Złośliwa kurzajka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-15, 00:32   #1
DonPapito
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2

Złośliwa kurzajka


Witam.

Posiadam odwieczny problem kurzajkowy. Swego czasu posiadałem kilka kurzajek na palcach u rąk. Nie zareagowałem odpowiednio wcześnie i zaczęły się przerzuty. W kolejnym kroku miałem już pozarażane wszystkie palce u rąk i u nóg. Dzięki pomocy dermatologa przywróciłem sytuację do normy, jednakże po kilku miesiącach widzę że tak pierwsza, najważniejsza, najgłębiej siedząca kurzajka nadal nie została skutecznie wyleczona. Wszystkie inne palce są zdrowe jak najbardziej. Wszelkiego typu zamrażania itp nie działają na nią. Mam wrażenie że zbyt głęboko się ona zagnieździła. Co mogę z nią zrobić?
__________________
www.infopoker.pl - Twój Portal Pokerowy
DonPapito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 09:36   #2
Miloszzz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 37
Dot.: Złośliwa kurzajka

laser
Miloszzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 16:21   #3
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Złośliwa kurzajka

Cytat:
Napisane przez DonPapito Pokaż wiadomość
Witam.

Posiadam odwieczny problem kurzajkowy. Swego czasu posiadałem kilka kurzajek na palcach u rąk. Nie zareagowałem odpowiednio wcześnie i zaczęły się przerzuty. W kolejnym kroku miałem już pozarażane wszystkie palce u rąk i u nóg. Dzięki pomocy dermatologa przywróciłem sytuację do normy, jednakże po kilku miesiącach widzę że tak pierwsza, najważniejsza, najgłębiej siedząca kurzajka nadal nie została skutecznie wyleczona. Wszystkie inne palce są zdrowe jak najbardziej. Wszelkiego typu zamrażania itp nie działają na nią. Mam wrażenie że zbyt głęboko się ona zagnieździła. Co mogę z nią zrobić?
Też mam od kilku lat kurzajkę na nadgarstku... Leczyłam różnymi rzeczami, znikała na chwilę i znowu odrastała, w tym momencie mam w tym miejscu zamiast jednej dużej, dwie małe Znikała mi po preparacie Brodacid ale na chwilę... Najdłużej nieodrastała po preparatach na odciski...
Wymrażanie też nie działa... W sumie już się do niej przyzwyczaiłam
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 21:51   #4
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Złośliwa kurzajka

kobieto! zaden laser!! ja sobie wyleczylam kurzajke lekiem z apteki, spytam mamy jutro o jaki chodzi pewnie bedzie pamietac bo moj tato tez je tak wyleczyl, zeszly bez problemu, mimo ze wczesniej stosowalam jakis patyczek ktory wypalil mi skore, stala sie czarna i kurzajka i tak powracala.
dam znac a jakbym zapomniala to napiszcie do mnie jutro wieczorem na priv!!! (w ramach przypomnienia)
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 00:13   #5
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Złośliwa kurzajka

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
kobieto! zaden laser!! ja sobie wyleczylam kurzajke lekiem z apteki, spytam mamy jutro o jaki chodzi pewnie bedzie pamietac bo moj tato tez je tak wyleczyl, zeszly bez problemu, mimo ze wczesniej stosowalam jakis patyczek ktory wypalil mi skore, stala sie czarna i kurzajka i tak powracala.
dam znac a jakbym zapomniala to napiszcie do mnie jutro wieczorem na priv!!! (w ramach przypomnienia)

Ok, czekamy. Chociaż podejrzewam, ze to pewnie nic odkrywczego nie będzie....
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 21:15   #6
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Złośliwa kurzajka

moze nic odkrywczego, ale czemu ma byc odkrywcze? zwykly lek z apteki - BRODACID
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 22:41   #7
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Złośliwa kurzajka

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
moze nic odkrywczego, ale czemu ma byc odkrywcze? zwykly lek z apteki - BRODACID
No to tak jak myślałam. Obstawiałam, ze napiszesz o brodacidzie albo duofilmie... Ale raczej każdy kto zmagał sie ze złośliwymi kurzajkami/brodawkami to już wyprobował
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 00:02   #8
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Złośliwa kurzajka

Cytat:
Napisane przez QsQs Pokaż wiadomość
No to tak jak myślałam. Obstawiałam, ze napiszesz o brodacidzie albo duofilmie... Ale raczej każdy kto zmagał sie ze złośliwymi kurzajkami/brodawkami to już wyprobował
szkoda :/ bo mnie pomogl mimo ze mialam kurzajke pare lat, walczylam z nia na wszelkie (tez glupie) sposoby, lacznie z odgryzaniem jej (blee)
swiat idzie do przodu, latamy w kosmos, sklonowalismy owce a glupich kurzajek czy tradziku to zlikwidowac nie umiemy
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 00:31   #9
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Złośliwa kurzajka

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
szkoda :/ bo mnie pomogl mimo ze mialam kurzajke pare lat, walczylam z nia na wszelkie (tez glupie) sposoby, lacznie z odgryzaniem jej (blee)
swiat idzie do przodu, latamy w kosmos, sklonowalismy owce a glupich kurzajek czy tradziku to zlikwidowac nie umiemy
he, he odgryzanie niezła jesteś
Co jeszcze stosowałaś na ta kurzaje?
a żebyś wiedziała takie cuda już wymyślono a na najprostsze schorzenia nie ma rady
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 17:22   #10
Marisa
Raczkowanie
 
Avatar Marisa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Złośliwa kurzajka

Ja wszystkie kurzajki jakie miałam leczyłam jaskółczym zielem,urywałam gałązkę i smarowałam żółtym sokiem.Robiły się czarne więc wyglądały nie za ciekawie ale smarowałam je na noc a rano zmywałam wodą.Naprawdę polecam,działa.
__________________
Marisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 00:24   #11
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Złośliwa kurzajka

Cytat:
Napisane przez QsQs Pokaż wiadomość
he, he odgryzanie niezła jesteś
Co jeszcze stosowałaś na ta kurzaje?
a żebyś wiedziała takie cuda już wymyślono a na najprostsze schorzenia nie ma rady

jeszcze taki lek ktory jest w postaci patyczka (bialego) ktorym sie smaruje kurzaje, ale nie polecam. caly palec mi zczernial, skora schodzila, kurzajka czesciowo tez ale nigdy calkiem i odrastala, za to palec wygladal i smierdzial ochydnie i mialam wrazenie ze mi gnije :/
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-23, 21:11   #12
Maaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 333
Dot.: Złośliwa kurzajka

Laser nie działa a boli straszliwie !!! Jaskółcze ziele albo Brodacid ale to pierwsze to zaniedługo juz nie bedzie miało soku więc pospieszcie sięę
Maaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 12:12   #13
arpka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 86
Dot.: Złośliwa kurzajka

Dwa "chwaściki" na palcu i oba wymrożone wartixem. Zero śladu, zero bólu, a proste jak budowa cepa
arpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 14:06   #14
catherinne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 26
GG do catherinne
Dot.: Złośliwa kurzajka

Także podpinam się pod tym tematem...
Miałam kiedyś na nosie zwykłego niewinnego małego pryszcza. cholernie mnie denerwował, więc go najnormalniej w świecie rozdrapałam. Było to jakieś rok, może półtora temu. Ranka przerodziła się w brodawko-kurzajkę. Napęczniała, zczerwieniała. Chodzę z tego powodu co miesiąc prawie do dermatologa. Zamraża mi to, daje co raz to nowe specyfiki i nic. Kurzajka na nosku delikatnie rośnie. Po zamrożeniu puchnie, potem się kurczy i znowu powraca do pierwotnych kształtów. Jest okropna, ostatnio nawet się unerwiła. Kiedyś nie czułam bólu na niej, dziś czuję ból przy dotknięciu.
Czy mam zdecydować się na laser czy może coś polecacie? A może zmienić dermatologa?
__________________
- Zapuszczam włosy! [jeszcze jakieś 15cm do ideału]
- Maniaczka picia herbatki z pokrzywy i skrzypu.
- Pozbywam się rudości z włosów.
catherinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 14:35   #15
nucia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 64
Dot.: Złośliwa kurzajka

Ja miałam kurzajki na pięcie i jedną na tuż obok paznokcia na dużym palcu u nogi (zarażona była tylko jedna stopa). Szukałam pomocy u lekarzy przez wiele lat. Używałam większości specyfików z apteki. Zgodnie z zaleceniami lekarzy powstały "filterek" z żelu czy płynu zrywałam, w końcu aż do krwi Już chodzić nie mogłam. Stwierdziłam już, że trudno, będziemy sobie żyć w takiej "symbiozie".
Zaprzyjaźniona aptekarka podpowiedziała mi bym spróbowała homeopatii. Postukałam się w głowę, ale stwierdziłam, że do stracenia nic nie mam. Brałam dwa specyfiki na zmianę przez 3 miesiące. Poznikały.
Leki nazywały się Thuya occidentalis (+ jakieś oznaczenie numeryczne). Zapłaciłam za kurację grosze i osiągnęłam zamierzony efekt.
nucia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 15:30   #16
catherinne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 26
GG do catherinne
Dot.: Złośliwa kurzajka

a możesz powiedzieć mi gdzie kupiłaś te lekarstwa?
__________________
- Zapuszczam włosy! [jeszcze jakieś 15cm do ideału]
- Maniaczka picia herbatki z pokrzywy i skrzypu.
- Pozbywam się rudości z włosów.
catherinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 15:43   #17
nucia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 64
Dot.: Złośliwa kurzajka

W aptece. Jednak radzę się przejść do lekarza homeopaty, bądź poszukać aptekarki, która zna się na homeopatii. Leki były firmy Boiron.
nucia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 16:17   #18
catherinne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 26
GG do catherinne
Dot.: Złośliwa kurzajka

Wielkie dzięki. Jutro wybiorę się do kilku aptek i popytam. Mam nadzieję, że może to mi pomoże.
__________________
- Zapuszczam włosy! [jeszcze jakieś 15cm do ideału]
- Maniaczka picia herbatki z pokrzywy i skrzypu.
- Pozbywam się rudości z włosów.
catherinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 10:35   #19
Agaluk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 162
Dot.: Złośliwa kurzajka

Catherina jestem ciekawa, czy to Ci pomogło? Takie uciążliwe brodawki lepiej leczyć pod kontrolą lekarza. Moja siostra znów nabawiła się kurzajki ale jest mała, dałam jej Wartix. Chyba pomogło, bo wczoraj nie widziałam na jej palcu już tego świństwa, a psikała tym środkiem.
Agaluk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-25, 13:48   #20
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Złośliwa kurzajka

U małych dzieci - przynajmniej ja mam takie wrażenie - kurzajki są o wiele słabiej unerwione i przez to szybciej można się ich pozbyć. Taki wymrażacz jak wartix z całą pewnością pomoże. Jednak nie mam pojęcia, co Ci podpowiedzieć odnośnie tej kurzajki na/w nosie. To musi boleć.... ja bym w pierwszej kolejności zmieniła dermatologa, a nie bawila się w homeopatie.
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 02:59   #21
Chechcio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Dot.: Złośliwa kurzajka

Używałam undofen krioterapia i kwasowa terapia, brodacid, verrumal - po tych dwóch było tylko gorzej! maść na odciski(ze względu ma kwas salicylowy, miało się złuszczyć...), wypalałam laserowo. Kupę kasy w to zainwestowałam przez 2 lata bezskutecznego leczenia. Lekarz rodzinny mnie wyśmiał, ze chce skierowanie do dermatologa, mimo ze tyle to trwało i nic nie pomagało! W końcu trafiłam do świetnej dermatolog, starszej pani, która powiedziała, ze nie zeszło, bo byle co stosowałam! Przepisała Verrucitan, bardzo żrący płyn stosowany tez na jakieś zmiany rakowe, bardzo silny. Koszt ok 40-50zl. W końcu to pomogło. Kurzajki odpadły! W końcu! Aż się popłakałam ze szczęścia 😂
Chechcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-26 03:59:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.