Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-04, 17:47   #31
natalia132
Raczkowanie
 
Avatar natalia132
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wizaż.pl :)
Wiadomości: 296
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez *angel1710** Pokaż wiadomość
niestety, miałam to samo, bolące na gule tylko na brodzie i czole. w moim przypadku były spowodowane zmianami hormonalnymi od jakiegoś czasu biorę tabletki anty i nic już takiego nie wyskakuje póki co.
mimo wszystko mam nadzieje, że u Ciebie to nie zmiany hormonalne bo potem przy niedobranych tabletkach robi się nieciekawie.
A jakie bierzesz tabletki anty ? (nazwa)
__________________
walka o studia...
walka o pracę...




itsnata.blogspot.com


natalia132 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 17:56   #32
*angel1710**
Zadomowienie
 
Avatar *angel1710**
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 890
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez natalia132 Pokaż wiadomość
A jakie bierzesz tabletki anty ? (nazwa)
Diane35
*angel1710** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 18:29   #33
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: bolące pryszcze

Dokładnie, przy źle dobranych tabletkach można sie nabawić ogromnego trądziku - mówie teraz o sobie

Po tabletach z niskim poziomem hormonów (dokładnie po Harmonecie) dostałam strasznego trądziku, pełno brzydkich ogromnych pryszczy na brodzie i policzkach ugh
A gdyby tego było mało to stałam sie tak płaczliwa ze z byle powodu płakałam, a jak już tylko stanełam przed lustrem i patrzałam na siebie to dopiero był bek i lament

Na szczęście zmieniłam Harmonet na plastry EVRA i już po 4 dniach od przyklejenia plasterka widze jak mi sie cera niesamowicie poprawia, niestety blizny pewnie jeszcze mi troche zostana wiec makijaż korekcyjny robie cały czas

No ale przynajmniej wiem ze takie tabletki mi nie pomagają


Jesli zaś chodzi o Diane to odradzam jego stosowanie, to ogromna bomba hormonów, po odstawieniu miałam brak miesiaczki na 5 miesiecy i leczenie hormonalne przez 2 lata, dodatkowo trądzik mi sie jeszcze bardziej nasilił
Ostatnio byłam u ginekologa i on mi powiedział ze w mojej sytuacji to albo Cilest albo EVRA
Podobno po odstawieniu Diane 35 powinno sie przejsc na Cilest własnie
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 18:55   #34
Dorotka <3
Raczkowanie
 
Avatar Dorotka <3
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
GG do Dorotka <3
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Dokładnie, przy źle dobranych tabletkach można sie nabawić ogromnego trądziku - mówie teraz o sobie

Po tabletach z niskim poziomem hormonów (dokładnie po Harmonecie) dostałam strasznego trądziku, pełno brzydkich ogromnych pryszczy na brodzie i policzkach ugh
A gdyby tego było mało to stałam sie tak płaczliwa ze z byle powodu płakałam, a jak już tylko stanełam przed lustrem i patrzałam na siebie to dopiero był bek i lament

Na szczęście zmieniłam Harmonet na plastry EVRA i już po 4 dniach od przyklejenia plasterka widze jak mi sie cera niesamowicie poprawia, niestety blizny pewnie jeszcze mi troche zostana wiec makijaż korekcyjny robie cały czas

No ale przynajmniej wiem ze takie tabletki mi nie pomagają


Jesli zaś chodzi o Diane to odradzam jego stosowanie, to ogromna bomba hormonów, po odstawieniu miałam brak miesiaczki na 5 miesiecy i leczenie hormonalne przez 2 lata, dodatkowo trądzik mi sie jeszcze bardziej nasilił
Ostatnio byłam u ginekologa i on mi powiedział ze w mojej sytuacji to albo Cilest albo EVRA
Podobno po odstawieniu Diane 35 powinno sie przejsc na Cilest własnie

O, no więc właśnie. Zażywałam Harmonet przez 2 miesiące i wyszły mi takie okropne gule podskórne ( jedna mi się trzyma już 2 tygodnie ;/ ) . Porzuciłam Harmonet i teraz zażywam Yasminelle. Narazie wszystko powoli schodzi i jestem zadowolona .
NIENAWIDZE TAKICH SYFÓW .. w zasadzie nie można z nimi zrobić nic ;/ bo o wyciskaniu nie ma mowy ( nie da się ), a lecyzc też trudno bo są za głęboko .. echh ..
Dermatolog w tym wypadku chyba będzie najlepszy. Też powinnam iśc, ale jak zawsze lenistwo mi na to nie pozwala
Dorotka <3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 20:37   #35
*angel1710**
Zadomowienie
 
Avatar *angel1710**
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 890
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Dokładnie, przy źle dobranych tabletkach można sie nabawić ogromnego trądziku - mówie teraz o sobie

Po tabletach z niskim poziomem hormonów (dokładnie po Harmonecie) dostałam strasznego trądziku, pełno brzydkich ogromnych pryszczy na brodzie i policzkach ugh
A gdyby tego było mało to stałam sie tak płaczliwa ze z byle powodu płakałam, a jak już tylko stanełam przed lustrem i patrzałam na siebie to dopiero był bek i lament

Na szczęście zmieniłam Harmonet na plastry EVRA i już po 4 dniach od przyklejenia plasterka widze jak mi sie cera niesamowicie poprawia, niestety blizny pewnie jeszcze mi troche zostana wiec makijaż korekcyjny robie cały czas

No ale przynajmniej wiem ze takie tabletki mi nie pomagają


Jesli zaś chodzi o Diane to odradzam jego stosowanie, to ogromna bomba hormonów, po odstawieniu miałam brak miesiaczki na 5 miesiecy i leczenie hormonalne przez 2 lata, dodatkowo trądzik mi sie jeszcze bardziej nasilił
Ostatnio byłam u ginekologa i on mi powiedział ze w mojej sytuacji to albo Cilest albo EVRA
Podobno po odstawieniu Diane 35 powinno sie przejsc na Cilest własnie

u mnie Diane jak narazie się sprawdza, największą pomyłką w życiu było yasminelle po którym dostałam stanów zapalnych i miałam jakieś napady lękowe i w ogóle jakieś stany depresyjne, nigdy więcej.
po Diane czuje sie super, miałam wysoki testosteron, wielkie problemy z okresem, a teraz wszystko jest ok. nie zauważyłam poprawy cery ani też pogorszenia, zresztą początkowo Diane była zapisana z zupełnie innych powodów niż trądzik który pojawił się po yasminelle.
na razie biore Diane 4 miesiac i mam brać jeszcze następny i udać się do ginekologa, także zapytam o ten Cilest bo już kiedyś gdzieś słyszałam, że wypadałoby go brać po Diane.
*angel1710** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 13:04   #36
Red_Dream
Raczkowanie
 
Avatar Red_Dream
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: poludnie
Wiadomości: 339
Dot.: trądzik,baardzo sucha skóra,swędzeniee... help me

ja miałam ostatnio pdoobne objawy. skora luszczyla się niemilosiernie, miejscami swędziała. odstawilam wszystkie lekarstwa dermatologa- leki robione na bazie alkoholu - one mi wysuszyly skorę. Poza tym nie uzywam normalnej wody do mycia, tylko mineralną. Odstawilam krem NIvea- po nim mialam wysyp pryszczy. Także Dermacol- taki podklad- tez z tych cieżkich, teraz stosuje go tylko miejscowo. nie uzywam pudru.
Zmienilam nieco dietę na bardziej zdrowszą.
Jka narazie nie dość że mam mniej pryszczy, to skora wogole mnie nie swedzi. Jest jeszze tylko niedostatecznie nawliżona- biorę Capivit Hydro Control jednak jak narazie nie widzę jakichś oszałamiajacych efektów .
Jakie tabletki polecacie na nawilżenie, ktore pomogą mojej suchej, luszczącej sie miejscami, trądzikowej cerze?
Marzę o gładkiej skórze...
__________________
W jaki sposób zdrowa dieta zmieniła moje życie:

Red_Dream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 13:26   #37
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: trądzik,baardzo sucha skóra,swędzeniee... help me

No moja skóra po umyciu jest też strasznie sucha... Zażywam Teralysal, Differin i Klindacin T... Jak umyję twarz... to po wyschnięciu nie mogę zjeść kanapki bo skóra jest tak sucha że nie mogę otworzyć "japy" xD A o śmianiu to już w pgóle można zapomnieć... Ale mam tak tylko rano i wieczorem po umyciu... mydłem... I ten efekt napięcia nie trwa zbyt długo gdyż moja skóra dość szybko robi się tłusta(fuj). Chociaż od kiedy zażywam antybiotyk i stosuję to co wymieniłem wyżej... to skóra nie jest taka tłusta jak kiedyś... I przeważnie tylko czołowo... i potem, się świeci ^^
No a jak masz aż tak strasznie suchą skórę i Cię boli to może okład z ogórka (tego długiego) lub z jakiegoś naturalnego jogurtu dla uśmierzenia bólu : ))
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-20, 17:44   #38
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: trądzik,baardzo sucha skóra,swędzeniee... help me

ja slyszlam od koleznki, ze po miesiecznej kuracji sokiem z marchwi (co dzien swiezy sok-Nie kubus! +lyzeczka oleju) cera jej sie poprawila tak ze nie musi uzywac balsamu do ciala. Rowniez woda jest wazna-jesli jest twarda i chlorowana, cera niegdy nie bedzie w dobrym stanie. Proponuje mycie woda mineralna (jak wyzej ktos napisal), ewentualnie przegotowana lub w ogole nie myc woda, tylko jakims delikatnym tonikiem/mleczkiem. Ale sucha skora to tez brak witaminy A-a wiec mysle ze marchew jest OK
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-21, 12:36   #39
wtajemniczona
Raczkowanie
 
Avatar wtajemniczona
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Budzów
Wiadomości: 431
Dot.: trądzik,baardzo sucha skóra,swędzeniee... help me

ja ma ten sam problem. stosuje isotrex i płyn robiony w aptece (nie wiem jaki skład ale jest tam alkohol, a płyn ma kolor taki żółtawy). kupiłam sobie też krem z iwostinu mocno nawilżający ale nic nie pomaga. pryszcze mi zeszły, ale skóra tak się łuszczy.. schodzi płatami, nie mogę się nawet uśmiechać. Myłam przez pewien czas buzię wodą mineralną, ale za dużo roboty przy tym to wróciłam do kranówki i chyba źle zrobiłam. znowu wrócę do mineralnej. używam też żelu do mycia twarzy z garniera do cery trądzikowej. lekarstwa muszę stosować codziennie, po nałożeniu strasznie mnie piecze buzia, ale wole z nich nie rezygnować żeby trądzik nie wrócił. może jakaś naturalna maseczka pomogłaby mi nawilżyć twarz?
__________________
Zapomnij o przeszłości, a póki żyjesz.. nie żałuj
wtajemniczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-21, 13:11   #40
Zosia#23#
Rozeznanie
 
Avatar Zosia#23#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Złotoryja
Wiadomości: 882
GG do Zosia#23#
Dot.: trądzik,baardzo sucha skóra,swędzeniee... help me

Cytat:
Napisane przez Joooanna Pokaż wiadomość
Witam
moj wieeeelki problem polega na tym ze pomimo ze chodze do dermatologa juz od baardzo dawna to moja skora jest poprostu tragiczna

mialam naprawde duuzo pryszczy i przebarwien ..ale po ostatnim preparacie ktory mi przepisaa pani dr (robiony) to jest poprostu masakra
weszeeedzie mam czerwone przebarwienie ..nos pod oczami i tam gdzie laczy sie szyja z twarza ( :P) mam tak przesuszona skore ze az mnie szczypie ...ale to nie koniec

najgorsze jest to ze od paru dni tak mnie twarz swedi ze niemoge wytrzymac .. mam ochote przejechac pazurami po twarzy ale jakos sie powstrzymuje

to jest naprawde straszne nic mi niepomaga ... zyc mi sie niechce jak na siebie patrze ...

zastanawialam sie czy nie pojsc do kosmetyczni ale ja wlasnie amm wiecej przebarwien nic pryszczy do wyciskania i wogole nieiwme czy to tak naprqade pomaga .... jeej no nieiwme co mam robic ((((
Proponuje odstawic na 5 dni te specyfiki i wziasc sie za nawilzanie.Stosuj do mycia twarzy tylko kosmetyki z PH 5,5, te ktore sa do cer tradzikowych maja w sobie alkohol i przesadnie wysuszaja juz i tak wymeczona skore.Polecam ci Bioderme linie do cery bardzo wrazliwej po zabiegach chemicznych.Ja tez stosowalam ta linie, polecila mi ja pani dermatolog kiedy lykalam silne antybiotyki i nakladalam masci.Skoro piszesz ze masz wiecej przebarwien, to wydaje mi sie ze powinnas nie stosowac tych specyfikow kazdego dnia.Mam tez nadzieje ze stosujesz na dzien filtry, bo tak to nigdy nie pozbedziesz sie przebarwien przy takim wysuszeniu.Pij duzo wody mineralnej, warto tez pamietac o wit.A Glowa do gory, wazne ze pozbylas sie tradziku, a przebarwienia zbledna z czasem.
__________________
Walczę o zdrową cerę:
kuracja liściem oliwnym
sodomaniaczka
ocet jabłkowy







Idź pewnie w kierunku swych marzeń. Żyj życiem, które zrodziło się w Twojej wyobraźni...









Zosia#23# jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 21:32   #41
sacharka
Raczkowanie
 
Avatar sacharka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 309
GG do sacharka
Dot.: trądzik,baardzo sucha skóra,swędzeniee... help me

A jakie kremy poleciłbybyście do pielęgnacji takiej skóry?
Na co zwracać uwagę w składzie przy wyborze kremu?
__________________
O moja piękna, nieznana miłości,
Gdzieś oddychasz i żyjesz
Z dala ode mnie, a może w pobliżu...
sacharka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-30, 00:06   #42
NiktNieMaTakiegoNicka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: trądzik,baardzo sucha skóra,swędzeniee... help me

Jeśli chodzi o to nadmierne przesuszenie, to mi się kiedyś też coś takiego zdarzyło. Używałam w tedy bodajże klindacin i zapomniałam że nie można mi było używać kosmetyków do cery trądzikowych i bach załatwiłam się. Twarz miałam całą czerwoną, łuszczącą się a do tego potwornie swędzącą ... ale udałam się do pani dr i powiedziała mi żebym kupiła BEPANTEN. Odstawiłam więc na parę dni antybiotyk i używałam maści - moim zdaniem rewelacja.
NiktNieMaTakiegoNicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-30, 00:53   #43
justinak25
Raczkowanie
 
Avatar justinak25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 274
Dot.: trądzik,baardzo sucha skóra,swędzeniee... help me

Cześć dziewczyny, a jaki krem poleciłybyscie do cery trądzikowej po 25 roku zycia? zeby nie zapychał a dzialał "przeciwzmarszczkowo" ??
justinak25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 13:54   #44
ania2310
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 8
Dot.: bolące pryszcze

mi sie takie robia jak jestem przeziebiona...
ania2310 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-09, 12:03   #45
roeses
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2
GG do roeses
Exclamation Mam problem z trądzikiem!!

Jest on nie wieli ale jest!! Próbowałam prawie wszystkiego i nie pomagało!! Mam pytanie co do tabletek, słyszałam o takich jak:
ACNO
Face Okey
Cera Nova z Bratkiem
a także o tabletkach antykoncepcyjne.
Słyszałam o innych metodach jak usuwanie laserowe czy inne sposoby!!
Ile mogło by to kosztować i czy jest to skuteczne??
Czekam na odp... i pozdrawiam
roeses jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-09, 12:20   #46
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Mam problem z trądzikiem!!

Cytat:
Napisane przez roeses Pokaż wiadomość
jest on nie wieli ale jest!! Próbowałam prawie wszystkiego i nie pomagało!! Mam pytanie co do tabletek, słyszałam o takich jak:
Acno
face okey
cera nova z bratkiem
a także o tabletkach antykoncepcyjne.
Słyszałam o innych metodach jak usuwanie laserowe czy inne sposoby!!
Ile mogło by to kosztować i czy jest to skuteczne??
Czekam na odp... I pozdrawiam

wyszukiwarka , do jasnej anielki !!!!!!!!
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-09, 17:13   #47
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Dot.: Mam problem z trądzikiem!!

Idź do dobrego dermatologa w swoim mieście.Co do tabletek antykoncepcyjnych to można sobie podarować,bo cera jest piękna póki je bierzesz,a jak je odłożysz to masz straszny wysyp pryszczy.Kiedyś kosmetyczka mi opowiadała,że brała od 18 roku życia do 27roku życia i odłożyła i powiedziała,że jej całkowicie zwaliło cerę,do tego stopnia,że nie może jej całkiem ''nareperować'' i nie wychodzi nawet do śmietnika,bo sie wstydzi,a ja ją dość dobrze teraz znam i faktycznie ona tylko wali podkładu,na to pudru sypkiego,że ma aż maskę.
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 13:55   #48
zuza15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 24
Dot.: Mam problem z trądzikiem!!

Wiem, że jestem nowa na tym forum i dlatego część może uznać, że nie znam się na takich problemach. Ja sama wlacze z trądzikiem i miałąm wrazęnie, że próbowałam już wszytkiego jedyne czego chciałam to pewnego dnia obudzić się spojrzeć w lustro i pwoiedzieć sama do siebie masz super cere dziewczyno ale tak nie bylo. Od 3 miesiecy zaczełam brać cynk, sam cynk i muszę przyznać, że jest naprawdę o wiele lepiej. Sam cynk nie pomoże pewnie osobie, która ma bardzo mocny tradzik ale mysle ze warto!! 30 tabletek kosztyje ok 8zł więc nawet jesli nie bedzie poprawy strata nie będzie wielka. Ja poprawe zauwazylam po ok 2 miesiacach
zuza15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 17:25   #49
picnic
Rozeznanie
 
Avatar picnic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 563
Dot.: Mam problem z trądzikiem!!

Podstawowe pytanie: byłaś u dermatologa?

Jeśli nie, to idź - i zmieniaj tak często, aż znajdziesz dobrego, który zainteresuje się problemem. Zapytaj go o takie leki (są to maści bądź kremy) jak Davercin, Brevoxyl, Duac, Zineryt itd. Mozliwe, ze sam zaproponuje Ci jakiś specyfik - jeśli masz mocniejszy trądzik to jakiś mocniejszy niż te 4 co podałam(albo antybiotyk lub nawet leczenie hormonalne). W każdym bądź razie dermatolog to podstawa - bez tego ani rusz.

Druga rzecz, to "środki pomocnicze" - to właśnie m.in. te rzeczy o które zapytałaś - Face ok lub tabletki z bratka. Ja używałam FaceOK i mi nie pomógł, a przynajmniej dużej różnicy nie ma. Mój zestaw pomocniczy to tabletki drożdżowe Humawit i herbata z bratka 2 x dziennie. Mozesz też pić skrzyp lub drożdże.

Poza tym jeśli nie masz mocnego trądziku i jesteś młoda to nikt o zdrowych zmysłach Ci tabletek hormonalnych (antykoncepcyjnych) na trądzik nie przepisze, a przynjamniej nie powinien, bo to więcej szkody niż pożytku, a po odstawieniu tabletek trądzik w większosci przypadków powraca i to z nasiloną siłą.

Trzecia sprawa to pielęgnacja + dobre kosmetyki. Mycie twarzy specjalnym zelem lub mydłem siarkowym 2-3 razy dziennie, krem nawilżający, ale nie zapychający(zobacz na KWC różne kremy, ja używam Humektan), specyfiki przepisane od dermatologa + maseczki (np. drożdżowa, aspirynowa, z zielonej glinki). Oczywiście swój zestaw kosmetykow mozesz zwiększać i powiększać, bo każdemu pomaga co innego.

To tyle ode mnie i pamiętaj, by korzystać z wyszukiwarki i kwc...
picnic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-15, 18:01   #50
EDZIA1051
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 46
Dot.: Mam problem z trądzikiem!!

dziewczyny dobrze wam radze, nie walczcie z tradzikiem same bo to nic nie daje a moze jeszcze pogorszyc sprawe bynajmniej tak było w moim wypadku, wybierzcie sie do dermatologa i to bedzie najlepsza decyzja , moge wam polecic dobrego dermatologa w warszaiwie, ja narazie dostałam sterydy triderm a potem po 2 tyg mam sie przezucic na isoderm
EDZIA1051 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-20, 15:39   #51
Nata2108
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 140
Dot.: Mam problem z trądzikiem!!

mam bardzo wazne pytanie....czym moze byc spowodowany trądzik ale tylko i wylacznie na kosci policzkowej...mam tak jakby taka pokrzywke...
Nata2108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-20, 17:37   #52
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Mam problem z trądzikiem!!

no to masz trądzik czy pokrzywke?
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 16:05   #53
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: bolące pryszcze

odswiezam
sama mam ten problem kiedys wychodziły mi raz na jakis czas i to góra 2 a teraz ;/ mam ciagle.. boli jak cholera.. mysle ze to hormony bo kiedys wypadały mi wlosy wiec zaczełam brac zelazo -problem jak reka odjął a kiedy dostałam okres tydz za wczesnie to sie nasiliło i własnie teraz ciagle pryszcze
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 17:24   #54
cytrynowa88
Zadomowienie
 
Avatar cytrynowa88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 1 529
Send a message via Skype™ to cytrynowa88
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez mavis Pokaż wiadomość
Takie bolące pryszcze mogą być wywołane przez hormony. Radziłabym udać sie do dermatologa a przede wszystkim endokrynologa.
Otoz to. Moze to byc wywolane przez hormony. Sama mialam cos takiego jak ty. Bolace, prawie ze guzy na twarzy. Ani wycisnac tego nie szlo. A jak szlo to bolalo i goilo sie strasznie dlugo.
Niestety tak moja twarz zareagowala na tebletki antykoncepcyjne. Bralam Yasminelle. Po odstawieniu tabletek zaczelam brac antybiotyk i smarowac skore roznymi preparatami, ktore niewiele pomagaly. Mysle ze antybiotyk po 3 tygodniach leczenia dopiero zaczal pomagac. W ostatecznosci zmienilam dermatologa i obecnie nie mam co narzekac na twarz.
Wizyta u dermatologa bedzie konieczna.
__________________
nie musisz być perfekcyjny na starcie, ale musisz wystartować,
by perfekcję osiągnąć kiedykolwiek

cytrynowa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 23:52   #55
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: bolące pryszcze

U mnie bolące gule szalały jakiś czas po odstawieniu pigułek. Teraz jest lepiej, od czasu do czasu wyskoczy jakaś, ale mniejsza i szybko traktuję ją na zmianę isotrexinem i lysanelem acitve. Jeśli pojawi się czubek z ropą wyciskam, bo nie zniosłabym kilku kolejnych dni z bolącą gulą, która aż prosi się, zeby nacisnąć i pozbyć się problemu.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 13:20   #56
LOLA7
Rozeznanie
 
Avatar LOLA7
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 545
Dot.: bolące pryszcze

no ja tez nie mogę sie powstrzymać od wyciskania ale przez to mam straszne blizny na brodzie kurcze znacie jakis sposób na szybkie pozbycie sie ropniaków bez wyciskania??
LOLA7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 13:26   #57
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: bolące pryszcze

Muszą same zniknąć. Można to trochę przyspieszyć, wysuszając je np. jakąś maścią/żelem z antybiotykiem.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 10:27   #58
LOLA7
Rozeznanie
 
Avatar LOLA7
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 545
Dot.: bolące pryszcze

no wiem wysuszam je ale to trwa za długo i w pewnym momecie zazwyczaj jak myje twarz to same pekają więc wtedy od razu juz je wyciskam. Rano po wyciskaniu goi sie u mnie o wiele szybciej niż pryszcz by sam zniknął tylko te blizny ehh
LOLA7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 17:50   #59
glapa07
Raczkowanie
 
Avatar glapa07
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 164
Dot.: bolące pryszcze

Ja takie cos mialam przy tradziku. Bylam głupia i przekluwalam to igla () zeby sie pozbyc, ale wiadomo, ze roznosilam dalej. Mialam tego bardzo duzo. Skad sie bierze?hmm.. nie wiem. Kazdy organizm jest inny. Wybierz sie z tym najlepiej do dermatologa.
__________________
22.04.2009 - ...? : * .. jest pięknie


...stop falling down, hold my hand!
glapa07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 09:47   #60
LOLA7
Rozeznanie
 
Avatar LOLA7
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 545
Dot.: bolące pryszcze

a ja mam jeszcze takie pytanie czym smarujecie rane po wyciskaniu żeby się szybciej zagoiła?>?
Ja smarowałam kiedyś witaminą A i powiem że troszkę szybciej się mi goiły ranki
LOLA7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:03.