Jaka cera? Jaki typ kolorystyczny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-03, 13:56   #1
jolajodzio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 14

Jaka cera????? Pomocy!!!


Bardzo proszę o pomoc w ustalniu jaki mam typ cery?
Robiłam sobie test z lusterkiem i według niego mam cerę tłustą (wilgotne lusterko po przyłoźeniu do brody ,czoła i policzków rano przed oczyszczaniem)
Często mam ropne wypryski na brzegach twarzy tuż przy lini włosów i w okolicach brody czasem na czole.( to by pasowało do tłustej cery)
Ale twarz jest też szara i bez blasku po myciu bardzo scięgnięta i spięta nawet przy uźyciu delikatnych kosmetyków np: good skin czy avene zaraz łuszczy się szczególnie w okolicy policzków więc może wrażliwa.
Nie mam problemu z naczynkami i dodam że nie palę .a makijaź robię naprawdę od święta mam 30 lat.
Wiem źe dla wielu to moźe wydać się dziwne źe w tym wieku nie znam swojej cery no ale niestety mam upierdliwą cerę i jeszcze nie udało mi się jej rozgryść.
Proszę o pomoc u ustaleniu typu cery i jak ją mam codziennie pielęgnować?
Pozdrawiam serdecznie.
jolajodzio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 18:42   #2
Bathory
Raczkowanie
 
Avatar Bathory
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 287
Dot.: Jaka cera????? Pomocy!!!

może poprostu masz przesuszoną cerę tłustą? ale dziwne, że aż tak bardzo, że nawet kosmetyki z Avene sobie nie radzą. ja używam żelu do mycia Avene cleanance, toniku kojącego z LRP i lekkiego kremu nawilżającego i jest super, a kiedyś też miałam przesuszoną przez używanie kosmetyków do cery trądzikowej i tłustej, które są strasznie wysuszające.
Bathory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 09:31   #3
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jaka cera????? Pomocy!!!

Moze nie uzywasz odpowiednich kosmetykow do Twojej cery, czym ja myjesz? skora jest sciagnieta na calej twarzy?
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 11:18   #4
jolajodzio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 14
Dot.: Jaka cera????? Pomocy!!!

Hej.
Dziękuję za odpowiedzi i moźe faktycznie mam zle dobrane kosmetyki.
Kiedy kupię coś nowego to przez pierwsze trzy cztery dni wszystko jest dobrze nawet cera zaczyna się poprawiać i potem znów zaczyna się to samo co zwykle ( zaczerwienienie,łuszcząca się skóra,jakieś wypryski najbardziej w okolicach broby i koło uszu )
W tej chwili mam produkty neutrogeny
do mycia
Visibly Clear Gentle Exfoliating Wash
do tonizowania
Visibly Clear Triple Action Lotion
no i moisturiser
Visibly Clear Oil-Free Moisturiser
Prawdę mówiąc to mam juź tego trochę dosyć bo też i nie stać mnie na wydawanie zbyt wielkiej kasy na kosmetyki.A do tej pory to jedynie ta neutrogena jest jak gdyby najlepsza ale i tak nie mam ładnej cery .
Czytam do forum już od dłuższego czasu i dużo tu o różnych kosmetykach tylko że ja boję się znów coś kupić i żeby to potem leżało na półce bez użytku i potem lądowało w koszu.
jolajodzio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 13:41   #5
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jaka cera????? Pomocy!!!

moze zrezygnuj z toniku i kup jakis krem nawilzajacy np. ziaja do cery z problemami lub wrazliwej, albo idz do apteki i poradz sie farmaceutki tylko zaznacz ze nie chcesz wydawac duzo kasy na kosmetyki ktore nie sa sprawdzone... kurcze nie wiem co Ci poradzic... mysle ze dobrze by sie spisal jakis lagodny krem nawilzajacy... wydaje mi sie ze fatktycznie tlusta cera przesuszyla sie od zbyt intensywnych kosmetykow.
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 14:30   #6
*Sweety*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 734
GG do *Sweety*
Dot.: Jaka cera????? Pomocy!!!

Typ cery określa się PO oczyszczaniu twarzy, nie przed. Wg mnie masz cerę mieszaną, tj. przetłuszczająca się strefa T, a reszta twarzy sucha. Bardzo ważne jest natłuszczanie i nawilżanie przesuszonych partii twarzy a normalizowanie tych z nadmiarem łoju. Trudna w pielęgnacji jest cera mieszana, polecam wybrać się do Apteki gdzie pracują kompetentne osoby, i doradzą
Radzę robić demakijaż mleczkiem do twarzy, a jeżeli używasz toniku to nawilżającego, nie zawierającego alkoholu...
Pozdrawiam: )
__________________



*Sweety* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 21:51   #7
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Wink Jaka cera? Jaki typ kolorystyczny?

Mam problem z określeniem typu kolorystycznego mojej cery a takze z dobraniem odpowiedniego podkału, ponieważ nie mam pojęcia czy mam cerę ciepłą, zimną, czy wybierać podkłady wpadające w róż, a może żółć albo beż, lub oliwkowy lekko wpadający w zieleń? I nie mam pojęcia czy jestem latem wiosną jesienią czy zimą?

1 Jak się opalam: raczej na brązowo, złoto, chociaż nie od razu. Najpierw jestem czerwona, dopiero później zmienia się na ładną brązową opaleniznę.
2. Kolor oczu, brwi, rzęs: Oczy niebiesko-zielono-szare, ciemna szara obwódka, rzęsy i brwi czarne (chociaz na zdjęciu wyglądają na brązowe w rzeczywistości są czarne jakby pomalowane czarną kredką:P)
3. Piegi: Nie posiadam
4. Odcień skóry: tu jest problem. Mogę tylko powiedzieć, że jest w miarę jasna.
5. Kolor włosów: brązowe. (Na pierwszym zdjęciu w załączonym linku mam naturalny kolor włosów)

Podaję link z moimi zdjęciami może coś pomogą w ustaleniu rodzaju cery i typu kolorystycznego: http://www.chindarella.fotka.pl

Proszę o poradę
Asia
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-10, 11:14   #8
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: Jaka cera? Jaki typ kolorystyczny?

Nikt nie pomoże?
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 20:06   #9
emynia
Raczkowanie
 
Avatar emynia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 38
Dot.: Jaka cera? Jaki typ kolorystyczny?

Twoj typ kolorystyczny to Zima

Podkłady i fluidy zawsze dobrze dobrane do cery , beż, średni beż, ciemny beż, porcelana, rózowy beż

Róże: ciemna malina, różowy, czerwone wino, fuksja, czerwony, jasny rózowy.

Pomadki: czerwona, rózowa, czerwone wino, fuksja, nasycona czerwień, jasny róż.

Tusze do rzes: czarne, granatowe, swierkowy, czarno-brazowy

Kredki do oczu: czarna, czarno-brazowa, swierkowa, granat, ciemna szara, ciemny fiolet, blekit.

Cienie do powiek: kremowy, jasny szary, blady róż, blady żółty, chłodny róz, chlodny blekit, morski blekit, fioletowy roz, lawenda, fiolet, ciemny fiolet, chlodny szary, kakao, granat, ciemny braz, zgaszony turkus.

Akurat jestem w temacie bo studiuje Kosmetologie i w zeszlym semestrze mielismy o tym obszerne wyklady i cwiczenia praktyczne Sama rowniez jestem typem Zima Pozdrawiam
__________________
emynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 21:25   #10
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: Jaka cera? Jaki typ kolorystyczny?

Oo dziękuję o to mi chodziło
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 11:16   #11
emynia
Raczkowanie
 
Avatar emynia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 38
Dot.: Jaka cera? Jaki typ kolorystyczny?

Nie ma za co
__________________
emynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:49.