ile pieniędzy do koperty? - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-01, 14:49   #331
slimbarti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 57
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
O, przepraszam bardzo.
Albo mnie ktoś zaprasza, bo chce także i ze mną przeżyć ten szczęśliwy dzień, albo niech mnie nie zaprasza.
dokladnie

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Gdybym dostała zaproszenie od osób z takim podejściem, Para Mloda nie dostałaby ode mnie ani grosza , i mówię to poważnie.
z takim podejsciem tzn. z jakim ? bo nie rozumie...Osoby ktora chce pomoc, dac fajny prezent i nie myslec o oszczednosciach ?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Nie ja jestem od sponsorowania czyjegoś weseliska,
Absolutnie ale moze mily prezent czy koperte warto komus podarowac...

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Ale Dzustam ma rację, 400 złotych to żaden majątek.
ale ja sie zgadzam...tylko nie o tym jest mowa. Bo jak pisze ze 200 to malo to odzywaja sie glosy oburzenia a jak pisze ze dalem 500 to, ze to smieszna suma i zaden majatek.



Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Byłabym wdzięczna za trzymanie sie regulaminu tego forum

........

4 raz

zabawne buzki nie zmieniaja charakteru twoich wypowiedzi
slimbarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 14:55   #332
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez slimbarti Pokaż wiadomość
z takim podejsciem tzn. z jakim ?
Z takim, że za wesele musi się zwrócić, że każdy gość płaci za siebie na przyjęciu, a i najlepiej, żeby dał jak najwięcej do koperty, bo przecież i suknia kosztowała i garnitur i kwiatki na ołtarz...
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 14:58   #333
slimbarti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 57
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Z takim, że za wesele musi się zwrócić, że każdy gość płaci za siebie na przyjęciu, a i najlepiej, żeby dał jak najwięcej do koperty, bo przecież i suknia kosztowała i garnitur i kwiatki na ołtarz...

to teraz poprosze fragment w ktorym tak napisalem...bo mam wrazenie ze czegos nie doczytalas.
slimbarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 15:04   #334
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez slimbarti Pokaż wiadomość
to teraz poprosze fragment w ktorym tak napisalem...
Na jedno wychodzi
Cytat:
Napisane przez slimbarti Pokaż wiadomość
moze warto pomyslec ze ktos wydal pieniadze zeby ciebie i innych kilkudziesiat osob ugoscic-a moze tez nie mial pieniedzy. Jezeli kazdy wyjdzie z takiego zalozenia to delikatnie rujnuje to przyszly budzet i start mlodej pary.Warto postawic sie w sytuacji mlodych i pomyslec co albo ile chcialoby sie dostac a nie usprawiedliwiac sie ze pracuje dopiero 2 miesiace albo jestem na stazu bo to wroci...
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 15:24   #335
popscene
Wtajemniczenie
 
Avatar popscene
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 828
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Ty piszesz, że przyzwoitość wymaga 'dawania' więcej?
Wg. mnie przyzwoitym jest nie ocenianie prezentów/podarków (czy jakkolwiek chcesz to nazwać) żadnego z gości. Każdy daje tak jak może sobie na to pozwolić, tak jak mu podpowiada rozum.
__________________
Nasz ślub:
http://www.suwaczek.pl/cache/c42df736fc.png

Edytowane przez popscene
Czas edycji: 2008-08-01 o 15:33 Powód: korekta
popscene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 15:28   #336
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez popscene Pokaż wiadomość
Ty piszesz, że przyzwoitość wymaga 'dawania' więcej?
Wg. mnie przyzwoitym jest nie ocenianie prezentów/podarków (czy jakkolwiek chcesz to nazwać) żadnego z gości. Każdy daje tak jak może sobie na to pozwolić, tak jak im podpowiada rozum.
święta racja
i niech to będzie dla wszystkich puentą tej dyskusji.
i już się nie kłóćcie
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 23:20   #337
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez tass822 Pokaż wiadomość
święta racja
i niech to będzie dla wszystkich puentą tej dyskusji.
i już się nie kłóćcie

i tego Wam wszystkim tutaj życzę
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-04, 08:37   #338
wiolkaa85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 326
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Dokładnie, koniec kłótni
W tym wątku chcemy się dowiedzieć, ile się daje pieniędzy, a nie kto może więcej, ile wypada itp.
A temat nam bardzo zboczył - niepotrzebnie
Wypowiem się, jak to wygląda u mnie:
jestem studentką (kierunku, przy którym nie mogę podjąć stałej pracy w sklepie np. odzieżowym, bo mam zbyt dużo nauki), dorabiam tylko korepetycjami i tłumaczeniami(ale to nie są stałe zlecenia), chodzę na różnego rodzaju praktyki, ale bezpłatnie:/
I moje zdanie w sprawie prezentów jest takie - zawsze daję pieniądze, choćby to miała być mała sumka - młodzi najlepiej wiedzą, czego chcą - ewentualne prezenty rzeczowe zakupią sami
Na ostatnim weselu (ślub tylko cywilny, byłam sama) dałam 200 zł + prezent na wieczór panieński (ok. 70 zł).
To było wesele w podrzędnej knajpie, w małym mieście - gdybym zarabiała, dałabym więcej, a tak celowałam tylko, żeby się zwróciło i coś zostało Młodej Parze, bo przecież biorę pieniądze od rodziców(a wtedy jeszcze nie dorabiałam sama), a mamy w tym roku 4 wesela i o 1 dowiedziałam się niedawno
Tak więc nie można wszystkiego przewidzieć i zaoszczędzić na super prezent dla każdego
Jedziemy na wesele chrześnicy mamy (4 os.) i damy 1500 zł (Podkarpacie, wiejska impreza).
I uważam, że to odpowiednia kwota.
Wszystko zależy od możliwości finansowych rodziny.
Nam finanse pozwalają na tyle, to dajemy.
Innym na więcej, dają więcej.
Wesele jest po to, by tak ważny dzień spędzić z ludźmi, których kochamy.
Nikt się o zaproszenie nie prosi, więc nie można wymagać cudów.
I nie zawsze każdy zwróci swoją 'miejscówkę', a mimo to nie rozpaczamy
wiolkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 08:34   #339
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Ja biorę ślub we wrześniu. Zamiast wesela robimy małe przyjęcie dla najbliższej rodziny i naszych przyjaciół. Za wszystko płacimy sami, wynajmujemy domek nad jeziorem gdzie przez tydzień będą mieszkały wspólnie nasze rodziny( rodzina TŻ'a to Holendrzy chcemy , żeby się wszyscy zintegrowali) , tam też będzie przyjęcie weselne.
Co prawda nie jest to weselicho na 100 osób, ale koszty owszem troszkę mnie przerażają...ale...
przyjaciółki pytały mnie co chcemy dostać. Moim osobistym marzeniem są prezenty, coś co za 10 lat będzie mi wciąż o tym dniu przypominało, coś osobistego. Wiem, że jak się wyprawia wielkie wesele to ludzie liczą że im "się zwróci"... do mnie to jakoś nie przemawia...

mój najlepszy kumpel, którego hobby to fotografia zrobi nam sesję fotograficzną, przyjaciółka która jest solistką w zesplle zaśpiewa "cudownych rodziców mam" naszym rodzicom itp... są to najszczególniejsze prezenty, jakie mogłam dostać- ich zaangażowanie i obecność.
Może jestem idealistką...ale dlatego wyprawiam malutkie przyjęcie na które mnie stać, żeby się to potem nie zmieniło w liczenie kasy. I już dziś wiem, że to będzie niezwykły dzień właśnie dzięki tym ludziom.
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 08:54   #340
Mircalla
Rozeznanie
 
Avatar Mircalla
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 799
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Ja już po weselu (nie swoim)
Rodzice + brat dali 1500zł (mama jest chrzestną Panny Młodej, dużo też pomagała na drugi dzień).
Ja + TŻ - 300zł

Chrzestna Pana Młodego - 1000zł, nie była na weselu.
Chrzestny Młodego z kilkuosobową rodziną- 1500zł
Dwie babcie - po 1000zł


Wesele było na 170 osób, Młodzi zebrali w sumie ok. 30000zł. Wesele im się zwróciło.
__________________
Małymi krokami do dużych celów...


- tym, co stymuluje człowieka najskuteczniej, jest egoizm.
- a miłość?
- miłość wynika z pragnienia, żeby ktoś nas kochał. A to znowu egoizm.
Mircalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 14:31   #341
izazusia
Wtajemniczenie
 
Avatar izazusia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasto Polskiej Piosenki
Wiadomości: 2 220
GG do izazusia
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Byliśmy na weselu ostatnio . Zrobiłam kwiatki z pieniędzy- w sumie 300 zł
Parze Młodej najbardziej podobał się pomysł podarunku- kosz z tymi "kwiatkami" stał na honorowym miejscu.
Prócz tego kupilismy pilkę do nogi , i takie tarcze z piłką (panstwo mlodzi chcieli zabawek)

Ja ma ślub za niecale 3 tygodnie. Wielokrotnie powtarzałam: Liczy się obecność!!! Poza tym ja lubię prezenty "na pamiątkę" no i kocham kartki Na nie licze najbardziej
__________________
Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle
izazusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-02, 07:15   #342
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Jak się ma dużo wesel to wtedy jest najgorzej.
My w ubiegłym roku mieliśmy 7, a w tym 6 i zazwyczaj dajemy tyle ile sami dostaliśmy.
Na ogół znajomym - 200-300 zł, a siostrze Tż 300$ i naszym starszym - 500 zł, bo też tyle i od nich dostaliśmy, a wiadomo, że dali tyle, bo się poczuwali jako świadkowie, ale my rok później (mimo, że nie świadkowaliśmy ) - nie mogliśmy dać mniej.

Do pieniążków dorzucam często np. winko, czekoladki, album na zdjęcia, maskotkę lub tradycyjnie - kwiaty.
Wieczory panieńskie - zawsze pójdzie stówka
__________________
Żona mojego męża to fajna babka
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 11:28   #343
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

my byliśmy jakies dwa tygodnie temu na weselu koleżanki. Nie jakoś szczególnie bliskiej. Była to raczej siostra mojej bliskiej koleżanki(zawiłe)

Kupiliśmy grawerowane kieliszki w skrzynce(180zł z przesyłką), do tego dwie buteleczki miodownika ze Słowacji (wytwarzany przez malutką rodzinną firmę- nie do kupienia w sklepach- po 30zł od butelki) i dorzucilismy jeszcze kopertę 400 zł. Koperta była w skrzynce.

Uważam, że to było akurat i jestem zadowolona z decyzji.

Ale koleżanka mówiła mi wczoraj, że niektóre bliższe pannie młodej koleżanki to dawały żenujące prezenty. Panna młoda nic nie mówiła, ale my sobie mogłyśmy pokomentować Jedna z nich dała komplet pościeli za jakieś 30zł (wiemy, bo panna młoda miała taki sam w domu) na dwie osoby. i tego typu bywały prezenty. Jakieś aniołki z gliny, patera na owoce itp.

Jeżeli mnie nie byłoby stać na prezent, to nie jechałabym na wesele do wcale nie bliskiej koleżanki. Tym bardzie we dwie osoby:/

A dodam, że weselicho było na 400 osób, dwudniowe, dosyć ekskluzywne i panna młoda naprawdę postarała się o szczegóły i zajęła gośćmi.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 13:19   #344
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
my byliśmy jakies dwa tygodnie temu na weselu koleżanki. Nie jakoś szczególnie bliskiej. Była to raczej siostra mojej bliskiej koleżanki(zawiłe)

Kupiliśmy grawerowane kieliszki w skrzynce(180zł z przesyłką), do tego dwie buteleczki miodownika ze Słowacji (wytwarzany przez malutką rodzinną firmę- nie do kupienia w sklepach- po 30zł od butelki) i dorzucilismy jeszcze kopertę 400 zł. Koperta była w skrzynce.

Uważam, że to było akurat i jestem zadowolona z decyzji.

Ale koleżanka mówiła mi wczoraj, że niektóre bliższe pannie młodej koleżanki to dawały żenujące prezenty. Panna młoda nic nie mówiła, ale my sobie mogłyśmy pokomentować Jedna z nich dała komplet pościeli za jakieś 30zł (wiemy, bo panna młoda miała taki sam w domu) na dwie osoby. i tego typu bywały prezenty. Jakieś aniołki z gliny, patera na owoce itp.

Jeżeli mnie nie byłoby stać na prezent, to nie jechałabym na wesele do wcale nie bliskiej koleżanki. Tym bardzie we dwie osoby:/

A dodam, że weselicho było na 400 osób, dwudniowe, dosyć ekskluzywne i panna młoda naprawdę postarała się o szczegóły i zajęła gośćmi.
Szukują mnie tego typu opowieści.
Jak Parze Młodej zależało tylko na tym, jakie dostaną prezenty i czy im się zwróci weselicho, to mogli tych "biedniejszych" nie zapraszać. Ja tam się nikogo o zaproszenie nie proszę, a daję taki prezent na który aktualnie mnie stać. Nie będę się zapożyczać, by wręczy komuś 500, czy 1000, gdy stać mnie na wręczenie 100-200 zł (liczę za 2 osoby)!

Co do kwot, to padło tu zdanie (nie dokladnie, ale sens ten sam), że 400 zł to nie majątek. Kurde! Dla mnie to połowa moich dochodów! Nie zamierzam dac więcej, bo mnie na to nie stać, a jak Młoda Para liczy na zysk, a nie obecność bliskich, to kategorycznie rządam, by mnie nie zapraszano.

Do tego - nawet, gdy ktoś da te "śmieszne" według coponiektórych tutaj 300 zł, to najczęściej pokryje ono "porcje" dla 2 osób. Przykład z mojej okolicy:
1 os = 135 zł
2 os X 135 = 270
czyli jeszcze 30 zł "na waciki" zostanie

Co do zacytowanego powyżej przykładu, że weselicho na 400 osób, to przepraszam, ale co to ma do tego, ze kogoś było stać na pakiet:
dojazd+ubranie+pościel za 30/100 zł
niż na pakiet: dojazd+ubranie+500/1000 ?

Nierozumiem.
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 14:22   #345
aluniaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar aluniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 18 294
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

A ja bylam na tym weselu co wczesniej pisalam i dalismy 200 zl do koperty. Pan Mlody podszedl do nas i podziekowal, powiedzial, ze nie trzeba bylo milo mi sie zrobilo Wiedzial jaka jest moja sytuacja, ze nie pracuje, rodzice po rozwodzie i jestem na ich utrzymaniu... nie martwie sie tym, ze dalam, moze wg niektorych, malo - ciesze sie, ze moglam chociaz symboliczny prezent im podarowac
__________________
Razem 14.08.2004
Zaręczeni 14.01.2011

Małżeństwo 06.09.2014
aluniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 19:32   #346
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Wiadomo, że każdy daje tyle co może. Ja nie sprecyzowałam, że były to dziewczyny, które mogły. Powtarzam, mogły dać więcej.
A panna młoda nie skomentowała tego. Nie liczyła na jakieś szczególne prezenty. Czytaj dokładnie.

Komentowałyśmy ja z jej siostrą.

No bo przepraszam, ale do koleżanki nie poszłabym z prezentem za 30 złotych i tyle. Może to płytkie, ale gdyby mnie nie było stać na więcej to bym się jakoś wymigała, bo byłoby mi głupio. Nie mówię tu o przypadkach chodzenia na śluby do rodziny albo kogoś bliskiego. Takiej osobie można zrobić coś ładnego i taniego. Coś osobistego. Nawet tu można było za te pieniądze się jakoś postarać. Coś wymyślić. A nie tak jakoś bezdusznie, olewczo..
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 19:41   #347
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Widze, że tu kłótnie.

Powiem teraz od mojej strony niedawnej Panny Młodej. Zrobiliśmy wszystko skromnie, bo koszt około 10 tysięcy. Uprzedzaliśmy,że chcemy coś, co będzie nam przypominało gości. Tylko kilka osób wyszło z kreatywną inicjatywą- limitowany komplet do picia herbaty- i własnoręcznie zrobiony album na zdjęcia z motywem naszych zaproszeń. tak to standard pieniądze, niektórzy przesadzili- przesadzili to mało powiedziane.
Uwazamy,że teraz nalezy się im mała niespodzianka- kazda para rodzina dostanie fotoalbum zrobiony przez nas własnoręcznie.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 20:15   #348
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Przesadzili w jakim kontekście? złym? dobrym?
Myślę, że taki albumik to będzie miła niespodzianka

Nie kłócę się, wyrażam swoje zdanie. No bo przepraszam, ale ostatnią osoba, która ma prawo komentować czyjeś prezenty jest jakaś tam koleżanka koleżanki mojej koleżanki...
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 20:49   #349
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

przepraszam, ale komentować ma prawo każdy. Mamy wolny kraj.

A ja komentowałam brak zaangażowania w prezent. Chyba mam prawo stwierdzić, że to osoba zachowała się nieładnie dając cokolwiek na odwal.

Już bardziej pannie młodej mniej wypada komentować.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-04, 19:39   #350
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
Przesadzili w jakim kontekście? złym? dobrym?
Myślę, że taki albumik to będzie miła niespodzianka

.
W miłym, ale uwazam,że dla niektórych było to za dużo, biorąc pod uwagę ich sytuację.

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
przepraszam, ale komentować ma prawo każdy. Mamy wolny kraj.

A ja komentowałam brak zaangażowania w prezent. Chyba mam prawo stwierdzić, że to osoba zachowała się nieładnie dając cokolwiek na odwal.

Już bardziej pannie młodej mniej wypada komentować.

A czmeu mi nie wypada powiedzieć, co sadze o zachowaniu moich gości. Nie napisałam nic o nich złego.

Ja nastawiałam sie, że może zbiorę z tysiąc złotych, dostałam dużo więcej. Nie jestem materialistką, dla mnie była wazna obecnośc tych ludzi, a nie po kilka tysięcy w kopercie.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 20:37   #351
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

lemoorka ja nie odnosiłam się do twojej odpowiedzi

Ani sytuacji. Chodziło mi tylko o to, o czym rozmawiałam z chilanes
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 21:15   #352
aniolekKB
Zakorzenienie
 
Avatar aniolekKB
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-na ;-)
Wiadomości: 3 183
GG do aniolekKB
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Wiadomo, że każdy daje tyle co może. Ja nie sprecyzowałam, że były to dziewczyny, które mogły. Powtarzam, mogły dać więcej.
Najlepiej patrzeć w kogoś innego portfel.
"Ona powinna mieć tyle kasy, bo przecież nie ma żadnych wydatków"- skąd ja to znam
aniolekKB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 22:44   #353
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Ech,
jedo źle sformułowane zdanie i tyle rabanu.

A mnie chodziło jedynie o to, że dziewczyny sobie olały. Już nawet nie o to ile co kosztowało, tylko to, że była to pierwsza lepsza tania rzecz ze sklepu za rogiem.
Przecież nikomu w portfel nie zaglądam ale jak nie miałam kiedyś kasy, to starałam się wymyślić coś miłego z tą którą mogłam przeznaczyć na wesele. A nie tak sobie olewać.

Rozumiecie o co mi chodzi? Bo jak na razie widać, że nie.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 06:26   #354
alfabet18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 22
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Kochane pomóżcie!! Mam dylemat, czy do koperty dołącza sie kartkę z życzeniami śłubnymi? Bo większość osób z rodziny ma taki zwyczaj. Lecz mam z tym problem, bo nie wiem czy taką kartkę należy podpisać(od kogo?)

Bardzo proszę o pomoc, bo nie chciałabym wyjść na głupka
alfabet18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 07:21   #355
bebunio
jak promyczek słońca....
 
Avatar bebunio
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8 715
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez alfabet18 Pokaż wiadomość
Kochane pomóżcie!! Mam dylemat, czy do koperty dołącza sie kartkę z życzeniami śłubnymi? Bo większość osób z rodziny ma taki zwyczaj. Lecz mam z tym problem, bo nie wiem czy taką kartkę należy podpisać(od kogo?)

Bardzo proszę o pomoc, bo nie chciałabym wyjść na głupka

Nie byłam w takiej sytuacja ale ja bym kupiła kartkę z życzeniami, a że do niej jest zazwyczaj większa koperta to do środka włożyłabym jeszcze jedną mniejszą z pieniędzmi i podpisałabym kartkę oraz na kopercie z życzeniami dla... od... czy coś w tym stylu. I zakleiłabym kopertę.
__________________
rozliczenia -> [SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic212042_4.gif[/SIGPIC]

dane do wpłaty są w pierwszym poście mojego wątku!!! jeżeli potrzebujesz więcej danych, proszę o pw
bebunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 10:42   #356
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez alfabet18 Pokaż wiadomość
Kochane pomóżcie!! Mam dylemat, czy do koperty dołącza sie kartkę z życzeniami śłubnymi? Bo większość osób z rodziny ma taki zwyczaj. Lecz mam z tym problem, bo nie wiem czy taką kartkę należy podpisać(od kogo?)

Bardzo proszę o pomoc, bo nie chciałabym wyjść na głupka
My dostawaliśmy koperty z pieniędzmi podpisanei nie oraz pocztówki w kopertach a w środku podpisane życzenia i pieniądze.

Możesz podpisać, możesz nie podpisywać, od Ciebie zależy.

Ja podpisuję kartę z życzeniami.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 19:10   #357
betinka6
Rozeznanie
 
Avatar betinka6
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 930
GG do betinka6
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez alfabet18 Pokaż wiadomość
Kochane pomóżcie!! Mam dylemat, czy do koperty dołącza sie kartkę z życzeniami śłubnymi? Bo większość osób z rodziny ma taki zwyczaj. Lecz mam z tym problem, bo nie wiem czy taką kartkę należy podpisać(od kogo?)

Bardzo proszę o pomoc, bo nie chciałabym wyjść na głupka
My dołączamy kartke i podpisujemy
__________________
watek wymiankowy https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=454154
betinka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 19:13   #358
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

u nas wszystkie koperty były z kartkami na których były życzenia i każda była podpisana od kogo
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 19:38   #359
betinka6
Rozeznanie
 
Avatar betinka6
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 930
GG do betinka6
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

moim zdaniem kazdy powinien dac tyle na ile go stac, bo organizujac wesele kazdy chyba liczy sie z kosztami i wiadomo ze pieniazki wydane na organizacje przyjecia raczej sie nie zwrócą " w kopertach"
__________________
watek wymiankowy https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=454154
betinka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 17:03   #360
malwina2208198721
Zadomowienie
 
Avatar malwina2208198721
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 431
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

To może ja też się wypowiem

2 tygodnie temu byłam na weselu z moim TŻ u jego kolegi i daliśmy Parze Młodej 400zł w kopercie. Tyle uważaliśmy i tyle daliśmy Rodzice mojego TŻ dali tej parze również 400zł.
Dodam, że nie jest to bliski kolega, mój TŻ nawet nie spodziewał się, że go zaprosi. Pana Młodego tata i mojego TŻ mama razem pracują i mieszkają w sąsiednich wioskach.
W ubiegłym roku, byliśmy na weselu u koleżanki mojej mamy (Para Młoda: 42letnia panna i 49letni wdowiec) i kupiliśmy jej wszyscy blender (koszt jakieś 550-600zł nie pamiętam za bardzo), bo tego sobie życzyła, wcześniej moja mama zapytała
__________________

"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same"
— Phil Bosmans




59
-58-57-56-55-54-53-52
malwina2208198721 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-20 09:18:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:10.