Majowe mamy 2019, cz. 8 - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-17, 20:42   #331
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87005046]Żebym się jeszcze wstrzymała z seksem, gdzie w ogóle o tym nie myślę, na co najmniej 3 tygodnie jeszcze (w szpitalu mówili, że minimum 12 tygodni, więc pewnie tyle jeszcze poczekam), że wszystko wygląda dobrze, ale jest świeże, cienkie i żebym kupiła sobie żel w aptece to tak w skrócie.[/QUOTE]Ahahaha mi to samo. A mi nawet jakiekolwiek zbliżenia nawet przez myśl nie przeszły. Na temat antykoncepcji powiedzieialam jej ze poki co dziecko jest najlepszą antykoncepcja. Odpowiedziała mi ze przyjdzie taki czas ze będę chciała mieć kolejne, ale nie byla przekonująca

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to jak dziecku spasuje to lepiej nie kombinować
Także zacznij od najtańszego, ja tak zrobiłam i na szczęście jest ok Raz na tydzień, potem przerwa bo trzeba było ziarniak usunąć (nie wiem czemu od tego nie zaczął...) i teraz drugi na 2tyg. Po tym pierwszym było widać różnicę, zobaczymy jak teraz, oby pomogło

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
No to ja zaczęłam od najdroższego, bo sugerowalam się składem. I oby służyło bo panicznie boję się zmiany mm. Jak czytam jak dziewczyny eksperymentują, że zmieniają mm co kilka dni to mi słabo

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 20:46   #332
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Co do mm to ja daję Bebilon Profutura i małej dobrze służy. Kosztuje chyba 60 zł za 800g, nam taka puszka starcza na 4 tygodnie, bo dłużej stać nie może. Zmieniać nie polecają, bo podobno organizm dziecka przyzwyczaja się do mleka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 20:47   #333
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
Smerfetko, trzymam kciuki żeby pomogło.
Dziewczyny, a może Vojta na przepuklinę? Screenshot_20190717-214623.jpg

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 20:50   #334
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Ogólnie tak, najlepiej podawać jedno ale np. ja musiałam zmieniać już parę razy bo a to brzuch ja bolał, a to kupa bardzo brzydka ( wszystkie przypadki nie dzień, czy dwa ale najmniej po tygodniu). Teraz mam Bebiko i widzę że jej sluzy Nie... Ale ja nie ucierpialam przy porodzie w ogóle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdro kobieto, zazdro

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Taaaa... Potrafi mnie zalać i ja myślę, że to okres, a na drugi dzień czysto kilka dni czysto, potem plamie tydzień i zaś kilka dni przerwy 10 tygodni po porodzie, jestem wk.wiona. Ani tu pójść na usg bo nie wiadomo czy będzie czysto Zmienia, po ostatnim ostrym curry, młody jadł cycka co pół godziny, takie dobre mleko ale wątpię, że jedna cukinia nie podeszła dzieciakowi, przecież to bez sensu teoria.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja też myślałam, że okres. Wczoraj przed spacerem więc podpaski w ruch, a tu dalej nic... Eh

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 20:53   #335
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Takie pytanie o kp: podajecie piersi na zmianę czy tylko jedna az do opróżnienia?
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 20:55   #336
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Dużo śluzu zabarwionego troszkę, już mnie to wkurza

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
O to to. Takie czasami różowe czasami beżowe, czasami żółte

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Co do mm to ja daję Bebilon Profutura i małej dobrze służy. Kosztuje chyba 60 zł za 800g, nam taka puszka starcza na 4 tygodnie, bo dłużej stać nie może. Zmieniać nie polecają, bo podobno organizm dziecka przyzwyczaja się do mleka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piona. My też profuture. Nam puszka starcza na... tydzień! No ale my tylko mm

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 21:03   #337
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Takie pytanie o kp: podajecie piersi na zmianę czy tylko jedna az do opróżnienia?
Na zmianę. Ale mój do końca ssie

Dziewczyny, które odciągają mleko i mrożą, ile ml dziennie odciągacie i ile razy dziennie? Tak się zastanawiam czy u mnie to mało czy dużo tego wychodzi. I ile wychodzi Wam mleka w jednym ściągnięciu z jednej piersi?
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-17, 21:08   #338
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
O to to. Takie czasami różowe czasami beżowe, czasami żółte

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Piona. My też profuture. Nam puszka starcza na... tydzień! No ale my tylko mm

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Są tez puszki 400g.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 21:15   #339
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a może Vojta na przepuklinę? Załącznik 7683588

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Ale to dziecku na zdjęciu wcale nie musi mieć przepukliny. Może mieć rozciagnieta flakowata krese biała. Przepuklina to zerwana kresa. Fizjoterapia na to nie pomoże. Przynajmniej z perspektywy dorosłej przepukliny to mówię. Chyba że dziecięca to jakaś inna
Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Takie pytanie o kp: podajecie piersi na zmianę czy tylko jedna az do opróżnienia?
Ja nie wiem co to znaczy oprozniona pierś. Serio. Łącznie karmie 2 lata i nie mam pojęcia o czym piszecie że pije dziecko do końca...
Moja ssie i ssie i ssie i ile ssie tyle leci.
Druga daje jeśli była przerwa. Najczęściej na wieczór. Bo ona pierś traktuje w 90% tylko jako jedzenie. Później już swiruje. Więc wystarczy chwilę pobujac i zaśnie. Czasem jednak się namyśli po 10-20min że w sumie to jeszcze by zjadła to daje ją do drugiej

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 21:17   #340
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Ah i odwołuje że helka ma się lepiej... Wstała już 3x, z czego 3 z kaszlu. Za ostatnim razem tak ją złapało że zanim dobiegłam na górę to już zwyniotowala w łóżeczku, a jak uniosłam w górę to chlusnela przez pół sypialni...
W tym na odkurzacz.. Mam nadzieję że będzie działał bo to mój odkurzacz do katarka

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 21:18   #341
Katiebirdie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 469
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Ja odciągam dwa razy dziennie po 60 ml i tym sposobem mam porcję dziennie. Z tym ze ja rzadko kiedy podaje butelkę.
Katiebirdie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-17, 21:25   #342
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Ah i odwołuje że helka ma się lepiej... Wstała już 3x, z czego 3 z kaszlu. Za ostatnim razem tak ją złapało że zanim dobiegłam na górę to już zwyniotowala w łóżeczku, a jak uniosłam w górę to chlusnela przez pół sypialni...
W tym na odkurzacz.. Mam nadzieję że będzie działał bo to mój odkurzacz do katarka

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Biedactwo

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
Ja odciągam dwa razy dziennie po 60 ml i tym sposobem mam porcję dziennie. Z tym ze ja rzadko kiedy podaje butelkę.
Ja butli też nie daje, mroże ma gorsze czasy lub na powrót mojej choroby, czyli powrót leków przy których karmić nie mogę. Butle dostaje tylko od TŻ może dwa razy w miesiącu jak wychodzę do lekarza czy na paznokcie.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 21:31   #343
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
O to to. Takie czasami różowe czasami beżowe, czasami żółte

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Piona. My też profuture. Nam puszka starcza na... tydzień! No ale my tylko mm

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
U mnie przy bebilonie miała kolki...ale ogolnie to dobre mleko
Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Są tez puszki 400g.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Nie opłaca się
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Ah i odwołuje że helka ma się lepiej... Wstała już 3x, z czego 3 z kaszlu. Za ostatnim razem tak ją złapało że zanim dobiegłam na górę to już zwyniotowala w łóżeczku, a jak uniosłam w górę to chlusnela przez pół sypialni...
W tym na odkurzacz.. Mam nadzieję że będzie działał bo to mój odkurzacz do katarka

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Jej biedna malutka a i ty z nią...oby szybko zdiagnozowali!

Apropo katarka - wreszcie wczoraj kupiłam, a byłam tylko po moskitierę i folie na deszcz bo nie mam, doszły nożyczki do paznokci, i katarek właśnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 21:34   #344
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Ale to dziecku na zdjęciu wcale nie musi mieć przepukliny. Może mieć rozciagnieta flakowata krese biała. Przepuklina to zerwana kresa. Fizjoterapia na to nie pomoże. Przynajmniej z perspektywy dorosłej przepukliny to mówię. Chyba że dziecięca to jakaś inna Ja nie wiem co to znaczy oprozniona pierś. Serio. Łącznie karmie 2 lata i nie mam pojęcia o czym piszecie że pije dziecko do końca...
Moja ssie i ssie i ssie i ile ssie tyle leci.
Druga daje jeśli była przerwa. Najczęściej na wieczór. Bo ona pierś traktuje w 90% tylko jako jedzenie. Później już swiruje. Więc wystarczy chwilę pobujac i zaśnie. Czasem jednak się namyśli po 10-20min że w sumie to jeszcze by zjadła to daje ją do drugiej

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Może to jednak przepuklina.Screenshot_20190717-223221.jpg

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 21:37   #345
Katiebirdie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 469
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Lilianna, no ja właśnie tak na relaksie odciągam, bo rzadko wychodzę gdzieś na dłużej. W sumie nie wiem jak tam budowanie zapasów u kogoś kto często wychodzi na dłużej. Ja w piątek planuję dziki shopping w galerii w stalowej woli, więc ze trzy porcje pójdą.
Katiebirdie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 21:50   #346
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Czy macie jeszcze plamienia, brudzenie?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Ja jakieś śladowe jeszcze a jestem po CC.

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87005145]A jutro jeszcze szczepienie do kompletu i pewnie będę mieć jeszcze większy hardcore
Dzisiaj to miałam ochotę usiąść i płakać razem z nim A jak sąsiedzi na mnie patrzą, chyba mają nas dość [/QUOTE]

Współczuję, u nas też wieczór przepłakany, jeszcze nigdy się tak nie darła

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Takie pytanie o kp: podajecie piersi na zmianę czy tylko jedna az do opróżnienia?
Jedną aż się naje, jeśli mam wrażenie że jest pusto to daję drugą, zdarza się że zje z obu do uczucia opróżnienia

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Na zmianę. Ale mój do końca ssie

Dziewczyny, które odciągają mleko i mrożą, ile ml dziennie odciągacie i ile razy dziennie? Tak się zastanawiam czy u mnie to mało czy dużo tego wychodzi. I ile wychodzi Wam mleka w jednym ściągnięciu z jednej piersi?
Ja nie odciagam ale zbieram kolektorem, 100-150ml się udaje pod warunkiem że się przygotuje ze wszystkim przed karmieniem - leci samo z drugiej piersi w trakcie karmienia, czasami mnie zalewa jak mała akurat śpi, mam nadzieję że to się wkrótce skończy. Wkładki laktacyjne nie dają rady niestety

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Ah i odwołuje że helka ma się lepiej... Wstała już 3x, z czego 3 z kaszlu. Za ostatnim razem tak ją złapało że zanim dobiegłam na górę to już zwyniotowala w łóżeczku, a jak uniosłam w górę to chlusnela przez pół sypialni...
W tym na odkurzacz.. Mam nadzieję że będzie działał bo to mój odkurzacz do katarka

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Masakra przerażają mnie wymioty u takich maluchów. Btw jak układasz mała jak zwraca? Tak jakby w pionie? Dla mnie to jest odruch żeby tak zrobić albo wziąć jak do odbicia do siebie, a dziś zwymiotowała tżtowi na rękach i jego odruch to było odsunąć od siebie dziecko. Zszokowało mnie to ale może przesadzam

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Biedactwo

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------


Ja butli też nie daje, mroże ma gorsze czasy lub na powrót mojej choroby, czyli powrót leków przy których karmić nie mogę. Butle dostaje tylko od TŻ może dwa razy w miesiącu jak wychodzę do lekarza czy na paznokcie.
Ja próbuję z butlą na wypadek gdybym musiała ją z kimś zostawić jak będę chciała wrócić do pracy. Zjeść zje, no nie zawsze, ale co z tego jak przeważnie zwraca potem butelka niby z odprowadzeniem powietrza

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 22:03   #347
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Pytałaś gim o to??

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Byłam po 6 tygodniu to twierdziła, że to jeszcze normalne. Mam iść do niej na usg prywatnie, ale muszę się z kasą wyrobić w końcu... No ale weź pójdź skoro nie wiesz czy Cię nie zaleje no kurde.
Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Takie pytanie o kp: podajecie piersi na zmianę czy tylko jedna az do opróżnienia?
Na zmianę. No chyba, że jadł 5 minut i za 5minut chce znowu to daje tą samą. Ale tak jak Sq nie znam stanu oproznienia, jak je to leci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 22:13   #348
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Byłam po 6 tygodniu to twierdziła, że to jeszcze normalne. Mam iść do niej na usg prywatnie, ale muszę się z kasą wyrobić w końcu... No ale weź pójdź skoro nie wiesz czy Cię nie zaleje no kurde. Na zmianę. No chyba, że jadł 5 minut i za 5minut chce znowu to daje tą samą. Ale tak jak Sq nie znam stanu oproznienia, jak je to leci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No u mnie też niby leci ale ta pierś jest bardziej wiotka i w porównaniu do drugiej jest "pusta" choć oczywiście nie jest

Druga godzina usypiania u nas, ledwo już stoję na nogach bujając go w wózku a jeszcze z psem muszę wyjść i wziąć prysznic.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 22:16   #349
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Dziewczyny karmiące mm. Ile czasu jedzą Wasze dzieci? Mój ma smoczek dla wcześniaków, bo z 1 go zalewało. I odkilku dni nie dojada porcji w nocy, ale to wygląda tak jakby przysypiał. Odkładam i za chwilę jak damto zje. TŻ stwierdził, że może on się męczy tym jedzeniem i trzeba wrócić do skoczka 1. Ogólnie zjedzenie 150mm zajmuje mu około 30-40minut z odbijabiem

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
No u mnie też niby leci ale ta pierś jest bardziej wiotka i w porównaniu do drugiej jest "pusta" choć oczywiście nie jest

Druga godzina usypiania u nas, ledwo już stoję na nogach bujając go w wózku a jeszcze z psem muszę wyjść i wziąć prysznic.
A z psem idziesz bez dziecka? A ja w ciąży chciałam psa. Jak dobrze, że tz się nie zgodził

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-17, 22:45   #350
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Dziewczyny karmiące mm. Ile czasu jedzą Wasze dzieci? Mój ma smoczek dla wcześniaków, bo z 1 go zalewało. I odkilku dni nie dojada porcji w nocy, ale to wygląda tak jakby przysypiał. Odkładam i za chwilę jak damto zje. TŻ stwierdził, że może on się męczy tym jedzeniem i trzeba wrócić do skoczka 1. Ogólnie zjedzenie 150mm zajmuje mu około 30-40minut z odbijabiem

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

A z psem idziesz bez dziecka? A ja w ciąży chciałam psa. Jak dobrze, że tz się nie zgodził

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Bez dziecka, odpalam kamerkę w sypialni i patrzę w telefon jak wychodzę z psem.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 00:12   #351
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

SQarra
Ojejciu,biedna Hela

N4ti
Ja na przrmian daje.czasem w nocy zje 2 cycki

Ja nie sciagam i nie mroze
Wychodze srednio razw tygodniu i robimy wtedy mm
Hipp combiotic
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 01:18   #352
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Sq, ale ta Helcia biedna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 01:21   #353
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Faiza Pokaż wiadomość
Ja jakieś śladowe jeszcze a jestem po CC.



Współczuję, u nas też wieczór przepłakany, jeszcze nigdy się tak nie darła



Jedną aż się naje, jeśli mam wrażenie że jest pusto to daję drugą, zdarza się że zje z obu do uczucia opróżnienia



Ja nie odciagam ale zbieram kolektorem, 100-150ml się udaje pod warunkiem że się przygotuje ze wszystkim przed karmieniem - leci samo z drugiej piersi w trakcie karmienia, czasami mnie zalewa jak mała akurat śpi, mam nadzieję że to się wkrótce skończy. Wkładki laktacyjne nie dają rady niestety



Masakra przerażają mnie wymioty u takich maluchów. Btw jak układasz mała jak zwraca? Tak jakby w pionie? Dla mnie to jest odruch żeby tak zrobić albo wziąć jak do odbicia do siebie, a dziś zwymiotowała tżtowi na rękach i jego odruch to było odsunąć od siebie dziecko. Zszokowało mnie to ale może przesadzam

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Ja próbuję z butlą na wypadek gdybym musiała ją z kimś zostawić jak będę chciała wrócić do pracy. Zjeść zje, no nie zawsze, ale co z tego jak przeważnie zwraca potem butelka niby z odprowadzeniem powietrza

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Nieważne czy rzyga na mnie czy nie ale szybko daje na bok. Tzn z pozycji dzidziusia obracam żeby wyniotowala na mnie lub przede mnie. Albo w ogóle obracam ją jej brzuchem do dołu, ale wtedy trzeba trzymać głowę tzn za zuchwe żeby dzieciątko sił na to nie marnowalo. Ogólnie robię wszytsko żeby grawitacja nie spowodowała że rzyg trafi apowrotem do buzi
Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Byłam po 6 tygodniu to twierdziła, że to jeszcze normalne. Mam iść do niej na usg prywatnie, ale muszę się z kasą wyrobić w końcu... No ale weź pójdź skoro nie wiesz czy Cię nie zaleje no kurde. Na zmianę. No chyba, że jadł 5 minut i za 5minut chce znowu to daje tą samą. Ale tak jak Sq nie znam stanu oproznienia, jak je to leci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A może zadzwoń.. Zagadaj, może na ip się wybrać kij wie...

Jeżu nie śpimy, no padne. Wstaje co 20 minut...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 02:06   #354
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Kazik mnie nabrał. Śpi już 5 h, tylko że tak się wierci, że poszłam już mm zrobić i co? I dalej śpi s matka z mm czeka. No ja nie ogarniam. Wierci się mega, głowa chodzi chodxi w lewo, prawo, postekuje. Na chwilę cisza, spokój i id nowa. Wasze też tak się wiercą? Tylko go to chyba nie wybudza, albo nie wybudza na tyle by się obudzić. Za to mnie to wybudza skutecznie ;/ Chyba naprawdę będę spala w stoperach

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 02:07   #355
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

U nas pierwsza pobudka od 22
SQ duzo zdrówka dla Helci
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 02:48   #356
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

U
Ecea moj tez tak robi,jak ma juz lekki sen,z godzine potrafi tak.cudowac zanim sie wybudzi
Czasem wtedy wezmie smoka,to go.troche uspokoi

Squarra kaszel ja tak budzi?

Katie no to ladnie sciagasz
Mnie to opornie szlo,srednio 30 ml na raz,wiec caly dzien musialabym.z laktatorem siedziec zeby porcje uzbierac. :/

Edytowane przez Olusiaa_
Czas edycji: 2019-07-18 o 02:52
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 04:45   #357
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Dziewczyny karmiące mm. Ile czasu jedzą Wasze dzieci? Mój ma smoczek dla wcześniaków, bo z 1 go zalewało. I odkilku dni nie dojada porcji w nocy, ale to wygląda tak jakby przysypiał. Odkładam i za chwilę jak damto zje. TŻ stwierdził, że może on się męczy tym jedzeniem i trzeba wrócić do skoczka 1. Ogólnie zjedzenie 150mm zajmuje mu około 30-40minut z odbijabiem

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

A z psem idziesz bez dziecka? A ja w ciąży chciałam psa. Jak dobrze, że tz się nie zgodził

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
10-15 min. Ale zanim trafilam na smoczka do butli który jej odpowoda też długo jda, do godziny nawet. Odbija różnie- czasem zanim ją wezmę do pozycji, czasem czekam kilka minut. W trakcie jedzenia też.
Jeśli widzisz że faktycznie mieli tego smoczka to zmien na s czy tam 1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 04:49   #358
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Nic nie spie.. Ledwo na oczy patrzę... 2h temu wzięłam ją do siebie... To laska po czasie się wierci, poplakuje... Wzięłam na ręce. Zasnela od razu.. Co to za dziecko że cyca odmawia i tak cuduje no ludzie :/

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 06:07   #359
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Ahahaha mi to samo. A mi nawet jakiekolwiek zbliżenia nawet przez myśl nie przeszły. Na temat antykoncepcji powiedzieialam jej ze poki co dziecko jest najlepszą antykoncepcja. Odpowiedziała mi ze przyjdzie taki czas ze będę chciała mieć kolejne, ale nie byla przekonująca

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

No to ja zaczęłam od najdroższego, bo sugerowalam się składem. I oby służyło bo panicznie boję się zmiany mm. Jak czytam jak dziewczyny eksperymentują, że zmieniają mm co kilka dni to mi słabo

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Jakim karmisz?.

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Takie pytanie o kp: podajecie piersi na zmianę czy tylko jedna az do opróżnienia?
Generalnie na zmianę. Chyba że złapie, łyknie 2 razy i nie chce. To później tę samą.

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Na zmianę. Ale mój do końca ssie

Dziewczyny, które odciągają mleko i mrożą, ile ml dziennie odciągacie i ile razy dziennie? Tak się zastanawiam czy u mnie to mało czy dużo tego wychodzi. I ile wychodzi Wam mleka w jednym ściągnięciu z jednej piersi?
Kurczę, przestałam odciągać, bo chyba nie nadążałam z produkcją. Jak ściągałam to zazwyczaj wieczorem/w nocy. Z jednej piersi szło jakieś 50-60 ml. Ale nigdy nie ściągałam do końca i w trybie 7-5-3.
Raczej do uczucia ulgi.
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Ja nie wiem co to znaczy oprozniona pierś. Serio. Łącznie karmie 2 lata i nie mam pojęcia o czym piszecie że pije dziecko do końca...
Moja ssie i ssie i ssie i ile ssie tyle leci.


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Pozazdrościć. Serio. Ja tak nie mam. U mnie nie leci non stop. Albo Ola nie umie tak wyssać.

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Nic nie spie.. Ledwo na oczy patrzę... 2h temu wzięłam ją do siebie... To laska po czasie się wierci, poplakuje... Wzięłam na ręce. Zasnela od razu.. Co to za dziecko że cyca odmawia i tak cuduje no ludzie :/

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Ehhh te dziewczyny. Moja wczoraj noc super. Dzisiaj już normalnie, czyli usnęła o 5 pobudka o 5.30 i dopiero teraz znowu je i zasypia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 06:14   #360
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Jakim karmisz?.



Generalnie na zmianę. Chyba że złapie, łyknie 2 razy i nie chce. To później tę samą.



Kurczę, przestałam odciągać, bo chyba nie nadążałam z produkcją. Jak ściągałam to zazwyczaj wieczorem/w nocy. Z jednej piersi szło jakieś 50-60 ml. Ale nigdy nie ściągałam do końca i w trybie 7-5-3.
Raczej do uczucia ulgi.


Pozazdrościć. Serio. Ja tak nie mam. U mnie nie leci non stop. Albo Ola nie umie tak wyssać.



Ehhh te dziewczyny. Moja wczoraj noc super. Dzisiaj już normalnie, czyli usnęła o 5 pobudka o 5.30 i dopiero teraz znowu je i zasypia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko ze u nas cała noc tak wyglądała... Kładlam się 2.10,...obudziłem 2.43
I tak w kółko

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-20 07:43:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:09.