Kwietniówki 2019 - cz.4 - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-16, 15:35   #3661
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Przeczytałam co napisałyście, poszłam do lodowki i stwierdzam, że nie mam co zjeść Serio...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 15:38   #3662
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

A laktoza to cukier wiec jak alergia jest na białko krowy to mleko bez laktozy nic nie da
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 15:42   #3663
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Ja nie mam problemu z której piersi jadł, bo je z obu przy każdym posiedzeniu. Urodziłam potwora.

Mamoszkrabka, faktycznie jakby Igor domagał się uwagi...Nie ogarnęłabym dwojki. Chyba, że jedno mialoby co najmniej 15 lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie to samo, przy każdym posiedzeniu oba cyce i wystarcza jej na 1,5-2 godz nic nie można zrobic, nigdzie wyjść a skubana butli nie chce


Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Ja nie poszłam na dwór bo mam dość. Daje z siebie wszystko a młoda ryczy i ryczy i tylko na rękach się uspokaja i zasypia. Brak mi cierpliwości. Nosze na rękach jeśli chce. Czekam na tz i uciekam z domu
Wogole dzisiaj widzę że ja męczy brzuszek. Aż gaz rurka poszla w ruch. I tak myślę czy te paczki i kapusta nie miała wpływu. Czekoladę też zrem na potęgę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

wogole obiad zrobiłam i zjadłam. Super fajnie bo starsza nie zjadła prawie nic. A potem chciała zebym muffinki jej zrobiła. Dzisiaj zjadła aż jednego suchego naleśnik i małego kabanosa. Trzeba było. Mi coś zamówić a czas poświęcony na obiad wyszkowac się na dwór później biegła po kanapie i spadła z niej prawie na lawe a we mnie coś pękło i się rozplakalam z nerwów. Takie sytuację przy dwójce. Jedno ryczy a drugie bawi się w kaskadera. Ja wam mówię zastanówcie się nim zdecydujecie się zbyt szybko na drugie dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję i łączę się w bólu...czasem mam tak dość,że az mam niefajne myśli za które chwilę później jestem na siebie zła i aż mi wstyd (

Starsza moja niby wszystko rozumie bo ma 4 lata ale ma chyba jakiś gorszy czas bo od niedzieli dzień w dzień ryczy o jakieś pierdoły...dziś 3 minuty po powrocie z przedszkola już miałam dość afer. Malutka za to popołudniu zaczyna i kończy o 23-24 ryczy non stop, wisi ciągle na cycku bo tylko wtedy nie płacze. Czasem uśnie przy tym ale nie da rady jej odłożyć bo od razu oczy jak 5 złotych . Także wygląda to tak że usypiam ok 24 tej do 6-7 z 2 przerwami na karmienie po 40 minut.

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Ejjj Wy tak o tym żarciu i tak myslę, że może cos jem w dzień że ona popołudniami do nocy takie cyrki urządza??? tylko kuźwa od czego zacząć jak jem wszystko-czekolada, orzechy, brokuł czy nabiał :conf used: najrozsądniej byłoby zrezygnować ze słodyczy ale jak to zrobić
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 16:51   #3664
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Byliśmy 1h i 20 minut na spacerze, młody cały czas spał, za to mamusia wymieka i normalnie czuje się jak zwłoki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To sie dotleniliscie
Cytat:
Napisane przez maltaa7 Pokaż wiadomość
Wow niezle przykoksowal co lekarz powiedzial u Was na ten kikut nieodpadniety?

Widze nie tylko u mnie mala daje czadu. Dzis nawet na spacerach mi nie chce spac (( bez smoczka jeden wiekki ryk... wszystko bee, jedzenie nie, na raczkach niee, spanie po 5 min... to napewno ten skok. A przynajmniej mam nadzieje, ze to skok i to tymczasowe Juz sie przyzwyczilam do ciezkich wieczorów, ale cale dnie placzu... aaaaaa!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Łacze sie w bolu... U nas to samo.
Ja nie wiem czy skok czy ropien czy brak kupy...
Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Dokładnie.
Juz przez to przechodziłam - bardzo ubogie menu, ale teraz wiecej jest tych produktow dla alergikow. Mleko kozie, jaja przepiorcze bardziej dostepne niż 11 lat wcześniej.
Przy starszym 6 m-cy unikałam nabiału - nigdy wczesniej ani później nie byłam tak szczupła i tak głodna mam nadzieję, że teraz nie będzie tak źle
To co Ty jadlas.. dla mnie to chyba nie do przejscia by bylo.
Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Ja tylko uczulam (no pun intended) na czas utrzymywania się alergenów w mleku, przy nabiale to był chyba tydzień... co najmniej, może dwa? Wiec rezygnacja z czegoś na pare dni nie ma większego sensu I uczulać mogą nawet śladowe ilości (jeśli mówimy o alergii a nie nietolerancji). Trudna jest ta eliminacja bo np nabiał czai się wszędzie i weź rozkminiaj czy ta krostka to nie przez ta łyżkę masła w zupie tydzień temu
O dobrze wiedziec, ze tak dlugo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 17:04   #3665
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Moja zaczyna płaczki i prężenie regularnie po południu, uspokaja się jak zaczarowana po zamotaniu w chustę, dwie minuty i spi. Zdaje sobie sprawę ze nie powinnam narzekać tylko cieszyć się ze coś działa i nie muszę kombinować z lekami, ale jednak lekko meczy mnie spędzanie po 5-6h dziennie w chuście 🙄 bo odłożyć się nie daje...

A starszej to w ogóle nie wiem o bo chodzi, wiem ze potrzebuje mojej uwagi ale jak jej próbuje te uwagę dać to mnie zlewa. Zwiewa, gada coś do siebie, broi, pluje, robi wszystko żebym nie wytrzymała i na nią huknęła, a wtedy "buuuu! dlaczego krzyczysz! Jest mi przykro!" 🙄

Macierzyństwo takie piękne
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 17:40   #3666
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Moja zaczyna płaczki i prężenie regularnie po południu, uspokaja się jak zaczarowana po zamotaniu w chustę, dwie minuty i spi. Zdaje sobie sprawę ze nie powinnam narzekać tylko cieszyć się ze coś działa i nie muszę kombinować z lekami, ale jednak lekko meczy mnie spędzanie po 5-6h dziennie w chuście bo odłożyć się nie daje...

A starszej to w ogóle nie wiem o bo chodzi, wiem ze potrzebuje mojej uwagi ale jak jej próbuje te uwagę dać to mnie zlewa. Zwiewa, gada coś do siebie, broi, pluje, robi wszystko żebym nie wytrzymała i na nią huknęła, a wtedy "buuuu! dlaczego krzyczysz! Jest mi przykro!"

Macierzyństwo takie piękne
Lisku, mnie się wydaje, że one prowokują takie sytuacje, bo kiedy na nie krzykniemy, to dostają chwilę uwagi skoncentrowaną tylko na nich. U nas jest dokładnie to samo

Byliśmy u pediatry, młody ok, za to starsza (osłuchana przy okazji) dostała pierwszy w swoim życiu antybiotyk. Dobijcie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata


Edytowane przez agassek
Czas edycji: 2019-05-16 o 17:42
agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 18:00   #3667
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
No nie dziwie sie z tym głodem.
Mam nadzieje ze teraz az tak dlugo nie bedziesz musiala byc na tej diecie.
A wlasciwie to do kiedy taka alergia moze pojawic sie u dziecka jesli caly czas wszystko jem?
Listopadowa wspolczuje ze mala tak nie odkladalna i biore twoje slowa do serca o drugim dziecku.
Ale właśnie przeczytałam artykul ze wszystkie dostaniemy 500+ od lipca bedzie można szalec
Coccinella jak wizyta u cdl?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pierwsze świadczenie na które się załapiemy

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Moja zaczyna płaczki i prężenie regularnie po południu, uspokaja się jak zaczarowana po zamotaniu w chustę, dwie minuty i spi. Zdaje sobie sprawę ze nie powinnam narzekać tylko cieszyć się ze coś działa i nie muszę kombinować z lekami, ale jednak lekko meczy mnie spędzanie po 5-6h dziennie w chuście 🙄 bo odłożyć się nie daje...

A starszej to w ogóle nie wiem o bo chodzi, wiem ze potrzebuje mojej uwagi ale jak jej próbuje te uwagę dać to mnie zlewa. Zwiewa, gada coś do siebie, broi, pluje, robi wszystko żebym nie wytrzymała i na nią huknęła, a wtedy "buuuu! dlaczego krzyczysz! Jest mi przykro!" 🙄

Macierzyństwo takie piękne
Cwaniara ze starszej. Ona chce Ci chyba udowodnić że wolisz młodszą

Byliśmy dzisiaj na usg bioderek. Jakieś tam łuki są nie tak jeszcze, ale po badaniu ortopedycznym wyszło że jeszcze się nie do końca wykształciły. Mamy na noc wkładać pieluszkę między nogi, na brzuchu kłaść "na żabkę" i przy noszeniu na pionowo (jak lubi) starać się rozszerzać delikatnie nóżki żeby nie były ściśnięte. I ma szpotawe (??) stópki - jak prostuje to są ok a jak luzuje to się podwijają. Mamy obserwować i jak nic się nie zmieni w ciągu dwóch tygodni to masaże będą potrzebne. A kolejna kontrola bioderek za 6 tygodni
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-16, 18:18   #3668
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dorka a czy wy robiliście USG bioderek? Mamy skierowanie ale chyba do zg musimy uderzać bo u nas nie ma gabinetu. Gdzie wy robiliście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Ja byłam na zakupach. Kupiłam bluzkę i spodenki. I zjadłam lody. Teraz karmię ssaka. Zostawiłam uspane dziecko tezetowi. Spała bardzo mocno jak wychodziłam. W końcu. Tylko czemu dopiero jak tz wrocil do domu? Mówił że dwa razy mu zaplakala ale spała nawet w swoim łóżeczku. Mnie chyba moja córka na prawdę nie lubi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 18:25   #3669
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Drugi raz kąpaliśmy Olka (w wiaderku), jak on to lubi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 18:49   #3670
maltaa7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 270
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Moja zaczyna płaczki i prężenie regularnie po południu, uspokaja się jak zaczarowana po zamotaniu w chustę, dwie minuty i spi. Zdaje sobie sprawę ze nie powinnam narzekać tylko cieszyć się ze coś działa i nie muszę kombinować z lekami, ale jednak lekko meczy mnie spędzanie po 5-6h dziennie w chuście bo odłożyć się nie daje...

A starszej to w ogóle nie wiem o bo chodzi, wiem ze potrzebuje mojej uwagi ale jak jej próbuje te uwagę dać to mnie zlewa. Zwiewa, gada coś do siebie, broi, pluje, robi wszystko żebym nie wytrzymała i na nią huknęła, a wtedy "buuuu! dlaczego krzyczysz! Jest mi przykro!"

Macierzyństwo takie piękne
U Nas na pocztku starszak zachowywal sie dokladnie tak samo! Teraz jest troche lepiej. Tylko ze moj troche starszy. Wczoraj przed spaniem takim spokojnym, rzeczowym tonem zapytal mnie " mamo, mozemy sie umowic tak, że bedziesz miala troche czasu dla Natalki i troche dla mnie" ... rzeczywiscie ostatnio ciezko z tym czasem

Szkoda mi tej mojej malej... cos ja chyba boli...juz nawet smoczek nie pomaga. Ale odkryłam hit, nie placze jak leży na przewijaku a ja cos kolo niej robie np. myje : co jest:?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maltaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 18:57   #3671
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Pierwsze świadczenie na które się załapiemy


Cwaniara ze starszej. Ona chce Ci chyba udowodnić że wolisz młodszą

Byliśmy dzisiaj na usg bioderek. Jakieś tam łuki są nie tak jeszcze, ale po badaniu ortopedycznym wyszło że jeszcze się nie do końca wykształciły. Mamy na noc wkładać pieluszkę między nogi, na brzuchu kłaść "na żabkę" i przy noszeniu na pionowo (jak lubi) starać się rozszerzać delikatnie nóżki żeby nie były ściśnięte. I ma szpotawe (??) stópki - jak prostuje to są ok a jak luzuje to się podwijają. Mamy obserwować i jak nic się nie zmieni w ciągu dwóch tygodni to masaże będą potrzebne. A kolejna kontrola bioderek za 6 tygodni
to wszystko da sie wyprostowac cwiczeniami wiec lepiej, ze od razu wyszlo .
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Drugi raz kąpaliśmy Olka (w wiaderku), jak on to lubi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jak sie uzywa tego wiaderka?
Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Dorka a czy wy robiliście USG bioderek? Mamy skierowanie ale chyba do zg musimy uderzać bo u nas nie ma gabinetu. Gdzie wy robiliście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Ja byłam na zakupach. Kupiłam bluzkę i spodenki. I zjadłam lody. Teraz karmię ssaka. Zostawiłam uspane dziecko tezetowi. Spała bardzo mocno jak wychodziłam. W końcu. Tylko czemu dopiero jak tz wrocil do domu? Mówił że dwa razy mu zaplakala ale spała nawet w swoim łóżeczku. Mnie chyba moja córka na prawdę nie lubi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mas Leobma czasem alergie na meza... Przestaje plakac jak tylko ja go biore na rece...


Caly dzien dzis mnie glowa boli. Mam nadzieje, ze jutro bedzie lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez maltaa7 Pokaż wiadomość
U Nas na pocztku starszak zachowywal sie dokladnie tak samo! Teraz jest troche lepiej. Tylko ze moj troche starszy. Wczoraj przed spaniem takim spokojnym, rzeczowym tonem zapytal mnie " mamo, mozemy sie umowic tak, że bedziesz miala troche czasu dla Natalki i troche dla mnie" ... rzeczywiscie ostatnio ciezko z tym czasem

Szkoda mi tej mojej malej... cos ja chyba boli...juz nawet smoczek nie pomaga. Ale odkryłam hit, nie placze jak leży na przewijaku a ja cos kolo niej robie np. myje : co jest:?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas tez na przewijaku jest wzgledny spokoj. Zapatrzy sie w sufit i cisza


Ja dzis porozmawialam z Igorem. Nie wiem czy w ogole mnie sluchal bo jak zaczynam takie rozmowy to on zmienia temat albo spiewa...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-16, 19:35   #3672
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
to wszystko da sie wyprostowac cwiczeniami wiec lepiej, ze od razu wyszlo .I jak sie uzywa tego wiaderka? U mas Leobma czasem alergie na meza... Przestaje plakac jak tylko ja go biore na rece...


Caly dzien dzis mnie glowa boli. Mam nadzieje, ze jutro bedzie lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

U nas tez na przewijaku jest wzgledny spokoj. Zapatrzy sie w sufit i cisza


Ja dzis porozmawialam z Igorem. Nie wiem czy w ogole mnie sluchal bo jak zaczynam takie rozmowy to on zmienia temat albo spiewa...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mąż go trzyma w wiaderku, więc to on się bardziej stresuje narazie paralitycznie go kąpięmy, bo się uczymy. Wannę też przetestujemy i zobaczymy co częściej będziemy używać, wiaderko fajne bo mało miejsca zajmuje w mieszkaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 20:01   #3673
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Dorka a czy wy robiliście USG bioderek? Mamy skierowanie ale chyba do zg musimy uderzać bo u nas nie ma gabinetu. Gdzie wy robiliście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Ja byłam na zakupach. Kupiłam bluzkę i spodenki. I zjadłam lody. Teraz karmię ssaka. Zostawiłam uspane dziecko tezetowi. Spała bardzo mocno jak wychodziłam. W końcu. Tylko czemu dopiero jak tz wrocil do domu? Mówił że dwa razy mu zaplakala ale spała nawet w swoim łóżeczku. Mnie chyba moja córka na prawdę nie lubi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do Zg jechalismy-prywatnie. Jak będziesz zainteresowana to pisz dam Ci namiar- bardzo polecany ortopeda
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 20:37   #3674
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Bardzo Wam współczuję że dzieciaczki płaczą i nie wiadomo jak pomóc Ja się trochę obawiałam jak będzie przy drugim skoro okaże się bardzo wymagające, na szczęście jest tak samo grzeczny jak brat. Mam czas I dla Szymusia i dla Wojtusia. Jak zajmuje się Wojtusiem to Szymuś obserwuje albo ładnie się sam bawi. Wojtuś bardzo dużo śpi więc wtedy mam dużo czasu dla starszego więc on nie odczuwa mojego braku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 21:09   #3675
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Mąż go trzyma w wiaderku, więc to on się bardziej stresuje narazie paralitycznie go kąpięmy, bo się uczymy. Wannę też przetestujemy i zobaczymy co częściej będziemy używać, wiaderko fajne bo mało miejsca zajmuje w mieszkaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mamy wiaderko, ale jakoś teraz mi szybciej i wygodniej w wanience,sama nie wiem dlaczego 🤷
W wiaderku trzymam pranie
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 21:46   #3676
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Troszkę krwi z pępka jest ok? Pozatym nic innego, dziwnego nie obserwujemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 21:54   #3677
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Jeeeej cały dzień zleciał...

Mamaszkrabka, pytałaś czy mm podalam. Jak tz wrocil to mała padła akurat (o 22) pozniej się przebudzala 2-3 razy w nocy i cycek ją zajął (bylam jak zombie pisalam wam) i nie marudzila, więc nie podawalam. Rano znow troche pociumkala i caly czas by chciala, ale udalo mi sie odciagnac po nocy 70 (!) ml i w nią to zapakowałam. Wiem, że nie powinnam przed wizytą u CDL, ale żal mi jej było bo wiedzialam, że w nocy padala ze zmęczenia a nie najedzenia 😞

Ofelko, pytalas sie jak wizyta. Złoto a nie kobieta!!! Nikt mi tak cycków w życiu nie wymeczyl i nie wygniotl 😭😭😭 musielismy trochę poczekać aż najedzone dziecie sie przebudzi...ale udalo się ją przystawić. Okazalo sie, że była źle przystawiana - o d. rozbic te wszystkie położne, które twierdzily, że tak pieknie jest przystawiana!!!

Pokazała jak aktywizowac małą jak przysypia przy cycu (mizianie, rozbieranie jej, uchylanie okna), zalecila pić filizanke cieplego napoju przed karmieniem, kangurowanie godzine dziennie w samym pampie pod kocem. Kazala odciągnąć pokarm 6 razy dziennie i dokarmiac, prowadzić notatki o karmieniach, kupkach itd i zdawac relacje (!) mam zadzwonic jutro i pojutrze i opowiedziec co i jak...

Ach i aż się prawie poplakalam jak powiedziala mężowi, że zaraz po powrocie ma sie małą zająć a mama ma chociaz godzine odespać...

Kolejna wizyta w środę. Powiem Wam, że szok. Tyle pomocy w ciągu godziny od nikogo w życiu nie dostałam. Aż się wierzyć nie chce, że jeszcze istnieją ludzie, którzy pracują z powołania...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 22:05   #3678
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Troszkę krwi z pępka jest ok? Pozatym nic innego, dziwnego nie obserwujemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja spanikowałam i dzwoniłam w tej kwedtii do położnej. Powiedziala, że nic się nie dzieje złego, że coś tam się obkurcza, jakieś naczynia czy cuś. Także dobrze to oczyscić i będzie ok.
Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Jeeeej cały dzień zleciał...

Mamaszkrabka, pytałaś czy mm podalam. Jak tz wrocil to mała padła akurat (o 22) pozniej się przebudzala 2-3 razy w nocy i cycek ją zajął (bylam jak zombie pisalam wam) i nie marudzila, więc nie podawalam. Rano znow troche pociumkala i caly czas by chciala, ale udalo mi sie odciagnac po nocy 70 (!) ml i w nią to zapakowałam. Wiem, że nie powinnam przed wizytą u CDL, ale żal mi jej było bo wiedzialam, że w nocy padala ze zmęczenia a nie najedzenia

Ofelko, pytalas sie jak wizyta. Złoto a nie kobieta!!! Nikt mi tak cycków w życiu nie wymeczyl i nie wygniotl musielismy trochę poczekać aż najedzone dziecie sie przebudzi...ale udalo się ją przystawić. Okazalo sie, że była źle przystawiana - o d. rozbic te wszystkie położne, które twierdzily, że tak pieknie jest przystawiana!!!

Pokazała jak aktywizowac małą jak przysypia przy cycu (mizianie, rozbieranie jej, uchylanie okna), zalecila pić filizanke cieplego napoju przed karmieniem, kangurowanie godzine dziennie w samym pampie pod kocem. Kazala odciągnąć pokarm 6 razy dziennie i dokarmiac, prowadzić notatki o karmieniach, kupkach itd i zdawac relacje (!) mam zadzwonic jutro i pojutrze i opowiedziec co i jak...

Ach i aż się prawie poplakalam jak powiedziala mężowi, że zaraz po powrocie ma sie małą zająć a mama ma chociaz godzine odespać...

Kolejna wizyta w środę. Powiem Wam, że szok. Tyle pomocy w ciągu godziny od nikogo w życiu nie dostałam. Aż się wierzyć nie chce, że jeszcze istnieją ludzie, którzy pracują z powołania...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super! Fajnie trafić na fachowca w dodatku tak empatycznego ☺ A napisz proszę, o co z tym kangurowaniem chodzi i kiedy odciągać pokarm? Po karmieniu?
I na czym polegało złe przystawianie? Może jakieś wskazówki się u mnie sprawdzą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 22:12   #3679
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Jeeeej cały dzień zleciał...

Mamaszkrabka, pytałaś czy mm podalam. Jak tz wrocil to mała padła akurat (o 22) pozniej się przebudzala 2-3 razy w nocy i cycek ją zajął (bylam jak zombie pisalam wam) i nie marudzila, więc nie podawalam. Rano znow troche pociumkala i caly czas by chciala, ale udalo mi sie odciagnac po nocy 70 (!) ml i w nią to zapakowałam. Wiem, że nie powinnam przed wizytą u CDL, ale żal mi jej było bo wiedzialam, że w nocy padala ze zmęczenia a nie najedzenia

Ofelko, pytalas sie jak wizyta. Złoto a nie kobieta!!! Nikt mi tak cycków w życiu nie wymeczyl i nie wygniotl musielismy trochę poczekać aż najedzone dziecie sie przebudzi...ale udalo się ją przystawić. Okazalo sie, że była źle przystawiana - o d. rozbic te wszystkie położne, które twierdzily, że tak pieknie jest przystawiana!!!

Pokazała jak aktywizowac małą jak przysypia przy cycu (mizianie, rozbieranie jej, uchylanie okna), zalecila pić filizanke cieplego napoju przed karmieniem, kangurowanie godzine dziennie w samym pampie pod kocem. Kazala odciągnąć pokarm 6 razy dziennie i dokarmiac, prowadzić notatki o karmieniach, kupkach itd i zdawac relacje (!) mam zadzwonic jutro i pojutrze i opowiedziec co i jak...

Ach i aż się prawie poplakalam jak powiedziala mężowi, że zaraz po powrocie ma sie małą zająć a mama ma chociaz godzine odespać...

Kolejna wizyta w środę. Powiem Wam, że szok. Tyle pomocy w ciągu godziny od nikogo w życiu nie dostałam. Aż się wierzyć nie chce, że jeszcze istnieją ludzie, którzy pracują z powołania...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow to ekstra, że trafiłaś na kogoś kto się tak angażuje i konkretnie pomaga. Liczę, że teraz będzie tylko lepiej swoją drogą też jestem ciekawa o co chodzi z tym kangurowaniem.
Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Ja spanikowałam i dzwoniłam w tej kwedtii do położnej. Powiedziala, że nic się nie dzieje złego, że coś tam się obkurcza, jakieś naczynia czy cuś. Także dobrze to oczyscić i będzie ok. Super! Fajnie trafić na fachowca w dodatku tak empatycznego ☺ A napisz proszę, o co z tym kangurowaniem chodzi i kiedy odciągać pokarm? Po karmieniu?
I na czym polegało złe przystawianie? Może jakieś wskazówki się u mnie sprawdzą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie wydawało mi się, że taki temat się tu przewijal i że ok, ale wolałam się upewnić. Dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Udało mi się dziś hybrydy zrobić
Jutro mieliśmy mieć sesje, ale fotografka napisała że coś ja bierze, więc przekładamy bo lepiej nie ryzykować.

Edytowane przez coco00
Czas edycji: 2019-05-16 o 22:14
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-16, 22:19   #3680
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Justi - sojowego nie polecają, bardziej chyba ryżowe no i ewentualnie kozie, ale np starszy mogł produkty sojowe. Laktoza to cukier w mleku ale moze byc tak ze dziecko nietoleruje tluszczu mleka krowiego lub innego składnika i takie zastąpienie nie pomoże.
Wapń dziecko niby i tak wysssie z mamy, ale wlasnie mama powinna suplementować wapń.
Generalnie to takie byly zalecenia 10-11 lat temu, teraz to nie wiem co się zmieniło. We wtorek pewnie dowiem się więcej.
Polecam kokosowe -
Pyszne do kawki
Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Dorka a czy wy robiliście USG bioderek? Mamy skierowanie ale chyba do zg musimy uderzać bo u nas nie ma gabinetu. Gdzie wy robiliście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Ja byłam na zakupach. Kupiłam bluzkę i spodenki. I zjadłam lody. Teraz karmię ssaka. Zostawiłam uspane dziecko tezetowi. Spała bardzo mocno jak wychodziłam. W końcu. Tylko czemu dopiero jak tz wrocil do domu? Mówił że dwa razy mu zaplakala ale spała nawet w swoim łóżeczku. Mnie chyba moja córka na prawdę nie lubi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez dzis stwierdziłam ze mnie nie lubi , jakieś ataki płaczu miał popołudniu , nosiłam przytulałam a on dalej płakał.

Cytat:
Napisane przez maltaa7 Pokaż wiadomość
U Nas na pocztku starszak zachowywal sie dokladnie tak samo! Teraz jest troche lepiej. Tylko ze moj troche starszy. Wczoraj przed spaniem takim spokojnym, rzeczowym tonem zapytal mnie " mamo, mozemy sie umowic tak, że bedziesz miala troche czasu dla Natalki i troche dla mnie" ... rzeczywiscie ostatnio ciezko z tym czasem

Szkoda mi tej mojej malej... cos ja chyba boli...juz nawet smoczek nie pomaga. Ale odkryłam hit, nie placze jak leży na przewijaku a ja cos kolo niej robie np. myje : co jest:?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie sie uspakaja jak włączę suszarkę ... ale musi być taka prawdziwa nie z YouTube. Włączam i od razu cisza !! Tylko rachunek za prąd ucierpi !!!
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 22:36   #3681
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
O podziwiam, u nas dzień bez pieluchy skonczylby się chyba malowaniem ścian U mnie sudokrem dopiero pomógł.Dajesz Espumisan?Nam dopiero po kilku dniach pomógł, tak myślę bo nie ma na razie od 3-4 dni takiego ryku jak był wcześniej. Prężyć się pręży, ale chyba łagodniej to przechodzi. 12 kropel daje 5-6 razy dziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Esputicon
Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
To chyba nie jest zły wyniki? Minimum to 130g? Karmisz piersią? Przepraszam, miesza mi się już kto co na piersi dzieci przybierają skokowo, jutro może być już dużo wiecej

My dziś idziemy do pediatry, bo młody zaczął kaszleć masakra jakaś.

Przy alergii na bmk chyba trzeba odstawić wszystko, co zawiera nawet śladowe ilości mleka, ograniczenie nabiału może niestety nie pomóc

Muszę się znów umówić z cdl. Dostanę na głowę z tym dzieckiem, tydzień bez kilku wizyt u różnych specjalistów, tygodniem straconym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Położna mówi, że coś mało... tak, kp
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Drugi raz kąpaliśmy Olka (w wiaderku), jak on to lubi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Też mamy wiaderko, ale jakoś teraz mi szybciej i wygodniej w wanience,sama nie wiem dlaczego
W wiaderku trzymam pranie
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahahaha chciałam pisać, że mi właśnie to wiaderko służy do trzymania prania i przenoszenia z pralki do suszarki

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 00:16   #3682
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Ofelko, pytalas sie jak wizyta. Złoto a nie kobieta!!! Nikt mi tak cycków w życiu nie wymeczyl i nie wygniotl musielismy trochę poczekać aż najedzone dziecie sie przebudzi...ale udalo się ją przystawić. Okazalo sie, że była źle przystawiana - o d. rozbic te wszystkie położne, które twierdzily, że tak pieknie jest przystawiana!!!

Pokazała jak aktywizowac małą jak przysypia przy cycu (mizianie, rozbieranie jej, uchylanie okna), zalecila pić filizanke cieplego napoju przed karmieniem, kangurowanie godzine dziennie w samym pampie pod kocem. Kazala odciągnąć pokarm 6 razy dziennie i dokarmiac, prowadzić notatki o karmieniach, kupkach itd i zdawac relacje (!) mam zadzwonic jutro i pojutrze i opowiedziec co i jak...

Ach i aż się prawie poplakalam jak powiedziala mężowi, że zaraz po powrocie ma sie małą zająć a mama ma chociaz godzine odespać...

Kolejna wizyta w środę. Powiem Wam, że szok. Tyle pomocy w ciągu godziny od nikogo w życiu nie dostałam. Aż się wierzyć nie chce, że jeszcze istnieją ludzie, którzy pracują z powołania...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale.cudnie i jeszcze.to wszystko na nfz?! ekstra!1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 01:29   #3683
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Ja spanikowałam i dzwoniłam w tej kwedtii do położnej. Powiedziala, że nic się nie dzieje złego, że coś tam się obkurcza, jakieś naczynia czy cuś. Także dobrze to oczyscić i będzie ok. Super! Fajnie trafić na fachowca w dodatku tak empatycznego ☺ A napisz proszę, o co z tym kangurowaniem chodzi i kiedy odciągać pokarm? Po karmieniu?
I na czym polegało złe przystawianie? Może jakieś wskazówki się u mnie sprawdzą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tym przystawianiem to bylo tak, ze w szpitalu kazali mi karmic na leżąco bo zabronili siadac na d... po porodzie sn. Tutaj mnie usadzila na siedząco. Nogi na ponóżku, poducha do karmienia na kolana i podłokietnik fotela. Jeśli karmie z lewej piersi to prawą ręką podtrzymuje dziecko tak, że mam go w jednej linni, a w dłoni trzymam jego główkę. Dziecko jest ustawione tak w moją stronę, że buzię ma naprzeciwko piersi, a ciało ma w jednej linii - uszko, bark i pupe.

W drugą dłoń chwytasz pierś i masz ją powyżej ust dziecka. Miziasz go sutkiem po nosie, powyżej ust...dziecko otwiera szeroko buzie a ty wsadzasz mu głęboko pierś w usta (sutek w stronę jego podbiebienia). Jak patrzysz sie na dziecko to widzisz jego profil, jego usta - czyli widzisz czy pracuje i przelyka. Dziecko zaczyna ssać. Obserwuje się ssanie takie intensywne jak słyszysz, że przelyka, a co jakis czas nie przelyka tylko tak delikatne ciumka (stymuluje żeby doprodukowac mleka), a po tym ciumkaniu znów pojawia sie ssanie intensywne.

W tlumaczeniach jestem kiepska 😕 teoria teorią, a musiał mi ktoś pokazać na żywo żeby zatrybiło.

Odciagac z kazdej piersi po 15 minut po karmieniu, gdzieś 6 razy dziennie.

Z tym kangurowaniem chyba chodzi o to, żeby piersi dostały sygnał żeby produkować mleko (bliskość dziecka skóra do skóry) i ciepło (przykrycie kocem) też sprzyja napływowi mleka ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 02:29 ---------- Poprzedni post napisano o 02:26 ----------

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Ale.cudnie i jeszcze.to wszystko na nfz?! ekstra!1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taaaaak! Jednak cuda się zdarzają😁😍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 02:29   #3684
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cocolinea z opisu widze ze karmimy bardzo podobnie bo ja tez karmie z pozycji krzyżowej a na lezaco do dzis nie karmie jakos mi nie wygodnie i np teraz mala oproznila cycka w 5 minut i idzie spac

Sent from my SNE-LX1 using Wizaz Forum mobile app
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 04:11   #3685
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja też na samym początku sporo karmilam na lezaco, ale położna mi pokazała spod pachy i w sumie dużo lepiej się u nas sprawdza plus odradzala na lezaco bo łatwiej zastoje się robią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 07:10   #3686
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Jeeeej cały dzień zleciał...

Mamaszkrabka, pytałaś czy mm podalam. Jak tz wrocil to mała padła akurat (o 22) pozniej się przebudzala 2-3 razy w nocy i cycek ją zajął (bylam jak zombie pisalam wam) i nie marudzila, więc nie podawalam. Rano znow troche pociumkala i caly czas by chciala, ale udalo mi sie odciagnac po nocy 70 (!) ml i w nią to zapakowałam. Wiem, że nie powinnam przed wizytą u CDL, ale żal mi jej było bo wiedzialam, że w nocy padala ze zmęczenia a nie najedzenia

Ofelko, pytalas sie jak wizyta. Złoto a nie kobieta!!! Nikt mi tak cycków w życiu nie wymeczyl i nie wygniotl musielismy trochę poczekać aż najedzone dziecie sie przebudzi...ale udalo się ją przystawić. Okazalo sie, że była źle przystawiana - o d. rozbic te wszystkie położne, które twierdzily, że tak pieknie jest przystawiana!!!

Pokazała jak aktywizowac małą jak przysypia przy cycu (mizianie, rozbieranie jej, uchylanie okna), zalecila pić filizanke cieplego napoju przed karmieniem, kangurowanie godzine dziennie w samym pampie pod kocem. Kazala odciągnąć pokarm 6 razy dziennie i dokarmiac, prowadzić notatki o karmieniach, kupkach itd i zdawac relacje (!) mam zadzwonic jutro i pojutrze i opowiedziec co i jak...

Ach i aż się prawie poplakalam jak powiedziala mężowi, że zaraz po powrocie ma sie małą zająć a mama ma chociaz godzine odespać...

Kolejna wizyta w środę. Powiem Wam, że szok. Tyle pomocy w ciągu godziny od nikogo w życiu nie dostałam. Aż się wierzyć nie chce, że jeszcze istnieją ludzie, którzy pracują z powołania...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale super wizyta!! Taka powinna byc od razu po porodzie. Teraz juz bedzie z gorki
Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Polecam kokosowe -
Pyszne do kawki

Tez dzis stwierdziłam ze mnie nie lubi , jakieś ataki płaczu miał popołudniu , nosiłam przytulałam a on dalej płakał.



U mnie sie uspakaja jak włączę suszarkę ... ale musi być taka prawdziwa nie z YouTube. Włączam i od razu cisza !! Tylko rachunek za prąd ucierpi !!!
U mnie dziala elektryczna szczoteczka do zebow ale suszarka z youtuba tez

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 08:32   #3687
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Z tym przystawianiem to bylo tak, ze w szpitalu kazali mi karmic na leżąco bo zabronili siadac na d... po porodzie sn. Tutaj mnie usadzila na siedząco. Nogi na ponóżku, poducha do karmienia na kolana i podłokietnik fotela. Jeśli karmie z lewej piersi to prawą ręką podtrzymuje dziecko tak, że mam go w jednej linni, a w dłoni trzymam jego główkę. Dziecko jest ustawione tak w moją stronę, że buzię ma naprzeciwko piersi, a ciało ma w jednej linii - uszko, bark i pupe.

W drugą dłoń chwytasz pierś i masz ją powyżej ust dziecka. Miziasz go sutkiem po nosie, powyżej ust...dziecko otwiera szeroko buzie a ty wsadzasz mu głęboko pierś w usta (sutek w stronę jego podbiebienia). Jak patrzysz sie na dziecko to widzisz jego profil, jego usta - czyli widzisz czy pracuje i przelyka. Dziecko zaczyna ssać. Obserwuje się ssanie takie intensywne jak słyszysz, że przelyka, a co jakis czas nie przelyka tylko tak delikatne ciumka (stymuluje żeby doprodukowac mleka), a po tym ciumkaniu znów pojawia sie ssanie intensywne.

W tlumaczeniach jestem kiepska teoria teorią, a musiał mi ktoś pokazać na żywo żeby zatrybiło.

Odciagac z kazdej piersi po 15 minut po karmieniu, gdzieś 6 razy dziennie.

Z tym kangurowaniem chyba chodzi o to, żeby piersi dostały sygnał żeby produkować mleko (bliskość dziecka skóra do skóry) i ciepło (przykrycie kocem) też sprzyja napływowi mleka ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 02:29 ---------- Poprzedni post napisano o 02:26 ----------

Taaaaak! Jednak cuda się zdarzają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajna profesjonalna cdl. Powodzenia. Oby skutki przyniosły te wizyty ☺
Jak zrozumiałam trzymasz w jednej ręce dziecko? Ja pamiętam że tak starsza karmiłam. A teraz podobnie się usadawiam. Poduszka za plecy, rogal na kolana. Podnóżek pod nogi. Córka jak widzi ze bede karmić już mi miejscowe przygotowuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 09:57   #3688
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Hej laski
Tak mi lewa pierś twardnieje mimo, że ostatnio z niej karmilam, że szok. Na szczęście mała zjadła i z prawej i z lewej bo bałam się, że będę musiała odciągnąć, a mam jakąś schize, że jak odciagne, to na kolejne karmienie nie będzie w niej mleka kropelki chyba zaczęły pomagać, bo wczoraj była mniejsza afera niż poprzednie.

Kawa z mlekiem sojowym jest najobrzydliwsza na świecie. Muszę kupić kokosowe albo migdałowe.
Dostałam wiadomość że przyszły moje książeczki kontrastowe, nie mogę się doczekać aż pokaże je Polce
No i zamówiłam jej jeszcze misia szeleścika, będzie zabawa

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 10:43   #3689
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Z tym przystawianiem to bylo tak, ze w szpitalu kazali mi karmic na leżąco bo zabronili siadac na d... po porodzie sn. Tutaj mnie usadzila na siedząco. Nogi na ponóżku, poducha do karmienia na kolana i podłokietnik fotela. Jeśli karmie z lewej piersi to prawą ręką podtrzymuje dziecko tak, że mam go w jednej linni, a w dłoni trzymam jego główkę. Dziecko jest ustawione tak w moją stronę, że buzię ma naprzeciwko piersi, a ciało ma w jednej linii - uszko, bark i pupe.

W drugą dłoń chwytasz pierś i masz ją powyżej ust dziecka. Miziasz go sutkiem po nosie, powyżej ust...dziecko otwiera szeroko buzie a ty wsadzasz mu głęboko pierś w usta (sutek w stronę jego podbiebienia). Jak patrzysz sie na dziecko to widzisz jego profil, jego usta - czyli widzisz czy pracuje i przelyka. Dziecko zaczyna ssać. Obserwuje się ssanie takie intensywne jak słyszysz, że przelyka, a co jakis czas nie przelyka tylko tak delikatne ciumka (stymuluje żeby doprodukowac mleka), a po tym ciumkaniu znów pojawia sie ssanie intensywne.

W tlumaczeniach jestem kiepska teoria teorią, a musiał mi ktoś pokazać na żywo żeby zatrybiło.

Odciagac z kazdej piersi po 15 minut po karmieniu, gdzieś 6 razy dziennie.

Z tym kangurowaniem chyba chodzi o to, żeby piersi dostały sygnał żeby produkować mleko (bliskość dziecka skóra do skóry) i ciepło (przykrycie kocem) też sprzyja napływowi mleka ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 02:29 ---------- Poprzedni post napisano o 02:26 ----------

Taaaaak! Jednak cuda się zdarzają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie potrafię sobie tego wyobrazic Poczytam ze 3 razy jeszcze, to moze do mnie dotrze.
Mamy dzień marudzenia, myślałam że brzuch go boli, bo ostatnia kupa byla wczoraj poznym wieczorem, a on znowu głodny. Teraz naparzam wózkiem po domu a drugą ręką piszę. Oby zasnął...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 11:55   #3690
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Ale super wizyta!! Taka powinna byc od razu po porodzie. Teraz juz bedzie z gorki U mnie dziala elektryczna szczoteczka do zebow ale suszarka z youtuba tez

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też to stwierdziliśmy z tżtem. W ogóle ta położna jest mega wkurzona na inne położne bo mówi, że idą po najnizszej linii oporu, a tu trzeba się spocić żeby zobaczyć czy dziecko jest prawidłowo przystawiane.

I żal mi tych straconych dni 😞 wiele by oszczędziło nam stresu i meczarni mojej i małej na cycku.
Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Fajna profesjonalna cdl. Powodzenia. Oby skutki przyniosły te wizyty ☺
Jak zrozumiałam trzymasz w jednej ręce dziecko? Ja pamiętam że tak starsza karmiłam. A teraz podobnie się usadawiam. Poduszka za plecy, rogal na kolana. Podnóżek pod nogi. Córka jak widzi ze bede karmić już mi miejscowe przygotowuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieję, że przyniesie efekty. I że szybko... Wczoraj i dziś odciagalam 2 razy pokarm wczoraj dopiła 70ml dziś 80ml z butli mojego pokarmu.
Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Hej laski
Tak mi lewa pierś twardnieje mimo, że ostatnio z niej karmilam, że szok. Na szczęście mała zjadła i z prawej i z lewej bo bałam się, że będę musiała odciągnąć, a mam jakąś schize, że jak odciagne, to na kolejne karmienie nie będzie w niej mleka kropelki chyba zaczęły pomagać, bo wczoraj była mniejsza afera niż poprzednie.

Kawa z mlekiem sojowym jest najobrzydliwsza na świecie. Muszę kupić kokosowe albo migdałowe.
Dostałam wiadomość że przyszły moje książeczki kontrastowe, nie mogę się doczekać aż pokaże je Polce
No i zamówiłam jej jeszcze misia szeleścika, będzie zabawa

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Kontrasty są super! Moja już zawiesza na nich wzrok
Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Nie potrafię sobie tego wyobrazic Poczytam ze 3 razy jeszcze, to moze do mnie dotrze.
Mamy dzień marudzenia, myślałam że brzuch go boli, bo ostatnia kupa byla wczoraj poznym wieczorem, a on znowu głodny. Teraz naparzam wózkiem po domu a drugą ręką piszę. Oby zasnął...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hah a nie mówiłam, że nie umiem tłumaczyć😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 20:31:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.