Kuracja lekiem Axotret - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-24, 23:29   #151
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Axotret! proszę o odpowiedz :)

Ooo, ja mam -4.00 Nie wiem czy częste zakraplanie przy braku takiej potrzeby jest zdrowe, ale najważniejsze, że Ci służy! Słyszałam właśnie, że najlepsze kliniki są w Poznaniu i w Krakowie. Super, że obyło się bez komplikacji Mam nadzieje pójść niedługo w Twoje słady!

PS Wklejam to na wątki o izo. Jestem w szoku, jakie informacje zawiera ten raport...

http://www.aquatic-ape-diet.com/blog...-June-2009.pdf
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 17:50   #152
klaudia098
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Dot.: Kuracja lekiem Axotret

Hej wszystkim,
Ja właśnie szkończyłam leczenie Axotretem ale zostało mi całe opakowanie tabletek 20 mg bez 4 sztuk. Jeśli któraś byłaby zainteresowana odkupieniem za o wiele niższą cene to prosze o kontakt. Mam paragon zakupu z datą
klaudia.s1@op.pl
klaudia098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 23:41   #153
Yvete
Raczkowanie
 
Avatar Yvete
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 48
Dot.: Kuracja lekiem Axotret

Dziewczyny brałyście może jakieś suplementy podczas kuracji? włosy mi lecą i zastanawiam się nad tabletkami REVALID, jednak nie wiem, czy nie będzie to wchodzić w jakąś interakcję z axotretem
__________________
Cel: 77-75-73-70-67-63-60
Yvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 23:40   #154
m_magdalenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 67
Dot.: Axotret! proszę o odpowiedz :)

Ja zakończyłam ponad miesiąc temu kuracje i mam jakieś uczulenie na rękach...zastanawiam sie czy to nie po axotret cos takiego mi sie robi...i czy ktoś może wie po jakim czasie można sie opalać?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (72,6 KB, 0 załadowań)
m_magdalenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 18:57   #155
caloksztalt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 90
Dot.: Axotret! proszę o odpowiedz :)

Hej 12. czerwca minął 8. miesiąc z Axotretem.

- pryszcze dalej pojawiają się, choć mikroskopijne. Obecnie mam 2 na policzkach i jeden na brodzie
- paznokcie łamią się jak tylko trochę urosną. włosy- mam wrażenie że są cieńsze, a na pewno bardziej wysuszone, "sianowate"
-mam 2 zajady od miesiąca, jeden na pół twarzy i nie mogą się zagoić...
-zauważyłam tendencję pojawiania się wyprysków jak cera jest bardziej wysuszona, na przykład jak zapomnę nałożyć krem nawilżający na noc/ dzień
-skóra jest bardziej podatna na skaleczenia. raz przypadkowo zadrasnęłam się paznokciem i od razu zrobiła mi się ranka.
-pojawiły się strupki w nosie które nie goją się od przynajmniej 2 miesięcy
-nieustanny katar od paru miesięcy

Oprócz tego raz wyszłam z domu o 18 nie nakładając filtra na dekolt (całe niebo było zachmurzone) i go lekko spaliłam. Dodam, że dekolt był zasłonięty (!). Tak więc polecam smarować się ZAWSZE, niezależnie o jakiej porze wychodzi się z domu (chyba, że słońce zaszło totalnie).

Yvete, ja kupiłam sobie Biotebal na paznokcie i włosy. Oby coś pomogło.

m_magdalenka, wydaje mi się, że axotret zostaje jeszcze w organizmie przez miesiąc, więc przez ten czas byłabym ostrożna z opalaniem.

Edytowane przez caloksztalt
Czas edycji: 2016-07-04 o 19:05
caloksztalt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 13:32   #156
kasia142408
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4
Dot.: Kuracja lekiem Axotret

Cześć. Ja kończę właśnie dziś kuracje lekiem axotret. Miałam brać przez 6 miesięcy lecz przedłużył mi go o jeszcze jeden miesiąc bo potrafi mi wyskoczyć jakaś krosta. Czy któraś z was też tak miała ze już na koniec leczenia coś wyskoczy wam? dodam że i tak jestem zadowolona z mojej cery. Mam blizny lecz powiedział ze po zakończeniu kuracji zacznie mnie leczyć maściami złuszczającymi ale powiedział ze pogadamy o tym jak skończę leczenie.
I teraz mam przyjść do mojego dermatologa pod koniec sierpnia.
Ale jak poszłam do niego w 6 miesiącu brania leku to zrobiła mi się ogromna krosta na czole typu jak guzek czy kaszak... przepisał mi maść na szczęście znika lecz mam mała górkę.
Też miałam skutki uboczne jak:
suchość ust, sucha cera, suchość oczu, ból pleców. Ale wszystko da się wytrzymać
tylko boje się że mi to wróci a męczę się już z 8 lat...

Edytowane przez kasia142408
Czas edycji: 2016-07-12 o 13:35
kasia142408 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 12:41   #157
Cioccolatina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 55
Dot.: Kuracja lekiem Axotret

Cytat:
Napisane przez kasia142408 Pokaż wiadomość
tylko boje się że mi to wróci a męczę się już z 8 lat...
A która to jest Twoja kuracja Axotretem? Ja w 4 roku leczenia (a w 7 roku trwania trądziku) zaczęłam brać Axotret i przeszłam 3 kuracje, które nic mi nie dały. Tzn. trądzik znikał, ale po ok. 3 miesiącach po zakończeniu kuracji znowu wracał. Kolejne terapie nie miały sensu, zresztą i ja i dermatolog stwierdziłyśmy, że kolejnymi kuracjami tylko zniszczę sobie organizm, a skoro 3 nie pomogły to kolejne też nic nie dadzą. Teraz od ponad roku stosuję antykoncepcję hormonalną i mam spokój z trądzikiem.
Cioccolatina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-14, 15:40   #158
kasia142408
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4
Dot.: Kuracja lekiem Axotret

Moja kuracja axotretem jest pierwsza przez 7 miesięcy. Ale miałam już dwie kuracje ale antybiotykiem każda z nich trwała pół roku co każda z tych kuracji mi pomagały na niecały rok. Więc lekarz stwierdził ze przepisze mi axotret.( lecz zmieniłam dermatologa po pierwszym leczeniu antybiotykiem bo zmniejszała mi dawkę co powodowało wyskakiwanie nowych krust a cerę miałam bardzo tłustą).
kasia142408 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 20:34   #159
Ilayla
Raczkowanie
 
Avatar Ilayla
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Kuracja lekiem Axotret

Jestem w ostatnim miesiącu terapii axotretem, która trwa łącznie pół roku. Brałam dawkę naprzemienną 20/40mg, teraz przez ostatni miesiąc 20mg/dzień. Zanim zaczęłam brać axotret nie miałam dużego trądziku, ale żadne terapie nie pomagały i dermatolog zaproponował izotretynoinę. Na początku przyjmowania leku miałam wysyp, mocno schodziła mi skóra, codziennie ciekła krew z nosa. Po jakimś miesiącu zaczęło się polepszać, po trzech miałam gładką twarz, włosy mniej się przetłuszczają Muszę smarować usta kilka razy na godzinę - bez balsamu nie ruszam się z domu. Balsam do ciała codziennie po kąpieli, twarz smarowana kilka razy dziennie. Nie miałam dolegliwości typu bóle mięśni, wypadanie włosów. Czuję się często zmęczona, ale gdyby nie fakt że przyjmuję leki pomyślałabym, że to zimowe przesilenie. Terapia wymaga pewnych poświęceń, ale myślę że da się do tego przyzwyczaić, ja po jakimś czasie zapomniałam że biorę jakiekolwiek leki. Z efektów jestem bardzo zadowolona i uważam że skutki uboczne nie są na tyle dokuczliwe, by rezygnować z leczenia jeśli może ono pomóc wyleczyć trądzik na zawsze. Trzeba jedynie dobrze się do niego przygotować, nie oszczędzać na kosmetykach i być konsekwentnym.
__________________
Ilayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 14:21   #160
sirszaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: Kuracja lekiem Axotret

Cześć dziewczyny. Mam pytanie. Niedługo minie pięć tygodnie odkąd zakończyłam brać Axotret. Od paru dni czuję się źle, ból głowy, nudności i ogólnie złe samopoczucie. Tak jakbym miała kaca, a jestem abstynentką. Czy któraś z Was czuła się tak samo po odstawieniu leków?
sirszaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 00:24   #161
starry_eternity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: Kuracja lekiem Axotret

Hej! A ja mam takie pytanie - jestem w trakcie brania leku, w sumie to zaczęłam piąte opakowanie. Mam lek brać 7 miesięcy. Zaznaczam, że mój rodzaj trądziku to nie super mega zaawansowany pryszcz na pryszczu, tylko raczej ropne i upierdliwe zmiany , pojedyncze, podwójne. Nie mam żadnych dziur na twarzy, raczej przebarwienia. Ogółem cera się uspokoiła. Są tygodnie, że nic mi nie wyskakuje. Przed okresem nawet pierwszy raz ostatnio był spokój! Aż tu nagle.. malutki ropny pryszcz. Niby mały, ale jednak..a już 5 miesięcy... no i jakieś takie nieropne też się pojawiają, ale znikają szybko.. czy to normalne? czy lek słabo na mnie działa? Zanim zaczęłam go brać, miałam tak tłustą buzię, że pociągnięciem palca można było zmazać z niej podkład ( a używam tylko 100% mineralnych). Teraz wgl sie nie świecę, problemu z wysuszeniem dużego nie mam ( wgl skutków ubocznych, co mnie cieszy) i zastanawiam sie, czy jak przestanę go brać, to moja skóra znów będzie taka mega tłusta? ktoś może cos o tym powiedzieć? Pozdrawiam!
starry_eternity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-07, 22:17   #162
BluX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: Kuracja lekiem Axotret

Witam wszystkich . Mam pytanie do wszystkich zażywających ten lek. Od 15 listopada 2016 roku biorę na przemian 10mg/20mg na dobę. Z tego co do tej pory wyczytałem to do 3ciego miesiąca następuje wysyp pryszczy i niedoskonałości...ja takie coś miałem faktycznie i myślałem że to jednak koniec. Teraz 4ty miesiąc będę kończył kuracji i w dalszym ciągu moja twarz to jedno wielkie czerwonen pobojowisko. Twarz czerwona... jak posmaruje kremem Cetaphil to twarz się aż świeci i jest bardziej czerwona ;/ ... Moje pytanie o ile można się poradzić: Czy ten wysyp który dalej mam to normalny stan? I czytałem że w 4tym miesiącu kuracji buzia jest już super ... no ale moja to poprostu tragedia. Mam jeszcze zapas Axotretu w sumie jeszcze na conajmniej 4 miesiące i wtedy mam iść do Dermatologa. Proszę o poradę jak to z waszą twarzą było bo czasem było super... mało pryszczy delikatna gładka skóra twarzy no ale teraz znów dziury na twarzy, skóra jakby pomarszczona pomarańcza. pozdrawiam
BluX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-28, 05:10   #163
Bella_Jacob
Przyczajenie
 
Avatar Bella_Jacob
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 15
Dot.: Axotret! proszę o odpowiedz :)

Hej, juz jestem po 3 miesiącu kuracji axotretem i czytałam wiele opini ze po tym czasie mozna juz wyjsc bez makijazu ale u mnie to nie ma o tym mowy. Wciaz pojawiają sie wielkie gule i nie schodza tygodniami i zostaly mi wielkie czerwone blizny. Macie jakieś rady jak przyspieszycznikniecie tych gul i cos co by pomoglo na te blizny?
Bella_Jacob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 15:50   #164
diana
Raczkowanie
 
Avatar diana
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: skierniewice
Wiadomości: 227
Dot.: Kuracja lekiem Axotret

Przeczytałam cały wątek i stwierdzam że mam bardzo małą dawkę 10mg/ dobe przy trądziku różowatym. Czy któraś z was też miała taką dawkę? i jak długo trwało leczenie?
diana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 16:56   #165
Szczypiorowaa
robię przyczajke
 
Avatar Szczypiorowaa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Ślunsk
Wiadomości: 80
Dot.: Kuracja lekiem Axotret

Hej. Właśnie wróciłam od dermy.

Popytałam o parę rzeczy, za miesiąc mamy pomyśleć o Axotreksie - jednak stosowanie miesiąc/1, 5 i to minimalna dawka. Co o tym myślicie? Zaproponował wam ktoś kiedyś tak?

Derma jest spoko, serio. Jako jedyna przepisała mi retinoid (adapalen) zewnętrznie, przy niej mam jakąś tam poprawę. Mówiła, że nie jedna derma teraz przepisuje takoe krótkie kuracje i większości to pomaga. Ja walczę z policzkami z 2 lata już, bywa różnie. Teraz mam sporo czerwonych plam, przebarwień, a niespodzianki w różnej postaci występują najczęściej przed/w trakcie okresu. Wspomagając się pielęgnacją twarzy jest znośnie... Ale i tak jestem raczej załamana psychicznie ;p
Szczypiorowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-22, 21:46   #166
uliszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Dot.: Kuracja lekiem Axotret

Cześć
Ja trochę z innej beczki.
Kuracje Axotretem skończyłam półtora roku temu. od tego momentu towarzyszy mi silny ból w okolicy lewego jajnika.
Boli mnie głównie w pozycji stojącej i w ruchu, a przestaje jak się położę.
Zrobiłam mnóstwo badań, Ust, rezonans magnetyczny z kontrastem, kolanoskopia i laparoskopie jajnika. Diagnoza brzmi, jestem zdrowa.
Bol trwa już długo i nie mogę tak funkcjonować. zaczęłam myśleć że to może od tych retinoidow jakieś powielanie?
Czy ktoś z Was nią jakieś dziwne bóle po kuracji ?
uliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 14:35   #167
Katarzyna_123
Przyczajenie
 
Avatar Katarzyna_123
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 11
Dot.: Kuracja lekiem Axotret

Cytat:
Napisane przez kasia142408 Pokaż wiadomość
Cześć. Ja kończę właśnie dziś kuracje lekiem axotret. Miałam brać przez 6 miesięcy lecz przedłużył mi go o jeszcze jeden miesiąc bo potrafi mi wyskoczyć jakaś krosta. Czy któraś z was też tak miała ze już na koniec leczenia coś wyskoczy wam? dodam że i tak jestem zadowolona z mojej cery. Mam blizny lecz powiedział ze po zakończeniu kuracji zacznie mnie leczyć maściami złuszczającymi ale powiedział ze pogadamy o tym jak skończę leczenie.
I teraz mam przyjść do mojego dermatologa pod koniec sierpnia.
Ale jak poszłam do niego w 6 miesiącu brania leku to zrobiła mi się ogromna krosta na czole typu jak guzek czy kaszak... przepisał mi maść na szczęście znika lecz mam mała górkę.
Też miałam skutki uboczne jak:
suchość ust, sucha cera, suchość oczu, ból pleców. Ale wszystko da się wytrzymać
tylko boje się że mi to wróci a męczę się już z 8 lat...
Mi nic nie wyskakuje od 2 miesięcy (kończę kurację za 2 dni) Ogólnie cała kuracja była bardzo spokojna i od początku była duża poprawa (tylko z małym wysypem na początku) dzięki temu wyleczyłam ślady potrądzikowe i cieszyłam się ponad 7 miesięcy matową skórą bez pryszczy. Brałam 40 mg/dobę przez 7,5 miesiąca. <3 <3 <3
Katarzyna_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 13:09   #168
k_amka
Przyczajenie
 
Avatar k_amka
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Olsztynek
Wiadomości: 12
Dot.: Kuracja lekiem Axotret

Cytat:
Napisane przez katnisska Pokaż wiadomość
No ja własnie biorę tabletki Axotret od jakiś 4 miesięcy. I fakt, jest lepiej, ale za to cerę mam wręcz jakąs taka wysuszoną... Od tygodnia zaczęłam stosować sevolium na cere i zastanawiam się, czy bedzie skutkował. na razie jest fajnie, skóra napięta, nawet trochę rozjaśniona, nawilżona. Mam wrażliwą skórę i nie chcę nakładać na twarz czegoś, co by ją mogło podraznić ;/ A sevolium jest z naturalnych składników, dlatego sie zdecydowałam
Mi też to polecają właśnie, chyba kupię

Edytowane przez k_amka
Czas edycji: 2018-03-27 o 13:13
k_amka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-04, 16:21   #169
partykk
Przyczajenie
 
Avatar partykk
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 7
Dot.: Kuracja lekiem Axotret

Cytat:
Napisane przez k_amka Pokaż wiadomość
Mi też to polecają właśnie, chyba kupię
Kup bo warto.
Ja najbardziej sie boje teraz lata bo mnie zawsze wtedy wysypuje najmocniej. A jak ktos bierze axotret to w ogole nie moze na sloncu za dlugo przebywac ;/
__________________
Nigdy się nie poddawaj - walcz do końca
partykk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-11, 14:38   #170
Katarzyna_123
Przyczajenie
 
Avatar Katarzyna_123
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 11
Dot.: Kuracja lekiem Axotret

Ja skończyłam terapie miesiąc temu i jak na terapii czułam się świetnie fizycznie plus miałam piękną cerę i matowa przez cały dzień (ale nieprzesuszoną) to po 3 tygodniach od odstawienia wszystko zaczeło sie walić - twarz znowu tłusta, zaczynają się robić drobne krostki (tak, wiem jestem przewrazliwiona) ale przede wszystkim okropnie funkcjonuje mój przewód pokarmowy. Od zawsze miałam problemy z bólami brzucha, wzdętym brzuchem (koniec dnia to jak 4. miesiąc ciązy - tu nie przesadzam) ale zawsze był to problem bagatelizowany przez lekarzy. Co jesli jedzenie mi szkodzi? Np jest jakiś uogólniony stan zapalny który powoduje też tradzik ale to wszystko podczas kuracji było wygaszane izotretynoiną (w końcu działa silnie przeciwzapalnie) a vteraz znowu zaczęło się od nowa jak zabrakło już "wygaszacza" :/ Co o tym myślicie? Miał ktoś z Was tak?
Katarzyna_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-04, 13:42   #171
wroc71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 4
Dot.: Kuracja lekiem Axotret

Cytat:
Napisane przez Katarzyna_123 Pokaż wiadomość
Ja skończyłam terapie miesiąc temu i jak na terapii czułam się świetnie fizycznie plus miałam piękną cerę i matowa przez cały dzień (ale nieprzesuszoną) to po 3 tygodniach od odstawienia wszystko zaczeło sie walić - twarz znowu tłusta, zaczynają się robić drobne krostki (tak, wiem jestem przewrazliwiona) ale przede wszystkim okropnie funkcjonuje mój przewód pokarmowy. Od zawsze miałam problemy z bólami brzucha, wzdętym brzuchem (koniec dnia to jak 4. miesiąc ciązy - tu nie przesadzam) ale zawsze był to problem bagatelizowany przez lekarzy. Co jesli jedzenie mi szkodzi? Np jest jakiś uogólniony stan zapalny który powoduje też tradzik ale to wszystko podczas kuracji było wygaszane izotretynoiną (w końcu działa silnie przeciwzapalnie) a vteraz znowu zaczęło się od nowa jak zabrakło już "wygaszacza" :/ Co o tym myślicie? Miał ktoś z Was tak?

Ja po kuracji Axotretem 6 miesięcy dawaka 40mg miałem ogromne problemy z jelitami jestem nawet zapisany na kolonoskopie, ale obecnie wszystko się unormowało i zasstanawiam się nad tym badaniem bo to dość inwazyjne termin mam dopiero na pażdziernik więc czas pokaże. Axotret to najgorsze na co mogłem się w życiu zdecydować po tym leku dochodziłem/dochodzę w sumie jeszcze do siebie już prawie 7 miesiąc :/ teraz mam kolejny problem zaczęły wypadać mi włosy. Czy jest tutaj ktoś☠kto miał podobny problem ale już po zakończonej kuracji? Zawsze miałem idealne a teraz zaczęly wypadać i zaczyna mnie to martwić bo podczas kuracji nic takiego nie miało miejsca a wręcz przeciwnie miałem idealne włosy.

Co do efektów u mnie przetłuszczanie też wróciło i to chyba normalne z tym ale za to nic nie wyskakuje czasami może coś małego ale szybko ginie. Skóra po kuracji jest odwodniona, płaszcz hydrolipidowy naruszony ehhh mówię gdybym wcześniej wiedział z kim i z czym mam do czynienia. Lekarze to mafia i tyle. Nigdy więcej!
wroc71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 05:41   #172
Polly325
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1
Dot.: Axotret! proszę o odpowiedz :)

Tez brałam ten lek przez rok do 2016, co mogę powiedzieć?

Jestem mega zadowolona z efektu, pomimo ze od czasu do czasu mi coś wyskoczy ale od razu szybko ginie, jeśli ktoś naprawdę się chce pozbyć problemów z cerom to naprawdę polecam się troszkę pomęczyć, a efekt jest zniewalający
Polly325 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 14:38   #173
Zoya11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 114
Dot.: Axotret! proszę o odpowiedz :)

U mnie axotret działał tylko jak go brałam,po odstawieniu łojotok i trądzik wracał,znowu dostawalam lek i tak w kółko przez prawie 4lata.Walka z wiatrakami jesli ma sie trądzik o podlozu hormonalnym(u mnie to prawdopodnie nadwrazliwosc receptorów adrogenowych),leki od endo (anty,spironol i inne blokery androgenow)tez działaja tylko podczas kuracji,więc wychodzi na to,ze trzeba by sie truc tak silnymi lekami ciągle,a skutki izo i antyadrogenow potrafia być koszmarne ,wystarczy poszukac w internecie jak niektorym ludziom te leki zniszczyly życie.Ja juz w ta rosyjską ruletke nie zamierzam dalej grać,mimo ze na lekach miałam cere jak marzenie.żeby oddac sprawiedliwość axotretowi tradzik wraca w mniejszym nasileniu."Jedynie"łojoto k wracal zawsze ok 1miesiac po odstawianiu.Aczkolwiek nie biore go dopiero od roku i nie wiem co bedzie dalej.Mam zamiar wypróbować naturalne sposoby,dieta,zioła,suple menty.
Zoya11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 08:38   #174
malinka_malinka_maya
Przyczajenie
 
Avatar malinka_malinka_maya
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 25
Dot.: Axotret! proszę o odpowiedz :)

a co z naturalnych rzeczy pomaga na to by sebum sie zmniejszyło?
malinka_malinka_maya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 13:50   #175
Jolanne
Raczkowanie
 
Avatar Jolanne
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 127
Dot.: Axotret! proszę o odpowiedz :)

Przy axotretowi myślę że nie wiele jest w stanie jakoś mocno pomóc. Jak już z naturalnych produktów to może coś z nagietkiem i fiołkiem. Gdyby był problem z sebum a raczej tym że znów zaczyna się tragedia z nim to może lukrecja.
Jolanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 11:56   #176
foxxyyy
Przyczajenie
 
Avatar foxxyyy
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 15
Dot.: Axotret! proszę o odpowiedz :)

I to nie powinno podrażniać? Pytam jako sama zainteresowana tym tematem..
foxxyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-07, 11:34   #177
Jolanne
Raczkowanie
 
Avatar Jolanne
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 127
Dot.: Axotret! proszę o odpowiedz :)

Myslę, że nie. Nie są one też uważane za jakoś bardzo alergenne. Zawsze można na sobie pierw sprawdzić na ręce, czy będzie cię coś swędzieć albo pojawiać się. Nie powinno mieć to miejsca, ale lepiej sobie posprawdzać nawet jakieś olejki albo ekstrakty czyste, żeby mieć pewność. Co do nagietka i fiołka to one są też konkretnie dedykowane trądzikowcom, więc może być to warte spróbowania. Lukrecja też nie powoduje nic podejrzanego nawet jak sprawdzam na składnikach na wizażu.
Jolanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-23, 15:37   #178
Sara2001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1
Dot.: Axotret! proszę o odpowiedz :)

mnie izotek uczulił, wysypka i straszny ból brzucha. pani doktor zmieniła mi na axotret i przeszłam bez problemów całą terapię- nie liczę suchych, i to bardzo ust i faktu kupienia okularów, bo jest mi w nich lepiej niz bez , a kupiłam, bo miałam tak suche oczy, że niemożliwe stało sie noszenie soczewek.
Później jak rozmawiałam z koleżankami, to zdania są podzielone, ale wiekszośc woli Axotret, bo po izoteku mają powroty

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

brałam belid, bo zaleciła mi pani dermatolog
Sara2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-06, 06:55   #179
Groziwater
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 1
Dot.: Axotret! proszę o odpowiedz :)

Witam,

Od jakiegos czasu biorę ioztek. Na początku kuracji miałem wysyp, który zszedł bardzo szybko i praktycznie nic się nowego nie pojawiało, ale jakoś miesiąc temu znowu zaczęły pojawiać się krosty. Do końca kuracji została mi 1/4 dawki więc troche mnie to niepokoi.
Groziwater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-06, 16:11   #180
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Axotret! proszę o odpowiedz :)

Cytat:
Napisane przez Groziwater Pokaż wiadomość
Witam,

Od jakiegos czasu biorę ioztek. Na początku kuracji miałem wysyp, który zszedł bardzo szybko i praktycznie nic się nowego nie pojawiało, ale jakoś miesiąc temu znowu zaczęły pojawiać się krosty. Do końca kuracji została mi 1/4 dawki więc troche mnie to niepokoi.

Pamiętam, że też tak miałam, właściwie przez cały okres kuracji coś mi tam wyskakiwało. Zaczynałam w lutym (4 lata temu ) a kończyłam jakoś w czerwcu i psioczyłam na syfki które mi wychodziły. Rok później powtarzałam kurację. Nie wiem, czy Cię to nie zniechęca, ale i tak było warto
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-17 12:50:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.