Tłusta skóra - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-01, 20:16   #211
Usher
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 12
Nawilżenie.

Cześć, mam pytanie dotyczące nawilżenia twarzy.

Mam cerę tłustą, z naszczęście już delikatnym trądzikiem, jednak nadal go leczę, i niestety stosuję maść, która dość mocno wysusza moją skórę, efektem tego jest np -> po użyciu wody, cała moja twarz jest zaczerwieniona itp. Oczywiście jest to skutkiem przesuszenia skóry i tutaj pytanie, jak nawilżyć, aby nie zapchać?

Posiadam w domu krem Nivea Soft, i chciałbym go nałożyć na całą twarz, dość gróbą warstwę, aby się wchłonął, wiem, że dość szybko się to dzieje, jednak czy to nie zapcha mi skóry? Proszę o rady i opinie, jak najszybsze !
Usher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 20:19   #212
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Nawilżenie.

Zobacz jego skład, ale wydaje mi się, że jest na parafinie (paraffinum liquidum). Jednorazowo może i krzywdy nie zrobi, ale na codzień kup coś innego. Ze swojej strony polecam kremy alterra z rosmana- świetne i tanie. Najbardziej lubię z dziką różą
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 20:28   #213
Usher
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 12
Dot.: Nawilżenie.

Skoro tak szybko dostałem odpowiedź, to może zadam kilka pytań, z nadzieją, że kolejne odpowiedzi ukażą się równie szybko ^^.

Więc.. Jakie dokładnie kremy stosować i jak często? ( biorąc pod uwagę, że mam cerę tłustą ) Czy cera tłusta wymaga również nawilżania? ( prawdę mówiąc nigdy w życiu tego nie robiłem, czy to bardzo źle (?) ). Czy brak nawilżania + sucha skóra z powodu stosowania maści może być przyczyną nowych krostek?

Dodam, że najgorzej jest po goleniu, gdy skóra jest podrażniona, a muszę użyć wody po goleniu, ajć...
Usher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 20:43   #214
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Nawilżenie.

Cytat:
Napisane przez Usher Pokaż wiadomość
Skoro tak szybko dostałem odpowiedź, to może zadam kilka pytań, z nadzieją, że kolejne odpowiedzi ukażą się równie szybko ^^.

Więc.. Jakie dokładnie kremy stosować i jak często? ( biorąc pod uwagę, że mam cerę tłustą ) Czy cera tłusta wymaga również nawilżania? ( prawdę mówiąc nigdy w życiu tego nie robiłem, czy to bardzo źle (?) ). Czy brak nawilżania + sucha skóra z powodu stosowania maści może być przyczyną nowych krostek?

Dodam, że najgorzej jest po goleniu, gdy skóra jest podrażniona, a muszę użyć wody po goleniu, ajć...
Zdecydowanie powinno się nawilżać cerę tłustą, czasem to przetłuszczanie to własnie taka obrona skóry przed wysuszeniem. Krem powinno się stosowac co najmniej raz dziennie na noc, a z rana może jakiś delikatny tonik nawilżający? Na podrażnienia po goleniu gorąco polecam wodę termalną-jest naprawdę świetna, chociaż może się wydawać, że to zwykła pryskana woda i nic nie pomoże ale kto używał ten wie jakie cuda działa
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 21:21   #215
Usher
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 12
Dot.: Nawilżenie.

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Zdecydowanie powinno się nawilżać cerę tłustą, czasem to przetłuszczanie to własnie taka obrona skóry przed wysuszeniem. Krem powinno się stosowac co najmniej raz dziennie na noc, a z rana może jakiś delikatny tonik nawilżający? Na podrażnienia po goleniu gorąco polecam wodę termalną-jest naprawdę świetna, chociaż może się wydawać, że to zwykła pryskana woda i nic nie pomoże ale kto używał ten wie jakie cuda działa
Ale właśnie na wieczór mam tę maść, więc nie da rady jakoś tego połączyć. (chyba(?)).

A o tej wodzie słyszałem i właśnie mam zamiar sobie ją zakupić, zobaczymy, jak to będzie ^^ Czekam gorąco na dalsze wypowiedzi
Usher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 21:34   #216
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Nawilżenie.

A tę maść używasz co wieczór, codziennie? Jeśli nie to krem używaj w przerwach a jak tak to musisz znaleźć coś lżejszego na dzień. Od siebie dodam, że długo zmagałam się z trądzikiem ale odkąd odstawiłam zupełnie wszystkie preparaty na trądzik i skupiłam się na nawilżaniu jest o niebo lepiej. Czasem można sobie tylko zaszkodzć tymi wysuszaczami.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 07:14   #217
Usher
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 12
Dot.: Nawilżenie.

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
A tę maść używasz co wieczór, codziennie? Jeśli nie to krem używaj w przerwach a jak tak to musisz znaleźć coś lżejszego na dzień. Od siebie dodam, że długo zmagałam się z trądzikiem ale odkąd odstawiłam zupełnie wszystkie preparaty na trądzik i skupiłam się na nawilżaniu jest o niebo lepiej. Czasem można sobie tylko zaszkodzć tymi wysuszaczami.
Właśnie znalazłem u siebie jeszcze takie coś -> ziaja Kokosoaw - mleczko do ciała. Niestety, też jest alkohol, ale prawie nie odczuwalny, a też fajnie nawilża i nie wiem..

Z tą maścią to jest tak, że ona jest na przebarwienia takie białe coś, i muszę to stosować codziennie.. Znaczy nie muszę, ale chcę, ale ostatecznie mógłbym robić raz na 3 dni przerwę i poddać się nawilżeniu ^^
Usher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-02, 10:56   #218
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Nawilżenie.

Cytat:
Napisane przez Usher Pokaż wiadomość
Właśnie znalazłem u siebie jeszcze takie coś -> ziaja Kokosoaw - mleczko do ciała. Niestety, też jest alkohol, ale prawie nie odczuwalny, a też fajnie nawilża i nie wiem..

Z tą maścią to jest tak, że ona jest na przebarwienia takie białe coś, i muszę to stosować codziennie.. Znaczy nie muszę, ale chcę, ale ostatecznie mógłbym robić raz na 3 dni przerwę i poddać się nawilżeniu ^^
A nie powinieneś jej stosować tylko miejscowo? Co to za maść?
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 16:08   #219
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: Nawilżenie.

To ja ze swojej strony : Nivea Soft odpada całkowicie dlatego, ze Cię zapcha
Moge polecić Cetaphil, Physiogel, Zinalfat - mi te kremy akurat odpowiadają
Możesz nawilzac rano po umyciu twarzy jakimiś lagodnymi środkami np. zel Cetaphil lub zel Physiogel, niezbyt grubą wartwą żeby skóra sie nie świeciła.
Na wieczór po umyciu twarzy ten środek o którym mówisz, nie wiem co to jest? Acne-derm, skinoren?
Po goleniu rownież polecam wodę termalną - Uriage bardzo fajnie działa, Avene tez..
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 18:32   #220
Usher
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 12
Dot.: Nawilżenie.

Cytat:
Napisane przez chindarella Pokaż wiadomość
To ja ze swojej strony : Nivea Soft odpada całkowicie dlatego, ze Cię zapcha
Moge polecić Cetaphil, Physiogel, Zinalfat - mi te kremy akurat odpowiadają
Możesz nawilzac rano po umyciu twarzy jakimiś lagodnymi środkami np. zel Cetaphil lub zel Physiogel, niezbyt grubą wartwą żeby skóra sie nie świeciła.
Na wieczór po umyciu twarzy ten środek o którym mówisz, nie wiem co to jest? Acne-derm, skinoren?
Po goleniu rownież polecam wodę termalną - Uriage bardzo fajnie działa, Avene tez..

Z cetaphilu korzystałem dłuższy czas, jednakże nie zauważyłem właśnie tego efektu nawilżenie, pomimo, że używałem MD.

Owszem, miejscowa, ale ja stosuję na cały policzek jeden jak i drugi
Usher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 18:36   #221
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Nawilżenie.

Cytat:
Napisane przez Usher Pokaż wiadomość
Z cetaphilu korzystałem dłuższy czas, jednakże nie zauważyłem właśnie tego efektu nawilżenie, pomimo, że używałem MD.

Owszem, miejscowa, ale ja stosuję na cały policzek jeden jak i drugi
Ten krem jest niedrogi i bardzo dobrze nawilża i do tego chroni przed podrażnieniem.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...chtscreme.html
Poleciłabym jeszcze serię z dziką różą, ale dość intensywnie pachnie i nie wiem, czy chłopak chciałby pachnieć nadzieniem do pączka
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-02, 23:00   #222
Raquel_2
Raczkowanie
 
Avatar Raquel_2
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 151
Dot.: Nawilżenie.

Wiesz co, ja też ostatnio zmagałam się z problemem bardzo przesuszonej cery. Całe dnie spędzałam w pracy, gdzie mamy klimatyzację, w dodatku od rana do wieczora miałam na sobie makijaż i po jakimś czasie moja skóra stała się napięta, pojawiły się suche skórki, podkład ważył mi się na twarzy. Przez jakiś czas stosowałam też tonik z bazylii, który pomógł mi pokonać trądzik, ale niestety skutkiem ubocznym była jeszcze bardziej przesuszona cera.
Całkowicie zrezygnowałam więc z przemywania twarzy wodą i żelami (ale byłam głupia, że wcześniej to robiłam) na rzecz toników, zmieniłam krem nawilżający na inny i przede wszystkim kupiłam sobie też maseczkę do twarzy Lirene Aqua (kosztowała jakieś 2zł), która naprawdę uratowała mi twarz. Skóry przetłuszczającej się nie można przesuszać, bo potem będzie jeszcze gorzej.
Raquel_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 14:51   #223
Usher
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 12
Dot.: Nawilżenie.

Cytat:
Napisane przez Raquel_2 Pokaż wiadomość
Wiesz co, ja też ostatnio zmagałam się z problemem bardzo przesuszonej cery. Całe dnie spędzałam w pracy, gdzie mamy klimatyzację, w dodatku od rana do wieczora miałam na sobie makijaż i po jakimś czasie moja skóra stała się napięta, pojawiły się suche skórki, podkład ważył mi się na twarzy. Przez jakiś czas stosowałam też tonik z bazylii, który pomógł mi pokonać trądzik, ale niestety skutkiem ubocznym była jeszcze bardziej przesuszona cera.
Całkowicie zrezygnowałam więc z przemywania twarzy wodą i żelami (ale byłam głupia, że wcześniej to robiłam) na rzecz toników, zmieniłam krem nawilżający na inny i przede wszystkim kupiłam sobie też maseczkę do twarzy Lirene Aqua (kosztowała jakieś 2zł), która naprawdę uratowała mi twarz. Skóry przetłuszczającej się nie można przesuszać, bo potem będzie jeszcze gorzej.

Mogłabyś mi coś napisać jeszcze o tym toniku z bazylii? ;p W moim przypadku, wszystko się przyda ^^
Usher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 22:40   #224
Raquel_2
Raczkowanie
 
Avatar Raquel_2
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 151
Dot.: Nawilżenie.

Zalewam w szklance dwie łyżki bazylii wrzątkiem, parzę pod talerzykiem przez godzinę, nasączam w tym waciki i albo nakładam je na twarz na dwadzieścia minut, albo po prostu przemywam nimi twarz. Naczytałam się tym toniku wielu pozytywnych opinii i muszę przyznać, że rzeczywiście mi pomógł.
Raquel_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 06:33   #225
Usher
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 12
Dot.: Nawilżenie.

Cytat:
Napisane przez Raquel_2 Pokaż wiadomość
Zalewam w szklance dwie łyżki bazylii wrzątkiem, parzę pod talerzykiem przez godzinę, nasączam w tym waciki i albo nakładam je na twarz na dwadzieścia minut, albo po prostu przemywam nimi twarz. Naczytałam się tym toniku wielu pozytywnych opinii i muszę przyznać, że rzeczywiście mi pomógł.
Jak to 2 łyżki bazylii..? :p Przecież to liście są bodajże? :p Ty używasz jakiejś suszonej czy jak? ;p

PS: przemywasz całą twarz czy tylko okolice "skażone"?

PS2: no i co ile taki zabieg należy wykonywać?

Edytowane przez Usher
Czas edycji: 2013-06-04 o 06:49
Usher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 20:14   #226
A_Nulek
Raczkowanie
 
Avatar A_Nulek
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 37
Wink Dot.: Nawilżenie.

Wariant ekonomiczny i skuteczny na nawilżenie to olejek arganowy. kupisz w sklepie zielarskim lub na allegro, ważne by było to olejek kosmetyczny a nie spożywczy.
A_Nulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 06:59   #227
kasiastokrotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Nawilżenie.

Ja po każdym myciu twarzy zelem mam cos takiego, ze chyba naskorek sie łuszczy, ale to tak minimalnie. tez myslalam do tamtego czasu, ze zele sa dobre do przemywania twarzy, ale widac ze chyba jednak nie. Stosujac tonik bylo to samo. Sucha skora z malutkimi bialymi łuseczkami. Kremy nie dawaly rady, ale trafilam na Beta Skin. to taki specyfik z naturalnymi skladnikami, wyciagami z lnu owsa i chyba kokosa. radzi sobie niezle, nie mam juz tych białych farfocli, a skora jest nawilzona.
kasiastokrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 10:03   #228
sonika1
Przyczajenie
 
Avatar sonika1
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 28
Dot.: Nawilżenie.

Ja też mam skórę mieszaną. Kiedyś moja skóra świeciła się jak bombka. Poszperałam trochę w internecie i dowiedziałam się że wiele osób stosuje oliwkę HIPP dla niemowląt na twarz. To naprawdę pomaga. Trzeba po nasmarowaniu buzi oliwką poczekać kilka minut żeby się wchłonęła a potem dokładnie wytrzeć chusteczką. Moja skóra po niej jest dobrze nawilżona i co najważniejsze nie świeci się przez cały dzień!!! Oliwka HIPP ma bardzo dobry skład pozbawiona chemii więc jeśli chcesz mieć dobrze nawilżoną buzię to naprawdę ci ja polecam.
sonika1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 13:29   #229
Usher
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 12
Dot.: Nawilżenie.

Dziękuję za wasze wypowiedzi Odezwę się z pewnością, gdy już coś wybiorę i opiszę effekty Czekam jeszcze tylko na odpowiedź na temat tej bazylii :P
Usher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-03, 16:44   #230
Tajpan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 174
Cera tłusta

Witajcie. Mam spory problem a mianowicie przetłuszczająca się skóra w okolicach czoła i nosa.

Moja pielęgnacja twarzy wygląda następująco:

Rano: Przemywam twarz cetaphilem na waciku, a następnie wodą mineralną.
Wieczór: Przemywam twarz cetaphilem na waciku, wodą mineralną i na koniec smaruje kremem Cetaphil MD protektor.


Jednak nie daje to efektów jakie chciałbym uzyskać, nadal się świecie. Czy znacie jakieś sposoby na walke z sebum?
Tajpan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 17:03   #231
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Cera tłusta

Żaden kosmetyk nie sprawi aby twoja tłusta cera stała się nagle normalna bądź sucha. Tłusta cera jest bardzo uciążliwa wiem bo też taką mam, kiedyś podobnie jak ty pokładałam nadzieję w każdym nowo zakupionym kosmetyku, że w końcu któryś powstrzyma nadprodukcję gruczołów łojowych. Nic bardziej mylnego im więcej stosujemy kosmetyków do cer tłustych/trądzikowych tym bardziej nam się cera będzie przetłuszczać. Walczę z tłustą cerą 6 lat i z własnego doświadczenia wiem że "im mniej tym lepiej dla mej buźki". Nie używam żadnych toników, kremów i innych cudeniek moimi podstawowymi kosmetykami do pielęgnacji cery jest bezzapachowy żel do twarzy oraz maść na pojedyncze krostki. Do tego od miesiąca zdrowa dieta i przetłuszczanie cery zmniejszone o 50%.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 18:38   #232
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Cera tłusta

Z tego co słyszałam to witamina PP pomaga na przetłuszczanie i przyjmowana regularnie może je zmniejszyć (ale to zajmuje dużo czasu i jest ona na receptę).
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 19:04   #233
Tajpan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 174
Dot.: Cera tłusta

Cytat:
Napisane przez eva94 Pokaż wiadomość
Żaden kosmetyk nie sprawi aby twoja tłusta cera stała się nagle normalna bądź sucha. Tłusta cera jest bardzo uciążliwa wiem bo też taką mam, kiedyś podobnie jak ty pokładałam nadzieję w każdym nowo zakupionym kosmetyku, że w końcu któryś powstrzyma nadprodukcję gruczołów łojowych. Nic bardziej mylnego im więcej stosujemy kosmetyków do cer tłustych/trądzikowych tym bardziej nam się cera będzie przetłuszczać. Walczę z tłustą cerą 6 lat i z własnego doświadczenia wiem że "im mniej tym lepiej dla mej buźki". Nie używam żadnych toników, kremów i innych cudeniek moimi podstawowymi kosmetykami do pielęgnacji cery jest bezzapachowy żel do twarzy oraz maść na pojedyncze krostki. Do tego od miesiąca zdrowa dieta i przetłuszczanie cery zmniejszone o 50%.

Rano: Przemywam twarz cetaphilem na waciku, a następnie wodą mineralną.
Wieczór: Przemywam twarz cetaphilem na waciku, wodą mineralną i na koniec smaruje kremem Cetaphil MD protektor.


+ Rano tabletki z bratkiem i magnez, a na wieczór kolejna tabletka z bratkiem+zdrowa dieta bo taką prowadzę od dłuższego czasu tylko ostatnio znowu sobie pofolgowałem i zjadłem sporo czekolady ale myślisz, że to co wymieniłem wyżej da efekty?
Tajpan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 17:52   #234
Tajpan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 174
Dot.: Cera tłusta

Pomoże ktoś?
Tajpan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 09:07   #235
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Cera tłusta

Czy da efekty czy nie zobaczysz to dłuższym czasie stosowania ale z własnego doświadczenia jestem bardzo sceptycznie nastawiona do takich specyfików jak bratek drożdże inne cudeńka. Swojego czasu też łykałam sporo takich tabletek m.in bratek, cynk, drożdze, skrzyp polny, różnego rodzaju witamin w tym wiele z grupy B-podobno wskazana przy łojotoku. Ale niestety żaden z wyżej wymienionych rzeczy mi nie pomógł ponieważ są to rzeczy przetworzone, syntetyczne i nie umywają się do tych które są zawarte w zdrowym jedzeniu.

Ja 3 tyg abstynencji cukrowej zjadłam kilka kawałków ciasta. Efekt: przetłuszczanie cery i włosów takie jak dawniej.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 09:59   #236
Tajpan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 174
Dot.: Cera tłusta

Cytat:
Napisane przez eva94 Pokaż wiadomość
Czy da efekty czy nie zobaczysz to dłuższym czasie stosowania ale z własnego doświadczenia jestem bardzo sceptycznie nastawiona do takich specyfików jak bratek drożdże inne cudeńka. Swojego czasu też łykałam sporo takich tabletek m.in bratek, cynk, drożdze, skrzyp polny, różnego rodzaju witamin w tym wiele z grupy B-podobno wskazana przy łojotoku. Ale niestety żaden z wyżej wymienionych rzeczy mi nie pomógł ponieważ są to rzeczy przetworzone, syntetyczne i nie umywają się do tych które są zawarte w zdrowym jedzeniu.

Ja 3 tyg abstynencji cukrowej zjadłam kilka kawałków ciasta. Efekt: przetłuszczanie cery i włosów takie jak dawniej.

No ja jeszcze wczoraj sobie pofolgowałem i zjadłem trochę czekolady ale koniec z tym. Trzeba wybrać kilkanaście sekund przyjemności w buzi i kilkanaście dni z przetłuszczoną twarzą czy spokój.
Tajpan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 11:55   #237
Tajpan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 174
Dot.: Cera tłusta

Cytat:
Napisane przez inez505 Pokaż wiadomość
Miałam podobny problem. Teraz jest lepiej. Od kiedy nie męczę twarzy chemicznymi kosmetykami to jest coraz lepiej. Kiedyś nie dosyć że twarz mi się świeciła to jeszcze kremy matujące ją wysuszały. Przestawiłam się na naturalne kosmetyki z ekologicznym certyfikatem i jest dużo lepiej. Na dietę też oczywiście uważam. Aktualnie używam do mycia twarzy żel do mycia bez wysuszających SLS-ów. Następnie Aktywny tonik do twarzy Rhassoul Alva i Aktywny krem oczyszczający Rhassoul Alva. Używam też krem matujący kontrolujący wydzielanie sebum Organix Cosmetix. Na zmianę raz jeden raz drugi. Raz w miesiącu robię maseczkę z glinką Organique, peeling Rhassoul Alv i co 2-3 miesiące mikrodermabrazję u kosmetyczki z maseczką z alg na koniec. Jak wcześniej używałam chemicznych kosmetyków to kremy matujące matowiły ale często też wysuszały skórę. A na pewno nie regulowały wydzielania sebum. Teraz jest dużo lepiej. Z do ustnych suplementów to łykam spirulinę i chlorelle w tabletkach ale takich bez żadnych dodatków- tylko sprasowane algi. I dobry efekt przyniosło jak zwiększyłam ilość dobrych olejów roślinnych używanych w jedzeniu ( dolewam do zup, do sałatek - np. olej z sezamu). Takie ekologiczne kosmetyki to w stacjonarnych sklepach raczej nie kupisz albo jak są to jest bardzo uboga oferta. Ja kupuje w sklepach internetowych ( polecam biosna.pl) zawsze do zamówień dokładają próbki i można spokojnie poczytać co dany kosmetyk posiada w składzie. Teraz są jesienne promocje może uda ci się kupić taniej to co chcesz. Ja metodą prób i błędów doszłam do naturalnych kosmetyków i cieszę, że w końcu znalazłam coś skutecznego. Często chemia powoduje jeszcze spotęgowanie problemów.


Dziękuje za porady. Jedyne kosmetyki jakich używam zostały wymienione wyżej i to raptem 2 produkty więc nie mogę powiedzieć, że kładę na twarz sporo chemii.
Tajpan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 13:37   #238
classic_chic
Zadomowienie
 
Avatar classic_chic
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: L.A.
Wiadomości: 1 904
Dot.: Cera tłusta

Cytat:
Napisane przez eva94 Pokaż wiadomość
Nic bardziej mylnego im więcej stosujemy kosmetyków do cer tłustych/trądzikowych tym bardziej nam się cera będzie przetłuszczać. Walczę z tłustą cerą 6 lat i z własnego doświadczenia wiem że "im mniej tym lepiej dla mej buźki".
Święta prawda. Również jestem posiadaczką tłustej cery. Im bardziej staramy się ją zmatowić, tym więcej sebum wydziela. To działa mniej więcej tak: cera wydziela łój, aby się nawilżyć i natłuścić. Wtedy czuje się bezpieczna i zdrowa. My bierzemy wodę, waciki i kosmetyki i pozbywamy się tego, bo nie lubimy łoju na twarzy. Więc co robi nasza skóra? Wydziela jeszcze więcej sebum!

Co więc zrobić? Cóż, nie wiem jak zareaguje Twoja cera, jednak moja radzi sobie teraz wyśmienicie w porównaniu z tym, co było kiedyś (bowiem jeszcze jakieś 2 lata temu mogłabym założyć fabrykę masła pozyskiwanego tylko i wyłącznie z mojego organizmu ). Jak to osiągnęłam?

Zastąpiłam podkład matujący podkładem rozświetlającym (ja mam akurat Bourjois który dodatkowo nawilża i pielęgnuje cerę) i używam pudru z tej samej serii.

Nie używam żadnych kosmetyków wysuszających.

Posiadam krem Siarkowa Moc i w upały oraz dni, gdy nie mam ochoty na "tapetę" nakładam go na twarz, zwłaszcza na strefę T. U mnie spisuje się rewelacyjnie

Regularnie myję twarz wodą i mydłem (najlepiej szarym) lub delikatnym żelem (ostatnio kremowy olejek do twarzy Ziaja - całkiem niezły).

Myję twarz szczotką (mam akurat najzwyklejszą For Your Beauty z Rossmanna za 9zł), ale co 2-3 dni, nie codziennie, przez co cera jest oczyszczona i wiele pryszczy znika

Gdy cera domaga się nawilżenia, używam kremów do cery suchej (polecam krem oliwkowy Malwa). Natłuszcza, ale dzięki temu cera nie widzi potrzeby produkowania tryliarda niechcianych przez nas cząsteczek sebum.

W efekcie mam cerę "normalną" - ani tłustą, ani przesuszoną.
Rozświetloną i promienną, ale nie świecącą się.

Mam nadzieję, że pomogłam!
__________________
56-57-58-59-60-61-62-63-64-65-66

Edytowane przez classic_chic
Czas edycji: 2013-10-05 o 13:40
classic_chic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 14:34   #239
Tajpan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 174
Dot.: Cera tłusta

Cytat:
Napisane przez classic_chic Pokaż wiadomość
Święta prawda. Również jestem posiadaczką tłustej cery. Im bardziej staramy się ją zmatowić, tym więcej sebum wydziela. To działa mniej więcej tak: cera wydziela łój, aby się nawilżyć i natłuścić. Wtedy czuje się bezpieczna i zdrowa. My bierzemy wodę, waciki i kosmetyki i pozbywamy się tego, bo nie lubimy łoju na twarzy. Więc co robi nasza skóra? Wydziela jeszcze więcej sebum!

Co więc zrobić? Cóż, nie wiem jak zareaguje Twoja cera, jednak moja radzi sobie teraz wyśmienicie w porównaniu z tym, co było kiedyś (bowiem jeszcze jakieś 2 lata temu mogłabym założyć fabrykę masła pozyskiwanego tylko i wyłącznie z mojego organizmu ). Jak to osiągnęłam?

Zastąpiłam podkład matujący podkładem rozświetlającym (ja mam akurat Bourjois który dodatkowo nawilża i pielęgnuje cerę) i używam pudru z tej samej serii.

Nie używam żadnych kosmetyków wysuszających.

Posiadam krem Siarkowa Moc i w upały oraz dni, gdy nie mam ochoty na "tapetę" nakładam go na twarz, zwłaszcza na strefę T. U mnie spisuje się rewelacyjnie

Regularnie myję twarz wodą i mydłem (najlepiej szarym) lub delikatnym żelem (ostatnio kremowy olejek do twarzy Ziaja - całkiem niezły).

Myję twarz szczotką (mam akurat najzwyklejszą For Your Beauty z Rossmanna za 9zł), ale co 2-3 dni, nie codziennie, przez co cera jest oczyszczona i wiele pryszczy znika

Gdy cera domaga się nawilżenia, używam kremów do cery suchej (polecam krem oliwkowy Malwa). Natłuszcza, ale dzięki temu cera nie widzi potrzeby produkowania tryliarda niechcianych przez nas cząsteczek sebum.

W efekcie mam cerę "normalną" - ani tłustą, ani przesuszoną.
Rozświetloną i promienną, ale nie świecącą się.

Mam nadzieję, że pomogłam!


A co sądzisz o mojej pielęgnacji?

Rano przemywam twarz Cetahpilem na waciku następnie wodą mineralną. Wieczorem powtarzam to po czym smaruje twarz Cetaphil MD protektor który nawilża.

Biorę tabletki z bratka i tabletki z cynkiem.
Tajpan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 16:42   #240
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Cera tłusta

Cytat:
Napisane przez classic_chic Pokaż wiadomość
Zastąpiłam podkład matujący podkładem rozświetlającym (ja mam akurat Bourjois który dodatkowo nawilża i pielęgnuje cerę) i używam pudru z tej samej serii.

Nie używam żadnych kosmetyków wysuszających.

Posiadam krem Siarkowa Moc i w upały oraz dni, gdy nie mam ochoty na "tapetę" nakładam go na twarz, zwłaszcza na strefę T. U mnie spisuje się rewelacyjnie

\
Nie wiem jak wygląda twoja cera ale myślę że nie najgorzej skoro możesz sobie pozwolić na wyjścia bez tapety. U mnie niestety jest to nie możliwe ponadto puder rozświetlający podkreślał zawsze wszystkie moje niedoskonałości więc przystaję na matującym. A co do meritum to naprawdę udało ci się całkowicie wygrać z tłustą cerą??? Tzn. twoja tłusta cera stała się normalna i czy sebum daje jeszcze się we znaki??
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-01 20:30:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:34.