uczulenie na nabial a moze cos gorszego? sucha chropowata cera ;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-09, 22:36   #1
extasia
Przyczajenie
 
Avatar extasia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4
Unhappy

uczulenie na nabial a moze cos gorszego? sucha chropowata cera ;(


Kurcze mam taki problem... nie wiem co sie dzieje z moją twarzą (i nie tylko...)
nie wiem jak to wyleczyć ;(

Problem zaczyna sie na tym ze od dziecinstwa mam skaze na nabiał...
tzn skora robi sie szorstka sucha i ogolnie male platki naskorka same odchodzą mi...
często odchodzą tak ze to strasznie boli ;(
dotychczas smarowalam to cos zwane skazą mascia nagietkowa... no i bylo ok. znikalo.

ale teraz... no nie wiem co mam zrobic ;((
1 cale czolo zrobilo sie szorstkie i strasznie suche... schodzi mi ta skora... masc nie pomaga... czolo nadal jest chropowate (a zawsze mialam cere idealnie gladka ;()
2 okolice oczu (tj gorna powieka i cala dolna, kąciki zewnetrzne oczu) tez są takie! ;(
a na dodatek ostatnio zbytnio czyscilam wacikiem jedno oko i podraznilam skore tzn zrobilam sobie rane... zdarlam skore... nie chce sie to goic tj zrobil mi sie taki brzydki wór pod okiem i za nic skóra w tym miejscu nie chce sie przywrocic do poprzedniego wyglądu... wyglądam jakbym miala wór/limo... ;(( to miejsce ciagle jest czerwone...eh
3 usta... cala broda i obszar nad ustami takze jest suchy i chropowaty jak w/w... masci tez nie pomagaja... ale z tymi ustami jest najgorzej... złazi mi strasznie skóra... smaruje to tribioticem czy tam czyms... i nawet pomaga... ale malo ;((
w jednym miejscu zrobily mi sie takie pęcherzyki na ustach prawdopodobnie z ropą... w innym mam takie usta podarte są małe ranki i ciągle leci z nich ropa... polowa wargi lekko mi spuchla... ogolem usta przypominają mi lekko stan przed opryszczką ;( ale watpie zeby bylo to wlasnie to...
4 skora glowy takze mi sie strasznie złuszcza... gdzieniegdzie mam strupy (!) ktore nawet nie wiecie jak przeszkadzają przy czesaniu wlosow... strupy nie są takie zwykle... z ropy ;(( takie pomaranczowe... ehh...
5 w miejscu gdzie jest zgięcie łokcia takze mam taki kawalek chropowatej skory... co prawda nie luszczy się ale jest ciągle czerwona i lekko napuchnięta ;( mam juz to gdzies z miesiąc...

no nie wiem co mam zrobic... jak to usunąc... masc malo pomaga... musze sie smarowac non stop...ehh ;((
ogólem problem 'ten' noszę na glowie (doslownie) juz jakies 3 tygodnie... i kompletnie nie wiem co mam robic... nie wiem co to jest... yhhh.
extasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 23:07   #2
Sinobroda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 403
Dot.: uczulenie na nabial a moze cos gorszego? sucha chropowata cera ;(

idź do lekarza! i nie jedz nabiału.
Sinobroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 07:37   #3
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: uczulenie na nabial a moze cos gorszego? sucha chropowata cera ;(

to może być atopowe zapalenie skóry - u mnie alergia na krowie mleko właśnie w to się rozwinęła, ale radzę ci pójść do dermatologa i alergologa.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 08:55   #4
Natarynka122
Raczkowanie
 
Avatar Natarynka122
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 247
Dot.: uczulenie na nabial a moze cos gorszego? sucha chropowata cera ;(

Ah...też mam skaze białkową. Beznadzieja sprawa. Naszczęście uczulenie wychodzi mi tylko zimą. Pomaga mi maść flucinar, wapno i witamina a. Ta maść jest na receptę, ale bardzo polecam. Przetestowałam już prawie wszystko, a to naprawdę mi pomaga, bo b. dobrze natłuszcza suche miejsca i uczulenie szybko schodzi. Najgorsze są okolice oczu, bo niby nie wolno smarować się tam maścią, ale ja to robię bo to jedyny sposób, aby to zlikwidować.
__________________
Aparatka !
Góra od listopada 2007
Dół od maja 2008

Natarynka122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 08:59   #5
Natarynka122
Raczkowanie
 
Avatar Natarynka122
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 247
Dot.: uczulenie na nabial a moze cos gorszego? sucha chropowata cera ;(

Aha i ja także miałam te strupy na głowie . Myłam głowę nizoral'em i zeszło. Na usta dobra będzie witamina a i pomadka z nivea (nawilżająca, niebieskie opakowanie). No i teraz jest lato, więc nie wychodź na słońce posmrowana maścią, bo zrobią ci się biale plamy..tak ja mi .
__________________
Aparatka !
Góra od listopada 2007
Dół od maja 2008

Natarynka122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 09:02   #6
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: uczulenie na nabial a moze cos gorszego? sucha chropowata cera ;(

Jak rozumiem, nabiału unikasz a mimo to wystąpiła reakcja skórna?
Obawiam się, że bez wizyty u lekarza dermatologa i dodatkowo testów alergologicznych się nie obejdzie. I nie lecz się na własną rękę, bo możesz sobie nieopatrznie zaszkodzić. Wiesz, że Tribioticu nie można stosować dłużej niż 7 dni.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 09:19   #7
Natarynka122
Raczkowanie
 
Avatar Natarynka122
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 247
Dot.: uczulenie na nabial a moze cos gorszego? sucha chropowata cera ;(

Wiecie nawet jeżeli jest się na coś uczulonym trudno jest tak poprostu tego nie jeść. Ja jem nabial, ale w małych ilośćiach...
__________________
Aparatka !
Góra od listopada 2007
Dół od maja 2008

Natarynka122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:35.