Mamusie sierpniowe 2020 [emoji7] - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-01-18, 12:42   #1201
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ja mieszkam 15 min piechotka od morza wiec chyba w te wakacje bedziemy tego korzystac Ale w kwietniu planujemy na ponad tydzien leciec do Francji odwiedzic rodzine i przyjaciol meza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdroszczę, bo bardzo lubię morze
Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
O proszę ja pochodzę z miejscowości trochę bardziej oddalonej od Gierłoży, może z 15 km. Zastanawiamy się czy nie wrócić na mazury.
W sumie dlatego też nic nie planujemy. Mąż dostał urlop w sierpniu (jeszcze nie wiedział że jestem w ciąży) i zarezerwowaliśmy pobyt w górach ale musiałam anulować
Może się uda nad morze na trochę wyskoczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To byłyśmy prawie sąsiadkami
Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
My myśleliśmy o jakimś wypadzie za granicę, ale nic nie planowaliśmy, zobaczymy jak nam się to poukłada i jak ja będę się czuć. Póki co chcemy ogarnąć ślub cywilny, żebyśmy prawnie byli już małżeństwem a nie związkiem partnerskim.
A Wy tu wszystkie chyba już mężatki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My wzięliśmy ślub jak córka miała niecałe 1.5roku w sumie mieliśmy i tak w planie w przyszłości, więc mamy to za sobą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 12:58   #1202
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

Ja bym też chciała przynajmniej na tydzień nad morze, myślałam o kwietniu, nic konkretnego nie planujemy narazie i nie rezerwujemy zobaczymy jak się będę czuła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 13:03   #1203
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

U nas wyjazd przed porodem odpada. Mąż dopiero co zmienił pracę a i czeka nas troche uroczystosci rodzinnych :p predzej obstawialabym wrzesien-pazdziernik, ale to wszystko pieknie zweryfikuje czas


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 13:29   #1204
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

My myśleliśmy coś brać na wiosnę, może gdzieś za granicę się wybrać, bo w wakacje tylko u teściów siedzieliśmy. Ale teraz nie ma sensu, lekarz odradza loty, bo ciąża nie lubi zmian ciśnienia. Poza tym ostatnie 3 miesiące cały czas łapię wirusy, to nie ma co się narażać. W sierpniu będę miała odpoczynek od pracy, też nie wiem ile jeszcze wytrzymam - może się uda dłużej niż do końca 2 trymestru.
To chyba pojedziemy do teściów jakoś jesienią, jak dziecko już będzie przewoźne a jeszcze nie będzie mega zimno.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 14:12   #1205
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

A kupujecie już coś z rzeczy ciążowych? Ja zauważyłam, że spodnie robią się ciasne, jedynie biodrówki jeszcze dają radę. I tak przeszłam się wczoraj po sklepach, myślałam, że na wyprzedażach dorwę coś fajnego. I nie wiem, może mi się coś odmieniło, bo ledwo weszłam do galerii, a już czułam się zmęczona i nawet nie chciało mi się niczego oglądać i przymierzać. Poddałam się i wyszłam. Zamówię chyba przez internet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 14:32   #1206
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

Chodzenie po sklepach jest najgorsze teraz ...

Ja kupilam sobie dodatkowe dwie pary leginsow (takie zwykle) i ostatnio te spodnie ciazowe z lidla. One sa fajne , ale jeszcze za duze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 15:12   #1207
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

My raczej wyjazdy odpuścimy, będę na L4 i za bardzo boję się kontroli z ZUSu.


Ja ostatnio zamówiłam sobie sukienkę z H&M Mama, kupiłam jedną bluzkę w Lidlu, mam dwie pary legginsów z pierwszej ciąży i na razie mi wystarczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-18, 15:44   #1208
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

Ja planuję w poniedziałek - niestety po chorobie gwałtownie odzyskuję wagę i to nie wszędzie w tych samych miejscach. Stare, rozciągnięte staniki musiałam przepiąć na ostatnią haftkę i nie ma za wiele luzu. To kupię jeden w promocji na teraz, też nie wiadomo na jak długo starczy.
Poza tym mam tragedię z ubraniami, w dwie pary spodni jeszcze wejdę, ale cisną jak dłużej siedzę, więc do pracy odpadają. Chcę popatrzeć za jakimiś spódnicami na gumce, jeszcze z normalnych kolekcji. Spodnie sobie daruję, bo z ciążowych fasony są słabe, a jeszcze nie mam brzucha na tyle, żeby się trzymały. Trochę przeraża mnie to, że do końca pracy będę chodzić w kilku sukienkach na zmianę, bo tylko to pasuje.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 15:51   #1209
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
My raczej wyjazdy odpuścimy, będę na L4 i za bardzo boję się kontroli z ZUSu.


Ja ostatnio zamówiłam sobie sukienkę z H&M Mama, kupiłam jedną bluzkę w Lidlu, mam dwie pary legginsów z pierwszej ciąży i na razie mi wystarczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie ja też trochę się tego boję... orientujecie się jak to jest w przypadku, gdy pracodawca zatrudnia więcej jak 20osob to on płaci za zwolnienie, a ZUS dopiero mu zwraca i czy wtedy też podlegamy kontroli zwolnienia przez ZUS czy tylko pracodawca może nas skontrolowac? Może głupie pytanie, ale wiecie o co mi chodzi

Co do ubrań to na mnie oprócz niektórych spodni jeszcze większość pasuje, ale wiadomo, że w legginsach najwygodniej kupiłam sobie kilka większych T-shirtow na wyprzedażach i jeden stanik większy z opcją karmienia w h&m za 35zl, więc szkoda było nie wziąć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 16:01   #1210
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Właśnie ja też trochę się tego boję... orientujecie się jak to jest w przypadku, gdy pracodawca zatrudnia więcej jak 20osob to on płaci za zwolnienie, a ZUS dopiero mu zwraca i czy wtedy też podlegamy kontroli zwolnienia przez ZUS czy tylko pracodawca może nas skontrolowac? Może głupie pytanie, ale wiecie o co mi chodzi

Co do ubrań to na mnie oprócz niektórych spodni jeszcze większość pasuje, ale wiadomo, że w legginsach najwygodniej kupiłam sobie kilka większych T-shirtow na wyprzedażach i jeden stanik większy z opcją karmienia w h&m za 35zl, więc szkoda było nie wziąć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie ja też pracuję w takiej firmie i w sumie nie wiem jak to jest w ciąży, ale wiem że nie raz ktoś ciągnął długo chorobowe (bez powodu tzn. wszyscy dobrze wiedzieli że choroba to ściema) i pracodawca kilku osobom złożył wizytę... A teraz są tak zaostrzone te kontrole ciężarnych że aż strach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 16:09   #1211
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
No właśnie ja też pracuję w takiej firmie i w sumie nie wiem jak to jest w ciąży, ale wiem że nie raz ktoś ciągnął długo chorobowe (bez powodu tzn. wszyscy dobrze wiedzieli że choroba to ściema) i pracodawca kilku osobom złożył wizytę... A teraz są tak zaostrzone te kontrole ciężarnych że aż strach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W mojej pracy jeszcze nie zdążyło się, żeby dyrekcja kogos skontrolowala na zwolnieniu. Ale słyszałam, że z ZUSu są częste kontrole, zwłaszcza kobiet na własnej działalności... Moja koleżankę fryzjerkę 3 razy kontrolowali, bo ktoś uprzejmie donosił, że niby pracuje na zwolnieniu, a ona miała zagrożona ciążę i siedziała w domu, do salonu chodziła tylko pocztę odebrać i sprawdzić czy wszystko ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-18, 16:16   #1212
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Mam koleżankę która pracuje w Zusie i ona twierdzi, że kontrole są głównie po podkablowaniu przez pracodawcę. Chyba, że ktoś ma działalność gospodarczą, to wtedy kontrola jest prawie pewna Ja osobiście znam tylko jedną osobę którą skontrolowali.
Co do wakacji, to trzeba by mieć ogromnego pecha, żeby całą ciążę nie mieć kontroli i trafić akurat na ten tydzień/dwa kiedy się wyjedzie Ważne, żeby nie wstawiać na portale zdjęć i opisów wakacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Pistacja_
Czas edycji: 2020-01-18 o 16:17
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 16:21   #1213
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
A kupujecie już coś z rzeczy ciążowych? Ja zauważyłam, że spodnie robią się ciasne, jedynie biodrówki jeszcze dają radę. I tak przeszłam się wczoraj po sklepach, myślałam, że na wyprzedażach dorwę coś fajnego. I nie wiem, może mi się coś odmieniło, bo ledwo weszłam do galerii, a już czułam się zmęczona i nawet nie chciało mi się niczego oglądać i przymierzać. Poddałam się i wyszłam. Zamówię chyba przez internet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam trochę z poprzedniej ciąży i już od 3 tygodni nosze bo bardzo szybko zaczęło mnie cisnąć w brzuchu, zresztą mam naprawdę spory brzuch ... Mam jeansy i leginsy z C&A, teraz kupiłam w lidlu szare. Sukienki wizytowe polecam z happymum , do ślubu też mają ;-) na Olx obserwuje cool mama i milk&love jeśli uda się karmić jak pierwsze dziecko to napewno zainwestuje w jakąś bluzkę od nich, podoba mi się jak mają rozwiązane to rozcięcie przy piersiach bo to co było ostatnio w lidlu mi się nie sprawdzało :-/

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Pistacja_ Pokaż wiadomość
Mam koleżankę która pracuje w Zusie i ona twierdzi, że kontrole są głównie po podkablowaniu przez pracodawcę. Chyba, że ktoś ma działalność gospodarczą, to wtedy kontrola jest prawie pewna Ja osobiście znam tylko jedną osobę którą skontrolowali.
Co do wakacji, to trzeba by mieć ogromnego pecha, żeby całą ciążę nie mieć kontroli i trafić akurat na ten tydzień/dwa kiedy się wyjedzie Ważne, żeby nie wstawiać na portale zdjęć i opisów wakacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ufff pocieszasz, ostatnio troszkę się bałam, ale tak jak piszesz na fb nic nie wrzucałam, zbytnio też się nie chwaliłam. Bardzo się cieszę, że byliśmy na takich ostatnich wakacjach tylko razem ;-)
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 16:41   #1214
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
A kupujecie już coś z rzeczy ciążowych? Ja zauważyłam, że spodnie robią się ciasne, jedynie biodrówki jeszcze dają radę. I tak przeszłam się wczoraj po sklepach, myślałam, że na wyprzedażach dorwę coś fajnego. I nie wiem, może mi się coś odmieniło, bo ledwo weszłam do galerii, a już czułam się zmęczona i nawet nie chciało mi się niczego oglądać i przymierzać. Poddałam się i wyszłam. Zamówię chyba przez internet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja na razie kupiłam na allegro jeansy i w H&M (online) spodnie i sukienkę luźna więc sprawdzi się jako ciążowa spodnie z H&M mega wygodne. Ale nie będę kupować za dużo bo właściwie mam takie sukienki i tuniki, które będą świetne jako ciążowe, takie fasony były w ostatnich latach chyba na topie;-) I w showroom kupiłam jedna sukienkę, ale wyglądam w niej już teraz mega szeroko, więc to chyba na 9 mies. będzie;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 17:19   #1215
Zonkil89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 91
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

Ja mieszkam w Gdańsku, ale stąd nie pochodzę, do rodziców mam 500 km, także najczęściej jeździmy w rodzinne strony, to zawsze jest niezła wyprawa, na szczęście córka, od początku była wyrozumiała i nasze podróże przebiegały w miarę spokojnie. Teraz też pewnie w kwietniu albo maju się wybierzemy, a później to już tylko Trójmiasto, nigdzie nie będziemy się ruszać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zonkil89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 17:26   #1216
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
A jak planujecie urlopy w tym roku? Czy w ogóle? My myślimy, żeby może jakoś w maju lub na początku czerwca gdzieś wyskoczyć, bo tak jak zwykle w sierpniu w tym roku nie pojedziemy;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My myślimy o wyjeździe w maju, ale zobaczymy jak będę się czuła - może Polskie Morze, a może Białowieża, bo mieliśmy teraz jechać, ale zostaliśmy pilnować remontu...
Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Mieszkam 5km przed kwaterą "Wilczy Szaniec" w Gierłoży Mazury są piękne o każdej porze roku, zapraszam

My na majówkę też pewnie gdzieś wyskoczymy z córką. Myśleliśmy o Białowieży, w sumie niedaleko, ale nigdy nie byliśmy. Nie wiem czy na dalsze wojaże będę miała siłę... Uwielbiam Wrocław byliśmy dwa lata temu na długim majowym weekendzie. Chętnie bym tam wróciła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No my właśnie bardzo chcieliśmy pojechać teraz do Białowieży, ale się niestety nie udało..
Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
A kupujecie już coś z rzeczy ciążowych? Ja zauważyłam, że spodnie robią się ciasne, jedynie biodrówki jeszcze dają radę. I tak przeszłam się wczoraj po sklepach, myślałam, że na wyprzedażach dorwę coś fajnego. I nie wiem, może mi się coś odmieniło, bo ledwo weszłam do galerii, a już czułam się zmęczona i nawet nie chciało mi się niczego oglądać i przymierzać. Poddałam się i wyszłam. Zamówię chyba przez internet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Planuję za tydzień zamówić w Lidlu dżinsy i koszulki. Ciekawa jestem jakości a z poprzedniej ciąży mam kilka rzeczy z HM, HappyMum i kilku innych firm z ciuchami ciążowymi i do kp.
Cytat:
Napisane przez Pistacja_ Pokaż wiadomość
Mam koleżankę która pracuje w Zusie i ona twierdzi, że kontrole są głównie po podkablowaniu przez pracodawcę. Chyba, że ktoś ma działalność gospodarczą, to wtedy kontrola jest prawie pewna Ja osobiście znam tylko jedną osobę którą skontrolowali.
Co do wakacji, to trzeba by mieć ogromnego pecha, żeby całą ciążę nie mieć kontroli i trafić akurat na ten tydzień/dwa kiedy się wyjedzie Ważne, żeby nie wstawiać na portale zdjęć i opisów wakacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W poprzedniej ciąży bardzo dużo pacjentek mojego ginekologa zostało wezwanych do ZUSu, żeby sprawdzić zasadność L4, bo jedna z nich była na wakacjach i ją koleżanka z pracy zgłosiła do ZUSu, jako cynk od pracodawcy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 18:20   #1217
Kate94mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 242
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

My z mężem myślimy nad polskim morzem w czerwcu ale wszystko zależy jak się będę czuła bo obecnie po krótkim spacerze mnie mdli a podczas jazdy autem muszę na wpół leżeć bo też się mdłości nasilają i wymioty. Najlepiej jak leżę. Już schudłam ponad 3 kg... Ale brzuszek jest i spodni nie dopnę, najlepiej w sukienkach ale nie mam sił iść po rajstopy ciążowe bo te zwykłe też mnie uciskają i chyba nie obędzie się bez zakupów internetowych. Ja myślę, że mój pracodwaca mnie nie zgłosi do ZUS-u no ale nigdy nie można mówić nigdy. Lepiej się nie chwalić jak się gdzieś jedzie bo 'życzliwych' ludzi nie brakuje.
Kate94mouse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 18:23   #1218
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

My tez wyruszylibyśmy gdzieś w Polskę, mamy swoje miejscówki nad morzem i w górach. Bo mieszkaniu na mazowszu, więc wszędzie daleko;-)

Dzięki za polecenie HappyMum, super ciuszki mają!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 18:47   #1219
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
My tez wyruszylibyśmy gdzieś w Polskę, mamy swoje miejscówki nad morzem i w górach. Bo mieszkaniu na mazowszu, więc wszędzie daleko;-)

Dzięki za polecenie HappyMum, super ciuszki mają!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niby daleko, ale przynajmniej nie musisz pół Polski przejechać tylko jesteś w środku ;-)

HappyMum super, ale ceny też niezłe, moja koleżanka twierdziła, że w żadnych spodniach jej tyłek tak dobrze nie wyglądał jak od nich. Super działa sklep internetowy, zamówiłam kiedyś 4 sukienki, przymierzyłam i 3 oddałam, u mnie sklep stacjonarny bardzo mały, nie wszystko jest :-(
akada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-18, 19:17   #1220
brziw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 731
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Jeśli chodzi i ubrania to ja zazwyczaj chodzę w sukienkach więc na ten moment porblemu z ubraniem za dużego nie ma. Luźne fasony jeszcze maskują brzuszek 😁 kupiłam sobie jedne spodnie z hm na wyprzedaży na później ale jeszcze nie wiem czy zostaną ze mną. Ale faktycznie chyba będę musiała już się zaopatrzyć w ciążowe rajty bo w zwykłych zaczyna być niewygodnie
brziw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 19:23   #1221
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez brziw Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi i ubrania to ja zazwyczaj chodzę w sukienkach więc na ten moment porblemu z ubraniem za dużego nie ma. Luźne fasony jeszcze maskują brzuszek 😁 kupiłam sobie jedne spodnie z hm na wyprzedaży na później ale jeszcze nie wiem czy zostaną ze mną. Ale faktycznie chyba będę musiała już się zaopatrzyć w ciążowe rajty bo w zwykłych zaczyna być niewygodnie
Póki co jedne tanie rajstopy z biedry nacięłam na szwie z przodu żeby tak nie uciskały ;-)
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 20:10   #1222
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
A kupujecie już coś z rzeczy ciążowych? Ja zauważyłam, że spodnie robią się ciasne, jedynie biodrówki jeszcze dają radę. I tak przeszłam się wczoraj po sklepach, myślałam, że na wyprzedażach dorwę coś fajnego. I nie wiem, może mi się coś odmieniło, bo ledwo weszłam do galerii, a już czułam się zmęczona i nawet nie chciało mi się niczego oglądać i przymierzać. Poddałam się i wyszłam. Zamówię chyba przez internet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kupiłam w Lidlu 2 bluzki ciążowe i 2 pary tregginsow: S i M - na pierwsze i ostatnie miesiące. Mam jeszcze tunikę z poprzedniej ciąży, luźną koszulę na wiosnę i bluzkę oraz jeansy z hm, których nie lubiłam nosić. Planuje na okres letni ze 2 sukienki i spodenki ogrodniczki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Pod koniec pierwszej ciąży już nie mogłam patrzeć na te ciuchy ciążowe, ciągle to samo nosiłam, do obrzydzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 21:07   #1223
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Kupiłam w Lidlu 2 bluzki ciążowe i 2 pary tregginsow: S i M - na pierwsze i ostatnie miesiące. Mam jeszcze tunikę z poprzedniej ciąży, luźną koszulę na wiosnę i bluzkę oraz jeansy z hm, których nie lubiłam nosić. Planuje na okres letni ze 2 sukienki i spodenki ogrodniczki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Pod koniec pierwszej ciąży już nie mogłam patrzeć na te ciuchy ciążowe, ciągle to samo nosiłam, do obrzydzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O też mam ogrodniczki ciążowe, kupiłam w pierwszej ciąży, ale wtedy w wakacje nie miałam jeszcze dużego brzucha, więc rzadko nosiłam ;p muszę odkopać te wszystkie ubrania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 21:20   #1224
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

Ja bluzki i sukienki mam takie, co spokojnie jeszcze dadzą radę dłuższy czas. Gorzej tylko ze spódnicami i spodniami.

Poczynię niedługo jakieś zakupy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-18, 22:52   #1225
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

Dziewczyny, dostałam wysypki na dłoniach i nie wiem od czego:-( to taka pokrzywka jakby.. miałam już coś takiego w święta, ale tylko na jednej dłoni i zniknęło samo..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-19, 06:55   #1226
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

Ja w sumie z ciuchów to póki co nic nie kupuje. Mam dwie pary jeansów z poprzedniej ciąży ale jeszcze spokojnie mieszczę się w swoje spodnie.
Pewnie jak się zrobi ciepło to jakieś spodenki i sukienki będę musiała sobie sprawić

No i wczoraj wieczorem miałam znów leciutkie plamienie. Taka kawa z mlekiem wypłynęła razem z luteiną. Ostatnio byłam u lekarza po takiej akcji i wszytsko było ok. Gin mówiła, że być może to z szyjki jakieś podrażnienie. We wtorek mam gina na NFZ ale pewnie nie będzie miał w gabinecie USG.
Ostatnio jak poszłam do lekarza z tym plamieniem to zdarli że mnie 400 zł bo policzyli sobie za wizytę i USG osobno
Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dostałam wysypki na dłoniach i nie wiem od czego:-( to taka pokrzywka jakby.. miałam już coś takiego w święta, ale tylko na jednej dłoni i zniknęło samo..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I zniknęła Ci ta wysypka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-19, 07:38   #1227
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

Ja wlasnie 3kg w dol a brzuszek urosl. W spodnie sie zadne nie zapinam chodze w leginsach. Pierwsza ciaza wiec nie mam nic z ciazowych ubran... po prenatalnych jade po jakies leginsy ciazowe i moze spodnie. A w lecie postawie na sukienki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-19, 08:15   #1228
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Ja wlasnie 3kg w dol a brzuszek urosl. W spodnie sie zadne nie zapinam chodze w leginsach. Pierwsza ciaza wiec nie mam nic z ciazowych ubran... po prenatalnych jade po jakies leginsy ciazowe i moze spodnie. A w lecie postawie na sukienki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Uffff myślałam, że tylko ja tak mam ;-) zaczynam tą ciąże z 2 kg mniej, ale brzuch większy. Sukienki latem to dobry pomysł bo na końcu nawet spodnie na gumce mnie cisnęły ;-) W zeszłym roku kupiłam długą sukienkę z odcięciem pod biustem, może się zmieszczę ;-)

A teraz jak kupuje bluzki nieciążowe to patrzę czy da się w nich karmić ;-)
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-19, 11:10   #1229
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

U mnie waga bez zmian, ale widzę po sobie, że zeszczuplały mi uda i tyłek, za to pojawił się brzuszek.
Mam nadzieję, że się nie roztyję w ciąży i po ciąży, skoro do tej pory waga w normie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-19, 11:20   #1230
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020 😍

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Ja w sumie z ciuchów to póki co nic nie kupuje. Mam dwie pary jeansów z poprzedniej ciąży ale jeszcze spokojnie mieszczę się w swoje spodnie.
Pewnie jak się zrobi ciepło to jakieś spodenki i sukienki będę musiała sobie sprawić

No i wczoraj wieczorem miałam znów leciutkie plamienie. Taka kawa z mlekiem wypłynęła razem z luteiną. Ostatnio byłam u lekarza po takiej akcji i wszytsko było ok. Gin mówiła, że być może to z szyjki jakieś podrażnienie. We wtorek mam gina na NFZ ale pewnie nie będzie miał w gabinecie USG.
Ostatnio jak poszłam do lekarza z tym plamieniem to zdarli że mnie 400 zł bo policzyli sobie za wizytę i USG osobno I zniknęła Ci ta wysypka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie zniknęła jeszcze...

I chyba znów mi nawraca infekcja:-( a dopiero co skończyłam leczyć i było ok, kupiłam sobie probiotyk żeby florę odbudować i nie zdążyłam nawet do końca wybrać i znów chyba się coś dzieje:-/ nie mam siły..
Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Ja wlasnie 3kg w dol a brzuszek urosl. W spodnie sie zadne nie zapinam chodze w leginsach. Pierwsza ciaza wiec nie mam nic z ciazowych ubran... po prenatalnych jade po jakies leginsy ciazowe i moze spodnie. A w lecie postawie na sukienki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja też nie mogę większości jeansów dopiąć, ciążowe mi się jeszcze zsuwają, dziś stałam przed szafą i marudzilam do męża że nie mam co założyć:-P W końcu założyłam leginsy i jest ok
No na szczęście, że będzie lato jak będziemy mieć duże brzuszki, bo można w sukienkach bez rajstop biegać;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-30 07:58:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:06.