izotek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-03, 17:49   #1
anetkapoznan
Raczkowanie
 
Avatar anetkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 106

izotek


witam mam pytanko ... chciala bym wiziasc ten lek... nie mam duzych problemow z tradzikiem.... ale postanowilam wziasc ten lek ze wzledu na to ze zbliza sie wiosna i lato a chyba nikt nie lubi miec wtedy zanieczyszczonej cery.... niestey bardzo lubie chadzac do solarium...10 min na 2 tyg zupelnie mi starcza. ale czytalam ze podczas brania leku nie mozna korzystac z slarium hmm troszke jestem zawiedzona....ale z drugiej strony podczas kuracji kwasami aha tez nie mozna odwiedzac solarium a ja poszlam nie wiedzac o tym i zupelnie nic mi sie nie stalo... nie wiem jak bedzie w przypadu tego leku... probowal ktos w czasie tej kuracji isc na solarium?
anetkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 18:49   #2
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: izotek

Podczas kwasów AHA na solarium?! Dziewczyon moze narazie nic Ci nie wyszlo, ale ska wiesz czy nie naruszylas skóry? Eefekty mogą być za pare tygodni/miesiecy.

Wiesz jak wyglada skora podczas brania Izoteku;> Wątpie aby tak dalo rade iść na solarium.

I masz racje jest to całkowicie zabronione.

Ale coz kazdy ma swoje zycie..swoj wybor..
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 19:03   #3
Misiuniuniunia
Raczkowanie
 
Avatar Misiuniuniunia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 162
Dot.: izotek

dziewczyno,jak nie masz OGROMNYCH PROBLEMÓW Z TRĄDZIKIEM TO PO CO CI TEN LEK?Kto Ci to przepisał?Izotek jest przepisywany dla osób z naprawdę poważnymi problemami!Rozumiem że jako dziewczynie,może Ci to przeszkadzać,ale są inne metody...Izotek nie jest że tak powiem bardzo bezpiecznym lekiem.Trzeba go brać pod ścisłą konrtolą lekarza...
Nierozumiany...masz rację,każdy ma swoje życie i swoje wybory
nie mogłaś wziąć czegoś lżejszego,że tak powiem?pozdrawiam
Misiuniuniunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 19:17   #4
anetkapoznan
Raczkowanie
 
Avatar anetkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 106
Dot.: izotek

Wiesz jak wyglada skora podczas brania Izoteku;> Wątpie aby tak dalo rade iść na solarium.




jak wyglada skora podczas brania tych lekow?
anetkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 19:36   #5
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez anetkapoznan Pokaż wiadomość
Wiesz jak wyglada skora podczas brania Izoteku;> Wątpie aby tak dalo rade iść na solarium.




jak wyglada skora podczas brania tych lekow?
http://www.acne.org/messageboard/ind...3?entry1340643

Tu masz stronke ludzi, którzy leczyli sie Izotekiem. jkak widać jest używany, w naprawde cieżki przypadkach trądziku. fakt ja też nie mam juz tak źle, ale po 3 latach walki śmiało mój dermatolog go przepisze.

Pozdrawiam.

P.S - Miałaś zabiegi kwasami AHA? To podczas brania tego leku twoja skóra może wygladac tak jak bezposrednio po tym zabiegu.

U niektorych jest czerona skóra..Innym się wrecz sypie i schodzi..

A niektorzy praktycznie zadnych objawow nie doznaja.
Pozdrawiam .
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 20:53   #6
anetkapoznan
Raczkowanie
 
Avatar anetkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 106
Dot.: izotek

no wlasnie kazdy reaguje inaczej..... moja kolezanka bo braniu izoteku nawet nie odczula suchosci ust ....
anetkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 21:01   #7
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez anetkapoznan Pokaż wiadomość
no wlasnie kazdy reaguje inaczej..... moja kolezanka bo braniu izoteku nawet nie odczula suchosci ust ....

A skąd wiesz ze Ci przez cala kuracje nie bedzie schodzila skora?
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-03, 21:02   #8
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: izotek

np* nie bedzie schodzila..
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 21:06   #9
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez anetkapoznan Pokaż wiadomość
no wlasnie kazdy reaguje inaczej..... moja kolezanka bo braniu izoteku nawet nie odczula suchosci ust ....
Może dostała mała dawkę...

A tak mówiąc szczerzę to tez bym z wielką chęcią podjąć sie kuracji IZOTEKIEM chociaż nie mam już ta strasznie... Gorzej to mnie teraz oszpecają ślady... A z drugiej strony nie chce IZOTEKU bo muszę być zdrowy... Mam nadzieję że dostanę się na AWM za dwa lata... A tam zdrowie jest potrzebne...
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 21:38   #10
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez Ciekawski90 Pokaż wiadomość
Może dostała mała dawkę...

A tak mówiąc szczerzę to tez bym z wielką chęcią podjąć sie kuracji IZOTEKIEM chociaż nie mam już ta strasznie... Gorzej to mnie teraz oszpecają ślady... A z drugiej strony nie chce IZOTEKU bo muszę być zdrowy... Mam nadzieję że dostanę się na AWM za dwa lata... A tam zdrowie jest potrzebne...

Jesli kuracje przeprowadzisz pod okiem^^ specjalisty to nie ma szans na jakieś zagrożenia i urazy w zdrowiu. Chyba tez nie chcesz isc do nowej szkoly z trądzikiem:P?

Pozdrawiam .
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 16:05   #11
anetkapoznan
Raczkowanie
 
Avatar anetkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 106
Dot.: izotek

bylam dzisiaj u dermatologa niestey o zapisaniu izoteku powiedzial ze moge pomarzyc ze na takie cos jak ja mam nigdy w zyciu tego nie zapisze i co najwyzej mze zapisac mi diane35
anetkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-11, 21:45   #12
*Antoinette*
Wtajemniczenie
 
Avatar *Antoinette*
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 535
Dot.: izotek

Podpinam się do tematu, bo nie chcę zakładać nowego wątku...

Niedawno lekarka zapisała mi izotek (po ponad miesiącu stosowania antybiotyku i maści - bez większych skutków), ostrzegła mnie przed działaniem teratogennym, zaleciła badania krwi itp., ale specjalnie nie miała oporów przed zapisaniem mi go.
Dużo osób pisze, że ten lek powinno się brać tylko w przypadku bardzo dużego trądziku - ja nie mam mega trądziku (choć trwa już on bardzo długo), a mimo to dermatolog mi go zapisała, wręcz poleciła.
No i teraz zastanawiam się czy zacząć tę kurację czy nie, bo jak poczytałam niektóre wypowiedzi to zaczynam miec wątpliwości
__________________


*Antoinette* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 22:10   #13
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez *Antoinette* Pokaż wiadomość
Podpinam się do tematu, bo nie chcę zakładać nowego wątku...

Niedawno lekarka zapisała mi izotek (po ponad miesiącu stosowania antybiotyku i maści - bez większych skutków), ostrzegła mnie przed działaniem teratogennym, zaleciła badania krwi itp., ale specjalnie nie miała oporów przed zapisaniem mi go.
Dużo osób pisze, że ten lek powinno się brać tylko w przypadku bardzo dużego trądziku - ja nie mam mega trądziku (choć trwa już on bardzo długo), a mimo to dermatolog mi go zapisała, wręcz poleciła.
No i teraz zastanawiam się czy zacząć tę kurację czy nie, bo jak poczytałam niektóre wypowiedzi to zaczynam miec wątpliwości
Wydaje mi sie, ze Twoj dermatolog raczej ma racje.

Widac, ze sie zna jeśli zlecil badania. Ja jestem po dwoch kuracjach antybiotykowych na tradzik (nie Izotekiem) i praktycznie wszystko wyprobowalem co sie da:P Obecnie mam zabiegi kwasami, wiec Izoteku nie moge przyjmowac..ale moaj dermatolog, zaznaczyla, ze jesoi po tych zabieg dalej bedzie mi sie cos pojawiac na twarzy to przepisze mi ten lek;p

Pozdrawiam
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 22:32   #14
*Antoinette*
Wtajemniczenie
 
Avatar *Antoinette*
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 535
Dot.: izotek

No to chyba zaczne stosować ten izotek, lekarka twierdzi, że u większości jej pacjentów efekty były świetne, a wizja pozbycia się tego świństwa z twarzy jest bardzo kusząca
__________________


*Antoinette* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-12, 11:58   #15
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: izotek

........

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 12:55
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-12, 15:16   #16
*angel1710**
Zadomowienie
 
Avatar *angel1710**
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 890
Dot.: izotek

dzisiaj właśnie wezmę moją 7 tabletkę izoteku. Tydzień temu przepisała mi go dermatolog po nieudanej kuracji antybiotykami, maściami i wszystkim możliwym. obecnie moja twarz wygląda fatalnie, mam straszny wysyp, dermatolog uprzedziła mi, że może to nastąpić, ale nie spodziewałam się, że aż tak

*antoinette* mi dermatolog powiedziała, że antykoncepcja jest bardzo wskazana, nawet jeśli ktoś nie współżyje.
*angel1710** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-12, 19:56   #17
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez *angel1710** Pokaż wiadomość
dzisiaj właśnie wezmę moją 7 tabletkę izoteku. Tydzień temu przepisała mi go dermatolog po nieudanej kuracji antybiotykami, maściami i wszystkim możliwym. obecnie moja twarz wygląda fatalnie, mam straszny wysyp, dermatolog uprzedziła mi, że może to nastąpić, ale nie spodziewałam się, że aż tak

*antoinette* mi dermatolog powiedziała, że antykoncepcja jest bardzo wskazana, nawet jeśli ktoś nie współżyje.
Zazwczaj dla KOBIET jest przepisywany lek Diane, gdyz trądzik u kobiet moze sie wiazac wlasnie z hormonami. Niestety takie jest dzialanie leku..Nie przejmuj się, pomysl o tym ze za pare tygodni/miesiecy bedziesz sie cieszyla czystą buśką

Pozdrawiam
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-13, 12:27   #18
*angel1710**
Zadomowienie
 
Avatar *angel1710**
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 890
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
Zazwczaj dla KOBIET jest przepisywany lek Diane, gdyz trądzik u kobiet moze sie wiazac wlasnie z hormonami. Niestety takie jest dzialanie leku..Nie przejmuj się, pomysl o tym ze za pare tygodni/miesiecy bedziesz sie cieszyla czystą buśką

Pozdrawiam

biorę Diane już 5 miesięcy. Problem w tym, że przyczyną mojego trądziku nie są hormony, ale Diane musiałam zacząć brać z innych powodów, chociaż na początku liczyłam, że może coś pomoże no i teraz biorę izotek także nadal będę ją brać.

pozdrawiam również
*angel1710** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-14, 08:25   #19
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: izotek

Przy stosowaniu preparatu Isotek (isotretinoina) skora staje sie sucha i uwrazliwiona na kazda dawke promieni slonecznych. Nawet "codzienne " chodzenie po powietrzu bez odpowiedniej ochrony w słoneczny dzień moze sie skonczyc poparzeniem, a w najgorszym wypadku nawet odczynem toksycznym (pecherze, spełzanie naskórka)
Korzystanie z solarium grozi jeszcze wiekszymi konsekwencjami.
Surowo zabronine!!!
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-14, 11:25   #20
*angel1710**
Zadomowienie
 
Avatar *angel1710**
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 890
Dot.: izotek

Pani Danuto, ja póki co nie mam problemów z suchą skórą, jedynie bardzo pierzchną mi wargi, ale używam filtru Iwostinu spf 40 bo się przezwyczaiłam, jednak rozumiem, że to konieczność nawet mimo braku przesuszeń?
*angel1710** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-14, 21:45   #21
*Antoinette*
Wtajemniczenie
 
Avatar *Antoinette*
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 535
Dot.: izotek

W takim razie w czasie stosowania izoteku wskazane jest nawilżanie cery i chronienie jej kremami z filtrami na codzień, tak?
__________________


*Antoinette* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-14, 22:14   #22
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez *Antoinette* Pokaż wiadomość
W takim razie w czasie stosowania izoteku wskazane jest nawilżanie cery i chronienie jej kremami z filtrami na codzień, tak?
To chyba oczywiste (?)
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-15, 14:13   #23
Misiuniuniunia
Raczkowanie
 
Avatar Misiuniuniunia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 162
Dot.: izotek

kurde,już mam dość tego syfu na twarzy...
czy mogę dostaćź ten lek bez żadnych badań hormonalnych u dermatologa?po prostu nie mam siły,to co mam na twarzy to jakaś pomyłka:/
Misiuniuniunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-15, 15:11   #24
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez Misiuniuniunia Pokaż wiadomość
kurde,już mam dość tego syfu na twarzy...
czy mogę dostaćź ten lek bez żadnych badań hormonalnych u dermatologa?po prostu nie mam siły,to co mam na twarzy to jakaś pomyłka:/
To dermatolog zdecyduje..Wiesz jaka u niektorych lekarzy trzeba przejsc "droge" aby ci przepisali Izotek? Mi przez trądzik życie sie zmienilo o 360. Zyje jakos..jeszcze..Izotek mam brac dopiero za miesiac..Zostaly mi jeszcze dwa zabiegi kwasami, aby zlikfidowac przebarwienia..czasem patrzac w lusterko sie zatsnawiam..Po co ja to w ogole robie..Nie lepiej by bylo po prostu umrzec? Ehh..Okropna choroba, ale trzeba sie z tym pogodzic..Takie jest zycie..

Pozdrawiam wszystkich ,
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-15, 16:39   #25
diamelen
mała księżniczka
 
Avatar diamelen
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 1 127
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
To dermatolog zdecyduje..Wiesz jaka u niektorych lekarzy trzeba przejsc "droge" aby ci przepisali Izotek? Mi przez trądzik życie sie zmienilo o 360. Zyje jakos..jeszcze..Izotek mam brac dopiero za miesiac..Zostaly mi jeszcze dwa zabiegi kwasami, aby zlikfidowac przebarwienia..czasem patrzac w lusterko sie zatsnawiam..Po co ja to w ogole robie..Nie lepiej by bylo po prostu umrzec? Ehh..Okropna choroba, ale trzeba sie z tym pogodzic..Takie jest zycie..

Pozdrawiam wszystkich ,
skąd ja to znam.... czasem przychodzi moment, że ma się siebie serdecznie dość ... ale życzę powodzenia z kwasami i izotekiem... ja jeszcze się maściami pomęczę... żal mi jeszcze żołądka i nerek na izotek.... po antybiotykach muszę dojść do siebie
Pozdrawiam
__________________
W oczekiwaniu na szczęście...


diamelen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-15, 19:22   #26
*angel1710**
Zadomowienie
 
Avatar *angel1710**
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 890
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez Misiuniuniunia Pokaż wiadomość
kurde,już mam dość tego syfu na twarzy...
czy mogę dostaćź ten lek bez żadnych badań hormonalnych u dermatologa?po prostu nie mam siły,to co mam na twarzy to jakaś pomyłka:/
musisz zrobić morfologię i wszelkie próby wątrobowe od tych badań zależy czy będziesz mogła brać izotek.

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
To dermatolog zdecyduje..Wiesz jaka u niektorych lekarzy trzeba przejsc "droge" aby ci przepisali Izotek? Mi przez trądzik życie sie zmienilo o 360. Zyje jakos..jeszcze..Izotek mam brac dopiero za miesiac..Zostaly mi jeszcze dwa zabiegi kwasami, aby zlikfidowac przebarwienia..czasem patrzac w lusterko sie zatsnawiam..Po co ja to w ogole robie..Nie lepiej by bylo po prostu umrzec? Ehh..Okropna choroba, ale trzeba sie z tym pogodzic..Takie jest zycie..
też się zastanawiam, po co truje się tymi lekami w wieku 17 lat? podejrzewam, że za pare lat moja wątroba będzie już wrakiem.
czasem wydaję mi się, że chłopakom może być łatwiej bo to od dziewczyn wymaga się żeby były piękne i prezentacyjne. co z tego, że mam dużo innych atutów skoro na starcie jestem już skreślona?
naprawdę, trądzik to nie tylko choroba skórna ale i psychiczna
pozdrawiam wszystkich cierpiących i życzę dużo siły do dalszej walki.
*angel1710** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-15, 20:17   #27
Misiuniuniunia
Raczkowanie
 
Avatar Misiuniuniunia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 162
Dot.: izotek

ludzie,ale trzeba trzymać głowę wysoko,bo inni nam na głowę wlezą...już nieraz jakieś laski się śmiały z mojej twarzy ehhh
Misiuniuniunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-18, 00:46   #28
cinek26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 181
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez Misiuniuniunia Pokaż wiadomość
ludzie,ale trzeba trzymać głowę wysoko,bo inni nam na głowę wlezą...już nieraz jakieś laski się śmiały z mojej twarzy ehhh
Bo te laski sa glupie i nie wiedza co to choroba a na pewno wczesniej czy pozniej cos ich dopadnie i nie beda juz takie wesole... pamietaj ten sie smieje kto sie smieje ostatni Wytrwalosci, cierpliwosci i radosci w cierpieniu zycze
cinek26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-18, 08:54   #29
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: izotek

Decydujac się na terapię Isotekiem należy pzrezde wszystkim rozważyć wskazania i przeciwwskazania. Wskazania to ciężkie postaci trądziku, niepoddające się innym terapiom lub też bardzo nasilony łojotok. Główne przeciwwskazania to choroby wątroby, wysoki poziom cholesterolu, uzależnienie od opalania się, zaburzenia neurologiczne (derpesja, próby samobójcze). U kobiet ciąża lub plany macierzyńskie na czas 1 roku. Podczas leczenia należ scisle trzymać się wyznaczonej dawki, robić badania kontrolne funkcji wątroby i poziomu lipidów co 3-4 tygodnie, stosować codziennie blokery słoneczne (!!!!) oraz u kobiet prowadzic skuteczną antykoncepcję (hormony lub wstrzemięźliwość). Do codziennej pielegnacji należy stosować silnie nawilżające kremy, balsamy, pomadki do ust (firma La Roche ma specjalną serię Effaklar H dle osób leczonych Isotekiem).
To dobry lek pod warunkiem że znajdzie się w rękach dobrego lekarza i rozsądnego pacjenta!!!!! Powodzenia.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-25, 12:57   #30
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez Danuta Nowicka Pokaż wiadomość
Decydujac się na terapię Isotekiem należy pzrezde wszystkim rozważyć wskazania i przeciwwskazania. Wskazania to ciężkie postaci trądziku, niepoddające się innym terapiom lub też bardzo nasilony łojotok. Główne przeciwwskazania to choroby wątroby, wysoki poziom cholesterolu, uzależnienie od opalania się, zaburzenia neurologiczne (derpesja, próby samobójcze). U kobiet ciąża lub plany macierzyńskie na czas 1 roku. Podczas leczenia należ scisle trzymać się wyznaczonej dawki, robić badania kontrolne funkcji wątroby i poziomu lipidów co 3-4 tygodnie, stosować codziennie blokery słoneczne (!!!!) oraz u kobiet prowadzic skuteczną antykoncepcję (hormony lub wstrzemięźliwość). Do codziennej pielegnacji należy stosować silnie nawilżające kremy, balsamy, pomadki do ust (firma La Roche ma specjalną serię Effaklar H dle osób leczonych Isotekiem).
To dobry lek pod warunkiem że znajdzie się w rękach dobrego lekarza i rozsądnego pacjenta!!!!! Powodzenia.

Mam pytanie odnośnie czasu jaki musi upłynąć od zakończenia kuracji do zajścia w ciążę.
Podała Pani czas 1 roku, natomiast w ulotce leku - Aknenormin - jest podany 1 miesiąc. Czyżby producent nie miał racji i świadomie narażał zdrowie dzieci

Kolejne pytanie mam odnośnie wykonywania zabiegów (mikrodermabrazja, kwasy) podczas trwania kuracji. Wiem, że to jest zabronione, natomiast chyba moja lekarka nie jest świadoma tego, że może mnie wpędzić w większe kłopoty zamiast mi pomóc Jestem w trakcie zmiany lekarza, ponieważ nie podoba mi się to jak lekkomyślnie
traktuje moje zdrowie.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-19 11:02:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:09.