ile pieniędzy do koperty? - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-19, 09:38   #361
lil kim
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 36
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

właśnie róznie bywa, to jeszcze zależy w jakim województwie, ja mieszkam w takim,że średnio ludzie zarabiają 900-1500, dlatego patrzac na te zarobki parze młodej 200 zł wystarczy ja tak sądzę bo i tak na 200 zł 2 osoby sie nie najedzą
lil kim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 09:39   #362
evelina.00
Raczkowanie
 
Avatar evelina.00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 327
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

To ja zadam niec inne pytanie - co zrobic zeby nie przynosili zadnych prezentów bo bede je musiala na allego sprzedac. Zdaje sobie sprawe ze praktycznie nic mi sie nie spodoba i kupa rzeczy wyladuje w szafie nieuzyteczna. Jak to dyskretnie powiedziec gosciom?
evelina.00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 10:02   #363
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez evelina.00 Pokaż wiadomość
To ja zadam niec inne pytanie - co zrobic zeby nie przynosili zadnych prezentów bo bede je musiala na allego sprzedac. Zdaje sobie sprawe ze praktycznie nic mi sie nie spodoba i kupa rzeczy wyladuje w szafie nieuzyteczna. Jak to dyskretnie powiedziec gosciom?
w necie mozna znalezc adekwatne wierszyki ktore zamieszcza sie w zaproszeniu sugerujace zeby nie przynosic prezentow tylko kase
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 10:33   #364
edytka27101982
Rozeznanie
 
Avatar edytka27101982
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 804
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez evelina.00 Pokaż wiadomość
To ja zadam niec inne pytanie - co zrobic zeby nie przynosili zadnych prezentów bo bede je musiala na allego sprzedac. Zdaje sobie sprawe ze praktycznie nic mi sie nie spodoba i kupa rzeczy wyladuje w szafie nieuzyteczna. Jak to dyskretnie powiedziec gosciom?
no wiesz, ja robię taką mini listę czego mi potrzeba, wiadomo zawsze coś tam jest potrzebne, ale konkretnie ze chcę takie a takie żelazko, a nie inne, starsza tą listę będzie miała i będzie zapisywała kto co kupi, jeśli ktoś nie będzie chciał kupić nic z listy to niech da pieniądze, bo nie widzę inaczej

w każdym razie przy zapraszaniu zazwyczaj ludzie się pytają :
goście -a co byście chcieli w prezencie?
młodzi -mamy listę prezentów, jest u Starszej (tel do niej i już)

lub przy potwierdzaniu goście dopiero pytają, ja się kilka razy spotkałam że chcieli po prostu pieniądze i mi to powiedzieli, ale to byli bliscy znajomi i wiedzieli ze pracuję i że zrozumiem i ok.

Raz jak studiowałam i niestety byłam na utrzymaniu mamy, ciężko było z kasą, to jakieś tam kuzynostwo powiedziało ze chcą kasę i nie poszłam, bo wiedziałam ze im się to nie zwróci i chyba skoro wiedza jaka jest sytuacja to by nie mówili ze chcą kasę... po prostu nie zależało im żebym ja była na ślubie i weselu.

Dlatego trzeba znać swoich gości, wiedzieć jak się zachować i kogo zapraszamy,
bo nie zawsze każdy ma akurat oszczędności, różnie bywa.
U mnie na liście będą rzeczy tańsze i droższe, zawsze ktoś coś wybierze
__________________


edytka27101982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 11:12   #365
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez edytka27101982 Pokaż wiadomość
Raz jak studiowałam i niestety byłam na utrzymaniu mamy, ciężko było z kasą, to jakieś tam kuzynostwo powiedziało ze chcą kasę i nie poszłam, bo wiedziałam ze im się to nie zwróci i chyba skoro wiedza jaka jest sytuacja to by nie mówili ze chcą kasę... po prostu nie zależało im żebym ja była na ślubie i weselu.

Dlatego trzeba znać swoich gości, wiedzieć jak się zachować i kogo zapraszamy,
bo nie zawsze każdy ma akurat oszczędności, różnie bywa.
U mnie na liście będą rzeczy tańsze i droższe, zawsze ktoś coś wybierze
no ale nie powiedzieli ci chyba ile kasy
a to ze chca kase to nie znaczy ze licza na to ze im sie zwroci tylko poprostu maja ochote sami sobie pokupowac rzeczy do domu. kazdy daje tyle pieniedzy na ile go stac
ja jeszcze nie wiem jak bede urzadzac swoje mieszkanie, wiec nie jestem w stanie napisac jakie chce prezenty. z reszta zanim dostaniemy kredyt to te rzeczy musialyby chyba lezec na kupie i czekac az juz w koncu kupi sie to mieszkanie - w okresy gwarancyjne mijaja w czasie gdy te urzadzenia nawet nie sa uzywane.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 11:00   #366
sowaqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 54
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

ja w sumie też bym chyba wolała dostać pieniądze bo potem nagle po ślubie zostaje się z 3 czajnikami, mnóstwem pościeli i zbędną kuchenką mikrofalową - tak miał mój brat
sowaqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 07:44   #367
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

U nas na szczęście większość gości potwierdzając przybycie pytało czy chcemy prezent czy pieniądze - więc szczerze odpowiadaliśmy, że pieniądze.
Dłuugo mieszkaliśmy razem przed ślubem, więc praktycznie wszystko mieliśmy i woleliśmy żeby się nam, choć częściowo, zwrócił koszt imprezy.
I tak zostaliśmy z komletem pościeli w nielubianym przez nas kolorze i niepasujący na żadną naszą kołdrę, kolejnym kompletem sztućców i kryształowych kieliszków, które do tej pory stoją w pudełkach i nie za bardzo wiemy co z tym zrobić.
Pieniędzy dostaliśmy różnie: od 100 od znajomych do... 4000zł od dziadka.
Jak widać duża jest dowolność.
Każdy powinien dać tyle, na ile go stać. Nie jestem zwolenniczką zasady zastaw się a postaw się.
Imprezkę mieliśmy kameralną - zaprosiliśmy tylko tą częśc rodziny i znajomych, na których najbardziej nam zależy mając głęboko w poważaniu czy niezaproszeni się przypadkiem nie obrażą. Zależało nam przede wszystki na obecności tych wyjątkowych osób w naszym wielkim dniu, a nie na (za przeproszeniem) wydojeniu ich. Gdyby ktoś nic nie dał - też by się nic nie stało.
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-20, 13:06   #368
Saga86
Raczkowanie
 
Avatar Saga86
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 137
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

No więc jadę na weselę powiedzmy, że kuzyna...to taki dalszy kuzyn...
Jadę z moim przyszłym narzeczonym -hyh mam taką nadzieję...ile dać w kopertę??
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia ile się teraz daje...
Dodam, że dopiero zaczełam pracę i nie mam nadmiaru pieniędzy...
Dodam, że nie chciałabym też z siebie zrobić trzęsącej łapki...
Ile daje się od dwóch osób??

Edytowane przez Saga86
Czas edycji: 2009-03-20 o 13:07
Saga86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 15:31   #369
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez Saga86 Pokaż wiadomość
No więc jadę na weselę powiedzmy, że kuzyna...to taki dalszy kuzyn...
Jadę z moim przyszłym narzeczonym -hyh mam taką nadzieję...ile dać w kopertę??
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia ile się teraz daje...
Dodam, że dopiero zaczełam pracę i nie mam nadmiaru pieniędzy...
Dodam, że nie chciałabym też z siebie zrobić trzęsącej łapki...
Ile daje się od dwóch osób??
Ja zawsze daję tyle, żeby się zwróciło za miejsce W maju z TŻ idziemy na wesele do znajomych i wiem, że płacą po 130zł za osobę i damy im 300zł albo kupimy prezent w tej cenie. Na więcej nas nie stać bo sami musimy przyoszczędzić do sierpnia na nasz ślub. A jeśli chodzi o kuzyna i to dalszego to myśle, że po 150zł od łebka będzie ok. Oczywiście to zależy, czy możesz sobie na to pozwolić. Bo to oczywiste, że dla jednego 200zł to nic a dla drugiego nawet 50zł to dużo. Pozdrawiam
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 11:21   #370
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Może już jakieś aktualne Wizażanko Żoneczki, mogłyby mi podpowiedzieć ile dostawały w tą przysłowiową „kopertę” od kuzynów i bliskich przyjaciół?
Mam w tym roku wesele kuzynki i przyjaciela TŻa , a że ostatnio nie mieliśmy okazji być na weselach, wiec kompletnie nie wiemy ile włożyć Młodym w kopertę...
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 11:52   #371
daqmar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 257
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez Foka29 Pokaż wiadomość
U nas na szczęście większość gości potwierdzając przybycie pytało czy chcemy prezent czy pieniądze - więc szczerze odpowiadaliśmy, że pieniądze.
Dłuugo mieszkaliśmy razem przed ślubem, więc praktycznie wszystko mieliśmy i woleliśmy żeby się nam, choć częściowo, zwrócił koszt imprezy.
I tak zostaliśmy z komletem pościeli w nielubianym przez nas kolorze i niepasujący na żadną naszą kołdrę, kolejnym kompletem sztućców i kryształowych kieliszków, które do tej pory stoją w pudełkach i nie za bardzo wiemy co z tym zrobić.
Pieniędzy dostaliśmy różnie: od 100 od znajomych do... 4000zł od dziadka.
Jak widać duża jest dowolność.
Każdy powinien dać tyle, na ile go stać. Nie jestem zwolenniczką zasady zastaw się a postaw się.
Imprezkę mieliśmy kameralną - zaprosiliśmy tylko tą częśc rodziny i znajomych, na których najbardziej nam zależy mając głęboko w poważaniu czy niezaproszeni się przypadkiem nie obrażą. Zależało nam przede wszystki na obecności tych wyjątkowych osób w naszym wielkim dniu, a nie na (za przeproszeniem) wydojeniu ich. Gdyby ktoś nic nie dał - też by się nic nie stało.

u nas było identycznie, i to ze wszystkim co napisałaś ( za wyjątkiem dziadka )
ślub braliśmy pod koniec czerwca 2008 roku i myślę że od tego czasu nic się nie zmieniło jeżeli idzie o "kopertę", od przyjaciół dostawaliśmy 200-400 zł, oczywiście od pary, byliśmy później na weselu u przyjaciół i sami też daliśmy 300 zł.

Edytowane przez daqmar
Czas edycji: 2009-03-25 o 11:56
daqmar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-25, 14:57   #372
superslubypl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

racja 200 - 400 zl jest odpowiednio.
superslubypl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 12:06   #373
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Ile się teraz daje na wesele???

Dostałam zaproszenie na wesele pod koniec maja. Wyraźnie jest napisane, że państwo młodzi życzą sobie pieniędzy. No właśnie ile się teraz daje w kopercie???? Zaznaczam, że to żadna rodzina, daleki znajomy, z którym latałam po drzewach za szczenięcych lat, ale żadna wielka przyjaźń, od ok 6 lat nie mieliśmy żadnego kontaktu także zaproszeniem byłam zaskoczona, myślę, że dostałam właśnie przez wzgląd na dawne czasy. Aha, i wybieram się sama, bez osoby towarzyszącej.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 12:12   #374
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Ile się teraz daje na wesele???

Ja bym się nie spinała na więcej niż 300zł. Mamy w tym roku wesele kuzynki i dajemy 600zł na cztery osoby (ja i moja siostra nie zarabiamy).
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 12:19   #375
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ile się teraz daje na wesele???

Zawsze daje sie tyle na ile nas stać.

w twoim przypadku nie poszlabym na wesele bo i po co skoro kontakt zerowy ,znajomosc z starych czasow .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2009-04-22 o 13:13
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 12:28   #376
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Ile się teraz daje na wesele???

Mysle ze max 200zl
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 12:36   #377
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ile się teraz daje na wesele???

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Dostałam zaproszenie na wesele pod koniec maja. Wyraźnie jest napisane, że państwo młodzi życzą sobie pieniędzy. No właśnie ile się teraz daje w kopercie???? Zaznaczam, że to żadna rodzina, daleki znajomy, z którym latałam po drzewach za szczenięcych lat, ale żadna wielka przyjaźń, od ok 6 lat nie mieliśmy żadnego kontaktu także zaproszeniem byłam zaskoczona, myślę, że dostałam właśnie przez wzgląd na dawne czasy. Aha, i wybieram się sama, bez osoby towarzyszącej.
Trochę nie rozumiem po co idziesz na wesele, skoro masz właściwie zerowy kontakt z tą osobą i takie podejście do niej. Daj ok. 200-250 zł, skoro idziesz sama - czyli tyle, aby się młodej parze zwróciło za wesele (w sensie catering za osobę) + żeby starczyło na jakiś prezent.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2009-04-22 o 12:38
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 13:04   #378
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Ile się teraz daje na wesele???

jak dla mnie to okolo 300 zl, bo mlodzi musza zaplacic za miejsce przynajmniej ze 100 zl od miejsca
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 13:05   #379
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Ile się teraz daje na wesele???

A ja w tym roku ( do czerwca) mam 4 wesela. Nie stać mnie,żebym na każde dawała po 400 zł, bo trzeba doliczyć fryzjera,sukienke, transport, nocleg itp. Dlatego na pare dajemy 200zł. A myślenie "żeby się zwróciło" jest dla mnie chore. Przecież gdyby młodzi chcieli żeby im się zwróciło wesele to jaki jest sens jego robienia?! Skoro dostaliśmy zaproszenie tzn. że para młoda chce żebyśmy byli z nimi w tym szczególnym dla nich dniu, żebyśmy bawili się z nimi i cieszyli ich szczęściem, a nie dlatego żeby im się "zwróciło".
Według mnie to powinnaś dać tyle ile sama uważasz za słuszne. 100 - 200- 300 ile chcesz. Dla nich będzie ważne, że jesteś z nimi a nie ile dałaś. Pozdrawiam i życze udanej zabawy
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-22, 13:21   #380
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: Ile się teraz daje na wesele???

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
A ja w tym roku ( do czerwca) mam 4 wesela. Nie stać mnie,żebym na każde dawała po 400 zł, bo trzeba doliczyć fryzjera,sukienke, transport, nocleg itp. Dlatego na pare dajemy 200zł. A myślenie "żeby się zwróciło" jest dla mnie chore. Przecież gdyby młodzi chcieli żeby im się zwróciło wesele to jaki jest sens jego robienia?! Skoro dostaliśmy zaproszenie tzn. że para młoda chce żebyśmy byli z nimi w tym szczególnym dla nich dniu, żebyśmy bawili się z nimi i cieszyli ich szczęściem, a nie dlatego żeby im się "zwróciło".
Według mnie to powinnaś dać tyle ile sama uważasz za słuszne. 100 - 200- 300 ile chcesz. Dla nich będzie ważne, że jesteś z nimi a nie ile dałaś. Pozdrawiam i życze udanej zabawy
hmmm

Autorka nie widziała "młodego" od 6 lat, więc wątpię, że najważniejszym będzie to, że będzie z nim w tym szczególnym dniu...
__________________


Edytowane przez cytrynowo_piaskowa
Czas edycji: 2009-04-22 o 13:23
cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 13:36   #381
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ile się teraz daje na wesele???

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Dostałam zaproszenie na wesele pod koniec maja. Wyraźnie jest napisane, że państwo młodzi życzą sobie pieniędzy. No właśnie ile się teraz daje w kopercie???? Zaznaczam, że to żadna rodzina, daleki znajomy, z którym latałam po drzewach za szczenięcych lat, ale żadna wielka przyjaźń, od ok 6 lat nie mieliśmy żadnego kontaktu także zaproszeniem byłam zaskoczona, myślę, że dostałam właśnie przez wzgląd na dawne czasy. Aha, i wybieram się sama, bez osoby towarzyszącej.
Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Zawsze daje sie tyle na ile nas stać.

w twoim przypadku nie poszlabym na wesele bo i po co skoro kontakt zerowy ,znajomosc z starych czasow .
Tak jak Paula pisze - po co w ogole isc? Zero kontaktu od 6 lat i chcesz isc na wesele tej osoby?

Przeciez to prawie jawne wyludzanie kasy jest. Mialem w mlodosci podobna sytuacje, ze do rodzicow nagle sie zwalila nie widziana nigdy rodzina typu x woda po kisielu, na wesele zaprosili, mlodzi prezent dostali i od tej rodziny zero widu, slychu od tamtego czasu
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 14:22   #382
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Ile się teraz daje na wesele???

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Dostałam zaproszenie na wesele pod koniec maja. Wyraźnie jest napisane, że państwo młodzi życzą sobie pieniędzy. No właśnie ile się teraz daje w kopercie???? Zaznaczam, że to żadna rodzina, daleki znajomy, z którym latałam po drzewach za szczenięcych lat, ale żadna wielka przyjaźń, od ok 6 lat nie mieliśmy żadnego kontaktu także zaproszeniem byłam zaskoczona, myślę, że dostałam właśnie przez wzgląd na dawne czasy. Aha, i wybieram się sama, bez osoby towarzyszącej.
Życzyć to sobie mogą
Jeśli chcesz to życzenie spełnić to moim zdaniem nie wypada dać mniej niż 500 złotych za osobę, to takie minimum.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 14:27   #383
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Ile się teraz daje na wesele???

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Dostałam zaproszenie na wesele pod koniec maja. Wyraźnie jest napisane, że państwo młodzi życzą sobie pieniędzy.
Ale Jak wyraźnie jest napisane? Co napisali ?
__________________
Go Vegetarian


Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 14:30   #384
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Ile się teraz daje na wesele???

Pracujesz czy studiujesz? Uważam, że ok 200 zł będzie ok. Nie jesteś ani bliską krewną, żeby nie wiadomo jakie prezenty robić, ani pewnie nie zarabiasz ( o ile w ogóle) dużo (rocznik 85, tak? ) A jeśli w ogóle nie zarabiasz, to 100 zł też będzie ok, zresztą sama idziesz. U mnie w rodzinie ostatnio było wesele i para młoda dostawała zwykle 200-400 zł od pary.
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 14:32   #385
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Ile się teraz daje na wesele???

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Życzyć to sobie mogą
Jeśli chcesz to życzenie spełnić to moim zdaniem nie wypada dać mniej niż 500 złotych za osobę, to takie minimum.

To chyba czasy sie ogromnie zmienily, my mieliśmy slub niecałe 3 lata temu i od pary nie dostawalismy więcej niż 200 zł ( dla liczących żeby bylo za catering dodam ze stawka za jedna osobe bez alkoholu i ciast wynosiła 150 zł)
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 14:41   #386
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Ile się teraz daje na wesele???

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
To chyba czasy sie ogromnie zmienily, my mieliśmy slub niecałe 3 lata temu i od pary nie dostawalismy więcej niż 200 zł ( dla liczących żeby bylo za catering dodam ze stawka za jedna osobe bez alkoholu i ciast wynosiła 150 zł)
3 lata to dość długi okres czasu.
Ja bym się wstydziła dać 200 złotych w dodatku jako zapłata za moje miejsce przy stole

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
Ale Jak wyraźnie jest napisane? Co napisali ?
Pewnie jakiś wierszyk z życzeniami kasy w zaproszeniu napisali (gdzieś tu na ślubnym widziałam takie coś, ale nie pamiętam w którym wątku)
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 15:04   #387
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Ile się teraz daje na wesele???

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Życzyć to sobie mogą
Jeśli chcesz to życzenie spełnić to moim zdaniem nie wypada dać mniej niż 500 złotych za osobę, to takie minimum.


Ty dajesz prezent czy opłacasz sobie wejściówkę na wesele? Myślę, że poronione jest myślenie o zwrocie kosztów...

No jasne - można dać i 3 tysiące jak ma w zwyczaju mój wuja...
ALE...

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
To chyba czasy sie ogromnie zmienily, my mieliśmy slub niecałe 3 lata temu i od pary nie dostawalismy więcej niż 200 zł ( dla liczących żeby bylo za catering dodam ze stawka za jedna osobe bez alkoholu i ciast wynosiła 150 zł)

Ale młode pary, studenci dają przeważnie tak jak powyżej napisałaś i moim zdaniem to żaden wstyd
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty

Edytowane przez Annaluka
Czas edycji: 2009-04-22 o 15:06
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 15:15   #388
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ile się teraz daje na wesele???

Nie no, nie masz kontaktu z osoba 6 lat, tej osobie jak widac chodzi o pieniadze, a Ty chcesz na to wesele isc? Po co?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 15:40   #389
Titane
Rozeznanie
 
Avatar Titane
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 703
Dot.: Ile się teraz daje na wesele???

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Dostałam zaproszenie na wesele pod koniec maja. Wyraźnie jest napisane, że państwo młodzi życzą sobie pieniędzy. No właśnie ile się teraz daje w kopercie???? Zaznaczam, że to żadna rodzina, daleki znajomy, z którym latałam po drzewach za szczenięcych lat, ale żadna wielka przyjaźń, od ok 6 lat nie mieliśmy żadnego kontaktu także zaproszeniem byłam zaskoczona, myślę, że dostałam właśnie przez wzgląd na dawne czasy. Aha, i wybieram się sama, bez osoby towarzyszącej.
Miałam podobną sytuację. Poszłam tylko na ślub i wręczyłam kwiaty.

Jeśłi zdecydujesz się iść to daj tyle na ile Cie stać. Ja w takiej sytuacji nie dałabym więcej niż 300. Podejrzewam, że chłopakowi i tak chodzi tylko o to, żeby zagęścić salę i zgarnąć jak najwięcej kasy.

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
3 lata to dość długi okres czasu.
Ja bym się wstydziła dać 200 złotych w dodatku jako zapłata za moje miejsce przy stole
A co w tym takiego wstydliwego. Daje się tyle ile się ma. Są różne wesela i różne środowiska.
Titane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 15:47   #390
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Ile się teraz daje na wesele???

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Dostałam zaproszenie na wesele pod koniec maja. Wyraźnie jest napisane, że państwo młodzi życzą sobie pieniędzy. No właśnie ile się teraz daje w kopercie???? Zaznaczam, że to żadna rodzina, daleki znajomy, z którym latałam po drzewach za szczenięcych lat, ale żadna wielka przyjaźń, od ok 6 lat nie mieliśmy żadnego kontaktu także zaproszeniem byłam zaskoczona, myślę, że dostałam właśnie przez wzgląd na dawne czasy. Aha, i wybieram się sama, bez osoby towarzyszącej.
Pomijając po co tam idziesz właściwie to na Twoim miejscu kupiłabym kwiaty i jakiś drobny upominek albo jak chcą pieniędzy to 200 - 300 zł - nie więcej w Twoim przypadku (chyba, że masz gest i pokażną sume na koncie )
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi

Edytowane przez Wroclovianka
Czas edycji: 2009-04-22 o 15:49
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-20 09:18:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:55.