Endometrioza - wątek zbiorczy! - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-01, 11:53   #1231
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Też takie miałyście wrażenie jakby wszystko było w środku opuchnięte i bez czucia? Dziwne to. Ból to nie jest, czasami tylko coś ukłuje
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 17:23   #1232
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Też takie miałyście wrażenie jakby wszystko było w środku opuchnięte i bez czucia? Dziwne to. Ból to nie jest, czasami tylko coś ukłuje
Tak Ja w ogóle miałam takie śmieszne odczucie, bo wystarczyło przejechać ręką po brzuchu na wysokości pępka i poniżej strasznie tkliwe to było
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 22:05   #1233
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Jednak za wcześnie się pochwaliłam, dostałam okres, pierwsze dni ok, nawet nie bolało, ale trzeci i czwarty dzień to jakaś katorga! Brzuch mnie cholernie boli, jakby piecze i kłuje, w dodatku bardzo obfity mam ten okres
Myślicie, że to normalne i związane z tym, że jestem 2 tygodnie po zabiegu? Boję się, że może coś tam jeszcze pozostało bo normalny, miesiączkowy ból to to nie jest. Wizytę u lekarza mam dopiero za jakiś tydzień
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 22:49   #1234
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Jednak za wcześnie się pochwaliłam, dostałam okres, pierwsze dni ok, nawet nie bolało, ale trzeci i czwarty dzień to jakaś katorga! Brzuch mnie cholernie boli, jakby piecze i kłuje, w dodatku bardzo obfity mam ten okres
Myślicie, że to normalne i związane z tym, że jestem 2 tygodnie po zabiegu? Boję się, że może coś tam jeszcze pozostało bo normalny, miesiączkowy ból to to nie jest. Wizytę u lekarza mam dopiero za jakiś tydzień
Zazwyczaj pierwsza miesiączka po operacji jest bardziej bolesna i/lub bardziej obfita, więc wg mnie to normalne, wszystko się goi przecież.
U mnie pierwsza (3 dni po operacji) była super, ból o wiele lżejszy, ale później znowu coraz gorzej i teraz jest jak przed operacją
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 23:19   #1235
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Ja też pierwszy okres po operacji miałam ciężki, cięższy niż wcześniejsze. Kolejne już byly ok. Poza tym, mimo, że po operacji nie stosowałam już zadnego leczenia farmakologicznego, to bóle mi aż tak bardzo nie doskwieraly. W czasie okresu jakiś ibuprom raz, dwa razy i wystarczało. Raz zdarzył mi się silniejszy ból zrostów, ale generalnie mogę stwierdzić że po laparo było trochę lepiej.
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 12:10   #1236
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Zazwyczaj pierwsza miesiączka po operacji jest bardziej bolesna i/lub bardziej obfita, więc wg mnie to normalne, wszystko się goi przecież.
U mnie pierwsza (3 dni po operacji) była super, ból o wiele lżejszy, ale później znowu coraz gorzej i teraz jest jak przed operacją
Ojjj to niedobrze. Chodzisz na jakieś wizyty kontrolne, lekarz jakoś to skomentował?

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
Ja też pierwszy okres po operacji miałam ciężki, cięższy niż wcześniejsze. Kolejne już byly ok. Poza tym, mimo, że po operacji nie stosowałam już zadnego leczenia farmakologicznego, to bóle mi aż tak bardzo nie doskwieraly. W czasie okresu jakiś ibuprom raz, dwa razy i wystarczało. Raz zdarzył mi się silniejszy ból zrostów, ale generalnie mogę stwierdzić że po laparo było trochę lepiej.
Pocieszyłaś mnie trochę, dzięki

Myślicie że 2 tygodnie zwolnienia od pracy wystarczą? Od wtorku powinnam wrócić na praktyki, praca siedząca więc luz ale rodzina mi wmawia że mam sobie o tydzień przedłużyć wolne
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 13:45   #1237
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Ojjj to niedobrze. Chodzisz na jakieś wizyty kontrolne, lekarz jakoś to skomentował?
Byłam po pierwszej miesiączce, to oboje się cieszyliśmy, że operacja coś pomogła Jutro idę na kolejną wizytę. Obawiam się, że po prostu ogniska się odnowiły, bo lek. twierdził, że może się stać nawet po miesiącu już.

Cytat:
Myślicie że 2 tygodnie zwolnienia od pracy wystarczą? Od wtorku powinnam wrócić na praktyki, praca siedząca więc luz ale rodzina mi wmawia że mam sobie o tydzień przedłużyć wolne
Zależy jak się czujesz, ale wg mnie tyle wystarczy. Ja wróciłam po tygodniu na uczelnię, a miałam trochę latania i załatwiania różnych spraw
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-09, 16:37   #1238
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Byłam po pierwszej miesiączce, to oboje się cieszyliśmy, że operacja coś pomogła Jutro idę na kolejną wizytę. Obawiam się, że po prostu ogniska się odnowiły, bo lek. twierdził, że może się stać nawet po miesiącu już.
To trzymam kciuki by jednak wszystko było dobrze i żadnego odnawiania!
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 16:40   #1239
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
To trzymam kciuki by jednak wszystko było dobrze i żadnego odnawiania!
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 17:01   #1240
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, wytłumaczcie mi proszę jedną rzecz.
Od kilku lat borykam się z prostymi torbielami. Niegroźne, ale olbrzymich rozmiarów 11x9 cm, 11x7 cm itp. itd.

W grudniu znów miałam wykrytą torbiel czynnościową, na szczęście jak na mnie była mała, bo tylko 5 cm (chodziłam do gina co 4-8 tygodni). Lekarz mi zapisał tabletki i w lutym po torbieli nie było śladu, ale przy tabletkach zostałam (zalecenie lekarza). Poszłam do kontroli w zasadzie z przyzwyczajenia po pół roku (moja najdłuższa przerwa) i mam 2 cm torbiel czekoladową na tym samym jajniku, co wcześniej była torbiel prosta. Jakim cudem mam torbiel skoro cały czas brałam Vibin Mini? Czemu mi się zrobiła? Nie rozumiem tego. Lekarz mówił, że ona sama się nie wchłonie, ale czytałam opinie, że małe torbiele czekoladowe można ,,pokonać'' lekami. Torbiel zajmuje prawie cały jajnik. Dlaczego tak się stało? Lekarz mnie uspokajał, ale i tak się martwię. Torbiele czekoladowe są mi obce, bo całe życie miałam torbiele czynnościowe, a tu dziś taka ,,niespodzianka''. Proszę o pomoc.
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 14:04   #1241
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, czy ktoś wie, czy endometrioza moze sie rozwinac podczas brania tabletek anty (mam na mysli powstanie torbieli czekoladowej). Boja juz odchodzę od zmyslow, a do drugiego ginekologa ide dopiero za kilka dni
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-15, 14:24   #1242
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez vouvray Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy ktoś wie, czy endometrioza moze sie rozwinac podczas brania tabletek anty (mam na mysli powstanie torbieli czekoladowej). Boja juz odchodzę od zmyslow, a do drugiego ginekologa ide dopiero za kilka dni
Może, rzadziej się to zdarza, ale może niestety. Niby antykoncepcja hamuje rozwój endometriozy, ale mój lekarz stwierdził, że to jest tak nieprzewidywalna choroba, że nigdy nie wiadomo. U mnie antykoncepcja wcale nie złagodziła bólu i właśnie mimo jej stosowania byłam diagnozowana w kierunku endometriozy.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 15:52   #1243
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez vouvray Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wytłumaczcie mi proszę jedną rzecz.
Od kilku lat borykam się z prostymi torbielami. Niegroźne, ale olbrzymich rozmiarów 11x9 cm, 11x7 cm itp. itd.

W grudniu znów miałam wykrytą torbiel czynnościową, na szczęście jak na mnie była mała, bo tylko 5 cm (chodziłam do gina co 4-8 tygodni). Lekarz mi zapisał tabletki i w lutym po torbieli nie było śladu, ale przy tabletkach zostałam (zalecenie lekarza). Poszłam do kontroli w zasadzie z przyzwyczajenia po pół roku (moja najdłuższa przerwa) i mam 2 cm torbiel czekoladową na tym samym jajniku, co wcześniej była torbiel prosta. Jakim cudem mam torbiel skoro cały czas brałam Vibin Mini? Czemu mi się zrobiła? Nie rozumiem tego. Lekarz mówił, że ona sama się nie wchłonie, ale czytałam opinie, że małe torbiele czekoladowe można ,,pokonać'' lekami. Torbiel zajmuje prawie cały jajnik. Dlaczego tak się stało? Lekarz mnie uspokajał, ale i tak się martwię. Torbiele czekoladowe są mi obce, bo całe życie miałam torbiele czynnościowe, a tu dziś taka ,,niespodzianka''. Proszę o pomoc.
Daleko masz do Krakowa?
Bo mogę pomóc polecając dobrego lekarza.
Torbiel czekoladowa sama się nie wchłonie.
Ja miałam to szczęście, że trafiłam na świetnego chirurga (początkowo poszłam do jego ojca a on po obejrzeniu mojego usg od razu pokierował mnie do swojego syna) i mój lekarz-operator od razu powiedział, że mogę brać leki doustne tracąc czas i licząc na cud a w tym czasie torbiel może rosnąć i poczynić wielkie szkody w jajniku i od razu doradzał operację.
Ja od razu się zdecydowałam i nie żałuję bo musiałam czekać na zabieg 3 miesiące ( raz w terminie planowanego zabiegu dostałam okres i operację trzeba było przesunąć). Jak dla mnie nie masz na co czekać. A że torbiele się robią nawet przy anty- no tak bywa.
Anty może spowalniać wzrost torbieli ale nie zapobiega rozsiewowi komórek nabłonka macicy w innych miejscach w ciele i nie zapobiega całkowicie ich wzrostowi. Nadal mało wiadomo o endometriozie. Nasz nadzieja w tym, że chorujące kobiety będą brały udział w badaniach genetycznych i że te badania dadzą jakieś rezultaty.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 19:38   #1244
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Nie mam dostępu do lapka, a z tel. nie wiem, jak cytować, więc odpisze ogólnie.



Do Krk nie mam daleko, miasto znam dobrze, bo tam mieszkałam kiedys kilka lat. Czy moge prosic namiary na tego świetnego lekarza?



Czy nie strace jajnika przez zabieg? Boje sie, ze mi wytna a za kilka tygodni odnowi sie. Ja ciazy nie planuje ani teraz, ani za rok, jestem jeszcze za mloda na dziecko i lekarz powiedział, ze w tej sytuacji uspimy jajniki, żeby zatrzymac chorobę do czasu decyzji o dziecku, ale w tym problem ze jajniki uspione mam juz od dawna i wcale to nie pomogło kazal mi przyjść za pol roku do kontroli, ale boje sie, ze wtedy z 2 cm urosnie mi trzy razy wieksza torbiel. Nie mam pojecia, co teraz robic.
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 22:41   #1245
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez vouvray Pokaż wiadomość
Do Krk nie mam daleko, miasto znam dobrze, bo tam mieszkałam kiedys kilka lat. Czy moge prosic namiary na tego świetnego lekarza?
Ja polecam dr. M. Bodzka, operował mnie i jestem zadowolona.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 10:40   #1246
dorociatwins
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, przebrnęłam przez cały wątek więc teraz pisze, bo mam stracha jak nie wiem co.

4 miesiące temu przy okazji badań okresowych pielęgniarka zachęciła mnie do zrobienia markerów. Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałam do końca jakich (na co). Zrobiłam Ca125, Ca 19.9 i AFP i Ca 125 wyszło 38, reszta ok. Nie ucieszył mnie ten wynik, ale pomyślałam, że robiony na dwa dni przed miesiączka mógł taki wyjść. Gin tez się specjalnie nie przejęła, ale kazała powtórzyć za jakiś czas. Powtórzyłam teraz i wynik jest 53! Poszłam do ginekologa-onkologa, która zbadała ręcznie (ok) i zleciał he4. Wyszło 63 przy normie 76. Mimo to zaleciała mi wizytę w CO, o której jak myślę to robi mi się zimno ze strachu. Termin mam na 31 sierpnia. Postanowiłam do tego czasu spróbować zrobić RM miednicy i ew brzucha. Zarówno usg dowcipne jak i usg brzucha wychodzą ok. Mam jednak nie do końca jasną sytuację z cytologią - najpierw ASCUS, później stan zapalny pomimo leczenia.
Nigdy nie miałam problemu z torbielami natomiast mam podejrzenie endo w szwie po cc i podejrzewam że nie tylko (mam b. bolesne stosunki, nieruchomą macicę w tyłozgięciu od zawsze i parę pomniejszych jelitowych objawów). Od porodu miesiączki regularne, ale ze skrzepami. Rodziłam 12 lat temu, miałam problemy z zajściem w ciąże i przez 3 cykle miałam stymulowana owulację.

Czy myślicie że endo w szwie może powodować takie skoki markera? Sam guzek nie zmienił się w żaden sposób. Czy RM jest w stanie potwierdzić ogniska endo?

Okropnie panikuje, że gdzieś mi się jakiś nowotwór rozwija (tak, wiem, marker jest niespecyficzny, ale strach robi swoje).
dorociatwins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 13:31   #1247
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Być może jest trochę więcej tych zrostów endo niż tylko w bliźnie? Jeśli przypadłości jelitowe (bóle, wzdęcia, biegunka czy zaparcie) nasilają się w czasie okresu - to może być wskazówka. Podobnie macica, unieruchomiona w tylozgieciu też może być wynikiem zrostów. Bóle w czasie współżycia czy problemy z zajsciem w ciążę - też pasują do schematu. Wtedy marker mógłby być podnesiony przez endometriozę. Niestety nie wiem czy to może wyjsc na RM, na usg wcale nie musi.
Myślę, że tak czy inaczej musisz przejść gruntowną diagnostykę, ale w miarę możliwości nie ma się co martwić na zapas.
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 18:22   #1248
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Ja tylko dodam, że nie warto się zamartwiać rakiem, bo naprawdę w przypadku raka poziom Ca- 125 jest dużo bardziej podwyższony (wynosi kilkaset, jak nie ponad 1000). Znam kobiety z Ca- 125 na poziomie kilkuset i to wciąż była tylko endometrioza
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 19:02   #1249
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dotarłam do moich badań CA - 125, przy wskazanej normie 21 miałam wynik 71,3. A to "tylko" endometrioza IV stopnia. Przy średnio dokuczliwych objawach.
Może Cię to trochę uspokoi.
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-19, 17:15   #1250
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, proszę o radę.

Zrobiłam Ca 125 w 12 dniu cyklu (biorę tabletki anty od około 8 miesięcy) i wyszło 9,5, przy normie 35. Lekarz twierdzi, że endo mi się zrobiła podczas brania tabletek i widzi 2 cm torbiel czekoladową na lewym jajniku, ale kazał mi kontynuować branie tabletek skoro nie chce zajść w ciąże teraz. Skoro już jest torbiel czekoladowa to nie powinien być wynik większy?

Czemu wyszedł mi taki niski wynik Ca 125? Czy na wynik wpływa fakt, że biorę tabletki anty?
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 20:18   #1251
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez vouvray Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o radę.

Zrobiłam Ca 125 w 12 dniu cyklu (biorę tabletki anty od około 8 miesięcy) i wyszło 9,5, przy normie 35. Lekarz twierdzi, że endo mi się zrobiła podczas brania tabletek i widzi 2 cm torbiel czekoladową na lewym jajniku, ale kazał mi kontynuować branie tabletek skoro nie chce zajść w ciąże teraz. Skoro już jest torbiel czekoladowa to nie powinien być wynik większy?

Czemu wyszedł mi taki niski wynik Ca 125? Czy na wynik wpływa fakt, że biorę tabletki anty?
Być może torbiel wcale nie jest endometrialna- to może potwierdzić tylko wynik hist.- pat. wycinka pobranego w trakcie laparoskopii. Ale Ca- 125 może być w normie również przy endometriozie, to jest tylko badanie pomocnicze. Ja mam Ca- 125 lekko ponad 15 i potwierdzoną endometriozę, znam dziewczyny z IV stopniem endo. i markerem jeszcze niższym od mojego. Ja jestem na antykoncepcji ponad 2,5 roku, endometrioza stwierdzona kilka mies. temu.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 21:05   #1252
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

W piątek minie miesiąc od laparoskopii a dziś mnie wzięły jakieś dziwne boleści, rwie mnie operowany bok, czasem kłuje i promieniuje aż do nogi. Zaczęło się to jak mną szturchnęło w tramwaju. No i 3 dni temu wróciłam na praktyki (praca biurowa). Myślicie że to normalne?
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 21:14   #1253
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
W piątek minie miesiąc od laparoskopii a dziś mnie wzięły jakieś dziwne boleści, rwie mnie operowany bok, czasem kłuje i promieniuje aż do nogi. Zaczęło się to jak mną szturchnęło w tramwaju. No i 3 dni temu wróciłam na praktyki (praca biurowa). Myślicie że to normalne?
Może to jakiś zrost pooperacyjny? Nie wiem, ale jeśli zdarzyło się to jeden raz, to nie panikowałabym
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 21:25   #1254
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Nie wiem czy to zrost, obawiam się że ten wstrząs coś naruszył. Masz rację, nie ma co panikować póki co, gorzej jak nadal będzie boleć
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 21:38   #1255
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to zrost, obawiam się że ten wstrząs coś naruszył. Masz rację, nie ma co panikować póki co, gorzej jak nadal będzie boleć
Oby nie A kiedy jakaś wizyta u gin.?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 21:56   #1256
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Jakoś niedługo, dopiero jutro będę dzwonić się rejestrować, wprawdzie powinnam to już zrobić tydzień temu, no ale
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 20:07   #1257
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, jestem po wizycie u drugiego ginekologa i zgłupiałam już całkiem.

Lekarz się złapał za głowę, że ja przy kilku torbielach czynnościowych (o wielkości 10 cm !!) nie miałam żadnych badań hormonalnych i biorę tabsy w ciemno, na zasadzie, a nuż pomogą. Powiedział, że to bardzo MAŁO prawdopodobne, żeby mi się zrobiła torbiel endo podczas brania tabletek. Zrobił mi usg i torbieli nie ma !!! Znikła w tydzień, pokazałam mu usg wcześniejsze i mówił, że to była torbiel krwotoczna i że stwierdzenie poprzedniego lekarza, że mam endometriozę było wróżeniem z fusów. To tyle z dobrych wiadomości.

Teraz złe. Jajnik lewy znajduje się w zatoce Douglasa (może to być wciąż endometrioza). Czemu tam powędrował? Nie wiadomo. Przy obu jajnikach robią się i znikają pęcherzyki mimo brania tabletek (porównał zdjęcia), na 100% mam jakieś zaburzenia hormonalne. Za kilka tygodni odstawiam hormony, czekam aż organizm wróci do normalnych cykli i dopiero wtedy robię badania hormonalne i będę diagnozowana. Podejrzewa, że mogłam mieć cykle bezowulacyjne do tej pory, ale nic konkretnego nie może powiedzieć bez badań. Dalej nic nie wiem, ale przynajmniej mam poczucie, że trafiłam na świetnego lekarza. Facet jest bardzo ogarnięty, wszystko mi dokładnie tłumaczył i mnie trochę uspokoił.

Tylko ten jajnik w nieprawidłowym położeniu mnie martwi. Czemu kilku wcześniejszych ginekologów tego nie zobaczyło? Ehh

Edytowane przez vouvray
Czas edycji: 2015-08-20 o 20:09
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 20:17   #1258
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez vouvray Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem po wizycie u drugiego ginekologa i zgłupiałam już całkiem.
Super, że w końcu trafiłaś na dobrego ginekologa I mam nadzieję, że to jednak nie endometrioza- grunt, że nie ma torbieli
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 12:03   #1259
xnatusiax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 82
GG do xnatusiax
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dziewczyny piszę po raz kolejny.

Jestem prawie tydzien po laparoskopi. 21 dni po operacji mam sie zglosic po wyniki hist-pat. Usunieto mi dwa guzy czekoladowe z obu jajnikow, jajniki na szczescie zszyto i odbudowano ich strukture.

Po wypisie ze szpitala dostałam antybiotyk Zinatt 500. Brałam go dwa razy dziennie, zle sie czulam. Po szostej tabletce dostalam strasznej wysypki, zadzwonilam do lekarza i kazal odstawic antybiotyk i nic nie brac bo to by grozilo wstrzasem anafilaktycznym.

Martwie sie teraz tym, ze jestem niecaly tydzien po operacji, a nie biore zadnego leku. Czy nie grozi mi jakies zakazenie. Czy to jest normalne?

Kolejna martwiaca mnie sprawa to płytki oddech. Po operacji zgłaszałam to pielegniarkom i lekarzowi ale stwierdzili, ze to jest skutek wpuszczenia dwutlenku do brzucha. Troche to uczucie ciezkiego oddechu minelo, ale nadal lapie sie na tym, ze kontroluje swoj oddech. Czy to jest normalne po takim czasie po operacji? Któraś z was tez miała problem z oddechem?

Edytowane przez xnatusiax
Czas edycji: 2015-08-24 o 12:04
xnatusiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 13:02   #1260
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez xnatusiax Pokaż wiadomość
Martwie sie teraz tym, ze jestem niecaly tydzien po operacji, a nie biore zadnego leku. Czy nie grozi mi jakies zakazenie. Czy to jest normalne?
Ja nie brałam żadnych leków po operacji, tylko przeciwbólowe przez kilka dni. Z tym, że ja nie miałam torbieli, więc nie wiem jak to jest w ich przypadku.

Cytat:
Kolejna martwiaca mnie sprawa to płytki oddech. Po operacji zgłaszałam to pielegniarkom i lekarzowi ale stwierdzili, ze to jest skutek wpuszczenia dwutlenku do brzucha. Troche to uczucie ciezkiego oddechu minelo, ale nadal lapie sie na tym, ze kontroluje swoj oddech. Czy to jest normalne po takim czasie po operacji? Któraś z was tez miała problem z oddechem?
U mnie ból i dyskomfort związany z dwutlenkiem węgla minęły po 1,5 tyg. Ciężki oddech chyba wcześniej.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-30 07:47:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:19.