Trądzik zaskórnikowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-22, 17:03   #1
xMagnoliax
Przyczajenie
 
Avatar xMagnoliax
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 10
Unhappy

Trądzik zaskórnikowy


Jeśli taki wątek już powstał, to przepraszam.



Witajcie.

Od zawsze zmagam się z tłustą skórą, na której okazjonalnie pojawiały się wypryski. Miałam też bardzo rozszerzone pory na nosie, traktowane wszystkim jak leci, ale dalej w takim samym stanie, jak były (czyt. bardzo widoczne i odbierające mi całkowicie pewność siebie). Od jakichś dwóch miesięcy brodę wysypało mi zaskórnikami zamkniętymi. Podejrzewam, że to albo od kremu z filtrem Nivea (podpytałam znajomej, a ona stwierdziła, że taki krem może zapychać) albo przez hormony. Chociaż przed okresem stan skóry jakoś drastycznie się nie zmienia - co najwyżej wyskoczy jakaś nowa krosta, a te okropne zaskórniki zamknięte pozostają na brodzie. Stosowałam Ancefan i na czerwone krosty działa świetnie, ale zaskórników nie zlikwiduje... Planuję iść do dermatologa, niestety jestem zapisana do przychodni w moim studenckim mieście, które jest dość daleko, a tutaj nie ma szans się nigdzie przepisać, bo nie ma miejsc, także wizyta musi poczekać. (Prywatnie też nie bardzo, bo nie ma tu dobrych lekarzy.)

Nie wiem już co zrobić ze sobą, powoli zaczyna mi to siadać na psychikę. :< Używam delikatnego żelu do mycia twarzy, często zmieniam poszewki, zrezygnowałam z kremu z filtrem, staram się zdrowo odżywiać, na nic poza stanem skóry nie narzekam.

Może jest jakiś sposób, żeby doraźnie sobie pomóc? Zostaje mi tylko makijaż? Myślałam o piciu ziół, wiem, że nie działa od razu, ale może na dłuższą metę stan skóry by się poprawił...

Będę wdzięczna za wszystkie rady, bo choć może to zabrzmi śmiesznie, mój wygląd zaczyna siadać mi na psychikę...
xMagnoliax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 13:21   #2
Marsjanka_W
Raczkowanie
 
Avatar Marsjanka_W
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 41
Dot.: Trądzik zaskórnikowy

poszukaj kosmetyków bez slsów, parabenów, pegów. druga sprawa, ze oczyszczaj skórę glinką z hydrolatem. dodatkowo jeszcze może sprawdz maskę drożdżową
Marsjanka_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-05 14:21:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:48.