EPIDUO- jak na was działa? - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-21, 16:21   #1531
_Talla_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja sama naprawdę w to nie wierzyłam.. z dnia na dzień moja skora wyglądała lepiej !Miałam trądzik grudkowo kostkowy , zaskórniki, wągry, krostki, ropnych pryszczy nie miałam jednak tego co siedziało w mojej buzi nie dało się nawet wycisnąć ani zasuszyć sztyftami.. Próbowałam igła czasami na sile chciałam wyciskać.. Używałam żelów z garniera, brushera, toników, spirytusu, pasty cynkowej, kosmetyków z Nivey, z clean&clear, avon, ziaja nuno nawet pasty do zębów! nie mówiąc już o kosmetykach które kupowałam aby zakryć to wszystko.. Nieraz się wstydziłam chodzić z tym zakrywałam się zeszytem lub kartka ,głowa wbita w podłogę i nawet na ludzi nie patrzałam, w autobusie nigdy przy oknie gdyż pod światło było widać jeszcze więcej ,.. Zdarzało się ze z domu nie chciałam wychodzić i tez zadawalam sobie pytanie, dlaczego spotkało to mnie.. Patrzałam na dziewczyny, które miały czysta twarz i zazdrościłam im tego, co ja najbardziej na świecie chciałam mieć.. a moim najlepszym przyjacielem było lusterko.. Nigdzie naprawdę nigdzie nie szlam bez niego i cały czas się gapiłam czy cos ubywa czy jest czegoś więcej czy widać.. po epiduo nie miałam żadnych skutków ubocznych wręcz przeciwnie pomógł mi jak nic na świecie.. nie żałuję wydania na niego ani grosika gdyż gdybym miała zliczyć ile wydawałam na te wszystkie bzdety które nic nie pomagały to naprawdę az szok.. nigdy bym nie pomyślała ze także będę posiadaczka cery bez trądziku.. dlatego ja wierze ze naprawdę można osiągnąć taki cel i każda z nas jest w stanie to zrobić.. gdybym potrafiła pomogła bym wszystkim z tym gdyż przeżyłam historie z trądzikiem na własnej skórze.. aktualnie nie mam aparatu ale kiedy tylko go złapie zrobię zdjęcia mojej skory i wstawię przed i po korzystania z epiduo.
_Talla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 16:24   #1532
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Dla mnie rowniez. Jak juz pisalam, uzylam epi od dlugiego czasu i prawie w ogole nie ma poprawy. A ostatnio i tak jakis wysyp, niewiedziec skad. Musze przesledzic, co ostatnio zmienilam w kosmetykach, bo am wrazenie, ze cos mnie zapchalo. Chyba, ze to epi, ktorym sie znowu 4 noce z rzedu smarowalam. grrrrrrrrrr

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

Aha i dziewczyny, mylicie troche pojecia - moja derma powiedziala, ze zamkniete zaskorniki, to nie sa powszechne grudki - bo grudki, to cysty i/lub podskorne blizny, po kiepskich zabiegach kosmetycznych lub nieleczonym tradziku. Zamkniete zaskorniki to powazna choroba, to nic innego jak wlasnie czerwone, bolace gule.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 18:47   #1533
fossa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: na prawo od wisły
Wiadomości: 1 876
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Dla mnie rowniez. Jak juz pisalam, uzylam epi od dlugiego czasu i prawie w ogole nie ma poprawy. A ostatnio i tak jakis wysyp, niewiedziec skad. Musze przesledzic, co ostatnio zmienilam w kosmetykach, bo am wrazenie, ze cos mnie zapchalo. Chyba, ze to epi, ktorym sie znowu 4 noce z rzedu smarowalam. grrrrrrrrrr

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

Aha i dziewczyny, mylicie troche pojecia - moja derma powiedziala, ze zamkniete zaskorniki, to nie sa powszechne grudki - bo grudki, to cysty i/lub podskorne blizny, po kiepskich zabiegach kosmetycznych lub nieleczonym tradziku. Zamkniete zaskorniki to powazna choroba, to nic innego jak wlasnie czerwone, bolace gule.

taa zaskorniki zamkniete to gule akurat
te zaskorniki sa moja zmora od wieeeelu lat ...
byc moze z zaskornika potrafi sie zrobic pieknych rozmiarow, podskorna gula ale zaskorniki zakmniete to taka kaszka, grudki (zwal jak chcial) widoczne najlepiej pod swiatlo tworzace wyboisty, nierowny i okropny wyglad skory potrafiace objąć duzy obszar skory...

apropos epiduo u mnie widze delikatna poprawe, wlasnie te zaskorniki troche sie wygladzily ale w dalszym ciagu sa
tlumacze sobie to tym ze moje sa wyjatkowo duze i bedace w skorze tak dlugo ze troche potrwa zanim znikna
pozatym epiduo dobrze wplynal na eliminacje wypryskow, mam ich zdecydowanie mniej
jestem cierpliwa i uzywam dalej
fossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 23:25   #1534
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

hej, chcialabym zaczac używac epiduo, ale najbardzij boje sie wysypu. I nurtuje mnie jedna rzecz co zrobic jak to wszystko co siedzi w mojej twarzy zacznie wychodzic? To sie samo zasuszy jakos? Czy trzeba bedzie wyciskac?
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 08:33   #1535
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez fossa Pokaż wiadomość
taa zaskorniki zamkniete to gule akurat
te zaskorniki sa moja zmora od wieeeelu lat ...
byc moze z zaskornika potrafi sie zrobic pieknych rozmiarow, podskorna gula ale zaskorniki zakmniete to taka kaszka, grudki (zwal jak chcial) widoczne najlepiej pod swiatlo tworzace wyboisty, nierowny i okropny wyglad skory potrafiace objąć duzy obszar skory...

apropos epiduo u mnie widze delikatna poprawe, wlasnie te zaskorniki troche sie wygladzily ale w dalszym ciagu sa
tlumacze sobie to tym ze moje sa wyjatkowo duze i bedace w skorze tak dlugo ze troche potrwa zanim znikna
pozatym epiduo dobrze wplynal na eliminacje wypryskow, mam ich zdecydowanie mniej
jestem cierpliwa i uzywam dalej
Sluchaj, jak sie spytalam mojej dermy, czym sa zaskorniki zamkniete, to mi wyciagnela encyklopedie ze zdjeciami i mi pokazala - na wlasne oczy widzialam i zdjecia i podpis, wiec to na pewno prawda, ze to sa gule. Nie moglam w to uwierzyc, bo od lat zylam przeswiadczeniem, ze to wlasnie taka kaszka, ktora ja gdzieniegdzie mam. A jednak nie.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 11:16   #1536
tauron
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 63
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
hej, chcialabym zaczac używac epiduo, ale najbardzij boje sie wysypu. I nurtuje mnie jedna rzecz co zrobic jak to wszystko co siedzi w mojej twarzy zacznie wychodzic? To sie samo zasuszy jakos? Czy trzeba bedzie wyciskac?
a może najpierw lepiej by było oczyścić twarz u kosmetyczki? a dopiero potem zastosować epiduo
tauron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 14:03   #1537
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez tauron Pokaż wiadomość
a może najpierw lepiej by było oczyścić twarz u kosmetyczki? a dopiero potem zastosować epiduo
ja sama sobie probowalam oczyszzac twarz i wyciskalam rozne rzeczy ale tak sterylnie z wodą utlenioną, przez rekawiczki itp i potem bylo jeszcze gorzej
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-22, 14:35   #1538
fossa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: na prawo od wisły
Wiadomości: 1 876
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Sluchaj, jak sie spytalam mojej dermy, czym sa zaskorniki zamkniete, to mi wyciagnela encyklopedie ze zdjeciami i mi pokazala - na wlasne oczy widzialam i zdjecia i podpis, wiec to na pewno prawda, ze to sa gule. Nie moglam w to uwierzyc, bo od lat zylam przeswiadczeniem, ze to wlasnie taka kaszka, ktora ja gdzieniegdzie mam. A jednak nie.
Zupelnie mnie to nie przekonuje bo ten problem znam z autopsji - o zaskornikach, ich leczeniu wiem juz chyba wszystko
Dermatolog inaczej tego nie okreslil jak wlasnie zaskorniki zamkniete

Jesli naprawde chcesz wiedziec czym sa zaskorniki zamk. ( bo chyba nie masz tego problemu) to poszukaj sobie w internecie czym naprawde sa i jak moga wygladac , bo naprawde nie wiem co widzialas ...
(moze taki zaskornik na koncu swojej egzystencji przechodzic w podskorna gule bo jakos to co w nim siedzi musi wyjsc na wierzch...)

nie bede cie przekonywac; ja wiem swoje niestety bo z zaskorniki to moja zmora


ja bym 100 razy bardziej wolala miec wypryski a nie zaskorniki bo one siedza gleboko w skorze miesiacami/latami i nie chca wyjsc

Edytowane przez fossa
Czas edycji: 2010-08-22 o 15:04
fossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 19:52   #1539
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

fossa, ja tez mam ten prolem i ja go nazywam wlasnie tak, jak Ty, ale moja dermatolog nazywa to bliznami podskornymi, a nie zadnymi zaskornikami zamknietymi. Nie ona pierwsza, bo juz kiedys taka sama diagnoze uslyszalam.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 21:57   #1540
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Nie wiecie może czy przy rozpoczęciu kuracji kwasem migdałowym tj. tonik plus co 2 tygodnie peeling, należy odstawić epiduo/ izotziaja, clindacne itp?
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 11:05   #1541
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
Nie wiecie może czy przy rozpoczęciu kuracji kwasem migdałowym tj. tonik plus co 2 tygodnie peeling, należy odstawić epiduo/ izotziaja, clindacne itp?
O właśnie chciałam zadać podobne pytanie, bo mam zamiar zacząć się kwasić migdałkiem Wie ktoś?
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-23, 11:06   #1542
pimpek_dreczyciel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 10
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Moja dermatolog kazała na tydzień przed peelingiem odstawić epiduo, bo zarówna kwas jak i epi podrażniają skórę, więc w połączeniu mogłoby być bardzo nieciekawie. Pozostałych specyfików nie używalam, więc nie wiem.
pimpek_dreczyciel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 16:19   #1543
westcoast
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 29
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ja wlasnie zaczelam od dzis kuracje z epiduo. teoche sie boje tego wysypu.. mam nadzieje ze mnie to ominie

ogolnie co do mojej buzi.. aktualnie mam wysp tzn kaszke w okolicach kacikow ust i troszke na czole i miedzy brwiami mam z 5 takich malych grudek.

mam nadzieje ze mi pomoze ten lek...

jedno pytanie. dermatolog mi powiedziala ze moge miec problemy ze skora przez kosmetyki ktore uzywam. ja niestety nie rusze sie bez podkladu na dwor;/
znacie moze jakis podklad ktory nie zatyka porow??

Edytowane przez westcoast
Czas edycji: 2010-08-23 o 16:21
westcoast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 17:02   #1544
Marzena18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Tam, gdzie diabeł mówi dobranoc...
Wiadomości: 58
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

No tak niektore podkłady zatykają pory mi poleciła derm krem kryjący Excipial. Jest bardzo dobry zasusza tez na pewno, nie jest drogi i starcza na długo. Polecam;D
__________________
Marzena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 17:11   #1545
westcoast
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 29
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Marzena18 Pokaż wiadomość
No tak niektore podkłady zatykają pory mi poleciła derm krem kryjący Excipial. Jest bardzo dobry zasusza tez na pewno, nie jest drogi i starcza na długo. Polecam;D

dziekuje ci bardzo
na pewno kupie, bo jestem niestety uzalezniona od make-up'u :<
uzywalam Inglota dluzszy czas a teraz Lirene- wersja przeciwzmarszczkowa co prawda.. ale dobrze kryje.
westcoast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 09:56   #1546
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Używałam excipialu, nawet ok, ale dużo lepszy był podkład mineralny z EDM, niestety teraz zrobiłam wielki błąd i skusiłam się na loreala niby mineralny, ale szajs jak nie wiem. Zupelnie bez porównania z edm.

Wszytskiem z trądzikiem szczerze moge polecic podkład właśnie EDM formuła intensive
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 10:59   #1547
westcoast
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 29
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
Używałam excipialu, nawet ok, ale dużo lepszy był podkład mineralny z EDM, niestety teraz zrobiłam wielki błąd i skusiłam się na loreala niby mineralny, ale szajs jak nie wiem. Zupelnie bez porównania z edm.

Wszytskiem z trądzikiem szczerze moge polecic podkład właśnie EDM formuła intensive
ale mowisz o sypkim? bo ja wole fluid
westcoast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 12:15   #1548
Domi1990x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 122
GG do Domi1990x
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ja polecam podkład la roche posay toleriane buzia jest idealna
Domi1990x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 12:50   #1549
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Tak, ja mówię o sypkim
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-24, 19:51   #1550
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Domi1990x Pokaż wiadomość
ja polecam podkład la roche posay toleriane buzia jest idealna
beznadzieja.
edm sa ok ale twarz sie bardzo po nich swieci.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 21:43   #1551
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Talking Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Zgodzę się, ze po edm buźka się świeci, tzn mówię o posiadaczkach cer podobnych do mojej, tj tłustych.
Ale od kąd za radą wizażanek pod podkłąd zaczęłam używać mączki ziemniaczanej, mogę całą impreze wyglądać świetnie, makijaż trzyma się i nic się nie błyszczy
ZApewnie są jakieś inne dobre kosmetyki, no puder bambusowy itp, ale mi zwykła mączka wystarcza i jaka tania
Polecam
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 22:08   #1552
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

kurcze, ja stosowalam chyba wszystko, dry flo, puder bambusowy, anti shine z kryolanu i nic !! nic nie matuje mojej cery. Jedyna jeszcze nadzieja w fixerze dermablend. choc swiecenie podobno zalezy od pielegnacji, a pudry jedynie wspomagaja ten proces.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 13:19   #1553
fossa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: na prawo od wisły
Wiadomości: 1 876
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
fossa, ja tez mam ten prolem i ja go nazywam wlasnie tak, jak Ty, ale moja dermatolog nazywa to bliznami podskornymi, a nie zadnymi zaskornikami zamknietymi. Nie ona pierwsza, bo juz kiedys taka sama diagnoze uslyszalam.
jakby na to nie patrzec stosujesz epiduo, ktore we wskazaniach ma napisane: "zmiany skórne o charterze trądzikowym, w postaci łagodnej bądź umiarkowanej, zarówno o charakterze zaskórnikowym jak i grudkowo-krostkowym"

Pisalas ze ci nie pomaga moze wlasnie dlatego ze masz jeszcze inny problem tj. "blizny podskorne".
U mnie na zaskorniki zamk. dziala raczej , choc odnosze wrazenie ze isotrexin czy differin szybciej sobie z tym radzil.
Ale przez te lata nauczylam sie cierpliwosc, zreszta tradzik mam na wlasne zycznie

Edytowane przez fossa
Czas edycji: 2010-08-25 o 13:23
fossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 14:18   #1554
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Epiduo przepisal mi inny dermatolog. Zreszta... ja chyba nikomu nie ufam. Jeden przepisywal mi epiduo, drugi same peelingi, a jeszcze inny izotek. Wszyscy na to samo schorzenie. Porazka. Isotrexin tez stosowalam, ale tez nie widzialam efektow. Wiec byc moze to faktycznie nie jest to, na co te substancje dzialaja.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 18:12   #1555
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja zauważyłam, że dermatolodzy z którymi miałam do czynienia dobierają leczenie metodą prób i błędów, po kolei differin nie działa? To epi, epi nie?
To isotrexin itd.
Większość nie stara się poznać przyczyny trądziku, ani jakos zastanowić dlaczego leki nie działają
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 18:46   #1556
Konna
Raczkowanie
 
Avatar Konna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 138
GG do Konna
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Też mnie to wkurza, że lekarzy nie interesuje przyczyna. Ciągle przepisują jakieś leki na chybił trafił. Kiedyś lekarka przepisała mi płyn ze sterydem i jej się "zapomniało"powiedzie ć, ze można to stosowac maksymalnie 3 tyg., ja uzywalam moze z pol roku...Teraz na szczescie nie stosuje i skora wraca do normalnosci (a przynajmniej chcialabym, zeby wracala). Od tamtej pory bardzo nękają mnie ropne pryszcze. Teraz niby już nie są tak bolesne jak wczesniej (2miesieczna kuracja Aknemycinem i Mertonidazolem), ale wciąż mi dokuczają. Miałam przerwe od antybiotykow 2 miesiace. Teraz stosuję acnederm i jest bardzo dobry na zaskorniki z którymi Epi radził sobie beznadziejnie. Tylko te ropne pryszcze, ciagle jakies wyskakuja...
Wymyslam juz tysiac powodow z ktorych moge miec tradzik. np chore migdalki, zakazenie gronkowcem, bo u mnie jest to ewidentnie bakteryjne.

Mogli by już wymyslec jakiś nowy-super-lek na wszystkie rodzaje tradziku . I zeby pomagal w tydzien i oczywiscie nie mial skutków ubocznych.
__________________
Dbam o siebie:
-walczę o piękną cere 21.08.2012
-walcze o zdrowe i mocne włoski 11.09.2012
-staram się zdrowo odżywiać
-trzeba zacząć myśleć pozytywnie!

Studentka stomatologii I rok- obym dała rade !
Konna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 19:07   #1557
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Duzo o tym acnedrerm słyszałam, może warto byłoby spróbować

U mnie niestety epi nie pomogło

dzisiaj jestem po pierwszym peelingu migdałkiem, zobaczymy co to będzie.

A co do lekarzy to moja do dziś nie wie czy to co mam na czole to trądzik czy uczulenie,
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 23:41   #1558
op3aka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Czy mogę rano nawilżać twarz maścią z witaminą A, czy będzie to już przesyt (w końcu epiduo to retinoid)?

Z góry dziekuję za info
op3aka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 07:40   #1559
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Konna Pokaż wiadomość
Też mnie to wkurza, że lekarzy nie interesuje przyczyna. Ciągle przepisują jakieś leki na chybił trafił. Kiedyś lekarka przepisała mi płyn ze sterydem i jej się "zapomniało"powiedzie ć, ze można to stosowac maksymalnie 3 tyg., ja uzywalam moze z pol roku...Teraz na szczescie nie stosuje i skora wraca do normalnosci (a przynajmniej chcialabym, zeby wracala). Od tamtej pory bardzo nękają mnie ropne pryszcze. Teraz niby już nie są tak bolesne jak wczesniej (2miesieczna kuracja Aknemycinem i Mertonidazolem), ale wciąż mi dokuczają. Miałam przerwe od antybiotykow 2 miesiace. Teraz stosuję acnederm i jest bardzo dobry na zaskorniki z którymi Epi radził sobie beznadziejnie. Tylko te ropne pryszcze, ciagle jakies wyskakuja...
Wymyslam juz tysiac powodow z ktorych moge miec tradzik. np chore migdalki, zakazenie gronkowcem, bo u mnie jest to ewidentnie bakteryjne.

Mogli by już wymyslec jakiś nowy-super-lek na wszystkie rodzaje tradziku . I zeby pomagal w tydzien i oczywiscie nie mial skutków ubocznych.
mogłabyś opisać działanioa acnederm? czy on powoduje wysyp?
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 08:04   #1560
Konna
Raczkowanie
 
Avatar Konna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 138
GG do Konna
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Acnederm powodowal wysyp tylko tych wiekszych gul, wiekszosc jednak przysuszyl i sprawil, ze same wychodzily. Jest dobry jesli chodzi o wygladzenie buzi, niestety u mnie nie radzi sobie ze zmianami ropnymi z ktorymi mecze sie juz 2 tygodnie..Nie wiem czy to wysyp, ale to juz troche za dlugo
__________________
Dbam o siebie:
-walczę o piękną cere 21.08.2012
-walcze o zdrowe i mocne włoski 11.09.2012
-staram się zdrowo odżywiać
-trzeba zacząć myśleć pozytywnie!

Studentka stomatologii I rok- obym dała rade !
Konna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-25 13:42:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.