Korepetycje. Kłopotliwe sytuacje z uczniami, rodzicami, stawki za lekcje - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-12, 15:39   #1
SleepingBeuty
Zadomowienie
 
Avatar SleepingBeuty
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Częstochowy :)
Wiadomości: 1 246
GG do SleepingBeuty
Question

Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?


Witam !
Przez wakacje wpadłam na pomysł, że mogłabym udzielać korepetycji z języka niemieckiego dzieciom w wieku od 5-12 lat. Moja nauczcielka stwierdziła, że to bardzo dobry pomysł. Nie mam pojęcia gdzie sie ogłosić i jak to zrobić. Jestem jeszcze w liceum (profil- rozszerzony niemiecki), w przyszłości chce studiować germanistyke, materiał dla 6-klasistów mam w jednym paluszku. Dzięki korepetycjom utrwalałabym wiedze i przy okazji troszke zarobiła.

Co o tym myslicie ?
__________________
"Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem..."


SleepingBeuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 15:43   #2
bionda6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

Ja uważam, że to świetny pomysł. Skoro niemiecki to Twoja pasja, to czemu nie dzielić się wiedzą z innymi? Myślę, że możesz dać ogłoszenie do gazety, rozwiesić ulotki, przypiąć ogłoszenie w szkole, na słupie, przytanku... Gdzie kolwiek. Możesz również poinformować o swoich zamiarach znajomych, może oni znają kogoś kto potrzebuje pomocy?
Powodzenia
bionda6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 15:56   #3
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

ogłoszenie do gazety, na forum miasta., ulotki w okolicy a poza tym - moze znajomi maja dzieci w tym wieku
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 16:01   #4
SleepingBeuty
Zadomowienie
 
Avatar SleepingBeuty
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Częstochowy :)
Wiadomości: 1 246
GG do SleepingBeuty
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

Na początek ogłoszę się w miejscowości, dam znać znajomym rodziców, może rzeczywiście ktoś byłby zainteresowany . W sumie nic nie trace a zawsze mogę zyskać .
Dziękuje
__________________
"Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem..."


SleepingBeuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 16:29   #5
czarnulka066
Zakorzenienie
 
Avatar czarnulka066
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 5 353
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

Najlepiej zacznij od popytania wśród znajomych. Może mają rodzeństwo, które ma problemy albo znajomych rodziców, którzy mają dzieci w tym wieku
Ja w liceum udzielałam korepetycji z angielskiego. Przypadkiem mama się rozgadała, że jestem dobra z tego przedmiotu swojej koleżance i tak się zaczęło Najpierw była to jedna dziewczynka Wyciągnęłam ją z 2 czy 3 na 6 i musiałam się spodobać, bo jej mama opowiedziała swojej koleżance o mnie i ona też się do mnie zgłosiła i potem więcej się uzbierało To bardzo fajna sprawa no i masz jeszcze z tego kaskę
__________________
We are the world, we are the children...We are the ones who make a brighter day...so let's start giving..


!!Od 12 grudnia 2010!! Tylko przemyślane zakupy


czarnulka066 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 17:26   #6
M1A4N
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 392
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

Może idź do jakieś szkoły podst. gdzie jest niemiecki i powieś ogłoszenie, może do gazety napisz? ;> Popytaj ludzi, sąsiadów.
M1A4N jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 17:54   #7
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

możesz na początku udzielac korepetycji wśród znajomych jak już Poprzedniczka wspomniała a potem dać ogłoszenie w gazecie albo w szkołach wywiesić
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-12, 18:31   #8
SleepingBeuty
Zadomowienie
 
Avatar SleepingBeuty
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Częstochowy :)
Wiadomości: 1 246
GG do SleepingBeuty
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

w mojej bylej podstawówce jest niemiecki, tylko z tego co wiem klasy 1-3 juz sie go niestety nie ucza, ale spróbuje porozmawiać z nauczycielką moze ona mnie ogłosi
__________________
"Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem..."


SleepingBeuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 12:34   #9
DirtyDiana91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: podkarpacie ^^
Wiadomości: 140
GG do DirtyDiana91
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

Też o tym myślałam ... zwłaszcza, że kasa by się przydała ...
Ja w liceum pisałam zadania z angielskiego za pieniądze przez cały rok udało mi się uzbierać ponad 100 złoty ... więc całkiem nieźle ... xD (zważywszy na to, że nie wszystkim pisałam, chętnych było dużo ... ) nawet koleżanke udało mi się wyciągnąć z 2 na 4 na koniec roku ...
Powiem mamie, żeby znajomym ogłosiłam, ze jak co to mogę pouczyć dzieci w wieku od 5 do 10 lat bo starszych nie chce ...
__________________
"Jeśli słyszysz jakieś kłamstwo dostatecznie często, zaczynasz w nie wierzyć. "
M.J.
DirtyDiana91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 13:02   #10
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

przygotuj sobie jakies ciekawe materiały, ksiazki, cwiczenia zeby zainteresowac nimi dzieci, duzo obrazkow, gier slownych, flash cards, jakies proste piosenki, historyjki itp zeby nie bylo nudno
zainwestuj w dobre materiały szczegolnie jesli w przyszlosci chcesz miec wiecej korepetycji
regularne rozmowy z rodzicami na temat postepow dziecka tez sa pożądane bo rodzice lubia wiedzieć co się dzieje
nie skracaj lekcji dzieciom bo to zle wyglada, lepiej przedłużyc lekcje niż skrócic
__________________

Edytowane przez Titania
Czas edycji: 2009-09-13 o 13:05
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 15:18   #11
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

To ja się podepnę pod watek
Już mniej więcej zostało naświetlone jak znaleźć uczniów na korki. Moje pytanie brzmi - co robić na pierwszej lekcji??
W sytuacji, kiedy dostajemy telefon "córka ma spr z takiego i takiego materiału, a ona nic nie rozumie" wiadomo, że należy przygotować konkretne ćwiczenia.
A co w sytuacji kiedy ktoś dzwoni do nas i mówi "córka ma maturę/egzamin gimnazjalny i chciałaby dobrze zdać". Co wtedy robić na pierwszych zajęciach. Na pewno wypytać z czym są największe trudności, na czym chciałaby się skupić itd. Ale taka rozmowa zajmie może z 10 minut co później?
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 15:36   #12
DirtyDiana91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: podkarpacie ^^
Wiadomości: 140
GG do DirtyDiana91
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
To ja się podepnę pod watek
Już mniej więcej zostało naświetlone jak znaleźć uczniów na korki. Moje pytanie brzmi - co robić na pierwszej lekcji??
W sytuacji, kiedy dostajemy telefon "córka ma spr z takiego i takiego materiału, a ona nic nie rozumie" wiadomo, że należy przygotować konkretne ćwiczenia.
A co w sytuacji kiedy ktoś dzwoni do nas i mówi "córka ma maturę/egzamin gimnazjalny i chciałaby dobrze zdać". Co wtedy robić na pierwszych zajęciach. Na pewno wypytać z czym są największe trudności, na czym chciałaby się skupić itd. Ale taka rozmowa zajmie może z 10 minut co później?
Ja bym zaproponowała, żeby przyniosła swoją książkę z ang, obaczyłabym co i jak wypytała się kto ją uczy ... itp a potem robiłam bym z nią jakieś zadanie z tej książki ze 2 czy 3 i bybyło ... najlepiej ją/jego uprzedzić, że dzisiaj jest taka lekcja organizacyjna ...
__________________
"Jeśli słyszysz jakieś kłamstwo dostatecznie często, zaczynasz w nie wierzyć. "
M.J.
DirtyDiana91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 15:39   #13
SleepingBeuty
Zadomowienie
 
Avatar SleepingBeuty
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Częstochowy :)
Wiadomości: 1 246
GG do SleepingBeuty
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

Materiały zaczełam juz przygotowywać ... Jeszcze pytanko, jak ułożyć dobre ogłoszenie ?
__________________
"Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem..."


SleepingBeuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 15:47   #14
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

Cytat:
Już mniej więcej zostało naświetlone jak znaleźć uczniów na korki. Moje pytanie brzmi - co robić na pierwszej lekcji??
W sytuacji, kiedy dostajemy telefon "córka ma spr z takiego i takiego materiału, a ona nic nie rozumie" wiadomo, że należy przygotować konkretne ćwiczenia.
Wtedy bym zarządziła dwie godziny lekcji, najpierw rozmowa z córką, z czego ten sprawdzian, przejrzałabym jej materiały, powtórzyłabym z nią zagadnienie a potem próbowałabym raz jeszcze rozwiązać zadania z jej książki. Potem zadanie nieco trudniejsze, z moich własnych materiałów i pod koniec przewałkowanie teorii raz jeszcze Bynajmniej tak to u mnie wyglądało np w kwestii trybu warunkowego.

Cytat:
Co wtedy robić na pierwszych zajęciach. Na pewno wypytać z czym są największe trudności, na czym chciałaby się skupić itd. Ale taka rozmowa zajmie może z 10 minut co później?
Najczęściej jest tak że dziecko ma do tyłu pewne zaległości które wychodzą w praniu, no i niestety to nie wyjdzie w rozmowie 10 minutowej... Odpytać z podstawowych spraw po kolei, przejrzeć jakie błędy w ćwiczeniach robi...

SleepingBeuty - ja gdybym robiła dla siebie to
"Licealistka z klasy bilingwalnej, udzieli korepetycji z języka angielskiego na poziomie podstawowym (uczniowie szkoły podstawowej lub gimnazjum). Pomoc tuż przed sprawdzianami, cykl spotkań lub pomoc w odrabianiu bieżącego materiału. Możliwość dojazdu do ucznia. 15 zł/h"
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 15:53   #15
SleepingBeuty
Zadomowienie
 
Avatar SleepingBeuty
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Częstochowy :)
Wiadomości: 1 246
GG do SleepingBeuty
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
SleepingBeuty - ja gdybym robiła dla siebie to
"Licealistka z klasy bilingwalnej, udzieli korepetycji z języka angielskiego na poziomie podstawowym (uczniowie szkoły podstawowej lub gimnazjum). Pomoc tuż przed sprawdzianami, cykl spotkań lub pomoc w odrabianiu bieżącego materiału. Możliwość dojazdu do ucznia. 15 zł/h"
Ooo wykorzystam to ogłoszenie jako wzór troche pozmieniam, troche dopisze i ogłoszenie gotowe

Dziękuje

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Podpinaj podbinaj , nie znalazłam nigdzie wątku na ten temat - możliwe, że źle szukałam, więc niech będzie to temat dla wszystkich którzy mają podobny problem do mojego . Pozdrawiam
__________________
"Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem..."


SleepingBeuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 17:10   #16
malenstwo_krk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 88
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

Ja daję już korki z hiszpańskiego od paru lat. Najważniejsze, żeby w domu mieć przygotowane rożne materiały: kserówki, książki, materiały z różnych źródeł. Jak się uczy języka to fajnie jest też mieć jakieś słuchanki, piosenki z tekstem do uzupełnienia. No i robić na każdej lekcji test z poprzedniej, żeby zobaczyć co ktoś się nauczył, to też te osoby dyscyplinuje
Aha i co do tego ogłoszenia... najlepiej nie pisać, że się udziela na poziomie podstawowym, bo wtedy ktoś wie, że ten język umiesz średnio, nie na najwyższym poziomie i weźmie kogoś innego. A jak się zgłosi ktoś do ciebie, kto chce na zaawansowanym to piszesz po prostu, że masz już zapełniony czas czy coś w tym stylu.
Dobrym serwisem na darmowe ogłoszenia jest GumTree Ja tam się ogłaszam
malenstwo_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 19:56   #17
SleepingBeuty
Zadomowienie
 
Avatar SleepingBeuty
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Częstochowy :)
Wiadomości: 1 246
GG do SleepingBeuty
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

Zdecydowałam się na prowadzenie tych korepetycji . W weekend napisze ogłoszenie . Na jakich portalach bądz w jakich gazetach powinnam je umieścic ?
__________________
"Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem..."


SleepingBeuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 20:12   #18
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

wpisz w google, ogloszenia drobne, dam korepetycje - wchodz na portale i oglaszaj sie za darmo gdzie popadnie - zawsze podawaj cene, swoje kompetencje i namiary

ja tak zaczynalam, o ile pamietam po kilku dniach mialam pierwszych klientow

www.gumtree.pl
www.gratka.pl

oraz wiele innych ktore znajdziesz w wyszukiwarce
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 21:31   #19
SleepingBeuty
Zadomowienie
 
Avatar SleepingBeuty
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Częstochowy :)
Wiadomości: 1 246
GG do SleepingBeuty
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

Serdeczne dzięki W sobote zaczynam ogłaszanie Trzymajcie kciuki !
__________________
"Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem..."


SleepingBeuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-06, 22:35   #20
SleepingBeuty
Zadomowienie
 
Avatar SleepingBeuty
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Częstochowy :)
Wiadomości: 1 246
GG do SleepingBeuty
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

Umieściłam ogłoszenia na kilku serwisach ogłoszeniowych . Czekam na zgłoszenia .
Trzymajcie kciuki !

Moje ogłoszenie :
Licealista z klasy językowej udzieli korepetycji, bądź naukę od podstaw uczniom szkoły podstawowej. Z chęcią pomogę uczniom miejącym problemy z językiem niemieckim, oraz chcącym wiedzieć więcej. Oferuję naukę od podstaw, pomoc w odrabianiu lekcji, pomoc przed sprawdzianami, kartkówkami, wypracowaniami, cykl spotkań. Posiadam ciekawe materiały pomocnicze, które poprzez zabawę uczą. Pierwsze lekcja gratis, by rodzic i dziecko mogli się zapoznać z moim sposobem nauczania, a ja z poziomem wiedzy dziecka. Cena 15 zł/h.

Co o tym myślicie ? Strzeliłam literówke i zamiast rodzic wpisałam - rodzić . Trudno
__________________
"Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem..."


SleepingBeuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 23:52   #21
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez SleepingBeuty Pokaż wiadomość
Umieściłam ogłoszenia na kilku serwisach ogłoszeniowych . Czekam na zgłoszenia .
Trzymajcie kciuki !

Moje ogłoszenie :
Licealista z klasy językowej udzieli korepetycji, bądź naukę od podstaw uczniom szkoły podstawowej. Z chęcią pomogę uczniom miejącym problemy z językiem niemieckim, oraz chcącym wiedzieć więcej. Oferuję naukę od podstaw, pomoc w odrabianiu lekcji, pomoc przed sprawdzianami, kartkówkami, wypracowaniami, cykl spotkań. Posiadam ciekawe materiały pomocnicze, które poprzez zabawę uczą. Pierwsze lekcja gratis, by rodzic i dziecko mogli się zapoznać z moim sposobem nauczania, a ja z poziomem wiedzy dziecka. Cena 15 zł/h.

Co o tym myślicie ? Strzeliłam literówke i zamiast rodzic wpisałam - rodzić . Trudno
Po pierwsze napisałabym "licealistka", skoro jesteś płci żeńskiej
Po drugie zaznaczone zdanie jest niepoprawne językowo.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 08:43   #22
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

Jakbys miałą zamiar dłuzej udzielac korepetycji, to polecam zakupienie zabaw dla dzieci Lernstationen. Pamietaj, ze małe dzieci- tj podstawowka uczy sie przez zabawe, a te materiały sa bardzo ciekawe i dzieci bawia sie bardzo chetnie.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 19:09   #23
SleepingBeuty
Zadomowienie
 
Avatar SleepingBeuty
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Częstochowy :)
Wiadomości: 1 246
GG do SleepingBeuty
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

Pomyślę narazie czekam na chętnych ;d
__________________
"Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem..."


SleepingBeuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 14:40   #24
earring
Raczkowanie
 
Avatar earring
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 467
GG do earring
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

Chciałabym odnowić wątek
SleepingBeuty i jak Ci wyszło z korepetycjami? Znalazłaś uczniów, jak wrażenia? Jak sobie poradziłaś?

Też pomyślałam o udzielaniu korepetycji. Tydzień temu poumieszczałam wiele ogłoszeń. I dostałam odpowiedzi
Pierwsza odpowiedź była już w poniedziałek. Miałam przygotowywać w piątki (czyli dziś )ucznia do egzaminu gimnazjalnego z biologii i chemii, niestety jego tata zadzwoonił w środę i odwołał, bo syn ma za mało czasu na kolejne korki. Na początku było mi smutno, bo już przygotowałam zajęcia, ale potem pomyślałam, że może to dobrze. Jego tata mówił o różnych naprawdę wielu korkach, więc pewnie nie był to "lotny" uczeń, a na pierwszy ogień nie wiem czy dałabym radę.
Wczoraj dzwoniła do mnie pani, której dziecko mam przygotować do sprawdzianu szóstoklasisty. Już wynalazłam trochę testów, ćwiczeń, zadań. Macie jakieś szczególne rady na takie lekcje?
Trochę się stresuję, bo to będą moje pierwsze korepetycje. Już w poniedziałek 1,5 godz., więc całe Walentynki mam już oficjalnie nieromantycznie zajęte :P
__________________
L A T O
earring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 13:36   #25
SleepingBeuty
Zadomowienie
 
Avatar SleepingBeuty
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Częstochowy :)
Wiadomości: 1 246
GG do SleepingBeuty
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

a powiem Ci, ze jakis rok temu udzielalam korepetycji chlopakowi rok mlodszemu ode mnie. Miał takie braki, że musiałam mu tlumaczyć wszystko od samego początku. Poprawil sie z 1 na 3 w ciągu miesiaca i przestał chodzić. Przedwczoraj po ponad roku od zamieszczenia ogloszenia zadzwonila do mnie kobieta i jutro ide do jej corki z pierwsza lekcja. Bardzo sie boje.
__________________
"Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem..."


SleepingBeuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 16:17   #26
earring
Raczkowanie
 
Avatar earring
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 467
GG do earring
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

Cieszę się, że napisałaś
Ja też się boję, przed korepetycjami.
Boję się że nie dam rady dobrze wytłumaczyć, że rodzice dziecka nie będą zadowoleni i takie podobne.
Ale jednocześnie bardzo cieszę się na tą lekcję. Już przygotowałam wiele materiałów. Kupiłam sobie teczkę, śliczny zeszyt z kotkiem na zapisywanie co mam przygotować, lub prac domowych jakie zadam aby o niczym nie zapomnieć.
__________________
L A T O
earring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 18:48   #27
earring
Raczkowanie
 
Avatar earring
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 467
GG do earring
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

Jestem po moich pierwszych korepetycjach, a Tobie SleepingBeauty, jak poszło?
__________________
L A T O
earring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 19:54   #28
SleepingBeuty
Zadomowienie
 
Avatar SleepingBeuty
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Częstochowy :)
Wiadomości: 1 246
GG do SleepingBeuty
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

Powiem Ci, ze mi nawet spoko byłam bardzo zestresowana i chyba zaczynam sie coraz bardziej bać :P

Ooo to opowiadaj dokladnie jak było i jaki ten Twój uczeń:P
__________________
"Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem..."


SleepingBeuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 20:09   #29
earring
Raczkowanie
 
Avatar earring
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 467
GG do earring
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

Ja też jestem zadowolona.
Oczywiście z moim brakiem orientacji w terenie zabłądziłam i spóźniłam się jakieś pół godziny na dodatek strasznie przemarzłam i jak tam weszłam to czułam się jak roztapiający kawałek lodu. Na szczęście mama ucznia mnie zrozumiała, była baaardzo miła i nie miała mi niczego za złe.
Oczywiście bardzo się stresowałam, ale przez to, że się spóźniłam to mniej o tym myślałam i mniej się bałam ucznia.
(Dziewczyny, spóźniajcie się na swoje pierwsze korepetycje, to będziecie się przejmować tylko spóźnieniem, a nie tym, że sobie nie poradzicie z uczniem )

A chłopiec jest naprawdę, naprawdę inteligentny, bardzo dobrze mi się z nim pracuje, wszystko szybko łapie, wgl nie traci zainteresowania. Bałam się, że będzie wręcz odwrotnie. Szczerze, to moim zdaniem takiego ucznia do sprawdzianu szóstoklasisty wgl nie trzeba przygotowywać, bo na pewno sobie świetnie poradzi.
Po lekcji porozmawiałam z jego mamą, to była bardzo zadowolona jak powiedziałam, że ma zdolnego synka, pochwaliłam jego inteligencje, zdolności ortograficzne oraz to, że ładnie pisze, nie powtarza wyrazów, ale żeby nie było tak słodko (i żeby nie zrezygnowali z korepetycji ze mną), powiedziałam, że jest trochę niedokładny w liczeniu. Oczywiście to była prawda, ale to naprawdę pikuś.

Więc ogólnie jestem bardzo zadowolona i nie mogę się doczekać poniedziałku, kiedy będziemy mieć drugą lekcję, ale jestem zła, bo mam problemy z drukarką i nie wiem jak mu testy wydrukuję :<

Ooo, ale miałam mały problem! zapomniałabym. Przygotowałam mu wiele zadań matmatycznych, a okazało się że dwóch trzecich nie możemy robić, bo nie ma już tego w podstawei programowej podstawówki. Ja mu zaczęłam tłumaczyć zadanie, gdzie trzeba było użyć równań, tłumaczę, tłumaczę, on je rozwiązał w końcu, a potem mi mówi, że oni takich rzeczy wgl nie mają, i teraz przeglądam i rzeczywiście już w podstawówce ani równań, ani procentów ani innych takich rzeczy akurat z moich zadań! nie mają :p
No, ale trudno, miałam oczywiście plan awaryjny

A teraz może Ty opowiesz jak Twój uczeń i Twoje korepetycje
__________________
L A T O

Edytowane przez earring
Czas edycji: 2011-02-19 o 20:11
earring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 22:44   #30
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Chcę udzielać korepetycji. Jak zacząć?

O, wątek dla mnie.

Ja zamierzam udzielac korepetycji dzieciom z podstawówki. Gorzej z moimi rodzicami, nie są do tego w ogóle przekonani. Twierdzą, że nikt mnie nie zatrudni (jestem w III gimnazjum, w tym roku idę do liceum) i niebezpiecznie chodzic samemu do domu ucznia, bo nie wiadomo, kogo spotkam. W wakacji dałam ogłoszenie, zadzwoniła do mnie jakaś pani, ale kiedy powiedziałam, że jestem w gimnazjum, nie zadzwoniła drugi raz.
Ogólnie materiałów mam bardzo dużo, więc z tym akurat nie byłoby problemu.

Opowiadajcie, jak tam u was z korepetycjami, jestem ciekawa
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-05 14:52:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:38.