Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-11, 18:28   #1111
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pieprzyki... Bardzo proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez pattricia Pokaż wiadomość
Zawsze usuwałam na NFZ. W końcu płacę składki. Nie ma sensu płacić za cos, co się nam należy. Usunięcie pieprzyka prywatnie jest drogie. Razem z badaniem histopatologicznym może wyjść od 400 zł w górę w zależności od wielkości zmiany.
Ale mi derma powiedziała, że moje pieprzyki nie są niebezpieczne i nie mam się czym przejmować, ale są w dość newralgicznych miejscach i sa moim kompleksem, czy to wystarczy, żeby je usunąć na kasę?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 06:56   #1112
pattricia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 148
Dot.: Pieprzyki... Bardzo proszę o pomoc.

Oczywiście że nie powinno być problemu. Idź do lekarza rodzinnego, powiedz że musisz usunąć pieprzyki ze względu na ich umiejscowienie (że są np. cały czas drażnione przez ubranie) i powinna wypisać Ci skierowanie do chirurga. Jak jesteś ubezpieczona to łaski nie robią.
pattricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 21:18   #1113
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pieprzyki... Bardzo proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez pattricia Pokaż wiadomość
Oczywiście że nie powinno być problemu. Idź do lekarza rodzinnego, powiedz że musisz usunąć pieprzyki ze względu na ich umiejscowienie (że są np. cały czas drażnione przez ubranie) i powinna wypisać Ci skierowanie do chirurga. Jak jesteś ubezpieczona to łaski nie robią.
Ciekawa sprawa. Wiesz, że tak zrobię. Dzięki
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 07:50   #1114
pattricia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 148
Dot.: Pieprzyki... Bardzo proszę o pomoc.

Musisz spróbować. Jak ci nie da, to zawsze można iść do innego lekarza. Oni nie są chętni na dawanie skierowań. Powiedz jeszcze ze Cię te pieprzyki swędzą, ze już je skaleczyłaś itp. Musi dać skierowanie
pattricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 21:46   #1115
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Byłam u dermatologa i powiedziała, że to nie są niebezpieczne, brzydkie znamiona i ona by nie zalecała tego ruszać bo to brzuch i zostaną brzydkie blizny. Mówiła, że jak chcę to mogę się z chirurgiem skonsultować. Ja chyba wolę mieć bliznę niż te znamiona, blizny nie są takie złe, ja przynajmniej nie widzę w nich nic strasznego. Sama nie wiem.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 08:19   #1116
pattricia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 148
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

No to musisz już sama zadecydować.
pattricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 13:00   #1117
Olga9876
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 8
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Może wiecie co robic kiedy wyskakują takie czerwone male plamki, takie jak pieprzyki tylko czerwone, gdzies kiedys czytalam ze one pozniej brązowieją i stają sie zwyklymi pieprzykami, mam takich wiele na dekolcie i to chyba od slonca mi sie robi :/
Olga9876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-20, 05:10   #1118
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Olga9876 Pokaż wiadomość
Może wiecie co robic kiedy wyskakują takie czerwone male plamki, takie jak pieprzyki tylko czerwone, gdzies kiedys czytalam ze one pozniej brązowieją i stają sie zwyklymi pieprzykami, mam takich wiele na dekolcie i to chyba od slonca mi sie robi :/
Mam kilka takich od ok. 20 lat. Ciągle są czerwone. Nie są duże, a ostatnio pojawiły się dwa nowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 21:38   #1119
Asiaaa95
Raczkowanie
 
Avatar Asiaaa95
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 216
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Witam, mam pytania odnośnie znamion, na które jak do tej pory - nie znalazłam odpowiedzi w internecie.
1. Czy znamię, czy jak kto woli - pieprzyk, może się zmieniać? Nie chodzi mi o nagły wzrost czy szybką zmianę wyglądu (bo wiadomo, że to normalne nie jest) raczej chodzi mi o takie drobne zmiany które rozciągają się w czasie np. kilku miesięcy?
2. (Tu pytanie które poniekąd łączy się z pierwszym) Jak wygląda takie utworzenie się pieprzyka, bo to mnie bardzo nurtuje... To jest tak że w ciągu jednej nocy nagle bach - 5 milimetrowy pieprzyk się zrobił, czy na przykład tworzy on się z dajmy na to małej kropki, która potem stopniowo przybiera dany kształt i rozmiar i zostaje już w takiej formie jako pieprzyk? (Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Asiaaa95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 14:47   #1120
feronik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Asiaaa95 Pokaż wiadomość
Witam, mam pytania odnośnie znamion, na które jak do tej pory - nie znalazłam odpowiedzi w internecie.
1. Czy znamię, czy jak kto woli - pieprzyk, może się zmieniać? Nie chodzi mi o nagły wzrost czy szybką zmianę wyglądu (bo wiadomo, że to normalne nie jest) raczej chodzi mi o takie drobne zmiany które rozciągają się w czasie np. kilku miesięcy?
2. (Tu pytanie które poniekąd łączy się z pierwszym) Jak wygląda takie utworzenie się pieprzyka, bo to mnie bardzo nurtuje... To jest tak że w ciągu jednej nocy nagle bach - 5 milimetrowy pieprzyk się zrobił, czy na przykład tworzy on się z dajmy na to małej kropki, która potem stopniowo przybiera dany kształt i rozmiar i zostaje już w takiej formie jako pieprzyk? (Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie jestem jakimś znawcą, ale mogę napisać jak to wygląda u mnie, bo sama mam kilka większych pieprzyków.
1. Wydaje mi się, że znamiona mogą się zmieniać, oczywiście tak jak piszesz nie mówię tu o drastycznych zmianach bo z takimi trzeba iść do lekarza, ale ja np zauważyłam, że moje pieprzyki "rosły" razem ze mną z wiekiem, są po prostu trochę większe natomiast nie zmienia się ich kształt czy kolor. I działo się to w ciągu lat lub miesięcy - zależy od zmiany.
2. W trakcie kuracji izo pojawiło mi się kilka (nawet nie tak mało ) nowych pieprzyków - na szczęście większość to takie zwykłe płaskie plamki, nieduże, ale 2 są wypukłe. Zaczęło się od takiej jakby małej krostki (właśnie nie było wcześniej takiej plamki jak zwykły pieprzyk tylko od razu wypukłe malutkie coś), która delikatnie urosła i zrobiła się bardziej brązowa. Nie wiem, co się z nimi dalej zadzieje, mam nadzieję, że nie będą rosnąć. Z resztą chciałabym je usunąć, jak już skończę kurację.
Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam
feronik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 15:26   #1121
Asiaaa95
Raczkowanie
 
Avatar Asiaaa95
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 216
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez feronik Pokaż wiadomość
Nie jestem jakimś znawcą, ale mogę napisać jak to wygląda u mnie, bo sama mam kilka większych pieprzyków.
1. Wydaje mi się, że znamiona mogą się zmieniać, oczywiście tak jak piszesz nie mówię tu o drastycznych zmianach bo z takimi trzeba iść do lekarza, ale ja np zauważyłam, że moje pieprzyki "rosły" razem ze mną z wiekiem, są po prostu trochę większe natomiast nie zmienia się ich kształt czy kolor. I działo się to w ciągu lat lub miesięcy - zależy od zmiany.
2. W trakcie kuracji izo pojawiło mi się kilka (nawet nie tak mało ) nowych pieprzyków - na szczęście większość to takie zwykłe płaskie plamki, nieduże, ale 2 są wypukłe. Zaczęło się od takiej jakby małej krostki (właśnie nie było wcześniej takiej plamki jak zwykły pieprzyk tylko od razu wypukłe malutkie coś), która delikatnie urosła i zrobiła się bardziej brązowa. Nie wiem, co się z nimi dalej zadzieje, mam nadzieję, że nie będą rosnąć. Z resztą chciałabym je usunąć, jak już skończę kurację.
Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam

Dziękuję bardzo za odpowiedź


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Asiaaa95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-28, 05:58   #1122
old cookie
Zakorzenienie
 
Avatar old cookie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 952
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cześć, mam pytanie. Czy aby usunąć pieprzyk na NFZ u chirurga muszę mieć skierowanie od dermatologa czy wystarczy od lekarza rodzinnego?
__________________
Keep calm and be strong girl.


8.07.2010r. <3
old cookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 15:10   #1123
littlemissy
Przyczajenie
 
Avatar littlemissy
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

W zupełności wystarczy od lekarza rodzinnego. Przynajmniej tak było w moim przypadku już dwukrotnie. Ostatni raz rok temu, myślę że nic w tej kwestii się nie zmieniło.

Pozdrawiam
littlemissy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-28, 22:44   #1124
charrrlie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cześć, chciałabym się poradzić.
Odkąd pamiętam mam ten zespół znamion na lewym boku. Dermatolog stwierdziła, że nie da się tego usunąć, nic z tym zrobić, jednocześnie nie wyjaśniła mi co to dokładnie jest... Nie ukrywam, bardzo liczyłam, że będzie można to usunąć Jestem zielona w tych sprawach i każda odpowiedź będzie się dla mnie liczyć. Z góry wielkie dzięki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CYMERA_20170328_230533.jpg (89,6 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CYMERA_20170328_231107.jpg (89,3 KB, 32 załadowań)
charrrlie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 20:15   #1125
Kicia1125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Wycięcie pieprzyka u dermatologa - wstydzę się :)

Hej. W piątek jestem umówiona na wycięcie pieprzyka. Ale problem w tym, że pieprzyk jest nad moim miejscem intymnym - jak widać na zdjęciu. Wstydzę się, że przy wycinaniu będę musiała zdejmować majtki... Czy to będzoe konieczne? Ktoś miał ten problem? Mega się stresuję :/
Kicia1125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 14:47   #1126
Moon87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 25
Dziwny pieprzyk

Staram sie regulanie obserwowac swoje pieprzyki. Rok temu bylam u dermatologa, ktory ogladal inne, o ktore sie obawiama, ale okazaly sie brodawka łojotokowa, ktora moge usunac.
Niesttey ten mnie troche zaniepokoil, jestem za granica, za 2 miesiace slub i nie mam jak przyleciec teraz i okropnie znow sie dzis wysatrszylam. Dolaczam zdjecie pieprzyka. Czy moglby ktos wyrazic swoja opinie?? bede wdzieczna...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pobrane.jpg (72,3 KB, 68 załadowań)
Moon87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-02, 13:38   #1127
majkelka3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Dot.: Dziwny pieprzyk

Witaj. Według mnie pieprzyk wymaga kontroli dermatoskopowej u dermatologa i jak podejrzewam, profilaktycznego usunięcia chirurgicznego + badania hist-pat. Spełnia cechy znamienia atypowego, podaję tutaj cytat z wiarygodnego źródła (dermatologia.mp.pl)
Atypowe (dysplastyczne) znamię barwnikowe cechuje się asymetrycznym kształtem, nieprawidłową wielkością (>6 mm), nieregularnym brzegiem i różnorodnością kolorów. Ten typ znamienia może ulegać zezłośliwieniu i transformacji w kierunku czerniaka, dlatego wymaga stałej obserwacji lekarskiej (kontrola co 6-12 mies.) i ochrony przeciwsłonecznej.
majkelka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-03, 08:53   #1128
mmka789
Raczkowanie
 
Avatar mmka789
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 188
Dot.: Wycięcie pieprzyka u dermatologa - wstydzę się :)

to jest lekarz i widział milion razy te miejsca, nie zrobi to na nim wrażenia luzik
mmka789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 19:02   #1129
tynkag1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 39
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

U mnie pieprzyki notorycznie pojawiają się w obszarze jednego miejsca i to na twarzy Mimo używania wysokich filtrów w przepisowej ilości, zauważyłam, że mnożą się one po jednej stronie twarzy, gdzie znajduje się kilka dużych i w tym obszarze powstają ciągle coraz to nowsze, mniejsze. Mam już dosyć, czy to uwarunkowane genetycznie? Może to się rozprzestrzenia przez te większe pieprzyki?
tynkag1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-10, 21:16   #1130
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

dzewczyny ,czy ktoras z Was miala kiedys przypieczony pieprzyk przez laser (na depilacji ?).
Wlasnie wrocilam z zabiegu - zawsze kosmetyczki omijaly mi ten pieprzyk ale dzis PANIE SIE BARDZO SPIESZYLA do domu bo PRZYSZLAM ZA POZNO (bo taki mi umowily wizyte) i przejechala mi cale nogi na odwal sie laserem w tym tego pieprzyka...

Boli teraz bardzo, spuchl i skora wokol jest czerwona na ok 1,5 cm. I sie troche boje- ze sie kiedys zagoi to wiem, ale sie boje,ze to jakos wplynie na pieprzyk,ktory moze sie zmutowac (co pewnie bedzie widoczne za kilka lat) i moze ktoras z Was mnie pocieszy,ze tak miala i nic sie nie stalo?

wiem,ze nie kazde przypalenie pieprzyka to rak, ale wkurzylam sie bo oczekiwalabym od kosmetyczki minimum wiedzy i starannosci bo serio ominiecie takiego pieprzyka to chirurgicznej precyzji nie wymaga
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 21:26   #1131
iska149
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 109
pieprzyk blizna

Witam
Wstyd mi się przyznać, ale sama usuwałam sobie pieprzyka, stosując preparaty niewiadomego pochodzenia (tak, głupia ja), odpadł po kilkunastu dniach, ale została mi blizna,która goi się już ponad miesiąc...nie wiem co się z tym dzieje,czy to się goi w ogóle, czy mi zniknie? Chcę iść do dermatologa,mam skierowanie,ale na wizytę trzeba będzie czekać Czy ktoś miał podobnie albo wie jak pozbyć się tej blizny? Proszę o pomoc Jestem załamana, bo boję się,że to nie zniknie już nigdy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20170509_214812.jpg (75,2 KB, 44 załadowań)
iska149 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 05:51   #1132
_Karolka_
Rozeznanie
 
Avatar _Karolka_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 943
Dot.: pieprzyk blizna

usuwalas sama PIEPRZYKA?? jestes pewna ze to pieprzyk?
Pieprzyki mogą usuwać dermatolodzy/chirurdzy. Do lekarza natychmiast!
__________________
_Karolka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 23:48   #1133
worldwide
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
blizna po wycięciu pieprzyka

Jakieś 5 tygodni temu wycięłam u chirurga malego wlokniaka/pieprzyka i bardzo tego żałuję. Pieprzyk był dość mały i w sumie aż tak bardzo mi nie przeszkadzał, nie wiem w ogóle po co mi przez głowę przeszło żeby go usuwać. Teraz jest po nim blizna, która jest lekko wypukła i mocno różowa. Wstydzę się spiąć włosy czy odsłaniać jakkolwiek szyję. Może się wydawać, że jest mała i dramatyzuję, ale wygląd jest dla mnie ważny. Po ściągnięciu szwów i odpadnięciu strupka smarowalam to miejsce maścią z witaminą A, teraz kupilam Cepan i zaczynam smarować. Czy to coś pomoże? Czy na zawsze zostanę z blizną... Nie stać mnie na żadne lasery dlatego tym bardziej boli mnie to że narobiłam sobie bliznę podczas gdy mogłam żyć jak gdyby nigdy nic z tym pieprzykiem. Szkoda gadac. W zdjęciu zalaczam mniej więcej jak to wygląda teraz.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20170518_000805.jpg (34,3 KB, 40 załadowań)
worldwide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 10:11   #1134
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: blizna po wycięciu pieprzyka

Cytat:
Napisane przez worldwide Pokaż wiadomość
Jakieś 5 tygodni temu wycięłam u chirurga malego wlokniaka/pieprzyka i bardzo tego żałuję. Pieprzyk był dość mały i w sumie aż tak bardzo mi nie przeszkadzał, nie wiem w ogóle po co mi przez głowę przeszło żeby go usuwać. Teraz jest po nim blizna, która jest lekko wypukła i mocno różowa. Wstydzę się spiąć włosy czy odsłaniać jakkolwiek szyję. Może się wydawać, że jest mała i dramatyzuję, ale wygląd jest dla mnie ważny. Po ściągnięciu szwów i odpadnięciu strupka smarowalam to miejsce maścią z witaminą A, teraz kupilam Cepan i zaczynam smarować. Czy to coś pomoże? Czy na zawsze zostanę z blizną... Nie stać mnie na żadne lasery dlatego tym bardziej boli mnie to że narobiłam sobie bliznę podczas gdy mogłam żyć jak gdyby nigdy nic z tym pieprzykiem. Szkoda gadac. W zdjęciu zalaczam mniej więcej jak to wygląda teraz.
Bliznę oczywiście można spłycać, ale ona musi się całkowicie zabliźnić. Trwa to chyba ok. 6 miesięcy, ale nie mam pewności. U każdego to inaczej wygląda, Na spłycenie blizn dobra jest mezoterapia mikroigłowa, najlepiej zasięgnąć opinii kosmetologa estetycznego lub dermatologa, ale tak jak już mówię dopiero można działać bo zagojeniu
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 03:31   #1135
erynvorn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Miałam problem ze znamionami na szyi, były wypukłe i bolały przy dotykaniu. Z polecenia trafiłam do Kliniki Zakrzewski w Katowicach do Pana Marcina. Po dokładnych badaniach zapadła decyzja o usunięciu. Lekarz ma wieloletnie doświadczenie, odpowiedział szczegółowo na wszystkie moje pytania i spisał się znakomicie. Pieprzyki zostały usunięte, blizn nie mam, jestem zadowolona. Polecam.
erynvorn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 09:43   #1136
natka1618
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Hej mam pytanie do osób, które usuwały pieprzyk na nfz, jak uzyskałyście skierowanie na usunięcie od dermatologa? Kiedy pieprzyk się kwalifikuje do tego? Mam dość duży pieprzyk pod pachą , jest wypukły i zaczepiam o niego podczas depilacji. Chciałabym w końcu coś zrobić z nim.
natka1618 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 18:47   #1137
Liviann
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

natka1618

Dermatolog bez problemu powinien Ci wypisać skierowanie na chirurgiczne usuniecie pieprzyka, tym bardziej, że jest on w miejscu, w którym Ci przeszkadza i jest narażony na uszkodzenie. Jeśli nie będzie chciał idź do innego, albo do rodzinnego myślę, że też powinien wypisać bez niczego A miałem usuwane mnóstwo takich znamion
Liviann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 07:06   #1138
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Odkopuje watek,poniewaz mam pytanie. Chciałabym usunąć pieprzyki prywatnie, są one wystające poza skore, ale spore i w dosc widocznym miejscu. Zalezy mi na jak najmniejszej bliznie, zeby bylo to starannie wykonane. Tu moje pytanie- czy wybrać lekarza medycyny estetycznej (w takich gabinetach ceny są kosmiczne), czy chirurg ogolny? Czy "normalny"chirurg jest w stanie zrobić to ładnie? Slyszalam opinie, ze niektorzy wycinają az zanadto skory wokol. Czy podczas konsultacji u chirurga jest robione badanie dermatskopowe jak u dermatologa z oceną znamion czy samo wyciecie?
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 14:17   #1139
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Odkopuje watek,poniewaz mam pytanie. Chciałabym usunąć pieprzyki prywatnie, są one wystające poza skore, ale spore i w dosc widocznym miejscu. Zalezy mi na jak najmniejszej bliznie, zeby bylo to starannie wykonane. Tu moje pytanie- czy wybrać lekarza medycyny estetycznej (w takich gabinetach ceny są kosmiczne), czy chirurg ogolny? Czy "normalny"chirurg jest w stanie zrobić to ładnie? Slyszalam opinie, ze niektorzy wycinają az zanadto skory wokol. Czy podczas konsultacji u chirurga jest robione badanie dermatskopowe jak u dermatologa z oceną znamion czy samo wyciecie?
Ja byłam u onkologa, chirurga, i lekarza medycyny estetycznej w jedny, wydaje mi sie ze to najbazpieczniejsze polaczenie. Jednak teraz 3 miesiace po zabiegu walcze z blizna, zrobil mi to prawidlowo ale ja chce zeby w ogole byla niewidoczna a zdecydowanie widoczna jest. A to blizna na twarzy wiec ide na laser zeby ja splycic bo teraz jest nieco wklesla.
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 18:32   #1140
Patrycja1116
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 1
Wyrwane włoski z pieprzyka

Byłam na wyrywaniu wąsika, zawsze robię to w zaufanym salonie ale dzisiaj z powodu braku miejsc poszłam do innego, byłam w nim drugi raz i u pani której nie znałam. Mam nad ustami wystającego pieprzyka z którego rosną włoski i zawsze je lekko podcinam a jak wyrywam wąsik w salonie to podcina mi go kosmetyczka. Kiedy weszłam do tego salonu powiedziałam wyraźnie pani, że ma mi je przyciąć nożyczkami jednak ta, nim się zorientowałam i zdążyłam zareagować wyrwała mi je pincetą... Teraz mam obawy, że to podrażni mi znamie i coś się stanie, czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć co powinnam z tym zrobić? Czy powinnam się bać? Pieprzyk mnie lekko piecze, ale powoli przestaje. Nie zmienia to jednak faktu, iż obawiam się o niego.
Patrycja1116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-07 13:42:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:49.