Naturalne maseczki do twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-05, 18:20   #1
VelvetRose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 60
Question

Naturalne maseczki


Wiele słyszy się o naturlanych maseczkach do twarzy na niedoskonałosci [ że są lepsze od tych kupowanych w sklepie ]
Ale w większości przypadków nikt nie mówi z czego można takowe zrobić..Może Wy sie orientujecie?
VelvetRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 18:27   #2
izapp1
Zakorzenienie
 
Avatar izapp1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 618
Dot.: Naturalne maseczki

Ja polecam wyszukiwarkę. Niedawno natchnełam się właśnie na bardzo podobny temat.

Co do mnie to: maseczki naturalne są dobre , ale ja i tak bardziej preferuje te kupione.
izapp1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 22:26   #3
pyska06
Zadomowienie
 
Avatar pyska06
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 149
Dot.: Naturalne maseczki

Był podobny wątek w którym były przepisy na naturalne maseczki. Takie maseczki można zrobić ze wszystkiego co mamy w domu mogą być to owoce czy też twarożek , ziemniak itp. tylko trzeba poczytać co do jakiej cery czyli jaki produkt mógł by podrażnić np wrażliwą , żeby sobie nie "przedobrzyć".
__________________
`Nie zapomnij nigdy tego,
Że KOCHAĆ szczerze

Można tylko JEDNEGO !`

pyska06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 01:07   #4
bell_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2
Dot.: Naturalne maseczki



CERA NORMALNA

MASECZKA BRZOSKWINIOWA-
składniki 1/2 dojrzałej brzoskwini
1 łyzka stołowa serka homogenizowanego
brzoskwinie obrac i rozgniesc na miazge,dodac serek i wymieszav.naniesc na umyta ,osuszona skóre twarzy i szyi.Po upływie 20 min zmyc ciepła woda.

DZIAłANIE-srodek upiekszajacy,poprawiajacy krazenie krwi w skórze,odswierzajacy i ozywiajacy zmeczona,szara cere

MASECZKA Z MARCHWI-
składniki-1 łyzka swierzego soku z marchwi
1 zółtko
1/2 łyzeczki oliwy(naj z oliwek)
rozcieramy najlepiej w mozdziezu lub innym naczyniu zołtko dodajac na zmiane po pare kropli oliwy i soku.Gotowa maseczke rozsmarowujemy szerokim pedzlem na skorze twarzy i szyi.Pozostawiamy na 20 minut.Zmywamy kompresem z waty nawilzonym ciepła woda. Skore delikatnie osuszamy i wklepujemy dobry krem nawilzajacy.

DZIAłANIE-maseczka nadaje sie do kazdego rodzaju cery,ozywia ja,łagodnie natłuszcza i poprawia koloryt.Przy cerze bardzo tłustej dodajemy kilka kropel cytryny.

CERA SUCHA
maseczka witaminowa z poziomek(DO KAZDEGO TYPU CERY)
składniki-1łyzka dojrzałych poziomek
1 łyzka słodkiej smietanki(18%)
1 łyzka maki ziemniaczanej
poziomki rozgniesc na miazge,dodac smietanke i dokładnie wymieszac.Stale mieszajac dosypywac make,az do usyskania konsystencji gestej smietany.Gotowa maseczke nałozyc na oczyszczona skore twarzy i szyi.Po 20 minutach zmyc tamponem z waty nasaczonym ciepła woda.

DZIAłANIE-maseczka działa odzywczo,regenerujaco i natłuszczajacona cere sucha.Usuwa zanieczyszczenia skóry,napina ja,poprawia krazenie i działa tonizujaco.

CERA MIESZANA

SCIAGAJACA MASECZKA OGORKOWA
składniki-1 mały ,swiezy ogórek
gaza jałowa
umyty ogorek kroimy wcienkie plasterki,układamy natychmiast na twarzy i szyi.Przykrywamy gaza zwilzona letnia woda.Kompres trzymamy na twarzy 20min.Po jego zdjeciu nie myjemy twarzy,tylko w razie potrzeby stosujemy odpowiedni krem

DZIAłANIE-maseczka przeznaczona dla cery zmeczonej,z rozszerzonymi porami,ze skłonnoscia do przetłuszczania sie.Działa sciagajaco,wybielajaco i odzywczo


CERA TLUSTA
1-WITAMINOWA MASECZKA POZIOMKOWA DLA CERY TłUSTEJ
składniki-1 łyzka dojrzałych poziomek
1 białko(kurzego jaja)
poziomki rozgniesc namiazge,białko ubic w szklanym naczyniu na sztywa piane.Pod koniec ubijania dodac miazge z poziomek i wymieszac delikatnie.Nanosic na twarz i szyję,omijajac okolice oczu.maseczke pozostawic do momentu uczucia"sciagniecia skóry".Zmyc chłodna woda.

DZIAłANIE-maseczka oczyszcza zanieczyszczona,tłusta cere.Usuwa nadmiar sebum,ułatwia proces oddychania skóry,odzywia ja i pojedrnia,usuwa plamy i przebarwienia.

2-REGENERUJACA MASECZKA POMIDOROWA
składniki-1/2 małego,dojrzałego pomidora
2 łyzeczki twarozku
wyparzony wrzatkiem pomidor obieramy ze skorki,rozgniatamy widelcem na miazge i mieszamy z twarozkiem na jednolita mase.Nakładamy rownomiernie na twarz omijajac okolice oczu.Po 20min. zmywamy ciepła woda.

DZIALANIE-maseczka swietnie nawilza skóre i regeneruje ja.Polecana szczegolnie dla cery tłustej zeskłonn

Zaciagniete z poradnika "Kosmetyki z mojego ogródka"
sama nie stosuje,bo jestem leniwa i siegam po gotowe
Gdyby ktos był zainteresowany to chetnie opisze inne domowe sposoby na kosmetyki.takie jak np.mleczka,tonik,peeling, kapiel ,parowka itd.

pozdrawiam serdecznie
bell_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 07:49   #5
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Naturalne maseczki

Forum zrób to sama-jest tam ogromny wątek o takich maseczkach i setki przepisów,Sama wkleiłam z 20. Polecam
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 09:00   #6
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Naturalne maseczki

ja polecam zmineralizowane ziola specjalnie do maseczek oraz glinki. na niedoskonalosci zwlaszcza zielona.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 09:44   #7
VelvetRose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 60
Dot.: Naturalne maseczki

Przepraszam za błąd Jestem tu nowa i się jeszcze dobrze nie orientuję
VelvetRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-06, 13:04   #8
Martenkaaa
Rozeznanie
 
Avatar Martenkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 929
Dot.: Naturalne maseczki

dla skory mieszanej:
Maseczka twarozkowa (dla cery mieszanej):
2 lyzki serka homogenizowanego zmieszac z sokiem z polowy cytryny.
Maseczka octowo-jogurtowa (dla skory tlustej i mieszanej):
2 lyzki jogurtu (lub 50 g serka homogenizowanego) zmieszac z lyzeczka octu jablkowego. Nalozyc na twarz i szyje, po 15 min. zmyc. Maseczka ujedrnia i odswieza tlusta i mieszana skore.
Maseczka jogurtowa:
2 lyzki jogurtu naturalnego, lyzeczka miodu i/lub kilka kropel oliwy z oliwek i lyzeczke octu jablkowego Papke nalozyc na twarz na 15 min., zmyc ciepla woda.
Maseczka z maki (dla skory tlustej i mieszanej):
Ok. 2 lyzki maki zmieszac z lyzeczka miodu i dodawac powoli (ciagle mieszajac) ciepla herbate rumiankowa, az powstanie pasta. Nalozyc ja na twarz, po 15 min. zmyc letnia woda. Maseczka wygladza i oczyszcza skore tlusta i mieszana.
Maseczka ściągająca z platkow owsianych (dla cery tłustej i mieszanej):
łyżkę zmielonych płatków owsianych i łyżkę zmielonego skrzypu polnego rozetrzeć na papkę z przegotowaną gorącą wodą, dodać kilkanaście kropli soku z cytryny lub soku z żurawin. Maskę po 20 minutach zmyć.
dla cery tradzikowej:
Maseczka z pomidorow I:
Maseczka dziala antybakteryjnie i rozjasniajaco: 1 dojrzaly pomidor zmiksowac z 2 lyzkami jogurtu i 1 lyzeczki gliceryny. Nalozyc na twarz (oczy i usta pominac). Po 10 min. zmyc ciepla woda.
Maseczka z pomidorow II:
Nadaje się do cery tłustej lub trądzikowej. Nałozyc plasterki lub papkę z pomidorów na twarz i odczekac 15 minut. Zmyc ciepla woda.
Maseczka jogurtowa I:
Nalozyc jogurt (lub twarozek) na twarz jak maseczkę (można dodać łyżeczkę miodu) i pozostawic na 10-15 minut. Maseczka nawilża skórę i pomaga przy tradziku.
Maseczka jogurtowa II:
2 lyzki jogurtu naturalnego zmieszac z lyzeczka miodu i/lub kilkoma kroplami oliwy z oliwek, lyzeczka soku z cytryny i/lub lyzeczka herbaty rumiankowej. 20 min. trzymac na twarzy, zmyc duza iloscia cieplej wody.
Maseczka drozdzowa:
Działa oczyszczająco i wygładzająco. Wskazana przy cerze z trądzikiem, zwęża pory. Pare kropli cieplego miodu utrzec z 3 dag drożdży. Przy cerze suchej warto dodać 3-4 krople oliwy. Papkę nakładac na twarz i szyję. Po 15 min. zmyc letnią wodą (przegotowaną).
Maseczka malinowa:
Leczy zmiany trądzikowe, oczyszcza cerę z zaskórników i krost, zamyka pory, działa ściągająco. Ok. 10 malin rozgnieć na masę. Nałozyc na twarz i zmyc po 15 min. Przemyc twarz łagodnym tonikiem.
Maseczka z cebuli:
Dla cery trądzikowej doskonała jest maseczka z ugotowanej cebuli, roztartej na miazgę i wymieszanej z łyżką mąki ziemniaczanej. Maseczkę nalozyc na twarz na ok. 30-45 minut i zmyc herbata rumiankowa.

prosze bardzo parefajnych przepisow
__________________
The greatest glory in living lies not in never failing, but rising every time we fall!


Wiesz Prosiaczku czasem nawet przyjaźń znika jak miodek Kubusia...



Dzięki bezgranicznej mocy mojej podświadomości nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych

Wytrwać w dążeniu do celu
Martenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 13:05   #9
Martenkaaa
Rozeznanie
 
Avatar Martenkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 929
Dot.: Naturalne maseczki

dla skory zmeczonej:
Maseczka z glinki leczniczej (do skóry zmęczonej i pomarszczonej):
2 czubate łyżki glinki leczniczej, 2 łyżki smietany, 2 łyżki wody różanej, 125 ml pełnego mleka.
Glinkę połaczyć ze smietana i woda różana, nałożyć na twarz, po 15 min. zmyć letnim mlekiem.
Maseczka winogronowa:
Maseczka likwiduje wszelkie oznaki zmęczenia, nadaje cerze ładny koloryt i blask. Ok. 8 winogron obrac ze skórki, usunac pestki, rozgnieć widelcem na papkę. Nałozyc na twarz i po 20 min. zmyc letnią wodą.
Maseczka cytrynowa:
Maseczka napina skórę, nieco ją wybiela, a także doskonale dezynfekuje.
Cytryna, żółtko. Sparzoną cytrynę podzielic na pol, wydrążyc miąższ. W skórkę wlac żółtko i odstawic na 4 godziny, by przeszło olejkami eterycznymi. Potem dodac sok. Papkę nanieśc na twarz, zmyc po 20 min. letnią wodą i na koniec spłukac zimną.
Maseczka jablkowa:
Maseczkia przywraca skórze promienny wygląd, ma bardzo silne działanie odżywcze - jest zastrzykiem energii dla skóry.
Przygotowac: 2 łyżki twarożku homogenizowanego, jabłko, 10 kropli oliwy z oliwek. Jabłko utrzec na tarce, zmieszac z pozostałymi składnikami. Nałozyc na twarz, odczekac 20 min. i zmyc ciepłą wodą.
Maseczka z ziemniaka (dla cery zmęczonej i bladej):
Świeżo ugotowany ziemniak rozgnieść na miazgę i wymieszać z łyżką ciepłego mleka. Ciepłą papkę nałożyć na skórę, przykryć gazą zwilżoną w ciepłej wodzie. Po 15 minutach maseczkę zmyć.
Maseczka z twarogu:
3 łyżki twarogu, żółtko, ubite białko, łyżka cukru gronowego, swieżo wycienięty sok z 1/2 cytryny lub małej pomarańczy. Wszystkie składniki dobrze wymieszać, nałożyć i pozostawić na pół godziny. Zmyć ciepła woda, następnie spłukać zimna.
Maseczka z bialka i cytrusow:
Ubijajac bialko dodawac kroplami sok z cytryny (kilka kropel). Nalozyc na twarz i szyje, zmyc po 10 min. ciepla woda. Maseczka dziala ujedrniajaco (uzywac rzadko!)
Maseczka jogurtowo-algowa:
2 lyzki jogurtu naturalnego zmieszac z lyzeczka miodu i/lub kilkoma kroplami oliwy z oliwek i 1/3 lyzeczki alg z proszku.
Maseczka z brzoskwin (do cery zniszczonej, także nadmiernie opalonej):
2 bardzo dojrzałe brzoskwinie.
Brzoskwinie obrać ze skórki i pokroić w paski. Kawałki brzoskwiń nałożyć równomiernie na twarz, a po pół godzinie spłukać letnią, przegotowaną wodą.
dla zanieczyszczonej cery:
Maseczka z drozdzy:
Maseczka oczyszcza zanieczyszczona skore.
2 lyzeczki drozdzy zmieszac z lyzka cieplego mleka. Po 20 min. zmyc ciepla woda.
Maseczka z otrebow:
Do miseczki nasypac 2 łyżeczki otrąb i rozgnieć (lub zmielic). Następnie dodac kilka kropel oleju roślinnego i dobrze zmieszac składniki. Rozłozyc maseczkę na twarzy, odczekac 5 min. i zmyc letnią wodą.
Maseczka z platkow owsianych:
2 łyżki płatków, wsypac do miseczki i wlac tyle ciepłej wody (lub mleka, jeśli chce sie lepiej nawilżyć twarz), by powstała rzadka papka. Odczekac 15 min. by płatki spęczniały i papka się zagęściła. Nałozyc maseczkę na twarz i trzymac ok. 20 min. (jeśli masz suchą skórę trzymac ok.10 min., by nie zaschła). Maseczkę najwygodniej zmyć wilgotnym wacikiem. Zmywanie trwa długo, lecz efekt jest bardzo dobry - skóra jest doskonale oczyszczona, a jednocześnie nawilżona. Stosowac ją raz na tydzień lub 2.
Maseczka z nagietka:
lyzka ekstraktu z nagietka, 4 lyzki wody rozanej, lyzeczka proszku agar-agar.
Skladniki wymieszac w goracej kapieli wodnej. Nastepnie sciagnac z kapieli i mieszac dopoki masa zgestnieje. Nalozyc na twarz, sciagnac gdy maseczka sie zetnie.
Maseczka algowa:
lyzeczka proszku z alg, lyzeczka glinki, 2-3 kropli olejku z drzewa herbacianego, 2-3 lyzeczki tlustego serka homogenizowanego (lub wody).
Algi wymieszac z glinka, dodac wode (lub serka), tak aby powstala konsystencja papki. Nastepnie dodac olejek herbaciany (moze byc lawendowy).
Maseczke mozna nakladac 2-3 razy w tygodniu.
Maseczka z winogron:
3 winogrona (obrac ze skorki i wydrazyc pestki) rozgniesc na papke zmieszac z lyzka otrebow pszennych i paroma kroplami soku z winogron. Nalozyc na twarz, pocierac delikatnie okreznymi ruchami, jak przy peelingu, splukac.
Maseczka z bialka:
Ubic bialko na sztywno, dodac 1 lyzeczki soku z cytryny lub octu jablkowego. Nalozyc na twarz na ok. 10 min., zmyc ciepla woda.

dla skory delikatnej:
Maseczka z twarozku i miodu:
2 lyzki miodu i lyzka serka homgenizowanego. Nalozyc na twarz na 20 min. Sciagnac chusteczkami, oplukac twarz letnia woda.
c.d
__________________
The greatest glory in living lies not in never failing, but rising every time we fall!


Wiesz Prosiaczku czasem nawet przyjaźń znika jak miodek Kubusia...



Dzięki bezgranicznej mocy mojej podświadomości nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych

Wytrwać w dążeniu do celu
Martenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 15:38   #10
Justinka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 686
Naturalne maseczki do twarzy

Chcialabym zebyscie polecily mi jakies dobrej jakosci maseczki do twarzy,ale bez zadnych konserwantow ani innych podobnych skladnikow.Szukam maseczek jak najbardziej naturalnych.
Moja cera jest bardzo delikatna,skłonna do podraznien.
Justinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 17:22   #11
noemi92
Przyczajenie
 
Avatar noemi92
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 7
Dot.: Naturalne maseczki do twarzy

Na pryszcze dobrze działa maseczka z drożdży czyli łyżka drożdży rozmieszana z 2 łyżkami mleka. Polecam też peeling owsiany-rozmieszane z wodą płatki owsiane, powstałą papką masować twarz i potem dokładnie spłukać. Można również kłaść na twarz przeróżne owoce: jabłko, brzoskwinia, awokado, grejpfrut dobry na podrażnienia. A na since pod oczami i na zmęczone oczy idealne są okładny z namoczonych herbatą wacików.
Pozdrawiam...
noemi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-26, 15:07   #12
Justinka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 686
Dot.: Naturalne maseczki do twarzy

A jakie polecilybyscie mi maseczki do twarzy ze sklepów,jakich firm?
Justinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 16:23   #13
BlackBerry1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 40
Dot.: Naturalne maseczki do twarzy

polecamy kwc i wyszukiwarkę
BlackBerry1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 12:51   #14
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Naturalne maseczki

Może to nie jest dobry wątek ale, że taki istnieje postanowiłam nie zakładać nowego. Otóż w ostatnim czasie mam problemy z rozczesywaniem włosów, które stały się suche i matowe po moich problemach hormonalnych. Koleżanka doradziła mi maseczkę regenerującą, która miała świetnie działać, włosy miały być miękkie i delikatne a tą maseczkę znam również od mojej mamy, więc nie był to jakiś eksperyment, a mianowicie: zółtka 2-ch jaj, olej roślinny i odrobina cytryny, wszystko wymieszać i nałożyć na włosy. Wszystko byłoby ok, tylko, że gdy przyszedł czas zmywania moje włosy były jak druty, nie dałam rady ich umyć, jednak po wielkich zmaganiach umyłam włosy. Jednak zamiast być dobrymi do rozczesania są jak siano, nie można ich rozczesać i są szorstkie w dotyku, dlaczego tak się stało? Dziękuję za pomoc.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 18:23   #15
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: Naturalne maseczki

jesli chodzi o jajka to wlasnie ja mam tak,jak do maseczki dodam całe jajka;p.

lepiej zeby były same żółtka i w temp pokojowej( z lodówki dziwnie działało u mnie:P)

mozesz dodac zamiast o.roślinnego inny olej. a cytryna moze Ci lekko rozjaśnić włosy. możesz dodać też miód - bo wygładza
powodzenia

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

poczytaj troche na wizazu co dziewczyny piszą
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 10:41   #16
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Naturalne maseczki

Dodałam jajka z lodówki i olej podgrzałam a cytrynę chciałam dla rozjaśnienia. Może olej arganowy? albo kokosowy? Nie robię takich maseczek, więc zupełnie się nie znam. Może pomożecie. Ok poczytam i może coś uda mi się znaleźć pomocnego Dziękuję.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:53.