Jaki język obcy wybrać? - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-10, 12:56   #511
Haniahella
Raczkowanie
 
Avatar Haniahella
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 199
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

ja polecam rosyjski
Haniahella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 14:56   #512
Greengurl95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 171
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

hiszpanski! ja ucze sie od 3 lat i jestem zachwycona
Greengurl95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 11:25   #513
EwelinaNorweski
Przyczajenie
 
Avatar EwelinaNorweski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 9
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Ja polecam naukę norweskiego, bo to kraj w którym można zarobić najwięcej pieniędzy

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Zależy gdzie widzisz siebie za te kilka lat i który z nich Cię przyciąga ze względu na samą formę i kulturę, jeśli np. planujesz emigrację. Jestem jakoś sceptycznie nastawiona do języków skandynawskich i norweskiego, teraz są modne, zrobił się na nie bum, ale myślę, że za to 5-6 lat rynek się już nasyci osobami, które je znają.
Też jestem zdania, że naukę warto powiązać z krajem do którego ewentualnie chcielibyśmy kiedyś pojechać i nie ma co się przejmować nasyceniem rynku osobami, które już znają dany język. Migracja teraz jest tak duża, a polityka niepewna, że za parę lat nikt nie wie dokładnie jak to będzie wyglądało. Sama uczyłam się hiszpańskiego przez rok, ale w tych krajach jest duże bezrobocie i ludzie mało zarabiają, dlatego warto zastanowić się nad norweskim. Teraz średnia zarobków w Norwegi to 18 tys PLN - kusząca kwota, prawda?

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

W norwegi zarobki są bardzo wysokie. Średnia krajowa to jakieś 18 tys PLN/mc, ludzie są bardzo mili i pogoda nie jest taka zła jak wszyscy piszą. Norwegię na pewno można polecić osobom, którzy lubią kontakt z naturą i świeże powietrze
EwelinaNorweski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 11:29   #514
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

A srednia wydatkow w notwegii?
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 23:01   #515
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8601324 9]A srednia wydatkow w notwegii? [/QUOTE]
Daj spokój, kwoty z nieba biorą tych zarobków.
Bezrobocie coraz wyższe.
Nauka języka fajna sprawa, ale w 2 tygodnie to się nie na nauczyć, bo to trudny język do nauki.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 11:23   #516
neliza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 16
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Warto wybrać język obcy, który nas interesuje i się nam podoba lub który przyda nam się w pracy/życiu. Teraz język angielski jest często jednym z podstawowych wymagań stawianych przez pracodawcę, dlatego może warto sięgnąć po inny język, jak np. francuski bądź niemiecki?

Na rynku pracy jest też zapotrzebowanie na mniej popularne języki, takie jak szwedzki, duński, węgierski, czeski. Pracodawcy często mają duże problemy ze znalezieniem osób ze znajomością tych języków.

Edytowane przez neliza
Czas edycji: 2018-10-21 o 11:45
neliza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-28, 16:05   #517
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 967
Dot.: który język wybrać

Witajcie. Chciałabym dość szybko nauczyć się 3 języka obcego. Poziom B2 mi wystarczy. Który z tych języków polecacie do szybkiej nauki:
hiszpański,
-rosyjski,
-niderlandzki (znam dobrze niemiecki i angielski, więc pewnie nie miałabym dużych trudności.)
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-06, 12:42   #518
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

To jest bardzo indywidualna kwestia, który Ci podejdzie. Ze znajomością angielskiego i niemieckiego z niderlandzkim może być łzawiej, bo cała rama języka jest podobna, ale może być też trudnej, bo będą się mieszać. Jako Polce może Ci być łatwiej z rosyjskim, ale z drugiej strony też może Ci się mieszać. Hiszpański uchodzi za łatwy dla Polaka, ale tylko do pewnego poziomu. Potem zaczynają się wyjątki, bardziej zawiła gramatyka no i wszystko to, co ogólnie utrudnia nam życie podczas nauki języków.

Ja się uczę obecnie włoskiego i sobie chwalę. W pewnym momencie postanowiłam ogarnąć coś oprócz angielskiego i wybrałam po ładności. Na razie sobie chwalę, fonetycznie jest dla Polaka przystępny. Choć na poziomie B zaczęły się już gramatyczne atrakcje i wyjątki od wyjątków.

Marzyło mi się coś bardziej egzotycznego. Podoba mi się kilka języków afrykańskich i kilka azjatyckich. Z tymi pierwszymi miałabym jednak pewnie problem z materiałami, a poza tym przydatność na naszej szerokości geograficznej byłaby raczej żadna. Co do azjatyckich to obawiam się, że za dużo jest tam dla mnie rzeczy nowych i nietypowych (fonetyka, pismo itp.), że dojście do poziomu komunikatywnego mogłoby nigdy nie nastąpić.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 08:29   #519
neliza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 16
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ja się uczę obecnie włoskiego i sobie chwalę. W pewnym momencie postanowiłam ogarnąć coś oprócz angielskiego i wybrałam po ładności. Na razie sobie chwalę, fonetycznie jest dla Polaka przystępny.
Gdybym miała wybrać język obcy do nauki kierując się jego brzmieniem, to również wybrałabym włoski

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Marzyło mi się coś bardziej egzotycznego. Podoba mi się kilka języków afrykańskich i kilka azjatyckich. Z tymi pierwszymi miałabym jednak pewnie problem z materiałami, a poza tym przydatność na naszej szerokości geograficznej byłaby raczej żadna. Co do azjatyckich to obawiam się, że za dużo jest tam dla mnie rzeczy nowych i nietypowych (fonetyka, pismo itp.), że dojście do poziomu komunikatywnego mogłoby nigdy nie nastąpić.
Tutaj też mam podobne spostrzeżenia. Chętnie nauczyłabym się japońskiego, ale mam pewne obawy jeśli chodzi o pisanie i wymowę. Pocieszeniem jest to, że podobno jest dużo łatwiejszy niż chiński.
neliza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-18, 20:35   #520
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez neliza Pokaż wiadomość
Tutaj też mam podobne spostrzeżenia. Chętnie nauczyłabym się japońskiego, ale mam pewne obawy jeśli chodzi o pisanie i wymowę. Pocieszeniem jest to, że podobno jest dużo łatwiejszy niż chiński.
Z tego co wiem to japoński, a przynajmniej jego podstawy są proste, oni mają chyba tylko 2 czasy jeśli dobrze pamiętam
Wymowa jak wymowa, ja uczyłam się japońskiego 2 razy po pół roku (jakoś pomiędzy miałam ok. 1,5 roku przerwy), nie byłam nigdy jakimś szalonym maniakiem anime tzn. kilka obejrzałam, ale nie żeby dniami i nocami cisnąć To tak żeby nakreślić obraz mojego kontaktu z tym językiem W każdym razie jak po kilku latach rozmawiałam z japonką i cośtam po japońsku powiedziałam, to była bardzo zaskoczona skąd mam taką dobrą wymowę. Więc raczej fonetycznie japoński to nie jest jakaś masakra.
Uczyłam się też przez pół roku chińskiego i było strasznie, odpadłam
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 10:58   #521
Ligatura
Raczkowanie
 
Avatar Ligatura
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 188
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Ja od siebie mogę dodać, żeby nie skreślać tak całkowicie tego wszechobecnego angielskiego, bo poziom near-native wymagany w wielu fajnych miejscach pracy wcale nie jest tak powszechnie znany wielu osobom.

Pod względem zawodowym warto podpytać w konkretnych miejscach pracy z interesującej Cię branży (albo poczytać ogłoszenia o pracę), jakich języków obcych im potrzeba. Bo takie ogólne stwierdzenia teraz szukają niszowych języków jak szwedzki albo niemiecki się wszędzie przyda, bo jest uniwersalny to zupełnie mogą się nie sprawdzić w konkretnym case study. Po rozeznaniu można dopiero brać pod uwagę kolejne kryteria jak łatwość, przyjemność z nauki i tak dalej.
Ligatura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-15, 09:15   #522
paulinak123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Ja też zastanawiam się nad szwedzkim. Na razie uczę się hiszpańskiego w szkole xxx ale już jestem na takim poziomie, że chętnie rozpoczęłabym przygodę z nauką kolejnego języka

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-03-15 o 11:03 Powód: reklama
paulinak123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-15, 11:02   #523
miami_drink
Raczkowanie
 
Avatar miami_drink
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 158
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Jeżeli chodzi o atrakcyjnosc na rynku pracy to dzisiaj króluje niemiecki, rosyjski i jakieś bardziej orientalne języki chyba. No i oczywiscie języki skandynawskie, tutaj to juz w ogole mozna trzepać kokosy na płynnej znajomosci.
miami_drink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-16, 01:39   #524
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez Ligatura Pokaż wiadomość
Ja od siebie mogę dodać, żeby nie skreślać tak całkowicie tego wszechobecnego angielskiego, bo poziom near-native wymagany w wielu fajnych miejscach pracy wcale nie jest tak powszechnie znany wielu osobom.

Pod względem zawodowym warto podpytać w konkretnych miejscach pracy z interesującej Cię branży (albo poczytać ogłoszenia o pracę), jakich języków obcych im potrzeba. Bo takie ogólne stwierdzenia teraz szukają niszowych języków jak szwedzki albo niemiecki się wszędzie przyda, bo jest uniwersalny to zupełnie mogą się nie sprawdzić w konkretnym case study. Po rozeznaniu można dopiero brać pod uwagę kolejne kryteria jak łatwość, przyjemność z nauki i tak dalej.
Totalnie się zgadzam, wbrew pozorom wcale nie jest tak łatwo o ludzi ze świetnym angielskim.

A z innymi językami, no właśnie, wszystko zależy od branży, od miasta. Ja obserwuję teraz efekty trwającego od kilku dobrych lat boomu na hiszpański i w tej chwili znalezienie kandydata z hiszpańskim wcale nie jest trudne, natomiast znaleźć kogoś z niemieckim powyżej poziomu B1 jest już trudno. Przynajmniej w mojej branży
Ale ja ogólnie nie jestem zwolenniczką uczenia się języków, bo się przydadzą. Pisałam wyżej, że miałam przygodę z chińskim, totalnie mi ten język nie podszedł, nie podobało mi się brzmienie, no nie i koniec, nie ma co się zmuszać. Za to francuski i włoski to języki, które same mi wchodzą przy minimalnym wysiłku. Z niemieckim przepycham się od lat, dobiłam do B2 i ciężko jest mi ruszyć dalej chociaż niemiecki uwielbiam i dalej walczę

Edit: A co do języków na które jest branie, to we Wrocławiu rekruterzy płaczą ze szczęścia jak im wpadnie kandydat z niderlandzkim
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.

Edytowane przez Mitsukki
Czas edycji: 2019-03-16 o 01:40
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 22:02   #525
Mayim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 33
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

a skoro już decyzja podjęta, jak się zmotywować? Po dłuższym czasie rozpoczęłam naukę ukraińskiego (planowaną od kilku lat), trafił się intensywny kurs - dwa razy w tygnodniu, minigrupa, więc niby jest ok. Czytanie, pisanie ok (zderzenie z rosyjskim lata temu zostawiło ślady), nauczycielka w porządku. Ale - okazało się, że chyba zapomniałam, jak to jest zacząć naukę prawie od zera (ostatni raz, kiedy tak zaczynałam, był hebrajski na studiach - tam oczywiście łącznie z czytaniem), i teraz nie wiem do końca, jak się za siebie zabrać... (PS: kiedy sobie przypomnę, że myślałam jeszcze o greckim i o perskim, niedobrze mi się robi :-D )
Mayim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-19, 19:49   #526
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez Mayim Pokaż wiadomość
a skoro już decyzja podjęta, jak się zmotywować? Po dłuższym czasie rozpoczęłam naukę ukraińskiego (planowaną od kilku lat), trafił się intensywny kurs - dwa razy w tygnodniu, minigrupa, więc niby jest ok. Czytanie, pisanie ok (zderzenie z rosyjskim lata temu zostawiło ślady), nauczycielka w porządku. Ale - okazało się, że chyba zapomniałam, jak to jest zacząć naukę prawie od zera (ostatni raz, kiedy tak zaczynałam, był hebrajski na studiach - tam oczywiście łącznie z czytaniem), i teraz nie wiem do końca, jak się za siebie zabrać... (PS: kiedy sobie przypomnę, że myślałam jeszcze o greckim i o perskim, niedobrze mi się robi :-D )


Niestety nie ma magicznego sposobu, albo sie chce albo nie xD


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 09:15   #527
panikoledra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 11
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

to prawda, koleżanka studiowała skandynawistykę i wow. To jest życie na poziomie. Ja o noga jestem z języków, bardzo zazdroszczę (pozytywnie) bo po kilku latach dorobiła się mieszkania. No w sensie ciasne ale własne no ale...własne nie ten cholerny wynajem.
panikoledra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 11:34   #528
Misiulki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 16
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez panikoledra Pokaż wiadomość
to prawda, koleżanka studiowała skandynawistykę i wow. To jest życie na poziomie. Ja o noga jestem z języków, bardzo zazdroszczę (pozytywnie) bo po kilku latach dorobiła się mieszkania. No w sensie ciasne ale własne no ale...własne nie ten cholerny wynajem.

Rozbawiło mnie to. Znam sporo ludzi po skandynawistyce, niektórym wiedzie się super, inni skończyli w Ikei (w biurze ), więc bez szału. Tak jak z każdym innym językiem, trzeba mieć pomysł na siebie.
Misiulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 15:54   #529
sierpniowadama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1
Dot.: hiszpański czy niemiecki??

Doradźcie!! Waham się między rozpoczęciem nauki greckiego a tureckiego!! Jest tu ktoś uczący się któregoś z tych języków? Dodam, że chcę się uczyć typowo hobbistycznie Będę wdzięczna za odpowiedzi
sierpniowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-21, 20:17   #530
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: hiszpański czy niemiecki??

Cytat:
Napisane przez sierpniowadama Pokaż wiadomość
Doradźcie!! Waham się między rozpoczęciem nauki greckiego a tureckiego!! Jest tu ktoś uczący się któregoś z tych języków? Dodam, że chcę się uczyć typowo hobbistycznie Będę wdzięczna za odpowiedzi
Dość istotnym pytaniem jest, czy kultura któregoś z tych obszarów językowych interesuje Cię bardziej - to czynnik w jakimś stopniu pomagający w nauce.
Z kwestii technicznych:
- grecki jest językiem fleksyjnym, więc jego gramatyka może być nam nieco bliższa niż tureckiego; z drugiej strony wymaga przywyknięcia do innego pisma
- turecki jest językiem aglutynacyjnym, jak węgierski czy fiński (z doświadczenia z węgierskim mogę powiedzieć, że trochę czasu potrzeba na przywyknięcie do tego).
Pytanie, co dla Ciebie byłoby większą trudnością - na nie musisz odpowiedzieć sobie sama.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-23, 12:31   #531
lidkovva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 121
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Znając hiszpański dużo łatwiej później nauczyć się francuskiego czy włoskiego więc masz tu naprawdę wiele zależności.
lidkovva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-23, 14:07   #532
Marchewkowlosa
Raczkowanie
 
Avatar Marchewkowlosa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Jak chcesz sie uczyc typowo hobbystycznie to nie ma roznicy ktory wybierzesz, wez ten ktory zainteresuje cie mocniej :P
Marchewkowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-23, 18:06   #533
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Zgadzam się Wybierz taki który sprawi Ci przyjemność. Ja zaczęłam się uczyć hiszpańskiego po obejrzeniu serialu dom z papieru

Cytat:
Napisane przez Marchewkowlosa Pokaż wiadomość
Jak chcesz sie uczyc typowo hobbystycznie to nie ma roznicy ktory wybierzesz, wez ten ktory zainteresuje cie mocniej :P
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-24, 13:43   #534
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: hiszpański czy niemiecki??

Cytat:
Napisane przez sierpniowadama Pokaż wiadomość
Doradźcie!! Waham się między rozpoczęciem nauki greckiego a tureckiego!! Jest tu ktoś uczący się któregoś z tych języków? Dodam, że chcę się uczyć typowo hobbistycznie Będę wdzięczna za odpowiedzi
Grecki wydaje mi sie latwiejszy, ale jak pisano - wez ten ktory podoba ci sie bardziej najlepiej.
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 12:27   #535
dieterson
Przyczajenie
 
Avatar dieterson
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Hiszpański jest bardzo podobny do portugalskiego i w sumie można się łatwo dogadać w wielu krajach, bo ten język jest jako główny w danym kraju.
dieterson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 11:37   #536
kjablonska517
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Jeśli masz zamiar podróżować to angielski lub hiszpański, jeżeli rozwijać się w biznesie to polecam Chiński - język przyszłej światowej gospodarki handlowej
kjablonska517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 12:54   #537
inthewoods
Przyczajenie
 
Avatar inthewoods
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 20
Dot.: Rosyjski, niemiecki czy francuski?

Ja miałam podobnie - idąc do lo uczyłam się angielskiego (od 2 kl podstawówki) + niemieckiego (2 klasy w gim) a i tak na język dodatkowy wybrałam francuski. Szczerze, nic mi po tych 3 latach nauki nie zostało, ale i tak bym nigdy w życiu nie poszła na niemiecki, kompletnie nie dla mnie język
inthewoods jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 18:47   #538
MonikaPK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 81
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Angielski to teraz raczej podstawa, ale widze że rosyjski powraca. W mojej firmie ruszają nawet lekcje dla osób zajmujących się exportem. Sama chętnie wróciła bym do francuskiego. Kiedyś uczyłam się tego języka i chyba powinnam była przy nim zostać Ale rosyjski bardzo mi się podoba.
MonikaPK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 15:01   #539
Anikoska
Przyczajenie
 
Avatar Anikoska
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Niemiecki i hiszpański... Oba przydatne. Choć jeśli spojrzeć globalnie, to hiszpański bardziej przydatny, ale trzeba się zastanowić czego konkretnie chcę od nauki języka obcego, jaki mam cel. Ja się zaczęłam uczyć hiszpańskiego, bo mi się bardzo podoba i jest łatwy, no i w wielu krajach będę mogła się nim posługiwać. Hiszpański piękny język
Anikoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-21, 13:02   #540
Liszja
Raczkowanie
 
Avatar Liszja
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 182
Dot.: Jaki język obcy wybrać?

Cytat:
Napisane przez Anikoska Pokaż wiadomość
Niemiecki i hiszpański... Oba przydatne. Choć jeśli spojrzeć globalnie, to hiszpański bardziej przydatny, ale trzeba się zastanowić czego konkretnie chcę od nauki języka obcego, jaki mam cel. Ja się zaczęłam uczyć hiszpańskiego, bo mi się bardzo podoba i jest łatwy, no i w wielu krajach będę mogła się nim posługiwać. Hiszpański piękny język
Z punktu widzenia polskiego rynku pracy niemiecki jest szalenie pożądany, chyba ze zastanawiajaca sie osoba z miejsca celuje w prace za granicą
Liszja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-03 09:52:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.