Endometrioza - wątek zbiorczy! - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-16, 14:52   #1201
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Mam jeszcze pytanie odnośnie znieczulenia ogólnego. Czy każdy może mu zostać poddany? Jak robię morfologię to często mam wyniki poniżej normy, w dodatku łatwo robią mi się siniaki i szybko się męczę. Czy to ma jakieś znaczenie?
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 15:05   #1202
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie odnośnie znieczulenia ogólnego. Czy każdy może mu zostać poddany? Jak robię morfologię to często mam wyniki poniżej normy, w dodatku łatwo robią mi się siniaki i szybko się męczę. Czy to ma jakieś znaczenie?
Przed operacją zawsze jest dokładna konsultacja z anestezjologiem, więc tym się nie martw Ze mną była dziewczyna, u której rozwijała się jakaś choroba układu oddechowego, więc operacji jej nie zrobili i wyznaczyli nowy termin. Nie wiem czy bierzesz tabletki antykoncepcyjne, ale jeśli tak, to mi anestezjolog kazała odstawić dzień przed operacją i w dniu laparokopii też nie brałam. Plus dostałam 2 zastrzyki przeciwzakrzepowe, ale to nie wiem czy nie jest standardem przy operacji
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 18:02   #1203
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Hipnagogia, pochodzenie endometriozy nie jest znane, więc lekarz Ci tego nie powie, bo mądrzejsze głowy tego jeszcze nie wymyśliły. Jest hipoteza o cofaniu sie krwi miesiaczkowej (wg mnie nieco naiwna), o autoimmunologii, być może jeszcze parę jakiś hipotez, ktorych nie znam. Ten artykuł o chińskiej medycynie kontra tradycyjna medycyna znam, sorry, ale jestem sceptyczna - wolę jednak żeby moją chorobę leczyli wykształceni lekarze, medycyna naturalna owszem, ale wspomagajaco. Przed każdą operacją robią Ci badania, wywiad anastezjologiczny, sprawdzają czy mogą przeprowadzić zabieg, więc o to sie nie martw. Fakt, zadna operacja nie jest fajna, ale niestety w przypadku endometriozy to jedyna pewna na 100% metoda diagnostyczna - lepiej miec laparo, ale jeśli u Ciebie akurat się nie da... A może gdzieś indziej mogliby Ci zrobić laparo? Wiesz, w czasie zabiegu lekarz ocenia stopień choroby, wie gdzie ona się znajduje, badanie histopatologiczne potwierdza czy to na pewno endo - i można wtedy wdrożyć lepiej dopasowane leczenie.

Zastrzyki przeciwzakrzepowe daja, i wydaje mi się ze to przed każdą operacją, ja miałam przed dwoma.
__________________



Edytowane przez ruda3d
Czas edycji: 2015-06-16 o 18:04
ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 14:28   #1204
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Powiedzcie proszę, ile po zabiegu otrzymałyście zwolnienia od pracy?
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 14:32   #1205
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Powiedzcie proszę, ile po zabiegu otrzymałyście zwolnienia od pracy?
Ja brałam zwolnienie na studia, dostałam na ile chcę, czyli u mnie tydzień Chyba różnie dają, ale z tego, co wiem min 1-2 tyg.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 14:48   #1206
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Ja brałam zwolnienie na studia, dostałam na ile chcę, czyli u mnie tydzień Chyba różnie dają, ale z tego, co wiem min 1-2 tyg.
Dzięki za informację Orientujesz się może czy w przypadku laparotomii jest podobnie, może jakieś osoby co leżały z Tobą w szpitalu ją miały?
Bo u mnie ciągle nie wiadomo jaką metodą będzie robiony zabieg. Co gorsza, nie wiem kiedy dokładnie on będzie, ponoć w lipcu a właśnie chcą mnie do nowej pracy i nie wiem co robić, gdzieś indziej czytałam że zwolnienie miesiąc także chyba się pożegnam z tą posadą
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 15:00   #1207
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Dzięki za informację Orientujesz się może czy w przypadku laparotomii jest podobnie, może jakieś osoby co leżały z Tobą w szpitalu ją miały?
Bo u mnie ciągle nie wiadomo jaką metodą będzie robiony zabieg. Co gorsza, nie wiem kiedy dokładnie on będzie, ponoć w lipcu a właśnie chcą mnie do nowej pracy i nie wiem co robić, gdzieś indziej czytałam że zwolnienie miesiąc także chyba się pożegnam z tą posadą
Tak, leżała ze mną pani po laparotomii, ale chyba nie brała zwolnienia. Z tego, co wiem, w przypadku laparotomii jest na 100% dłuższe, niestety miesiąc to minimum
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-28, 15:06   #1208
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Tak, leżała ze mną pani po laparotomii, ale chyba nie brała zwolnienia. Z tego, co wiem, w przypadku laparotomii jest na 100% dłuższe, niestety miesiąc to minimum
Boże Mam nadzieję, że się skończy na laparoskopii...
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 15:16   #1209
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Boże Mam nadzieję, że się skończy na laparoskopii...
Tego Ci życzę Ja po laparoskopii dochodziłam do siebie 1,5 tyg., potem wiadomo, że trzeba się oszczędzać, ale już jest całkiem ok.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 15:37   #1210
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dzięki No ja miałam zacząć pracę biurową więc żadne fizyczne czynności, dlatego zastanawiam się czy aż miesiąc byłby mi potrzebny... Czy to chodzi o ogólny brak sił witalnych?
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 15:46   #1211
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Dzięki No ja miałam zacząć pracę biurową więc żadne fizyczne czynności, dlatego zastanawiam się czy aż miesiąc byłby mi potrzebny... Czy to chodzi o ogólny brak sił witalnych?
Z tego, co się orientuję, to na pewno nie można nic dźwigać przez dłuższy okres... Jak jest z siłami- nie wiem Mogę tylko napisać jak było u mnie po laparoskopii: po 1,5 tyg. przeszedł mi ból obojczyków (wynikający z nadmiaru gazu) i wtedy czułam się już ok na tyle by powrócić w pełni do normalnej aktywności, ale wiadomo, że o sporcie nie było mowy. Ja jestem dokładnie miesiąc po, a jeszcze się nie odważyłam pobiegać Myślę, że w przypadku laparotomii powrót sił witalnych jest jednak dłuższy niż po laparoskopii. Wszystko też zależy od zakresu operacji, mnie po laparoskopii brzuch bolał kilka dni (tuż po dość mocny, ale potem zdecydowanie lżejszy niż podczas normalnej miesiączki), a podejrzewam, że po laparotomii ten ból jest na pewno dłuższy i bardziej intensywny.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-28, 15:53   #1212
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

No i to jest zastanawiające bo lekarz mi powiedział, że pobyt w szpitalu będzie trwał 3-4 dni, dziwne że w przypadku poważnego zabiegu tak szybko wypuszczają do domu. Też tak miałaś?
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 16:06   #1213
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
No i to jest zastanawiające bo lekarz mi powiedział, że pobyt w szpitalu będzie trwał 3-4 dni, dziwne że w przypadku poważnego zabiegu tak szybko wypuszczają do domu. Też tak miałaś?
Wiesz, ja byłam dłużej niż myślałam Przyszłam do szpitala, kolejnego dnia operacja. Mój lekarz powiedział, że tego samego dnia mogę wyjść, jeśli będę się dobrze czuła. No, ale niestety, wolałam nie ryzykować, więc wyszłam następnego dnia rano. Kobiecie po laparotomii powiedziano, że w poniedziałek będą myśleć o wypisie już do domu jeśli wszystko będzie ok, a operację miała w czwartek.
Ogólnie to jak ktoś znosi operację to na pewno kwestia indywidualna (+ po laparotomii jest z pewnością ciężej), ale naprawdę nie ma się czego obawiać Ja spodziewałam się sporego bólu brzucha, oczywiście dostawałam przeciwbólowe, ale w domu już brałam tylko 1 tabl. Ibupromu i było naprawdę ok (dla porównania bóle miesiączkowe są dla mnie koszmarem, laparoskopia to pikuś przy tym). Zaskoczył mnie tylko ból obojczyków, tu radzę się zaopatrzyć w maść rozgrzewająco- znieczulającą, mi bardzo pomogła. Nieciekawie wspominam też pierwsze wstanie (musiałam przejść z pooperacyjnej na zwykłą salę), po tym stwierdziłam, że jednak nie dam rady pójść do domu. Nie ma się czego bać

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2015-06-28 o 16:12
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 16:39   #1214
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Wiesz, ja byłam dłużej niż myślałam Przyszłam do szpitala, kolejnego dnia operacja. Mój lekarz powiedział, że tego samego dnia mogę wyjść, jeśli będę się dobrze czuła. No, ale niestety, wolałam nie ryzykować, więc wyszłam następnego dnia rano. Kobiecie po laparotomii powiedziano, że w poniedziałek będą myśleć o wypisie już do domu jeśli wszystko będzie ok, a operację miała w czwartek.
Ogólnie to jak ktoś znosi operację to na pewno kwestia indywidualna (+ po laparotomii jest z pewnością ciężej), ale naprawdę nie ma się czego obawiać Ja spodziewałam się sporego bólu brzucha, oczywiście dostawałam przeciwbólowe, ale w domu już brałam tylko 1 tabl. Ibupromu i było naprawdę ok (dla porównania bóle miesiączkowe są dla mnie koszmarem, laparoskopia to pikuś przy tym). Zaskoczył mnie tylko ból obojczyków, tu radzę się zaopatrzyć w maść rozgrzewająco- znieczulającą, mi bardzo pomogła. Nieciekawie wspominam też pierwsze wstanie (musiałam przejść z pooperacyjnej na zwykłą salę), po tym stwierdziłam, że jednak nie dam rady pójść do domu. Nie ma się czego bać
Podejrzewam, że właśnie to wszystko pewnie jest kwestia indywidualna
Właśnie tym się pocieszam, że skoro przeżyłam tak okropne bóle, znacznie gorsze od miesiączkowych to w sumie chyba gorzej już być nie może Boję się jedynie tego cewnika, narkozy i że coś w trakcie okaże się, że jest nie tak, bo jak to lekarz określił, sytuacja jest nietypowa

Dziękuję za odpowiedzi i słowa otuchy
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 17:08   #1215
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że właśnie to wszystko pewnie jest kwestia indywidualna
Właśnie tym się pocieszam, że skoro przeżyłam tak okropne bóle, znacznie gorsze od miesiączkowych to w sumie chyba gorzej już być nie może Boję się jedynie tego cewnika, narkozy i że coś w trakcie okaże się, że jest nie tak, bo jak to lekarz określił, sytuacja jest nietypowa

Dziękuję za odpowiedzi i słowa otuchy
Sądzę, że gorzej nie będzie Miałam Ci napisać, że nie koniecznie może będzie ten cewnik, no ale skoro nie wiadomo na czym stanie... Ja nie miałam cewnika na szczęście (z tym wiązały się moje największe obawy), lewatywy tak samo, więc ogólnie było ok. Po narkozie nic mi nie było, tzn. żadnych wymiotów, ani bólu głowy itp.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 18:42   #1216
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Ja po laparoskopii czułam się na tyle ok, że spokojnie mogłabym wrócić do pracy ale oczywiście skorzystałam z 2 tyg wakacji tym bardziej, że był czerwiec.
Jeśli więc zależy komuś bardzo na pracy, która jest lekka (biurowa) to myślę, że na upartego można od razu wrócić, oczywiście o ile samopoczucie pozwoli.
Wiem, że to indywidualna sprawa ale wydaje mi się, że to tylko kwestia ewentualnego bólu czy dyskomfortu, być może zdarza się, że ktoś na tyle źle się czuje że i siedzenie za biurkiem by było zbyt dużym wysiłkiem ale myślę, że to są jednostki ...
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 15:28   #1217
xnatusiax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 82
GG do xnatusiax
Unhappy Endometrioza - ogromny guz

Witam,
Mam wielki problem. Poszłam na badania do ginekologa z uśmiechem sądząc, że jest wszystko ok, a wyszłam z płaczem dowiadując się, że mam w prawym jajniku guza wielkości 9 cm*5cm, a w lewym ok 2cm*2cm.
Ginekolog od razu karze sie operować. Nie dostałąm odpowiedzi czy mogę to leczyć farmakologicznie.
Zrobiłam pierwsze badania. Mam podwyższony poziom monocytów, bazofilii i eozynofilii natomiast za niski poziom neutrofilii.
Czekam na wyniki z ROMY, Wit. D, Progesteronu i AMH.
Co to wszystko może oznaczać? Lekarz zdawkowo udzielił mi informacji, że to endometrioza. Z czym to się wiąże i jak postępować w takiej sytuacji. Dodam, że mam 26 lat i chcieliśmy z mężem starać się w niedalekiej przyszłości o dziecko.

Proszę o wyrozumiałość
xnatusiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 17:24   #1218
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: Endometrioza - ogromny guz

Nie bolą Cię jajniki? Ja miałam torbiel 3 cm i jajnik ciągle mnie kłuł. Wyleczyłam się ziołami http://www.hirsutyzm.fora.pl/leczeni...biele,333.html Polecam je wszystkim. Zależy jaki to typ torbieli. Jesteś pewna, że na pewno je masz? Widziałaś zdjęcia? Zgłosiłabym się do innego lekarza, niech potwierdzi, bo ten jakiś dziwny.
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 23:30   #1219
xnatusiax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 82
GG do xnatusiax
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Byłam u drugiego lekarza i potwierdził diagnozę. Prawy jajnik jest do wycięcia, a z lewego do wycięcia jest 1/3. Jestem przerażona. Chcieliśmy z meżem starać się o dziecko!!!

Czy gdybym zaszła w ciąże to guz by zniknął? Czy operacja jest nieunikniona?

Czy Waszym zdaniem moja płodność się zmiejszy? Czy w ogóle będzie po operacji?

Lekarz zlecił rozciecie brzucha, nie laparoskop. Dlaczego?? Czy to wynika z wielkości guza?

W gabinecie kompletnie nie myślę, a potem siedzę w domu i mam milion pytań.
xnatusiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-24, 00:07   #1220
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dziś byłam u ginekolog pierwszy raz od roku i powiedziała mi, ze mam torbiel na prawym jajniku 5cm ;( Nie wiedziałam co to jest, ona odpowiedziała tak ze nic z tego nie zrozumiałam oprócz kilku słów takich jak laparoskopia, usg, operacja itp. ;( Wróciłam do domu, poczytałam w necie i od tego czasu nie moge przestać płakać !!! Nie mieszkam w Polsce od dwóch lat, przyjechałam tylko na wakacje, przy okazji zrobiłam badania. We wtorek juz lecę do UK. Nie wiem kompletnie co robić! Boje sie ze torbiel pęknie, ze rozleje mi krew i będzie juz za późno... W UK nigdy nie chodziłam do lekarzy, nawet nie wiem jak to tam załatwić... Pomóżcie, da sie to wyciąć do wtorku? Jak ciężka jest operacja? Moze uda mi sie przedłużyć urlop z powodów zdrowotnych..,
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 10:55   #1221
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez xnatusiax Pokaż wiadomość
Byłam u drugiego lekarza i potwierdził diagnozę. Prawy jajnik jest do wycięcia, a z lewego do wycięcia jest 1/3. Jestem przerażona. Chcieliśmy z meżem starać się o dziecko!!!

Czy gdybym zaszła w ciąże to guz by zniknął? Czy operacja jest nieunikniona?

Czy Waszym zdaniem moja płodność się zmiejszy? Czy w ogóle będzie po operacji?

Lekarz zlecił rozciecie brzucha, nie laparoskop. Dlaczego?? Czy to wynika z wielkości guza?

W gabinecie kompletnie nie myślę, a potem siedzę w domu i mam milion pytań.
MUSISZ te wszystkie pytania zadać lekarzowi, może zapisz je sobie, żeby Ci nie ulecialy z głowy, do gabinetu wejdź z mężem, żebyście uslyszeli odpowiedzi oboje - latwiej bedzie wtedy zapamiętać.
Tak duże torbiele raczej nie zareagują na leki, zresztą torbiele endo z tego co wiem się nie wchłaniają, tak jak czynnościowe, one raczej pod wpływem leków trochę się przygaszają, na pewno się nie rozwijaja wtedy. Ale same z siebie nie znikną. Wycięcie ich może obniżyć twoją płodność ale lekarze robią co mogą, aby oszczędzić jajniki, także być może nawet część prawego dadzą radę uratować. Myślę, że gorzej jest teraz zwlekać z leczeniem, bo torbiele mogą urosnąć, mogą nawet pęknąć - a to grozi rozprzestrzenieniem się endo. Z tymi torbielami możesz mieć w ogóle problem aby zajść w ciążę. Wielu lekarzy stoi na stanowisku, że właśnie po operacji szanse rosną, bo wtedy pousuwane są torbiele, zrosty, odczyn zapalny w organizmie jest mniejszy. Ale naprawdę - takie dywagacje na forum nie zastąpią poważnej rozmowy z lekarzem.

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość
Dziś byłam u ginekolog pierwszy raz od roku i powiedziała mi, ze mam torbiel na prawym jajniku 5cm ;( Nie wiedziałam co to jest, ona odpowiedziała tak ze nic z tego nie zrozumiałam oprócz kilku słów takich jak laparoskopia, usg, operacja itp. ;( Wróciłam do domu, poczytałam w necie i od tego czasu nie moge przestać płakać !!! Nie mieszkam w Polsce od dwóch lat, przyjechałam tylko na wakacje, przy okazji zrobiłam badania. We wtorek juz lecę do UK. Nie wiem kompletnie co robić! Boje sie ze torbiel pęknie, ze rozleje mi krew i będzie juz za późno... W UK nigdy nie chodziłam do lekarzy, nawet nie wiem jak to tam załatwić... Pomóżcie, da sie to wyciąć do wtorku? Jak ciężka jest operacja? Moze uda mi sie przedłużyć urlop z powodów zdrowotnych..,
Jeśli taką operację zrobią laparoskopowo to jest dość lekka, dochodzi się do siebie w kilka dni, maks tydzień - z tym, że trzeba się potem oszczędzać trochę dłużej, zadnej pracy fizycznej, jesli to miałaby być laparotomia, to gojenie się rany na pewno potrwa trochę dłużej. To, jak będzie przeprowadzona operacja zależy od wielkości torbieli, umiejętności lekarzy, sprzętu jakim dysponują w szpitalu - także tutaj trudno wyrokować. Dla pacjenta lepiej zrobić laparo - mniej inwazyjne, mniej pola do komplikacji. Ale obawiam się, ze do wtorku raczej tego nie zrobisz - może gdzieś za kasę w prywatnej klinice. Może umów sobie termin zabiegu i przyjedziesz drugi raz, albo zacznij procedurę leczenia w UK.
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 15:12   #1222
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

ruda3d, przyjechać moge dopiero w przyszłym roku, zostaje mi tylko kombinować jak załatwić to w UK, a ze pracuje fizycznie to juz mam przewalone dzięki za odpowiedz!
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 23:37   #1223
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dochodzenie do siebie po laparoskopii jest kwestią indywidualną. Mi wszelki ból i nieprzyjemne odczucia ustąpiły dopiero po 1,5 tyg., a trzeba pamiętać, że gojenie się wewnątrz trwa znacznie dłużej.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 23:46   #1224
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Oczywiscie, że jest to kwestia indywidualna. Ja po dość rozległym zabiegu po tygodniu byłam już w formie, ale ludzie roznie reagują. Ale mimo wszystko zawsze to lepsze niż np miesiąc dochodzenia do siebie po laparotomii.
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 14:55   #1225
xnatusiax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 82
GG do xnatusiax
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Co sądzicie o wyniku Ca 125 - 68,27 U/ml norma 0-35, AMH 9,08 ng/ml???


Reszta w normie He4 też.
xnatusiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 16:56   #1226
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Podwyższony poziom CA 125 może wskazywać na raka jajnika, endometriozę lub inny stan zapalny - to bardzo niejednoznaczna wskazówka, raczej tylko sugestia że coś jest nie tak jak powinno. Wysoki poziom AMH może wskazywać na zespół policystycznych jajników, ale i tak te wyniki powinny być interpretowane przez lekarza.
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 00:25   #1227
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, które mają problemy z układem trawiennym i wydalaniem - jakie to dokładnie problemy? Możecie mi opisaç szczegóły w prywaciarzu, bo różnie bywa-wiadomo
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 12:38   #1228
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Ja w poniedziałek wyszłam ze szpitala po zabiegu - jednak laparoskopia co mnie bardzo cieszy Brzuch nie boli, ponoć wszystko poszło ok, teraz tylko wizyta kontrolna za 3 tyg..

Myślicie że miesiąc odpoczynku wystarczy? Nie dostałam jeszcze konkretnych wytycznych ile ma trwać oszczędny tryb życia, na wizycie się pewnie dopytam.
Chciałabym wiedzieć kiedy można znowu uprawiać bez ograniczeń sport, tańczyć itd
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 15:51   #1229
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Miesiąc powinien wystarczyć, jeśli nie będzie żadnych komplikacji. Oczywiście skonsultuj to ze swoim lekarzem. Ale opierając się na moim doświadczeniu mogę powiedziec, że jakoś po miesiącu odważyłam się wyskoczyć na narty. A samego zwolnienia miałam 2 tyg. potem wróciłam do pracy.
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 18:03   #1230
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Ja w poniedziałek wyszłam ze szpitala po zabiegu - jednak laparoskopia co mnie bardzo cieszy Brzuch nie boli, ponoć wszystko poszło ok, teraz tylko wizyta kontrolna za 3 tyg..

Myślicie że miesiąc odpoczynku wystarczy? Nie dostałam jeszcze konkretnych wytycznych ile ma trwać oszczędny tryb życia, na wizycie się pewnie dopytam.
Chciałabym wiedzieć kiedy można znowu uprawiać bez ograniczeń sport, tańczyć itd
Super, że skończyło się na laparoskopii
Podobno po 4 tyg. można lekko pojeździć na rowerze, więc tańczyć zapewne też. Ale wszystko zależy od tego jak się będziesz czuć. W środku wszystko goi się dłużej niż te 4 tyg. Ja po 2 tygodniach tańczyłam na weselu, ale bez szaleństw i wtedy wciąż jeszcze miałam tkliwy brzuch.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-30 07:47:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:58.