Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-19, 14:13   #1651
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski


I Wy tak wszystkie trzy (Trzpiotka91, Organa i SanaPL) razem naprawdę udawacie, że się nie znacie?

Tworzyć trole trzeba umieć mniej chamsko
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 15:30   #1652
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez SanaPL Pokaż wiadomość
Czytalam wczoraj zarowno ten reportaż na onecie jak i wywiad z wlascicielem. Najgorsze jest to, ze pewnie tak jak przy szlachetnej paczce do firmy wejdzie kontrola, stwierdzi że wszyscy pracują i nikt sie nie skarży i nie stwierdzą żadnych nieprawidlowosci.
W Paczce PIP nie badał mobbingu, tylko czy pracownikom w terminie pensje wyplacają i urlopy dają. Za to prokuratura przesłuchuje świadków i właśnie zabezpieczyła dyski (te same które chwilę wcześniej chciał przejąć w obstawie byłych komandosów kolega Stryczka).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 17:07   #1653
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Nie będzie nowego auta za bohaterskie seicento.
Pieniądze zostały oczywiście wydane na inne rzeczy, oczywiście nie zostały przekazane właścicielowi seicento, a zbierający się o nie pokłócili
Sprawa trafi do sądu
https://wiadomosci.wp.pl/gdzie-sa-pi...1995117340289a
To jest dopiero kabaret, zwykły gość a Kijowski mógl by się od niego uczyć.
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 22:18   #1654
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja wiem... ale spodziewałabym się, że tym biliardem sypnie KK.

Wszyscy dostojnicy Kościoła tak w mediach krzyczą, jaka strata dla katolicyzmu itd.

Ale oni pewnie ofiarują modlitwę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:58 ----------

Tak, napisałam, że ludzie dają, na co chcą i niby rozumiem.

Po prostu to tylko kupa kamieni. Bardzo ładna, ale wciąż.

Mnie to żenuje i na swoje odczucia nie mam wpływu.

Mnie to żenuje, że firmy się przescigają, żeby dać, bo PR. Gdyby dali na coś innego, to PR-u by nie było.

A ja dawania, żeby pokazać jak to daję, nie lubię. Ale wiadomo, nie moje pieniądze, nie moja sprawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla ciebie to tylko kupa kamieni. Jednak jakby nie patrzeć to jest to element historii Europy. Jakby się spalił Luwr, Wersal czy nasz Wawel to byłoby tak samo.

A żenuje cię wspieranie produkcje filmów, spektakli, zawodów sportowych, sportowców, muzeów? Za te pieniądze też można zrobić wiele dobrego.

A ja wole osobiście ze ktoś da żeby pokazać, niż żeby wcale nie dał. Z drugiej strony daję też przykład
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 10:32   #1655
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Ale Robercika pięknie wczoraj TVN bronił. Wywiad na parkowej ławeczce, w tle ptaszki, słoneczko no i mamusia, która mówiła, że syn ją "tylko" potrącił.
faktycznie, było to delikatnie groteskowe.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę że to miało miejsce prawie 20 lat temu, rodzina była patologiczna (źle się w niej działo), dzieci z jakiegoś powodu stały murem za ojcem alkoholikiem i matka zwyczajnie mogła spróbować się chcieć jakoś odegrać. A że kobieta nie jest medialnym rekinem obytym z mediami to i wyjaśnienia dość słabe. Akurat jak źle się dzieje w rodzinie to o kłótnie latwo i mogło się zdarzyć jakieś popchnięcie. To nie powód moim zdaniem aby klasyfikować kogoś od razu jako łotra. Liczy się moim zdaniem to że nikt się nad nikim nie znęcał (syn nad matką) i są pogodzeni.

Cytat:
Uwierzę kiedy pozwie naprawdę, a nie tylko kiedy coś bąknie, ze może pozwie.
A moim zdaniem słusznie robi że nie pozywa, to sprawa dot. jego rodziny i trudno aby ktoś wymuszał na nim procesy jak facet woli spokój i nie ma ochoty do tego wracać tylko dlatego że ktoś to wyciągnął. To że ktoś go obrzuca błotem to jeszcze nie równa się temu że ma obowiązek wymachiwać szabelką na wszystkie strony i tupać groźnie nogą.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
On swoj wizerunek broni. Ale jak widać dla Ciebie to tylko sąd. A inni znów będą uważać ze skoro się "broni sądem " to znaczy że winny. Osobiście dla mnie to wsio ryba czy idzie do sądu czy nie.
Myślę że nie będzie miało to większego znaczenia. Jakoś nie zauważyłam żeby mu jakoś poparcie spadło wśród moich znajomych. Raczej przeszło to bez większego echa.
Poza tym Biedron moim zdaniem tym zyskał bo pokazał że wcale nie jest klotliwy i ze jest spokojny. Inni już by dawno robili afery A on zareagował że spokojem. A dla mnie to plus bo mam dość klotliwych polityków.



Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Sporo takich głosów dziś od rana w swoim otoczeniu słyszę, co ciekawe nie tylko wśród ludzi deklarujących głosowanie na Wiosnę.
Też tak to odbieram. Najwyraźniej i pranie brudów też może się przejeść jako metoda pr.
Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Środowisko wybitnie nieciekawe. Wszystkie strony tej afery wyglądają dosc nieciekawie. Bieniuk miał inny wizerunek, "grzecznego chłopca", kochajacego ojca i męża, a tu takie kwiatki (i nie mam na myśli rzekomego gwałtu).
[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86723292]Dokładnie tak.
Nic nie wiedziałam o tym.[/QUOTE]
Bo ja wiem czy on miał taki święty czy nie święty wizerunek.
Facet ma 39 lat, nie jest w związku. Jesli jest dobrym ojcem, a wieczorem lubi sobie pójść do klubu to nic w tym złego.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 12:06   #1656
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Dla ciebie to tylko kupa kamieni. Jednak jakby nie patrzeć to jest to element historii Europy. Jakby się spalił Luwr, Wersal czy nasz Wawel to byłoby tak samo.

A żenuje cię wspieranie produkcje filmów, spektakli, zawodów sportowych, sportowców, muzeów? Za te pieniądze też można zrobić wiele dobrego.

A ja wole osobiście ze ktoś da żeby pokazać, niż żeby wcale nie dał. Z drugiej strony daję też przykład
Gdybyś czytała ze zrozumieniem, to byś wiedziała, że nic do katedry nie mam.

Ale jak przychodzi co do czego, to każdy zabytek i każda rzecz to tylko kupa kamieni w opozycji do ludzkiego życia, które jest zwyczajnie bezcenne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 12:29   #1657
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Gdybyś czytała ze zrozumieniem, to byś wiedziała, że nic do katedry nie mam.

Ale jak przychodzi co do czego, to każdy zabytek i każda rzecz to tylko kupa kamieni w opozycji do ludzkiego życia, które jest zwyczajnie bezcenne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może ty pisz tak zeby ludzie cię rozumieli. Może sama katedra ci wsio ryba, ale problem masz do tych co dają na nią albo co powinni dać.
Bo to że dla ciebie to tylko kupa kamieni nie znaczy ze dla innych nie znaczy więcej. Dla osoby która ceni historię czy też architekturę może znaczyć wiele.

Szkoda ze nie odpowiedziałaś na moje pytanie Uważasz że nie powinno się wspierać szeroko pojętych wydarzeń kulturalnych, sportowych, wspierać artystów, sportowców czy też nie chronić dzieł? A co z muzeami? Też nie powinny powstawać?
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-20, 15:47   #1658
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Nie ma to jak ziejąca jadem kadra UW
https://dorzeczy.pl/kraj/100383/niew...fesora-uw.html

Uff, nie muszę się wstydzić, ze to moja alma mater

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2019-04-20 o 15:49
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 23:18   #1659
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Pomijając sedno sprawy, powoływanie się na komentarz blogerki Kataryny - mistrz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 09:32   #1660
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Jesu, kolejna afera z tyłka... Co ci ludzie robiliby, gdyby internet nie istniał. Gdzie kreciliby te niby aferki...
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 10:05   #1661
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Rację miał profesor. Nie każdy w Polsce obchodzi Wielkanoc, niektórzy obchodzą Pesach. Po co ta fotografka wtrącała się z tym swoim komentarzem pod życzeniami ambasadorki, skoro tamta odwoływała się do Pesach a nie do Wielkanocy ? Z tego, że obchodzących Pesach w Polsce jest mniej niż 1% wynika, że nie można im życzyć udanych świąt Co to za wariatka jakaś i kręci aferę z tyłka ?

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2019-04-21 o 10:19
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-21, 10:27   #1662
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

No przecież blogerka Kataryna wam wyjaśniła, że to oburzające!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 10:32   #1663
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Ja w ogóle nie mam problemu z ambasadorką USA, prezydentem, ministrem edukacji składającym życzenia z jakiegokolwiek okazji jakiegokolwiek systemu wierzeń.

W swoim prywatnym czasie, na swojej prywatnej stronie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 11:18   #1664
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie mam problemu z ambasadorką USA, prezydentem, ministrem edukacji składającym życzenia z jakiegokolwiek okazji jakiegokolwiek systemu wierzeń.

W swoim prywatnym czasie, na swojej prywatnej stronie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja wprost przeciwnie. Oczekuję, że najważniejsi politycy kraju, którego państwowość zaczęła się od chrześcijańskiego obrzędu i w którym póki co sporą większą część społeczeństwa stanowią ludzie, mniej lub bardziej ale zawsze jednak, związani z Kościołem (chociażby poprzez różne sakramenty czy aktywne obchodzenie różnych świąt), będą takie okazje oficjalnie celebrować.
Polonia Semper Fidelis.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 11:24   #1665
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Mosbacher złożyła też życzenia z okazji Wielkiej Nocy, dlatego kompletnie nie rozumiem czyjegoś bólu odwłoka, że złożyła wcześniej życzenia z okazji święta Pesach (nie jej wina, że najpierw jest Pesach, a potem Wielkanoc). tzn. w pewnym sensie rozumiem - jeśli ktoś ma z tym problem, to ma najwyraźniej problem z Żydami. ale to już jego broszka. dopóki taki ktoś nie wyżywa się na osobach, których nie lubi, to może ich nie lubić do woli.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 11:43   #1666
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
A ja wprost przeciwnie. Oczekuję, że najważniejsi politycy kraju, którego państwowość zaczęła się od chrześcijańskiego obrzędu i w którym póki co sporą większą część społeczeństwa stanowią ludzie, mniej lub bardziej ale zawsze jednak, związani z Kościołem (chociażby poprzez różne sakramenty czy aktywne obchodzenie różnych świąt), będą takie okazje oficjalnie celebrować.
Polonia Semper Fidelis.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takim ludziom proponuje wycieczkę do Arabii Saudyjskiej i popatrzenie sobie, jak fajne jest celebrowania religii w państwie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 12:17   #1667
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Takim ludziom proponuje wycieczkę do Arabii Saudyjskiej i popatrzenie sobie, jak fajne jest celebrowania religii w państwie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spoko porównanie. Wahabicki Islam i polski katolicyzm...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 12:51   #1668
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Spoko porównanie. Wahabicki Islam i polski katolicyzm...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak się zaczyna.

Komunizm, faszyzm też się powoli zaczynały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 13:52   #1669
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;86732118]Rację miał profesor. Nie każdy w Polsce obchodzi Wielkanoc, niektórzy obchodzą Pesach. Po co ta fotografka wtrącała się z tym swoim komentarzem pod życzeniami ambasadorki, skoro tamta odwoływała się do Pesach a nie do Wielkanocy ? Z tego, że obchodzących Pesach w Polsce jest mniej niż 1% wynika, że nie można im życzyć udanych świąt Co to za wariatka jakaś i kręci aferę z tyłka ? [/QUOTE]

Pełna zgoda.
Fotografkę boli dupa, że mniejszości religijne 1) istnieją 2) ambasadorka miała czelność życzyć im wesołych świąt. Bo w Polsce powinna być Jedna Jedyna Słuszna Religia Katolicka, a o tych innych nie powinno się mówić.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-21, 15:02   #1670
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;86732118]Rację miał profesor. Nie każdy w Polsce obchodzi Wielkanoc, niektórzy obchodzą Pesach. Po co ta fotografka wtrącała się z tym swoim komentarzem pod życzeniami ambasadorki, skoro tamta odwoływała się do Pesach a nie do Wielkanocy ? Z tego, że obchodzących Pesach w Polsce jest mniej niż 1% wynika, że nie można im życzyć udanych świąt Co to za wariatka jakaś i kręci aferę z tyłka ? [/QUOTE]


No niby miał rację, ale kręci aferę z dupy.

Ona palnęła głupotę, celowo czy nie - nie wiem, nie znam jej i nie kojarzę. Gdyby nie jego komentarz, to ta głupota pewnie przepadłaby bez echa. A on ciągnął ten temat nie wiem po co Może chciał się popisać wiedzą i obyciem.
Jeszcze jakieś teksty o gettcie ławkowym, lol.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
A ja wprost przeciwnie. Oczekuję, że najważniejsi politycy kraju, którego państwowość zaczęła się od chrześcijańskiego obrzędu

Polska państwowość nie zaczęła się od chrztu.
To, co się zaczęło, to traktowanie przez inne chrześcijańskie państwa na poziomie równym (lub bliższym) sobie. No, jeszcze można dorzucić kilka elementów, które niosło ze sobą chrześcijaństwo, np. piśmiennictwo. Ale to absolutnie nie znaczy, że przed chrztem Polska jako państwo nie istniała.


Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tak się zaczyna.

Komunizm, faszyzm też się powoli zaczynały.

Komunizm i faszyzm nie rozkręcały się 1000 lat.
A faszyzm już wcale nie rozkręcał się powoli. Ile potrzebował, kilkanaście lat? może nawet mniej. Jak na doktrynę polityczną to jest szybko.

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2019-04-21 o 15:15
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 15:04   #1671
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Pełna zgoda.
Fotografkę boli dupa, że mniejszości religijne 1) istnieją 2) ambasadorka miała czelność życzyć im wesołych świąt. Bo w Polsce powinna być Jedna Jedyna Słuszna Religia Katolicka, a o tych innych nie powinno się mówić.
Wydaje mi się, że to bardziej chodziło o to, że mamy teraz w Polsce, zamieszkanej w ogromnej większości przez katolików, Wielkanoc, a ona wyskoczyła z życzeniami na święto, które obchodzi jakieś 0,01% społeczeństwa. Najlepiej to opisał jakiś koleś w odpowiedzi tego tweeta:

https://twitter.com/BanatPiotr/statu...299215370?s=19

Mnie tam osobiście te życzenia ani ziębią, ani grzeją, aczkolwiek uważam, że nie były przypadkowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez _Bumblebee_
Czas edycji: 2019-04-21 o 15:06
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 15:08   #1672
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to bardziej chodziło o to, że mamy teraz w Polsce, zamieszkanej w ogromnej większości przez katolików, Wielkanoc, a ona wyskoczyła z życzeniami na święto, które obchodzi jakieś 0,01% społeczeństwa. Najlepiej to opisał jakiś koleś w odpowiedzi tego tweeta:

https://twitter.com/BanatPiotr/statu...299215370?s=19

Mnie tam osobiście te życzenia ani ziębią, ani grzeją, aczkolwiek uważam, że nie były przypadkowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Przecież ta ambasador jest Żydówką, więc trudno, żeby były.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 15:15   #1673
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to bardziej chodziło o to, że mamy teraz w Polsce, zamieszkanej w ogromnej większości przez katolików, Wielkanoc, a ona wyskoczyła z życzeniami na święto, które obchodzi jakieś 0,01% społeczeństwa.
Wielkanoc jest dzisiaj, 21 kwietnia. 19 kwietnia było święto Pesach, a nie Wielkanoc.

A zacytowany przez ciebie tweet jest idiotyczny, bo nie dotyczy obchodów religijnych, a urodzin przywódcy innego kraju. Nie życzymy Francuzom - a tym bardziej innym nacjom - wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Macrona.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 15:19   #1674
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86732629]Polska państwowość nie zaczęła się od chrztu.
To, co się zaczęło, to traktowanie przez inne chrześcijańskie państwa na poziomie równym (lub bliższym) sobie. No, jeszcze można dorzucić kilka elementów, które niosło ze sobą chrześcijaństwo, np. piśmiennictwo. Ale to absolutnie nie znaczy, że przed chrztem Polska jako państwo nie istniała.[/QUOTE]

To już kwestia interpretacji. Jakby nie było to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, które też trwale ukształtowało nasz kraj w fundamentalnych sprawach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86732634]Przecież ta ambasador jest Żydówką, więc trudno, żeby były.[/QUOTE]Może być nawet kapłanką VooDoo co nie zmienia faktu, że jest przede wszystkim ambasadorem w naszym kraju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 15:24   #1675
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
To już kwestia interpretacji. Jakby nie było to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, które też trwale ukształtowało nasz kraj w fundamentalnych sprawach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ee nie.
Na logikę. Po co Mieszko miałby się chrzcić, gdyby nie był głową państwa?
Chrzest Polski owszem, był mega ważny, ale twierdzenie, że to był początek państwa polskiego to mega bzdury ciągle bezmyślnie powtarzane.
Zresztą nawet nie trzeba się nad tym zastanawiać, wystarczy otworzyć pierwszą lepszą kronikę tamtych czasów.
Albo chociaż wikipedię, dla leniwych.

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Może być nawet kapłanką VooDoo co nie zmienia faktu, że jest przede wszystkim ambasadorem w naszym kraju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Cóż.

Z jednej strony masz rację.
Z drugiej u Żydów to chyba norma, sądząc po innych podobnych przypadkach.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 15:24   #1676
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Wielkanoc jest dzisiaj, 21 kwietnia. 19 kwietnia było święto Pesach, a nie Wielkanoc.

A zacytowany przez ciebie tweet jest idiotyczny, bo nie dotyczy obchodów religijnych, a urodzin przywódcy innego kraju. Nie życzymy Francuzom - a tym bardziej innym nacjom - wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Macrona.
Chodziło mi o Wielkanoc jako okres, nie konkretny dzień.

A co do tweeta to pięknie trafił w punkt, bo dla 99,99% Polaków święto Pesach znaczy tyle samo co urodziny jakiegoś afrykańskiego króla dla przeciętnego Amerykanina.
Szukanie analogii pomiędzy świętem religijnym, a urodzinami jest tutaj kompletnie zbędne, żeby nie powiedzieć z tyłka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 15:31   #1677
Rytm12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 134
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Oho, wybory idą.
Czemu ta taktyka nienawiści i opluwania mnie wcale nie dziwi?

Akta zaginęły, ciekawe. I ciekawi mnie, czy może zaginąć coś, co prawdopodobnie nigdy nie istniało.

Mam serdeczną nadzieję, że PiS kiedyś, w niedalekiej przyszłości, posunie sie o jedno kłamstwo za daleko i społeczeństwo wreszcie przejrzy na oczy. Tyle tylko, że będzie już za późno bo PiS pozostawi po sobie pustą kasę i kupę długów, które będą musiały spłacić kolejne pokolenia.
Twierdzisz, że Pis stoi za artykułem ?

Każda partia powiększała dług i prawdopodobnie każda kolejna będzie to robić w większym lub mniejszym stopniu.
Rytm12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 15:34   #1678
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86732656]
Albo chociaż wikipedię, dla leniwych.[/QUOTE]

"Niekiedy uważa się go również za symboliczne wydarzenie, które było początkiem państwa☠polskiego☠i polskiego☠Kościoła katolickiego"

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Chrzest_Polski

Także ten tego...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 15:37   #1679
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86732629]
Komunizm i faszyzm nie rozkręcały się 1000 lat.
A faszyzm już wcale nie rozkręcał się powoli. Ile potrzebował, kilkanaście lat? może nawet mniej. Jak na doktrynę polityczną to jest szybko.[/QUOTE]

Wiesz. Tu nie o to chodzi.

Tu chodzi o pozwalanie na pewien precedens religijny.

Szczerze to mam nadzieję zobaczyć islamizację Polski. Żeby ci wszyscy katolicy poczuli jak to jest, kiedy cudza religia ci coś narzuca.

I pożałowali, że nie byli bardziej zawzięci na rozdział religii od państwa.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 15:41   #1680
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Chodziło mi o Wielkanoc jako okres, nie konkretny dzień.

A co do tweeta to pięknie trafił w punkt, bo dla 99,99% Polaków święto Pesach znaczy tyle samo co urodziny jakiegoś afrykańskiego króla dla przeciętnego Amerykanina.
Szukanie analogii pomiędzy świętem religijnym, a urodzinami jest tutaj kompletnie zbędne, żeby nie powiedzieć z tyłka.
Urodzin polityków nie obchodzi się z całą rodziną. Święta tak, czy obchodzi je 1% czy 99%. To, że jakieś święto obchodzi mniejszość nie oznacza, że życzenie tej mniejszości wesołych świąt jest afrontem wobec większości, i trzeba mieć dobrze zrytą banię żeby się tego czepiać.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 21:34:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:08.