Dbanie o skórę [MAJĄC -NAŚCIE LAT] - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-07, 19:21   #1
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241

Dbanie o skórę [MAJĄC -NAŚCIE LAT]


Witam!

Jest wiele wątków dotyczących dbania o skórę jednak zazwyczaj dla osób powyżej 20. Ja chciałabym dowiedzieć się, jak pracować na piękną cerę w wieku dorosłym, mając naście lat.

Mam głównie na uwadze to, że preparaty przeznaczone dla nastolatków są przereklamowane i drażniące skórę. Kiedyś sama głupia zaczęłam używać toników, żelów mając 10 lat podziwiając moją dojrzewającą siostrę. Eh błędy bardzo wczesnej młodości. Skończyło się to obecnie suchą, raz tłustą w okolicy nosa i czoła(?mieszana?) cerą pełną wągrów, pojedyncze chrostki. Stawiam więc pytanie

Jak dbać o nastoletnią cerę?

Wydaje mi się, że znaczące jest:
a) odżywanie
b) sen
Nie powinno się chyba stosować kosmetyków nafaszerowanych alkoholem i chemią, zajmującą połowę etykiety. Przynajmniej ja nie chcę!!! Obecnie wkurzyłam się i myję twarz wodą mineralną
Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 08:47   #2
orchid87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 351
GG do orchid87
Dot.: Dbanie o skórę [MAJĄC -NAŚCIE LAT]

Oj ja tak samo mialam-starsze kolezanki uzywaly kosmetykow antytradzikowych, co mi sie bardzo podobalo Zbyt bardzo;P

Wydaje mi sie, ze zasady dbania o skore sa takie same w kazdym wieku (oczyszczanie, tonizowanie, nawilzanie, odzywianie) tylko kosmetyki sa inne. Zrezygnuj z kosm. z alkoholem i tych matujacych-to okropnie wysusza! Mycie woda mineralna lub chociaz przegotowana to ponoc podstawa. Ja do pielegnacji uzywam kosmetykow naturalnych - olejow z mazidel, hydrolatow, peelingi robie z platkow owsianych lub cukru (ale nie tego bialego do herbaty), do ciala uzywam peelingu kawowego z sola bochenska. Tez uwazam, ze lepiej jest ograniczyc chemie do minimum-na mnie duzo lepiej dzialaja kosm. naturalne!
Co do chemicznych to ograniczam sie do filtrow i kosmetykow kolorowych, no i pianki do golenia ciala:P W lecie cos brazujacego na twarz i cialo.
Do pozbycia sie wagrow genialne sa kwasy i maseczka aspirynowa, ale nie gorsza jest biala ziemia wulkaniczna. Polecam tez maske z ubitych bialek (zoltko tez mozna osobno wykorzystac, bo ma duzo wit. A, wiec dobrze odzywia)
Moje kolezanki zauwazyly duza poprawe cery po odstawieniu podkladow, pudrow itp. Tez mozesz sprobowac
Mam nadzieje, ze chociaz troszeczke Ci pomoglam Buzka!
__________________
S.
orchid87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 12:13   #3
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: Dbanie o skórę [MAJĄC -NAŚCIE LAT]

Cytat:
Napisane przez orchid87 Pokaż wiadomość
Oj ja tak samo mialam-starsze kolezanki uzywaly kosmetykow antytradzikowych, co mi sie bardzo podobalo Zbyt bardzo;P

Wydaje mi sie, ze zasady dbania o skore sa takie same w kazdym wieku (oczyszczanie, tonizowanie, nawilzanie, odzywianie) tylko kosmetyki sa inne. Zrezygnuj z kosm. z alkoholem i tych matujacych-to okropnie wysusza! Mycie woda mineralna lub chociaz przegotowana to ponoc podstawa. Ja do pielegnacji uzywam kosmetykow naturalnych - olejow z mazidel, hydrolatow, peelingi robie z platkow owsianych lub cukru (ale nie tego bialego do herbaty), do ciala uzywam peelingu kawowego z sola bochenska. Tez uwazam, ze lepiej jest ograniczyc chemie do minimum-na mnie duzo lepiej dzialaja kosm. naturalne!
Co do chemicznych to ograniczam sie do filtrow i kosmetykow kolorowych, no i pianki do golenia ciala:P W lecie cos brazujacego na twarz i cialo.
Do pozbycia sie wagrow genialne sa kwasy i maseczka aspirynowa, ale nie gorsza jest biala ziemia wulkaniczna. Polecam tez maske z ubitych bialek (zoltko tez mozna osobno wykorzystac, bo ma duzo wit. A, wiec dobrze odzywia)
Moje kolezanki zauwazyly duza poprawe cery po odstawieniu podkladow, pudrow itp. Tez mozesz sprobowac
Mam nadzieje, ze chociaz troszeczke Ci pomoglam Buzka!
Nie używam(już) żadnych podkładów itp (była ta sama sytuacja co z kosmetykami przeciwtrądzikowymi ). Zastanawia mnie czy można stosować w młodym wieku peeling? Jakoś jestem sceptycznie nastawiona. I czy kremy nie rozleniwiają gruczołów itp.? Kiedyś nie było mazideł i organizm musiał sam sobie radzić.
Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:47.