Prosba o pomoc... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-29, 20:36   #1
marylka80
Zadomowienie
 
Avatar marylka80
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 740

Prosba o kompleksowa pomoc...


Witam wszystkie wizazanki...

To moj pierwszy wpis w tym dziale wizazu, wiec od razu prosze o wyrozumialosc Prosba dotyczy oglnie rzecz biarac makijazu oraz doboru kosmetykow do mojej cery i typu urody. Zwracam sie z ta prosba do was, bo jakos tak wyszlo ze nigdy nie przwiazywalam duzej uwagi do makijazu, a teraz jak probuje zaglebic sie w ten temat to wydaje on mi sie ciut za bardzo skomlikowany.

Ponizej zamieszczam moje fotki, zeby latwiej bylo wam ocenic i cos doradzic.

Rady jakich potrzebuje:

Oczy
Problem: czesto kiedy maluje oczy, wydaje mi sie ze tego makijazu nie widac, cienie nie trzymaja sie zbyt dlugo, osadzaja sie w rowku nad powieka. Czesto rano mam cienie pod oczami.

1. Jakich kolory beda dobrze sie komponowac z moim typem urody, w jaki sposob je malowac?
2.Czy to prawda ze mam opadajaca powieke i musze je w jakis specjalny sposob malowac?
3. Jakie cienie wybierac, matowe czy blyszczace?
4. Czy brwi lepiej zaakcentowac kredka czy cieniem?
5. Czy pod cienie stosuje sie jakas baze, jesli tak to prosba o podanie jakiejs sprawdzonej.
6. Prosba o podanie jakichs dobrych marek cieni do powiek ze sredniej polki.
7. Jak zakryc cienie pod oczami? Korektor? Czy jakas inna metoda? Jesli korektor, to jaki? Prosze o jakies rekomendacje.

Podklady, pudry

Problem: mam bardzo sucha skore, pracuje nad tym, ale generalnie rzecz biorac to chyba dlugotrwaly proces. Uzywam kremow gleboko nawilzajacych ale nie wiele pomagaja. Staram sie tez uzywac nawilzajacych podkladow. Problem polega na tym ze po nalozeniu podkladu i pudru mam wrazenie ze zamiast wygladzic cere, ukryc troche zmarszczki uwydatniaja sie one jeszcze bardziej.

1. Czy mozna cos zrobic aby troche zredukowac zmarszczki mimiczne przy robieniu makijazu, albo czego nie robic aby ich jeszcze bardziej nie uwydatnic?
2. Uzywam podkladu nawilzajacego z Clinique rozswietlajacego. Czy to dobry pomysl? Gdzies czytalam ze podkladu rozswietlajacego nie powinno sie uzywac na calej twarzy, tylko na poszczegolnych partiach. Czy to prawda, jesli tak to na jakich?
3. Czy przy moim typie urody wskazane jest uzywanie rozu, nigdy go nie stosowalam. Jesli tak to w jakim kolorze i gdzie go nakladac?

Usta:

Pytanie tylko jedno, jakie kolory do mojego typu urody.

Jeszcze mam takie ogolne pytania.
1. Jakie pedzelki do cieni sa niezbedne na poczatek do wykonania porzadnego makijazu, jesli moglybyscie polecic jakas dobra marke w rozsadnej cenie.
2. Przegladajac filmiki w necie zauwazylam ze duzo osob uzywa kosmetykow Mac, czy jest to wg was marka godna polecenia?

Dziekuje wszystkim ktorzy dotrwali do konca, przepraszam ze tak tego duzo, ale makijaz i wiedza na jago temat nie jest moja najmocniejsza strona, a cos mnie ostatnio wzielo zeby ja wreszcie poszerzyc i przede wszystkim wcilic w zycie.

Z gory dziekuje za poswiecony czas i wszelkie porady
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg face-0089.jpg (94,1 KB, 79 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg face-0025.jpg (82,5 KB, 43 załadowań)

Edytowane przez marylka80
Czas edycji: 2011-08-29 o 20:45
marylka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 21:14   #2
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Prosba o kompleksowa pomoc...

KWC i wyszukiwarka.
Wszystko juz bylo powtarzane wiele razy.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 21:18   #3
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Prosba o kompleksowa pomoc...

Z całym szacunkiem, odpowiedzi na tego typu pytania w większości możesz znaleźć sama. Mam wrażenie, że wątek powinien mieć tytuł "proszę, zróbcie wszystko za mnie, bo nie chcę poświęcić czasu na poszukanie samodzielnie". Rozumiem, że odpowiedzi na pewne pytania mogą być trudne do znalezienia i można się pogubić i już naprawdę nie wiedzieć jak ten róż stosować (i wtedy pytanie jest moim zdaniem jak najbardziej uzasadnione) ale 90% tego o co pytasz to podstawowa wiedza dostępna od ręki w dziesiątkach miejsc. Włącznie z rekomendacjami produktów dostępnymi na stronach polskich i zagranicznych (KWC).
Oczekujesz, że ktoś poświęci Ci czas, którego sama nie chcesz spożytkować na wpisanie kilku słów-kluczy w Google (we własnym interesie). Eh.
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 22:08   #4
marylka80
Zadomowienie
 
Avatar marylka80
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 740
Dot.: Prosba o kompleksowa pomoc...

No wlasnie tak sie sklada ze siedze na wizazu i w googlach od kilku dni i szukam wszystkich interesujacych mnie tematow...jednak same informacje to nie to samo co rada od kogos kto sie na tym zna...myslalm ze tutaj znajde wlasnie wsparcie od osob ktore zajmuja sie tym zawodowo...ale rozumiem ze zadalam w jednym miejscu za duzo pytan raz...

Wracam zatem do googlowania
marylka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 22:31   #5
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Prosba o kompleksowa pomoc...

Cytat:
Napisane przez marylka80 Pokaż wiadomość
No wlasnie tak sie sklada ze siedze na wizazu i w googlach od kilku dni i szukam wszystkich interesujacych mnie tematow...jednak same informacje to nie to samo co rada od kogos kto sie na tym zna...myslalm ze tutaj znajde wlasnie wsparcie od osob ktore zajmuja sie tym zawodowo...ale rozumiem ze zadalam w jednym miejscu za duzo pytan raz...

Wracam zatem do googlowania

Jesli jakies pytanie jest dla Ciebie wyjatkowo klopotliwie i nie mozesz znalezc odpowiedzi to pytaj .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 22:38   #6
marylka80
Zadomowienie
 
Avatar marylka80
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 740
Dot.: Prosba o kompleksowa pomoc...

Ok, tak wiec udalo mi sie z wygooglowanych informacji ustalic ze:

1. Moj typ urody to jesien. Moje kolory to kolory ziemi, i te o cieplej barwie.
2.Mam opadajaca powieke, ktora powinnam malowac w litere V.
3. Wiem juz troche o bazach pod cienie Postanowilam zakupic Lumene, ma dobre rekomendacje.
4. Na cienie pod oczami jest tylko jeden sposob: korektor. Wybor padl na Bell Anti Age, sugerujac sie waszymi opiniami
5. Usta powinnam malowac w kolarach brzoskowiniowych i koralowych.
6. Co do podkladu to chyba zostane przy tym ktorego uzywam, gleboko nawilzajacy z Clinique rozswietlajacy.

Nie udalo mi sie znalesc odpowiedzi na pytanie:

1. Jakie cienie sa dla mnie lepsze, matowe czy blyszczace.
2. Co do rozu mam mieszane uczucia, jedni pisza ze do rudych wlosow powinno sie uzywac odcieni brazu a inni rozu...wiec help...
marylka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 22:54   #7
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Prosba o kompleksowa pomoc...

Cytat:
Napisane przez marylka80 Pokaż wiadomość
Ok, tak wiec udalo mi sie z wygooglowanych informacji ustalic ze:

1. Moj typ urody to jesien. Moje kolory to kolory ziemi, i te o cieplej barwie.
2.Mam opadajaca powieke, ktora powinnam malowac w litere V.
3. Wiem juz troche o bazach pod cienie Postanowilam zakupic Lumene, ma dobre rekomendacje.
4. Na cienie pod oczami jest tylko jeden sposob: korektor. Wybor padl na Bell Anti Age, sugerujac sie waszymi opiniami
5. Usta powinnam malowac w kolarach brzoskowiniowych i koralowych.
6. Co do podkladu to chyba zostane przy tym ktorego uzywam, gleboko nawilzajacy z Clinique rozswietlajacy.

Nie udalo mi sie znalesc odpowiedzi na pytanie:

1. Jakie cienie sa dla mnie lepsze, matowe czy blyszczace.
2. Co do rozu mam mieszane uczucia, jedni pisza ze do rudych wlosow powinno sie uzywac odcieni brazu a inni rozu...wiec help...

Jesli nie masz tendencji do czerwienienia sie to mozesz spokojnie wybrac rozowy. Ozywi on Twoja buzie.
Jesli chodzi o to czy roz ma byc blyszczacy czy matowy to juz Twoj wybor. Masz "spokojny" typ urody, dobrze Ci w kolorach ziemi.
Na poczatek polecalabym matowe cienie i satynowe.


Jesli szukasz kolorystycznych inspiracji to polecam przyjrzec sie Julianne Moore. Macie podobny typ urody.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2011-08-30 o 22:55
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-31, 12:34   #8
marylka80
Zadomowienie
 
Avatar marylka80
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 740
Dot.: Prosba o kompleksowa pomoc...

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;29101260]Jesli nie masz tendencji do czerwienienia sie to mozesz spokojnie wybrac rozowy. Ozywi on Twoja buzie.
Jesli chodzi o to czy roz ma byc blyszczacy czy matowy to juz Twoj wybor. Masz "spokojny" typ urody, dobrze Ci w kolorach ziemi.
Na poczatek polecalabym matowe cienie i satynowe.


Jesli szukasz kolorystycznych inspiracji to polecam przyjrzec sie Julianne Moore. Macie podobny typ urody.[/QUOTE]

Super, bardzo ci dziekuje za rady. Zaraz sie przyjrze Julianne Moore , choc zawsze mi sie wydawalo ze mam bardziej podobna urode do Nicole Kidman...tylko ze ona ma niebieski oczy, a ja zielone...

Tylko co do tego rozu, to wlasnie mam sklonnosci do czerwienia sie Czyli w takim razie powinnam w odcienie brazu isc?

Edytowane przez marylka80
Czas edycji: 2011-08-31 o 12:39
marylka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 12:43   #9
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Prosba o kompleksowa pomoc...

Cytat:
Napisane przez marylka80 Pokaż wiadomość
Super, bardzo ci dziekuje za rady. Zaraz sie przyjrze Julianne Moore

Tylko co do tego rozu, to wlasnie mam sklonnosci do czerwienia sie Czyli w takim razie powinnam w odcienie brazu isc?
Niekoniecznie brazu.
Moze cos w kolorze brzoskwiniowym? Lub bezowym?
Skoro sie czerwienisz to z intensywnych, rozowych rozy musisz zrezygnowac. Moze brudny roz sie u Ciebie sprawdzi.

Zawsze ten mozesz nalozyc na policzki cos neutralnego a na same "apple cheeks" (wybacz uzycie angielskiego, ale nie wiem jak po polsku nazywa sie na czesc policzka) nalozyc rozowy roz.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:49.