił około 1500 zł. Warto zapytać w urzędzie
[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;4573747 9]
Taki stary dom to worek bez dna... Szczególnie jeśli teraz nie chcecie robić generalnego remontu tylko po łebkach.

Dziwi mnie też, że dach był ledwo co robiony, a już jest dziura i trzeba coś z nim robić To też kiepsko wróży, wygląda na to, że właściciele na remontach oszczędzali i wszystko mogło być kiepskiej jakości.
[/QUOTE]

Wydaje mi się, ze każdy dom to worek bez dna Zawsze jest coś co trzeba zrobić/można poprawić i w co trzeba włożyć kolejne pieniądze. W nowym domu też może coś wyskoczyć (np wspomniane deski w dachu - moja ciocia musiała wymieniać kilka desek w dachu 3 lata po wybudowaniu domu . Nie oszczędzali wcześniej na materiałach, po prostu coś wyskoczyło i tyle)

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Moim zdaniem dom jest w porządku. Cegła, stare , grube mury. Przed wojną murarze fuszerek nie robili, stawiali solidnie.
Grzyba nie ma co najważniejsze.
To mi przypomniało - ostatnio oglądaliśmy domek właśnie z czerwonej cegły - po niedawnej wymianie okien pojawił się w nim problem z wilgocią i wentylacją. Rembertowa, może warto zapytać o to waszego architekta (tzn czy nie trzeba będzie zrobić np dodatkowych otworów wentylacyjnych)
Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Właśnie o tym zakazie palenia węglem miałam wczoraj pisac, podobno już niedługo mają to wprowadzić.
Wiatrołap musi byc, na własnej skórze sprawdziłam.
I te solary tez sa fajne i u nas są dofinansowania, warto sprawdzić, jakies to mi się bardziej ekologiczne wydaje jednak.
A piece na ekogroszek nie są przypadkiem dopuszczane ? Wydaje mi sie, że niektóre z tych pieców są dostosowane do opalania np wierzbą energetyczną (ale mogę sie mylić)

Rembertowa, osobiście wybierając kuchenkę wolałabym gazową z butlą, ale tylko dlatego że mnie osobiście lepiej się gotuje na gazie niż na indukcji/kuchence elektrycznej (absolutnie nie uważam, ze któraś jest lepsza z założenia, najlepiej jak masz możliwość spróbuj coś zrobić na różnych kuchenkach i zobacz, co ci pasuje). Jeśli myślicie o zbiorniku kolo domu - pamiętaj że to dodatkowa budowla (potrzebne pozwolenie na postawienie) i szpeci widok
kalwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 13:46   #149
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez kalwinka Pokaż wiadomość
Rembertowa, osobiście wybierając kuchenkę wolałabym gazową z butlą, ale tylko dlatego że mnie osobiście lepiej się gotuje na gazie niż na indukcji/kuchence elektrycznej (absolutnie nie uważam, ze któraś jest lepsza z założenia, najlepiej jak masz możliwość spróbuj coś zrobić na różnych kuchenkach i zobacz, co ci pasuje). Jeśli myślicie o zbiorniku kolo domu - pamiętaj że to dodatkowa budowla (potrzebne pozwolenie na postawienie) i szpeci widok

Ja nie właśnie nie mogę zdecydować.
Płyta jest do wymiany i mogę zostać przy gotowaniu na prądzie, a mogę przejść na gaz (mam podprowadzony ziemny)
I nie wiem.
Taniej na gaz, ale na prąd czyściej i nie ma otwartego płomiena w domu
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 15:04   #150
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jak są dofinansowania to super, warto się upomnieć.
U nas (3 miasto) były ostatnio dofinansowania na systemy solarne, a akcja była chyba ogólnopolska ale okropnie źle nagłosniona. Ja znmalazłam ulotkę w swoim banku.
Ale nie weim czy jeszcze to jest.
jest na pompy, jest na solary - dofinansowanie z funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Oczywiście, jest to dofinansowanie do kredytu, ale może to, czym będziemy musieli skarmić bank, nie będzie na tyle duże, żeby uczynić bezsensownym staranie się o dopłatę. Są jeszcze dofinansowania gminne, ale tu nie wiem, czy nasza ewentualna gmina prowadzi taki program, dowiemy się. Jakiś sąsiad we wsi pompę ciepła ma, więc całkiem możliwe.
Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Co do ekologi, to jest bardzo względne i prawda takla, że jako ekologiczne, są uznawane systemy nowe i akurat modne.
A fakty są raczej dołujące (i to nie chodzi tylko o systemy grzewcze tylko tak ogólnie niestety)

O ekologiczności pomp wodnych był kiedyś mega wątek na Muratorze, ale to dobrze z 6-8 lat temu. Okropnie się kłócili , ale mnie zostało przeswiadczenie, ze sytem polegający na przeoraniu działki, wkopaniu w nią wielkiej instalacji odpornej na erozję wypełnionej chyba glikolem jak dobrze pamiętam (?), wiec takiej która tam zostanie na wieki bo przeciez nikt jej nie wyjmie jak się : zepsuje/zużyje/wyjdzie z użytkowania / albo dom przestanie być zamieszkany / albo zostanie zastąpiona nową modą, to specjalnie ekologiczny raczej nie jest.
widzę, że zadomawianie się na muratorze jest popularne Argument z glikolu w ziemi jest niegłupi, niemniej, z przyczyn logistyczno-finansowych raczej niczego byśmy chcieli nie zakopywać i decydowalibyśmy się, jeśli już, na pompę powietrze-woda. Stawiasz ustrojstwo obok chałupy, albo i w chałupie, przyczepiasz do instalacji i tyle historii. Owszem, pompy ciepła powietrze-woda są mniej wydajne i, co za tym idzie, bardziej kosztowne, a i się szybciej zużywają, niemniej, przynajmniej nie robisz dziury w ziemi za mniej lub bardziej 20k.
Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No ale w sumie każdego własna decyzja. Ja wtedy byłam o zgrozo na etapie budowania domu (dostałam sterydy i tak mnie oczadziło, że zaczeliśmy budować dom i dociągnęłam akcje do etapu otrzymania prawie wszystkich pozwoleń, miałam kupione plany, zrobione plany zagospodarowania wnętrz, wszelkie kluczowe decyzje były podjęte.
A potem nas oświeciło, co my robimy (to znaczy lekarz odjął mi sterydy i zaczęłam myśleć)
powiadasz, przeczytać ulotki na lekach?
Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Remoint generalny to imo głównie wymiana instalacji: wodnej, elektrycznej, kanalizacji, renowacja, porzeróbki lub zakłądanie sytemów grzewczych. Bo to wymaga prucia ścian a czasami wrecz przebudowy częsciowej. Na tym etapie warto pochować wszystkie stare rury jeśli są poprowadzone po staremu, czyli po wierzchu.

Reszta to tam IMO, kosmetyka tak naprawdę.
i to zamierzamy zrobić, choć - uczciwie rzecz ujmując - dom nie wymaga aż takiego remontu, wszystko działa, ino jest stare.
Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
I laska, Ty się musisz przestawić na inna skalę. Masz 200 m2 na samym parterze a stękasz ze nie masz miejsca na klatkę schodową?
No hellou!
Jedno ci zobrazuję, w szeregowcach w które się wprowadzam, jako chyba nieliczni poprzedni gospodarze , kosztem powierzchni salonu, mają klasyczną klatkę schodową. Inni mają na ogół jakieś drobne schody kręcone.

Ponoć ludzie sobie najpierw takie porobili a potem były dramaty jak się okazało, ze meble kupione, piękne, solidne a się nie da ich wnieść na piętro.
Jeden z sąsiadów ponoć w akcie desperacji wyjął okno, wybił większy otwór, wtaszczył meble na zawsze, a potem zamurował , wstawił okno i tak mieszka z tym co wtedy wniósł.


Zrób (a przynajmniej zaplanuj żeby było możliwe dorobienie kiedyś)dobra komunikację miedzy poziomami, masz duuuużo miejsca.
miejsce to jest przecież, chodzi o to, żeby dobrze taką klatkę schodową wkomponować w resztę pomieszczeń - bo przesuwać sobie wszystkie ściany tylko po to, żeby zrobić schody na strych, na którym i tak urządzimy graciarnię, to jakoś mi się nie składa. Obecne schody są do naprawy, do wniesienia gratów na strych starczą. Jasne, gdyby adaptować strych, to schody musowo, niemniej, na razie mamy plan żyć na parterze, a na strychu mieć strych. Póki co jesteśmy na etapie, żeby układ pomieszczeń na dole zachować (może w ramach stawiania oporu architektowi, który zaczął z grubej rury i postawił nam na papierze wszystko na głowie) - może coś suwać będziemy, ale wszystkiego to bym nie chciała.

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

Cytat:
Napisane przez kalwinka Pokaż wiadomość
Poza tym dofinansowania są dosyć duże, poza dofinansowaniem z NFOŚu często są programy miejskie/powiatowe dofinansowywane np z unii. W moim mieście np dofinansowanie było tak duże, ze kolega zakładając instalację dla 4 osobowej rodziny płacił około 1500 zł. Warto zapytać w urzędzie
jak kupimy ten dom, dygniemy do urzędu, niewątpliwie. To dofinansowanie z funduszu nie powala (do 40%), ale akurat niweluje ból dupy z powodu różnicy w cenie. A skoro i tak będziemy ten kilkudziesięcioletni piec węglowy wymieniać, to coś wstawić musimy, tak kombinujemy. Są też systemy, w których pompa ciepła jest wspomagana solarami - będziemy musieli zgłębić temat, bo może warto.
Cytat:
Napisane przez kalwinka Pokaż wiadomość
Rembertowa, osobiście wybierając kuchenkę wolałabym gazową z butlą, ale tylko dlatego że mnie osobiście lepiej się gotuje na gazie niż na indukcji/kuchence elektrycznej (absolutnie nie uważam, ze któraś jest lepsza z założenia, najlepiej jak masz możliwość spróbuj coś zrobić na różnych kuchenkach i zobacz, co ci pasuje). Jeśli myślicie o zbiorniku kolo domu - pamiętaj że to dodatkowa budowla (potrzebne pozwolenie na postawienie) i szpeci widok
zbiornik obok domu budzi mój irracjonalny strach, zatem co najwyżej butla, którą toczyć będę do najbliższego punktu wymiany. Gotowałam na elektrycznej, słabe rozwiązanie, na indukcji chyba nie miałam okazji. Oczywiście, jest kwestia też taka, że jakby mieć wszystko na prąd, to trzeba by też doczepić do tego wszystkiego agregat na wszelki wypadek, bo tak po ciemku, w mrozie i bez możliwości ugotowania wody na herbatę zostać w grudniu po południu to by było smutno...

Edytowane przez rembertowa
Czas edycji: 2014-03-25 o 23:31
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-10 22:59:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.