Mamy marcowe 2019 cz. 8 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-05-15, 15:46   #61
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Ja właśnie starałam się sobie przypomnieć, czy karmiłam pomiędzy północą a 5 rano i nie wiem chyba nie
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 16:25   #62
CiastkoveLove
Zakorzenienie
 
Avatar CiastkoveLove
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5 385
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Dziewczyny czy wasze maluchy mają z tyłu na główce w miejscu gdzie się kończy czaszka, tak po jednej stronie za uchem bardziej taki jakby guzik? Wyczułam u małej przy karmieniu taką kulkę właśnie co się przesuwa pod palcem i nie wiem co to :/ czy to jakaś chrząstka czy co.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CiastkoveLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 16:35   #63
Molila
Rozeznanie
 
Avatar Molila
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 695
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez CiastkoveLove Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wasze maluchy mają z tyłu na główce w miejscu gdzie się kończy czaszka, tak po jednej stronie za uchem bardziej taki jakby guzik? Wyczułam u małej przy karmieniu taką kulkę właśnie co się przesuwa pod palcem i nie wiem co to :/ czy to jakaś chrząstka czy co.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja ma za uszkiem taką kulkę, to powiększone węzły chłonne. Po jakims czasie znika, pediatra kazała obserwowac
Molila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 16:36   #64
CiastkoveLove
Zakorzenienie
 
Avatar CiastkoveLove
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5 385
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Molila Pokaż wiadomość
Moja ma za uszkiem taką kulkę, to powiększone węzły chłonne. Po jakims czasie znika, pediatra kazała obserwowac
Właśnie wyczytałam że to prawdopodobnie węzły chłonne. To tak na pograniczu czaszki a szyi. Nie boli jej to przy dotyku ani nic. Nie wiem czy iść z tym do pediatry tak na cito czy przy okazji szczepienia 30 maja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CiastkoveLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 16:37   #65
Molila
Rozeznanie
 
Avatar Molila
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 695
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
My już po rehabilitacji. Babka poćwiczyła z małym, pokazała ze dwa ćwiczenia do domu, pokazała jak nosić i podnosić. Małemu oczywiście ćwiczenia się średnio podobały A po ćwiczeniach był mega zmęczony. Kolejna wizyta we wtorek. Oczywiście o ile do tego czasu nie złapie ospy. U nas wizyta 120 zł.

Molila - ale że jak mąż płacił za L4? Skasował go jak za normalną wizytę czy coś? Ty chodziłaś do gina prywatnie? Co do zaświadczenia do becikowego, to myślę, że jak będziesz na wizycie, to normalnie powinien wypisać, w końcu to jego obowiązek też.
Wyglada na to ze policzyl sobie jak za wizyte
Molila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 16:39   #66
rose_mar
Zadomowienie
 
Avatar rose_mar
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 011
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Wiecie co, znowu wróciłam do dawania sab simplex, mala od razu zaczęła się ładniej załatwiać, chociaż i tak stęka przez sen.
Czy Wasze dzieci dalej robią takie bączki z kleksikami? Kiedy z tego dzieci wyrastają? Czy to taki model i zawsze juz tak bedzie robić?

Próbowałam znowu wyczyścić ten język, o mamo, nie da rady. Boje się co będzie jak ząbek się pojawi i trzeba będzie go myc. Będzie krzyku co nie miara.

My się też nie łapiemy na becikowe. A szkoda, chociaż by się pierwsze szczepienia zwróciły.

Chyba moja nie ma żadnej bulki z tylu głowy, teraz śpi, ale jak wstanie to poszukam...
rose_mar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 16:40   #67
Molila
Rozeznanie
 
Avatar Molila
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 695
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez CiastkoveLove Pokaż wiadomość
Właśnie wyczytałam że to prawdopodobnie węzły chłonne. To tak na pograniczu czaszki a szyi. Nie boli jej to przy dotyku ani nic. Nie wiem czy iść z tym do pediatry tak na cito czy przy okazji szczepienia 30 maja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja pytałam o to jak byłam z wynikami badania moczu jak Mała miała tą infekcję i byłam sama bez niej, to lekarka powiedziała tylko zeby obserwowac.
I teraz jak bylismy na szczepieniu w poniedziałek to tez powiedziala zeby obserwowac
Molila jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-15, 16:42   #68
CiastkoveLove
Zakorzenienie
 
Avatar CiastkoveLove
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5 385
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Molila Pokaż wiadomość
Ja pytałam o to jak byłam z wynikami badania moczu jak Mała miała tą infekcję i byłam sama bez niej, to lekarka powiedziała tylko zeby obserwowac.
I teraz jak bylismy na szczepieniu w poniedziałek to tez powiedziala zeby obserwowac
Czytam że to wychodzi po jakiejś infekcji, katarze czy czyms. A moja nic nigdy nie miała takiego, ani kataru ani nic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CiastkoveLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 16:50   #69
anastasia_11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez zaczarowana_panna Pokaż wiadomość
Kosiniakowe jest dla np kobiet bezrobotnych. Szkoda, że ja uczciwie pracując dostaje niewiele więcej macierzyńskiego, niż ktoś kto nie pracuje.
Ależ dziś u nas marudny dzień. Mały od 2 w nocy tańcował, w dzień nie lepiej. W ogóle dziś nie śpi. Oczy już mu się same zamykają, a zasnąć dobrze nie może... a jak na złość dziś cały dzień gości, tylko się wymieniają, nawet nie będę mogła sobie odespać jak tz wróci z pracy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dostanę kosiniakowe, ponieważ studiuje jeszcze i nie uważam , że mi się mniej należą pieniadze niz komus kto "uczciwie pracuje". Kosiniakowe dostają osoby niepracujące, w tym też uczące się i studiujące dziennie. Niestety studiów dziennych i pracy na pełen etat nie zawsze da się pogodzić . . rozumiem, że takim osobom Twoim zdaniem nie należą się żadne pieniądze na dziecko? bo jeszcze studiują a nie pracują . .
poza tym kobieta ktora nie pracuje może po prostu siedzi w domu z gromadką dzieci i im poświęca swoje życie . Moim zdaniem takie coś jest o wiele bardziej wyczerpujące niż każda inna robota i takim kobietom właśnie pieniądze sie należą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anastasia_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 16:59   #70
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Molila Pokaż wiadomość
Wyglada na to ze policzyl sobie jak za wizyte
Moim zdaniem lekka przesada z jego strony:/
Cytat:
Napisane przez rose_mar Pokaż wiadomość
Wiecie co, znowu wróciłam do dawania sab simplex, mala od razu zaczęła się ładniej załatwiać, chociaż i tak stęka przez sen.
Czy Wasze dzieci dalej robią takie bączki z kleksikami? Kiedy z tego dzieci wyrastają? Czy to taki model i zawsze juz tak bedzie robić?

Próbowałam znowu wyczyścić ten język, o mamo, nie da rady. Boje się co będzie jak ząbek się pojawi i trzeba będzie go myc. Będzie krzyku co nie miara.

My się też nie łapiemy na becikowe. A szkoda, chociaż by się pierwsze szczepienia zwróciły.

Chyba moja nie ma żadnej bulki z tylu głowy, teraz śpi, ale jak wstanie to poszukam...
Moj wojtek juz z miesiac co najmniej nie robi kleksikow w pieluszke.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 17:19   #71
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Wlasnie mi uswiadomilyscie ze maly od mniej wiecej 2 tygodni nie robi tych kleksikow. A jesli sie zdarzylo to raz lub dwa a nie kilka razy dziennie jak wczesniej. Czyli chyba jest jakis postęp, chociaz przed kupa nadal stęka i stęka..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

Cytat:
Napisane przez anastasia_11 Pokaż wiadomość
Ja dostanę kosiniakowe, ponieważ studiuje jeszcze i nie uważam , że mi się mniej należą pieniadze niz komus kto "uczciwie pracuje". Kosiniakowe dostają osoby niepracujące, w tym też uczące się i studiujące dziennie. Niestety studiów dziennych i pracy na pełen etat nie zawsze da się pogodzić . . rozumiem, że takim osobom Twoim zdaniem nie należą się żadne pieniądze na dziecko? bo jeszcze studiują a nie pracują . .
poza tym kobieta ktora nie pracuje może po prostu siedzi w domu z gromadką dzieci i im poświęca swoje życie . Moim zdaniem takie coś jest o wiele bardziej wyczerpujące niż każda inna robota i takim kobietom właśnie pieniądze sie należą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ty tak uwazasz. Ktos inny moze miec inne zdanie i ma do tego prawo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-15, 17:21   #72
CiastkoveLove
Zakorzenienie
 
Avatar CiastkoveLove
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5 385
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Moja przez te parę dni jak jej daje ten dicoflor to nie robi takich kleksów o dziwo. Ale męczy się przy bakach i kupie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CiastkoveLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 17:34   #73
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Molila Pokaż wiadomość
Moja ma za uszkiem taką kulkę, to powiększone węzły chłonne. Po jakims czasie znika, pediatra kazała obserwowac
Właśnie dziś też to zauważyłam i miałam pisać jutro mamy szczepienia.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 17:45   #74
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Day_dreamer Pokaż wiadomość
Dzień dobry w nowym wątku!

Czy na Was tez ta pogoda działa tak depresyjnie?
Nie mam sił na nic, za to dzieciaki doładowani na maxa. Królewna znów śpi po 10-15minut, ja się wykończę. Oby to tylko objawy skoku

Byliśmy dziś znów na kontroli bioderek, już jest wszystko ok. Tak wiec, lekarz cudotworca

Aska - dobrze, ze dziś lepiej. Marysia dzielna dziewczyna!

Szefowa - whaaat? Czemu tak malutko? Mój dostał jakoś 850zl, no i składki pomniejszone.

Ja tez na becikowe się niestety nie łapię. Cieszyć się czy płakać?

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Jak Wy to robicie, ze dzieci idą spać o 20?
Moja nie dość, ze w dzień spi krótko to na noc zasypia koło 23 Potem spi dość ładnie jak dla mnie, bo budzi się co 2-3h zazwyczaj, ale kurczę mogłaby wcześniej padać.
On dopiero od marca placi wyższe składki. Tak to miał te niskie i od nich policzyli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 17:46   #75
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

A ja już mam dość tego wycia przy jedzeniu. Coś ewidentnie nie jest tak. Póki co mam próbki HiPP comfort, jakieś na kolki, wzdęcia. Normalnie jest ten standardowy HiPP. Jeśli to nie pomoże, choć obawiam się, że 2 butelki to za mało by sprawdzić, to spróbuję innych butelek. Ale watpie, że to jest problemem, bo są karmienia, że bez problemu wcina i pierwsze tygodnie mm też bez problemu
Już patrzec nie mogę jak on się męczy i my. Wczoraj już poryczalam się. Ehhh jeszcze boję sie, że to może być refluks.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 17:58   #76
Day_dreamer
Wtajemniczenie
 
Avatar Day_dreamer
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;86816149]On dopiero od marca placi wyższe składki. Tak to miał te niskie i od nich policzyli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]



O cholerka, lipa
Day_dreamer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 18:07   #77
aassiiaa1988
Żona Idealna :)
 
Avatar aassiiaa1988
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: PoZ :)
Wiadomości: 31 706
GG do aassiiaa1988
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez CiastkoveLove Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wasze maluchy mają z tyłu na główce w miejscu gdzie się kończy czaszka, tak po jednej stronie za uchem bardziej taki jakby guzik? Wyczułam u małej przy karmieniu taką kulkę właśnie co się przesuwa pod palcem i nie wiem co to :/ czy to jakaś chrząstka czy co.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak po lewej stronie to to jest wezelek powiększony po szczepieniu przeciw gruźlicy, tak może być, moja Ola miała i niedawno zniknął

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
__________________

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..


27.12.2013r.

15.04.2016r.

07.07.2017r.

Prawdziwy Cud jest wtedy,
gdy z Miłości dwojga ludzi rodzi się kolejne Serce - 26.02.2019
aassiiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 18:14   #78
CiastkoveLove
Zakorzenienie
 
Avatar CiastkoveLove
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5 385
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez aassiiaa1988 Pokaż wiadomość
Jak po lewej stronie to to jest wezelek powiększony po szczepieniu przeciw gruźlicy, tak może być, moja Ola miała i niedawno zniknął

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
Po lewej właśnie. Przy szczepieniu pokaże lekarzowi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CiastkoveLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 18:28   #79
Day_dreamer
Wtajemniczenie
 
Avatar Day_dreamer
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Widzicie już u swoich maluchów jakaś regularność w trybie dnia?
Czy każdy dzień to loteria?

U nas jedno co jest pewne, to ze jak wstanie z drzemki - niezależnie jak długa była to na kolejna padnie za max 1,5-2h.
Day_dreamer jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-15, 18:30   #80
Amellie93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 162
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Dostałam antybiotyk od dentysty. Stan zapalny mam na dziąśle od ósemki. I powiedział, że przy kp lepiej nie usuwać. No nie wiem, myślałam, że można.

Moje z trudem ściągnięte mleko się nie przydało, wytrzymała 3h bez jedzonka. Pójdzie do zamrażarki.

Chyba też się przestawiła na tryb turbo drzemek, bo tylko raz dzisiaj spała dłużej - 1.5h a tak to po 10, 20 minut ze trzy razy.

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka
Amellie93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 18:33   #81
liven
Zakorzenienie
 
Avatar liven
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9 328
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
Dzień dobry. Kto zamawiał tyle deszczu? Kolejny dzień z barową pogoda,a my przecież pić nie możemy

Marzena brawo za nowy, zaktualizowany wątek
Dziewczyny niektóre z was nie podały imion dzieci, to celowe? Trochę mi szkods,że nie wiem jak wasze pociechy mają na imięCieszę się, że jest lepiej! Zdrówka i trzymajcie się! Jakie warunki w szpitalu? Masz na czym spać?U mnie tetra przy zasypianiu też się sprawdzaKciuki za rehabilitacjęAle przeżycia, biedne dziecko rodzice nie dali spać

Moja dziś pierwsze noce karmienie zaliczyła po 4! W nocy sypia ładnie nie powiem, w dzień natomiast tylko po pół godziny,max godzinę! Tak samo jak brat. No ale to lepsze niż Bajlando po nocy,więc niech tak zostanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tutaj nie chce podawać imienia. W którejś części wstecz była propozycja, żeby dać taki post z imionami na fb, ale temat ucichl
Cytat:
Napisane przez CiastkoveLove Pokaż wiadomość
Hej
Mała jakaś dziś marudna, nie wiem czy to przez pogodę czy co. Po dicoflorze od wczoraj rana nie mamy kupy, małej w brzuchu jeździ, bulgocze, mam wrażenie że się męczy jakoś. Ze snu ja bąki wybudzają, stęka, pręży się. Nie wiem, jak tak dalej będzie to odstawiam to i tyle. Może dlatego taka marudna jest. Nigdy jej się nie zdarza płakać bez powodu a dziś dwa razy tak zapłakała przez chwilę niewiadomo dlaczego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A próbowałaś przyciągać nóżki do brzucha? U nas kupy są regularnie po delicolu. Wcześniej była jedna na dwa dni, teraz są codziennie nawet dwie.
Cytat:
Napisane przez Day_dreamer Pokaż wiadomość
Dzień dobry w nowym wątku!

Czy na Was tez ta pogoda działa tak depresyjnie?
Nie mam sił na nic, za to dzieciaki doładowani na maxa. Królewna znów śpi po 10-15minut, ja się wykończę. Oby to tylko objawy skoku

Byliśmy dziś znów na kontroli bioderek, już jest wszystko ok. Tak wiec, lekarz cudotworca

Aska - dobrze, ze dziś lepiej. Marysia dzielna dziewczyna!

Szefowa - whaaat? Czemu tak malutko? Mój dostał jakoś 850zl, no i składki pomniejszone.

Ja tez na becikowe się niestety nie łapię. Cieszyć się czy płakać?

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Jak Wy to robicie, ze dzieci idą spać o 20?
Moja nie dość, ze w dzień spi krótko to na noc zasypia koło 23 Potem spi dość ładnie jak dla mnie, bo budzi się co 2-3h zazwyczaj, ale kurczę mogłaby wcześniej padać.
O rany i to jeszcze jak! Już mam dość tej pogody! Dziś jak na złość musiałam pojechać na miasto trzy razy w taką ulewe.

Witam się w nowej części. Nawet nie zauważyłam, że jest kolejna.
My już po chrzcinach. Wszystko się udało, pogoda była super, córka na początku mszy pomarudzila, ale potem już spała. Przy polewaniu główki była spokojna
Jutro jedziemy na szczepienie na rotawirusy i już jestem chora na samą myśl jak Młoda to przejdzie pogadam od razu z pediatrą o tym napięciu mięśniowym.

My też się na becikowe nie kwalifikujemy jak na wszystkie inne świadczenia. :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
liven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 19:25   #82
45326ef568a8cdb5ffa32c642ee06bebadb9e802_60456925b2241
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 309
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Marzena00 Pokaż wiadomość
Tak w ogóle dzień dobry! Wczoraj miałyśmy szczepienie pneumo i rota. Gorączki na szczęście nie miała i w miarę dobrze zniosła szczepienie Wczoraj musiałam wyjść, zostawiłam męża z córką o godzinie 19:00 dał jej 120 ml mojego pokarmu ja jak wróciłam to o 20:00 dałam jej jeszcze pierś i zasnęła od razu, myślałam że obudzi się około 11 a tak też poszliśmy z mężem do łóżka no i zasnęłam, obudziłam się o 01:30 i jak skoczyłam z łóżka żeby zobaczyć czemu ona śpi i się nie budzi, w pierwszej chwili pomyślałam że kocykiem się przykryła ale nie, mąż się obudził mówię mu że ona się nie budzi a on jak przyleciał dotknął jej czoła, stwierdził że zimne wziął ją na ręce zaczął ją ruszać to myślałam że tam na zawał padnę, obudziła się, zmierzył jej temperaturę a tam 33 stopnie! Ja od razu spanikowałam że to pewnie po tej szczepionce a mąż po chwili że było ustawione na temperaturę otoczenia a nie na człowieka, tak mnie nastraszył a może jakby jej nie obudził to miałaby pierwszą przespaną noc za sobą Po tym karmieniu budziła się już normalnie co 3 godziny. To macierzyństwo jest czasami tak stresujące!
to samo! to samo mój mąż po szczepieniach zrobił i niepotrzebnie sobie dziecko obudziłam
Cytat:
Napisane przez Flofferek Pokaż wiadomość
U mnie to jedyny termin, kolejny za 2 tygodnie przez pracę męża.
Ale już dla świętego spokoju chciałabym, żeby ktoś ocenił czy się wszystko dobrze zagoiło.

W ogóle myślałam, że w końcu na dłużej zostawię męża samego i od lekarza wrócę na piechotę, ale tak leje, że plan padł.

Kurcze jak namówić małego na przekręcanie głowy? Macie jakiś pomysł? Jak leży na plecach to już widzę jest dużo lepiej, ale na brzuchu czy na rękach tylko w tą jedna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
u nas na SR fizjo pokazywała na 6 tygodniowym bobasie że zasłaniała dłonią pole widzenia z jednej strony i zabawką albo głosem zachęcała dziecko do obrócenia. Działało. A dzieciak miał asymetrię widoczną nawet dla mojego amatorskiego oka.

U nas nie ma rytmu dnia. Raz ma drzemkę 3h. Innym razem power nap 15 min. Nie idzie ogarnąć. Raz 4 kupy przez dzień, innym razem 2. No nie ogarniesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
45326ef568a8cdb5ffa32c642ee06bebadb9e802_60456925b2241 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 19:26   #83
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Flo
pojawil sie u Was odczyn po szczepieniu p/ gruzlicy?
Cytat:
Napisane przez aassiiaa1988 Pokaż wiadomość
Jak po lewej stronie to to jest wezelek powiększony po szczepieniu przeciw gruźlicy, tak może być, moja Ola miała i niedawno zniknął

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
Asiu a masz jakies informacje co jesli odczyn po szczepionce p/gruzlicy sie nie pojawia? U nas nie bylo
Cytat:
Napisane przez Day_dreamer Pokaż wiadomość
Widzicie już u swoich maluchów jakaś regularność w trybie dnia?
Czy każdy dzień to loteria?

U nas jedno co jest pewne, to ze jak wstanie z drzemki - niezależnie jak długa była to na kolejna padnie za max 1,5-2h.
Loteria...
Cytat:
Napisane przez Amellie93 Pokaż wiadomość
Dostałam antybiotyk od dentysty. Stan zapalny mam na dziąśle od ósemki. I powiedział, że przy kp lepiej nie usuwać. No nie wiem, myślałam, że można.

Moje z trudem ściągnięte mleko się nie przydało, wytrzymała 3h bez jedzonka. Pójdzie do zamrażarki.

Chyba też się przestawiła na tryb turbo drzemek, bo tylko raz dzisiaj spała dłużej - 1.5h a tak to po 10, 20 minut ze trzy razy.

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka
Hmm.. Poradzilabym sie kogos innego jeszcze https://www.hafija.pl/2014/07/karmie...-dentysta.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 19:30   #84
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Day_dreamer Pokaż wiadomość
Widzicie już u swoich maluchów jakaś regularność w trybie dnia?
Czy każdy dzień to loteria?

U nas jedno co jest pewne, to ze jak wstanie z drzemki - niezależnie jak długa była to na kolejna padnie za max 1,5-2h.
U nas jest to samo. Po około 1,5 godziny od pobudki już jest taka maruda ze zmęczenia, że trzeba pomału kłaść spać.
Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Flo
pojawil sie u Was odczyn po szczepieniu p/ gruzlicy? Asiu a masz jakies informacje co jesli odczyn po szczepionce p/gruzlicy sie nie pojawia? U nas nie bylo Loteria...Hmm.. Poradzilabym sie kogos innego jeszcze https://www.hafija.pl/2014/07/karmie...-dentysta.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka, ale w ogóle nie macie śladu po tej szczepionce?


Dzieciarnia śpi, jak dobrze
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 19:32   #85
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
U nas jest to samo. Po około 1,5 godziny od pobudki już jest taka maruda ze zmęczenia, że trzeba pomału kłaść spać.

Linka, ale w ogóle nie macie śladu po tej szczepionce?


Dzieciarnia śpi, jak dobrze
W ogóle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 19:36   #86
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Linka ja tam nic nie widzę, ale na ostatniej wizycie położna twierdziła, że coś tam jest. Delikatne zgrubienie, choć ja tam nic nie wyczuwam. Jeszcze jak będziemy w czerwcu na szczepieniu to poproszę lekarkę niech sprawdzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Od poniedziałku po 18 do 20 zaczyna się taka histeria. Na kolki to nie wygląda, ale trzeci dzień pod rząd coś takiego. W końcu dałam michę i się trochę uspokoił.
Eh jakiś ciężki czas nade mną. Brak weny co możemy robić, skoro wieloma rzeczami jeszcze się nie chce zainteresować. Sama już nie wiem. Może odstawić te probiotyki, Espumisan i zobaczyć jak będzie się zachowywał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 19:46   #87
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Flo
tez poproszę lekarza, niech oceni. Ja nie macalam, ale widziec nic nie widzialam u niego..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 19:48   #88
rose_mar
Zadomowienie
 
Avatar rose_mar
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 011
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

U nas też z tym śladem po gruźlicy slabo, tzn. ja nie wyczuwam, ale pytałam pielęgniarki na szczepieniu i ona mówiła że jest lekkie zgrubienie.
Z taką wieczorną histerią to mam teorię, że to odreagowanie całego dnia, u nas też się czasami pojawia przez kilka dni, a później kilka dni przebiega spokojnie.

Dziewczyny a co do karmienia to jak rozpoznajecie, że trzeba nakarmić dziecko? Niby nie powinno się robić tego z zegarkiem na ręku, ale inaczej chyba nie umiem, bo moje dziecko jakoś niespecjalnie placze jak jest głodne. Dopiero jak położę ją obok piersi to jak ją zobaczy to sie wydziera.
Jakoś Wam te dzieci "mówią", przystawiacie o określonych porach, czy po tym jak się obudzą? Totalnie tego nie ogarniam i wiecznie zapisuje o której mala byla karmiona.
rose_mar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 19:55   #89
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Rose a zadnej ranki nie bylo wczesniej? Czyli moze byc tylko zgrubienie? Nie ogarniam.
U nas wlasnie na szczepieniu w 6 tyg lekarz nic nie mowil. I teraz nie wiem, czy zbadal i nie skomentowal czy zapomnial.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 19:56   #90
Day_dreamer
Wtajemniczenie
 
Avatar Day_dreamer
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Rose - moja jak już mega maruda to jak oprę ja o ramie - jak do karmienia albo pozycji fasolki to wtedy tak specyficznie płacze-śmieje się. Takie „eheehe” - wtedy wiem, ze chce cycka.
Day_dreamer jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-27 07:59:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:16.