Problemy z chłopakiem - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-27, 14:48   #31
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 050
Dot.: Problemy z chłopakiem

Ok. Anegdota, ale przynajmniej kogoś, kto był w depresji klinicznej w zwiazku i wynikło z tego dużo problemów.

Po 4 latach srogich jazd, mój chłopak nie wytrzymał. Powiedział mi, że mnie bardzo kocha, ale ja nic ze sobą nie robię (rację miał) i tak być nie może, bo on chce wyjeżdżać, bawić się, mieć żywą dziewczynę.

I cóż, ponieważ ja też go kochałam, pozwoliłam mu odejść.

Nie zostawił mnie w sensie zostawienia mnie. Wyprowadził się, interesował się, co tam u mnie, spotykaliśmy się na stopie przyjacielskiej. Ale warunek był taki, że on nie będzie ze mną w związku, dopóki się nie ogarnę.

Ogarnęłam się w 3 miesiące. To był okres dna i pięciu metrów mułu. Nie szło mi na uczelni, chłopak mnie zostawił, z rodzicami byłam w wiecznym konflikcie, a moja praca była nudna i nie dawała mi żadnej satysfakcji.

Gdyby wszyscy tak wokół mnie skakali, to pewnie nigdy bym się nie wzięła do kupy.

Zresztą takie jest też zdanie psychologów. Takich ludzi nie powinno się zostawić samym sobie, ale też nie można im pozwolić na wygodne życie w swojej depresji, bo nie będą mieli powodu się wygrzebać. Żeby chcieć zwalczyć chorobę, ona musi zabrać ci coś cennego.

Mi pomaga wizualizacja depresji jako złodzieja, który coś ci daje i zabiera coś innego kosztem tego. W efekcie najpierw daje ci super wypasiony telewizor, a zabiera talerze. No i jest spoko. Ale sytuacja eskaluje i zostajesz z pewnymi korzyściami (super telewizor, samochód) w domu bez łóżka, pralki, prysznica i toalety. I wtedy jest problem, ale nie umiesz już tego odzyskać, bo pójście i kupienie tych rzeczy od nowa jest trudne.

I każdy ma ten swój limit, przy którym mówi "dość, qurwa, oddawaj moje rzeczy i zabieraj swoje graty!" Jeden wysiądzie przy łóżku, drugi przy desce klozetowej. A ktoś nie wysiadzie wcale i nigdy się nie sprzeciwi. I tutaj niewiele zrobisz.

Twój chłopak najwyraźniej nie stracił jeszcze niczego, co byłoby warte podjęcia trudu odzyskania tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
Jeśli człowiek nie chce się leczyć mimo wielokrotnych komunikatów "nie mogę tak dłużej, nie jestem w stanie żyć z tobą takim", to trudno, trzeba spakować swoją walizkę i powiedzieć ewentualnie, żeby zadzwonił jak zacznie się leczyć. Trzeba ratować siebie i się nie oglądać na to, że komuś będzie przykro.

Doradziłybyście jej trwanie w związku z alkoholikiem? Nieleczonym schizofrenikiem? I zaciąganie takiego człowieka siłą na leczenie?
Masz absolutną rację. I to jedyne, co można zrobić. Najlepsze rozwiązanie dla obojga.

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

I byłam u bardzo wielu, bardzo drogich psychoterapeutów.

Bo mama powiedziała, że odetnie mi Internet, jeśli nie pójdę.

Zgadnijcie, jak bardzo pomogła terapia, którą miałam w doopie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 16:32   #32
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 816
Dot.: Problemy z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
(...)
Gdyby wszyscy tak wokół mnie skakali, to pewnie nigdy bym się nie wzięła do kupy.

Zresztą takie jest też zdanie psychologów. Takich ludzi nie powinno się zostawić samym sobie, ale też nie można im pozwolić na wygodne życie w swojej depresji, bo nie będą mieli powodu się wygrzebać. Żeby chcieć zwalczyć chorobę, ona musi zabrać ci coś cennego.
(...)
Potwierdzam, bo mam taki przypadek w otoczeniu i wielokrotnie rozmawiałam na ten temat z psychologiem.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 11:37   #33
Wiraccocha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 134
GG do Wiraccocha
Dot.: Problemy z chłopakiem

Autorko czy twój chłopak ma zdiagnozowaną tą depresję, czy sam sobie "wymyślił" że na nią choruje?

Bo mi to trochę wygląda po prostu na usprawiedliwianie swojego lenistwa i nieróbstwa tą depresją...

Nie wierzę, że nie znalazłby pracy na produkcji, jeśli faktycznie jej szuka i rozsyła cv.

Zauważ, że nawet nie chce mu się do ciebie jeździć tylko wymaga byś ty do niego przyjeżdżała - czy on w ogóle wychodzi z domu? Skąd ma środki na utrzymanie siebie (kto go utrzymuje?).
Wiraccocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-28 11:37:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:51.